V.V.V.-Lisse hield „laatste inspectie'' voor het bollenseizoen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 22 MAART 1960 I I LE1DSE COURANT PAGINA Drukbezochte „contactavond In de oud-Hollandse zaal van café restaurant „De Witte Zwaan" vond maandagavond een contactavond plaats van hét WV. Deze avond stond onder leiding van voorzitter, de heer H. C. Broxterman, die deze avond ook met een hartelijk welkom opende. Velen hadden gehoor gege ven aan de uitnodiging van de secre taris, de heer W. Verberk. Men was reeds tevreden geweest met de helft van de opkomst. Een bewijs temeer dus dat de leden met het bestuur medewerken. Het doel van deze vergadering was, de leden kennis te laten nemen van de plannen voor het komende voor jaar en hen in de gelegenheid te stellen, hierover van gedachten te wisselen en om het contact met het bestuur te verstevigen. Op een jaar vergadering komt men er meestal niet toe, vragen over VVV-zaken te stellen omdat men dan het daarop volgende feestprogramma niet wil ophouden; op een contactavond zoals deze kan men rustig vragen en wen sen naar voren brengen en nieuwe Ideeën spuien, aldus de heer Brox terman. De bloemenmeisjes waren ook pre sent. In hunv nieuwe japon deelden zij aan de aanwezigen de agenda's uit. Dit betekende voor Ken het be gin van een druk seizoen. Propaganda en voorlichting: De heer Verkerk besprak met de aanwezigen de voor een VVV zo heel belangrijke taak van propaganda en voorlichting. Er zijn dit jaar in sa menwerking met de andere bollen- gemeenten en met steun van de pro vinciale VW-Zuid-Holland 300.000 folders in vier talen gedrukt, waar van het grootste gedeelte reeds ver spreid is. Vooral uit Duitsland ko men zeer veel aanvragen. Bovendien is er een herdruk verschenen van de lijst van hotels en café-restaurants in de Bollenstreek, terwijl het WV ook nog beschikking heeft over een groot kwantum Keukenhof-folders en folders van Lisse, met plattegrond van de gemeente. Voorts verzorgt het VVV wekelijks bloembollenbe- richten en verstrekt het foto's en ge gevens over de bollenstreek en alles wat. er mee samenhangt Op deze manier kan men good-will kweken voor een dorp en een streek. Onbe kend maakt 'onbemind en hoe meer mensen kennis maken met onze om geving, hoe meer er propaganda voor zullen maken. Wat wij gewoon vinden, vinden zij vaak prachtig; men is opgetogen "over onze bollen velden, Keukenhof, over onze tui nen en keurig verzorgde huizen. Soms wat minder over onze manie ren. Gelukkig komt ook hier steeds verbetering in, hoewel er nog altijd „zakenmensen" zijn, die alleen maar op de portefeuille van de toerist let ten en verder niet de minste beleefd- heid en voorkomendheid in acht ne men, aldus de heer Verkerk. Hierna besprak hij het nut van het toerisme voor de Lissenaren. Logiesdienst Op het punt van de logiesdienst lichtte de heer v. d. Eerden de aan wezigen voor. Van de opgegeven particuliere adressen zijn er reeds 50 door twee onpartijdige Horeca-rnen- sen van buiten onze gemeente be oordeeld en geclassificeerd, zodat het VVV weet waar zij de mensen heen zendt. De kwaliteit van de aan geboden pensions bleek over het al gemeen zeer bevredigend, zodat er niemand afgewezen behoede te wor den. In totaal zijn 220 bedden be schikbaar, hierbij zijn slechts enkele kamers zonder stromend water. Voor de Paasdagen zijn nu al reeds 150 bedden besproken. Het vorig jaar heeft het WV voor 600 logies-nach- ten kunnen zorgen. Het VW kantoor heeft ook de of ficiële logiesbonnen ingevoerd, zo dat nu alles goed geregeld is. Wel doet het bestuur een dringend - be roep op de particulieren om, wan neer hun kamers buiten het VVV- kantoor om bezet zijn voor een be paalde dag óf periode, dit even aan de heer Var Rooy op te geven, op dat deze de kans kan uitsluiten de particulieren onwillend en onwetend dubbel te verhuren, daar de eigen lijke verhuur via het VVV kantoor geschiedt. Om de toerist de weg te wijzen naar het inlichtingenkantoor, zullen er op de Randweg en langs de Heereweg richtingborden „Hotel- information" worden geplaatst, al dus de heer v. d. Eeerden. Inlichtingenkantoor Het inlichtingenkantoor heeft de voorraad folders van de streek en van de belangrijkste toeristische plaatsen in Nederland belangrijk uit gebreid, zodat vreemdelingen en plaatsgenoten goed gedocumenteerd en uitvoerig ingelicht kunnen wor den. De heer Van Rooy gaat onge twijfeld weer een drukke periode tegemoet. In de weken rond het corso staat de telefoon niet stil en is het in het inlichtingenbureau een komen en' gaan van toeristen. Ook de aanmel dingen van de mozaïek wedstrijden kunnen daar weer plaats vinden. Het VV V-kantoor krijgt in die tijd en ook het gehele jaar door veelal werk te verrichten van een reisbu reau, waar dit kantoor toch feitelijk De tweejarige M. Slagter uit Hoog- karspel is in het St. Jansziekenhuis te Hoorn overleden. Het meisje was zondagmiddag nabij de ouderlijke woning plotseling de weg opgelopen en aangereden door een auto, die werd bestuurd door haar oom. niet voor bestemd js. De heer v. Rooy verzocht de aanwezigen, niet voor dergelijke dingen naar het VVV- kantoor te komen, daar het, vooral in de bollentijd, toch al druk genoeg is. In de pauze vertoonde de heer P. G. Balkenende, een gedeelte van de film Holland's Glorie, een tilm uit de streek zelf, maar dan van ver schillende jaren geleden. Men heeft weer eens kunnen genieten en kij ken naar Lisse, zoals het toen was. Er waren verschillende aanwezigen, die zichzelf enkele jaren jonger te rugzagen. Versiering Randweg Ook de versiering op de Randweg zal dit jaar weer worden aangebracht, zo deelde de heer v. d. Leede de ver gadering mede. Er zijn nieuwe vlag getjes besteld en alle ornamenten zullen stuk voor stuk worden schoon gemaakt. Men zal de versiering in de eerste week van april laten aan brengen. Gaarne had men een tien tal reserve-stukken dit jaar aan de westkant van de Gladiolenstraat aan gebracht om daarmee het centrum te accentueren, maar hiervoor ont breken dit jaar de contanten. De VVV heeft het gemeentebe stuur verzocht om op de daarvoor geschikte punten in onze gemeente grote betonnen bloembakken te plaatsen; jammer genoeg werd op dit verzoek afwijzend beschikt om dat de kosten volgens het uitge brachte advies te hoog zouden worden en men bang is dat deze versiering door de jeugd vernield zou worden, aldus de heer v. d. Leede. De mozaïek wedstrijd blijft 'n jaa-r lijks terugkerend evenement, dat bij de toeristen zeer in de smaak valt. De VVV hoopt, dat er weer veel particulieren, bedrijven en scholen zullen meedoen. De commissie moza- iekwedstrijden heeft hiervoor reeds een aantal mooie prijzen aangekocht. Voor degenen, die meer voelen voor een gevel- of tuinversiering, zijn nog enkel corsostukken beschik baar, compleet met stroo, welke zich heel goed lenen voor en tuinversie ring. Liefhebbers dienen zich in ver binding te stellen met de voorzitter van de commissie, de heer H, v. d. Eerden of met de heer Van Rooy van •het Inlichtingenkantoor. Tuin-wedstrijd Vele particulieren en bedrijven zien van een mozaïekwedstrijd af om dat er voor een lange tijd een gele plek op het gazon achter blijft, wat de gehele grasmat ontsiert. De heer Verkerk stelde daarom voor, prijzen beschikbaar te stellen, voor de mooi ste tuin in diverse nog nader te noe men straten, waar de bezoekers van de streek of van de Keukenhof langs komen. Hieraan zal reeds nu een begin worden gemaakt. Het is niet alleen de bedoeling, een mooie tuin te hebben, maar er word* op de eer ste plaats ook gekeken wie zijn tuin het langste mooi en bloemrijk kan houdenJ De dorpskeuring van de mozaïken zal plaats vinden op 22 april en de streekkeuring op 23 april, aldus de heer Verkerk. Op die dagen zullen er ook diverse bordjes en prijzen prijken in de tuintjes van Lisse. Ook de huisvrouw kan meewer ken door haar bloementoeven zó voor haar raam op te stellen, dat het een lieve lust blijft voor de bezoe kers. Bloemenactie. Ook in het komende voorjaar zul len weer 'n zestal bloemenmeisjes van de WV tijdens de drukke week ends bloemen uitdelen aan toeristen, die ons dorp bezoeken. De meisjes zijn voor het komende seizoen in kleurige en fleurige nieuwe japon netjes gestoken, compleet met hand schoenen en hoedjes en zij hebben zelfs nieuwe bloemenmandjes gekre gen. Er is achter de schermen hard gewerkt door mevr. v. d. Berg en de heer de Ruyter om dit allemaal voor elkaar te krijgen. Het VVV hoopt nu maar dat zij veel narcissen bloemen aangeboden zal krijgen, gaarne evenveel als voorgaand jaar, opdat vele toeristen 'n toefje mee'naar huis kunnen nemen als fleurige her innering aan het bloemendorp .Lisse. Het blijft altijd een grote opgave, aan verse bloemen te komen. Voor al" als men bedenkt, dat per keer 8000 bloemen nodig zijn, Wie nog bloemen beschikbaar wil stellen kan zich hiertoe opgeven bij de heer De Ruyter of op het Inlichtingenkan toor van het VW. De heer J. W. A. Lefeber gaf reeds direct het goede voorbeeld. Hij schonk spontaan 3000 bloemen, een goed voorbeeld ter na volging. De Bloemendrieling Men heeft reeds in de dagbladen kunnen lezen dat de Bollendrieling inmiddels aan het publiek is voorge steld. Lisse heeft echter momenteel het benodigde bedrag nog niet bij een voor deze actie. Sassenheim en Hillegom zijn reeds over het oor spronkelijk minimumbedrag heen. Dit beloopt ongeveer 1000.Als men bedenkt, dat Hillegom reeds over 11000.beschikt en Sassen heim zelfs over 1500.komt Lisse met ruim f 500.vei achteraan. Wat dit betreft moet er door Lisse „nog flink aan getrokken worden", aldus de heer Weterman. Ongetwij feld zullen ook de Lissese zaken mensen niet achterblijven. De acti viteit van de heren Stam en Weter man en van de twee vertegenwoor digers van „Lisse Vooruit" kennen de, twijfelt het bestuur er niet aan, of ook hier zal het benodigde be drag spoedig bijeen zijn. De heer Stam vertelde dat de bloemendrie- ling reeds is uitgenodigd naar En geland te komen. Een eer die ook weer kosten met zich brengt, zo dat de raming van 1000.wel aan de zeer lage kant zal zijn. Natuur lijk draagt Engeland een gedeelte van deze kosten bij. Bovendien „wie weet wat er allemaal nog te wach ten staat?" De heer Vlaswinkel stel de voor, maar even met de hoed rond te gaan. Deze rondgang lever de ruim 96.op. Kinderfeesten, maar geen kindercorso De organisatoren van het jaarlijk se kindercorso, de heren Tibboel en De Ruyter, moesten tot hun leedwe zen mededelen, dat er dit jaar geen kindercorso zal worden gehouden daar er geen zaterdagmiddag be schikbaar is. Op een door-de-weekse- dag is het eenmaal onmogelijk, daar men dan niet over een muziekcorps kan beschikken en tevens zijn ook graag de ouders erbij, die dan even eens wegens werkzaamheden ver hinderd zullen zijn Iedere zaterdag in de bloementijd is helaas reedr be zet. Op 16 april is het Paaszaterdag, 23 april rijdt het bollencorso, 30 april zijn er de jaarlijkse Oranje feesten op 5 mei lustrum van de be vrijdingsdag en dan zijn de kinderen reeds bezet door de jaarlijkse school feesten. Op 7 mei zullen er geen bloemen meer zijn, zodat voor één jaar het kindercorso moet worden overgeslagen Rondvraag De heer Vlaswinkel verzocht het bestuur, meer banken te laten plaat sen in het dorp. Dit moeten dan ban ken zijn, voorzien van een rugleu ning met het opschrift VVV-Lisse. Het gebeurt maar al te dikwijls dat er oudere mensen na een rondgang door de Keukenhof naar een derge lijke bank zoeken. Er staan wel en kele banken, maar deze zijn altijd bézet. Het komt veel voor dat het toerisme genoodzaakt is, zich een plaatsje te verschaffen op een of an dere stoeprand, wat toch ook weer geen reclame is voor de gemeente Lisse. Het bestuur zal zich hierom trent met het gemeentebestuur in verbinding stellen. Na deze rondvraag vertoonde de heer Balkenende het tweede gedeel te van de film „Holland's Glorie", waarna de heer Broxterman de ver gadering sloot met een woord van dank voor de grote opkomst. RIJNSBURG Bloembind-expositie Heden avond zal in de grote zaal van vei ling „Flora" een expositie van de vervaardigde bloemwerken van de eindles van de cursus in het bloem- binden en -schikken gehouden wor den. Tevens heeft het bestuur van de cursus beslag weten te leggen op de twee grote nieuwe films „De taal der bloemen" en „Corso-1959", wel ke ook vanavond vertoond zullen worden. Deze expositie is gratis te bezichtigen van 7—10 uur 's avonds. Nog meer eer Het bestuur van de veiling Flora in Rijnsburg zal voorzitter F. Kralt in verband met de hoge Belgische onderscheiding, die hem verleend werd, op maandag 28 maart van half acht tot 10 uur 's avond in het gebouw Flora een receptie aanbieden. Geboren; Pieter zoon van K. van der Spijk en J. Colijn; Jenny dochter vna J. Noort en J. Veldman; Leen- dert zoon van N. van Egmond en E. van Es; Jan zoon van D. de Mooy en B. de Koning. Ondertrouwd: J. van den Bosch en A. G. van der Mey; G. van der Vijver en J. E. van Delft. Getrouwd: J. C. van Egmond en C. W. Hogewoning, Wat lezers schrijven WIE WEET. LEIDSE HOUTMISèRE Leiden, 22 maart 1960 Gaarne zou ik de Leidse vroedschap eens willen uitnodigen een rondwan deling te maken door de Leidse Hout en dan liefst onder leiding van iemand die verstand heeft van parken en re creatieoorden. De toestand aldaar is n-1. van dien aard dat het woord treurig op zijn plaats is. Men moet dan vooral niet alleen de noofdpaden bewandelen maar ook de kleinere zijpaadjes en bruggetjes. Bezie en ruik dan éérst de sloten dit zijn geen heldere faunarijke slootjes, maar open riolen, zelfs de kikkers zijn al jaren verdwenen. Deze sloten zijn in geen tientallen jaren gescho ten. En reeds verleden jaar in die hete zomer stonk het in de Hout ver schrikkelijk. Toen heb ik een schrij ven gericht aan het college van het Hoogheemraadschap Rijnland en de toestand duidelijk uiteen gezet. Men antwoordde m\j dat men de zaak ter bevoegde plaatse zou voorleggen en inderdaad verschenen er in het begin van deze winter 2 mensen die met een zeer primitief stuk 'gereedschap be gonnen mét takken en groot vuil uit het drab te vissen, maar daar is liet dan bij gebleven. Een baggernet kw.aim er niet aan te pas, zodat men kan zeggen dat aan de bestaande toe stand niets is veranderd. Komt, ziet en overtuigt U. Het ergste is echter dat zomers duizenden kinderen baden in de z.g. piasvijver, soms gaan zij door het stoeien kopje onder, en krij gen dan een mondje piasvijverwater •binnen waarvan de samenstelling mij doet rillen. Deze piasvijver wordt n.l. gevoed en staat dus in communi- oatie met die stinksloten. U kunt zich voorstellen dat baden in deze pias vijver een groot gevaar oplevert voor de gezondheid der jeugd. Wie heeft hier de verantwoording? Laat men toch op korte termijn maatregelen nemen. De toegangen tot de Leidse Hout zijn dermate slecht dat vooral oudere personen zeer voorzichtig moeten lo pen om niet te struikelen over de O WEET U HET OOK NIET Verscheidene abonné's vragen ons of ook voor hen de huurverhoging van 1 april a.s. zal gelden. Oe tot nu ontvangen vragen betreffen alle de ouderdom van het huis. De huur prijzen liggen evenwel alle boven de 9.per week, zodat aan de ouder dom van het huis alleen geen argu ment kan worden ontleend Zoals het ontwerp thaps luidt, kan de huurder evenwel een verklaring vragen van de huuradviescommissie, als er ern stige gebreken aan kleven of als het onderhoud verwaarsloosd is. De huur kan dan na zo'n verklaring van de commissie pas verhoogd worden, als een en ander in orde is gebracht. De vragenstellers kunnen wij dus ver wijzen naar de huuradviescommissie, Hooigracht 1416, Leiden. overal uitpuilende stenen van de fiun- Als het geregend heeft zijn dagen daarna de paden dermate vies-nat en glibberig dat men niet anders dan met grote behoedzaamheid voort kan komen. Een algehele ophoging en vastwalsen met koolas is hier hard nodig. Wat de dozijnen bruggetjes betreft is het hout van het dek dermate ver rot, dat het overlopen gevaar ople vert voor corpulente personen. Aan wie deze misstanden te wijten zijn weet ik niet, alleen ben ik over tuigd van wanbeheer, want de in stantie die het toezicht heeft over de Leidse Hout moet evenals ik als be zoeker en zelf nog beter op de hoogte zijn van alle narigheden door mij op gesomd. Het is meer dan erg dat men het zover heeft laten komen. Nogmaals ik nodig allen die belang hebben bij een gezonde long voor Leiden uit de Leidse Hout eens goed te bezien, maar dan onder leiding van een deskundige, misschien ontdekt die nog meer dan ik als leek. D. SPOOR Joh. de Wittstraat 16 STADSNIEUWS Drie jubilarissen bij Constructiewerkplaatsen Zaterdag werd door de heren J. J. Sierat, J. J. M. Hensing en A. de Bol ster het feit herdacht, waarop zij resp. vóór 40 jaar, 25 jaae en 25 jaar in dienst kwamen van de N.V. Hol- landsche Constructiewerkplaatsen. Namens de directie werd het woord gevoerd door de heer J. J. Epskamp, procuratiehouder der vennootschap. De heer Epskamp begon met de heer Sierat, die hij schetste als een zeer ijverige en plichtsgetrouw werker, De heer Sierat begon zijn loopbaan als jonge af tekenaar en is thans traceur. Vervolgens richte de heer Epskamp het woord tot de heer De Bolster die 25 jaar als electriseh lasser in dienst der vennootschap was. Tenslotte richtte de heer Epskamp een bijzonder woord tot de heer Hensing, die hem niet alleen kende als een voorman plaatwerker in ons bedrijf, maar meer contact met hem had dor zijn diverse functies in o.a. het penningmeesterschap van de per soneelsvereniging en zijn penning meesterschap van het werklieden fonds en zijn tctiviteiten voor K. en O. Hierna spraken nog de heren v. d. Busse, Laman, Lens en Oostdam, resp. baas, voorzitter personeelsver., na mens collega's en secr. zusterver.. Alle sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van cadeaux. De heer Epskamp besloot de rij van sprekers met namens de bedrijfslei der de heer Nolles, welke door ziek te niet aanwezig kon zijn, alle jubi larissen van harte geluk te wensen. De heer Hensing bedankte mede namens zijn collega's en echtgenoten voor de spontaan tot hen gerichte woorden en gelukwensen en dankte alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling. De huldiging verplaatste zich hier na naar de directiekamer, waar de jubilarissen door de directeur ir. E. F. E. Bongaerts in hartelijke bewoor dingen werden toegesproken 'e"n hen de gebruikelijke enveloppe werd overhandigd en men nog enige tijd ge zellig bijeen bleef. B. V. Bekker en fam., Moddermanstraat 52 naar Katwijk, Sparrenlaan 1; A. S. Cohen geb. Overstraten-Kruysse en fam., Boerhaavelaan 51 naar Brits West Indië; G. van der Heiden en fam., Sophiastraat 10 naar Alphen a.d. Rijn, v. Lennepstraat 3; H. J. P. Bleijie en fam., Haagweg 18a nr. Australië; W. van den Haak en fam., A. v. Burenhof 45 naar Oegstgeest, Pa paverlaan 7; H. W. van Haaf ten en fam., Oude Rijn 82 naar Zuid-Afrika; J. G. van Rijssel en fam., L. Zandstraat 15 nr Hazerswoude, G. Doustr. 19; A. Las- schuljt en fam., Aloëln 14 nr Japan; P. H. v. Til en fam., a.b. bij Roomburgerw. nr Kampen, Pleviersingel 16; W. Kroese- meijer en fam., Grevenstraat 23 naar Voorschoten. Donklaan 47; A. W. de Haas en fam., Kanaalweg 124 naar Hilversum, Compagnieweg 36; S. J. G. Duindam en fam., Moddermanstraat 61 naar Geldrop, Ben. Beekloop 52; C. van der Zee, Vijf Meilaan 15 naar Utrecht, St. Winfridus- straat 34; M. F. Imthorn geb. Nievaart, Evertsenstraat 69 naar Valkenburg ZH, Middenweg 29; J. F. van der Meijden, Hooigracht 58 naar Amsterdam, le Oos terparkstraat 179; L. E. J. M. Kruijtzer, Janvossensteeg 54 naar Voorburg, Ln. v. Leeuwesteyn 30; J. de Bruijn geb. Barendse, P. C. Hooftlaan 2 naar 's Gra- venhage, Snelliusstraat 4; A. J. Ende- veld, Vondellaan 40 naar Eindhoven, Welschap 5a; J. Westgeest geb. Kamp- hues, Bothastraat 2a naar Voorschoten, Haagweg 1; H. M. Juffermans geb. Ver ver, v. d. Waalsstraat 5 naar Ned. An tillen; W. J. Juffermans, Levendaal 29 naar Ned. Antillen; J. E. Gewin, War- monderweg 17 naar Amsterdam, Stadion kade 37; I. Hansen, R. Visscherstraat 10a naar Groot Brittannië; U. Bonelli, Spieghelstraat 16a naar Italië; P. A. Va- lente, Spieghelstraat 16a naar Italië; E. van Sonsbeek, Nic. Beetsstraat 20a naar Rotterdam, Korhaangtraat 7c; N. E. L. Klinkert, W. Rozenstraat 50a naar Ren- kum, Zonneheuvelweg 26; F. M. A. Schokking, Zoeterw. Singel 102 nr. Rot terdam, Bergweg 187; P. J. W. Hooij, Herensteeg 21 naar Utrecht, H. de Grootstraat 9; F, Daam, Rapenburg 88 naar Hilversum, 's Gravelandscweg 87a; E. M. J. Swerls, Vijf Meilaan 89 naar 's Gravenhage, v. d. Parrastraat 8: K. J. L. Links, Tit. Brandsmalaan 39 naar 's Gravenhage, Emmalaan 18; C. Serru- rier, Scholtenstraat 14 naar Nijmegen, Graafseweg 295; M. E. C. Kaak, Ooster straat 74 naar Haarlem, Vredenrijkstr. 47; F. X. de Koek, Rijnsburgerweg 10 nr. Maassluis, Fenacoliuslaan 2b; F. van Weeghel, Spieghelstraat 8a naar Nieuw koop, Reigerstraat 1; F. Dam, R. Vis scherstraat 13 naar Opsterland. Bree- weg 61; G. W. v. d. Werf geb. Koldef- man, v. Baerlestraat 10 naar Voorscho ten, Rijndijk 254; G. M. Hochwald, Witte Singel 79 naar Ver, Staten v. Noord Amerika; J. C. Hettinga geb. Lifftenberg, Witte Singel 33 naar Indonesië M. E. Rydemark, Witte Singel 96 naar Frank rijk; E. M. de Groot, Witte Singel 97 nr. Zwitserland; N. W. Louwrier, H. de Grootstraat 20 naar Alphen a.d. Rijn, L. de Colignystraat 1; A. D. Johnson, de M. v. Streefkerkstraat 34 naar 's Gra venhage, Leersumstraat 13; G. PI. Dem- menie geb. v. Klaveren, Lekstraat 1 naar Hazerswoude, Roemer 21; T. G. Louw rier geb. Heeman, Boisotkade 7 naar Alphen a.d. Rijn. L. de Colignystraat 1; J. J. Douwes, Vliet 35 naar Voorscho ten, Langenhorststraat 19; H- R. G- Veldkamp. Ed. v. Beinumstraat 35 naar 's Gravenhage, Gramsbergenlaan 168; W. J. Turenhout, Pr. Hendrikstraat 12 naar Hazerswoude, a.b. ligg. Dorpsstraat ach ter nr. 6; A. de Keizer, Amaliastraat 11 naar Katwijk, Boslaan 13b; H. B. S, Hemmers, Bernhardstraat 2 naar Hulat Z., Gentsestraat 40; W. F. Filippo, Am- bonstraat 31 naar Australië; J. G. den Heeten, Nieuwe Rijn 103 naar Denemar ken; J. Velthuijzen, Relneveststeeg 6 nr. Rotterdam, Spaansebocht 17a; H. A. P. C. Villevoije, Oude Singel 94a naar Til burg, Leliestraat 34; G. E. Sap, Houtlaan 6 naar Denemarken; P. Krijgsman geb. Saeman, Rijnsburgerweg 140 naar Gro ningen, Patersw. weg 457; I. E. Druker, P. Paaltjenspad 6 naar Ver. Staten van Noord-Amerika; J. Houwer, Morsweg 146a naar Katwijk, Anjerstraat 1; P. M. van Mil, Garenmarkt 16 naar Nijmegen, Mesdagstraat 9; J. M. M. Schepman, Ra penburg 40 naar 's Gravenhage, Fran- kenslag 11; A. Chaudhuri geb. Ray, Ge recht 10 naar India; W. L. Bos. Breestr. 125 naar Rotterdam, Kralingseweg 73; A. Verschoor, Balistraat 72 naar Zaan dam, Provincialeweg 136; N. H. Meiman, Sumatrastraat 171 naar Delft, Juliana- laan 27; A. Verhoog, Waardstraat 16 nr. 's Gravenhage, L. Beestenmarkt 91; H. D. A. Zagwein, Herengracht 33 naar 's Gravenhage, Badhuisweg 58; H. J. A. Smit, Lange Mare 98 naar Zoeterdwoude, Rijnstraat 4; C. van Bokkum, Roodborst- straat 10 naar Dordrecht, J. de Wittstr. 33; F. H. Kutschenreuter, Merelstraat 34 naar Rijswijk Z.H.„ Lindelaan 4; R. A. Nagel, Boerhaavelaan 27 naar Oegst geest, v. Cuycklaan 14; H. Veenstra, Rijnsburgerweg 18 naar Haarl'meer, Leeghwaterstraat 24; M. Kraan, le Bin nenvestgracht 30 naar België; G. Ver- hoeff geb. Zegers, Nic. Beetsstraat lc nr. Leiderdorp, Steenbakkerslaan 17; K. A. Wolthuis, v. Vollenhovenplein 41 naar Amsterdam, W. Pyrmontlaan 20; W. M. Overmars, Rapenburg 105 naar Amster dam, Raadhuisstraat 29 II: J. J. T. Koot, Rapenburg 60 naai* 's Gravenhage, Heelsumstraat 111. A. Cuijpers geb. van Berk en fam., Anna v. Burenhof 41; C. A. U. de Reus geb. Hug en fam., Haagweg 56; L. M. P. Jansen geb. de Ruijter en fam., Looier straat 27; C. Schipper en fam., brug wachter NS, Trompstraat 56; J. H. van Doorn, militair, Burggravenlaan 165; G. Tesselhoff, fraiser, Diepenbrocklaan 30; K. Knol, machinist RU, Boerhaavelaan 7; F. A. Bierman, P. Paaltjenspad 5; M. C. M. Humme geb. Cobben, med. analiste, Kaiserstraat 2a; G. Hutten, h. i. d. huis houding, Zoeterwoudsesingel 18; H. van der Hoeven. 11. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; F. C. van der Maarel, Bree- straat 177; C. M. T. Husson, 11. verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; P. W. Mijn- ders, P. Paaltjenspad 7; T. J. A. Pilaar, Rijnsburgerweg 62; N. J. de Koning, Maarsmansteeg 12a: J. M. H. Koemans, dienstbode, Lusthoflaan 48; A. J. Snel geb. van der Muts, Hoge Rijndijk 148; T, Hirano, Kllkspaanweg 16; P. Houwe- ling, onderhoudsmonteur, Roodborststr. 29; J. E. Nikkel, typiste, Rijnburgerweg 140; M. van Empel, Rapenburg 51; E. J. J. Schoemaker, Groenhovenstraat 11; H. Vroe-gop, arb. schrijfmach. fabr., Hoogl. Kerkgracht 56; J. Veraart, Doezastraat 27a; D. J. Emels, tekenaar, Kort Galge water 18; J. te Braak, h. i. d. huishou ding, Boerhaavelaan 13; H. J. Jansen, elektricien, Lijsterstraat 14; L. A. L. A. vnn den Broek, Johan de Wittstraat 14; M. J. Bakkeren, Kloksteeg 17; H. T. Halbach, Roodborststraat 38; J. M. P. B. van der Putten, Zeemanlaan 14; L. M. Kolff, Haagweg 38; P. C. Huntsman, Magdalena Moonsstraat 6; K. Grijpma geb. Tinga, Maurltsstraat 55; G. W. de Graaff, Klikspaanweg 7; H. M. Talsma geb. Schipper, kantoorbediende, Tromp straat 56; P. L. Polak, Klikspaanweg 10; A. W. Mulder, Lange Mare 100; M. C. J. van Beelen, autotaxateur, Oude Vest 11; I. M. T. Spée, 11. analiste, Boerhaavelaan 15; C. J. J. de Witt Wijnen, secretaresse, Groenhovenstraat 13; W. A. Dominicus, Klikspaanweg 18; E. M. Krijgsman, Oude Vest 11: H. van Dijk, Roodborststraat 41; L. Varkevisser, 11. verpleegster, W. Singel 27; A. J. M. Beenakker, Heren singel 35a; S. J. Brusche, schrijfmach. monteur, Utr. Jaagpad 57; J. J. A. Kou mans geb. Dekhuyzen, Boerhaavelaan 184; D. A. Termos, Hooigracht 42; G. Velthuis, huishoudster, Surlngarstraat 9; C. J. Wassenaar geb. de Roos, van 't Hoffstraat 37a; W. A. Ladoex de Fretea, militair, Noordeinde 2a; O. de Nie, Gal- gewater, 8; G. Blaauw, Oude Vest 33c; W, Fasel, chef handzetter, Drie Octo- berstraat 12; J. A. T. Cornelissen, Witte Singel 101a; L. F. J. A. Vlemincx, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; L. B. Gussenhoven, bedrijfsleider, Sluisstraat 3; C. F. Schlüter, stuurman gr. vaart, de v. Streef kerkstraat 4. kteij' Vraag over Edith Piaf van mej. A. v. R. te L. Kunt u mij ook zeggen of Ecfith. Piaf nog leeft? Antwoord: Wij kunnen dit bevesti gend beantwoorden. Zij blijkt vol gens de laatste berichten zelfs weer zover hersteld te zijn, dat zij weer aan openbaar optreden denkt. Vraag van J. v. d. H. te R. Hoe moet ik het woord luipaard uitspre ken. als lui-paard of luip-aard? Antwoord; U dient de naam van dit bloeddorstige roofdier uit te spreken als lui-paard. Schade aan behang. Door ver stopping van een buitengoot is bij mij lekkage ontstaan waardoor het behang werd beschadigd. Kan ik in dit geval de schade verhalen op de verhuurder (bouwvereniging)? Op mijn vraag hierover werd mij gead viseerd „er maar soortgelijk papier overheen te plakken". Ik kan daar moeilijk mee accoord gaan, daar men mij toch niet aansprakelijk kan stel len voor gebreken door slecht onder houd? Wat is uw mening hierover?, aldus H. J. van H. Schrijft u de verhuurder een brief (met doorslag voor u zelf) en ver zendt u deze „met bericht van ont vangst" (inlichtingen ten postkan tore). Stelt u daarint evens een ter mijn, waarbinnen u gaarne antwoord zou willen hebben. Alles in beleefde, doch besliste termen. Wij zijn het met uw standpunt eens; tenzij door het contract zou blijken, dat het onder houd van goten en dergelijke voor rekening van de huurder is gebracht. Overtuigt u zich daar eerst terdege van dat dit niet het geval is. Mocht uw brief vergeefs zijn, dan zullen wij dat gaarne vernemen. Marktberichten LEIDEN, 22 maart. Vette varkens. Aangevoerd 148 vette varkens. No tering: zware, varkens 1,37 tot 1,40; lichte varkens 1,38 tot 1,43; slagers varkens 1,44 tot 1,46; zeugen 1,15 tot 1.22, per kg levend gewicht. Handel vlug. ROTTERDAM, 22 maart Vee Aanvoer totaal 5276; weektotaal 7416; vette koeien, ossen 360; gebruiksvee 1607; vette kalveren 620 graskalv. 269 nuchtere kalveren 1976; lopers 14; biggen 7'6; paarden 92; veulens 9; schapen, lammeren 205; weidelamme- ren 45; bokken of geiten 13; vette koeien 295—320, 280—295, 255—275; vette kalveren 275—300, 250275, 220250; graskalveren 430, 370, 270; nuchtere kalveren 60, 48, 3»8; lopers 80, 70, 60; biggen 50, 40, 36; slacht- paarden 250, 190, 180; schapen 125, 95, 65; overjarige lammeren 130, 95, 70; kalfkoeien 1260, UOO, 900; melk koeien 1260, UOO, 900; vare koeien 880, 760, 680; vaarzen 925, 760, 600; pinken 570, 500, 400; vette koeien wat groter, flauw, niet geheel prijs houdend; vette kalveren als vorige week, goed, onveranderd, prima's boven notering; graskalveren ruimer, stroef, prijshoudend; nuchtere kalve ren iets minder, tamelijk, prijshou dend; exportvarkens ruimer, lui, vooral niet hoger; biggen ruimer, lui, vooral niet hoger; slachtpaarden als vorige week, stroef, vooral niet lager; schapen en lammeren even ruimer, goed, prijshoudend; kalf -en melkkoeien aanmerkelijk ruimer, kolm, prijshoudend; vare koeien gro- ter, matig, ongewijzigd; vaarzen en pinken gewoon, stil, als vorige week. BODEGRAVEN, 22 maart. Kaas. Aanvoer 13 partijen. Notering 1,90 tot 2,15 per kilogram. Handel kalm. VINKEVEEN, 21 maart Groente. Prei A 83 ct, idem B 77 ct, spina zie 60—70 ct, witlof B II 78 ct, idem (afwijkend) 4774 ct, alles per kg; sla 1920 ct, per stuk; Selderij 12 ct, per bos. ROELOFARENDSVEEN, 21 maart. Bloemen. Freesia's 34—79, Irissen 1,45—>1,80, Anemonen 3556, Blauwe druifjes 1226, Narcissen: Frühling 2126, Early Glory 19—31, Buxton 2432. King Alfred 3452, Cheer fulness 3035, Fortuna 2534, Whrestler 27—37, Tulpen: RedPitt 77—1,02, Cord el Hull 85—1,03, v. d. Eerden 871,05, Montgomery 1,00 1,06, Rose Copland 751,13, Golden Harvest 951,32, Bartigon 701,03, Bruno Walter 951,01, Couleur Car dinal 72—94, Zenober 6872, Prunus 90—1,03, Piccadilly 81—1,05, Wm. Pitt 8098, Edith Eddy 6792, Lustige Witwe 78—89, Will. Copland 76—84. Bandoeng 8995. Queen Elizabeth 81—1,18, Wintergold 81—96, Olaf 85—93, Apeldoorn 1,401,85, Paris 1,00—1,10, White Sail 90—1,03. Scar let Sensation 891.02, Red Giant 93 97, Preludium 8593, Weber 82—1,06, Parkiettulpen 901,20, Dubbele tul pen 671,01, per bos; Am. Anjers 2231, Ornithogalum 1232, p. stuk. RIJNSBURG, 21 maart Bloemen Anemonen 650700; Narcissen kou de grond: Helios 180220; Golden Havost 320—340 per 100; Anjers: Sim Derby 2527; Sim Red 2628; Sim Wit 35—37; Sim Rose 28—32 al les per stuk; Tulpen: Pink Attrac tion 130—135; Prunus 110—120; Pa rade 160165; Prince de Ligne 85 90; Couleur Cardinal 95100; Gol den Harvest 12C—130; Her Grace 8590 Red Champion 130—135; Cor- dell Huil 115—120; Tindal 110—115; Queen Elisabeth 100110; Montgom- mery 135—140; Pax 105—110; Pru nus 110120; Elmus 110115; v. d. Eerde 110115; Fresia's: Marijke 55 —60; Saphir 7075; Snow Queen 50 55; Blauwe Wimpel 60—65; Iris Wedg<?wood 190195; Narcissen Sempre Avanti 7176; Roetan 28 30 alles per bos.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5