Achi paaseieren: doe maar een greep! Prijzen ter waarde van honderdvijftig gulden HET GESLOTEN EN LEGE GRAF De Kleine Paradijsparade DOKTER JANE ZATERDAG 16 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT jfVE PAASHAAS is dezer dagen wel een der meest „geziene" figuren. Zu| gauw als de klokken uit Rome terug zijn, begint hij volgens een eigen wijs en zeer grillig patroon zijn eieren te leggen (welk een biologische rariteit!) Ze zijn groot of klein, met of zonder lint, in een netje, in luxe-verpakking, in cellofaan of zilverpapier, maar ze staan 'bijna alle op naam, maar men moet ze zoeken. Ook de Leidse Courant speelt voor Paashaas maar ze volgt daarbij een geheel ander procédé: Er zijn acht „eieren". Men behoeft ze niet te zoe ken, want ze liggen klaar ter verloting onder de puzzelgrage lezers en leze ressen. De eieren zijn verschillend van grootte maar gelijk van kwaliteit: Er is een ei ter grootte van VIJFTIG GULDEN, er zijn er TWEE VAN VIJF EN TWINTIG GULDEN en VIJF VAN TIEN GULDEN. PAAS-PUZZLE. Horizontaal: 1. groot veld vuur dat men op een der paasdagen ontsteekt, 8. wordt met Pasen gezongen, 14. ka tholieke encyclopedie (afk.), 15. tel woord, 16. muzikaal toneelspel, 17. stuk hout, 18. emeritus (afk.), 20. jongensnaam, 22. stad in Frankrijk, 24. kleine hoeveelheid van een ge neesmiddel, 26. familielid, 27. behoef tig persoon, 29. koor van zangers, 30. vlaktemaat, 32. vast, stevig, 33. spa desteek, 34. eikenschors, 36. alles wat men drinkt, 38. blauwe boerenkiel, 39. bijprijs in een loterij, 41. een der dagen van het paasfeest, 42. bekend Nederl. schilder, 44, telwoord', 47. ho gepriester te Silo, 48. inhoudsmaat (afk.), 50. lidwoord (Fr.), 51. de 11de maand bij de Joden, 53. aardrijks kundige aanduiding (afk.), 54. vetge meste os die tegen Pasen wordt ge slacht, 56. eet men met pasen, 59. openlijk huldebetoon, 60. op enige plaats, 62. bijwoord, 63. adellijke ti tel in Engeland (afk.), 64 maand- stand, 65. staat meestal boven druk werk, 67. achting, 71. duw. 73. kwa jongen, 75. lam dat op Pasen bij de Joden geslacht wordt, 81. gem. in N.-Br., 83. tussenzetsel, 85. leerrede, 87. voor, 88. stad in Algerië aan de Midd. Zee, 90. oude Spaanse munt, 92. gravure, 93. houten bakje, 95. eertijds koningstitel in Peru, 97. stuk stof, 98. grote hartslagader, 100. plaats waar de zee bij onstuimig weer rustig is, 102, zelfstandig rijk bij Makassar, 103. gebod, 104. listig, 105. schoenvorm, 106. armoedige steeg die doodloopt, 108. jongensnaam, 109. week vóór Pa sen, 110. Westindische eilandenwe- reld: Verticaal: 1. vrucht, 2. atmosfeer (afk.), 3. mijnheer (Eng.) 4.. pluim van een vogel, 5. enig, 6. roodachtig, 7. oplopende vlakte, 8. smalle weg, 9. provincie in Achter-Indie, 10. rus tig, 11. niet vast, 12. pers. voornaamw., 13. dunne overjas, 14. zeker kantoor boek, 19. grondstof, 21. zegswijze, 23. muzieknoot, 25. voorzetsel, 26. zegs wijze, 28. water in Utrecht, 30. vogel, 31. eind, 33. sportterm, 35. deel van het gelaat, 36. afkorting van dona, 37. dam langs een water, 38. spelonk, 40. muzieknoot, 43. oude lengtemaat, 45. bloem, 46. stad in Italië, 49. open plein in een dorp (Z.N.), 50. plaatsje in Gelderl. onder Didam, 52. vaartuig, 53. eiland van Estland, 54. rivier in Ita lië, 55. sint (afk.), 57. scheikundig ele ment (afk.), 58. vervoeging van een hulpwerkw., 61. voortzetting, 66. geestelijke van hoge rang, 68. beken de afkorting, 69. vruchtje, 70. boom, 72. voorvoegsel, 74. oude benaming van liter, 76. waterstand (afk.), 77. vlaktemaat, 78. soort hond, 79. onder richt, 80. algemeen kiesrecht (afk.), 82. Zwitsers kanton, 84. graangewas, 86. nevens, 89. knol, 90. armbekleed- sel als deel van een kledingstuk, 91. geheel de uwe (afk)., 93. bekende af korting, 94. heilige taal der Boeddhis ten, 96. wang, 98. voegwoord, 99. zwemvogel, 100 gebod, 101,, heks, 104. Welaan, 107. meervoud (agk. Lat.). OPLOSSING VAN DE VORIGE WEEK. Horizontaal: 2. bars, 6. Amer, 10. A. B., 12. duister, 14. te, 15. set, 17. im mer, 18 oer, 19. serum, 21. koper, 23. eren, 24. Ees, 26. Bena, 27. delta, 29. aster, 31. arend, 34. ha, 35. o.l., 36. km, 38. lotto, 41. veste, 44. Eifel, 47. Eede, 50. ril, 51. Eger, 53. Grave, 55. Siëna, 56. gom, 57. Deest. 60. non, 61. is, 62. vooraan, 64. s.d., 65. soms, 66. slak. Verticaal: 1. passer, 3. A.D., 4. ruim, 5. sims, 6. Ate, 7. merk, 8. er, 9. ter ras, 11. beer, 13. smoel, 14. teen, 16; Trees, 18. opeen, 20. un, 22. Ob, 24. eer, 25. sta, 27. delte, 28. Arkel, 29. aal, 30. tot, 42. Ems, 33. die, 39. Ob- dam, 40. oir, 41. vel, 42. tegen, 43. Reg- gio, 45. fiber, 46. grande, 48. Eris, 49. e.v., 51. ei, 52. Enos. 54. Edom, 55. stal, 58. Eos, 59. sas, 62. v.o., 63. na. SPORT De vele successen in de competitie- en bekerwedstrijden van de FC Barce lona heeft de directie van de Spaanse club merkwaardigerwijze voor proble men geplaatst. Uit vele landen namelijk kwamen aantrekkelijke aanbiedingen voor de topspelers. Enkele daarvan heb ben tot onderhandelingen geleid. Vooral de Italiaanse clubs hebben be langstelling voor de spelers van FC Bar celona. FC Milano deed een bod van 12 miljoen peseta's (ca. 800.000 gulden) op Martinez een contract voor twee jaar en „Torino" kwam met een voorstel ten aanzien van Kocsis. De Italiaanse vereniging wil 8 miljoen peseta's (ca. 560.000 gulden) betalen voor deze speler. FC Barcelona denkt er echter niet aan om Kocsis af te staan en deden aan „Torino" een tegen-voorstel om Kubala voor 5 miljoen peseta's (ca. 350.000 gld.) over te nemen. Het probleem is echter, dat Kubala reeds in onderhandelingen is met de Chileense club „Universidad Catolica" uit Santiago. De Braziliaanse club „River Plate" tenslotte wil de Peruaanse international Loayza kopen. Loayza werd vorig jaar door FC Barcelona gecontracteerd, maar speelde tot dusverre nog geen enkele officiële wedstrijd. MERKWAARDIG PROTEST VAN SURINAME In de Peruaanse hoofdstad Lima be gint vandaag het toernooi in de tweede voorronde van de Amerikaanse zone van het Olympisch voetbaltoernooi. De vijf deelnemende landen Peru, Mexico, Ar gentinië, Suriname en Brazilië, zullen elkaar elk eenmaal ontmoeten. De drie hoogst geplaatste ploegen van deze halve competitie kwalificeren zich voor het eindtournoi in Italië. De wedstrijden- reeks duurt tot 30 april. Reeds enige tijd geleden was vastgesteld, dat Suriname op de eerste dag tegen Argentinië zou uitkomen. Merkwaardig is het daarom, dat de organisatoren gisteren dus een dag voor het toernooi, een telegram van de Surinaamse voetbalbond ontvingen, waarin werd geprotesteerd tegen het feit, dat het elftal van Suriname, dat ook pas vrijdag in Lima arriveerde, al de volgende dag tegen de Argentijnen moest uitkomen. In Peru is men van mening, dat het protest niet in overwe ging kan worden genomen. Het elftal van Suriame had eerder kunnen komen voegde me er aan toe. DE ENGELSE LEAGUE De uitslagen van de gisteren voor de Engelse laegue gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: ArsenalFulham 2—0; Blackburn RoversLu ton Town 02; BurnleyLeicester City 10; Chelsea- Tottenham Hotspur 1—3; Everton-Black- pool 40; Manchester CityBolton Wan derers 10; Newcastle UnitedSheffield Wednesday 3—3; West Ham United- Manchester United 21. Tweede divisie: Bristol Rovers—Hud- dersfield Town 2—0; Hulle CityDerby County 11; Ipswich TownBristol City 13; Lincoln CityBrighton and Hove Albion 21; Scunthorpe United Charlton Athletic 11; Sunderland- Portsmouth 20; Ley ton OrientSwan sea Town 21. 12.00 uur. Vertrek per bus vanaf Leidse Buurt te 10.45 uur. De adsp. (b) spelen op eigen terrein tegen SVLV (e); aan vang 12.00 uur. De adsp. (a) ontvangen bezoek van KRV (a), aanvang 1.30 uur. UDO 3 gaat naar Noordwijk om er te gen SJC 5 te spelen; aanvang 12.00 uur. Het eerste elftal krijgt ZLC op bezoek. Deze wedstrijd wordt gespeeld voor de eerste ronde om de LVB Sleutels, aan vang 3.00 uur. Foreholte 2e Paasdag 12 uur thuis Foreholte 6Stompwijkse Boys 4 en om 2.30 uur thuis heeft Foreholte 1 een ge heel onbekende tegenstander n.l. Croos- wijk. 12 uur Foreholte (A)—WSB (A) op het WSB-terrein te Noordwijker- hout. St. Bernardus Programma voor maandag: Docos 6St. Bernardus 3, aanvang 2.30 uur, vertrek 1.30 uur vanaf Rozenburg; St. Bernardus 4Alphia 4 gaat niet door op verzoek van Alphia. KNAC-SKELTERDEMONSTRATIE OP ZANDVOORTS' CIRCUIT Wie op woensdag 20 april om half twee precies op het circuit van Zandvoort aanwezig is, zal daar een aantal beken de radio- en televisiesterren in actie kunnen zien. Een actie die ditmaal echter weinig met het echte artistenwerk te maken zal hebben. Top-hits zal men er niet kunnen beluisteren, op conférences zal men tevergeefs wachten. De Bühne is deze keer een bochtig circuit en niet een microfoon maar een skelterstuur zullen zij vasthouden. Een skelter is klein en het berijden ervan een kunst. Niet zo vreemd dus dat de KNAC-Skelterdemonstratie door een aantal beoefenaars van de Kleinkunst wordt ingezet. Na een of twee rondjes zullen echter meer ervaren circuitge bruikers het stuur uit hun artistieke han den nemen om te tonen waarmee men met een skelter in staat is. Want dat is de bedoeling van die woens dagmiddag: demonstreren wat Neder land op het gebied van skelters pres- tert. Er is de laatste tijd al heel wat over skelters gepraat en geschreven, er zijr hier en daar reeds wedstrijden ge houden, er zijn talloze jongelui die zelf hun kar hebben vervaardigd, er zyn al leveranciers die een skelter kant en klaar kunnen leveren. Maar waar 't tot nog toe aan ontbrak, was een duidelijk overzicht van wat er is, wat men kan doen en hoe men het kan doen. Vandaar deze demonstratie, die ook de bedoeling heeft een staalkaart le zijn van de Nederlandse skeltermarkt. Er wordt daarom niet uitsluitend gereden, maar ook geëxposeerd, zodat men de ge legenheid krijgt de skelter zowel in ac tie aJs van nabij op zijn gemak te be studeren. De KNAC heeft alle Nederlandse im porteurs en constructeurs uitgenodigd hun mecewerking aan deze demonstra tie te verlenen, maar ook amateur-zelf bouwers zijn van harte welkom om met hun Drodukt de staalkaart zo volledig mogelijk te maken. Het programma van deze middag is met opzet eenvoudig gehouden. Van 13 30 tot 14.30 wordt er gereden, eerst door de kleinkunstenaars, dan door de vakmensen. Terwijl er van 14.30 tot 15 30 in het circuit-restaurant een perscon ferentie wordt gehouden, kunnen de toe schouwers een bezoek brengen aan de expositie, op het parkeerterrein achter de pits. TENNIS Het Nederlandse* Davis-cupteam, dat op 29 en 30 april en 1 mei in de eerste ronde Europese zone in Oslo tegen Noorwegen speelt, zal worden gevormd door (alfabetisch): Hans van Dalsum, Piet van Eijsden, Henk Goris en Willem Maris. Aanvoerder is mr. Peters. Deze zelfde ploeg speelt 22, 23 en 24 apil op de METS-banen te Scheveningen een oefenwedstrijd tegen Zuid-Afrika. Tenzij onzekerheid bestaat omtrent de conditie van een der anderen zal Goris de reis naar Noorwegen niet meemaken. Wel speelt hij een der partijen tegen Zuid-Afrika. SCHAKEN HET KANDIDATENTOURNOOI TE DIEVER Gisteren zijn de wedstrijden in het kandidatentoernooi om het kampioen schap van Nederland voortgezet met de tweede ronde. De uitslagen luiden: Bouwmeester—Tan */el/t', Boon—van Weezei afgebroken; CrabbendamAal- ders afgebroken; Jonkmanv. d. Pol 0-1; ApkingVisser V*Vsï Langewegvan Donk 10. Afgebroken partijen uit de eerste ronde: van DonkApking 10: van de Pol Crabbendam l/iVil AaldersBoon af gebroken. De stand na de tweede ronde luidt nu: 13: Langeweg, van de Pol en Tan l'/a; 46: Bouwmeester, van Donk en Visser 1 punt WIELRENNEN DE RONDE VAN TUNESIë De Belg Constant Goossens heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Tune sië, die leidde van Sousse naar Sfax over een afstand van 176 km. gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur 1 min. 59 sec. De uitslag luidt: 1. Goossens (Belg.) 4 01.59; 2. Peterson (Zweden); 3. de Mid- deleir (België): 4. Jacobs (Groot- Br.); 5. Barleben (O. Did.); 6. Schleuniger (Zwitserland) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Goossens behoudt de eerste plaats in het algemeen klassement. De Nederlander Swaneveld raakte zijn tweede plaats kwijt aan Peterson (Zwe den). In het ploegenklassement leidt België voor Oost-Duitsland. CHRISTEN VANDAAG Christen te zijn, vandaag en morgen! Christenen! Welk een voorrecht en uitverkiezing. Want wat zegt het Pasen te vieren als een lentefeest met eieren, ham en hazen, wanneer ons hart niet koninklijk mede- juicht met de Heer zelf:'„Alleluja! Ik ben verrezen en nog bij u". Wij hebben Hem in de tredgang van de dertir trage jaren gevolgd, wij hebben het geringe succes van zijn levenswerk gezien, zijn ondergang meegemaakt, zijn graf gesloten „met een zware steen". Een nog in de bloei van de mannelijke jaren afgebroken en afgesloten leven. In de rots ligt het lijk van Jezus, van top tot teen omwik keld, in de kille verstijving van de onherroepelijke dood. Van wat er toen gebeurd is, hebben kunstenaars een kin derlijke voorstelling gegeven. We hebben, voor ons, zo het idee dat er ogenschijnlijk niets gebeurd is. Zéker is het, dat het graf gesloten was, toen de menselijke gestalte "an de Tweede Persoon van Allerheiligste Drievuldigheid uit de zichtbare schepping overging in de Onzichtbare. Want „al het zichtbare is uit het Onzichtbare ontstaan". (Brief aan de Hebreeën 11, 3). Het graf was iéég, toen een engel, „schitterend als de blik sem", de steen afwentelde en zich daarop neerzette. De ge storven Jezus was in de heerlijkheid van een onsterfelijk en onlijdelijk lichaam verrezen. De dood had over Hem geen macht. Alleluja! En „terwijl de deuren gesloten waren" stond Hij in hun midden en zeide: „Vrede zij u!" En tot allen, die Hem vannacht of morgen in zijn verheerlijkt, geheimzinnig lichaam ontvan gen, zegt Hij: „Vrede zij j! Ik ben het!" Alleluja. DEGRADATIE-WEDSTRIJDEN PAASZATERDAG 4 UUR U.V.S. - O.N.A. 2e PAASDAG 2.30 UUR U.V.S. - XERXES (Advertentie) Het Nederlandse A-hockey elftal heeft gistermiddag als laatste voorbereiding voor de wedstrijd tegen Wales op 23 april a.s. in het Wagenerstadion in Am stelveen een Batavierenploeg met 31 verslagen. In de A-ploeg was spil Over- dijking, die door steenpuisten wordt ge plaagd, vervangen door Fiolet van HDM. De score werd in de 14de minuut ge opend door 't Hooft van Hiversum, die de stand op 01 voor de Batavieren bracht. In de 31ste minuut maakte de nationale midvoor de Beer de gelijkma ker (1—1). Bij beide doelpunten gingen de doel- verdedigers niet vrij uit. Nauwelijks een minuut later had de A-ploeg door de Beer de leiding genomen (21). Met deze stand kwam de rust. Pas 7 minuten voor het laatste eindsignaal maakte rechtsback van Gooswilligen er uit een strafbully 31 van. In de laatste minuut moest linksbinnen Eddie Zwier het veld verlaten toen hij bij een aanval op het Batavierendoel zijn enkel verstuikte. Maar zowel Zwier als Overdijking zul len voor de wedstrijd tegen Wales zeer waarschijnlijk weer geheel in orde zijn. Tijdens het internationale paas-hockey- toernooi te Folkestone heeft een Bata vieren-elftal met 53 verloren van de Ghosts club (Engeland). Bij rust leidden de Britten reeds met 30. De dames-hockey ploegen Nederland B en Zwarte Tulpen hebben gisteren tij dens het toernooi van de Schotse dames- hockeybond twee overwinningen be haald. Nederland B versloeg achtereen volgens Hillhead met 20 (rust 1—0) en het elftal St. Andrews University met 70 (rust 30). De Zwarte Tulpen won nen met 21 (10) van Hutchesons en met 3—0 (10) van Ayr Ladies. KORTE golf De 25-jarige M. K. uit Auster- litz is bij de pyramide van Auster- litz met een personenauto uit de bocht gevlogen en op slag gedood. K. bezat geen rijbewijs. Men acht het waarschijnlijk dat hij onder de in vloed van alcohol verkeerde. De 79-jarige wielrijder J. Con stant uit Beek en Donk is door een hem achteropkomende auto gegrepen en gedood. Het ongeluk gebeurde, doordat de heer Constant plotseling van richting veranderde, zonder rich ting aan te geven. Merkwaardige hazen De Paas-haas is een merkwaardig dier. Hij is, wat men noemt „spits", de Paashaas is slimmer dan de meeste kinderen. Hij kan hun namen ont houden, hij kan ze zelfs schrijven op de eieren, die hij ze legt en dat zijn geen windeleren! en hij is bovendien zo snel, dat hU het hazenpad al gekozen heeft, voordat de kinderen, die hem aan het werkhoorden, de kans op een ontmoeting heb ben.. Geen koe is in staat om deze haas te vangen. Wat dat betreft, kon hij wel dezelfde school ge volgd hebben als Zwarte Piet. Ze hebben ons wel eens wijsgemaakt, dat de Paas haas op Paaseiland woont Waarom ook niet, als het mogelyk is, dat het Kerst mannetje zijn domicilie op de Noordpool kiest? Maar Paaseiland ligt in het hartje van de Stille Oceaan. En al kan een haas (in nood) ook zwemmen, zo'n paar duizend mijlen houdt hij het toch niet vol. Nee hoor, wanneer er op Paas-eiland al hazen zijn, zijn die toch gewoon het haasje. Anders is dat op Vuur land of Patagonië, waar de enige haas de Mara is. De Mara of Patagonische haas, (Dolichotis panta- gonica Shaw) leeft op de steenachtige, waterarme woestijnen in de buurt van Straat Magelhaes (al weer een haas!) in zuide lijk Zuid-Amerika. De Ma- ra is familie van de Cavi- idae en hij verschilt van de haas, doordat hij hoger op de poten staat. Ook zijn oren zijn korter en wat meer afgerond. De Mara mag wat spitser van uiterlijk zijn (aan de snuit) ,als Paashaas is hij onbruikbaar, omdat hij zich niet zoveel namen in de oren kan knopen. Het lichaam van de Mara is langgerekt, van voren iets dunner dan op de heupen. Het halsja van het dier is maar heel tenger, en de andere kant, de staart, is kort en staat omhoog ge bogen. De Mara is, met de 5 cm. lange staart mee gerekend, een halve meter. De schouderhoogte van het beest is 45 cm. Door deze vreemde proporties loopt de Mara niet als een haas. Hij maakt zich op geheel eigen wijs uit de voeten. En dat moet ook wel, want er zijn mensen, die op het pelsje uitzijn. De korte, gladde haren liggen de Mara glad tegen het lichaam. De rug van het dier is bruin met witte spikkels, de onder zijde en de borst zijn ka neelkleurig en onderzijde en strot zijn wit Schar relend tussen de stenen, voedt de Patagonische haas zich met grassen cn andere planten, zolang het barre klimaat hem dat maar een ogenblik toe staat Maar als de jagers komen, kiest het dier eieren voor zijn geld. De Mara mag dan een merk waardig dier zijn, abnor maal is hij zeker niet. door Adeline McElfresh 4) is geen vriend van me, al ben ik HOOFDSTUK II zeker van plan de connectie aan te houden. Ik heb hem nog nooit ont- Het huis van rechter Appelby was moet. Wordt nu maar niet kwaad op een prachtig stukje architectuur. Ge- me" Peter keek even grinnekend bouwd van een zachtkleurige soort opzij. „Een paar weken geleden heb zandsteen stond het juist onder de ;k Larry Appelby op een fuif ont- top van de heuvel in een glooiing van moet en hij vroeg waarom ik niet het terrein. Aan de achterzijde rezen eens een keertje kwam aanlopen." hoge bomen op en ook op het uit- 0h, Jane,s stem klonk zacht en gestrekte, even oplopende gazon aan ontdaan. Peter had z0 gemakkelijk de voorkant stonden oude boomgroe- gesproken over „een vriend van mij". pen, die daar al geweest waren, toen Hoe is hii?" de helling nog een weideveld voor koeien was en niet het chique villa- .„Larry? Oh, je zal 'm wel aardig park van nu. De oprijlaan van witte vinden. Hij werkt als jongere com- natuursteen slingerde zich onopval- pagnon op zijn vaders advocaten- lend tussen de bomen en scheen on- kantoor, processen en dergelijke dro- verbrekelijk met het landschap ver- ge rommel meer; maar op fuifjes kan bonden. verdraaid flink meedoen. Larry is een leuke vent." „Je vnend de rechter heeft oog Hij lijkt een beetje aan de opper voor schoonheid, Pete", merkte Jane viakkjge kant" op tegen «Je jongeman naast haar. Peter Farley lachte een welnig „Prachtig aangelegd hier", gaf Pe- scherp. „Altijd de ernstige dr. Jane ter waarderend toe. „Maar de rechterLangford. Kom eens een beetje los, liefje. Je zit nu niet onder het spie dende arendsoog van de baas!" „Maar wel onder het jouwe", her innerde Jane hem. „Gelijk heb je." Met een knipoogje zocht Peter een parkeerplaats op naast een opzichtige scharlaken rode open wagen. Hy haalde het sleuteltje uit het contact en vroeg plechtig: „Bent u gereed voor uw debuut in de hogere kringen?" Jane keek vragend in het rond. „Ik zie geen koninklijke loper. Weet je wel zeker dat ze je verwachten?" „Oei!" Hij stapte uit, liep om de wagen heen en opende het portier. „Sta me toe, lieveling." „Ik ben je lieveling niet." „Dat denkt je maar, m'n kind." Zijn lippen gleden even langs haar wang. Naast hem stak Jane het terras over en bedacht dat er een grote afstand lag tussen gisteravond, of liever vannacht, en nu. Je zou eerder denken dat Peter zo juist van een cocktailfuifje terug kwam dan dat hij er naar toe ging. Een jongeman, zo mager als een lat, kwam met een coktailshaker die hij verwoed schudde, door de enorm grote woonkamer op hen toe om hen te ontvangen. „Ha, die Farley, je bent precies op tijd! En wie is die beeldschone fata morgana die deze Sahara-woestijn- tot-nu-toe komt opluisteren? Hallo, lieflijk wezen!" Jane voelde een onweerstaanbare glimlach opkomen. Zij en Peter had den allebei gelijk gehad. Larry Appelby dat was hij tenminste naar ze aannam mocht dan geen groot licht zijn maar ze vond hem erg aardig. Ze glimlachte dus en zei: „Hallo". „Zie je wel!" riep Peter Farley uit. „Ik heb je wel gezegd dat hij in je smaak zou vallen. Larry dit is Jane Langford, dr. Jane Langford. Jane Maar Larry Appelby wachtte de rest niet af. Dramatisch drukte hij zijn ene hand op zijn borst, hield de shaker in de andere alsof er een godendrank in zat en kreunde: „Ik ben ziek! Vlug, laat iemand een liefe lijke dokter voor mij halen". Lachend zei Jane: „Het recept in een geval als het uwe zou luiden: een plens ijswater in het gezicht". „Dat zegt moeder ook altijd", klonk een nieuwe, geamuseerde stem achter hen. „Het heeft een snel en ontnuch terend resultaat" „Ga weg. Lance. Heel ver weg", viel Larry Appelby snel in. „Ik heb haar het eerst gezien." „En meteen een complete dwaas van jezelf gemaakt." Met een uit gestreken gezicht stond de nieuw- aangekomene de draak te steken met zijn gastheer. Jane was er niet zeker van of ze dit wel leuk vond. Larry deed een beetje opgewonden, zeker, maar op een prettige manier, terwijl deze jongemanHij stond op haar neer te kijken, nog steeds zonder lach, en met een vreemde strakke blik in zyn blauwe ogen. Haar hart sprong op. „Ik ben Lance Hart. Wie ben jij?" vroeg hij met diezelfde eigenaardie striktheid. „Jane Langford." Ze voelde zich bijna wegzinken in de diepten van die koude blauwe ogen, ze voelde hoe die ogen haar onderzoekend opnamen en tevreden waren met wat ze zagen. Een warme blos spreidde zich over haar wangen en, half boos op zichzelf dacht ze, Jane Langford, je gedraagt je als een schoolmeisje dat op het eerste ge zicht tot over haar oren verliefd is geworden op de nieuwe held van het voetbalveld. Beiden mompelde onvenchillig iets van „aangenaam" en namen elkaar ondertussen nauwkeurig op. Dan herinnerde ze zich Peter in eens. „Meneer Hart, dit is dr. Peter Farley. Lance Hart, Peter." Larry Appelby deed een zwakke poging om het gesprek weer op te nemen waar het geheven was. „Lief lijke vrouw, kom mee en maak kennis met de rest van het gezelschap. En daarna moeten jij en ik „Schei maar uit, Larry", viel Lance Hart hem In de rede. „Dr. Farley wil graag iets te drinken hebben. Niet waar dokter?" „Je probeert me kwijt te raken." Lance gaf toe dat dat zo was. „Het spijt me, ouwe jongen, maar /Jane en ik hebben nog een massa tijd in te halen." Vreemd genoeg, dat hadden ze. Die avond en in de dagen, weken en maanden die volgden. Jane kon zich niet herinneren dat ze zich ooit zo gelukkig gevoeld had. Meer dan eens dacht ze, dit is dus de liefde. Dit wild kloppende hart, iedere keer dat hij naar me kijkt, dit opwindende gevoel als hij bij me is en zelfs als hij er niet is. Het was ongelooflijk, maar het was zo. Zelfs als ze elkaar dagenlang niet konden ontmoeten, eensdeels door haar rooster in het ziekenhuis waar weken van nacht dienst afwisselden met weken van dagdienst, anderdeels door de vast beslotenheid van Lance om van het kantoor dat hij juist als advocaat had geopend, een succes te maken. Lance, Lance, Lance!

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7