1 DE LEIDSE BIOSCOPEN W. Biegstraten 25 jaar koster van de Hartebrug CETAFLEX Metropole-orkest veroverde met élan het Leidse publiek Houding Ged. Staten inzake stichting streek ziekenhuis ontlokt kritiek Scherp Gemeenteraad van Boskoop ZATERDAG 26 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vrijdag a.s.t dat is 1 april, viert een buitengewoon verdienstelijke man in alle stjlte een ambtsjubilé. Op die dag is de heer Wout Biegstraaten 25 jaar koster aan de Hartebrug. Dat mag -niet onopgemerkt voorbij gaan. Uiteraard is ieder jubilé van dien aard al de moeite waard om te wor den herdacht, maar ik meen dat het in dit geval een extra-herdenking waard is. Op de hem eigen en bemin nelijk eenvoudige wijze heeft deze man zijn dikwijls moeilijke taak met de hoogst mogelijke lof vervuld. Al tijd present; nooit iets te veel; met de grootste toewijding en vooral met een dikwijls stichtende eerbied. En dan zijn we er nog niet: men kan plichtsgetrouw en voorbeeldig zijn in hoge mate en dat is onze koster, maar dat is nog niet alles. Wanneer toewij ding, plichtsbesef en eerbied gedra gen worden door een grote en sterke liefde dan is dat iets heel bijzonders. En dat is hier het geval. De „Harte brug" heeft zijn liefde, die zich op al le mogelijke manieren uit. Zelfs een deel van zijn gezinsgeluk wordt graag geofferd wanneer de belangen van de kerk en de parochie dat wenselijk maken. Die oprechte liefde heeft dan ook mogelijk gemaakt en verwerke lijkt wat een pastoor wel kan hopen maar niet kan verwachten en zeker niet kan eisen. Welke moeilijke, onaangename of veeleisende wensen ook aan onze kos ter werden voorgelegd, altijd was het tekenende antwoord: „Goed pastoor, ik zal er voor zorgen". En dat ge beurde dan ook. Hij hield rekening niet alleen met de wensen van de pastoor, maar ook de gelovigen de den nooit zonder succes een beroep op zijn bereidwilligheid en toewij ding. Er is geen feest geweest of „Wout" speelde een hoofdrol: en met liefde. Op de allereerste plaats een stichtende liefde tot Christus, Wiens huis hij verzorgde. Niets was vooral voor Hem te veel. Niemand zal ooit kunnen zeggen, dat de koster tekort schoot in zijn eerbied voor het hei lige, het „Allerheiligste", waarmee hij toch dagelijks zo nauw in contact kwam. Niet alleen naar Christus ging die liefde uit, maar naar alle Harte- bruggers. Menig stralend bruidje trok hem aan de mouw en vertrouwde hem toe, dat zij dit of dat op haar trouwdag zou willen hebben in de kerk om die dag volmaakt gelukkig te zijn en niet een van haar is in haar verwachtingen teleurgesteld. Als er verdriet was in een gezin en de koster „zwart" moest maken heeft hij me dikwijls gezegd: „Pastoor, ik mag toch wel dit of dat extra doen t want die mensen hebben al zo'n ver driet". En dan, heel dankbaar wil ik dat hier eens openlijk uitspreken, zijn genegenheid ging ook uit naar mij. Twee ijveraars voor Herwonnen Levenskracht te Leiden gehuldigd Voor vijf en twintig jaar trouwe dienst, aan „Herwonnen Levens kracht" bewezen, werden gister avond in het gebouw voor Christe lijke Sociale Belangen aan de Oude Singel te Leiden twee ijveraars ge huldigd. Het waren mevrouw W. Arts-Bakker en de heer J. de Haas, aan wie door de heer L. Luijster- burg, afgevaardigde van het hoofd bestuur te Utrecht, de gouden speld voor verdiensten werd uitgereikt. De heer Luijsterburg dankte de twee jubilarissen met waarderende woor den, ook namens de zieken, aan wier geluk zij veel hadden bijgedra gen. Ook kapelaan G. Lemmers, g. a. uitte zijn waardering voor het be langeloze werk van de jubilarissen, dat hij zag als een voorbeeld van echte naastenliefde. Waarderende woorden spraken ook de heren N. Keur namens bestuur en leden van de KAB, J. v. d. Heijden, namens het parochieel bestuur van H. L. in de St. Jozefparochie en E. P. Arts namens het plaatselijke bestuur. Aan de hand van enkele anecdotes teken de hij de omstandigheden, waaron der H. L. moest werken, vroeger en nu. Zijn schetsje ontlokte veel hilariteit. Hoewel zoals de hoofdbestuur der zeide de verdiensten van de beide jubilarissen niet zijn uit te drukken in geld of goed, ontvingen ze als blijk van waardering toch ver schillende mooie cadeaus. ZAALBERG WERKT WEER OP WINSTGEVENDE BASIS. Na de twee verliesgevende jaren (1957 en 1958) werkte de NV Konink lijke Nederlandsche Fabriek van Wol len Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon in Leiden, niettegenstaande de wederom zeer zachte winter 1959 19£0, weer op winstgevende basis, het geen zich tot nu toe voortzet. De or derpositie zowel in dekens als in stof fen is bevredigend, aldus de directie „Denkt u hier om; zult u dat niet vergeten; kan ik nog iets voor u doen". Er zijn dingen, die men moei lijk publiek kan zeggen en dat doe ik ook niet, maar het zal u wel veel zeggen, hoop ik, wanner ilc echt van binnen uit verklaar, dat ik onze kos ter zeer dankbaar ben en dat hij een heel grote plaats in mijn hart heeft. En dat niet voor niets of zó maar, maar omdat hij het dubbel en dwars ten volle verdient. Nu had ik graag a.s. vrijdag voor hem een plechtige H. Mis opgedragen, dolgraag had ik het altaar vol bloe men gezet voor hem, die 't ontelbare malen voor anderen deed, maar het kan niet. E- hinderlijke spieraandoe- ning dwingt hem om bedlegerig te zijn, maar we hopen niet voor lang. Met de officiële viering van het ju bilé moeten we dus wachten. Toch wil ik a.s. vrijdag om kwart over acht de H. Mis zelf lezen voor zijn intenties en die van zijn gezin. De dokter vindt druk bezoek op deze dag ongewenst. Dus ook dat niet. Maar ik weet zeker, dat zeer vele pa rochianen op die dag aan „de koster" zullen denken, door hun gebed vooral, maar ook door uiting van dankbaar heid en genegenheid voor hem, want dat verdient hij ten volle. Ondanks de onprettige omstandigheid van je ziekte, Wout, van harte gefeliciteerd namens alle parochianen, heel bijzon der ook namens de paters en mis schien wel 't meest van mij. Alle goeds! p. CESLAUS TIJNAGEL, of.m. Pastoor van de Hartebrug. DIPLOMA-ZWEMMEN Bij het diploma-zwemmen in de Leidse Overdekte zijn geslaagd voor het diploma A: Lex de Groot, Rob v. Loon, Rudolf de Boer, Wouter Kra nendonk, Teun Zijlstra, Nico v. d. Wilk, Lex van Loon, Johannes v. d. Boogerd, Petrus Brugman, Joop Kromhout, Willem Kralt, Jan Brus- see, Abraham Ravensbergen, Hans Lens, Kees Muldex-, Johan Krol, Ni- colaas Langezaal, Leendert Goedhart, Arend Paauw, Han Clements, Wil- helmina van Aelst, Cornelis Noort, Berdientje de Boer, Gerda van Leeu wen, Maria van der Heide, Geertrui- da Schaap, Selma Verboon, Johanna Pleiter, Ineke Verhoeff, Ine van den Boogert, Joke v. d. Meij, Francina Sira, Annelies den Daas, Nicolet Wil- lighagen, Elly van der Vijver, Corry de Mooij. Voor het diploma B: Geertje van der Waay, Charlotte Noort, Marianne van Antwerpen, Pietar-Nella Star, Ria Kromhout, Johanna Kromhout, Jeroentje van Delft, Adrianus Flippo, Dick Fasseur, Jan v. d. Perk, Jan Eorreman, Harm Wouter Hollander, Wouter Harm Hollander, Piet de Vries, Johannes 'Vreeburg, Frank Drenth, Paul Drenth, Jan Willem Lebens, Arjen Wouda, Jac. Smit, Ja cob Kuiper, Netty Kroon. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE Volgende week onderzoek aan boord van de salonboot „Ursula", lig gende in de Haven op: Maandag, 29 maart 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Dinsdag, 29 maart H.OO^—16.30 en 19.00—21.30 uur. Woensdag, 30 maart 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Donderdag, 31 maart 9.0012.00 en 14.00—16.30 uur. Vrijdag, 1 april 14.0016.30 en 19.00—21.30 uur. LUm koud alle hout met van Ceta-Bever Burgerlijke Stand Geboren. Joanna Maria Jozepha, dr van A. M. Gieske en H. E. G. v. d .Sande; Elisabeth Anna Cathari- na, dr van G. J. Koeleman en C. M. Hoogkamer; Wilhelmus, zn van M. van Weert en J. den Hertog. Ondertrouwd. T. J. Dijkstra en E. S. J. v. d. Dop; J. J. Nathalia en C. Engelsman; C. van Staveren en A. J. van Klaveren; H. Honsbeek en G. van Alphen; W. B. G. Wolters en C. A. Muijzert; H. Hilgers en L. Lugt- hart; F. Regeer en W. den Ambt man; P. C. Hansen en E. S. Noppen; J. C. Turk en J. Arnoldus; J. v. d. Heijden en C. W. v. Doorn; H. J. v. Nimwegen en M. Stijger; H. Marck en M. T. Splinter; W. Kanbier en C. J. Groeneweg; P. J. Parinussa en A. L. S. Pattikwa; L. Stad en C. C. Leeuwes; J. A. W. Verhoog en R. H. G. M. Bintakies. Overleden. J. J. van Rooyen, m. 38 j.; M. Breijer, e.v. J. Lasschuijt, 70 j.; P. H. Verver, z. 1 dag; R. C. P. Ouwehand, z. 3 d.; J. Maré, m. 28 j.; J. de Geus, w. v. P. Koenen, 80 jaar. Leidse agenda ZATERDAG, 26 MAART. P.V. „Zaalberg", Feestavond. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. Volgende week bevolkings-onder- zoek TBC aan boord van de salon- boot„Ursula", liggende in het Gal gewater bij de Blauwpoortsbrug op: maandag 21 maart 912 en 1416.30 dinsdag 22 maart 14—16.30 en 19.45 21.30 uur; woensdag 23 maart 912 en 1416.30 uur. Donderdag 24 maart geen onder zoek. Onderzoek aan boord van de salon boot „Ursula", ligende in de Haven op: vrijdag 25 maart 1416.30 en 1921.30 uur. 5IAANDAG, 28 MAART. Ouderavond Alphons Ariënsschool, Timorstraat( 8 uur nam. Stedelijke KAV. Demonstratie avond Huisvrouwen Voorlichtings dienst, St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Expogé. Jeugdavond. Stadsgehoor zaal (tentoonstelling in de hal) half acht nam. Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren. Ledenvergadering. De Harmonie, 8 uur nam. Leidse Amateurfotografen. De Doe len, 8 uur nam. Selskip „Fryslan", mr. dr. K. de Vries preekt over het verzet in Fries land van 1940'45. Gulden Vlies, 8 uur nam. K. O. Spaans danspaar Susanna y José, Leidse Schouwbug, 8 uur nam. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN A. D. RIJN CBN ONG-EWONE verschijning op het Leidse concertpodium was het optreden van het Metropole or kest v/aarvan Dolf van der Linden sinds oprichting in 1945 de dirigent en stuwende leidsman is; de rechte man op de reohte plaats. Dit concert stond onder auspiciën van de Com missie voor Culturele samenwerking en K. en O. en heeft aan de vele be langstellende toehoorders ontzagge lijk veel genoegen gedaan. Een up- to-date programma werd ten gehore gebracht door het virtuose orkest onder Van der Linden in zijn eigen stijl; de luisteraars, waai onder vele jongeren, werden tot de bodem ont roerd. De eerste helft van het pro gramma werd op de band opgenomen om door de radio te worden uitge zonden. Dus klonken voor de aan vang de tonen van „de Tune" door de zaal het onomstotelijk eigendom van het Metropole orkest. Een programma met muziek van heinde en ver, in eigen karakter, eigen rhythme, eigen instrumentatie. Men komt al gauw tot de bemerking dit orkest weet, wat het betekent goede amusementsmuziek, mooi van klank met zwier, sentiment en ook wel met jolijt, die de zaal aansteekt, te vertolken. Nauwelijks had de Sa- beldans van Katsjatoerian met haar geaccentueerd rhythme de toehoor ders overrompeld of wonderlijk teer deed de „Elizabethan Serenade" van Binge hetzelfde. De violen onder aanvoering van concertmeester Guus Valten, de blazers zowel koper als hout, met voortreffelijk gespeelde .f/t episodes, vierden hoogtij in een zeer mooie wedergave van een selectie uit Porgy and Bess van Gershwin en na de pauze het Thema uit diens Rhapsodie in Blue. IMEESLEPEND werd er door allen gespeeld, het gesyncopeerde rhythme onwrikbaar vast, de fleurige instrumentatie met virtuose allure verklankt; het détail onderstreept. Daartussen in nog kleine karakte- ritieke muziekjes. Er viel in de in terpretatie van de solisten ook veel te waarderen. Tony v. Hulst, tenorale bariton, geknipt voor de operette, zong tot aller genoegen twee soli uit „My fair Lady" van Loewe. Boven dien is hij een guitarist, die goed de weg weet op zijn instrument, wat hij bewees met een solo van eigen hand. die hij „The nailbox rock and roll" noemt, waarna hy afscheid nam met twee chansons waarmee hij reuze suoces had. Dick Sohallies, de pia nist van 't gezelschap, speelde „Just Bill" en ook hij had niet te klagen over gebrek aan belangstelling. De altzangeres, Elly Imhof, zong vyf negro spirituals heel mooi. Haar don ker timbre eigent zich hiervoor heel goed. Zij heeft een boeiende voor dracht, bezonken en sensitief zonder sentimentaliteit. Naar onze mening spanden de kroon: „Gow down Mo- zes" en later „My Lord what a mor ning". Wij hoorden een fascinerende Spaanse dafis van Giraud; de fluitist Ko Ikelaar vertolkte de Roemeense Ciocarlia Dinicie, uiterst vaardig en handig. Wij aanhoorden een aardig intervieuw tussen de radio-omroeper en Dolf van der Linden en met het traditionele „Yanky doodle dandy" besloot men het onderhoudend con cert. Er waren mooie bloemen voor de zangeres en de dirigent; met toe gift; applaus tot super-applaus aan toe (evenwel binnen de perken). Ieder was uiterst enthousiast over het muzikaal en vitaal musiceren in heel eigen genre. J. KORTMANN Onder voorzitterschap van burge meester Z. Bruins Slot is vrijdag avond een openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad van Alphen aan den Rijn. De burge meester constateerde met genoegen, dat ondanks de heersende griep de raad voltallig was. Bij de aanvang van de raad ver klaarde de heer van Duin n.a.v. de plaatsgehad heboende moeilijkhe den met gedeputeerde staten met be trekking tot het raadsbesluit van deze gemeente waarbij een krediet van 150.000 is toegezegd voor de aankoop van gronden enz. voor de stichting van een streek-ziekenhuis* dat hij bij het lezen van de desbe treffende brief van dit college, een onbehaaglijk gevoel heeft gekregen. Spr. zei slecht te kunnen begrijpen waarom ged. staten een waarschu wende vinger hebben opgestoken. De argumentatie kan spr. niet an ders zien dan een in twijfel trekken van de financiële capaciteit der gemeente. De voorzitter antwoordde, dat het college van b. en w. het geschetste gevoel van de heer Duin kan begrij:- pen. Op dat schrijven zijn meerdere besprekingen gevolgd. Daarbij heb ben gedeputeerde staten vergelij kingen welke ook ten deze mank gaan. G. S. zijn bevreesd, dat Alphen op een te royale voet gaat leven. Er zijn in het verleden reeds grote investeringen gedaan. Allemaal be langrijk en noodzakelijk. Maar wij moeten ons wel realiseren, dat wij financieel nog niet voldoende pro fijt van de voorzieningen kunnen trekken. De bevolkingsaanwas is na melijk nog niet in verhouding daar toe. Gelet op de voortgang van de woningbouw hoopt spr. over enkele jaren er beter voor te zitten. Uit eindelijk is het desbetreffende raadsbesluit goedgekeurd. Dat stemt tot voldoening. G.S. hebben hun goedkeuring ont houden aan het raadsbesluit waar bij de ontruimingstermijn voor en kele woningen werd verlengd. De heer De Ruiter informeerde naar aanleiding van dit besluit van G.S. of er wel andere woningen dispo nibel zullen komen om de bewo ners van de onbewoonbaar verklaar de woningen aan een onderkomen te helpen. De voorzitter antwoordde, dat zulks op korte termijn niet te realiseren valt. Ook in de toekomst ziet 't er niet rooskleurig uit om iets passends voor deze mensen beschik baar te hebben. Er zijn 28 wonin gen onbewoonbaar verklaard. De heer Honout was blij dat de desbetreffende minister voorschot ten ad ƒ2.382,10 en 7.936,15 heeft toegekend t.b.v. de financiering van bijzondere onderhoudswerken van complexen 12 en 24 woningen van de bouwvereniging „Volksbelang" en sprak de wens uit, dat ook de an dere in slechte toestand verkerende woningen van deze vereniging een beurt zullen krijgen. De voorzitter schrok hiervan wel een beetje. Hij meende nl., dat met dit plan de ergste moeilijkheden rondom de verwaarloosd* woningen tot het verleden zouden behoren. Een na der onderzoêk zal worden ingestteld. Bij het voorstel tot verkoop van bouwgrond voor woningbouw aan de Burgemeester Visserpark (nrd- zijde van het bouwcomplex van N. Samsom n.v.) aan architect Jioh. Visser alhier uitte de heer Duin zijn voldoening dat eindelijk ook dat stukje grond bebouwd zal gaan worden Wat de inwendige verbouwing van de openbare school achter het Nutsgebouw betreft, kan de goed keuring wegdragen van de heer Duin. Maar hij wijst er op, dat de schooljeugd dan wel wat hoog komt te zitten in het gebouw en vroeg de aandacht van het college voor het treffen van extra brandbeveiliging. Een speciale brandtrap zal bij een eventuele calmamiteit goede diens ten kunnen bewijzen. De voorzitter zegde hem toe hieraan aandacht te zullen laten schenken. Ir. D. Boot heeft zijn benoeming (vorige raadsvergadering) tot lid van de commissie van advies voor het gem. studiefonds als opvolger van de heer L. Schipper, niet aan vaard. Volgens voordracht van b. en w. heeft de raad thans gekozen de heer G. van Staalduinen. De overige voorstellen werden zonder discussie aangenomen. Dat het werk van de rij-exami nator niet zonder risico is bewees gisteren 'het ongeval, dat op de Morssingel nabij de rotonde plaats vond. Een Voorschotense scooter-can- didaat werd ingehaald door een auto bus, raakte van de kook en remde vrij plotseling met het gevolg, dat het voertuig slipte en de Voorscho tenaar tegen de bus aan viel. Hij ge raakte gewond aan het hoofd en aan een been en kreeg een hersenschud ding. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. De examina tor kwam met de schrik vrij. potlood geest Oplossing No. 538. Horizontaal» I. maske, 5. Sara, 6. ooit. 8. kap, 10. ego, 13- del, 15. koperwiek, 16. kas, 17. ere, 18. pek, 20. rode, 22. iers, 24. stand. Verticaal: 1. Mr, 2. aak. 3. kop, 4. e.o., 5. stekker, 7. telkens, 9. aarde, II. Goa, 12. Ops, 13. die. 14. eer, 18. pet, 19- kin, 21. d.s., 23. éd. De hond, die zich gistermiddag om kwart over vier op de Potgieter laan van de lijn losrukte en de rijweg oprende heeft zijn baas de nodige schade berokkend. Het beest liep n.l. in het voorwiel van een bromfiets die bereden werd door een Leidenaar en zijn echtgenote. Het gevolg was dat de bestuurder viel en schaafwonden aan hoofd en benen opliep, terwijl de linkerarm van zijn echtgenote uit de kom raakte. De huisarts van het echtpaar heeft de medische hulp ver leend. Voor de kinderspelen op Kaninginnedag met tractatie) kun nen kinderen van 9 tot 12 jaar zich gratis laten inschrijven Jongens worden verwacht maandag middag 28 maart om half vijf, meis jes donderdagmiddag 31 maart om half vijf. De plaats van aanmelding is de Burcht aan de Nieuwstraat. De spelen worden gehouden op het sport terrein Zoeterwoudsesingel. Casino. Caterine Valente is de jongste aanwinst van de Duitse film industrie en in korte tijd buitenge woon populair geworden bij de jeugd met Tock-'n-roll-neigingen. In de film „Hier bin ich hier bleib ich" is zij te zien in alle uitgelatenheid van haar temperament, 't Is een vreemde ge schiedenis, welke zich in dit filmver haal afspeelt. Caterine wil gaan trou wen met een jeugdvriend, die in Pa rijs een restaurant heeft, doch merkt op de burgerlijke stand, dat zij reeds als getrouwd te boek staat. Enige ja ren geleden heeft zij n.l. haar pa pieren verloren en deze zijn gebruikt door een onscrupuleuze jonge dame. Deze is op valse papieren getrouwd met een Duitse baron, doch na 5 da gen is zij er van door gegaan met al de juwelen. Thans gaat de echte Ca terine naar haar z.g. echtgenoot om eens poolshoogte te nemen. En wat gebeuren moest, dat gebeurde: zij was er en zij bleef. Natuurlijk na de nodige vijven en zessen, na veel ge dans en zelfs na een dolle gooi- en smijtpartij, zoals we na de dagen van Charley Chaplin niet meer gezien hebben. Vooral de jeugd de film is toegankelijk voor elke leeftijd gilt van pret. Luxor. Er zyn boeven en boe ven. Dit wordt eens te meer duidelijk als u deze week kennis maakt met „De wolven in de schaapskooi". Deze schaapskooi is een „vakantieverblijf" voor moeilijk opvoedbare jongens er gens in een idyllisch stukje Frank rijk. Aan het hoofd van dit huis staan een jeugdleider en zijn vrouw, die de niet te hanteren knapen be naderen met zachtmoedigheid en ge duld en met psychologisch inzicht alle geweld ten sterkste afkeuren. De sfeer wordt evenwel vertroebeld door de komst van drie heren uit de onderwereld, die zich voor de politie willen verbergen en bij toeval hun schuilplaats hebben gekozen bij het pedagogisch echtpaar en hun lastige pupillen. En dan blijkt, dat boeven en boefjes elkaar geducht kunnen bij ten. Vooral „de Rooie", een jeugdige delinquent, is een fidele vent, die nogal invloed uitoefent op de jonge vrouw en haar overhaalt, een poging te wagen om de bandieten kwijt te raken. Inmiddels lijkt het, dat deze laatsten er in slagen, een deel van de jongens op hun hand te krijgen. Is de methode van de jeugdleider, die achteraf beschouwd toch geen doetje is, dan niet de juiste? De film stelt geen problemen wat toch bepaald in de Franse lijn zou liggen maar zij bergt in zich een optimistische kijk op dat deel van de jeugd, dat vaak door omstandig heden buiten hun wil een gruwelijke afkeer heeft van de geordende maat schappij. Dat dergelijke jongens zich, ondanks al hun rancunes, zo gewil lig laten kneden en zich soms ge dragen als leerlingen van een kleu terschool kan er bij ons niet goed in. De rolprent biedt echter grote doses spanning. Toegang 18 jaar. Rex. De „Vier desperado's" zijn vier door de wol geverfde bandieten, die hun rol spelen in een groot scheepse bankroof. Die bankroof wordt gepleegd ergens in het Wilde Westen en in een tijd toen er heer lijke complicaties te verzinnen waren met onrustige Indianenstammen. Dat geeft dè nodige spanning aan een ver haal. Overigens is er spanning ge noeg, want er is nog een beruchte oude revolverheid, die een knappe dochter heeft, wier taak het is voor de portie romantiek te zorgen. Alle ingrdiënten zijn dus bij de „Vier des perado's" rijkelijk aanwezig. Toegang 14 jaar. Studio. „De Muilkorf" is weer een van die geestige films, die de toe schouwer van begin tot einde weet te boeien. Onder regie van Wolfgang Staudte wordt hier het amusante ver. haal gebracht van majesteitschennis in zeker land. waar op een stadsplein bet standbeeld van de koning voor zien is van een muilkorf. Staatsraad Von Treskow moet de dader van deze wandaad opsporen en hoe verder hij met zijn onderzoek komt, des te meer komt hij tot de overtuiging, dat hij zelf de dader moet zijn. Immers, de muilkorf van zijn buldog is zoek, hij mist zelf een knoop aan zijn jas en hijzelf was de laatste, die het lokaal van Tiggas verliet. Natuurlijk komt alles weer op zijn pootjes terecht, maar de parelende humor, die uit deze knap opgezette en kunstig ge regisseerde Centrafilm spreekt, biedt de toeschouwer een avond van ge zonde ontspanning van 'n dolle, on schuldige geschiedenis naar de ge lijknamige roman en het toneelstuk van Heinrich Spoerl. De hoofdrollen zijn bij Hertha Feller, Hansjörg Fel- my en Corny Collins in goede handen. Een film voor alle leeftijden. Trianon. Als bossen eenmaal aan 't zingen zijn, zijn ze niet zo gauw meer tot zwijgen te brengen. Gul- branssen's verhaal in „En eeuwig zin. gen de bossen" is deze week nog te zien. Toegang 14 jaar. Lido. Programma door de K.F.C. afgekeurd. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. F. Karstens te Leiden is heden geveild: burgerwoonhuis met tuin Aloëlaan 37, in bod 22.800.koper Chr. Wijling te Leiden, q.q. voor 22.800. Huis met tuin De la Reijestraat 22, in 2.050.koper P. Moerman te Leiden q.q. voor 2.200.Huis met tuin De la Reijestraat 28, in bod 1.775.koopster mevr. E. J. M. van Haasteren te Leiden q.q. voor 1.775.Huis met tuin De la Reije straat 30, in bod ƒ2.100.koper F. Brands te Leiden voor 2.103. Huis en erf Waardgraoht 34 in bod 2.700.koper H. D. van Weizen te Oegstgeest q.q. voor ƒ2.950. De gemeenteraad van Boskoop ver gaderde vrijdagavond onder voor zitterschap van burgemeester Ver kerk. Aan verschillende scholen wer den voorschotten verstrekt en de Rotterdamse Bank N.V. zal volle medewerking verlenen aan het ver krijgen van parkeerruimte bij het raadhuis, zo werd medegedeeld. Ook werd besloten tot verbreding van de Parklaan. De gemeente zal toetreden tot de gemeenschappelijke regeling gemeentelijke gasvoorziening' Zuid- Holland. Een crediet werd verstrekt t-b.v. de 5 mei-heixlenking. Maandag hopen wij nader op deze raadszitting terug te komen. LEIDERDORP Uitvoering Harmonie Gister avond gaf de Leiderdorpse Harmonie kapel in het Dorpshuis, onder leiding van dirigent J. F. J. Boelhouwer een uitvoering van een programma, dat o.m. vemeldde een Dans Suite van Boedijn, het bekende Mondnacht auf der Alzter van Petras en The Phantom Brigade van Myddleton De drumband onder leiding van de instructeur, de heer B .v. d. Pluym verleende medewerking aan een drie tal marsen. Ook nu weer werd er met enthousiasme gespeeld. Mede werking verleende de toneelvereni ging „Ons Genoegen" uit Leiderdorp. LEIMUIDEN KOE ZWAAIDE MET HAAR POOT Gisteren was de veehouder N. v. d. Akker in Vriezekoop in de vroege morgen al zeer onfortuinlijk. Toen hij een koe had gemolken en nog op het melkblok zat, maakte zijn beest zo'n rare zwaai met haar poot dat het het hoofd van de veehouder raakte, en hij een grote wond op het achter hoofd opliep. Hij moest zich onder behandeling van dokter Brinkhorst stellen, die er maar liefst zeven hechtsels in maakte. Met het gehele hoofd in verband gewikkeld kon hij toch weer naar huis gaan. HOOGMADE MMO De handibalwedstrijd NIO MMO wordt niet gespeeld om half één zoals op de kaarten vermeld is, maar om kwart voor twee. Woensdag 30 maart is er 's avonds geen trai ning. DE KWAKEL KDO Programma voor a.s. zon dag: RODA 4KDO 3, aanvang 12 uur, vertrek per rijwiel om 11.15 u.; Argonaut 2KDO 2 (beker-wed strijd) aanvang 2.30 uur, vertrek per auto om 1.30 uur; Rood-Wit a2KDO a2, aanvang 12 uur, vertrek per auto om 10.30 uur. Handbal In verband met het be schikken over een trainer, zijn de trainings-uren iets gewijzigd, deze blijven op woensdagavond, de dames aaspiranten worden van 89 uur ver wacht, en de junioren van 9 tot 10 uur. Het programma voor zondag a.s. luidt: KDO jun.Roodwit jun. .aan vang 12 uur; RKAV adsp. 1KDO adsp. 1, aanvang 12 uur, vertrek per rijwiel om 11.15 uur; RODA 2KDO 2. aanvang 12 uur, vertrek per rij wiel om 11.15 uur. OUD-ADE Potasch en Perlemoer Bij hun tournee door de Gem. Alkemade ten behoeve van de R.K. Gezinszorg en gezinshulp doet het KAB-toneel uit Roelofarendsveen ook Oud-Ade aan. Zondag 27 maart 8 uur kunnen be zoekers genieten van een uitstekend verzorgde opvoering van „Potasch en Perlemoer". Bovendien steunen zij door hun aanwezigheid een zeer sympathieke instelling. OEGSTGEEST Geslaagd. De heer M. Wijsman, alhier, is geslaagd voor het diploma rotatiedrukker. VOORHOUT Handbal. Foreholte I ontvangt AHC uit Den Haag, aanvang 2 uur. Opstelling: B. Turnhout, A. Turnhout, Q. Langeveld, W. v. d. Hulst, B. Deu- tekom, L. Noordermeer. N. v. d. Geer, R. Turenhout, A. Turnhout, D. v. d. Berg, R. IJsselmuiden. De junioren A trekken naar MSV, aanvang 2 uur. Vertrek per fiets om 1.15 vanaf r.k. kerk. De B-junioren spelen thuis tegen Jong Ade en wel om 3 uur. Foreholte (a) speelt tegen WSB (b) in Noordwijkerhout om 12.30. Verterk per fiets om 11.30 van af R.K. kerk. Foreholte (b) speelt in Hoogmade tegen MMO. Vertrek per bus 12.25 vanaf de kerk. De training zal met ingang van 30 maart a.s. op het veld worden gehou den. De eerste groep traint dan van 7 tot 8 uur en de tweede groep van 8 tot 9 uur.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2