Koelkasten LANGEZAAL - LEIDEN ZATERDAG 2 APRIL 1960 DE LEIDSE COURANT LISSE DIPLOMA -UITREIKING RJVI.T.-LISSE In de aula van de rijks middelbare tuinbouwschool voor de bloembollen teelt te Lisse waren vrijdagmiddag de ouders van de leerlingen uit de hoogste klasse, de directeur en lera ren, prof. dr Van Slogteren, prof. dr ir v. d. Want, de oud-directeur, ir Volkersz, de commissie van toezicht, bestuur van „Theorie en Praktijk" en oud-leraren bijeen gekomen om getuigen te zijn van de uitreiking van de einddiploma's. Vooraf werd een openbare eindles gehouden. De heer Kwaad, die als onder-di recteur door de ziekte van ir Vlag dit jaar het directoraat waarnam, be groette speciaal de inspecteur van het onderwijs, ir K. Bartels en de voorzitter van de commissie van toe zicht, de burgemeester van Hillego/» tevens voorzitter van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, jhr v. Nispen tot Pannerden en de verte genwoordigers van de commissie voor het wetenschappelijk onderzoek de heren Segers en Braam, de heer v .d. Kolk voor de bond van bloem bollenhandelaren. Nadat de lessen geëindigd waren begaf het gezelschap zich naar de le raarskamer waar verversingen wer den rondgediend. Na de pauze nam jhr mr dr Van Nispen tot Pannerden het woord, fe liciteerde leerlingen en ouders. Hij noemde 't diploma de zilveren sleu tel tot een gouden toekomst. Vervol gens reikte de heer v. Nispen de di ploma's uit aan: D. L. Algera, L. D. A. v. d. Burg, E. J. M. Damen, J. M. van Dijk, L. G. Bik. R. A. de Groot, B. v. d. Kolk, P. C. Nijsen. J. S. Pen. nings, Th. M. P. L. van Ruiten, J. Valkering, J. A. R. Valkering, R .F. van Vliet, M. J. A. v. d. Vlugt, J. Vrolijk, A. J. Zandbergen. De inspecteur van het tuinbouw- onderwijs, ir K. Bartels sprak de leerlingen en ouders toe. De onder directeur, de heer J. Kwaad, wees de jongelui erop, dat de tuinbouwschool hen altijd met raad en daad zal bij staan. Ir A. E. Vlag, die deze cursus door ziekte niet heer kunnen leiden dank te de heer Kwaad voor zijn uitste kende leiding aan leraren en leerlin gen. De voorzitter van „Theorie en Praktijk", de heer C. Gehrels brak een lans voor toetreden tot zijn ver eniging. Ten slotte bedankte de leerling J. M. van Dijk voor het ontvangen on derwijs. SECRETARIS M. TH. VAN DIJK 12JAAR IN GEMEENTEDIENST Bij de aanvang der vergadering van de gemeenteraad deelde de voor zitter, burgemeester mr Th. M. J. de Graaf mede dat vrijdagmorgen in kleine besloten kring de heer M. Th. van Dijk is gehuldigd ter gelegen heid van diens ^'/ï-jarig jubileum als secretaris der gemeente. Op ver zoek van de heer Van Dijk zelf is hieraan geen groter relief gegeven, omdat de jubilaris over enkele ja ren het feit hoopt te herdenken dat hij 25 jaar in overheidsdienst is. In een hartelijke toespraak heeft de burgemeester de heer Van Dijk hulde gebracht voor zijn bekwaam heid en zijn vele. altijd waardevolle adviezen. Als blijk van waardering werd de jubilaris een geschenk on der couvert aangeboden. De fractieleider van de KVP, de heer J. P. de Koning, sloot zich bij de woorden van de voorzitter aan. Hij sprak de hoop uit dat de raad bij het nog kemende jubileum 25 jaar in overheidsdienst waar van de burgemeester gewaagde, ge legenheid zal kunnen vinden het zijne tot de huldiging bij te dragen. SASSENHEIM Priesterfeest pater Zwetsloot Op zondag 24 april, zal pater Zwetsloot in zyn geboortedorp Sas- senheim zijn eerste plechtige H. Mis celebreren. Zaterdag 23 april zal de neomist op de gebruikelijke feeste lijke wijze worden ingehaald. Het samenvallen van de „blijde incom- ste" en het bloemencorso levert geen moeilijkheden op, daar de ontvangst van pater Zwetsloot ruim een uur na de terugkeer van het bloemen corso plaats vindt. In verband met het aanbieden van een geschenk, kunnen de paro chianen dezer dagen het bezoek van de heren van het Priestercomité te gemoet zien. Raadsagenda De gemeenteraad van Sassenheim komt in openbare vergadering bijeen op woensdag, 6 april a.s., des avonds om acht uur. Op de agenda staan o.m.: verdaging beslissing omtrent uitbreidingsplan; baatbelasting gronden in Bijdorp; wijziging erfpacht industrieterrein; subsidie comité voor straatversiering en mozaieken; wijziging besluiten inzake 18 woningen in Bijdorp; wijzi ging APV inzake standplaats woon wagens; verplichte vakantiesluiting melkhandelaren; intrekking besluiten inzake de percelen Teylingerlaan 71 en 73; voorlopige salarismaatregelen gemeentepersoneel. VOORSCHOTEN DE LAATSTE DIPLOMA'S AMBACHTS-AVONDTEKEN- SCHOOL Gisteravond vond de uitreiking plaats van de laatste diploma's van de Ambachts-Avondtekenschool te Voorschoten. De voorzitter, de heer P. D. Burggraaf opende de bijeen komst. Hij richtte een welkom tot burgemeester De Kool en wethouder Schrama, tot mevr. A. de WaalMa- lefijtSpruijt als vertegenwoordig ster van „het Nut", en tot de ouders. Hij zette nog eens de doelstelling van de school uiteen, n.l. tekenonder wijs te geven aan de leerlingen indi vidueel. f Het was de laatste uitreiking van diploma's, aangezien de school na 84 jaar opgeheven moet worden, door het stopzetten van de rijkssubsidie. De voorzitter dankte de leerkrach ten voor het werk, dat zij voor de school gedaan hebben. Mevr. De Waal sprak namens „het Nut". Deze vereniging doet stappen, om te trachten het onderwijs voort te zetten en waarschijnlijk zelfs uit te breiden. De directeur, de heer Versluis deel de de rapporten en diploma's uit. Van klas 1 naar klas 2 gingen: D. Koet, B. de Groot, B. Durieux, R. Ko ren, B. Pols, B. Vermeer. Van klas 2 naar klas 3: H. v. d. Berg. O. Rijsdijk (afgewezen 1). Van klas 3 naar klas 4 (getuig schrift A) M- Boers, L. Remmerswaal, R. Thierry, P. den Abtman, N. Zwet, C. v. Veen, N. Lingerak, M. Kurzfen. Van klas 4 naar klas 5: B. de Mooy Een getuigschrift B kregen: R. Ruytenbeek, J. Terbrugge, A. Mul der. R. Ruyten'beek sprak namens de scheidende leerlingen een afscheids woord tot de leerkrachten. Burgemeester De Kool sprak waar. derende woorden tot het schoolbe stuur en tot de heerkrachten. Het speet hem, dat de school opgeheven moet worden en hen hoopte, dat „het Nut" met zijn plannen zal slagen. Eerste paal, „eerste daad" Gis termiddag heeft burgemeester L. de Kool te Voorschoten zijn eerste offi ciële daad verricht, sinds hij de vorige week werd geïnstalleerd. In tegen woordigheid van de wethouders G. Schrama en J. Dekker, gemeentese cretaris J. de Bres, de architecten Van Oerle en Schrama en de aanne mers, de gebr. G. en P- Nierman, heeft hij de eerste paal geheid voor een complex van 44 woningwetwonin gen waaronder 12 voor ouden van dagen in Vlietwijk-I. Dit is op één na het laatste complex, dat in dit uit breidingsplan wordt gebouwd. Alvoren het „heiwerk" te verrich ten, hield de burgemeester in de bouwkeet een kort toespraakje. Hij zeide, verheugd te zijn, dat weer een complex woningen gebouwd wordt als een welkome bijdrage in de strijd tegen de woningnood. Hij deed een beroep op alle wer kers op de bouwplaats, hun arbeid te voltooien in goede harmonie. WARMOND Recollectie „Agnesver." Onder zeer grote belangstelling van de le den hield de „St. Agnesvereniging" in huize St. Liduina de eerste recol lectie-avond van dit jaar. Spreker was prof. v. d. Boog van het Philosophicum die sprak over het onderwerp „Hoe kan ik in mijn huwelijk eenzaam zijn". Het grote lijden van de mens,_ al dus spr., is zijn vereenzaming. Dich ters, wijsgeren en kunstenaars tonen het ons op een tegelijk duidelijke en hartverscheurende wijze. De ver eenzaming bedreigt ook het huwe lijk, ook daar treft men vereenza ming aan. Men kan niet louter blijven staan bij een uiterlijke ontmoeting, men moet tot het innerlijke komen door de eigenlijke menselijke waarde te leren beseffen. Het vraagt een heel leven om dit te leren. Zeer kostbaar is de innerlijke ontmoeting. Gehuw den kunnen dit getuigen, als zij ten minste boven de oppervlakkigheid zijn uit gekomen Dan wordt het le ven boeiend, jong, verrijkend en vreugdevol. Het was een prachtige avond voor de leden en deze succesvolle werd aan de vele voorafgaande toege voegd. Steeds Vooruit. Steeds Vooruit II heeft in Rijnsaterwoude een har de maar toch een sportieve wed strijd gespeeld. Na zes partijen in drieën gespeeld te hebben wist RTC III te winnen met 64. Steeds Vooruit in-RTC IV 9—1; Steeds vooruit IJ-PIT '54 IV 91. Het da mesteam van Steeds Vooruit I heeft van PTT I met 46 verloren. De wedstrijden voor de volgende' week zijn: Steeds Vooruit II-ATCC V uit Alphen a. d. Rijn; Steeds Voor uit I moet naar Den Haag om tegen EN II te spelen. Steeds Vooruit III {rekt naar Alphen a. d. Rijn om te gen de Baronie II te spelen. Er worden op maandagavond geen junioren en adspiranten toegelaten. NOORD WIJKERHOUT VVSB-nieuws Voor zondag a.s. is voor VVSB 1 geen wedstrijd vast gesteld. VVSB 1 zm speelt om 4 uur op het hoofdterrein een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Katwijk 2 en VVSB 2 ZM speelt om 4.15 uur op het bij terrein tegen Rouwkoop 3. Voor de adspiranten geldt het vol gende programma: SJC b-VVSB a; VVSB c-SVLV c: VVSB d-Docos f. MEDISCHE DIENSTEN j| Voor Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar de artsen Gaasbeek, Wydicks. Hartman. Roodenburg Vermaat en Meel. Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven, tel. 20085- Alkemade en Leimuiden. De art. sen Brinkhorst, Leimuiden. tel. K 1721269. en Muskens, Roelofarends- veen, tel. K 1713—329. Alphen a. d. Rijn. Dkt. A. J. Zwar tendijk, tel. 2472. Bodegraven. Dkt. D. Ragay, tel. 2030, zust. P. Conradi, tel. 2086. Boskoop. Dkt. de Wilde, tel. 2740. Hazerswoude. Zie Leiderdorp, v/ijkverpl. zuster v. d. Holst, tel. K 1714255, bij ongevallen Rijndijk tel. 278. Dkt. J. de Goeje. tel. K 1790- 3636. Hillegom. Dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, tel. 5613. Katwijk-Rijn. Dkt. H. M. Hue- ting, tel. 2102, apotheek Kon. Juliana- laan 18. tel. 4370. Katwijk-Zee. Dkt. K. J. E- Slag molen, tel. 2336. apotheek zie Kat wijk-Rijn. Koudekerk a. d. RUn. Zie Lei derdorp en Hazerswoude. De Kwakel. Dkt. v. d. Berg, Mii- drecht, tel. K 2979—500. Langeraar. Zie Woubrugge. Leiderdorp. Dkt. P. van 't Woud, tel. K 171030070, voor zuster zie Hazerswoude. Leidschendam. Dkt. J. Ludwig tel. 1532, Wit-Gele Kruis,* tel. 2161 ambulance tel. 2200. Lisse. Dkt. A. J. Duymaer var. Twist, tel. 3453. Nieuwkoop. Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen. Zie Woubrugge. Noordwijk. Dkt. de Beer. tel. 2751, Duinrandapotheek, tel. 2484 van 121 en van 56 uur, Wit-Gele Kruis, zuster Hooijmans, tel. 3388. Noordwijkerhout. Dkt. A. G. Th v. d. Lugt. De Zilk, tel. K 2520—5707. Oegstgeest. De artsen D. Held, tel. 24649, en J. J. Lanen Baron, tel. 21610. Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk-Rijn. Sassenheim. Dkt. G. L. van Raaij tel. K 25327777, voor zuster zie War mond, Valkenburg. Zie Katwijk-Rjjn. Voorhout. Dkt. A. W. Bots, tel. K 25327393, voor zuster zie War mond. Voorschoten. Dkt. R. James, tel 2520. Warmond. Zie Voorhout, zuster Konijn, tel. K 1711250, neemt waar voor de zusters Meyssen en Muiler man. Wassenaar. De artsen H. W Plink, tel. 2075, en J. C. de Neef. tel. 8303, apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2141. Woubrugge. Dkt. J. Nooter, tel K 1729—104. Zoetermeer. Dkt. J. H. fo. Bruyn. tel. 3059 Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. Marktberichten LEEUWARDEN 1 april Kaas Goudse 1,70—1.71; Edammer 1.53— 1.54; Broodkaas 1.551.56. Stemming uitsluitend 1ste klas merken o.a.: BOSCH LIEBHERR BAUKNECHT ZANUSSI enz. Wij verhuren ook Koelkasten Vraagt ons inlichtingen Stille Rijn 3 4 Telef. 26545 Dansen Leren? Wilt U snel en goed dansen leren? Sluit U dan aan bij een van de 2 privé-groepjes£ welke na Pasen aan vangen. In 3 mnd tijd kunt u dan goed dansen. Dansavond Zondag Dansles Beginners 2e Paasdag 4.30 uur Woensdag 20 april 7 u. Jive en Tango? Zondag 3 en 6 uur Woensdag 7.30 uur Seizoen-opening 2 april 1960 Hotel-café-restaurant D u n a-D eIi Noordwijk aan Zee Huis ter Duinstraat 39-41 Telef. 2600 Indisch Hollands Frans RESTAURANT Zwitsers Vis I Bar-Dancing DUNA-DELI Open: 2-3 april; 9-10 april; v.a. 15 april doorlopend geopend. Verkoopster Prima verkoopster ge vraagd en MEISJE ter opleiding. MEEUWS Delicatessen Breestraat 111lila Leiden. 2 Te huur: zolder, zeer geschikt voor bergruimte, telef. 26260. Telefoontjes 2 Staatsloterij. Aanvang verkoop der loten 4 april a.s. P. G. M. MonodDe Froideville, Mey v. Streef kerkstraat 10, Leiden, tel. 26882. 2 Aparte bankstellen van fabrikant, als model ge diend, 550.695. 750.—, 875.—, 995.—. Losse kussens. Te zien za terdag, zondag tot en met donderdag, ook 's avonds Nieuwe Parklaan 115, s Gravenhage. telefoon 55.16.8-3. Bankstellen (enige ex- ciusieve modellen) direct van fabriek aan particu lier. Hebben als model ge diend. Enorme besparing. Zeer orettige betalingsre geling. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Geheimhou ding verzekerd. Postbus 353, Den Haag. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en openen van elk slot. Haar- lemmerstr 273. tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo. ten. 2 Jachtartikelen. zeilma_ kerij, tentenmakerij. V.B.- bouw. H. R. Troost. Haven 14, Leiden, tel. 01710 21664. 2 Te koop aangeboden: 655 meter warme kas okt. mei 500 meter warme kas dec.mei; 550 meter koude kas sept.mei; 500 meter koude kas. jaar te huur. J. Elstgeest. Roelof, arendsv. tel. 291K 1713. 2 10 Autorijlessen voor ƒ47.50. Nieuwe Opel Re- kord. Erkend en gedipl. instructeur. Autorijschool „Irene", Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge, telef. 286, tel. Leiden 26753. 2 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Markiezen; rolscher- men: al. jaloezieën. Groot, ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bh het verkoopkantoor van Melchers' Markiezenfa- briek: C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat 23. tel. 01710—31165. 2 Aangeboden: ong. 1000 essen bonenstokken en voor 30 regels essen erw ten rijzen (takken); als mede een gr. partij brand hout. A. C. Bocxe. Nieuwe Wetering, tel. K 1713—320 2 Automobielen: Vaux- hall Velox '56; Volkswa gen '54; Renault Dauphine 57: Skoda '56; Citroën 2 CV '59. Deze wagens wor den verkocht met schrifte lijke garantie. Garage J. v. d Meer. Hoge Rijndijk 4a. Leiden, tel. 25259. 2 Engels. Examenopleiding LO, hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid Cambridge. Emi grantenclubs. Dagelijks in schrijving W Verboog, Le raar Engels beëdigd Tolk/ Vertaler. Prof Cert Cam bridge University, Steen- schuur 18, Lelden, Telefoon 25335 2 Gebruikte schrijfma chines do^r inruil verkre_ ten. Kantoormachines v.a. 5.50; Portables v.a. 145.-. Alle machines met garan tie. Hees kantoormachines Hogewoerd 92 tel. 31983. 2* Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie, ook no-iron Smits overhemden- en kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94, tel. 25391. 2 Witte en blauwe flits- lampjes, rolfilms 120 en 620. negatief kleurenfilms 6/6 6/9 en kleinbeeldpa- tronen 20 opn. kunt U ver krijgen uit onze automaat Bevrijdingsplein. Fotohan- del N v. d. Horst. In onze automaten Doezastraat al_ leen rolfilms en witte flits lampen. 2 Te koop: witte bruids japon, maat 38. Te bevr.: bij: D. Wijnen, Nwe Mare 5. Na 6 uur. 2* Inruil automobielen welke in zeer goed bruik bare staat verkeren. Re nault 4 '57. '53. '52; Fiat 500 '50; Opel Olympia '51, Volkwagen bestel '52. Ga rage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a, Leiden, telef. 25259. 2* Stofzuigers v.a f 115.- bij aankoop van een nieu we geven wij f 25.voor uw oude. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13. Lelden 2* Kinderrijwielen v.a. f49 50; sportnjwielen v.a ƒ89.Ook Rudge en Simpiex voorradig. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13. tel. 24409 2 Wasmachines f 135. nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155 centrifuge. Fa. Dusoswa Turfmarkt 13. tel. 24409 2 Autoverhuur z. chauf feur Nieuwe Citroën 2 CV benzineverbruik 1 20. All risk verzekerd, lage huur prijs. Bespreek vroegtijdig ook voor vacantie. Geen jaar autoverhuur Goejestr 34. tel. 30794. Garage: Ho ge. Rijndijk 4a, tel. 25259 2* Rest. ..De Beukenhof" Terweeweg, Oegstgeest, vraagt voor het seizoen nette huisknecht in alge mene dienst. Aanmelden 2* Bijverdienste Beschaaf de juffrouw gevr. voor huish. hulp op zondag. Van 1014.30 uur. Br. onder no. 5022 bur. v. d. blad. 2* Te koop aangeboden: in prima staat zijnde Hob by scooter, 18000 km. ge lopen, prijs 350..Te be zichtigen bij: A. Montanus Boekhorstlaan 38, Voor hout. 2 Postzegelverzamelaars. Ons nieuwe maandbericht, waarin vele aanbiedingen van restanten en belang rijke berichten over F.D. Covers, is verschenen. Gratis op aanvraag ver krijgbaar. Van Leeuwen s postzegelhandel, Lokhorst straat (Pieterskerkgr.). 2 In- en verkoop van uitsluitend net gedragen herenkleding. Kamgaren kostuums, regenjassen, werk- en sportjasjes, werkbroeken. Tegen zeer voordelige prijzen. Van ouds bekend adres v. Lei der. en omstreken. Telef. 23759, Groenewegen, Ho gewoerd 127. 2* Gevraagd te Wassenaar :n gezin met één kind (11 jaar) flinke, zeifstandige interne huishoudster, v.g. g.v., voor huish. werk zaamheden, tevens gene gen te koken. Werkster aanwezig. Kennis Engelse taal vereist. Mevr. A. H. Geil, Stoeplaan 20, Wasse naar, tel. 01751—8917. 2* Botenreparatie? „De Houthal" heeft het water vaste hechthout en alle andere houtsoorten welke U nodig heeft. Hogewoerd 99, tel. 22536. 2* Prima jonge bennen. Vroegbroed 1960. Ingeënt te gen Hoenderziekten. Broede- rij Groeneveld, Opfokbedr. Rijkserk. 15386, Valkbouman- weg 26a, Telef. 25590. 's Zon dags gesloten. 2 Voor de liefhebbers van exotische planten en plan- tenschalen hebben wij een enorme keus uit duizenden planten, zoals Bromelia's, Hertshoornvarens, Aphelan- dra. Sanseveria, Filonden- dron, Hedera enz. Eigen kwekerij. Bloemisterij C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21, tel. 20550. 2* Aangeboden: 2.50 ha. groententeeltvergunning pnt 4, ook in gedeelten. c v. N. Bakker Hzn, Roe- lofarendsveen, tel. 01713 487 2* Credieten t.m. f 3000. (voor iedereen) voor aan koop meubelen en wo ningtextiel direct van fa briek, enorme keuze en besparing, zeer prettige betalingsregeling en strik te geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen Postbus 538, Den Haag. ST Gebruikte rijwielen. alle typen. Werk- en sohoolfietsen. Bromfietsen 200 stuks in voorraad, v. d Mey, Hooigracht 66. Leiden. 2* Gevraagd een r.k. boe renarbeider, liefst m. aan komende zoon of zoons op groot akkerbouwbedrijf m. veel accoordwerk. Moet beslist betrouwbaar zijn. Huis en tuin disponibel. Br. onder no. 5129 bur. v. d. blad. 2 In rusthuis „Zonne- weelde" gevraagd per 2 mei, wegens huwelijk der tegenwoordige, zelfstandi- Sï hulp, liefst intern. ranjelaan 2, Oegstgeest. 2 Accordeon, gitaar mandoline, banjo, trompet sax, klarmet en drumcur sus. Instrument, direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5 tel. 24358. 2* Te koop: 2e hands da mes-, heren, en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbeiebuurt 11, Rijns- burg, tel K 1718—2967. nieuw leer, eventueej ver. groten oi verkleinen Voer vakwerk: v. Velzen hoe- denkliniek Donkersteeg 3 ff Een dier kwijt? Een ïer gevonden? Stichting Lmivèdi mevr J Brons- feest, Zeemanlaan 57 tel 2982 oelpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Amivedi neemt geen die ren op. 2* Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prijs? Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie batterij. Ir.dien niet voor radig vraagt dan recht- stree.' s. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel, 23140. 2* Autohoezen, kannen pyama's complete bekle dingen, sponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels ïashaxen bloemvaasies armsteur.en, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten. kaplak, ruiten sloten, tochtrubbers Th van Kuijk, Autobekleder Morsstraat 46. tel 30552 Leiden. 2* c.v. N. Bakker Hzn Roelofare dsveen. K 1713 •487 in Groententeelver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2* Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goud, zilver Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1 tele foon 22791 2" Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met oettv coat, kapje, sluier tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen, is al. leen fa Sloos. Stille Riin 1 tel 20868 2 R.K. Gezinszorg en Ge. zinshulp Morssingel 8. Leiden, vraagt nette rk gezinshelpsters voor halve en hele dagen Min leef tijd 18 jaar Salaris resp f 75.en f150p m Aanmelden dagelijks tus sen 910 uur en 1—2 uur of schriftelijk 2 Snelbrommer 1959. Avaros met buddy-seat, bagagerek; door inruil auto verkregen. Gar. J. v d Meer, Hope Rijndijk 4a. Leiden, tel. 25259. 2 Te koop: goed onder houden piano, merk Gerc- tenberger, prijs 200.Te bevr.: Brederostraat 14, Lelden. 2" Aangeboden Morris '52 met nieuwe motor; geheel in prima staat. Lambretta scooter '57 niet van nieuw te onderscheiden. Zeld zaam mooi. Inruil ook mo toren. Langenhorststr. 11 Voorschoten. 2 Te koop wegens om standigheden: accordeon pianoklavier, 120 bassen 5 registers, 3 maanden oud nieuw prijs 1275.nu voor elk aannemelijk bod. Langenhorststr. 11, Voor schoten. 2 Te koop aangeboden: prima eiken huisk. ameu blement: dressoir. 4 stoe len, 2 armstoelen, uit- schuiftafel, plus 2 fau teuils, gestoffeerd met pr. wollen velours. Prijs 300 Br. onder no. 5048 bur. v. d. blad. 2* Brommerkoopjes. Be- nni M21 135.— en 175.—: Simplex 165.HMW sport 175.- en 225.-; Puch, zeer mooi 275.Pasteur straat 17. 2* In binnen- en buiten banden voor rijwielen, bromfietsen, scooters, mo toren, scootmobiels zijn wij goed gesorteerd. Dus voor een band naar Valk a.d. H. Schouw, Voorscho ten, tel. 25191—K 1710. 2 Alt op de Mare 112. Hoge heren Fongers, ver snellingen, remnaaf 87.50; Phoenix remnaaf, 62.50; meisjes- jongensfiets, rem naaf 65.lichtblauw da- messport; Locomotief knijprem versnellingen 170.prima NSU-brom. mer 225. 2* Kussenkast; ladekast- ies; kabinet; chiffonnière; bureau; secretaire; stoel- tjesklok; aparte schemer lampen: Perzische kleden; oud-Holl. koperen kronen; grote keuze koper en tin. Inkoop antiek. Ter Wee, Hooigracht 86, tel. 25461. <2 Chevrolet, in prima st. bouwjr 1962, met schuif- dak en nieuwe bekleding, voor slechts 775.Oran- jegraoht 113. 2 Rijwielen vanaf 15.—: bromfietsen vanaf 25.—; 2 clubfauteuils 35.gotisch driezitsbankstel; autopeds armstoelen: clubstellen; opklapbedden; kapokbed- tellen; ledikanten; baby ledikanten; vloerkleden; wasmachine; tafels; stoe len; dressoirs; schrijfbur.; baby tafelstoelen. Nieu- wenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 2 Vloer- en kraalbout: planken; Am. grenen bin ten; vuren binten; bad- dings; 2x4-en; rasters; panlatten; liohtkozijnen; deuren met en zolder ko zijn; glas-in-lood deuren; ramen: eiken rioer- en kinderbinten. Fa. H. de Bolster. Overrijn 8, Leiden 2 Te koop: piano, zeer moon instrument. Heel ge. chikt voor inrichtingen. Hooidonk. Jac. Catslaan 73 of telef. 26260. 2 Peugeot, type 203 '51. Leuke wagen met schuif- dak. Mechanisch en motor in prima staat; prima ban den; benz. 1 14. Belache lijke prijs 475.—. Minnen- broersgracht 11, ja ij de Ha ven. 2 Chevrolet de Luxe 1949 1950. In prima st. Benz. 1 8; geen olieverbruik; leuke bekleding; spotprijs 475.Inruil kleine wa- fen mogelijk. Pasteurstr. 17. 2 Emaille badkuipen; kruis- en oud-Hollandse dakramen, Tuile du Nord en oud-Hollandse dakpan nen; cement-houtvezelpla- ten 2x0.50 m.; houten werkbanken- pijpen; ijze ren binten. Fa. H. de Bol ster, Overrijn 8. Leiden. Sloop- en handelsbedrijf. 2 Bij deze danken wij degenen, die ons tijdens de bouv/staking gemelijk "esteund hebben. Leids 2 Tomatenplanten en bloemkoolplanten in pers kluit- en steekplanten. Al les direct pootbaar. J. P. Segaar Knmkade 2, Voor schoten, tel. 017172646 2 Gevraagd: nette werk ster, Singer Mij. N.V., Breestraat 21, Leiden. 2 Biedt zich aan: een net persoon, in bezit van rij bewijs B.E.D.C. Ook gene gen andere werkzaamhe den te verrichter». Br. on der no. 5803 bur. v. d. bad. 2 Gevraagd: brood- en Danketbakkersbediende. boven de 16 jaar. Bij: A. L. Deegenaars. Trompstr. 44. Leiden. 2 Flink zelfst. meisje ge vraagd voor direct. Voor dag of dag en nacht. Meer dere hulp aanwezig. Goed loon. Aanm.: Breestraat 45 of tel. 01710—23851. 2 Ter overname aangeb.: zo goed als nieuwe Zwit serse naaimachine, in sa- lonkast 200,— beneden nieuwprijs. Te bevr.: Har. testeeg 2a, onderste bel. 2 Wij vragen voor onze levensmiddelenafd. 'n vlot meisje, leeftijd 16 a 17 jr. Persoonlijke aanm.: N.V. Hema, Leiden. 2 Te koop- Opel Rekord Olympia 1Ö54; geheel in zeer goede staat. D. v. d. Meer, Berken weg 10 Roe- lofarendsv. tel. K 1713— 481. 2 Aangeboden: Sparta motorrijwiel, 200 c.c., in prima staat. Essenwcg 7. Roelofarendsveen. 2 R.K. Weduwe zoekt langs deze weg kennisma king met vlotte heer. lft. 5565 jaar. Br. onder no. 5815 bur. v. d. blad. 2 R.K. Meisje, 37 jaar, zoekt langs deze weg se rieuze kennismaking met r.k. heer tot 40 jr Wednr met 1 of 2 kinderen geen bezwaar. Br. op e.w. ret. onder no. 5763 bur. v.d. bl. 2 Autorijschool en ver huurbedrijf John Rem merswaal. 4-, 5- en 6-pers. wagens. Billijke tarieven. Utrechtse Jaagpad 16a. tel. 21966. 2 Een net persoon gevr. om broodwijk te bedienen voor eigen rekening. Op brengst 40.— tot 45:— peF week, van 10 tot 1 uur. Br. onder no. 5084 bur. v.d. bl. 2 Gevr., wegens huwelijk tegenw., net meisje, in ge zin met kinderen, 15, 13, 4. 2 jaar en baby. Wijtten- bachweg 69, Oegstgeest, tel. 20246. Aanmelden tus- en 79 uur n.m. 2 Grote inboedel gekocht bankstel, kasten, dressoirs boekenkasten, bureaus, keukenkast, piano, divans, kinderledikant. fauteuil tjes, theemeubels, divan bedden, kapokmatrassen, gordijnrails 1.. p. meter. Ruflex-band. Traproeden. Pluym Hoogewoerd, koopt inboedel, tel. 21266. 3? Te koop van particu lier: Ford Consul, in pri ma staat, bouwjaar 1954. prijs 1800.Deutzstraat 8 Oegstgeest, telef. 22103. irijfm., enz. Huiskamer tafels kloostermodel; ge bogen damesbureauties; herenbureaus 59.Bie- dermeierstoelen; grote en kleine linnenkasten; gas fornuizen en gasstellen, brandend te zien; rundle deren clubfauteuils; olie- stookhaard; huiskamer stoelen enz. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht, te lef. 22150. 2 Wegens overcompleet e koop; een Opel Kanitan 1950. Te bevr. bij: W. C. M. v. d. Salm, Zuidbuurt- seweg 33, Zoeterwoude. 2 Woningruil. Aangebo den: 5 kamers, keuken, zolder, schuur, voor- en achtertuin. Morskwartier. Gevraagd: groter huis, on- verschill.g waar. Br. on- der no. 5794 bur, v. d. bl. 2 Te kcM>p: bruidsjapon maat 40, met toebeho ren. Te bevr.: Willem Pij perstraat 5. Leiden Z.W. 2 Verloren een opvouw baar parapluitje, gaande via Floraweg naar kerk St. Petrus Banden. Gaarne te gen'beloning terug te be zorgen bij mevr. Kolfscho ten, Westeinde 81. Roelof arendsveen. 2 Hardboard zachtboard. tegelboard. plasticboard, triplex, tapse poten, tafel bladen, boekenrekken, ta fels. stoelen, keukenkas ten. enz. „De Houthal". Hogewoero 99. tel 22536. 2 Auto's met rechtsgel dige schriftelijke garantie bewijzen Financiering te gen 5% Elk merk auto kan geleverd worden Van den Berg, Hooglandse Kerkgracht 42. Leiden, tel 30692.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5