i DOKTER Roomburg en Unicum I en IV kampioen, De Leidse Hout won en L.L.T.C verloor f. 538,- GARANTIE Verenigingskampioenschappen Ned. Kath. Gymnastiekbond Houdt Dal in 't oog MAANDAG 23 MEI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 COMPETITIE LAWNTENNIS: Veilig kopen! RoomburgShot 3 80 Door een forse 80 zege op Shot 3 uit Zeist en omdat Veritas uit Utrecht wegens «pelersgebrek de wedstrijd voor aan staande zondag reeds bij voorbaat heeft opgegeven, is. het team van Roomburg ongeslagen kampioen geworden van de 2de klas. In de wedstrijd tegen Shot waren de Leidse heren aanzienlijk sterker, hetgeen dan ook in de uitslagen tot uiting kwam. De dames waren niet zo dominerend en mevr. Ubbink kreeg tegen mevr. Doekse zelfs een matchpoint tegen! De uitein delijke zege ging echter toch naar Room burg (6-4, 5—7, 6—3). De Leidse nout—Thor RW 6—2 Na de nederlaag van vorige week, toonde De Leidse Hout zich tegen Thor RW 6 weer van haar beste zijde. De dames Lie en Van Berge Henegouwen lieten zich ditmaal niet verrassen en gaven hun team reeds meteen een voorsprong van 20 uit de enkelspelen. Bonte verloor tegen v. d. Venne de eerste set na een slopend duel met 1416, na 9 setpoints te hebben gehad. Zijn tegenstander won daarna de volgen de set vrij gemakkelijk (36). Tesamen met de mixed double Bonte/mevr. Van Berge Henegouwen, die ook werd ver loren, waren dit de enige punten die de Leidenaars moesten laten gaan. Door deze overwinning, is dit team nog steeds een serieuze candidaat voor het kam pioenschap. LLTCWassenaar 2 35 Ondanks een regenachtig begin, zag het er bij de aanvang van de wedstrijd LLTC—Oud Wassenaar bijzonder rooskleurig uit. Door overwinningen van Nordlohne op Kalff en mej. Van Regteren Altena op mej. Kalff, leidden de Leidenaars met 20. De bezoekers liepen echter de ach terstand weer in door de resterende en kelspelen te winnen en liepen daarna meteen uit tot 24 door sucessen in de herendubbel waar Nordlohne/Moens verloren van Kalff/Luyk 11—9, 36, 36 en de damesdubbel, waar mej. v. Regteren Altena en mevr. Verploeg- Chassé het niet konden bolwerken tegen de dames Kalff en Bakker (61, 26, 46). In de mixed dubbel konden Nord lohne en mej. v. Regteren Altena de achterstand nog wat inlopen door metx 18, 61 van broer en zuster Kalff te winnen, maar Oud Wassenaar won het tweede gemengde dubbel en bracht de stand daarmee op 35, waarmee zij kampioen van hun afdeling werden. Competitie hoofdklasse Door een verrassende zege op Lei- monias is het Haagse Thor RW voor de vierde maal sinds haar intrede in de hoofdklas, kampioen van Nederland ge worden. Thor RW. waarin de Leidenaars Do- minicus en Karamoy spelen, kwam reeds met een 51 voorsprong uit de enkel spelen en verloor daarna slechts één herendubbel, terwijl de damesdubbel op één set geliik wegens het vergevorderde uur door Thor werd opgegeven. Eind stand 83 voor Thor RW. Programma voor a.s. zondag 29 mei: Overgangsklasse B: De Leidse Hout 1 Lucky Stroke 2: 2de klas: Roomburg 1 Veritas 1 (reeds gewonnen gegeven door Veritas); Katwijkse LTCLeidse LTC, aanvang 10 uur. UNICUM I KAMPIOEN Woerden IUnicum I: 26 Er was uitgerekend, dat zelfs 'n 62 nederlaag voldoende was om kampioen te worden. Unicum keerde uit Woerden met een fikse overwinning terug om te bewijzen dat zij verreweg de sterkste in haar af deling is. Woerden had maar één troef, de eerste dames-enkel, mej. Singerling, die Liesbeth van Ulden met 62, 62 sloeg. Maar voor het overige domineer de Unicum. Zondag a.s. speelt Unicum haar laatste competitiewedstrijd uit tegen de Leidse LTC II. dat gisteren WW versloeg. En dan komt pas het zware werk: de promotiestrijd. De uitslagen waren: W. KooleJp. Noordman 1—6. 0—6; A Brak—T. Grim bergen 26. 61. 26: mej. Singerling mej. v. Ulden 62, 62; mej. v. d. Boschmevr. Soonius 16, 16; mej. Singerling en Koolemej. v. Ulden en Noordman 16, 4—6; mevr. Koole en Brakmevr. Soonius en Knijnenburg 64, 75; Brak en KooleKnijnenburg en Grimbergen 36, 2—6; mej. Singer ling en mevr. Koolemej. v. Ulden en mevr. Soonius 36, 36. UNICUM IV KAMPIOEN Van de lagere Unicum-teams moet al lereerst Unicum IV genoemd worden, dat door een 71 overwinning op Tean kampioen werd van de vijfde klas. Het team bestaat uit de dames Carla Grib- nau, Ria Gribnau en Loes Wiegman en de heren A. Kellerhuis, A. Maassen en J. v. Elzen. Het enige winstpuntje werd door J. v. Eisen afgestaan, die in de heer v. d. Burg na drie sets zijn meerdere moest erkennen. Met nog één wedstrijd voor de boeg was Unicum IV hierdoor onbereikbaar gewonden voor de andere teams uit haar afdeling. Unicum n bereikte tegen de Leidse studenten IV een 44 gelijkspel. Thea Gribnau en K. Stokkermans wonnen op fraaie wijze hun enkelspelen; het ge mengd dubbel Stokkermans/Peggy Wilms Floet en het damesdubbel mej. v. Mechelen-Thea Gribnau wisten hun partijen ook in winst om te zetten, de overige vier partijen gingen verloren. Unicum in leed ook nu een nederlaag zij het zeer eervol (53) en Unicum V sleepte in Bloemendaal een gelijkspel uit het vuur door bij een 42 achter stand beide gemengde dubbels te win nen. bij de erkende vak- handel met de volle dige garantie van De Technische Unie. met TECHNISCHE UN'F (Advertentie) SCHAKEN DONNER LEIDT IN MADRID In het zonetoumooi I van de Fide, dat thans in Madrid wordt gehouden, bezet onze landgenoot Jan Hein Donner na vier ronden de eerste plaats met 3»/t pnt. uit 4 partijen. De Zuidslavische grootmeester Gligo- ric, die evenals Donner de volle winst in de eerste drie ronden had behaald, verloor gisteren op verrassende wijze in 41 zetten van de Oostduitser Pietsch. Donner zelf kwam na tien zetten reeds remise overeen met de Spanjaard Pomar. WIELRENNEN DE RONDE VAN ITALIë Na een zege van de Italiaan Ventu- relli in de tweede etappe van de Ronde van Italië over 25 km. op het circuit van Sorrento is de Spanjaard Miguel Poblet zaterdag winnaar geworden van de derde etappe. Hij won de eindsprint van een sterke kopgroep van 15 renners, waarvan oun. de favorieten Jacques An- quetil, Charly Gaul en de Duitser Jun- kermann deel uitmaakten. De drager van ae leiderstrui Romeo Venturelli zat in hot peloton, dat een achterstand had van 1 min. 26 sec., en verspeelde zijn eerste plaats in de algemene rangschikking. Leider werd nu Jacques Anquetil. Gisteren heeft de Spanjaard Salvador Botella de vierde etappe, Campobasso- Pescara (192 km.) gewonnen. De Frans man Jacques Anquetil behield de lei ding in de algemene rangschikking. De uitslag van de vierde rit was: 1. Sal vador Botella 4 uur 58 min. 10 sec.; 2. Ernesto Bono (It) 5.01.50; 3. Giuseppe Sartore (It.) z.t.; 4. Rino Benedetti (It) 5 02.40; 5. Rik van Looy (B) z.t; :17 Waglmans (Ned.) 5.17 41. Onze landgenoten Jo de Rot, Coen Niesien en Piet Damen gaven op, even als de Zwitser Vaucher en de Italiaan Neri. Reitz (Duitsland) arriveerde na het sluiten van de controle. Jubileumwedstrijden Nieuw Brunhilde leverden 2 records op De damesgymnastiek, Volleybal en atletiekvereniging Nieuw Brunhilde heeft met haar regionale wedstrijden op de Sintelbaan in de Leidse Hout, ter ge legenheid van het 35-jarig bestaan, een groot succes geboekt. Niet minder dan een 400 atleten (at letes) toonden hier hun kunnen en vaak met groot succes. Vele topatleten, die vorige week in Amsterdam voor zulke verrassingen zorgden, kwamen ook nu aan het werk ep met veel succes, typerend echter in do series betere tijden makend dan in de finales. Zo liep E. Otten, AAC de 100 m. he ren A in 10.7; A. Honselaar, BI. Wit en A. Hofstede, beiden 10.9, terwijl K. Westphal in de 2e serie 10.8 liep. De uitslag van de finale werd echter: 1. E. Otten, AAC 11,2. K. Westphal, AAC; 3. A. Honselaar, BI. Wit; H. Mock, AAC en K. Smit .Holland (L), allen in MOTORSPORT TONY ROBINSON ZWAAR GEWOND Tijdens de training voor de grote prijs van Frankrijk op het circuit van Cler- mond Ferrand, zijn zaterdag enkele on gelukken gebeurd. In de 500 cc klasse kwam Tony Robinson (Rhodesia) tijdens de afdaling van de Gravenoire ten val en werd ernstig gewond in het ziekenhuis te Clermond Ferrand opgenomen. Hij bleek een schedelbasis-fractuur te heb ben opgelopen. Zijn toestand is zeer ern stig. De Australiër Findlay, die reeds een val had gemaakt tijdens de training voor de 350 cc klass, trainde weer mee in de 500 cc klasse. Hij kwam opnieuw te val len en werd eveneens naar het zieken huis van Clermond Ferrand overge bracht. Na onderzocht te zijn, mocht Findlay evenwel weer naar huis terug keren. 11.1 Onze momenteel snelste atlete Joke Bijleveld van het Haagse Celebes, kwam door een valse start even uit haar even wicht maar noteerde toch nog een tijd van 11.9, terwijl W. Kapel eveneens van Celebes een tijd maakte van 12.5 sec. Jammer was het, dat op de 800 m. dames A Gerda Kraan van de Bataven verstek moest laten gaan op advies van haar trainer, zodat Jo Knaap (Beemster) le werd in 2.17.8 gevolgd door Toos Adriaansen (Sprint )in 2.18.8 en W. Kraan en T. Homan, beiden Bataven een tijd noteerden van resp. 2.22 en 2.23. Bij het kogelstoten meisjes A, won Marianne Kort (Hollandia) met 11.91 m., een nieuw record, terwijl bij de 100 m. meisjes A, T. Cruining (WIK, Was senaar) een nieuw record vestigde in 12.5 (voorheen 13 sec.) De 3000 m. heren A gaf een fraaie strijd tussen J. Evers, Celebes, G. Veld hoven, Metro; en onze stadgenoot P. de Haas, Holland. Gedrieën gingen zij steeds aan kop, totdat in de laatste ronde J. Evers zich los maakte en een verdiende overwin ning behaalde. Ook het polshoogspringen gaf een prachtige strijd, waarin J. Hofstede 3.70 m. sprong, maar wat te zeggen van de B klasser R. den Tonkelaar en H. van Winkel, beiden Holland (L), die het tot 3.50 m. brachten. Noemen wij tot slot nog enkele uit slagen: Hoogspringen Heren C: 1. J. de Romph, Holland 1.651/: m.; 2. J. Kan, Haarlem 1.651/* m.. Hoogspringen heren B: 1, 2 en 3. A Pijnenburg, K en K; F. Faber, V en L; N Kat AAC 1.70'/» m. Kogelstoten heren B: 1. W. Thisse, AAC 12.72 m.; 2. T. v. Opijnen. Holland 11.67. Verspringen meisjes B: 1. H. Pauw, Sportief 4.63 m. Hoogspringen meisjes A: 1. J. van Rooy- en, ALO, 1.40Vt m. 100 M. jongens A: 1. W. v. Grugten, LDA 11.4; 2. E. Vermond, Holland 11.7. Verspringen, jongens B: 1. T. Duyve- stein, S en L 5.76 m.; 2. H. Drent, ALO 5.74 m. 100 M. meisjes A; 1. T. Cruiming, WIK 12.6; 2. W. Witteman, Bataven 13.3. Kogelstoten jongens A: 1. W. Schoe- maker, LDA 13.01 m. 1500 M jongens A; 1. J. Brandt, Hol land 4.21.4. 400 M. heren B: 1. H. van Dijke, AAC 52.1. PAARDESPORT HAIROS n DERDE IN ELITERENNEN De Franse outsider Honoré n heeft gisteren, met Robert Simonard op de sulky in Stockholm het eliterennen ge wonnen, de vierde koers die meetelt voor het Europees kampioenschap draven. Tweede werd zijn landgenoot Kald D, gereden door de Nederlander R. Sierds- ma en op de derde plaats kwam de fa voriete Nederlandse combinatie Hairos li-Willem H. Geersen. Hairos II behoudt echter de leiding in het klassement voor bet Europees kampioenschap. Bij het ontbreken van de Italiaanse en Franse cracks zoals Jamin, Tornese en Icare IV was Hairos II de grote favoriet voor deze vierde koers van het grand circuit. De afstand was 2700 meter en de poulain van Geersen had als enige een handicap van 20 meter. Deze heeft de hengst echter niet goed kunnen maken. Dat het op Solvalla wel bijzonder hard ging blijkt wel uit de km. tijd van Hai ros II, namelijk 1.18.8. Honore II verdiende voor zijn eige naar Weisweller een bedrag van rond dertigduizend gulden, de tweede was plm. 12.000 en derde prijs plm. 5.500 gulden. KOERSEN DUINDIGT De uitslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden rennen luiden: St. Simonprys, afstand 2000 m: 1. Swashbuckler (F. Delbrassinne) tijd 2.12.8; 2. Remus; 3. Early Sun. Totali- sator winnend 1.20, plaats 1.1.10, ge koppeld 2.30, covercal 1.90. Scheptre prijs, afstand 2000 m.: 1. Ma- rialva II (F. Delbrassinne) tijd 2.10.3; 2. Mangala; 3. Grey Cloud. Toto w. 4.30, pl. 1.10, 1.—. gek. 10.40, cov. 5.50. Admiraal Togoprijs, afstand 2000 m.: 1. Talisman (A. Kammerzelt) tijd 2.12; 2. Le Faquin; 3. Fadinger. De uitslagen van de draverijen luiden: My Girlprijs, afstand 2040 m.: 1. Win nie H (L. J. V. Harlingen) tijd 3.05, km. tijd 1.28.9; 2. Whim P; 3. Wim Hanover S Toto w. 2.30, pl. 1.30, 2.10, gek. 9.30, cov. 6. Mientje K-prys, afstand 2020 m.: 1. Ysselmonde (P. M. Smit) tijd 2.57, km. tijd 1.26.8; 2. Yankee Erebus; 3. Yper- moron. Toto w: 1.30, pl. 1.30, 3.10, gek. 7.50, cov. 5.60. Markette-prijs .afstand 2100 m.: 1. Wilfield (J, Ham) tijd 3.05.8, km. tyd 1.16.8; 2. Xavero; 3. Enocraat. Toto w. 1.80 pl. 1.10 1.30 1.90, gek. 4.—, cov. 3.50. Minatonka-prijs, afstand 2100 m.: 1. Xuthus T (E. Kruithof) tijd 2.56.3. km. tijd 1.24; 2. Veratonka; 3. Vrijbuiter. Toto w. 3.70, pL 2.60, 12.30, 3.—, gek. 24.70, cov. 34.20. Marry Simons-prijs, afstand 2100 m.: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar jr.) tijd 2.54.7, km. tyd 1.21.6; 2. Typhoon; 3. Radbout. Toto w. 1.40, pl. 1.30, 1.40, 2.60, gek. 2.40, cov. 3-10. Miss A-prijs, afstand 2100 m. voor amateurrijders: 1. Wise Guy (P. J. Rui ter) tijd 2 58.6. km. tijd 1.25; 2. Wijbok; 3 Vico BS. Toto w. 2.50, pL 1.60, 1.90, 2.10, gek. 3.70, cov. 7.10. Totalisatoromzet:/ 111.114. De 12.000 toeschouwers op de Kopen- haagse wielerbaan hebben gisteren Jan Derksen een ovatie gebracht, toen de Amsterdammer voor de negende maal de Grote Omniumprijs van Kopenhagen voor professionals won. Derksen won drie van de vijf onderdelen en plaatste zich in het eindklassement als eerste voor de befaamde omniumspecialist Palle Lykke Jensen (Denemarken), Ruai Altig (Did.), Rik van Steenbergen (Bel gië) en Werner Nielsen (Denemarken:. De vierde Ronde van Gelderiand voor emateurs en onafhankelijken met start en finish in Apeldoorn, is zaterdag ge wonnen door Jan Jansen uit Nootdorp. Hij zegevierde in de eindsprint van een kopgroep van veertig renners, van wie Ab Stevens uit Dussen en Ribbeling uit Deift de tweede en derde plaats bezet ten. Bijna 200 renners starten voor deze 200 km. lange wedstrijd. De weersom- standigheiden waaronder werd gereden waren zeer slecht. Het regende onop houdelijk, maar ondanks de gladde we gen degen zich vrijwel geen ernstige valpartijen voor. De uitslag was: 1 Jan Jansen (Nootdorp) de 200 km. in 4 uur 32 min. 3 sec.; 2. Ab Stevens (Dus sen); 3. G. Ribbeling (Delft); 4. M. Snij der (Halfweg); 5. J. Schuling (Den Haag); 6. F. Veldhoven (Poeldijk); 7. C. Visser (Zandvoort); 8. A. Sluis (Bad hoevedorp); 9. W.Hendriks (Amster dam; 10. W. Jellema (Eindhoven). „Victorie werd derde Gisteren werden in Noord-Scharwoude de nationale verenigingskampioenschap pen voor dames en meisjes van de Ned. Kath. Gymnastiek Bond verstreden. Het was de eerste maal, dat de NKGB de wedstrijden in deze vorm organiseerde. Dat het geen gemakkelijke wedstrijden waren, bleek uit het aantal ingeschre ven verenigingen. Minstens twaalf turn sters van gelijk technisch peil af te vaardigen, kunnen zich alleen de beste verenigingen veroorloven. Victorie uit Leiden had ingeschreven voor de afdeling meisjes (14 en 15 jaar). Zondag om 11 uur vertrokken deze meisjes vanuit het zaaltje in de Maria Gyzensteeg, uitgeleide gedaan door ge heel „Victorie", die ze beste wensen meegaven. De meisjes hebben zich op deze wed strijden dapper geweerd. Het was jam mer, dat zoveel meisjes een of tweemaal van de evenwichtsbalk afvielen door de grote nerveusiteit. Bij de meisjes was er echter één vereniging, die een stuk bo ven de andere verenigingen uitstak, nL ADO uit Heemskerk. Deze werd op alle vier de onderdelen nl. vrije oefening, evenwichtsbalk, ringen en paardsprin- gen met ruime voorsprong eerste. Om Ü&SE2 Eenvoudiger Goedkoper Off. dealer Gebr. van Ulden Verdamstraat 6 Telef. 23041 (Advertentie). TAFELTENNIS Piet Rentmeester uit Ierseke heeft zon dagmiddag in het Zuidlimburgse dorpje Geulle het bergcriterium gewonnen. Kort na de start reeds vond de be» slissende ontsnapping plaats. Rentmees ter, Lahaye, van Egmond en van der Borgh namen toen een voorsprong, die zij op het heuvelachtige parcours gelei delijk vergrootten. Tijdens de laatste klim moest Martin van der Borgh een renner met de reputatie van klimspecia- list de andere koplopers laten gaan. Rentmeester won tenslotte in de sprint voor Jef Lahaye. De Nederlander Jo de Haan is zater dag winnaar geworden van de eerste etappe van de tweedaagse wielerwed strijd „De Ronde van de Oise" in Frank rijk. De rit ging van Creil naar Corn- piègne over een afstand van 205 km. De Haan won de eindsprint voor de Fransman Gaillot, de Belg Troombeck, en de Fransen Delort en Viot. Hun tijd was 5 uur 9 min. 46 sec. Het peloton had elf seconden achterstand. In de tweede etappe van Compiègne naar Beauvais, een afstand van 135 kilo meter, heeft Jo de Haan de leiderstrui behouden. De Belg Schepens won de etappe in de sprint in 2 uur 26 min. 59 sec., voor van de Cave (B), Jarosze- wiecz (Did.), De Haan (Ned.), Fournier (Fr.) en Viot (Fr.). Jo de Haan werd tenslotte winnaar In het eindklassement had hij 2 minuten voorsprong op de Fransman Bernard Viot, die tweede werd. De Belg Julien Schepens neemt ln dit klassement de derde plaats in. De totaaltijd van de Haan over de 445 km. was 10 uur 47 mi nuten en 43 seconden. De derde en laatste etappe, van Beau vais naar Creil, eindigde in een zege van de Fransman Wasko. De Duitser Donicke werd tweede. SWIFT COMB. LEIDEN Uitslag 8e trainingsrit A en B klasse, 40 km.: 1. W. v. d. Berg tijd 1.03.50; 2. Schyff; 3. Does; 4. A. v. Kempen; 5. C. Vertegaal; 6. W. Wassink. C klasse 32 km.: 1. A. Wolswijk tijd 50 min. 10 sec.; 2. J. Schraverius; 3. N. Sikking; 4. C. v. Dam; 5. W. v. d. Poel. RKTTV TREFFERS In de le wedstrijd voor het junioren- team kampioenschap van Nederland, toonden de Treffers-junior en zich op permachtig. Met 90 werd deze wed strijd tegen TYBB uit Haarlem gewon nen. Alle partijen werden op 'n enkele game na overtuigd gewonnen, 'n Her boren Loek Koek (met spons) wist zijn drie partijen gemakkelijk te winnen, ter wijl de fantastisch in vorm spelende John en Jacques van Ruiten dit voor beeld met enthousiasme volgden. Door deze overwinning plaatsten ze zich in de halve finale. Zaterdag a.s. wordt deze gespeeld tegen de winnaar van CevelumOnder duikers. Indien het le team in dezelfde vorm speelt als zaterdag jl. zullen deze teams niet veel moeilijkheden opleveren. De wedstrijd wordt „uit" gespeeld. Het 3e team veroverde op bijzondere wijze het afdelingskampioenschap 2e klas. Bij de ver. „De Salamanders" te Den Haag werd de poule DVS, Rustenburg, Treffers III, door de Treffersjunioren gewonnen. John van Ruiten had wel het leeuwenaandeel, door de zes te spelen partijen allemaal te winnen. Ko Riet broek won in elke wedstrijd 2 partijen. Tegen Rustenburg verloor hij van A. Piasier (tienkampwinnaar 2e klas) cn tegen DVS van v. Doorn. In deze wed strijden heeft hij 3 spelers, die in de tienkamp meespeelden verslagen. Har Hoogenboom leverde dezelfde prestatie, tegen Rustenburg verloor hij van de ge broeders Piasier, maar tegen DVS bleef hij ongeslagen. Na een succesvolle com petitie was dit de mooiste bekroning voor het 3e team, vooral door het feit, dat ze het gehele seizoen ongeslagen ge bleven zijn. Deze week is het woensdagavond trai nen i.p.v vrijdag. De zaterdagtraining is vanwege het aardbeientoernooi slechts voor degenen, die dit seizoen geen com petitie hebben gespeeld. Aanvang 2 uur (tot plm. 5 uur). CLUBKAMPIOENSCIIAPPEN RKTTV SPARKLER Bij de adspiranten zijn reeds de finalis ten bekend. Na een spannende strijd kwamen Sjaak Bouwmeester en Loek Akerboom uit de strijd. Programma voor Hemelvaartsdag: 12.30 u. beginnen de senioren en junio ren; plm. 19.30 u. finales en daarna zal er een sportfilm gedraaid worden. de tweede en derde plaats is het echter een spannende strijd tussen DW uit Noord-Scharwoude en Victorie gewor den. Bij ringen was Victorie tweede met 6.3 punt voorsprong op DVV. Bij de evenwichtsbalk was DVV tweede met 10.4 punt voorsprong op Victorie, terwijl bij het paardspringen Victorie weer tweede was met 17.3 punt voorsprong op DW. Bij de vrije oefening was DVV echter beter dan Victorie. De oefening van de meisjes van Victorie was wel goed afgewerkt, maar miste tempo. Hier door legde DVV met 662.9 punt beslag op de tweede plaats en werd Victorie derde met 652.5 punt, hetgeen voor lan delijke wedstrijden zeker een goed resultaat genoemd mag worden. De meisjes hebben veel gezien en geleerd van de andere verenigingen, zodat ze volgend jaar met minder nerveusiteit op een beter resultaat kunnen mikken. Bij de dames waren de resultaten: Dames A: 1. DW. LangelUk 674.4; 2. Advendo. Rotterdam 614.6; 3. St. Diony- sius, Tilburg 579.6; 4. Utile Dulci, Hel mond 577,5 pnt. Dames B: 1. Sportief, Wormer 463,5; 2. DW. Langedijk 460,4 pnt. DERDE LUSTRUM „VICTORIE" Gisterochtend opende Victorie de vie ring van haar 3e lustrum met een H. Mis en algemene H. Communie om 8.15 uur in de O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozefkerk. De H. Mis werd opgedra gen door de zeereerw. heer W. Mulder, pastoor te Dordrecht, oprichter van Vic torie. Na de H. Mis was er een gezamen lijk ontbijt in de zaal aan de Maria Gij- zensteeg. Deze zaal was overbezet met de bijna 250 leden en genodigden, die het ontbijt meemaakten. Tijdens dit ontbijt werden de cadeaus overhandigd aan de leden, die de meeste lucifers hadden verkocht, welke lucifers- aktie de nodige baten moest opbrengen om de viering van dit jubileum mogelijk te maken. 14 Dames en meisjes kwamen hiervoor in aanmerking. waarbij enige leden met bijzonder goede resultaten zoals Anneke Brugmans met 120 pak, mevr. Peijsel met 76 pak, Ciska en Thea van Tongeren met ieder 75 pak en Ria Scheffers met 50 pak lucifers. Ook werden de erevaantjes aan de leden die resp. 15 jaar, dus van de op richting af, 10 jaar en 5 jaar onafge broken lid van „Victorie" zijn. De da mes A. Driessen, T. van Dijk, B. Kriek, B. van Noord en L. Opdam kregen het vaantje voor het 15-jarig lidmaatschap. Anneke Bergman, Ria Bergman, Tony Bergmeijer. Loes Kriek,-v. d. Berg. Helen Kriek, Mieke Laken, Els Laken, Ria van Maren. Thea van Tongeren, Nellie van Tongeren. Ciska van Tonge ren. Ria Wallaart, Willy Wallart en Lidy v. d. Water kregen het vaantje voor het 10-jarig lidmaatschap, terwijl er 51 leden het vaantje voor het 5-jarig lid maatschap kregen. 's Middags werd de lustrumviering voortgezet met een feestmiddag voor de leden t.m. 13 jaar in „De Burcht". Ruim 325 leden hebben een heerlijke middag gehad, welke prachtige goochelshows, schimmenspel en poppenkast te zien ga ven. Tijdens de pauze werden alle leden verrast met een consumptie, terwijl aan het einde van de middag alle meisjes 'n zakje versnaperingen mee naar huis na men. De viering van het 3e lustrum wordt hedenavond voortgezet met een film avond voor de leden en donateurs van 13 jaar en ouder in de zaal aan de Ma ria Gijzensteeg, terwijl a.s. zaterdag de grote feestavond met bal na in de Burcht gehouden wordt. Voor hedenavond zijn er nog enkele kaarten verkrijgbaar aan de zaal. SPORTIEVE SPETTERS door Adeline McElfresh 31) „Best", erkende ze haar nederlaag. „Ga dan mee naar 't kantoortje. Daar kunnen we beter praten." Lance volgde haar in zijn auto zo dicht op haar hielen, dat hij er al was, toen Jane haar wagen geparkeerd had. In huis deed ze eerst de ronde om de ramen open te doen, want alles was de laatste paar dagen dicht ge weest en het rook er allesbehalve fris. Het lichte briesje dat nu over het bureau streek was lekker koel. „Nu, vooruit dan maar." Ze ging in de oude draaistoel van de dokter zitten, die jaren geleden al niet veel beter draaide dan nu. Nerveus streek Lance zich door z'n haar. „Ik weet waarachtig niet hoe ik moet beginnen. Ik Ongeduldig maakte hij een misnoegd gebaar. „Ik wist precies wat ik zou zeggen, tot jij binnenkwam. Gek hè?" Vastbesloten onderdrukte Jane een gevoel van medelijden. Ze ging geen excuses voor hem verzinnen! Lance verdiende nog wel iets ergers dan de woorden die zij hem toegvoegd had. „Ga verder, Lance." „Moet je daar zo zitten? Alsof je naar een opsomming van mijn kwalen gaat luisteren?" Hij wees op de sta pel blanco vellen papier, de agenda, en omvatte met een armzwaai tevens de onderzoekkamer waarvan de deur openstond. „Leila heeft me verteld, dat Latham haar die dag dat we hier waren de tuin van dokter Johnson heeft laten zien. Kunnen we daar niet heen gaan?" De tuin was beeldig. De vroege rozen waren uitgebloeid, maar de knoppen van de anderen stonden op uitkomen. Langs de heg groeide kam perfoelie en er waren nog genoeg bloemen aan om hun heerlijke geur door de hele tuin te verspreiden. Om een vogelpoeltje, waarin een paar lijsters zich heerlijk aan het baden en opdoffen waren, was een kleurige plek zinnia's. Een stuk of wat bijen zoemden boven de riddersporen, die in de koele schaduw weelderig in bloei stonden. „Zo! Dit lijkt er meer op." „Het is een mooie tuin, vind je niet?" „Net het park bij ons, in postzegel formaat dan. Weet je nog wel, Jane?" Ze knikte. Het enorme grote park tegenover het City ziekenhuis. Daar had ze hand in hand met Lance ge wandeld, en dromen gedroomd die als kleurige zeepbellen uiteengespat waren Wat is er met ons gebeurd, Lance? leek de vere echo van hun liefde klagelijk te fluisteren. „Herinner je je de eerste keer dat ik je gevraagd heb met me te trouwen?" Jane voelde haar keel dik worden. „In in het park. Bij de fonteinen. Ja, Lance", fluisterde ze. „En nu vraag ik 't je weer, Jane." De tranen sprongen in haar ogen. Toen ze geen antwoord gaf, nam Lance haar in z'n armen. „Laat dit alles los, Jane. In een plaats als deze kun je onmogelijk gelukkig zijn. Het is hier veel te klein, veel te klein geestig ook. Je wordt hier ingespon nen door allerlei vooroordelen. Dat heb je gemerkt." „Lance „Nee, stil Zijn lippen drukten zich op de hare, eerst licht, maar al gauw hard en dwingend; en plotse ling waren ze weer terug in de Ark, die avond twee jaar geleden, toen Lance haar in z'n armen gehouden had, en gezegd had dat hij met z'n oom dr. MacRandall zou praten Duizelig, verloren voor deze wereld. Haar verstand, een lichte kilte als een waarschuwing, begon zich in haar te roeren. Dat was 't ogenblik ge weest, waarop ze haar droom uit het oog verloren had, toen op de Ark. Dat mocht niet nog eens gebeuren. „Nee, Lance." „Je houdt van me, Jane. Dat voel ik toch." „Nee, Lance. Heus, ik weet 't niet." Zijn handen op haar schouders wa ren ruw, en een ogenblik dacht ze dat hij haar weer ging zoenen. Maar hij hield haar alleen maar vast, zijn vingers drukten diep in haar schou ders, zijn ogen waren boos, zonder begrip. „Wat bedoel je?" vroeg hij, „nee je weet het niet Je bent geen naief kind meer. Je gelooft toch niet meer aan die maanlicht-en-rozengeur onzin? Zeg me niet dat je dat wer kelijk nog doet!" „Misschien toch wel. Ik ben immers een idealiste, weet je nog wel?" Plotseling liet hij haar los. „Jij zou zeker de woorden „ik zal gehoorza men" in de huwelijksceremonie willen horen?" vroeg hij bitter. „Samen met liefde en eerbied, Lance. Toe Lance." Als een teleurgestelde kleine jon gen trapte hij met de neus van zijn schoen tegen een pol gras. ,,'t Is best, Jane. Je kunt me niet kwalijk nemen dat ik 't blijf proberen." Impulsief legde ze een hand op zijn arm. Als Lance zo was, was hij een heel andere man. Als hij maar niet zo zeker van zichzelf was, of van haar of van Leila AppelbyZe trok haar hand terug. „Wat is er? Vertrouw je jezelf soms niet?" Lance had zyn andere ik weer te ruggevonden, plagerig, uitdagend, zelfbewust. Met een lichte lach veegde Jane een vochtige lok van haar voorhoofd. Volgens de kalender was 't dan mis schien juli, maar de temperatuur wees meer op augustus, en het was nu al twee weken zo. De ouderen klaagden steen en been dat er al in niemand wist hoeveel jaar, zo'n zo mer als deze was geweest, en Jane wou 't graag geloven. „Om je te bewijzen dat ik dat zeker doe", zei ze tegen hem, „nodig ik je uit voor de lunch. We zullen er een picnic van maken; dan halen we die witte tafel van daar hierheen onder de boom, en „Braunschweiger met crackers?" vroeg hij met een zachte stem vol herinnering. „Als je dat wilt", antwoordde ze luchtig. Op de veranda van de pastorie liet oma Mason haar frivolité-werkje in haar schoot zinken. Ze had de schrijf machine van de dominee al een hele tijd niet gehoord; al niet meer sinds die bemoeizieke Lucy Gray was weg gegaan. Oma tuitte in strenge afkeu ring haar lippen. Een kletskous, die mevrouw Clay, al zat ze dan ook in het bestuur van de vereniging voor hulp in de huishouding. Ze had met haar grote nieuws natuurlijk weer geen moment kunnen wachten en was op een holletje naar de dominee ge komen om hem zo gauw mogelijk te kunnen vertellen over die knappe jongeman die juffrouw Langford was komen opzoeken; en hoe juffrouw Langford ruzie met hem had staan maken midden in de Gfotestraat, nou vraag ik je! Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9