PeekgCloppenburg Wit-Gele Kruis nam Wijkgebouw in gebiuik te Katwijk aan de Rijn Pullovers Joh. v.d. Voet 40 „St Deusdedit", Verstoten drietal in Artis jaar voorzitter van Noordwijkerhout DINSDAG 22 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 OPBRENGST 4 „UURLOON-ACTIE KAB-WERELD- WUD". De „Uurloon-actie" van de KAJ- Wereldwijd voor de uitzending van vaklieden en Kajotters-leiders naar Afrika en Azië, heeft dit jaar 26.550 opgebracht. In alle bisdommen is de opbrengst beduidend hoger dan het verleden jaar, toen een soortgelijke actie het bedrag van 14.330 op bracht. Vooral in het bisdom 's-Hertogen- bosch is veel aandacht aan deze actie gewijd. De opbrengst was hier 11.870,- tegen 4663,- het vorig iaar. Overeenkomstig cijfers zijn voor de bisdommen Breda: 1950,- (ƒ1455.-); Haarlem ƒ5800,- (ƒ2773); Roermond 1300,- (ƒ1001,-); Rotter dam ƒ2300,- (ƒ1951,-) en de bis dommen Utrecht en Groningen teza men ƒ3330,- (ƒ2487,-). Er worden nog enkele bedragen verwacht, waar door het totale bedrag nog een wei nig zal stijgen. LOGé STAL GELDKISTJE Te Utrecht is een ingezetene van die gemeente gearresteerd, verdacht van diefstal van een geldkistje met ƒ1.300,in Velp (Gld.) gepleegd. De arrestant had bij familie in Velp gelogeerd. Toen men op een gegeven moment geld wilde wisselen, bleek het geldkistje te zijn verdwenen. De politie vatte onmiddellijk verdenking op tegen de logé, die intussen al naar n»» Ti a Utrecht vertrokken was. Bij zijn aan. I,5 k mi' *t€termk. de arts die be- houding ontkende hij aanvankelijk, last Ls met de zorg over het consul- doch later gaf hlJ t het geldklsJt]e tatiebureau voor zuigelingen in het te hebben gestolen. Het geldkistje nieuwe wijkgebouw en mevrouw was nog in zijn bezit 6 Duikervan Hasselt luisteren na de opening naar een uiteenzetting door zr Nivarda. elke woensdag jongensmarkt zuiver wol licht van gewicht moderne Italiaanse kleuren. :75 (kleine stijging per maat) Tijdens de verbouwing gaat de verkoop normaal door (Advertentie). Officiële opening door mevr. Duiker In een met bloemen en bloemstuk, ken versierd Parochiehuis, kwam gisteren een uitgelezen gezelschap bijeen, bij gelegenheid van de ope ning van het Wijkgebouw, waarin een consultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters is gevestigd. Behalve met volledig bestuur van het Wit- Gele Kruis waren aanwezig: pastoor F. P. M. van de Vliet, burgemeester Duiker en echtgenote (mevr. Duiker van Hasselt zou de officiële ope ning verrichten), pater rector dr H. F. A. Oswin van der Lubbe en pater Antoninus, beiden van het St Willi- brordcollege, dr C. de Ruyter te 's Gravenhage, verbonden aan de Provinciale Bond „Het Wit-Gele Kruis", ds Hage uit Katwijk aan Zee, Moeder Overste en de zusters van pension „St. Jozef met de wijk zuster, sr Nivarda, dr H. A. Reterink te Leiden, afgevaardigden en zusters van het Groene Kruis en het Oranje- Groene Kruis te Katwijk, en vele iroóhianen, leden van het Wit-Gele paroch Kruis. De voorzitter van het Wit-Gele Kruis, de heer C J. Willemse, open de de bijeenkomst met een woord van welkom, zijn vreugde uitspre kend dat thans het nieuwe Wit-Gele Kruisgebouw, ontstaan uit de ver bouwing van de r.k. Kleuterschool, iln gebruik genomen kan worden. Hij verzocht mevr. Duiker het inte rieur, dat bestaat uit boxenkamer, kleedkamer, magazijn, kaïmer voor uitleenmateriaal, söhoonmaakkamer, te willen ontsluiten, waardoor haar de sleutel werd oveihandigd. Nadat deze plechtigheid was geschied, kreeg mevr. Duiker het woord. Ze zeide met veel genoegen dit aanzoek te hebben aanvaard. Deze nieuwe in_ stelling zal ongetwijfeld in een be hoefte voorzien, ter bevordering van de volksgezondheid, vooral voor de zuigelingen en kleuters. Spr. hoopte mede daarom dat veel moeders van deze instelling gebruik zullen maken. Spr. wenste dat het bureau onder Gods beste zegen moge groeien en bloeien en verklaarde het gebouw hiermede geopend. Pastoor v. d. Vliet was de tweede spreker. Hij noemde het een goed geslaagde verbouwing en hoopte op zegen over dit werk, vooral het werk der medici en van zuster Nivarda. Spr. hoopt, dat allen tevreden zullen zijn met dit bureau. Hieruit blijkt weer eens dat een en ander in Hol land zelfs nog beter geregeld is dan in grote landen. Men is hier verze kerd „van de wieg tot het graf". Een voorbeeld voor anderen. VOORSCHOTEN Neomist L. van Winden De voorzitter van het Oranje- Groene Kruis sprak woorden van gelukwens en begrijpt dat men hier. over verheugd is, wij zijn het in protestantse geest, U in r.k. geest. De samenwerking was steeds prima en spr. zeide te wensen, dat dit zo mag blijven. Dan spraken nog dr. Reterink te Leiden, dr C. de Ruyter te Den Haag voor de Prov. Bond van het W.-G. Kruis en de heer Kuyper afgevaardigde van het Groene Kruis te Katwijk aan Zee. Nadat de koffie was gebruikt sprak de voorzitter woorden van dank aan alle sprekers voor hun bes. te wensen en felicitaties. Dank voor al aan zuster Nivarda voor het stu wende werk in deze, tot de heer Braun, ere-voorzitter voor zijn in leidende arbeid in deze verricht, aan de uitvoerders van het werk, de fa. Remmerswaal, de fa. Grimbergen Noordermeer, de heer Koelman te Rijnsfeurg .Dank aar de besturen van Het Groene Kruis en het Oranje Groene Kruis voor de gastvrijheid tot heden verleend. De verstandhou. ding was immer best en spr. hoopt dat deze zo zal moge blijven. Spr. hoopt dat vele leden een goed ge bruik zullen maken van het consul tatiebureau en de andere aamhorig- heden. Spr. stelt dan de aanwezigen Bias dat branden van y overtollig maagzuur. Met 'n paar Rennies werk van 'n ogenblik. 't Is nog een prettige remedie ook. Direct baat en gemakkelijk in te ne men - zonder water of wat ook. U kunt Rennies kopen bij iedere apo theker of drogist, 't Loopt daar iedere dag storm om Rennies - en niet zon der reden. (Advertentie) in de gelegenheid in groepen ge bruik te maken van het bezichtigen van de lokaliteiten waaraan met graagte werd voldaan en waardoor alleen in de gelegenheid waren de verschillende afdelingen te bezich tigen. De parochie is een pracht in stelling rijker geworden. PROEF WERK- DRUKTE r Koninklijk en kerkelijk (Advertentie) De weleerwaarde heer L. van Win den (Rijndijk 31, Voorschoten), die op zondag „Laetare", 27 maart a.s. uit handen van mgr. W. Bekkers, bis schop-coadjutor van 's Hertogen, bosch, de H. Priesterwijding ont vangt. Op Eerste Paasdag, 17 april aa om 9.30 uur v.m. zal hij in de parochiekerk van Maria Middelares van Alle Genaden te Voorschoten zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen. Oppasser Henk Nijdam in de Amsterdamse dierentuin Artis heeft op het ogenblik de zorg over de opvoeding van drie verstotelingen, die men in de vrije natuur wel nimmer bijeen zal zien. Het zijn een hangbuikzwijntje van zes weken, een mangabye-aapje van 4 maanden en een leeuwtje van drie en een halve maand, alledrie liefdeloos in de steek gelaten door de moeder. U ziet het heterogenne drietal hier met de oppasser. onderscheiden Tijdens een huldigingsbijeenkomst heeft de heer Joh. v. d. Voet, die zijn 40-jarig jubileum als voorzitter der afd. Noord wij kerhout van de Ned. Kath. Landarbeidersbond her dacht, zowel van kerkelijke als van wereldlijke zijde blijken van erken ning van verdiensten ontvangen. Z.H. de Paus heeft hem onder scheiden met het Ere-kruis „Pro Ec clesia" en H.M. de Koningin begif tigde hem met de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Het was de vice-voorzitter van de afdeling, de heer P. Wessels, die naast de vele leden van de bond als gasten gisteravond mocht verwelko men pastoor C. C. Standenmeijer van de St. Jozef parochie, de geestelijke adviseur van de afdeling, pater E. Horck O.Carm. wethouder C. Th. de Groot, die de door ziekte verhinder de burgemeester verving, de gemeen te-secretaris en mevr. Pijnenburg, de heer C. J. van der Ploeg, de bonds voorzitter, de heer L. Elfrink, hoofd bestuurslid voor de bloembollen streek, de oud-bestuursleden, de he ren H. van der Voet de oudste broer van de jubilaris en H. Looij- estijn, alsmede vertegenwoordigers van de plaatselijke LTB, de KAB en de Chr. Landarbeidersbond. Wethouder H. Th. Jansen was door familie-omstandigheden verhinderd. Pro Ecclesia. Pater Horck nam als eerste het woord om de jubilerende voorzitter te huldigen. Als geestelijk adviseur, aldus pater Horck, doe ik dit gaarne voor zijn verdiensten op godsdiens tig terrein. Ik ben er namelijk van overtuigd, dat juist in het godsdiens tige de grote waarde van de jubilaris is gelegen. U heeft zich in de afgelo pen 40 jaar als een goed katholiek 'n waardig voorzitter van een katho lieke vakorganisatie doen kennen. Bij alle strijd om materiële belan gen heb u de geestelijke belangen van uw leden nooit uit het oog ver loren. Het is de kortelings uitgespro ken wens van de bisschoppen, dat de godsdienstige vorming een we zenlijke doelstelling van de katho lieke vakorganisatie zou uitmaken en dat, voorzitter Van der Voet, hebt u altijd al zo gezien. Het verheugde pater Horck bijzonder dat Z.H. de Paus het behaagd had de jubilaris voor zijn arbeid voor de kaholieke zaak de onderscheiding Pro Ecclesia toe te kennen. Na het opspelden van het Erekruis wenste pater Horck de jubilaris en zijn familie bijzonder geluk met dit welverdiende blijk van waardering. Oranje Nassau. Wethouder De Groot bood namens het gemeentebestuur zijn gelukwen sen aan. In bijzonder moeilijke jaren bent u voorzitter van deze afdeling geworden en speciaal in de crisistijd hebt u ook in uw verdere functies als raadslid en wethouder veel in het belang van uw leden en van de gehele Noordwijkerhoutse gemeen schap gedaan. Daarom is u door H. M. de Ko ningin de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau ver leend. Mevr. Van der Voet speldde haar man dit ere-teken op. Pastoor Standenmeijer zei de ju bilaris altijd gekend te hebben als een principieel mens, die voet bij stuk houdt en die op deze wijze zijn naam eer aan doet. Het is uw grote verdienste, dat op de plaats waar God u geplaatst heeft, u uw taak zo goed heeft vervuld. 40 jaar bent u buitengewoon geweest in gewone dingen. U bent een sti mulans geweest voor vele jongeren en u zult na uw heengaan uit deze functie een voorbeeld voor hen blij ven. Bondsvoorzitter de heer C. J. van der Ploeg verheugde het, dat een van de beste mensen in de bond van avond in het zonnetje gezet werd. U hebt 40 jaren in tal van functies onafgebroken gewerkt voor de bond en in het belang van de leden van die bond. Het is momenteel voor ons als hoofdbestuur ontzettend moeilijk om geschikte en ambitieuze jongere krachten voor het werk in de bond te vinden. Maar juist hierin ligt te vens de waardering voor uw persoon en uw werk. En daar een bestuursfuncie alleen dan goed vervuld kan worden als de echgenote van harte medewerkt, be trok de heer Van der Ploeg ook mevr. Van der Voet en de kinderen gaarne in de hulde aan de jubilaris gebracht. Aan mevr. Van der Voet werd een prachtig bouquet bloemen overhandigd, terwijl de jubilaris bedacht werd met een boekenbon. De gemeente-secretaris, de heer J. A. M. Pijnenburg, heeft de jubilaris de volle 40 jaren van zijn voorzitter schap gekend en in al de functies die de heer Van der Voet in de Noordwijkerhoutse gemeenschap heeft vervuld. Veel jaren heeft hij met hem mogen samenwerken, waar bij hij speciaal dacht aan de moeilijke periode van de crisistijd. Ook voor zijn werk in de R.K. woningvereni ging St. Antonius van Padua dankte de heer Pijnenburg de jubilaris en namens het bestuur van de woning vereniging bood hij hem een prach tig opgemaakte bak met planten en bloemen aan. Bloemen en planten waren o.m. geschonken door het gemeentebe stuur, het Wit-Gele Kruis en vele andere organisaties en verenigingen. De heer J. J. Duivenvoorden feli citeerde de heer Van der Voet na mens de plaatselijke KAB met dit zeldzame jubileum in de vakvereni ging en hij sprak zijn waardering uit voor de belangstelling en de stuw kracht van de jubilaris voor de plaatselijke standsorganisatie. Hij dankte hem tevens voor de vele per soonlijke adviezen, die hij in zijn be gintijd als jong voorzitter van de KAB van de heer Van der Voet mocht ontvangen en bood de jubi laris een enveloppe met inhoud aan. Bestuur en leden van de afdeling, waarvan de heer Van der Voet nu 40 jaren voorzitter is, boden hem bij monde van de heer P. Wessels als blijk van waardering voor het vele werk, dat de jubilaris voor zijn afdeling en zijn vrienden daarin heeft gedaan, een schrijfbureau aan, terwijl mevr. Van der Voet een bou quet rose anjers werd overhandigd. Dankwoord van de jubilaris. Dank brengend voor ed bijzondere onderscheidingen, die hem door Paus en Koningin zijn verleend en de vele blijken van waardering die hij mocht ontvangen zei de heer Van der Voet dat het zijn bijzondere tx*ots en dank is, dat het werk dat gedaan wordt in het belang van de arbei dersbeweging en diens leden, zowel van kerkelijke als van wereldlijke zijde zo hoog wordt gewaardeerd. Ik heb nu aldus de heer Van der Voet 40 jaar mogen werken op de plaats waar God mij heeft ge plaatst. Al die tijd bent u, leden van de afdeling, mijn vrienden ge weest. Ik wordt nu wat ouder. De teleurstellingen, die dit werk soms medebrengen verdraag ik niet meer zo goed als vroeger en daarom is de tijd, dat ik mij met herinneringen terugtrek, dichtbij. Hij wekte de leden en het kader van de arbeidsbeweging op te blij ven werken in het belang van hen zelf en de gehele gemeenschap en vroeg hun bijzondere aandacht voor de belangen van de jongeren in de vakbeweging. Na het officiële gedeelte werd de avond verzorgd door het cabaret gezelschap van Maartje en Jan Buis man uit Schagen, met hun revue „Bellen blazen", waaraan verder medewerkten de accordeonniste Lia Belner, de zangeres Henny Anke, Walter van Canoy, de conferencier Hen Santos en aan de piano Simon

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4