Ruim duizend kuikens verbrand longensc'ubs op bedevaart naar Delft Algemene Vervoer Centrale, Leiden, opende een Centraal Bodenhuis Dokter Claudia (70) MAANDAG 23 MEI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Grote steden gaan automatisch telefoneren met buurlanden België en deel van Wesi-Duiisland De drie grote steden in het westen van het land krijgen de primeur van het rechtstreekse telefoneren met België en een groot deel van West- Duitsland. Den Haag krijgt zijn ver binding op 31 mei a.s., voor Rotter dam is dit in juni en Amsterdam is in juli aan de beurt. Het wordt voor de abonnees in deze steden mogelijk, steden in België en West-Duitsland automatisch te be reiken, dus zonder tussenkomst van een telefoniste. De rest van Neder land zal pas in 1962 met de twee buurlanden automatisch kunnen bel len. Ook in Amsterdam zullen niet alle abonnees terstond gebruik kun nen maken van dit automatisch tele foonverkeer. De nummerseries 30.000 tot 40.000 en 80.000 tot 84.000 komen voorlopig nog niet aan de beurt om dat zij via centrales lopen die tech nisch nog moeten worden aangepast. Het tarief voor West-Duitsland is vastgesteld op acht cent voor de eer ste drie seconden en voor elke vol gende drie seconden vier cent. Voor België wordt een tarief geheven van acht cent voor de eerste vier secon den en vier cent voor elke volgende vier seconden. Om een verbinding tot stand te brengen moet de abonnee 6traks eerst het landnummer draaien (voor België 0922 en voor West- Duitsland 0949) en dan de kiestoon afwachten. Dan moet het netnum- nen met een nul, en zonder te nen met een nu, en zonder te wachten op een kiestoon tenslotte het abonnee-nummer. Prins Bernhard naar Argentinië Prins Bernhard is gisteravond van Schiphol naar Argentinië vertrokken, waar hij de Nederlandse delegatie zal leiden, die aanwezig zal zijn bij de viering van het feit, dat Argenti nië 150 jaar onafhankelijk is.s De prins vertrok om half zeven met de DC-8 „Frank Whittle" van de KLM naar New York, vandaar hij vandaag zijn reis naar Buenos Aires met een Boeing-straalvliegtuig zal vervolgen. Prins Bernhard zal vrijdag 27 mei in Zwitserland een Bilderberg-confe- rentie presideren. Na zijn vertrek uit Argentinië zal de Nederlandse delegatie bij de fes tiviteiten onder leiding staan van de Antilliaanse minister-president E. Jonckheer. Op Schiphol werd prins Bernhard uitgeleide gedaan door koningin Ju liana en de Argentijnse ambassadeur in ons land. Zaterdag in de vroege ochtend heeft een felle uitslaande brand gewoed'in een grote schuur, achter de boerde rij van de heer E. van Ee, te Koot wijkerbroek (gem. Barneveld). Ruim 1300 kuikens van enkele dagen oud, kwamen in de vlammen om Door het moedig optreden van vier militairen, die daar juist in de buurt waren, als mede enkele politiemannen, werden 54 mestkalveren gered. Oorzaak van de brand is vermoe delijk het niet juist functioneren van de gasverwarming voor de kuikens. De eigenahr was niet tegen brand verzekerd. De schade schat men op acht tot tien duizend gulden. Piof Rölinqh: N.-Guinea aan Indonesië ^,Er blijft voor Nederland maar één mogelijkheid over, namelijk overdracht van de souvereiniteit over Nederlands Nieuw Guinea aan Indo nesië, waarbij als intermediair een van de vooraanstaande flgnren uit de Afroaziatische wereld, bijvoor beeld Bourguiba, zou kunnen funge ren". Dit zeide prof. mr. B. V. A. Rö- Idngjh hoogleraar aan de Rijksuniver siteit in Groningen, tijdens 't week end van de jongerenorganisatie Vrij heid en Democratie in Dalfsen, dat gewijd was aan het vraagstuk Nieuw Guinea. Het liberale Tweede Kamerlid, ge neraal J. H. Couzy, kwam tot een andere conclusie. Hij meende, dat de bevolking van Nieuw-Guinea in vijf, hoogstens zeven jaren tot zelfbestuur moet komen, om dan zelf de beslis sing over de toekomstige status van het land te kunnen nemen. VAKSCHOOL VOOR MEUBILE- RINGS- EN HOUTBEDRIJVEN Op 1 september a.s. zal een begin worden gemaakt met het UTS on derwijs voor de meubilerings- en houtbedrijven in een tijdelijk school gebouw aan de Polslandstraat 13 te Rotterdam Zuid. Men kan hier een 2-jarige dagopleiding volgen waarna een praktijkjaar volgt. Hiertoe is vereist, dat de leerlingen in het be zit zijn van een diploma Ulo A met wiskunde, Ulo B of een bewijs, dat tenminste drie klassen van HBS of Gymnasium met goed gevolg door lopen zijn. Deze personen kunnen van het toelatingsexamen worden vrijgesteld. Leerlingen van een La gere Technische School in het bezit van getuigschrift LTS zullen eerst de schakelklas moeten volgen. STRAATROVERS IN DEN HAAG In het afgelopen weekeinde zijn in Den Haag weer twee straatroven ge pleegd, waarmee het totaal sinds 1 januari in deze stad tot vijftien is ge stegen. Zaterdagavond laat werd een 72- jarige vrouw in de Borneostraat door twee bromfietsers haar handtas ont rukt. De mannen gingen er na hun roof vandoor. In de portemonnaie be vond zich 15.en een zilveren ro zenkrans. De volgende avond werd een wielrijdster op de Prof. B. M. Teldersweg eveneens door een brom fietser haar handtas ontrukt, die zij op de bagagedrager had gebonden. In haar tas bevond zich 3.en een kerkboekje. Gisteren trokken ruim 500 jongens van de Clubs van de KJB naar Maria van Jesse te Delft. Deze bedevaart onder auspiciën van het diocees Rot terdam van de KJB was uitgeschre ven in het kader van het wereld- vluchtelingenjaar. De intentie was dan ook „Voor onze leeftijdsgenoten in de Vluchtelingenkampen". Aan de Bedevaart namen deel clubs uit: Rotterdam, Delft, Den Haag, Pijnacker, Nootdorp, Monster, Gouda Schiedam, Vlaardingen en Leiden. R K. Handelsreizigers vóór Kath Verbond v. d. Arbeid Op de algemene vergadering van de Kath. Vereniging van Handels- vertegenwoordigers, -agenten en ver zekeringsinspecteurs, welke zaterdag in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht werd gehouden, heeft de voorzitter P. J. de Graaf bijzondere aandacht gewijd aan het schrijven der bis schoppen, betreffende de katholieke sociale organisaties in deze tijd, dat spreker met voldoening en dank baarheid had begroet. Voorkeur dient zijns inziens te worden gegeven aan een Katholiek Verbond van de Arbeid, dat zo is op gebouwd dat een zo sterk mogelijk optreden naar buiten gewaarborgd is. Wel zal er dan voor de midden groepen een reële mogelijkheid moe ten komen om een eigen geluid te laten horen over de actuele sociaal- economische vraagstukken. Een eventuele concentratie van de be staande vier katholieke bonden van beambten mag volgens spreker even wel nie zo ver gaan, dat dit de op heffing van St. Chistoffel zou be tekenen. Daarvoor zouden z.i. an dere mogelijkheden te vinden zijn. aarne wil hij de toezegging doen, dat St. Christoffel zowel in het over leg in eigen krinj* als met de ande ren steeds de adviezen, vervat in de toespraak van de aartsbisschop bij overhandiging van het schrijven, in gedachten zal houden. Al meende hij dat de bisschoppelijke visie niet ge makkelijk te verwezenlijken zal zijn. Een tweede punt dat de aandacht kreeg, was de publicatie van de stich ting economisch onderzoek van de Universiteit van Amsterdam, welke hij van grote betekenis noemde voor het beleid van St. Christoffel inzake de rechtspositie van de beroepsge noten. St. Christoffel heeft zijn li miet van 3000 leden thans over schreden en is thans de sterkste or ganisatie op het terrein van handels- vertegenwoordigers enz. Op 31 mei zal een speciale vergadering worden gewijd aan een spoedige en afdoende wettelijke regeling der beroepsbe scherming. De eerstvolgende jaar vergadering zal in 1962 in Venlo ge houden worden. „Soft drinks' -fabrikanten gaan samenwerken Vijftien Europese landen, verte genwoordigd door achttien branche organisaties, besloten in Den Haag tot de oprichting van een „Confede ration of European Soft Drinks As sociations". Dit resultaat is de vrucht van een vijfdaagse internationale bijeenkomst van een 200-tal fabrikanten, welke op uitnodiging van de Nederlandse Bond van Bier- en Mineraalwater fabrikanten onder voorzitterschap van mr. C. J. G. Becht in ons land bijeen waren. In de Confederatie zullen zowel de landen van de E.E.G. als die van de vrijhandelszone samenwerken. Het doel dezer samenwerking is het be palen van een gemeenschappelijke gedragslijn ten aanzien van de eco nomische en technische ontwikkeling van de industrietak in Europa. De totale omizet in de betreffende vijf tien landen wordt geschat op rond 300 mdlj. gulden MAGAZIJN DOOR BRAND VERWOEST. Zaterdag, in de late avond, heeft een korte, mar bijzonder felle brand een magazijn van een groothandel in huishoudelijke artikelen te Den Bosch geheel vernield. Het pakhuis bevatte veel glaswerk, dat in stro verpakt was en ook een grote hoeveelheid plastic-artikelen. De Bossche brandweer stond voor een zware taak. Aan hét pakhuis grensde zowel een kolenmagazijn. als een houthandel. Dicht bij het pakhuis stond ook een transformatorhuisje van de elektriciteitsvoorziening. Dit werd tijdelijk uitgeschakeld, zodat een aantal straten in de omgeving van elektriciteit verstoken waren. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De schade wordt op ruim 800.000 gulden geschat. Bliksem doodde man die afrastering vastpakte Zaterdagmiddag is de 52-jarige Ha genaar W. van der Haspel, die met vakantie in Apeldoorn was, door de bliksem getroffen en op slag gedood. De man, die op weg was naar zijn zomerhuisje, en door het slechte weer werd overvallen, trachtte zijn weg te verkorten door over prikkeldraad versperring te stappen. Toen hij ech ter met beide handen de afrastering vast pakte, sloeg de bliksem in een paal van de afrastering. RUZIE ONTAARDDE IN STEEKPARTIJ Twee mannen uit Breda, een 45- jarige glasbewerker en diens 25-ja- rige collega, kregen gisteravond op de trap voor het station-zuid ruzie over de vraag of ze per trein of per taxi naar Breda zouden gaan. De twist liep zo hoog, dat de oudste zijn col lega met een mes in de buik stak. In vrij ernstige toestand moest het slachtoffer in het Zuiderziekenhuis worden opgenomen, maar na daar, behandeld te zijn kon hij naar een ziekenhuis in zijn woonplaats wor den vervoerd. De messentrekker werd aangehouden en door de politie opgesloten. ZWEEDS SCHIP GEZONKEN. Gisteravond om twintig minuten over negen is het Zweedse schip „Mongabarra", dat donderdagoch tend ten noorden van het Duitse eiland Juist in aanvaring kwam met het Engelse schip „British Workman", gezonken. Het schip dat na de aan varing aan de grond was gezet, zou geborgen worden door bureau Wijs muller in IJmuiden. De bergers zijn gisteren de gehele dag bezig geweest te trachten het schip met behulp van springladingen in tweeën te doen breken Een half uur nadat de laatste springlading tot ontploffing was gebracht, zonk het schip. Aan boord bevonden zich toen de kapitein, enkele bemannings leden en enige bergers. Zij zijn onge deerd. Een Duitse reddingboot heeft de kapitein en de bemanningsleden aan boord genomen. „SAN FILIPPO NERI" Om het nationaal dans kampioenschap Op Hemelvaartsdag, 26 mei a.s., worden in de Dierentuin te Den Haag, de jaarijkse danswedstrijden gehouden om het nationaal dans- kampioenschap voor katholieke amateurs en professionals. Het programma voor deze dag is als volgt: 12 uur aanvang der voor ronden voor alle klassen; 17.30 einde der voorronden; 20 uur opening door de voorzitter van het Katholiek Cul tureel Verband van Dansleraren, de heer C de Jong. Finales voor alle alle klassen der amateurs. Tussen door vrij dansen voor de toeschou wers en deelnemers. 23.15 Professio nalwedstrijd. Deze wedstrijd is alleen toeganke lijk voor leerlingen van dansleraren, welke zijn aangesloten by S.F.N. Rustige verkiezingen in de Kongo Zonder incidenten zijn zondag in de drie grote steden in Belgisch Kon go de eerste rechtstreekse verkie zingen gehouden voor de Provinciale Raad en de Kamer van Volksverte genwoordigers voor de nieuwe, op 30 juni onafhankelijk wordende staat. Voor Leopoldstad wordt een overwinning verwacht van de Kon golese politieke leider Kasavoeboe, daar de helft van de inwoners van dit district wordt gerekend tot de Bakongo-bevolking, waarop zijn par tij is gegrondvest. In de Kongolese hoofdstad was het volgens zondagavond in Brussel ont vangen berichten volkomen rustig. Er was een uitgaansverbod ei. een verbod op het houden van vergade ringen van kracht als onderdeel van de maatregf en, die het Belgische bestuur kortgeleden heeft getroffen, om de orde en rust in he gebied te verzekeren. Onder meer op ver zoek van de Abako-partlj zullen de uitslagen van de verkiezingen on middellijk na de telling bekend wor den gemaakt „om argwaan van de Kongolese bevolking jegens de (Bel gische) organisatoren van de verkie zingen te voorkomen." Ook uit de twee andere centra in Belgisch Kongo, Jadotstad en Eliza- bethstad, worden geen ongeregeld heden gemeld. In Stanleystad zijn zaterdag het postkantoor en andere openbare ge bouwen bewaakt als gevolg van ge ruchten, dat de Kongolese leider Loe- moemba een staatsgreep zou over wegen. Het was Loemoemba zelf, die later heeft verklaard, dat deze ge ruchten door een ambtenaar van het Belgische bestuur waren verspreid." GROTE KEUZE Communie geschenken Herinneringsprentjes, ook bedrukt Fa. J.N. GEIJER BOTERMARKT 26 LEIDEN Tel 20519 Advertentie) Grote mijn amp in Tsjecho-Slowakije „Ceteka" meldt, dat zich zondag een mijngasontploffing heeft voor gedaan in de Hlubina-steenkolenmijn te Ostrava, In Tsjecho-Slowakije, die 54 mijnwerkers het leven heeft ge kost. Het Tsjechoslowaakse persbureau meldt verder, dat de oorzaak van de ontploffing nog niet bekend is. Autoriteiten van regering, partij, de centrale mynraad en vakvereni gingen zijn zondagochtend vroeg by de getroffen mijn aangekomen. Er is een speciale commissie van onderzoek ingesteld. Nieuwe protesten in Ankara Ongeveer 1.500 cadetten van de mi litaire academie en jonge officieren hebben zaterdagmiddag in Ankara een stille protestoptocht gehouden. Het was de eerste keer, dat het leger in de demonstraties betrokken was. Burgers, die de stille optocht had don gadegeslagen en hun instemming met de betoging hadden betuigd, gin. gen later zelf tot een protestbetoging over. Deze burgers werden door mili tairen met behulp van traangas uit eengedreven. Tengevolge van deze betogingen zyn zondag strengere veiligheids maatregelen genomen. De militaire autoriteiten hebben het brief- en te legramverkeer aan een censuur on derworpen, betogingen en politieke vergaderingen verboden, het uit gaansverbod verscherpt en bevel ge geven geen alcoholische dranken te serveren na 5 uur 's avonds. De universiteiten zullen volgens 'n mededeling van de militaire bevel hebber van Ankara gesloten blijven zolang de huidige uitzonderingstoe stand voortduurt. De „North American Aviation Company" heeft meegedeeld, dat zij een raket heeft gebouwd, die. opge hangen onder de romp van een Sa- bre-straaljager f 86, de snelheid van dit vliegtuig kan opvoeren met 160 km per uur. Ook zou het toestel hier door tot een veel grotere hoogte kun nen stijgen. Minstens twintig personen wer den gedood en dertig werden ernstig gewond, toen de autobus waarin zij zaten, in een diep ravijn ten zuiden van Catbalogan (Philippijnen) stort te. De meeste inzittenden waren stu denten, die na de vakantie weer naar college gingen. Op het rangeerterrein de Riet landen bij Amsterdam is zaterdag avond de 33-jarige rangeerder J. M. Wezenberg, toen hy van een range rende trein afsprong door een pas serend rangeerdeel, dat op een naast liggend spoor reed. gegrepen. In zorgwekkende toestand is hij naar het Weesperplein-ziekenhuis in Am sterdam vervoerd De vijftigjarige mevrouw J. Linde uit Bussum die vrijdagavond in haar woonplaats terwijl zij op een bromfiets reed, door een auto werd gegrepen, is gisteren in de Majella- stichting te Bussum aan haar verwon dingen overleden. De 65-jarige heer K. van der Tuuk uit Vlagtwedde is zaterdag avond met zijn bromfiets tegen een leuning van de brug van de Veler- sluis gereden. Later hebben voorbij gangers hem daar gevonden. Hij bleek toen reeds te zyn overleden. ONTWIKKELING DWINGT TOT NAUWER SAMENGAAN Zaterdagmiddag werd officieel het Centraal Bodenhuis en Trans portcentrum van de Algemene Ver voer Centrale te Leiden in een pand aan het Levendaal 168 geopend. Na de oprichting van de Algemene Vervoer Centrale, nu vier jaar gele den, is de opening van het Boden huis een tweede stap op de lange weg van nauwere samenwerking in het wegtransport. De laatste wijziging in het rijtij denbesluit is wel de meest dringende red^n voor de grote lijndiensten om het vrachtverkeer te coördineren. Vrachtwagenchauffeurs mogen nu wekelijks nog maar 51 uur rijden. Maar de belangen van verlader en ontvanger mogen daar niet onder lijden. Daarom is een systeem van centrale verladingspunten de oplos sing voor een gezonde ontwikkeling van het wegtransport in de toekomst, waarin het aantal rij-uren zeker ver der ingekrompen zal worden. Op de centrale punten kunnen dus goederen maar in figuurlijke zin ook werktijd door de vervoerders worden uitgewisseld. Daardoor is het mogelijk dat, alle beperkende wet ten ten spijt, dat een vrachtje dat 's avonds, voor vyf uur aan het Bo denhuis wordt bezorgd, de volgende dag voor het middag uur in een van de verlaadcentra in het noorden of zuiden van het land is afgeleverd. Het nieuwe Bodenhuis is een lijn- dienstcentrum, in tegenstelling tot het Bodenhuis Berk aan de Kaas markt, waar de regionale vrachtrij ders met een zelfde systeem werken. Er zijn slechts zeer beperkte aanra- kingsvlekken tussen het Bodencen trum Berk en het Bodenhuis aan het Levendaal, maar inmiddels is wel gebleken, dat een nauwe samenwer king tussen de beide centra niet al- een wenselijk, maar ook mogelijk is. De taak van de Algemene Vervoer Centrale, die oorspronkelijk aan de Witte Singel gevestigd was, is nu dus in omvang toegenomen. En de behui zing ook. Aan het Levendaal be schikt hy over een voormalige op slagplaats van een vriesconserven- industrie. Beneden treft men het „stukgoederen-kantoor" en een over slagruimte. Het voormalig „kantoor Wite Singel" zet op de eerste ver dieping zijn gewone werk het verlenen van bemidding bij ongere geld goederenvervoer van de leden onderling in een ruimer lokaliteit voort, dan waarvoor het eertijds be schikte. Op de daarboven gelegen étages beschikt men over ruime op slag mogelijkheden voor goederen. Feest-receptie. Een receptie, die zaterdagmiddag van 5 tot 7 uur in hotel „Toor" te Alphen werd gehouden, genoot een grote belangstelling. Tevoren hadden de belangstellenden het nieuwe cen trum bezichtigd. Onder de aanwezi gen bij gelegenheid van de opening waren de heren D. Pronk en J. van Doorn, beiden uit Den Haag, die de Prot. Chr. Bond van Beroepsgoede- renvervoer vertegenwoordigden. Voorts de heren E. Reiners (Den Haag) namens de Kon. Ned. Vereni ging van Transportondernemers, J. Bus (Haarlem) van de Kath. Ver voerders organisatie „St. Franciscus" en vertegenwoordigers van de Ned. Organisatie van Beroepsgoederenver- ders, van de Eigen Vervoerders Or ganisatie (E.V.O.), alsook de heer H. J. Hopzak namens de Stichting Ver- voer-adres. De vertegenwoordiger van het mi nisterie van verkeer en waterstaat, mr .J F Schlingemann, die zaterdag middag een bezoek had gebracht aan het centraal bodenhuis te Leiden, zond bericht van verhindering voor het bywonen van de receptie, even als de heer J. J. Oster, rykshoofd- inspecteur van het verkeer. De heer E. van Donkelaar (Ede), landelijk voorzitter van de Nationale Organisatie Beroepsgoederenvervoer- ders, was aanwezig, in gezelschap van de heer J. Visser uit Zeist. De receptie werd met een kort woord ingeleid door de heer G. J. Lolling (Leiderdorp), directeur van „Nationaal Veem" en voorzitter van de Coöp. Algemene Vervoerderscen trale te Leiden, onder wiens super visie 't centraal bodenhuis tot stand kwam. De heer Lolling noemd<e het centraal bodenhuis te Leiden uniek in den lande, omdat het het eerste is waarin ook ongeregelde vervoerders samenwerken, alsook de beurtvaart. Vele wensen De receptie werd besloten met een gezamenlijk diner, waaronder ver schillende sprekers het woord heb ben gevoerd. O.a. heeft de heer Don kelaar van zijn visie doen blijken op de gang van zaken in de vervoer derswereld. Hij bezag die niet alleen regionaal en landelijk maar ook In ternationaal, namelijk in het E.E.G.- verband. Spr. juichte het streven van de organisatie toe omdat men zich hiermee niet alleen eigen be langen dient, maar zich ook aanpast aan de eisen van de verladers en men in beider belang een zo hoog mogelijke bedrijfs-efficiency na streeft. De heer Donkelaar sprak voorts over het belang van uniforme bedryfs-administratie en over de op handen zijnde werktijdverkorting. Spr. deelde voorts mee, dat het stre ven v. d. organisatie erop gericht is om in alle belangrijke centra in Ne derland dergelijke bodenhuizen op te richten. Tenslotte besprak de heer Donkelaar de toekomstperspectieven in verband met de E.E.G. De heer Pronk van de Prot. Chr. Vervoerders organisatie feliciteerde de Coöp. Algemene Vervoer Centrale van Leiden en omstreken met haar succes en wenste dat alle aangeslo tenen van dat succes profijt zullen trekken. Vele sprekers sloten zich hierbij aan. Spr. verontschuldigde mr. dr. P. C. Verkerk (Boskoop), voorzitter van zijn organisatie, die niet aanwezig kon zijn. De heer P. Molema (Koudekerk) wenste als ongeregelde vervoerder de geregelde vervoerders van de A.V.C. geluk. ET.1 BRUSSEL-OOSTENDE 226km ET.2 OOSTENDE-FLEURUS 245 km ET.3 FLEURUS-HOEI 226km ET.4 HOEI-HANNUT 23km HANNUT-BRUSSEL Wilt U iets weten? C.L.R. Hoe moet ik myn boot behandelen en waterdicht maken? Wanneer de bodem var uw boot een rotte plek heeft, moet deze uit gestoken en door een nieuw stuk worden vervangen. Zonodig moet de gehele plank vervangen worden. Na de nodige reparaties verricht te heb ben, alle oude verf enz. afkrabben. De naden kunnen gedicht worden met z.g. poriën vuiler of wanneer deze vrij wijd zijn, met kunsthars- lijm, vermengt met houtmeel (zaag sel). Kleine naden kunnen ook met stopverf, eventueel vermengd met menie, of met planuur dicht ge maakt worden. Daarna gronden met loodverf of menie en tenslotte af werken met een goede huidverf. U zou de boden-, wel kunnen koolteren, doch dat zet nogal aan door de aan groei van alg, wieren en schelpen, zodat de boot spoedig zwaar gaat lo pen. Bij de huidverf heeft men daar hoegenaamd geen last van, omdat deze verf stoffen bevat die het aan groeien tegengaan. Ook kunt u de boot plastificeren, doch dat is nogal prijzig. Verfvlekken. Hoe krijg ik verf- vlekken ait een manchester broek, aldus J. de B. te S. De vlekken eerst inwrijven met zeep, hierop wat ter pentijn of terpentine druppelen. Het weefsel op de vleic dubbel vouwen en goed tussen de vingers heen en weer wrijven. Bewerking herhalen tot de vlek verdwenen is. Naspoelen of betten met water. Wereldburgers. Abonnee stelt een drietal vragen over de Verenig de Staten var wereldburgers. U kunt zich terzake wenuen tot d Ver enigde Staten van Wereldburgers", adres: no 13 Prince of Wales Ter race, te Londen. Rijksinstituut Oorlogsdocumentatie. Is het rijkinstituut voor oorlogs documentatie voor het publiek toe gankelijk? aldus P. v. L. Ja, dit instituut, gevestigd te Am sterdam, Herengracht 474, is voor het publiek toegankelijk uitsluitend des namiddags van 2 tot 4 uur. Belastingvraag. Wij zijn beiden 65 jaar en genieten A.O.W.-uitke ring. Ik verdien er „wat" bij, n.l. f 13.000 per jaar. Daarvan betaal ik loonbelasting. Moet ik nu ook nog inkomstenbelasting betalen? aldus H. Ph. S. Het door u opgegeven loon is ons niet duidelijk. Indien u in totaal meer inkomen hebt dan ƒ2723.per jaar, dan bent u inkomstenbelasting ver schuldigd. Geeft u ons liever Uw juiste loon op, dan zullen wij voor U uitrekenen, of en zo ja, hoeveel u be talen moet.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3