1 (ètalac Aanpassing ambtenarenpensioen aan AOW moet ongedaan gemaakt worden Verborgen spaargeld overleefde de gasv'am Chefarine4 Risicoregelingen nog punt van overleg Fabriek ingestort Herdenking van de gevallenen 28e R.l. Alleen op flessen melk nog 'n datum Fa. J.N. GEIJER WOENSDAG 11 MEI 1960 Ufc LEIUSt COUKAN1 PAGINA 8 Prof. Romme wijst wegen aan De voorzitter van de KVP-fractie in de Tweede Kamer, prof. mr. C. P. M. Romme. heeft voor de radio ge pleit voor het ongedaan maken van de aanpassing van de ambtenaren- pensioenen aan de AOW-uitkeringen. Prof. Romme zei, dat de eenvoudigste herziening zou zijn, te komen tot een vermindering van het kortingsper centage en tenslotte tot de algehele afschaffing ervan. Voor het inslaan van deze weg vond prof. Romme veel te zeggen. Een moeilijkheid zal evenwel kunnen rijzen, dat de ge pensioneerde dan aan pensioen on geveer evenveel krijgt, of zelfs meer dan zijn collega-in-functie. Om dit euvel te bestrijden zou prof. Romme aan het totale pensioen een grens willen aanleggen van 70 a 80 procent van wat de collega-in- functie jaarlijks verdient. Verder zou men het verschil tussen de 70 a 80 procent en het pensioen van de collega-in-functie kunnen kapitali seren en dit kapitaal als som-in-eens aan de gepensioneerde kunnen uit keren. Bij de invoering van de AOW tot korting van de ambtenarenpènsioe- nen is besloten, het daardoor vrijko mende bedrag te besteden aan een optrekking van het pensioen, dat in verband met de geldontwaarding te Het onderzoek door de afdeling Beschadigd Bankpapier" van de Ne- derlandsche Bank heeft uitgewezen, dat van de spaarcentjes van een be jaard echtpaar uit Haarlem-noord, die vorige week verstopt in een fornuis de verkoling nabij waren, voor niet meer dan honderd gulden beschadigd is. Zoals men zich herinneren zal, had de dochter het fornuis aangestoken, niet wetend, dat haar ouders daarin hun spaargeld hadden verborgen. Toen er van onder de gaspitten fook omhoog kwam, waarschuwden haar ouders de politie, die het fornuis verzegelden en naar de Nederland- sche Bank reden. Achteraf bezien was dit niet eens nodig geweest, zegt men nu bij de Nederlandsche Bank, waar men overigens heel goed be grijpt, dat het bejaarde echtpaar ex tra-voorzichtig was. Het is een geluk gebleken, dat de blikken trommeltjes, waarin het bankpapier geborgen was, achter de gaspitten waren geplaatst. Daar door zijn ze niet in brand gevlogen. Er is slechts een klein gedeelte van het bankpapier -beschadigd. De kans op vergoeding is niet uitgesloten, hoewel de Nederlandsche Bank vol gens de Bankwet 1948 (art. 13) „niet gehouden is, beschadigd bank papier te vergoeden". Baggerwerktuiq „lepelt"' stenen uit het Suezkanaal Gistermiddag is van een van de werven van J. en K Smit's Scheeps werven N.V. te Kinderdijk te water gelaten een drijvend bagger werktuig, genaamd „Kaser". Dit werktuig wordt gebouwd voor de industriële handelscombinatie „Holland" te Den Haag in opdracht van de „Suez Canal Authority" te Cairo. Het werktuig is bestemd om in het Suezkanaal materiaal te bag geren, dat met een ander bagger- werktuig niet of moeilijk verwerkt kan worden, zoals rotsen of harde grond met grote stenen. De door een 22,5 ton zware rotsbeitel gebroken stukken kunnen met een 3.8 kubieke meter grote lepel van de kanaalbo dem worden verwijderd en in langszij liggende bakken worden gestort. De lepelbagger is 38 meter lang. Vrouw verdacht van op'ichting en kwakzalverij De 31-jarige mevr. M. C. K. van der L. uit Kaatsheuvel verblijft sinds maandag in een politiebureau te Rot terdam, verdacht van oplichting en het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunst in Rotterdam en omgeving. Een 74-jarige vrouw in Pernis, die slecht kon lopen, heeft ze b.v. „be handeld" met olijfolie. Driemaal in totaal voor respectievelijk 75, 100 en 125. Een 80-jarige man uit dezelfde laats, met een pijnlijke knie, is aan aar 170 armer geworden door een kuur met „radium houdende olijf olie". Na de behandeling moest hij van de vrouw 24 uur thuis blijven, omdat de uitstralingen andere men sen zouden schaden De vrouw kwam aan de adressen door middel van haar echtgenoot. Deze verkocht schoenen en pantof fels aan de deur. Volgens de politie voor veel te hoge prijzen, b.v. van 15 voor 47, en van 5 voor 24. Maar dit was nog geen grond om hem ook te arresteren. Het vierjarige jongetje Oets Bosma, gewoond nebbend Stouten- burg in Rotterdam-zuid, is gistermid dag in een singel in de buurt ver dronken. Een gemeentewerkman slaagde er in na korte tijd het ventje uit het water te halen. Een juist passerende arts heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch zonder succes. schriel was geworden. Om de amb tenaren als groep het bedrag van hun volle AOW plus het bedrag van hun volle oude pensioen ten goede te doen komen moest er, aldus prof. Romme, nog 20 miljoen bij, anders was het niet mogelijk de oude pen sioenen tot een enigszins redelijk peil op te trekken. Lichtere last voor overheid. De reden waarom prof. Romme j^en geleidelijk ongedaan maken van de aanpassing voorstaat is het feit, dat de voorziening van de verhoogde pensioenen elk jaar wat minder geld aan de schatkist gaat kosten. Naar mate er meer gepensioneerde amb tenaren, die een „onverdiend" ver hoogd pensioen genieten, overlijden, wordt de last voor de overheid lich ter. Er zou volgens prof. Romme ook nog een andere weg zijn, nl. het waardevast maken van het ambte narenpensioen. Het schijnt hem toe, dat een waardevast ambtelijk pen sioen het meest in de lijn zou liggen van een ambtelijke positie. Men is dan verzekerd van een pensioen, dat steeds in redelijke verhouding blijft tot de geldende ambtelijke salarissen, aldus prof. Romme in zijn causerie. Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenI De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn Ie metenDaarna heelt men kans gezien de werking van één der oudste pijnbe- strijders belangrijk te versterken door toe voeging van nieuw ontdekte middelen. Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep vaak beter dan elk middel afzonderlijk. n Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaroi. 20 tabl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. <3.50 Blonde Dolly's erfenis voor prov. ziekenhuis en „Kankerinstituut'' De vrouw, bekend onder de naam „Blonde Dolly", die op 31 oktober in haar woning aan de Nieuwe Haven te Den Haag vermoord werd, heeft haar erfenis voor de helft vermaakt aan het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort en voor de andere helft aan de vereniging „Het Nederlands Kankerinstituut" te Amsterdam. De totale nalatenschap bedroeg meer dan tweehonderd en vijftigdui zend gulden. Omdat haar huizen nog niet verkocht zijn, is het juiste be drag van de erfenis nog niet bekend. Het kankerinstituut te Amsterdam heeft inmiddels zijn aandeel aan vaard. Ged. Staten van Noordholland stellen voor, de andere helft van de nalatenschap te aanvaarden onder 't voorrecht van boedelbeschrijving. Blonde Dolly heeft aan de aanvaar ding van het geld door het Provin ciaal Ziekenhuis, de voorwaarde ge steld, dat haar moeder, die in deze inrichting verpleegd wordt, de best mogelijke verzorging krijgt en dat haar bijzondere wensen in deze, in dien mogelijk, zullen worden inge willigd. JUBILEUM VALKENBURGSE CATACOMBEN Met een plechtige H. Mis in het atrium van de Griekse kapel te Val kenburg (L.) heeft de Valkenburgse catacombenstichting gisteravond haar 50-jarig bestaan herdacht. De gees telijk adviseur van het bestuur der stichting, pastoor dr C. van Beek van „de Heilige Landstichting" uit Nijmegen, droeg deze Mis om zes uur in de onderaardse Valkenburgse catacombe op. Ongeveer honderd genodigden, onder wie de beide erevoorzitters van de stichting, mgr P. Moors, bisschop van Roermond en dr F. Houben, commissaris van de koningin in Lim burg, burgemeester F. Breekpot en pastoor A .Welters uit Valkenburg, waren daarbij aanwezig. De schola cantorum van de paters op de Cau- berg luisterde de plechtigheid vocaal op. Prof. dr P. A. van de Baar, hoog leraar aan het grootseminarie te Roermond en bestuurslid van de ju bilerende stichting, hield een feest predikatie waarin hij de betekenis van de catacomben schetste. In aansluiting op deze plechtigheid recipieerde het stichtingsbestuur in het ontvangstcentrum van de ge meente Valkenburg „Villa Dersa. borg". Hier voerde mr E. M. O. Haff- mans, voorzitter van de stichting, het woord. Hij huldigde de overleden stichters wijlen de heren J. en K. Diepen. Woorden van hulde en dank sprak hij ook tot de secretaresse, mevrouw M. Diepen, weduwe van wijlen mr K. Diepen. Mgr Moors, die als eerste ter re ceptie verscheen, feliciteerde het be stuur en in het bijzonder de 84-jarige secretaresse, mevrouw Diepen, aan wie hij de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice uitreikte. VROUW UIT RAAM GEVALLEN Uitkykend naar familie, die op be zoek zou komen, is de 72-jarige me vrouw D. van SantenPoons van ochtend uit het raam van haar huis aan de Javastraat te Den Haag ge vallen. Zij overleed ter plaatse. Het ongeluk veroorzaakte een grote con sternatie in deze drukke winkel straat. Prijzen bouwbedrijf Het bouwconflict is door de uit vaardiging van de Prijzenbeschikking bouwbedrijf 1960 (II) voldoende tot oplossing gebracht. Niettemin meent de regering, dat in de contracten die met de overheid worden afgesloten, de risicoregelingen niet onveranderd moeten worden opgenomen. Overleg hierover met aannemersorganisaties is gaande. Dit heeft minister De Pous te kennen gegeven in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Van Rijckevorsel (KVP). De heer Van Rijckevorsel had ge vraagd, welke praktische betekenis het eerste artikel van genoemde be schikking wel mag hebben, nu het aan partijen uitdrukkelijk de vrijheid laat, ten aanzien van de eindprijs „overeen te komen wat zij te zamen nodig of redelijk achten, dus bij de vaststelling of herziening van die eindprijs rekening te houden met de in het voorschrift bedoelde vermin dering met de kosten van verdere loonsverhogingen". Het is nu eenmaal niet geoorloofd, zo repliceert de bewindsman hierop, in de prijs een bedrag te verrekenen, waarin, hoe dan ook, een vergoeding van kosten is begrepen, die voort vloeien uit een wijziging van de lo nen of van andere arbeidsvoorwaar den. Mocht in de eindprijs dus toch zo'n vergoeding zijn begrepen, dan zal ze in mindering moeten worden gebracht. De lading van de kleine Neder landse kustvaarder „Piet Schipper" van rederij P. J. Schipper te Rotter dam ging gisteravond om half tien ter hoogte van het Cromerlichtschip op ongeveer 130 mijl ten west-noord westen van IJmuiden schuiven. Het schip maakte slagzij en de beman ning moest in de reddingboot gaan. Ze werd opgepikt door de „Charles Parson", die onderweg was naar Londen. De 121 ton metende „Piet Schipper" lag binnen enkele minuten bijna op haar zij. Twee Nederlandse zeesleepboten van „Bureau Wijsmul ler", boden onmiddellijk hun dien sten aan en zetten koers naar de „Piet Schipper", hoewel de kans gering was, dat ze nog iets konden uitrich ten. De kapitein van de „Piet Schipper" deelde namelijk om half elf mee, dat er geen mogelijkheid meei was om aan boord van het ronddrijvend wrak te komen. De „Charles Parson" zal de beman ning van de „Piet Schipper" naar Londen brengen. Later in de avond is de „Piet Schipper" gezonken. Verf met glans en met gemak Verf het zelf met de superieure plasticverf van CETA-BEYER (Advertentie» Schade: f. 50.000 Door tot nu toe onbekende oorzaak is het drie jaar oude fabrieksgebouw van Van Geel's beton- en tegelfabriek aan de Lovense Kanaaldijk te Tilburg ingestort. De schade bedraagt minstens ƒ50.000 omdat bij de instorting een aantal machines ernstig werd bescha digd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor omdat de instorting ge beurde na het vertrek van het perso neel. De arbeidsinspectie stelt een nader onderzoek in. Dinsdag 10 mei hebben de oud- strijders van het v.m. 28e Regiment Infanterie hun in mei '40 in Dor drecht e.o. gevallen kameraden we derom op waardige wijze herdacht. Tussen 10 en 11 uur waren nabe staanden van de gevallenen met de oud-strijders (waarvan velen met hun echtgenote) bijeen in de cantine van de Bentienkazerne te Dordrecht. Om 11 uur werd een korte alge mene vergadering gehouden. De commandant van de Bentienkazerne trad als gastheer op en sprak een hartelijk begroetingswoord. De voor zitter van het Comité 28e R.l. de majoor C. W. E. van Hoek sprak een pittig welkomstwoord bij dit 4e lus trum waarbij hij dank bracht aan de kazernecommandant voor de mede werking. Het verslag van de pen ningmeester was dit jaar wel gunstig te noemen. Na de vergadering ver trok men naar de Ned. Herv. kerk te Dubbeldam waar de majoor van Hoek een herdenkingsrede hield. Verder werd nog het woord gevoerd door de beide vroegere geestelijke verzorgers van het Regiment. Een zangkoor uit Dubbeldam ver leende medewerking aan deze ker kelijke plechtigheid. Op de begraaf plaats volgde na kranslegging 'n stille herdenking bij het monument voor de gevallen oud-strijders 28e R.l. en een défilé langs de graven van de gesneuvelden. In de namiddag werden per auto bezoeken gebracht aan de verschil lende gevechtsopstellingen in 1940 en ook het contact met de burgerij werd hernieuwd. Om 17.30 uur werd in de Bentienkazerne een gezamenlijke snertmaaltijd gehouden. Nieuw ontwerp Melkbesluit'" Volgens een ontwerp voor een nieuw „Melkbesluit", dat gisteren in de „Staatscourant" werd gepubli ceerd. zal een dagaanduiding alleen nog behoeven voor te komen op de sluiting van flessen gepasteuriseerde melk. Voor andere gepasteuriseerde waren (geëvaporeerde melk, choco lademelk, pap, vla e.d.) kan met 'n codering worden volstaan. De aanduiding „melk" mag uit sluitend en moet worden gebruikt voor gestandaardiseerde melk met tenminste 2.5 doch minder dan 3.75 pet. vet, de aanduiding „melk 3.75 pet. vet" voor gestandaardiseerde melk met ten minste 3,75 vet, die uitsluitend verpakt mag worden ver kocht. De aanduiding „volle melk" voor melk zoals ze van de koe komt. De adviescommissie warenwet heeft in het nieuwe ontwerp de gel dende tolerantie vervangen door 'n minimum van 2,5 procent. Speciaal voor kinderen, zuigelin gen of zwakken bereide consumptie- melkprodukten zullen moeten wor den aangeduid met de namen „zui- gelingenmelk", „melkvoeding voor zuigelingen" of „babymelkvoeding". De adviescommissie hoopt op deze wijze te bestrijden, dat licht gewij zigde melk als „kindermelk" in de handel komt. De aanduiding „kin dermelk" die volgens de commissie aanleiding geeft tot kwade praktij ken, is in het nieuwe ontwerp ge schrapt. Op de verpakking van deze produkten dient, ook- volgens het nu geldende besluit, de samenstelling te zijn aangegeven. Daarbij is een spe ling toegelaten van tien procent van het voor ieder bestanddeel aangege ven percentage. De adviescommis sie wil nu, om knoeierijen te voor komen, die speling niet meer toe staan bij de aanduiding van het vet gehalte. De melkslijters zullen geen open ruimten meer mogen gebruiken als spoellokaal. De adviescommissie be treurt het dat de eis, dat spoellokaal en winkel in hetzelfde perceel moe ten zijn gelegen, niet kon worden opgenomen, omdat daaraan in te veel gevallen niet kan worden voldaan. Het verbod van aanwezigheid van andere dan verpakte waren in een melkwinkel en het verbod van aan wezigheid van onverpakte vleeswa ren buiten de koelcel voorkomende in het huidige melkbesluit, zijn in het nieuwe ontwerp niet overgeno men. Demonstratie voor Kath. kapperspatroons, Leiden De laatste van de technische avon den in het seizoen '59'60 die gis teren werd georganiseerd door de Nederlandse Katholieke Kapperspa troonsbond, mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Vele van de zes en veertig leden die de afde ling „Leiden en Omstreken" om vattende zeventien gemeenten telt, waren aanwezig, alsook leden van de afdelingen Amsterdam en Rotter dam die een demonstratie gaven van hun kapprestaties. Aan de demonstra ties namen voorts deel mej. T. Heems kerk uit Sassenheim, de nationale kampioene voor het damesvak en de trainer van de Leidse club, de heer H. Post uit Haarlem. De heer Sterk uit Amsterdam leidde de avond op technisch gebied. Aan het begin van de avond heette de voorzitter van de afdeling, de heer Ernst M. Langezaal, hen al len welkom, waarna hij op overtui gende wijze sprak over het belang van het georganiseerd zijn. Hij deed een beroep op de leden, de organi satie trouw te blijven en het bestuur medewerking te verlenen. Voor de kapdemonstratie hadden een aantal dames- en herenmodellen aan de tafeltjes deelgenomen. Voor wat betreft het herenvak werden die gekapt door leden van de afdeling Rotterdam. De afdeling Amsterdam plus mej. Heemskëïrk bepaalden zich tot de da mes. Daartoe werden een aantal „in gelegde" modellen uitgeborsteld tot een normaal-draagbaar salonkapsel volgens de laatste Franse mode. Tot slot van hun demonstratie werd aan alle medewerkers een souvenir aangeboden in de vorm van een siga rettenkoker met de Leidse sleutels. Daarna bleven deelnemers en belang stellenden nog geruime tijd in 'n ge zellig samenzijn bijeen. Badpakken van foen en nu Show van Goemaat De Koning r* OETHE NOEMDE het baden in de open lucht „een dolzinnige on derneming". Dat er sindsdien veel veranderd is bewees ook gisteravond weer de show van strandkleding, die op de boulevard te Katwijk bij Riche werd gehouden door de firma Goe. maat (De Koning). De vrouw heeft haar deel opgeëist van het genoegen zich in, op of aan het water* te be vinden, maar het is een genoegen dat zij door prettige kleding reliëf wil geven. De show toonde strandkleding te kust en te keur. Het aardige was, dat er even contact werd gemaakt met het verleden en een van de man nequins een grappige show gaf van badkleding die in de vorige eeuw en in de twintiger jaren werd gebruikt. Een badcostuum van 1868 liet zien dat de moedige vrouw, die zich in dat jaar aan het (zee)water toever trouwde, zich pas gerust voelde, als zij in een soort zakvormige omhul ling was gestoken. Haar benen wa ren bedekt met dikke wollen kou sen, haar lange pijpekrullen gingen schuil in een lange fluwelen muts, die geïnspireerd was op de Italiaanse Volksmuts. De kleuren waren rood zwart. Moeten we de commentator van gisteravond geloven dan is de eerste aanleiding tot het baden door vrou wen geweest de hondsdolheid. De arme slachtoffers werden in een koetsje in zee gereden en dan enige malen in het water geworpen. ANDERE BADPAKKEN van oude snit, die vertoond werden, waren uit 1890: 'n zwemcostuum in grauw - groene tint waarvan de pantalons- pijpen al iets korter waren, en uit 1910 en 1920. In de afdeling sportieve kleding zagen wij diverse aardige combina ties. Zeer geslaagd was bijvoorbeeld de witte spijkerpantalon van vuil- afstotend materiaal, die gedragen werd in combinatie met een oranje jumpertje. Ook de badjasjes waren bijzonder aardig. Goed was de com binatie van een lila streepdessin met een lila lastex badpak. Alle maten waren tegenwoordig en werden door de mannequins, onder wie was „Miss Universe", Corine Rothschaefer, ook geshowd. Zeer groot was de collectie Soleila badpakken, die in alle soor ten, dessins, kleuren en maten voor radig zijn. Alle getoonde badcostuums waren was-, zon- en gloorecht en dat moet voor de adspirant-kopers toch wel 'n geruststellende gedachte zijn. Onder de zeer geslaagde zomer japonnetjes viel op een collectie in jacquard.mathé met een recht-val lende grote kraag. De belangstelling was groot, zo groot dat verschillende dames teleur gesteld moesten worden. Volgende week maandag echter wordt 'n prac- tisch gelijke show in Casino te Noordwijk gehouden, eveneens ge organiseerd door de firma De Koning Katwij k-Noordwij k-Leiden GROTE KEUZE Communie geschenken Herinneringsprentjes, ook bedrukt BOTERMARKT 26 LEIDEN TeL 20519 (Advertentie) \etherklanken DONDERDAG 12 MEI HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land. en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Idem. 14.00 Bondsdag Bond Chr. Plattelands-Vrouwen en -Meisjes. 14.45 Avondrust, hoorspel. 15.15 Lichte muz. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Sopraan en piano. 16.50 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Lichte muz. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Koorzang. 18.50 Sociaal pers pectief, lezing. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Op de man af, praat je. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokr. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar progr. 22.15 Periodieken Parade. 22.25 Gram. 22.30 Nieuws en SOS-ber. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Kerkorgelconcert. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, praatje. 11.15 Omr. orkest. 12.00 Hammondorgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Zuid- Amerik. muz. 12.50 Uit het bedrijfs leven, lezing. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 V. d. vrouw. 14.40 Gram. 15.10 Nicola, hoorsp. 15.45 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Gram. 17.15 V. d. jeugd. 17.45 Dansmuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Kamermuz. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr. 19.50 Ronde van Nederl. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 21.25 Logboek Meidagen 1940, klankb. 21.55 Lichte muz. 22.20 Ronde van Nederland. 22.30 Nieuws en beursber. van New York. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Gram, met comm. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS. 20.00 Journ. en weeroverz. VARA. 20.20 De wereld van van daag. 20.30 Max Havelaar, herden- kingsprogr. 21.00 TV-spel. VATIKAANSE RADIO (25.67 m.; 31.10 m.; 41.21 m.; 48.47~m. 196 m.). 17.00 uur „Gloria uit de Mis in Mi be mol, voor solisten, koor en orkest, van José Joachim Emerico Lobo de Mesquita (18e eeuw); uit voering: Koorzangers-vereniging van Rio de Janeiro en symfonisch Brazi liaans orkest o.l.v. Eduard De Guar- nieri. Solisten: Lia Salgado, Carmen Pimentel, Hermelindo Castelo Bran- co, Jorge Bailly.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8