fl] Baatbelasting' veroorzaakte geheime zitting van Sassenheims raad visie op televisie Kennedy's greep naar presidentschap Aalsmeers Minicorso: aantrekkelijke show Vri|dagpr ijzen j DONDERDAG 7 APRIL 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 3 Siraaiversiering jaarlijks bekeken Nauwelijks was gisteravond de ver gadering van Sassenheims gemeente raad goed op dreeft, of een geheime zitting kwam de illusie dat het een „vroegertje" werd, verstoren. De voorzitter, jhr. mr. F. Sandberg van Boelens, bracht wethouder A. Vogelaar dank voor de wijze, waar op hij het burgemeesterschap heeft genomen in de weken, dat de voor- De Gaulle in Londen. Zowel vanmiddag in een recht streekse reportage als gisteravond door middel van film is verslag ge daan over het grandioze bezoek van de Franse president aan de Britse hoofdstad. Voor zover de camera's van de televisie op afstand moesten blijven, was het gebruik van telelen zen een noodzakelijk kwaad. Maar dat kon niet verhinderen, dat op nieuw een compliment mag worden gemaakt voor de wijze, waarop de kijkers thuis actueel met een fees telijk gebeuren worden verbonden. Belgisch radio-orkest in Bussum. Het radio-jazzorkest van het Bel gische NIR is woemsdagavond voor het eerst in Bussum opgetreden met een kort, maar spectaculair program ma. We zagen Francis Bay als een be wegelijk dirigent, Arnold v. d. Walle als een fenomenaal drummer, de zan ger Freddy Sunder en verder de charmante Jo Leemans, die, samen met een dapper orkestje, onder an dere „Inspiratie" heeft verklankt, een nummer, dat reeds op de gramo- foonplaat is gebracht. Een soort pan- tomine vormde het korte nummer „Een Amerikaan in Parijs", onder steund door enkele cartoons. We had den gelegenheid, met Bay een gesprek te voeren. Opmerkelijk was z'n mede deling, dat een optreden in ons lahd, hoe vererend ook, de reis financieel niet dekt en dat nu opnamen voor de radio nodig waren om uit de kosten te komen. De Avro op woensdag. In het Sportpanorama van Siebe van der Zee konden we enkele pun ten noteren met betrekking tot het vraagstuk van een tekort aan sport- accomodatie in ons land. Filmbeelden en toelichtingen verhaalden van vier gangmakers. Enschede met de aanleg van een kunstijsbaan, Delft met een groots sportpark, Hilversum met de Britse Expohal voor sportdoeleinden en Amsterdam met als vrome wens het verlangen naar een serie sport hallen, om niet te spreken van een sportpaleis. Nagele is het nieuwste dorp in de Noord-Oostpolder. Ook hier wordt ruimte geschapen waar mensen kunnen leven. Louis van Gas teren heeft daarvan verteld in zijn film „Een nieuw dorp in nieuw land" en enige deskundigen hebben bij wijze van toelichting verklaard op welke moderne manier hier een woongemeenschap wordt opgebouwd. Helaas was de uiteenzetting niet op alle punten even duidelijk. Tot slot werd in een Amerikaans oorlogs filmpje getoond, hoe alle moeite wordt gedaan om ook maar een enke ling uit handen van de vijand terug te halen. Komende uitzendingen. Het spel „Goede vrijdag", dat de NCRV vanavond op de beeldbuis brengt, is in verzen, geschreven. Bert Voeten heeft er een bewerking van gemaakt. Men zal de uitvoering zien ir. een sterke bezetting. Vrijdag ho pen we, dat Bert Garthoff van de Vara opnieuw een knappe t.v. biogra fie van een belangrijk landgenoot kan geven. Zaterdag is de KRO aan de beurt, deze keer met een komische opera, als telerecording van de Zwit serse t.v. Vooraf gaat een documen taire over het werk van de Miva, waaromtrent onze lezers eerder door middel van enkele bladzijden in ons blad uitvoerig zijn ingelicht. zitter wegens een longonsteking ver stek had moeten laten gaan. In antwoord hierop sprak de nestor, de heer Van Breda, namens de raad zijn gelukwensen uit, en de hoop, dat het de voorzitter gegeven zal zijn, met evenveel initiatief te besturen als voor zijn ziekte. Het eerste agendapunt, verdaging van de beslissing omtrent het uitbrei dingsplan, werd z.h.s. aangenomen. Het voorstel was volgens de burge meester noodzakelijk, daar nog son deringen worden uitgevoerd Hierna kwam het voorstel tot hef fing van baatbelasting op gronden in „Bijdorp" aan de orde. De heer Van Breda (prot. chr.), er voor beducht dat de bespreking van dia onderwerp in de persoonlijke ge voelssfeer zou worden getrokken, wenste schorsing van de openbare vergadering. De heer Oosterveer, daarentegen, wilde juist aan het standput, dat het college van b. en w. in dit belangrijke vraagstuk innemen, de volle openbaarheid geven De heer Van Breda zag zich gesteund door zijn fractiegenoot, de heer Verschoor, en door de heer Van Reen (WD). Ruim drie kwartier later werd de openbare vergadering heropend. Daarbij deed de voorzitter de mede deling, dat hij een toelichting op het onderhavige voorstel had gegeven. De heer Oosterveer (KVP) zeide nog, dat hij aanvaikelijk geenszins geneigd was, het voorstel te steunen. Hoe piinlijk dit ook mocht zijn, het moest hem van het hart, dat deze heffing van baatbelasting tegen de rechtvaardigheid indruiste. Omdat er anders sprake zou kunnen zijn van bevoordeling van de ene inwoner bo ven de andere, wilde hij het voorstel van b. en w. ten slotte toch maar aan nemen. De heer Van Reen ,WD) achtte baatbelasting in dit geval eveneens zeer onsympathiek Wanneer de eige naar het beoogde land geen andere dan de huidige bestemming geeft, dan wordt het een duur stukje grond. Hij overwoog tenslotte, dat, wan neer thans geen baatbelasting zal worden geheven, dit ook in de toe komst onmogelijk zal zijn. Ook hij zeide zijn stem toch aan het voorstel te zullen geven, waarna het werd aangenomen. Zonder veel debat werd ook de wij ziging erfpacht industrieterrein aan vaard. Mozaieken. Het voorstel, aan het comité voor straatversiering en mozaieken „tot wederopzegging een jaarlijks subsi die van ƒ400.toe te kennen", on dervond daartegen enige weerstand. De heer Westerbeek (pr. chr.), die lid is van de VVV te Sassenheim, Stelde de vraag wat Vreemdelingen verkeer nu eigenlijk doet met de 750, die haar Op de begroting zijn toebedacht. De heer v. d. Nouland (KVP) zei de niet tegen subsidie te zijn, maar wel tegen het toekennen van een vastgesteld, jaarlijkse subsidie. Hij wilde het volgend jaar opnieuw de noodzaak daarvan onder ogen zien. Ook de heer Van Breda was tegen de clausule „tot wederopzegging". Weth. Schrama wilde de taken van VW en van het „Comité Straatver siering" gescheiden zien. VVV moet de straatversiering ontlast worden en zich kunnen beperken tot haar eigen taak. Daarnaast dient „Straatversie ring" een extra steuntje in de rug te krijgen. De heer Heemskerk bleef niettemin de gedachte toegedaan, dat deze kwestie jaarlijks opnieuw be zien moet werden. Aldus werd toen besloten. De wijziging van de besluiten in zake 18 woningen in Bijdorp, pas seerde zonder moeilijkheden en even zo de wijziging van de APV inzake de standplaats van woonwagens. Er mogen geen woonwagens meer in Sassenheim worden neergezet; ook niet één nachtje op doortocht, zoals de heer v. d. Nouland op een vraag ten antwoord kreeg. De voorz. wil alleen voor aannemers en tijdens de Oranjefeesten etc. de grootst mo gelijke souplesse betrachten bij de uitvoering van deze verordening. Naar aanleiding van de invoering van een verplichte vacantiesluiting voor melkhandelaren, informeerde de heer Westevbeek, (pr. chr.) of er in die periode ook niet gevent mag worden. De voorz. bevestigde dat, waarna de heer Kortekaas (KVP) als zijn mening te kennen gaf, dat 14 dagen veel te weinig was voor een efficiënte vacantiespreiding en de heer Verschoor (prot. chr.) meen de, dat het bedienen van een dubbe le wijk door de melkhandelaren te veel moeilijkheden zal leveren. De voorz. betoogde, dat de vacan tiespreiding in handen is van het college van 'b. en w., dat de nade len reeds diepgaand zijn overwogen. Als voorbeeld van de kwaliteit van dat overwegen, bracht spr. een an der facet daarvan onder de aandacht, n.l. dat deze regeling zich afspeelt, wanneer alle vrouwen in de bollen schuur werken. Er is ook in deze soepelheid ge wenst en de voorz. zegde die toe.. „Woordbreuk" De besluiten inzake de percelen Teylingerlaan 71 en 73 werden in getrokken. In een vorige vergade ring was besloten, de woninkjes aan te kopen, waarna de verkoper huur der zou worden. Hij heeft intussen gehandeld in strijd met de afspra ken door verbeteringen aan te bren gen, die nooi' door huurverhogingen zijn op te vangen. De heer Van Reen meende dat de gemeente de „woordbreuk" van de verkoper wel erg licht heeft opge vat. Hij wilde wel eens weten, of verbeteringen tot een bedrag van 8000,wel zonder gemeentelijke toestemmingen kunnen worden aan gebracht. Mevr De Meyer (PvdA) memoreerde, dat besloten werd, de huisjes te kopen, i.v.m. wegaanleg. Nu zal de grond in de toekomst nog duurder zijn. De heer Verschoor wilde weten of het bedrag van de door verkoper aangebrachte verbe teringen te controleren was. Weth. Vogelaar bevestigde, dat de direc teur van gemeentewerken ze had ge controleerd. De afrekening van vergoedingen ingevolge de kleuteronderwijswet over de jaren 1956 tot en met 1958 werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Bij de voorlopige salaris maatregelen voor het gemeen teper- sortel met km ce heer Oosterveer ei-, dat er .n de toelichting geen spiake is van een salarishmiet. Hij sent dit niet in overeenstemming niet de richtlijnen, die door de RilKsbemi'liehvrs werden vastge steld en waarbij looncorcpensa 'es r.iet toegekend kunnen worden aan ben. die meer dan 12.000 verdie- ren De voorz. zal nader informeren. Onver tv wht. Een aanvallend agendapunt, Vet aanschaffen van 2 naaimachines voor de Don Boscoschool (ƒ550) werd zhst aangenomen, en ook „c miptabilitei- ten" ging zoncei moeite voorbij ot aan een begrotingswijziging, inhou dende twee bedragen (ƒ5.500,— en 2.500.voortvloeiende uit de „géhanddcaptenregeling" en de .hulpverleningisregeling". De heer Van Breda vond dit wel wat onverwacht: „Daarvoor is toch geen geld op de begroting De voorz. voerde nogmaals aan, dat de ze uitgaven voortvloeiden uit be staande regelingen, na een diepgaand onderzoek ter beoordeling gelaten aan b. en w. Onverwacht was deze uitgave niet, want, zei weth. Voge laar, „B. en W. doen hier toch ken nisgeving?" De heer Verschoor stelde, dat het dus een prinicipiële kwestie was, die of de competentie van het colle ge of die van de raad betrof. De voorz. zei daarop, dat hij niet wilde prejudiciëren op de bevoegdheden der raad, maar 't zou wel onmoge lijk zijn voor de raad om het voor stel niet aan te nemen. „Tenzij aan getoond kan worden"voegde de heer Verschoor toe, „dat deze uitga ven ongemotiveerd zijn". Mevrouw De Meyer informeerde of het hier niet twee voorschotten betrof: „Dat geld komt toch terug?" De heer Kortekaas wilde weten, wie dit soort kwesties aanhangig maakt. Dat bleek de sociale dienst. De heer v. d. Nouland stelde, dat goedkeuren door de raad dus maar een formaliteit was. De voorzitter, die dit bevestigde, sprak als zijn mening uit, dat het een geluk is, dat er regelingen als de onderhavige bestaan, waarna hij de vergadering sloot. Kalholiek-zijn speeli een groie rol Politieke deskundigen te Washing ton hebben woensdag gezegd, dat de overwinning in Wisconsin van sena tor Kennedy op senator Hymphrey, die uit zijn op de kandidatuur van de democratische partij vooi de pre sidentsverkiezingen, duidelijk was, maar dat een aantal aanhangers van Kennedy een grotere meerderheid had verwacht. De politieke deskundigen beschou wen Kennedy's overwinning in Wis consin wel als een belangrijke stap in de richting van Kennedy's kandi datuur. De volgende krachtmeting tussen Kennedy en Hymphrey komt op 10 mei in West-Virginia. De leiders van beide politieke par tijen, de democratische en de republi keinse, hebben woensdag getracht de uitslag van de verkiezingen te analy seren. De algemene conclusie was, dat het van veel invloed is geweest, dat Kennedy katholiek is. Vooral in ka tholieke gedeelten van Wisconsin boekte Kennedy namelijk grote suc cessen. Vrijwel alle politieke leiders betreuren het, dat de godsdienst bij deze politieke verkiezingen een rol heeft gespeeld. Haags Orkest, Johan Zweers aan het orgel en de Chr. Gem. Zangkoren „Halleluja" uit Katwijk en „Cantate Domino" uit Noordwijk. Hot geheel staat onder leiding van Johan Admiraal. VOORHOUT Coöp. Raiffeisenbank. Voor de jaarvergadering van de Coöp. Raif feisenbank was grote belangstelling. Het was de eerste vergadering onder leiding van de nieuwe voorzitter, dr A. W. Bots. Deze was verheugd over de grote opkomst. Hij wierp een terugblik over het afgelopen jaar, waarbij hij con stateerde, dat de economische ach teruitgang van 1958 en 1959 weer was ingehaald. De export was goed en de resulta ten der bank geven reden tot tevre denheid. Het bedrag, ingelegd bij de spaar bank beweegt zich nog steeds in stij gende lijn, terwijl het aantal spaar ders is toegenomen tot 2095. De ani mo tot sparen bij de jeu-gd moet ge stimuleerd worden. De kassier met zijn staf kreeg een compliment voor het vele accurate werk, dat is verricht. De rente-tarieven blijven onveran derd, alleen rekening-courant credit is 1 geworden en afsluiting nieu we voorschotten 1/8 Wegens het bereiken van de ge stelde leeftijd was de heer Bernard Schulte niet meer herkiesbaar. De heer Schulte was Juist 25 jaar bestuurslid, zodat hij door de voor zitter werd gecomplimenteerd. Na mens de Centrale Bank werd hem een blijvende herinnering aangeboden. Onder applaus werd hij tot ere-lid benoemd. In de vacature werd voorzien door de verkiezing van de heer J. F. van Kesteren. De heren L. P. H. Vester en E. F. Knoppert werden herkozen. Een gratis verloting zorgde, dat al len met een mooi plantje huiswaarts gingen. SASSENHEIM Caravanfabriek Namens J. H. T. van der Schatte Olivier te Sassen heim, werd het bouwen van een ca ravanfabriek met kantoor nabij de Industriekade opgedragen aan A. Snaterse, Lisserdijk ,Albbenes. NOORDWIJK UITVOERING LUCAS-PASSION Op dinsdag, 12 april a.s. zal in de Ned. Herv- Kerk te Noord wij k-bin- nen voor de 17e maal de Lukas-Pas- sion van Joh. S. Baoh worden uitge voerd. Aanvang te 8 uur nam. Medewerking verlenen Nelly Schulze, sopraan, Belia Keyzer, alt, Peter Dogger, tenor, Cor de Heiden, tenor, Dick Kuiters, tenor, Bram van Luyn* bas, Han Campfens, bas, het Aalsmeer kent naast zijn grote bloe mencorso ook een corso in miniatuur. Vierduizend werkuren heeft men moeten besteden aan het vervaardi gen van de 22 kleine praalwagens, die op een lopende band door een prach tig bloemendécor lopen in een kas, welke tussen de twee grote veilingen is gelegen. De alleraardgiste wagentje, dik wijls getrouwe copieën var. de grote praalwagens, zijn opgetuigd met dui zenden in felle kleuren geschilderde immortellen, gedroogde graspluimen en strobloemen. Aalsmeerse kwekers zorgden vor 500o0 exotische planten, die een bijzonder fraaie achtergrond voor de stoet vormen. Het peutercourso, Minicorso ge naamd, wordt voor het zesde jaar te-iutngesteld ten i&w» van bet Role Kruis. Het vorig jaar trok het 30.000 bezoekers. Aangenomen wordt, dat zelfs "katho lieke aanhangers van de republikein se partij op Kennedy hebben gestemd. In overwegend protestantse streken heeft daarentegen Hymprey de meer derheid behaald. In West-Virginia is dit ingrijpen van republikeinen niet mogelijk, om dat daar alleen ingeschreven demo craten kunnen stemmen over de de mocratische kandidatuur voor het pre sidentschap. KORTE golf De Groningse kustvaarder „Vlie land" is woensdag aan de Marok kaanse kust bij Medhia op een zand bank gestrand. Het schip was op weg van Oporto naar Kenitra. De beman ning verkeert niet in gevaar. In de Perzische Golf zijn woens dag door het vergaan van een motor boot in een zware storm 57 mensen verdronken. Slechts vijftien opvaren den, o.w. de schipper, konden zich redden. De motorboot bracht kooplie den over van Abadan naar Koweit. Dr. Barabara Moore, de bekende langeafstandswandelaarster, is woens dag per schip uit Southampton naar New York vertrokken. Vandaag vliegt zij naar San Francisco. De terugreis naar New York wil zij te voet maken, een afstand van 5.200 km., die zij in veertig tot vijftig dagen hoopt af te leggen. Zij wil hiermee bewijzen dat men met haar dieet van rauwe groen te, vruchtesap, noten en honing tot grote prestaties in staaf is. Nabij de militaire schietbanen op de grote heide te Venlo ontstond woensdagmiddag een brand, die in korte tijd zes hectare heide ver woestte. Vermoedelijk is de brand ontstaan door met vuur spelende kinderen. Rijdende bij de grote verkeers- brug over het Oosterhoutse Kanaal te Oosterwyk. zag een autobestuur der uit Rotterdam een man in het water drijven. Hij dook het water in en bracht de man op het droge. Te vergeefs probeerde de redder nog kunstmatige ademhaling toe te pas sen. De verdronkene bleek een 75- jarige inwoner van Oosterhout te zijn. Hoe en wanneer het slachtoffer te water is geraakt, is niet bekend. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Oosterhout gebracht. Scheepsberichten ADONIS 6 van Port of Spain naar Fort de France: ALCHIBA 6 te Ham burg; ALIOTH 6 te Khorram6har verw.; ALGOL 6 van Aden naar Port Sudan; ALKAID 6 in Suez kanaal naar Khoral Murattah; ALMKERK 6 van Adelaide naar Melbourne; AXELDIJK 5 van Coatzacoalcos naar Lake Charles; BIN- TANG 6 te Khorramshar; BLITAR 7 te Port Swettenham; CALTEX ARNHEM (t) 6 dw. Burlings naar Gibraltar; CALTEX GORINCHEM (t) 6 te Kopen hagen; FOREST HILL p. 7 The Brothers nar Suez; FRAVIZO'6 van Kanarische eilanden naar Liverpool; GIESSENKERK 6 te Penang; GOOILAND 6 te Las Pal- mas; KAAP HOORN 7 te Sint Vincent (KV); KAMPERDIJK 6 tè Philadelphia; KARSIK 7 te Saigon; LOOSDRECHT 6 van Abadan naar Mormugoa; MEER KERK 6 van Colombo naar Port Redi; MELISKERK 6 van Port Said naar Ca tania: NEDER EEMS 6 van Labuan naar Jesselton; NEDERWAAL 6 van Hamburg naar Middlesbro; SENEKALKUST 7 te Amsterdam verw.; STATENDAM 6 te Fort de France; STRAAT SINGAPORE 7 te Melbourne; SUNETTA (t) 7 to Auckland; TABINTA 6 van Aden naar Djeddah; TIBIA (t) 6 te Bombay; TJI- BANTJET 5 van Singapore naar Ma nilla; TJIPANAS 6 van Tj. Priok naar Semarang; TJIWANGI 7 te Hongkong; TOGOKUST 6 te Takoradi; TWEELIN GEN 6 te Narvik; UTRECHT 6 van Aden naar Suez; ZAANKERK 6 te Hongkong". Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 6 april. Vee Op de markt van heden werden aangevoerd 9617 stuks vee, zijnde: 4110 runderen, 358 graskalveren, 901 vette kalveren, 915 nuchtere kalve ren, 251 schapen, 19 geiten, 139 lam meren, 48 fokzeugen, 576 slachtvar- kens, 23 lopers, 2277 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van f 675 tot 1300 p. st., guiste koeien 625—950, kalfvaarzen 8601275, klamvaarzen 675875, guiste vaarzen 600835, pinken 400650, graskalveren f 270415, nuchtere kalveren voor fok. of mes- terij 70225, weideschapen 45 80, ooien met lammeren 105155, drachtige zeugen ƒ195—300, lopers 5568, biggen ƒ34—52, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 722 stuks, extra kwaliteit van 3.303.45 per kg gesl. gew., Ie kw. 3.053.25, 2e lew. 2.70—2.90, 3e kw. 2.50—2.65 per kg gesl. gew., vette stieren 2.803.15, per kg gesl. gew., worstkoeien 2.45 2.55, per kg gesl. gew., vette kalve ren le kw. 2.603.per kg lev. gew., 2e kw. ƒ2.25—2.55, 3e kw. 1.90—2.10, nuchtere slachtkalveren 1.301.55, slachtvarkens 1.441.50, slachtzeugen le kw. 1-24—1.32, 2e kw. 1.15—1.22, per kg lev. gew., vette schapen 90 120, per stuk; vette lammeren 85 120, per stuk; nuchtere slachtkalve ren 4070, per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien aanvoer ruim, handel re delijk, prijzen stijf duur; guiste koeien aanvoer zeer groot, handel matig, prijzen staande, jongvee aanvoer groot, handel vrij goed, prijzen on veranderd, vette kalveren aanvoer ruim, handel prijshoudend, prijzen ge drukt; nuchtere slachtkalveren aan voer groter, handel werd goed inge zet, prijzen flauwer; schapen en lam. meren aanvoer iets ruimer, handel vrij vlot, prijzen prijshoudend; fok zeugen aanvoer minder, handel leven diger, prijzen vaster; lopers en big gen aanvoer groter, handel vrij goed, prijzen niet hoger; slachtvee aanvoer ruim, handel kalm, prijzen gehand haafd; slachtzeugen aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen prijshoudend. GOUDA, 7 april. Kaas. Aanvoer 19 partijen kaas, eerste kwaliteit per kg 1,912,10 en tweede kwaliteit 1,801,90 per kg. Handel kalm. BARNEVELD. 7 april. Eieren. Coöperatieve Veluwse eierveiling Barneveld-Ede. Weekaanvoer circa 900.000 stuks, waarvan er thans 409.835 geveild werden. Handel re delijk. Notering: eieren van 45 tot 52 gram 7,308,43, eieren van 53 60 gr. 8,789,46, eieren van 6065 gr. 9,5910,28, eieren van 6569 gram 10,4411,14, alles per 100 stuks. Pluimveemarkt. Aanvoer plus minus 68.000 stuks. Notering pep rki- logram: slachtkippen 1,70—1.80, slachtkuikens f 1,601,90. Handel kalm met trage afloop en teruglo pende prijzen. ROELOFARENDSVEEN, 6 april. Bloemen- Anemonen 2537, Free- sia's 28—59, Irissen 1,051,75, Blau we druifjes 1024, Narcissen Actea 17—31, Buxton 17—25, King Alfred 2129. Cheerfulness 2439, Af leem 2429, Granium 1526, Werelds Fa vorite 1728, Tulpen Weber 5065, Wintergold 6070, Kleurenpracht 7080, Olympiade 6573, Carara 4880, Edith Eddy 46—81, Rose Cop land 5885, Golden Harvest 701,08, China Pink 4756, v. d. Eerden 61 96, Purper Copland 6283, Crown Imperial 5872, Lustige Witwe 62 73, Couleur Cardinal 4174, Apel doorn 1,301,42, Piccadilly 6281, Bandoeng 5057, Scarlet Sensation 7176. Sonja 4686, Livingstone 65 72, Campfire 5877, Yellow Empe ror 68—73, Cordel Hull 70—79, Olaf 5861, Reforma 6985, Br. Star 40 50, Ph. Snowdon 6980, Dubbele tul pen 4278, Parkiettulpen 801,30, per bos; Calla's 15—17, Gerbera 8 14, Am. Anjers 1019, per stuk. TER AAR, 6 april. Groente. Wit lof 1 0.80—0 89. idem 2 0.59—0.75, idem stek 0.19—0.44. spinazie 0.82 0.92, idem B 0.75, andijvie 0.730.83, waspeen 0.380.51. idem B 0.22—0.28, prei 0.89, pelen 9.20, aardappelen 0.08, rabarber 0.74, sjalotten 0.29, al les per kg; sla 1 0.16—0.23, idem 2 0.110.15, idem C 0.050.10, kom kommers C 0.44, idem D 0.390.42, idem stek 0.29—0.32, alles per stuk; radijs 0.O8—0 16. selderij 0.06, bosprei 0.100.15. alles per bos; stoofsla 0.802.00, per kist. Wij vragen wegens uit breiding onzer afdelin gen: Flinke Verkoopsters bekend met het vak. Leerling Verkoopsters Bekwame Woningstoffeerder Gordijnen-naaister 1.25 1.10 0.95 Pendel armatuur met metalen dak. Diameter 32 cm. Frisse kleuren, gesa tineerde glaskelk. "Voor hall, gang of serre, maar ook erg leuk voor de moder ne kinderkamer. Bouclé tapijt vervaardigd van de beste haargaren. Een kwaliteitsproduct In diverse kleuren. 100 cm. breed. 2e étage 1e étage 5. 95 li.50 Plastic regenmantel met aparte ultknoop- bare voorsluiting. Spe ciaal voor de fiets. In geel, groen, wit, bleu, raf, beige, an- threcietgrljs of licht grijs. Los hoofddoekje en tasJe.M.36-50 1e e'tage 6»^ Wakker Leuk klein model, moderne ombouw. Duidelijke wijzerplaat. Meerdere kleuren. Een Jaar schriftelijke garantie. 4.25 ALLEEN GELDIG VRIJDAG 8 APR. 1960 fnterieurmatras met zomer- en win» terkant, overtrokken met prachtige damast In groen, goud, grijs en blauw. 15 Jr. gar. op het metalen Intéri eur. 1 -Pers. 80*190 49.50 120*190 Bijp. 2e étage 75.- kapokkussen ,6.75 Dara petticoat, wijd uitstaand model' van 3 lagen nylon- tule metllntgarnerlng draagt U onder Uw luchtige japonnetje. Bovenstuk van slank afkledende nylon-tri cot Dlv. kleuren. Parterre Breestraat 7.90 Jongensshort van prachtige kwali teit katoenen gabar dine. Met halve cein tuur In diverse voor- Jaarstlnten. Onverwoestbaar II Voor 5-16 Jaar. 'KI. St. p.m. 4T 4." Legpuxxte - bestaande uit: 400stukjes van zwaar wit karton. Afm. 30x 40 cm. Keuze uit 8 afbeeldingen o.a. Ontzet van Lelden. Verpakt In stevige doos met voorbeeld in kleuren. Part ft 79 Maarsmansst. w" Royale boekenplank stevig uitvoering van stootvast gemoffelde plaat In diverse frisse kleuren. Compleet met 2 ophangbeugels 3e étage 2»^^ VROOM DREESMANN Mousse klnderanklets prima kwaliteit. Uitstekende pasvorm en Ijzersterk. Alle maten. Kleuren wit, koren, bleu of geel. Maal 10-12 Maat 7-9 Maat 4-6 Parterre Védé zelfwerkend wasmiddel met stralend, hellowit. Het wasmiddel voor de gezins- was en uitstekend te ge bruiken In de wasmachine Ter Introductie maar liefst 3 pakken voor 0 65 3e étage

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3