1 (ètalac Scherp Biochemisch lab. (3,5 miljoen) neemt vooruitgeschoven positie in m Dr. M. Schneider lot voor lichtingsambtenaar chemisch onderzoek van betekenis aan de Leidse universiteit benoemd GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Jaarvergadering LTJ-district Leiden FRANS JONGETJE ONTVOERD Hei treinverkeer op Goede Vrijdag WOENSDAG 13 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT Verf met glans en met gemak Verf het zelf met de superieure plasticverf van CETA-BEYER (Advertentie) "tfOÖ W "SFÏÏTïr* È.C Slfi! =5, a «aWM*" X 1 V1 i* f;? f i KjfLliPv Polders gereserveerd voor B-faculteiten prof. dr H. Veldstra overgedragen, faculteiten hier verrijzen. Het bio- Het gezelschap maakte, na de ope- chemisch laboratorium (prijs: drie ningsplechtigheid in het laborato- en een half miljoen gulden) is nog rium van prof. Duyff, een rond- niet geheel klaar. Aan de zijde van leiding door het nieuwe gebouw aan de Wassenaarseweg zal nog een prac- de Wassenaarseweg en ervoer, dat ticum-vleugel gebouwd worden, Achter het Academisch Ziekenhuis men vanuit de vierde verdieping een waarmee de S-vorm van dit zeer te Lelden groeien Je laboratoria als prachtig uitzicht heeft over het (tot modern en merkwaardig gebouwde paddestoelen uit de grond. Er zijn sterven gedoemde) UVS-terrein en laboratorium voltrokken zal zijn. er nog enkele in aanbouw en giste- polderland, dat zich tót en voorbij ren werd het biochemisch labora- de Rijksweg Den Haag-Amsterdam J?®, torium, dat in de reeks universitaire uitstrekt. 'erleu.r wor.dt aangenaam onderbro- gebouwen-in- .pmars een vooruitge- ken door de aantrei eluke wand schoren positie inneemt door de Dit terrein is gereserveerd voor de president-curator van de Leidse universiteit. Zelfs over de - straks £°,™:„en Ji°tle m,eube'en;. ,?e„ universiteit, dr J. F. Baron de Vos recht te trekken rijksweg zullen en „vrolijke van Steenwijk, aan de directeur, de gebouwen ten behoeve van de B- vloerDeaeKKinö- Ook de outillage is zeer modern; onder meer heeft men twee analyse- sident-curator heeft de reputatie 'n Dr M. Schneider is per 1 april j.l. universiteitsfonds. Bij de aanvaar- geestig spreker te zijn) sprak dr J. benoemd tot voorlichtingsambtenaar ding van zijn ambt sprak hij over de E. Baron de Vos van Steenwijk van aan de Leidse universiteit. Zoals men urgentie van een dagbladwetenschap de grote behoefte, die er aan een zich zal herinneren werd in de zo- in Nederland. In 1954 volgde zijn be- eigen laboratorium bestond. Prof. mer van het vorig jaar per adver- noeming tot hoogleraar in de pers- Veldstra en de zijnen waren onder- tentie sollicanfen opgeroepen voor wetenschap aan de universiteiten gebracht in een kelder van de functie van voorlichtingsambte- van Djakarta en Djokjakarta. In Medische Chemie (van prof. Bungen- naar. Hierop hebben tientallen solli- 1954 werd dr Schneider secretaris berg de Jong) en de colleges werden citanten gereflecteerd. Thans is dr van het genootschap voor internatio- in de Hugo de Grootstraat in het Maarten Schneider, secretaris van 't nale zaken. lab- van prof. Havinga gegeven. Van zijn hand verschenen enige Het is te 'verwachten dat het ge- publicaties, meest over de dagblad- bouw in ongeveer twee jaar geheel wetenschap. bezet zal zijn. genootschap voor Internationale Za ken, benoemd. Maarten Schneider werd op 31 maart 1913 geboren en studeerde aan de Leidse universiteit geschiedenis, Nederlandse taal en letterkunde, kunstgeschiedenis en perswetenschap. Ziin doctoraal examen deed hij in geschiedenis, Nederlandse taal en perswetenschap en in 1939 promo veerde hij tot doctor op een proef schrift over „de voorgeschiedenis van de Algemene landsdrukkerij". Enige maanden was hij verbonden aan de dagbladpers en in de oorlogs jaren was hij als docent Nederlands en geschiedenis verbonden aan het Baarns lyceum. Na de oorlog was hij tot 1952 referendaris bij de rege- -ingsvoorlichtingdienst als chef in- 'erne voorlichting en van 1950 tot 1952 was hij voorts secretaris van de interdepartementale voorlichtings daad en secretaris van de adviescom missie voor overheidsdocumentatie. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden doceerde dr Schneider persweten- achap in opdracht van het Leids 23 pet Dividend voor H.C.W. In de vergadering van commissa rissen van de N.V. Hollandsche Con structiewerkplaatsen op 12 april j.l. te Leiden gehouden is besloten om aan de op 28 mei a.s. te houden iaar- lijkse algemene vergadering van aan. deelhouders voor te stellen een divi dend uit te keren van 23 over het boekjaar 1959. Hiervan is reeds 6 als interim-dividend uitgekeerd. In de vergadering van commissa rissen van de N.V. Nederlandsche Electrolasoh Maatschappij, op 12 april j.l» te Leiden gehouden, is besloten voor te stellen een dividend uit te keren van 15 over het boekjaar 1959. Hiervan is reeds 6 als in terim-dividend uitgekeerd. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter Bastiaan zn van E. van Houten en C. van Gelder; Sven zn van G. J. van Kruistum en L. Stokman; Rudi Theodorus zn van H. J. Dickhoff en A. M. Rozier; Nico Al- bertus zn van H. J. Dickhoff en A. M. Rozier; Martin Philip zn van J. H. van Tuyl en I. I. Bower; Stuart Phi lip zn van J. H. van Teyl en I. I. Bower; Hans Wouterus Gerard zn van H- P. Losekoot en J. J. M. Rob bers; Stella Anita dr van J. C. Stolk en G. D. Sol; Johannes zn van P. Riethoven en E. S. de Vos; Petronella Susanna Maria dr van J. W. van Strien en E. P. Bodenstaff. Overleden: G. P. Pols 81 jr, man; N. vom Hofe 82 jr, weduwe van D. M. Oudshoorn; K. Timmers 83 jr, man; J. Wassenaar 55 jr, man; L. Einhaus 2 mnd, zoon. Leidse agenda WOENSDAG 13 APRIL Rozenkranskruitocht. St. Petrus- kerk 7 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Zuider, Lam- menschansweg 4, tel. 23553, BIOSCOPEN Casino: „I want to live", 18 jaar. Lido: „Te jong voor liefde" 18 jr. Luxor: „De tien geboden" alle leeftijden. Studio: „De hel in de stad", 18 jaar. Trianon: „En eeuwig zingen de bos sen", 14 jaar. Rëx: „Het teken van don Mar cos", 18 jaar. (Donderdag: „Bastogne", 14 jaar). No. 512. Horizontaal: 1. liggende, 8. drinkt men uit, 10. bijwoord, 12. gem. ;n N.-Brab., 13. voornaamw., 14. bui- mhaven, 16. arbeidseenheid, 17. lage 1 uchtdruk, 18. soort van hert, 19. •oorzetsel, 20. telwoord, 21. tevens, 23. oud gewicht (afk.), 24. afvoerka naal, 26. op geen plaats. Verticaal: 2. afnemend getij, 3. 'origensnaam, 4. likdoorn, 5. verstan- iig (bargoens), 6. bijwoord, 7. over- enkomst; 9. vertelling; 11. wezen lijk, 13 influenza, 15. gem. in Gel- 'erl., 16. Europeaan 21. nakroost, 22. ••und, 24. muzieknoot, 25. nationali teitsteken voor vliegtuigen v. Noor wegen. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 511. Horizontaal: 1. vaak, 4. krftk, 7. lus, 8. Noor, 9. ster, 11. eksters, 14. eer, 15. merinos, 19. edik, 20. puin, 21. bes, 22. Edam, 23. Verticaal: 1. vonk, 2. aloë, 3. kurk eik. 5, rite, 6. kers. 9 stroper. 10. erf, 12. sen. 13. bed. 15. mede, 16. Riga, 17. Susa, 18. knik. E. van der Born en fam., Herenstraat 33 naar Rijswijk, ZH, Pr. Hendriklaan 17; R. van Kuipers en fam., M. Treub- laan 24 naar Groningen, Maaslaap 30; R Bakker en fam., J. Poststraat 24 n. Amsterdam, Meer en Vaart 154 I; H. J. Polane en fam.. Maredijk 89g naar 's Gravenhage, Schildersgaarde 58; M. M. van Notten en fam., v. Swietenstraat 11 naar Rotterdam, M. Stuartlaan 12c; G H. Selbach en fam., Morsweg 55d n. Rotterdam, Walenburgerweg 50; M. Fop pen en fam., Akkerhof 31 naar 's Gra venhage. Het KI. Loo 249; A. G. J. Strij- bos en fam., Witte Singel 81 naar Lei derdorp, Bloemhofstraat 17; G. L. F. Bijleveld geb. Looijmans en fam., Bil- derdijkstraat 10 naar Rotterdam, Navan- derstraat 6 L; J. G. Wolfslag en fam., Veilingkade 35 naar Zoeterwoude, Nrd. Buurtseweg 25a; H. van Hoek en fam., Veilingkade 24 naar Australië; G. J. Verhoef en fam., v. Vollenhovenplein 62 naar Warmond, J. Steenlaan 13b; J. M. W. v. Damme geb. Zimmer en fam., Aarstraat 13 naar Amsterdam, F, Ver sterstraat 7 II; B. van der Werf en fam., Haverstraat 79a naar Voorschoten, Ver- nèdepark 15; H. Kunnen, Churchilllaan 54 naar Harlingen, H. J. A. M. Schaep- manstraat 25; C. Webbers geb. Tisseur en fam., W. Pyrmontstraat 13 naar Oegstgeest, Hoge Morsweg 2d; J. Tee- ler en fam., Hoflaan 211 naar Ver. St. van Noord-Amerika; J. Zee en fam., Herensingel 21 naar Tilburg, Beeksedijk 111; H. van Rossen en fam., Kortenaer- straat 102 naar 's Gravenhage, Lombok straat 1; F. A. van den Broek en fam., Rijnsburgerweg 140 naar 's Gravenhage, Bankastraat 86; P. B. Beverwijk en fam., Brederostraat 28 naar Voorschoten, Prof. v. d. Waalslaan 11; T. van Ceylon en fam., Hoflaan 285 naar Ver. Staten van Noord Amerika; H. A. G. Rietveld en fam., Rijnsburgerweg 144 naar Al phen a. d. Rijn, Anna van Saksenstraat 6; K. J. Revet en fam., Joubertstraat 4a naar Valkenburg ZH, M. Poststraat 91; J. W. van Strien en fam., Leeuwkenstr. 11 naar Rijswijk ZH, Min. Talmalaan 74; A. E. Moraal en fam., Hoge Rijndijk 210 naar Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 19; A. P. Dogger geb. Hoger vorst, Oranjestraat 19 naar Apeldoorn, Hoog-Soeren 97; H. L. Knook, Leeuwerikstraat 33 naar Alphen a. d. Rijn, Havenstraat 18; G. Heringa, Morssingel 11 naar Amsterdam, Sarphatistraat 130; T. F. Bonnet, Haag- weg 22 naar Nieuw Zeeland; J. H. M. Bonnet geb. Zonderop, Tulpenstraat 19 naar Nieuw Zeeland; M. L. Drabbe, Zoeterw. Singel 93 naar Bloemendaal, Potgieterweg 9; W. Loggen geb. Lens, Kanaalstraat 25 naar Voorschoten, Val- genb. weg 72; F. E. de Stoppelaar, Le vendaal 169 naar Vlaardingen, Emma- plein 14; M. F. M. van Druenen, Noord einde 2a naar Rotterdam, Hovendaal 67; A Bruintjes, Noordeinde 2a naar Rot terdam, Oosteinde 76c; L. W. Schulhof, Joh. de Wittstraat 36 naar Wassenaar, Wittenb. weg 172; A. Elzinga, Falckstr. 11 naar Katwijk, Anemoonstraat 5e; M. H. van Wetten geb. Overdijk, T. Brands- malaan 35 naar Ubbergen, Wilgenlaan 30; J. Strijk, W. de Zwijgerlaan 14 naar Hilversum, Boslaan 7; E, Vergeer geb. Gulij, Voorstraat 6 naar Hazerswoude, Kopierkade 4; K L. M. Goedhart, Hooi gracht 11-29 naar Alphen a. d. Rijn, He- dastraat 22; A. C. van Herk, Stille Rijn 8 naar Rotterdam, Wallenburgerweg 23; O. W. Voskuilen, Apothekersdijk 24 naar Amsterdam, Nwe Doelenstraat 15; A. Visser, Apothekersdijk 24 naar Amster dam, Nwe Doelenstraat 15; J. Koeman, Aalmarkt 2 naar Amsterdam, Leidsche- gracht 80; J. Bosman. Lange Mare 110 naar 's Gravenhage, Hasseltsestraat 31; G. J. de Vries, Roodborststraat 38 naar 's Gravenhage. Celebesstraat 49c; E. L. van Dalen, Rijnsburgerweg 10 naar Al- blasserdam, Cortgene 49; G. Mulder, Rijnsburgerweg 10 naar Wageningen, Gen. Faulkesweg 13; J. M. L. I. M. Smets geb. Woudstra, Rijnsburgerweg 40 naar 's Gravenhage, de Perponcherstraat 12; F. M. J. Goossens, Rijnsburgerweg 18 n. Amsterdam, Stadh. laan 9; J, M. Nap, Rijnsburgerweg 86 naar Wilnis, Dorps straat 14; W J. Smolders, Vondellaan 12 naar Bergen NH, St. Anthoniusstraat 42; G M. Rijsbergen, Rijn en Schiekade 86 naar Duitsland; J. PJ. Veerman, M. Moonsstraat 92 naar Eindhoven, Roosten- laan 51; M. J. T. Winkelmolen, Stadh. laan 30 naar Lisse, Nassaupark 47; J. Meertens, Pioenstraat 32 naar Vlaardin gen, Beukestraat 12; J. Epskamp, Zoe terw. weg 86 naar Amsterdam, Nassau- kade 355 bis: F. A. M. Gründemann, Lo- rentzkade 32 naar Bergen o. Z., Bremstr. 19; P. J. Plug, Rijndijkstraat 54 naar Haarlem, Romolenstraat 60b rood; J. J. Krol, Hoge Rijndijk 134 naar 's Graven hage, Valkenboskade 282; E. A. Bakker, Plantsoen 93 naar 's Gravenhage, Java- straat 2a; J. L. Lensing, Rapenburg 52a naar -.Hilversum, v. Lenneplaan 11; W. F. Gerritsma, Diefsteeg 6b naar Utrecht, Lange Nieuwstraat 28; J. B. Tebrugge, Langestraat 35 naar Vlaardingen, Korte- dijkstraat 87; M. C. Westerhout, Fagel- straat 29 naar Arnhem, v. L. van Pabst- straat 60; T. G. Kleering van Beeren- bergh, Rijnsburgerweg 10 naar Rotter dam, Bergweg 81; H. F. M. Busch, Rijns burgerweg 144 naar Oegstgeest, M. H. Tromplaan 52; A. B. Kluts, da Costastraat 51a naar Almelo, Vriezenveenseweg 170; H. W. Visser, Witte Singel 27 naar 's Gravenhage, Burnierstraat 29; R. G. A. Ammerlaan, Kanaalweg 125 naar Canada; P. P. Davids, Herensteeg 21a n. Frankrijk; E. Münzenmayer geb. van Kerkhof, Narmstraat la naar Duitsland; P. Boot, Maresingel 53 naar Spijkenisse, Voorstraat 44; W. D. Bijleveld, Oude Rijn 81a naar Groot-Brittannië; W. J. de Wit, Ververstraat 33 naar Wassenaar, Rijks straatweg 324; H. C. Geijsen, Boerhaa- velaan 26a naar Rotterdam, Viermeren- straat 2a; J. C. de Meijere, Morssingel 4 naar Amsterdam, G. v. d. Veenstraat 120 II; J. W. v. d. Ploeg geb. v. Bakkum, P. Krugerstraat 18 naar Alkemade. Noordeinde 189; M. R. Veen, Lage Mors weg 5 naar Zwolle, Kamperstraat 35a; W. Jansen, Schelpenkade 65 naar Zoe terwoude. Hoge Rijndijk 7; I. S. Rama kers, Herenstraat 109 naar Almelo, Vriezenveenseweg 170; Y. J. S. Bremer, Zoeterw. singel 41 naar Velsen, Duin- lustparkweg 60; J. C. R. Vredenburg, Kalserstraat 32a naar Zoeterwoude, Ho ge Rijndijk 7; A. van den Ende, Witte Singel 65 naar Rotterdam, Mathenesser- laan 372b; J. C. Rijsbergen, Oranjegracht 28 naar Hazerswoude, Hoge Rijndijk 190: J M. J. van der Pol, Hoogl. Kerkgracht 39a naar Eindhoven, Blaarthemseweg 138; I. Heineken, Rijnsburgerweg 10 n. Rijswijk ZH, Dr. H. Colijnlaan 161. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 31 MAART T.M. 6 APRIL A. Kruit en fam., leraar, Koninginne- laan 68; G. A. Wildenburg geb. Veltman eri fam., Molenstraat 2a; J. C. Heus geb. Selier en fam., Decimastraat 18; C. J. Koteris geb. Truijers en fam., typiste, Hoefstraat 62; M. C. E. de Leeuw geb. Sennef en fam., Temminckstraat 36; P. van Duijvendijk en fam., Steenschuur 13; I. de Jong geb. Haagsma, Plantsoen 1; I. van Setten, Wasstraat 40; A. Be vaart, Plantsoen 1; W. C. Simons, machi nist, Rijnkade 2a; W. D. Reinink, auto- vertegenwoordiger, Kort Galgewater 14a; T E. Spreij, Rijnsburgerweg 96; I. C. M. Nolden, 11. verpleegster. Rijnsburgerweg 10: H. A. M. Klaar, Klikspaanweg 17; G. V. M. Henkes geb. van Bers, secretaresse, Boerhaavelaan 156; J. Posthumus, 11. ver pleegster, Herengracht 33-35; H. W. Un- ger, Morsweg 66; J. W. Nieuwenhuijs, ambt. dir. belastingen, Morsweg 158a; G. Rütgers, Vreewijkstraat 6; F. C. van de Kamer, bloemist, B. Ballotstraat 25; i\ L. W. Lelieveld, metaalbewerker, Rijns burgerweg 50; J. M. C. van Schie geb. den Hollander, Morsweg 73a; M. S. Vuijk, h. i. d. huishouding, Rijnsburger weg 22; M. C. Strik, 11. verpleegster, Hooigracht 15; M. P. Kenepa, 11. ver pleegster, Hooigracht 13-29; C. Dresens, maatsch. werker, Johan de Wittstraat 42. P. H. J. Jeurissen, instrumentmaker, Lindestraat 8; M. Nagtzaam, Rijnsbur gerweg 144; G. P. van Schie, 11. ver pleegster, Hooigracht 13; P. Kloppenburg, Burgsteeg 1; L. F. van der Krogt, radio- techniker, Janvossensteeg 46; R. Berends, tekenaar kadaster, de Laat de Kanter straat 3; E. R. P. Abels, typiste M. v. Marine, Joh. de Wittstraat 13; S. J. L. van der Linden, Boerhaavelaan 28; E. Sierat geb. van Katwijk, Oranjesrtaat 23? J. Fielemon, h. i. d. huishouding, Zoeterwoudsesingel 99; A. Swart, 11. ver pleegster, Witte Singel 27; M. A. A. de Groot, Herengracht 9; W. O. Bryan, Klikspaanweg 10. HILLEG0M Geslaagd Voor het candidaats- examen plantenziektekunde slaagde aan de landbouwhogeschool te Wa geningen de heer P. C. Heemskerk, alhier. N00RDWIJK Volleybal-competitie De volley competitie van een aantal sportver enigingen uit Noordwijk, Katwijk, Sassenheim en Lisse is uitgespeeld. Wederom had zij een sportief en vlot verloop, hetgeen voor een be langrijk deel is te danken aan de uitstekende organisatie van de com petitie-commissie, bestaande uit de heren B. J. H. Boers, mr G. A. J. Holing en H. J. J. Wamelink, die voor deze competitie bergen werk hebben verzet. Bovendien kregen zij nog de moei lijkheden op te lossen door het zich terugtrekken van de teams van DOS en ONA. De einduitslag luidt als volgt: Dames: NVC 37 pnt; DIO 1 33; MSV-1 25 xj; PTT 25 x); Sp. Tey- lingen-5 21; Spel. Teylingen-4 19; AIDA 15; KVC-6 15; MSV-2 13; DIO-2 11; KVC-7 6; alle ploegen speelden 20 partijen. Met het oog op de toekenning van de 3e prijs is tussen MSV 1 en PTT een beslissingswedstrijd gespeeld, welke door MSV 1 met 3-1 is gewon nen. Heren: SIOS-2 36 pnt; RVT 32: Smash en Block 28; Spel. Teylingen-2 26; NVC 22; KVC-4 16; SIOS-3 15; KPSV 13; NPSV 11; Spel. Teylingen-3 11; PTT 10; alle ploegen speelden 20 partijen. Op woensdag, 20 april vindt in café-rest. Flora de feestelijke prijs uitreiking plaats. Alle deelnemers en deelneemsters worden verzocht, hierbij tegenwoordig te zijn. Bij voldoende belangstelling gaat de commissie in mei a.s. een volley baltoernooi organiseren, zowel voor dames- als voor herenteams. Men kan met meerdere teams aan het toernooi Welnemen. De wedstrijden zullen naar alle waadschijnlijkheid op woensdag- en donderdagavonden in het gemeentelijk gymnastieklo kaal aan de Wassenaarsestraat te Noordwijk gespeeld worden. RIJNSBURG Programma Nat. Feesten. Het voorlopig programma voor de natio nale feestdagen, opgesteld door de „Oranje-Vereniging" te Rijnsburg, luidt: Op 28 april, aanvang acht uurn.m. „Oranjeavond" in de Petra-kerk uitsluitend voor leden, op vertoon van lidmaatschapskaart. Men lette op nadere mededeling. Spreker: dr v. Wijngaarden van Hoofddorp, „Het teken aan de wand". Medewerking verleent het dubbelmannenkwartet „Inter Nos" uit Leiden en een Jon genskoor onder leiding van de heer v. Wijngaarden. Vertoning van twee films van het Koninklijk huis. 30 April: Filmvoorstelling voor de schooljeugd in „Flora". 4 Mei: Dodenherdenking in de Ned. Herv. Kerk. Sprekers: ds K. B'urgy van Den Haag en ds G. Toorn vliet van Bloemendaal. Muziek door orgel en trompetten. 5 Mei: Bevrijdingsfeest; acht uur reveille door herauten of koraalmu- ziek of drumband van D.W.S. 10 uur Kerkdienst als herdenking van de bevrijding. 11.30 uur Kleutertractatie en droppingsvlucht van een vliegtuig met prijzen. 2.30 uur Massazang met de schoolkinderen op het plein en voor de school aan de Kerkstraat, met korte verzetsrede. 3 uur Tracta- tie op de scholen. 3,30 uur Puzzlerit of speurtocht per rijwiel binnen de gemeente. 4 uur Sportdemonstraties enz. 5 uur Voetbalwedstrijd. 8 uur Lampionoptocht. Men raadplegee verder de binnen kort verschijnende raambiljetten en programma's. VALKENBURG Huisvuil. Het ophalen van huisvuil heeft deze week plaats op donderdag 14 april in plaats van op vrijdag 15 april. Geboren: Marja, dr. van C. Haasbeek en G. Gravekamp; Cornelis, zn. van A. de Monyé en C. de Mooij. Ondertrouwd: J, Bol, 29 jaar, wonende te Valkenburg Z.H. en M. van Egmond, 27 jaar, wonende te Rijnsburg; A. Oos- terlee, 22 jaar, wonende te Valkenburg 7.H en J. de Knegt, 19 jaar, wonende te Leiden. Getrouwd: G. van Leeuwen en A. van Zeist. Maandagavond hield de LTJ van district Leiden haar jaarvergadering. De voorzitter sprak, na de verga dering geopend te hebben, een kort welkomstwoord tot alle aanwezigen. Na een korte discussie werd aan genomen de contributie met 0,25 per jaar per lid te verhogen. Dit in verband met het feit, dat de districts activiteiten zich steeds meer uitbrei den. Voorts werd er besloten het be stuur met twee personen uit te brei den, zodat elke afdeling thans in het districtsbestuur vertegenwoorigd is. De heer Jan Koek van de afdeling Roelof arendsveen stelde zich niet meer beschikbaar voor het bestuur wegens al te drukke werkzaamheden thuis. Voorzitter Chris v. d. Poel be dankte hem voor het vele goede werk als bestuurslid voor het district ge daan. Het bestuur bestaat thans uit de volgende personen: voorzitter: Chris v d. Poel, Oud-Ade; aalmoezenier: rector Vester, Leiden; secretaris: Leo v. Paassen, Voorschoten; penning meester: Antoon Paardekooper, Zoe terwoude; leden: Wim Duyndam, Groenendijk. Ton Hoogeveen, Hoog- made, Leo Hendriks, Leidschendam, René v. Vliet, Hazerswoude. De afdeling Roelof arendsveen zou zo spoedig mogelijk bekend maken, wie er voor hun afdeling in het dis trictsbestuur zou komen. De afdeling Zoeterwoude werd be reid gevonden de Oogstoffergaven voor ons district op de jaarlijkse land dag te verzorgen. Het bestuursvoor stel om de jaarlijkse sportdag dit jaar weer in een afdeling te houden werd na uitgebreide discussie aan vaard. De afdeling Roelofarendsveen werd bereid gevonden, deze dag in samenwerking met een nieuw te vor men sportcommissie te organiseren. De voorlopige datum van de sport dag werd vastgesteld op 3 juli 1960. Hierna kwam de „Vebo" ter sprake. Het bestuur stelde voor om door mid del van een voorselectie op de „Vebo" ir. de meeste sterke formatie voor de dag te komen. Dit voorstel werd door alle aanwezigen slaagde cursus kadervorming nieuwe winterprogramma voort te zetten, maar dan niet op vijf avon den, maar dit te doen tijdens een weekend voor het district, te houden in „Oud Poelgeest". Dinsdagmiddag is de vierjarige kleinzoon vin de Franse autofabri kant Peugeot, Eric Peugeot, uit de speeltuin bij de golfvelden v Saint Cloud ontvo. rd toen hij aan het spe len was met zijn Levenjarig broertje en vriendjes. De vader ^an Eric, Roland Peu geot, verklaarde, dat de ontvoerder had opgebeld om een losprijs te vragen. Hij zei niet hoe groot het bedrag was. Volgens de politie is een som van circa 375.000 gulden ge vraagd. Speelmakkers en een tuinman, die zagen hoe h^t jongetje in een zwarte auto werd meegenomen, beschreven de ontvoerdej als een jongeman met bruin haar en een groene trui. De speeltuin wordt aan drie kan ten afgesloten door een hek. Aan de zijde, waar het terrein grenst aan een particuliei domein, bevindt zich een schutting. Daarin was een gat ontstaan dn' de kinderen in de afgelopen maand m groter hadden gemaakt. Door dit gat was de ont voerder binnengediongen. Tsjoe komt eens praten De communistisch-Chinese premier Tsjoe En Lai is vandaag vergezeld door de minister van buitenlandse zaken, maarschalk Tsjen Ji, en een dertigtal andère functionarissen, per vliegtuig uit Peking naar Birma ver trokken. Het gezelschap zal in een reis van twee en een halve week Birma, Ne pal en India bezoeken. Tsjoe En Lai c.s. zullen een week in Nieuw Delhi doorbrengen, waar zij besprekingen zullen voeren met de Indische premier Nehroe over h$J „onderzoeken van de wijze, waarop een vreedzame regeling kan worden verkregen van het Indisch-Chinese grensgeschil". Op goede Vrijdag zullen enkele trei nen uitvallen. Niet zullen rijden de treinen, die om 7.47 uur, 8.00 uur, 17.48 uur uit Amsterdam vertrekken naar Naarden-Busum en de treinen, die om 8.08 uur, 8.49 en 17.25 uur vertrekken uit- Naarden-Bussum. Adolf Rucker, de jonge helle baardier van de Zwitserse garde die een jaar geleden in het Vaticaan de bevelhebber, kolonel Nunlist, met re volverschoten verwondde, is in een krankzinnigengesticht opgenomen. WARMOND Geen spreekuur De burgemees ter houdt morgen geen spreekuur. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Wandelsportver. „Zwieten". J.l. zon dag trokken de wandelende Zwieters met 2 bussen naar Hillegom om daar deel te nemen aan de jaarlijkse bloem- bollentochten. De ruim 60 deelnemers namen deel met 2 groepen aan de 10 km, 1 groep aan de 15 km en de senio ren trokken naar Sassenheim om 20 km te wandelen. Er is op deze routes weer veel genoten van de prachtige bollen velden, vooral de 15 en 20 km tippe laars, die langs het Keukenhof kwamen. En dat er door „Zwieten" weer goed gewandeld is, bewees de prachtige be ker die als eerste prijs veroverd werd door de junioren op de 10 km. Een goede prestatie, gezien de vele deelne mers. Tevens mochten allen de aan de tocht verbonden medaille in ontvangst nemen. Maandag 18 april (2e Paasdag) gaat er een groep wandelaars naar D.E.S. in Gouda. Opgaven bij het secre tariaat. De reis heen gaat per fiets en bus. Zaterdag 23 april neemt Zwieten deel aan een tocht, georganiseerd door „De Vlam" in Leiden. Vertrek per fiets en tenslotte zal op 6 juni (2e Pinkster dag) een bustocht plaatsvinden naar Geldirland. M? »*ktberir.hten LEIDEN 13 april Vee Er zijn aan gevoerd op de veemarkt Leiden stieren, 85 melkkoeien, 153 vare koeien, 10 pinken, 2 vette kalveren. 118 nuchtere kalveren 10 vette scha pen, 8 fokschapen, 17 vette lamme ren, 15 zuig- en weidelammeren, 23 zeugen, 168 schrammen, 594 biggen 9 geiten, totaal 1214. Notering melkkoeien 8001125. vare koeiene 550975; nuchtere kal veren levend gew. per kg. 1.201.50: drachtige zeugen 250325; schram men 6585 en biggen 38, 42. 46. Handel: melkkoeien, vare koeien en nuchtere kalveren rustig. Zeugen, schrammen en biggen redelijk. In verband met geringe aanvoer van andere rubrieken geen notering. Leiden 13 april Kaas Aangevoerd één partij Goudse kaas. Geen note ring. WOERDEN 13 april Kaas Aan gevoerd 6 partijen. Notering 1.90 1-96. Handel kalm.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2