Scherp GETALAC Er woei een frisse wind in de Professorenwijk 538,- GARANTIE Gouden onderscheiding voor de heer A. Valkenburgh WOENSDAG 18 MEI 1960 DH IFIDSP COiJHANT PAGINA 2 Veilig kopen! bij de erkende vakhandel met de volledige garantie van De Technische Unie. Leuk blijspel van eigen regisseur Voor een matig bezette Schouwburg speelde gisteravond de Toneelgroep van de Buurt- en Speeltuinvereni ging „De Professorenwijk het blij spel „Er woei een frisse wind", on der regie van de heer F. H. M. Kok, die ook de tekst van dit blijspel schreef. De avond werd geopend door de heer J. Matheus, die de aanwezigen, waaronder vele oud-bestuursleden en vertegenwoordigers van bevriende organisaties, welkom heette en een prettige avond toewenste. Is het al een moeilijke opgave om een toneelspel te vinden, dat zich leent om door een amateur-gezelschap te worden gespeeld, mar nog moei lijker lijkt het ons een toneelspel voor amateurs te schrijven Dat de heer Kok daarin is geslaagd, is wel een bijzondere verdienste en kleine onvolkomenheden worden dan gaar- na over het hoofd gezien. Zo was o.i. vooral het 3e bedrijf te langgerekt en had na de vrij snelle opeenvolging van de ontwikkeling, die men reeds ln de voorafgaande bedrijven had zien aankomen, een wat kortere dia loog voldoende geweest om het blij spel tot het happy-ending te bren gen. Overigens verdient de schrijver niets dan lof, zeker ook voor de wijze, waarop hij zijn stuk had geregisseerd. Het geheel werd vlot gespeeld en alle spelers, zonder uitzondering, beheer sten nun rol geheel. Een zeer dankbare rol speelde Tan te Isabel, die door mevrouw C. Klaas- senPlooij uitmuntend en natuurlijk werd vertolkt. Ton, de Amerikaanse kleindochter, door mevr. B. HokkelingKlaassen, was vooral goed bij haar eerste optre den in het tweede bedrijf, maar wist het gehele stuk door een volkomen aanvaardbare uitbeelding van haar rol te geven. Verdienstelijk speelden ook de heer L. Gaykema als de Baron en me vrouw D. Planje—Van Well als diens echtgenote, terwijl zeker ook de heren J. Oomens als Jozef de huis bediende, en de heer H. Swanenburg de leraar genoemd mogen worden. Jammer was het, dat het dienstmeis je Anna door mej. C Kok niet voldoen de natuurlijk werd gespeeld en te to neelmatig bleef. De verdere rollen waren bij de da- Burgerlijke Stand Geboren: Pieter Hendrik z. v. W. Wesseldijk en L. van Wijk. Wilhelmus Lambertus z. van G. H. Kooreman en A. M. Burgmeijer. Ronalo z. v. J. Koree en D. Bonthuis. Dina d. v. J. Tegelaar en S. Soengadi. Pe ter z. v. A. Belt en N. van Dijk. Maartje »d. van G. Ouwehand en E. Vlieland. Geertruida Adriana d. v. W. D. Molenaar en P. Vlieland. Marga- retha Monique d. va. F. J Schild en M. M. C. Halbmeijer. Ingrid Mona d. van D. W. Raad en H. A. Laurens. Maria Anna Martina d. v. P. L. van Veen en A. M. Ruigrok. Gehuwd: G. J. Yperlaan en A. Bom- hof. Overleden: M. J. van der Vaart 56 jaar echtgen. v. J. Elijzen. A. M. Neher 80 j, echtgen. v. E. R. Beulink. A. J. Rodenburg 70 j. echtgen. v. C. van Veen. M. G. Naber 54 j. vrouw. T. H. L. M. Meuwese 83 j man. G. Biesbroek 48 j. man. J. Boot 88 jaar wed. van N. Langezaal. mes R. Ramb en E. Kok en bij de heer II. Kok in goede handen, waar bij wij het hondje, dat op zijn tijd ook zijn rol meekefte, zeker niet mogen vergeten. De grime en aankleding was door de heer W. Hoppezak zeer goed ver zorgd; vooral Nonna, de verzorgster van Ton, die als een volledige ko tomissie ten tonele werd gevoerd, oogstte veel bijval. De heer Matheus sprak aan het einde dankwoorden tot de heer Kok en tot de leden van de Toneelgroep en dat dit dankwoord op zijn plaats was, getuigde het hartelijk applaus, waarmede de zaal zijn woorden on derstreepte. Leidse Universiteit Geslaagd voor «het doet.-ex. Ned. Recht de heren J. J. J. Schilthuis te Bilthoven en A. Teixeira de Mattos te Oosterbeek. DE compresslekoelkast t vanaf met TECHNISCHE UNIE- Leids gezin door gasverstikking getroffen Op noodlottige wijze is gisteren te Leiden een gezin door gasverstik king getroffen. In een bui van zwaar moedigheid heeft een 32-jarige vrouw, wonend aan de Willem Kloos- laan, haar beide kinderen, een zoontje van tw«e jaar en een vier maanden oude baby met zich meegenomen naar de keuken, waar ze de vijf gaskranen van het fornuis opende. De schoonvader van de vrouw, die tegen een uur op bezoek kwam, kreeg geen gehoor op zijn herhaald bellen. Hij belde zijn zoon, de echt genoot van de vrouw, op, die in Den Haag werkte. Deze spoedde zich naar huis en vond tot zijn ontzetting zijn vrouw en de beide kinderen in de keuken. De vrouw en de baby wa ren reeds overleden. De toestand van het tweejarig jongetje was zorgwek kend. Het werd opgenomen in het Academisch Ziekenhuis. In de toe stand van het kind was hedenmor gen nog weinig verandering geko- p.a. Burggravenlaan 1 te Leiden. Ze zijn ook verkrijgbaar van 2328 mei in het postkantoor. Hedenmorgen om kwart over vier is op de Witte Singel een Volkswa gen-bestelauto ter hoogte van de per celen 6971 uit de bocht gevlogen en tegen tv ee geparkeerd staande auto's geraden. De bestelauto ramde de achterste van de twee auto's, de wagen van dokter H. J. Postel, die tegen de daarvoor staande auto van dokter L. J. Bosch werd geworpen. Door de botsing maakte de Volks wagen een halve slag. De drie auto's werden alle aanzienlijk beschadigd. Laatste Berichten Leids Studentencabaret in Kasteel Oud Wassenaar Als één der laatste voorstellingen van het grote succesrijke tournée door geheel Nederland, treedt het Leids Studenten Cabaret met het programma „Laat je zoon studeren" woensdag 25 mei a.s. in Kasteel Oud. Wassenaar te Wassenaar op ten bate van het Anjerfonds. AFSCHEIDSBEZOEKEN IN PARIJS De Russische premier Chroesjtsjef heeft woensdag te Parijs afscheids bezoeken gebracht aan zijn Britse ambtgenoot Macmillan en de Franse president generaal De Gaulle. Hij had geen ontmoeting met president Eisenhower. Eisenhower, Chroesjtsjef en Mac millan vertrekken donderdag uit Pa rijs. Chroesjtsjef maakt, als gemeld, de terugreis via Oost-Berlijn. Toei\ de grote open „Zis" met Chroesjtsjef erin, van het Elysee vertrok werd er hier en daar van uit de Franse toeschouwers gefloten en „boe" geroepen. President Eisenhower heeft woens dagochtend te Parijs de Notre Dame en de Sainte Chapelle bezocht. LEIBSCKENDAM (Advertentie) potlood en peest Oplossing no. 537- Horizontaal: 1. Alaska, 5. dar, 6. marode, 8. sa 9. tin, 10. als, 13. en, 14. meteen, 17. Ede, 18. krekel. Verticaal: 2- Ada, 3. Sara, 4. Kro, 6. Maine, 7. Dalen, 8. st., 11. Sn., 12. bede, 15. ter, 16. eek. No. 538. Horizontaal: 1. verdicht verhaal in proza, 5. tweetal, 6. vader der Duitse toonkunst, 8. Europeaan, 10, kookt men op, 13, biersoort, 15. watervogel, soort fuut, 16. spoedig, 17. muzieknoot. 18. lichaamsdeel, 20. gem. in Gelderl., 22. lusthof, 24. stad in Duitsland. Verticaal: 1. deel van de mast, 2. vreemde munt, 3. kloostervoogd, 4- voorzetsel, 5. soort van duif, 7. gem. in Limb., 9. deel van een fiets, 11. bloeiwijze, 12. groente, 13. bijl, 14. jongensnaam, 78. voegwoord, 19. bij woord, 21. water in Friesl., 23. af korting van dyne. Oplossing morgenavond. BENOEMINGEN IN LEIDEN B. en w. van Leiden stellen voor te benoemen aan het Gymnasium: de heer Jan den Boeft, geboren 13 oktober 1935 te Rotterdam, tot tij delijk leraar in de klassieke talen, zulks met ingang van 1 september 1960, tot wederopzeggens, doch uiter lijk tot het einde van de cursus 1960- 1961; mejuffrouw Elisabeth Hubertine de Meijer, geboren 16 mei 1935 te Haar lemmermeer, tot tijdelijk lerares in de klassieke talen, zulks met ingang van 1 september 1960, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1960-1961; te benoemen aan het Rembrandt- lyceum: de heer Leonardus Johannes Stok- huyzen, geboren 15 maart 1934 te Lei den, tot tijdelijk leraar in de lichame lijke oefening, zulks alsnog voor het tijdvak van 19 januari tot 26 april 1960; de heer Paul Kuijper, geboren 11 mei 1932 te Lochem, tot tijdelijk le raar in de natuurkunde, zulks met ingang van 1 september 1960, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1960-1961; te benoemen aan de hogere burger school voor meisjes met 6-jarige cur sus en afdeling middelbare meisjes school: mevrouw Elsa Sophia Frederika de Jong.Feteris, geboren 23 oktober 1926 te Arnhem, tot tijdelijk lerares in de Nederlandse taal en letterknde, zulks met ingang van 1 september 1960, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot einde van de cursus 1960-1961; b. de heer Cornelis van de Ket terij, geboren 2 oktober 1932 te Oudekerke, tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letterkunde, zulks met ingang van 1 september 1960, tot wederopzeggens, doch uiter lijk tot 31 december 1960; c. de heer Johannes Willemsen, geboren 5 juni 1907 te Ede, tot tijde lijk leraar in de Franse taal en let terkunde, zulks met ingang van 1 september 1960, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1960-1961. Slol gespreks-seizoen in Herensmge'parochie Gisteravond werd het seizoen 1959 1960 van de gespreksgroepen en gezinsavonden in de parochie van O.L.Vrouw Hemelvaart en St. Jozef besloten met een lof in de kapel van de Zusters Carmelitessen aan de Ha- zewindsteeg, uit dankbaarheid voor wat er ln de gezins- en gespreks- avonden allemaal te leren was ge weest. Onder dit lof hield kapelaan G. Lemmers een preek over „Maria als voorbeeld van de Christen-moe ders". Hierop volgde een bloemenhulde door kinderen van de leden van de gespreksgroepen, waarna in een van de zalen van het klooster koffie werd gedronken. Mevr. Helversteijn Roovers sprak een welkomstwoord tot kapelaan Lemmers, zuster Van Nunen, de heer Hertogh, mevr. Driessen van de St. Petrus-parochie, mej. Verplancke, de gastvrouw van de gezinsavonder en alle dames en heren. De heer A. Hertogh hield een ge sprek over de emancipatie van de vrouw, haar plaats in de maatschap pij en kerk. Er werden 3 vragen ge steld: „Meent U, dat de taak van de gehuwde vrouw als regel uitsluitend in haar gezin ligt?"; „Acht U het een winst of een verlies indien ook de gehuwde vrouw steeds meer een plaats in het openbare leven gaat in nemen?" en voorts: „Meent U, dat er concrete mogelijkheden bestaan, om de vrouw een belangrijker rol te latén spelen in het leven van de Kerk?" Deze vragen ontlokten een levendige discussie. Mevr. Helver steijnRoovers las het verslag voor over het werk in de afgelopen win ter. Met een dankwoord en tevens een afscheid aan de heer A. Hertogh, die hoofd is geworden van 'n school in Den Haag, werd deze zeer goed bezochte avond gesloten met gebed. Biertapwedstrijd in Leiden In het St. Antoniusclubhiu werd gistermiddag de achtste, jaarlijkse biertapwedstrijd gehouden, die ge organiseerd werd door het Centraal Brouwerij Kantoor. Niet minder dan twaalf eenmanszaken en veertien andere horecabedrijven uit Leiden en omgeving namen aan dit bier- toernooi dïei. De eerste-prijs-winnaars van de regionale wedstrijden zullen in het komend najaar deelnemen aan de landelijke eindstrijd waaraan sinds het vorig jaar het „Ridderschap der Biertappers" verbonden is. De praktijk heeft inmiddels al overduidelijk bewezen, dat deze wed strijden een goede invloed hebben op de wijze van tiertappen en -ser veren. Onder invloed van deze wed strijden en t an de andere activitei ten van het Centraal Brouwerij Kan toor is in ons land bovendien het bierverbruik in ons land regelmatig gestegen. Maar Nederland blijft ma rg in 1949 bedroeg het gemiddelde verbruik in ons land 10,1 liter; vorig jaar was het al gestegen tot 22,7 liter per hoofd. Vergeleken met België is dit nog maar „kinderspel": daar wordt jaarliiks 154 liter bier per hoofd van de bevolking gedronken De uitslag van de Biertapwedstrijd in Leiden luidde: Teams: 1 café Sport, De Kempe- naerstraat 113, Oegstgeest - tapper de heer J. A. Hankart, serveuse me vrouw C. Hankart-Bron; 2 café Ame rican, Waaigat 5, Katwijk a. Zee - tapster mej. D. van Asperen, kelner de heer H. van Asperen; 3 café Het Spoortje, Herensingel 12, Leiden - tapper de heer H. A. C. Arends, ser veuse mej. G. Arends. Eenmanszaken: 1 hotel-restaurant Bellevue, Steenstraat, Leiden' - me vrouw P. A. van Winsen-Evers; ca fé Bos- en Waterzicht, Aalsmeerder- straat 452, Haarlemmermeer - de heer K. van der Bijl; 3 café Van der Bijl, Voorstraat 44, Voorschoten - de heer A. J. de Korte. De eerste prijs voor de teams be stond uit 150 en die voor de een manszaken uit 75. Mej. D. Burleigh van de VW te Leiden reikte boven dien namens deze vereniging een medaille uit. Leidse agenda DONDERDAG 19 MEI Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden, propaganda-avond 8 uur St. Antonius Clubhuis. Jongerenkontakt, Kontaktavond v- Groep F (F), Clubhuis Hazewind- steeg. ZATERDAG, 21 MEI Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Jeugd-EHBO, 3 uur, r.k. Lyceum. BIOSCOPEN De films in de week van 1320 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Zes mannen en een dan seres", 18 jaar. Studio: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Trianon: „Maigret en het raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Rex: „De ruiters van de Missis sippi", 14 jaar. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. ZOMERZEGELS „HULP IN NOOD" Op maandag 23 mei a.s. om 9 uur begint de verkoop van de zomerze- gels in de hal van het postkantoor. Zoals bekend, is de toeslag op de zomerzegels bestemd voor Nederland se instellingen voor volksgzondheid, maatschappelijk werk en cultuurbe vordering, b.v. de Nederl. Centr. Veé. voor Gebrekkigenzorg, De Stichting Rheuma-tehuizen, het Erefonds voor Oud-Verpleegsters, de Nederlandse Blindenbibliotheek, enz. Voor hetzelfde doel wordt 'n serie fraaie bloemen-briefkaarten uitgege ven, die evenals de zegels be steld kunnen worden bij het Plaat selijk Comité voor de Zomerzegels, KATWIJK AAN DEN RIJN Aquariumvereniging. Onder lei ding van de tweede voorzitter, de heer G. Teljeur, kwam in De Ros kam de aquariumvereniging „De Minor" in vergadering bijeen, voor namelijk voor een filmprogramma dat werd toegelicht door de heer G. Zoutewelle uit Den Haag. Na de opening werd vertoond de film „Kleurenpracht in onze bak", een fraaie kleurenopname gemaakt in het Aquariumhuis Hollen te 's-Gra- venhage. Het waren voornamelijk Zuidamerikaanse vissoorten. Ook kon men enkele naar zoet water overgebrachte brakwatervissen zien, zoals diverse Pretterssoorten. Een reisfilm, ook in kleuren, getiteld: „Per caravan naar Zwitserland", die de aanwezigen via België en Luxem burg naar dat land voerde, waar ver schillende plaatsen als Neuchatel, Bazel, en ook het meer van Genève werden bezocht. Het was een geani meerde en leerzame avond. Verf met gemak en.... van Ceta Bever (Advertentie» Veertig jaar in dienst gem. Leiden Een korte maar hartelijke huldiging vond gistermiddag rond twaalf uur plaats ten huize van de heer A. Val kenburgh, hoofd van de afdeling per soneelszaken van gemeentewerken te Leiden, die het feit herdacht, dat hij veertig jaar in dienst is van de ge meente Leiden. Vele „stadhuisgeno ten" tevens vrienden van de jubila ris, vulden de vriendelijke woning aan de Koninginnelaan 49, waar dit feit herdacht werd. De heer Valken burgh, die wars is van officieel ver toon, had kennelijk zulk een warme belangstelling niet verwacht. Onder de aanwezigen was wethou der A. J. Jongeleen, die betoogde, dat de heer Valkenburgh een belangrijke maar verre van gemakkelijke post in het gemeentelijke administratieve le ven inneemt. Het bijzondere is, dat de heer Valkenburgh gedurende veertig jaar aan dezelfde afdeling werkzaam is geweest. Dit komt bij de gemeente zelden voor en het bewijst, dat de jubilaris voor zijn taak berekend is. Het verheugde hem dan ook te kun nen mededelen, dat de verdiensten van de jubilaris erkenning hebben gevonden in een koninklijke onder scheiding: de gouden medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. De wethouder speldde de heer Valkenburgh vervolgens de onder scheiding op. Ir Th. K. J- Koch, bouwkundig hoofdingenieur bij de gemeente, mede sprekend namens de directeur van gemeentewerken, bracht de ju bilaris hulde, niet alleen om de pret tige wijze waarop hij zijn taak ver vult, maar ook, omdat hij als secre taris veel voor de personeelsvereni ging van de gemeente doet en ge daan heeft. Hij' overhandigde namens het gemeentebestuur van Leiden een oorkonde, die aan verdienstelijke werknemers wordt toegekend, en de gebruikelijke gratificatie. „Hoezeer de dienst gemeentewer ken met dit jubileum meeleefde, al dus ir Koch, moge blijken uit de royale medewerking aan de inzame ling voor een geschenk, die het mo gelijk maakte dit voor u aan te ko pen". Hij overhandigde de heer Val kenburgh vervolgens een pick-up met geluidsversterker. De heer J. de Wekker, chef boek houding en personeelszaken, legde de nadruk op de goede samenwerking in het gemeentelijk ambtelijk leven. Tenslotte voerde nog het woord de heer W. J. Loeve, voorzitter van de afdeling „overheidspersoneel" van het C.N.V., afd. Leiden, die een bon voor een grammofoonplaat overhan digde. Tijdens het gezellig samenzijn, dat op de huldiging volgde kwam ook de burgemeester van Leiden de heer en mevr. Valkenburgh gelukwensen. Tijdens een receptie 's middags werd aandacht besteed aan andere terreinen van belangstelling, die heer Valkenburgh bewandelt; onder meer de padvinderij, de Leidse Jeugd- actie en de Ned. Reisvereniging. Hond viel zijn nieuwe baas aan De 68-jarige Amsterdammer A. v. K. is in zijn woning aangevallen door de hond, die hij had gekocht. De man werd zeer ernstig aan beide armen gewond en naar het W.. vervoerd. De hond is op zijn verzoek door een politie-agent doodgeschoten. Het gebeurde toen Van K. zijn nieuwe aanwinst naar het schuurtje wilde brengen. De hond sprong daar bij tegen zijn baas op, likte hem in het gezicht en beet hem speels in zijn pols. Vermoedelijk is Van K. daarvan geschrokken en heeft zijn schrikreac tie het dier in paniek gebracht. Met pijn en moeite wist de man met zijn armen de aanvallen van de hond te te weren. De scherpe tanden scheur den daarbij echter grote stukken uit zijn beide armen. KENNEDY'S ZEGETOCHT. Senator John Kennedy heeft bij de verkiezing van een democratische kandidaat voor het presidentschap van de Ver. Staten in Maryland een grote overwinning behaald op zijn rivaal Wayne Morse. Hij kreeg 80 procent van de stemmen. Het was zijn zesde overwinning in successie. Een door de justitie in de psychia trische inrichting Hulp en Heil alhier ter observatie gegeven persoon, wist verleden week uit de inrichting te ontsnappen. In Rotterdam maakte hij zich meester van een bromfiets waar op hij voldaan naar Hulp en Heil te rugkeerde. De politie heeft zich met ambtsgenoten in Rotterdam in ver binding gesteld waardoor de recht matige eigenaar van de bromfiets opgespoord kon worden en weer in bezit van zijn bromfiets gesteld kon worden. HAZERSWOUDE Waarschuwing. Daar jl. zater dag weer een winkelier bekeurd is wegens verkoop na sluitingstijd, wordt nogmaals de aandacht van het publiek er op gevestigd, dat de win kels gesloten moeten zijn des nam. om 6 uur, behalve de sigarenwinkels, die tot 7 uur geopend mogen zijn. Verkoop achterom is eveneens ver boden. ALPHEN AAN DEN RIJN ALPHEN-VVSB 4—1 Voor de tweede poule van de KNVB-beker speelde Alphen gister avond op eigen veld tegen een nog al sterk verjongd VVSB. De Alphe- naren wonnen deze onmoeting met 4 '1. Het was over het algemeen een matige vertoning, waarin aan weers kanten ontstellende fouten werden gemaakt. In de 12e minuut knalde Henk Hagen met een magnifiek schot de openingstreffer achter doel man Peeters in het net (10). Kort voor de pauze werd een opeenstape ling van fouten in de VVSB-defensie oorzaak dat Van Elzen de stand op 20 bracht. Na de thee was het als spoedig door Wim Boom uit 'n goed voorge trokken voorzet van Ederveen 30, waarna, ook al door geblunder in de Alphen-defensie de Bavo-rechtsbui- ten de achterstand kon verkleinen. Met een ver schot bracht Jan Eder veen de stand nog op 41, nadat hij met een open doel voor zich even te voren gemist had. Bordenwedstrijden ADC. H. Brunt-L. Jesse 0—2; J. Meijers-S. Koopman 0—2; F. Blom-A. Robbe 02; N. Brunt-J. Beider 20; M. Roos-C. van Wageningen 02; W. J. Van Berkel-J. Koelewijn 11; D. v. Oeveren.H. Oudshoorn 1—1; M. Roos -J. van Oeveren 02. Kampioenschap van Alphen (A- klasse) J. Gelderblom-W. Verboom 2—0. Z0ETERW0UDE (H. R.) UITGAANSDAG VOOR DE BEJAARDEN Met twee volgeladen autobussen trokken de bejaarden 's morgens reeds om 9 uur er op uit voor hun jaarlijkse uitgaansdag. De route wel ke door het comité was gepland ging naar Aalsmeer, voor een bezoek aan de bloemenveiling, waar twee des kundigen van het personeel een toe lichting gaven. Na de rondgang werd in café „De Oude Veiling" de koffie geserveerd Vervolgens werd de tocht voortgezet door de Haarlemmermeer, via Heem stede naar „Treslong" in Hillegom, waar de tafels gereed stonden voor het diner. De Voorzitter, de heer v. d. Krol was dankbaar gestemd, roemde de offervaardigheid van de gemeen schap aan de Hoge Rijndijk, welke ook dit jaar groot was en waarvoor het comité zeer dankbaar was. Hij verheugde zich dat burgemeester Smeets, in dit laatste jaar van zijn ambt, weer aanwezig was en hoopte hem ook volgende keren te mogen begroeten. Mochten onverhoopt de annexatie plannen eens werkelijkheid worden, dan zou het comité op dezelfde wijze blijven voortgaan. De burgemeester zeide steeds gru te belangstelling te hebben voor hei werk van het comité en met veel ge noegen als gast de jaarlijkse toen- te hebben meegemaakt, waarbij h als steeds, veel oude bekende orr moette. Ook kapelaan Huismans e ds. Honnef waren op deze dag t gast. Traditioneel was wederom 't dam woord van de 89-jarige W. J. van B' veren, di ede tolk was van allen, i- heer Zaalberg, die als nieuweling de gemeente was gekomen en n voor de eerste maal aanwezig wai zich volkomen aansloot. Van Hillegom ging men via Noor wijkerhout langs de kust naar Noon, v/ijk, waar de thee werd aangeb' den. Omstreeks 5 uur waren alle- voldaan thuis. De heer Zwetsloot h' tijdens de reis gezorgd voor ee snoepje voor de dames en een si gaartje voor de heren.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2