Gouden jubileum met gouden jubilarissen kleding- en textielarb. bond St. Lambertus Scherp Litteris „herinnerde zich Mamma" GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 25 APRIL 1960 DE IFIDSR COURANT PAGINA 2 IN DE KLAS OF ER VOOR? Strijd maakte plaats voor overleg Feest van de Leidse afdeling 31 Augustus 1896 werd de Ned. Kath. Bond van Fabrieksarbeiders opge richt, waarin ook de werkers in de textielbranche waren opgenomen, twaalf jaar later splitsen zij zich af om zich officieel te verenigen (10 maart 1910) in een eigen landelijke organisatie de Ned. Kath. Kleding en Textielarbeidersbond „St. Lamber tus". Korte tijd daarna sloten de kath. Leidse vakgenoten zich met „Kletex" daarbij aan. Het gevolg: een gouden jubileum, dat gisteren stijlvol werd herdacht. In de kapel van het St. Lidwinahuis celebreerde de gees telijk adviseur, kap. A. A. M. Went- holt, een Hoogmis, waarvan de kinde ren van het huiskoor de gezangen ver zorgden. Het Thomas-Evangelie, als les in de geloofsversteviging, was het thema van de predikatie, die ook door de g.a. werd gehouden. Hierna zat men aan aan een gemeen schappelijk ontbijt in de foyer van De Bucht, waar men in intieme kring de halve eeuw vakorganisatie h.erdacht met het mooie verenigingsvaandel, destijds ondergedoken voor de bezet ters, als historische achtergrond. Te vens werden de mede-jubilerende le den gehuldigd voor hun trouw aan de bond: 50 jaar lid zijn de heren H. Aniba, W. Stikvoort, J. Kerstens, C. Klein; het gouden KAB-insigne sier de reeds hun revers vanaf hun veer tigjarig jubilé, in een zeer persoonlij ke toespraak huldigde voorzitter J. Hensing zelf 30 jaar in bestuurs functie deze leden. 25 Jaar lid zijn de heren Ch. Kriek, J. v. d. Burg, L. Catin, J. Ouwerkerk, G. Tegelaar, G. Heynen, J. Veldhuizen en F. Weber. Zij ontvingen het zilveren KAB-in- signe van bondspenningmeester G. Jöris, die, evenals kringbestuurder F. Smits, waarderende woorden sprak tot het jubilerende bestuur en de le den. Het feit dat bovendien de heer J. Bavelaar 'n kwart eeuw in successie de functie van secr. der afd. be kleedt, geeft duidelijk blijk van de hechte en trouwe band die de Leidse „Kletex" kenmerkt. Koperen jubilea zijn doorgaans niet spectaculair, zo sprak de voorzitter, wanneer die ech ter damesleden betreft in een vakor ganisatie mag dit toch wel een uit- potlood en geest No. 519. Horizontaal 1. Europeaan, 4. aangelegde weg, 8. vreemde munt, 10. gebod, 11. koning van Basan, 12. insektje, 14. bekende afkorting, 15. dwaze gewoonte, 17. afreis. 19. grap penmaker, 21. voorzetsel, 23 plaats in de N.O.P., 24. scheikundig element (afk.), 25. teken in de dierenriem, 27. duinvallei, 28. stop, 29 niet strak. Verticaal 1. werktuig, 2. arbeids- eenheid, 3. lidwoord (Fr.), 5. spil van een wiel, 6. onheilaanbrengende go din, 7. akelig, 9 een der Ver. Staten, 12, zijtak Seine, 13. net om patrijzen te vangen, 15. voorwerp om te snij den, 16. eikenschors, 18.. eetgerei, 20. jong van sommige dieren, 22. bad plaats in Fr. aan de voet van de Py reneeën, 24. meisjesnaam, 26. acade mische titel (afk.), 27. inhoudsmaat (afk.). Oplossing morgenavond. zondering genoemd worden en is een speciaal huldigend woord tot de da mes E. Righart van Gelder en Th. Stuifzand gerechtvaardigd. Receptie. Tijdens de druk bezochte receptie in de middag kwamen vele afgevaar digden van zusterverenigingen, vak- en standsorganisaties uit stad en om geving hun gelukwensen aanbieden. Een kleurrijk bloemenassortiment sierde de bestuurstafel. Namens de Kath. Werkgevers was de heer J. Lyten aanwezig, de Leidse Ver. van Industriëlen (Groep Textiel) zond schriftelijke gelukwensen. De deken werd vertegenwoordigd door kap. C. A. J. Netten, het gemeentebestuur door weth. Steph. Menken. De wet houder sprak over de vele jubilea in deze jaren, hetwelk verband houdt met de groei der vakbeweging, die thans als volwassen bomen in volle kracht bewonderd mogen worden. De vakbeweging levert een belangrijke bijdrage in ons maatschappelijk be stel, aldus spr. Wat vroeger hopeloos leek is nu de gewoonste zaak van de wereld, zoals o.a. het georganiseerd overleg. De strijd van vroeger heeft plaats gemaakt voor de kracht van het gezamenlijk gesprek, gebaseerd op de maatschappelijke opvatting van het begrip „kapitaal en arbeid" door de door Rerum Novarum geïnspireer de principieel georiënteerde organisa tie. Spr. bracht dank voor hetgeen „Kletex" in onze stad heeft gepres teerd. Afdelingsvoorzitter J. Hensing had voordien de aanwezigen toegesproken en bleek dankbaar gestemd voor het geen in de jaren was béreikt, al bleef er vooral t.a.v. de CAO in de textiel industrie nog iets te wensen over. De jubilerende pioniers hebben 'n jarenlange strijd meegestreden, al dus spr. en dienen voor allen een voorbeeld te zijn, vooral voor_ de jongeren, die straks het werk zullen moeten overnemen. Positief. Bondsbestuurder G. Jöris haakte hierop in door op te merken, dat de CAO-problemen niet specifiek Leids zijn, doch landelijk en streeksgewij ze verschillend. Spr. wees er op dat tientallen jaren geleden men zich ergens „tegen" organiseerde. Dit is gewijzigd in een positief gericht doel. Men organiseert „met de werkge versorganisaties o.a. in de Bedrijfs- schappen. Men tracht het gezamen lijk belang: goed florerende bedrij ven, te verwezenlijken door onder ling overleg. Kringbestuurder Smits wees op het gunstige klimaat, waar onder de Ondernemingsraden in Lei den functioneren. In 'n goede geest van samenwerking met CNV en NVV op materieel en geestelijk terrein kan veel worden bereikt. Over deze waardevolle samenwer king en onderling begrip sprak ook de voorzitter van Textielarbeiders- bond van het NVV, „de Eendracht", de heer B. v. d. Steen. Namens de prot. chr. vakgenoten sprak de heer S. Stokkel, voorzitter van „Unitas". Spr. zeide geïnspireerd te zijn door het voetbalspel: individueel spelen leidt tot niets, samenspel alleen kan het doel treffen. Voorz. Hensing dankte alle spre kers met een persoonlijk woord. De gelukwensen en waarderende woor den zijn voor 't bestuur een stimu lans om moedig voort te gaan, aldus spreker. Feestavond. De feestcommissie had zich voor de verzorging van het avondpro gramma verzekerd van de medewer king van het cabaret John van Haar lem. Hieraan hebben leden en ge-O- digden, die de grote Burchtzaal tot de laatste plaats bezetten, enige zor geloos vrolijke uren beleefd. Nico Cordon en de Chromaldy's zorgden resp. met trek- en mondaccordeon voor de muzikale confetti, welke zij virtuoos strooiden over de hoofden van hun collega's „Rolé's", die enige originele schetsen ten tonele brach ten. Bijzonder waarderend applaus was er voor de 2 charmante KRO- Spingplank debutanten The Wimie's. Het jubilerende bestuur: v.l.n.r. eerste rij: mej. M. J. Straat hof (penn.), Geestel. Adv. Kap. A. A. M. Wentholt, J. Hensing (voorz), J. Bavelaar (secr.), A. de Wit; tweede rij: J. Pont, A. J. Kok, J. Rekelhof, P. v. d. Voort, J. v -d. Burg. „Behoren de onderwijskrachten de gehele dag voor de klas te zitten of moeten zij zich regelmatig tussen de kinderen begeven?" Van de beantwoording van deze MENIGEEN ZAL ZICH de film „Ik herinner mij Mamma" nog wel her inneren, een prettig filmverhaal over een uit Noorwegen naar San vraag door de gemeenteraad op 27 Francisco geëmigreerde familie, waarin alledaagse voorvalletjes uit het april zal het afhangen of aan het gezinsleven werden verteld aan de hand van het dagboek van één der meis schoolbestuur van de Hofdijckschool jes. De centrale figuur is Mamma, die overal raad op wist en in de ogen gelden beschikbaar zullen worden van het meisje een ideaal was van liefde, toewijding en krachtig beleid, gesteld voor de aanschaffing van 8 Dit gegeven is afkomstig van een toneelspel van John van Druten, welk podia spel zaterdag door Litteris in de Schouwburg is opgevoerd. Het stuk be- Het bestuur van de Stichting to: staat uit niet minder dan 29 taferelen, een ongelooflijk aantal, dat de oprichting en instandhouding van grootste moeilijkheden oplevert voor degenen, die het willen opvoeren. Christelijke scholen te Oegstgeest Deze hindernissen kunnen op de film spelenderwijs worden genomen, maar heeft nameLik ingevolge de L.O.-wet op het toneel vormen zij een enorme puzzel, welke door Bob Hageman en 1920 om deze gelden verzocht. zijn medewerkers (allen leden van Litteris) geniaal is opgelost. Men had Dit schoolbestuur is van mening, een groot soort „kamerscherm" vervaardigd, dat op allerlei wijzen uit- en dat de praktijk heeft bewezen, dat in elkaar geklapt kon worden, welke manipulaties dan bij open doek op de onderwijzer (es) in de overvolle een verduisterd toneel plaats vonden. Intussen las Katrine (het meisje dat klassen zittend aan een bureau, niet „zich Mamma herinnerde") een stuk uit haar dagboek voor, zodoende de voldoende overzicht heeft over en verbinding leggende tussen de taferelen. Dank zij deze vlotte wijze van toezicht op de leerlingen. Het is vrij- decorwisseling is de aaneenschakeling van 29 vefschillende taferelen binnen wel ondoenlijk voor de leerkracht de normale tijd van een avondvoorstelling mogelijk geworden. Alle hulde om zijn werk de gehele dag staande voor deze topprestatie van toneel-techniek, te verrichten. Het bestuur meent een oplossing te hebben gevonden in de |\/ÏEN KAN ZICH AFVRAGEN, of vele kleinere rollen, waarvan verre aanschaffing van 8 podia, welke to- de inhoud van het spel een der- weg de voornaamste die van Katri- taal ongeveer 720 zullen kosten. gelijke technische krachttoer recht- ne was, het meisje van het dagboek, In tegenstelling tot de raadscomis- vaardigt. Het zijn maar simpele epi- welke rol door Tineke de Wit met de sie voor financiën en onderwijs, stel- soden uit een doodgewoon gezin en charme der natuurlij! heid werd ge len B. en W. nu de gemeenteraad de visie daarop is typisch van een speeld. Opvulend goed was ook het voor, de gevraagde gelden te weige- meisje. Maar toch worden de diverse zusje Dagmar van Anneke ^Zwartjes. B. en W. zijn van mening, dat voorvalletjes zo aardig verteld en Och, ze waren allemaal bepaald zwakke plekken kent men in Litte ris niet. Tot eler voldoening zag men deze aanvraag de normale eisen aan uitgebeeld, dat men zelfs de verknip het L.O te stellen overschrijdt. ping in 29 stukjes \oor lief neemt. „Wij zijn van mening dat naar mo- Dat zou niet mogelijk geweest zijn ook de heer Jos Dros weer eens te- derne opvattingen de onderwijzer zonder het voortreffelijke spel van rug, die thans als gast de rol van oom juist dicht bij de kinderen moet zit- de vele Litteranen, die ten getale Chris vertolkte en dat breed uit en ten. Een podium sc> ept afstand tus- van 20 het toneel successievelijk be- met verve deed. Ook oe „tantes" ty- sen leerkracht en leerlingen. Een volkten. Evenals in het stuk is op het peerden leuk en raak. Kortom het onderwijzer behoort niet de gehele toneel mevrouw Co Hageman-Ver- was zaterdagavond een voorstelling, dag te zitten, hetgeen een podium in hagen de centrale figuur; zij weet welke met genoegen is gevolgd en de hand kan werken. Uiteraard irn- op de haar eigen manier, welke Lit- met veel bloemen en applaus werd pliceert dit niet d- opvatting dat de teris-leden zo goed kennen, de figuur gewaardeerd. Donderdag, vrijdag en onderwijzer(csl) de gehele dag moet van de moeder te doen leven in al staan. Hij (zij) kan zich immers re- haar toewijding en bezurgdheid in haar wijs en achtmoedig beleid. Naast en rond haar bewogen zich de Meisje te Leiden door busoverreden Ruim 850 wandelaars liepen Ie Leidse Brandweer Stempeltocht die vocale prestaties leverden in het genre beschaafd modern amusement. Parodist Fred Menger, geen onbe kende in de kleinkunst, was weer verbazingwekkend in zijn mimisch vermogen, volkomen één met zijn bandopnametrucs. John van Haarlem himself verzorgde de conférence. Nadat de voozitter de medewer kenden had dank gezegd, alsmede aan de feestcommissie voor de ver zorging van dag en avond, bleef men nog enige uren bijeen om o.l.v. Evert Castelein en met medewerking van het orkest „The Comets" de kleine uurtjes van de maandag in te dan sen. De Brandweer is ongetwijfeld één van de meest populaire overheids diensten en steeds is het contact met de burgerij van de meest aangename Op de hoek van de Breestraat en soort. Met het doel, dit contact ook - - - - - - buiten het kader van de dienst te ver stevigen en de burgerij eens onoffi cieel kennis te laten maken met het liet Kort Rapenburg is hedenmorgen omstreeks half tien een ernstig on geval geschied, waarbij de negen jaar gelmatig tussen de kinderen ven" aldur Iet gemeentebestuur. ENGELS MUZIEKCORPS BEZOEKT. LEIDEN Het beroemde Engelse muziekcorps van het Leger des Heils zal op 7 mei aanstaande een bezoek aan Leiden brengen. De muzikanten maken een rondgang door de stad en zullen om streeks drie uur op het stadhuis wor den ontvangen. Leidse agenda DINSDAG 26 APRIL Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Aanvangscursus r.k. Lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur nam. DONDERDAG 28 APRIL Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. het verkeerslicht De Gijselaarsbank. prachtige route, door Voorschoten, Leiden. Vervolgcursus r.k. Lyceum, Toen het licht op groen sprong, fiet- Valkenburg, Katwijk en Oegstgeest Mariënpoelstraat, 8 uur. ste het meisje rechtuit in de richting een sportieve wandeling te maken. APOTHEKERSDIENST TE LEIDEN van het Noordeinde. De bus draaide Op de terugweg werden de deelne- Geopend: apotheek Reijst, Steen- naar rechts, het Kort Rapenburg op. mers aan_ de straat 35, tel. 20136. Catharina werd door de wagen gm- ve^ gedrukt en kwam er onder te- BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1960 Deze week bevolkingsonderzoek naar het Academisch Ziekenhuis ver- oude Catharink H. Keizevoort uit de brandweerpersoneel organiseerde de Duinhof 18 te Leiden deerlijk werd Brandweer Personeelsvereniging „De gewond. Het meisje, komende uit de Bree- Vlam" zaterdagmiddag een brand- weer-stempeltocht. Niet minder dan ruim 850 wandelaars(sters) startten aan boord van de salonboot „Ursula" liggende bij de 5-Mei-brug, op: dinsdag, 26 april 14.90—16-30 en 19.0021.30 uur; woensdag, 27 april geen onder zoek. Onderzoek aan boord van de salon boot „Ursula", liggende Utrechtse Veer bij de Veerstraat op: donderdag, 28 april 9- 14.00—16.30 uur: straat, w-achtte met haar fiets ter vanuit de Brandweergarage om over rechter zijde van een Citosa-bus voor afstanden van 10, 15 en 25 km. via een Morsweg opgewacht door de Drumband van de Reserve Politie o.l.v. de heer C. van Egmond. recht Met ernstig letsel werd ze be- De laatste kilometers werden met de vrijd en door de Eerste Hulpdienst Drumband voorop onder grote pu- - - blieke belangstelling afgelegd. De deelnemende groepen werden onder weg beoordeeld door een jury, be staande uit de heren S. W. Hagedoorn, W. A. Kosten, D. J. Verzijden, J. P. v. d. Meulen, B. Klaasen en D. C. Kok, voor de toekenning van een aan tal speciale groepsprijzen. Bij de triomphale intocht op de Lan- voerd. De corsodrukte heeft zaterdag niet nagelaten, haar stempel te drukken op het verkeer door Leiden. Van 18.10 ot 19.23 uur 's avonds werd het verkeer uit de richting Amsterdam zelfs in zijn geheel door de Sleutel stad geleid. Mede onder invloed van de corsodrukte gebeurden er veer tien ongelukken. De gevolgen daar van bleven voornamelijk beperkt tot „blikschade". Er werd slechts één persoon gewond bij een ongeval op het kruispunt van Haarlemmerweg en Maresingel. Een auto, komende van de Haar lemmerweg, gaf geen voorrang aan een motorrijwiel, dat langs de Mare singel reed. De duo-passagiere van de motorrijder, mevrouw Van den 'Berg uit Voorhout, vie ten gevolge van de botsing en brak het linker onderbeen. Ze werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis bracht. De motor werd aan de voor zijde vrij ernstig beschadigd. Op de Trekvlietweg sprong gis termorgen om half twaalf een kat tussen de spaken van het voorwiel van een passerende bromfietser. De bromfietser had het geluk, dat hij niet viel. Hij stapte af er» trachtte de wild blazende en schreeuwende kat uit het wiel te bevrijden. Het ge wonde dier maakte echter zulke gri massen, dat de man hulp nodig had van een voorbijganger, een inwoner van Den Haag. Getweëen slaagden de mannen er in, de kat te bevrij den. De Hagenaar werd bij het verle nen van zijn hulp door de woeden de kat in de linkerduim gebeten, Hij moest zich op het Academisch Zie kenhuis laten behandelen. De poes vluchtte (vermoedelijk met een gebroken achterpoot) een fabrieksterrein op en is onvindbaar. Een wielrijder, die zondagmiddag rijdend op het rijwielpad langs de Hoge Rijndijk plotseling naar links een oprit inreed, werd aange reden door een hem tegemoetkomen de bromfietser. De duopassagiere van de bromfietser, mevr. M. A. Groen uit de Kneppelhoutstraat te Leiden, viel van de duo. Ze kreeg een hersenschudding en ontvellin gen aan het gezicht. Ze werd naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Vandaag beginnen de lessen van de r.k. gymnastiekvereniging Groen Wit weer. De lessen worden gegeven in dezelfde zaal als voorheen, dus niet zoals in het mededelingen blad staat in een andere zaal. BurwerH'ke Stand Geboren: Judith Antonie, dr. v. A. Plezier en J. J. Vijlbrief. Overleden, C. Kuijt, 68 jr., vrouw; jji u(_ u w ^»»»- A. Nagtegaal, 59 jr., echtgenote van gaf eveneens burgemeester A. J. de Bruijn; C. van den Berg, H van Kinschot, van zijn belang- 91 jr, man. stelling blijk. Na afloop waren alle april 14.0016.30. en Gehuwd: S. H. Overdiep en J. M. deelnemers(sters) zeer voldaan over het parcours en de organisatie. Uit vallers waren er niet, dus ontvingen allen een speciaal ontworpen me daille. Alle groepen ontvingen een dito in standaard-model. Na de Drumband dank te hebben gebracht voor de muzikale opluiste ring, richtte de brandweercomman dant, de heer J-5. W. Hagedoorn, zich 19.00—21.30 uur. Rummenie. r.aar Schiedam, A. v. Burenstraat 15, HffiJ v. YïiiafiC«w«»»», z.»».»» daal RiPmNR0u?„edIVL4l^fI' ?*0.°seM in hét bijzonder tot de bestuursleden van „De Vlam", die hij zeer erkente lijk was voor het initiatief, dat alles- kan worden genoemd. daal ca NB, Industriestraat G. Oostra en fam., Leeuwenhoekstraat TeJsm*' ?aafw,e^ 218 naar Vejh. 2 naar Oegstgeest, Surinamestraat 33: J*®'rka*raat R- HazAeJ£°^- Lo- C W v Riin eeb Verwaard en fam rfmtzkade 56 naar Naarden, Alb Agnes- zlns - Herengracht 10 naar Brunssum, Haans': 'aan,3; .S' Knijpers. Galgewater 12 nr. Spreker dankte de deelnemerslsters) Amsterdam, K. Prinsegracht 49: J. Bet- voor de wijze, waarop zij hadden me- ram, Diefsteeg 6b naar Warmond, Jan degewerkt deze dag te doen slagen en Steenlaan 15: G. P P. A. Postma, Vree- riep hen gaarne een tot weerziens in ^rV0fcfrr. i ?n. nTaar Waddinxveen. Mar- het volgend jaar toe Daar „De Vlam" grietstraat 10. J. L. PA. Gerold, Rijn. volgend jaar 15 jaar bestaat, zal de tweede stempeltocht in het teken van dit 3de lustrum staan. Hierna maakte de voorzitter van „De Vlam", de heer Chr. v d. Holst, de uitslagen bekend en reikte met een toepasselijk woord de speciale groeps- berg 84; C. C. Stad geb. Leeuwes en fam., Breestraat 47 naar Rijswijk ZH, Haag- weg 101; H. A. Tolhoek en fam., F. v. Eedenlaan 15 naar Groningen, Konin- ginnelaan 7; F. A. Gubbi en fam., Stati onsweg 26 naar Valkenburg ZH, M. Post- straat 75; A. G. Loomans en fam., Julia- nastraat 97 naar Warmond, Herengracht 8; N. Veltman en fam., Verl. Nassaustr. 12 naar Voorhout, Boerhavestraat 31: W. Plasmeijer en fam., Parkstraat 57a naar Warnsveld, Anjerlaan 16; L. C. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 7 T.M, 13 APRIL 1960 J. Helders en fam., arts, Boerhaave- zen en fam., Aloëlaan 37 naar Ede (Gid), laan 12; K. A. M. Münnnighoff en fam., prijzen uit. De uitslagen luidden: Lunterseweg 55: A. de Vries en fam., Suringarstraat 7 naar 's Hertogenbosch, Hadewychstraat 67: J. L. van Schaijk en vertegenwoordiger v. Vollenhovenplein 23; E. Ronkes en fam., metaalfraiser, de M - - afstand: Wisselbeker (Leids Dagblad) en krans, W.S.V. fam., Lorentzkade 17 naar Rotterdam, R. en fam., bode ziekenhuis, Tit. Brandsma- Baeldestraat 153: C. van Dongen en fam., lean 192: E. Bachmann en fam., plastic Roodenburgerstraat 4 naar Leiderdorp, spuiter, Hoflaan 285; A. J. J. Jeunink Streefkerkstraat 12: W. F. Aniba „Zürich", Den Haag (115 p.) Splinterlaan 108; A. R. van der fam., bedrijfsleidi Heijden en fam., Burggravenlaan 181 Siere en fam., fruitgrossi naar Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 100; F. straat 25; J van Britsum M. van de Buld en fam., T. Brandsma- 15 km. afstand: Wisselbeker (V. D.) en tak, W.S.V. „T.O.P." v. d. Lk'ge Riindbk"é'a": H BerghsUchting, Noordwük <125 p.). 2de prijs beker fa. Pieck), Over- heidsbrandweer'\ Leiden (121 p.). 3e prijs (De Vlam-zuil) „Brandweer" Roosevelt- fam., verte genwoordiger, Joh. Poststraat 24; J. E. - laan 192 naar Boskoop, Wilhelminalaan Edixhoven en fam., kwaliteitscontroleur. Wassenaar (104 p.). Geen prijs W S V 13; A. Toering en fam., a.b. Utr. Jaagpad Moddermanstraat 21: J C. S. Gluvers „Sp^rta" Leiderdorp (93 p Nuth, Nuinhofstraat 16; G. v. d. Valk Mariënpoelstraat 23: F. Mandemaker en fam., textielkoopman, Burggravenlaan 10 km. Vlam) Leiden afstand: Wisselbeker (De plakette, „Zuid-West", pnt); 2de prijs (beker fa. Pattikawa, Hoflaan 44 naar lastingen, Churchilllaan 54: L. DUiggraveniaan ,,;0w in rr - i J. Geensen en fam„ ambt. rijksbe- Bergers), WSV „Vlug en Kwiek; C. H. Vught, Lunettenlaan 302; A. J. M. Been akker, Herensingel 35a naar Rotterdam Beukendaal 46: L. J. Kedde, Witte Sin gel 22 naar Utrecht, J. v. Ruisdaelstr. 29; L. Huijding, Thorbeckestraat 62 naar Klikspaanweg 10; M. van der Wind, China; J. van Ginkel, Verdamstraat 54 hste, Maredijk 25; P. Heineman, auto- Hazerswoude (95 pnt); 3de prijs (Schild fa. Bisschop) „De Fliereflui- Mekel en fam., instrumentmaker, wenhoekstraat. 2; W. Wolters en fam., ters" Leiden (91 pnt); geen prijs: filiaalhouder, Herenstraat 3: H O. Prade „Brandweerjeugd, Leiden "(88 pnt) ?-n~fam" J p- ,9p?"hof 8: E- F; Muller, en „Zwieten", Hazerswoude (69 pnt). "n-j Prijs voor de beste indruk: 25 km.: WSV „Zurich", Den Haag (legpen- IV. Goijenkade 28; M. P. Knopuei S™® JBu.I:8™e?ster''5 "JOP", Kepplerstraat 108; C. W. van den Dop. seb. Huisman, Janvossensteeg 46: H van N°ordwijk (beker ra. Smith), 10 km.: Sophiastraat 54 naar Delft, Verwersdijk Lubeck, medisch analyste. Rijnsburger- ..Zwieten", Hazerswoude (De Vlam- 63; L. C. den Hengst, Haarlemmerstraat weg 40; D. W. R. Suringa, Haarlemmer- Standaard). 216a naar Rotterdam, Provenierssingel straat 245a; J. Abspoel, Haagweg 56; M. De prijs voor de grootste groep, 6b: A. van Veen geb. de Gunst. Reitz- F. I. J. Bijleveld, Noordeinde 52: J. v - 0_„. Bijleveld, Noordeinde 52: J. van een verzilverde straalpijp op stan- straat 11 naar Hilversum, v. Brakellaan Duin, Klikspaanweg 8; F J. Hilligehek- daard, beschikbaar gesteld door de 1 HO - /"I TT* „in V T 1 Q wnnw Vnr_ ken. SfitlPPnCtUftplrlllintuw/IIrtc C"TT heer Hagedoorn, ging eveneens naar 109: G. Fuis, K. Langestraat 18 naar Kor- ken, scheepswerktuigkundlge, Sumatra- tenboef, Emmaweg 16; S. W. Jung geb straat 44a; H. Zirkzee geb. Ammerlaan, Burger. Leliestraat 59 naar Alkmaar. W kapster, Ütr. Jaapgpad 21; J. Drijver, ''TP,F U de Zwijgerlaan 188: J.Nijland. Leliestr. arbeidsanalist, Lombokstraat fi: R a5_ 'r1? _erl 59 naar Alkmaar, W. de Zwijgerlaan B. G. M. Röling, v. d. Duynstraat 12 naar Bodegraven, B. Ie Coultrestraat 1: A. C. Vrieze geb. Buenting, Papengracht S. L. Sobers, militair, Groenhazengrac'ht 12; M. P. L. Klumperbeek, Haagweg 22; De drumband ontving als een verzilverd „hutspotje" (Meelfabrieken De Sleutels). M. Röling geb. Wesseling, v. Hogen- H. J. van der Zalm, tuinder, v. d. Duyn- dorpstraat 1 naar Bodegraven, B. Ie straat 20: A. H. A. Kwint, Korevaarstr. Ma rktKavichtefi naai. aj. »-». ivwuii,, ivuievaarsir. nriTTron -\i oc «r Coultrestraat 1; R. A. van den Bos, Mar- 11a; W. M. Rijpert, militair, Noordeinde KUTTEKDAM, 25 april. Vee. Aan- nixstraat 27a naar Woensdrecht, Zand- 2a; H. van de Beek, verpleegster. Rijns- voer 2257 1296 vette koeien, 961 var- fort 97; R. Mulder, Zwarte Pad 20 naar burgerweg 10; T. Klijnstra, kantoorbe- kens. Vette koeien 3.00—3.30 2.80— Ned. Nieuw Guinea; T. W. M. Friedhorr diende, de L. de Kanterstraat 22: H G. 3.00 26.502.75. Varkens 1.50—1.48. Servaas, Lange Mare 52 naar Lei- Pützer, vertegenwoordiger. Verdamstr. Vette koeien aanvoer groter, handel n; J. A. C. Alblas, verkoper, Oude Vest redelijke 1ste kwaliteit goed prijs- vnn "-«h^analyste, houdend; 2e en 3e kwaliteit als vori- weg 23 naar Canada; D. Hellendoorn. Singel 71; M. C. J. Jansen Schoonhoven, ^-e week. enkele primas boven note- Schelpenkade 52 naar Australië; J, Rup- Kloksteeg 13a; H. Gelderblom, Rijns- rir}®' Varkens aanvoer aanmerkelijk ke, Meerbeurgerstraat 16 naar Reeuwijk. burgerweg 31d; J, D. Querido, Rapen- ruimer, handel kalm, prijzen gemid- 's Gravenbr weg 61; P. W. de Vries, burg 7; M. H. Lansbergen, 11. verpleeg- deld onveranderd, afloop met dalende Noordeinde 2a naar Rotterdam, Toepad ster, Hooigracht 15; S, W. D. Veenstra, prijzen. Zware varkens 1.38—1.40 per 120; A. C. Stokvis, Groenhovenstraat 16' Morsweg 104a. kg. derdorp, Bloemhofstraat 18; E. B. Op den Winkel, Fagelstraat 55 naar Utrecht, 11; D. van Rossum, Croeselaan 247; J. F. Zandbergen, Mors- Merelstraat 3; E. 'G.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2