OP HET SPOOR Engelse velden Nieuwe vergunning voor KNVB-toto Strauss' „Salome" niet op Nederlands t.v.- net 771/ TïTMm'j PINDAKAAS DINSDAG 22 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA Van de Twee van de Cupfighiers verloren Tottenham bleef leider ondanks gelijk spel tegen Fulham Twee van de vier nog overgeble ven clubs in de strijd om de beker, Wolverh. Wanderers en Blackburn Rovers, moesten zaterdag in league wedstrijden het hoofd buigen. Lei- cester City, dat in de kwart-finales van de bekercompetitie door de Wol ves met 21 werd verslagen, nam met dezelfde cijfers revanche. Black burn Rovers, dat drie spelers uit het bekerelftal miste, kwam wederom op Londense grond niet tot succes, met 21 ging het ten onder tegen West Ham United. De twee andere fina listen voor de beker, Sheffield Wed nesday en Aston Villa wonnen bei de, respectievelijk van Preston North End met 43, hetgeen buiten veler verwachtingen was, en van Scunt horpe United met 21. Ondanks het gelijke spel (11) tegen Fulham be hield het leidende Tottenham zijn voorsprong van drie punten op zijn naaste concurrenten- Topscorer van de dag was Dekrek Kevan, de linksbinnen van West Bromwiqh Albion, die in de over winning op Everton met 62 wel 'n heel groot aandeel had door vijf doelpunten voor zijn rekening te ne men. Hiermee stelde hij tevens zijn kandidatuur voor een plaats in het Engelse elftal voor de wedstrijd op 9 april tegen Schotland. Ook Bobby Charlton, de linksbuiten van Man chester United, deed zijn aanspraken gelden op een „cap" door twee doel punten te scoren tegen Nottingham Forest, mede waardoor de United met 31 won. Dennis Law, de Schotse internatio nal, in wie Manchester City het ka pitale bedrag van 53.000 pond ster ling (572.000) gulden) investeerde, debuteerde zaterdag als rechtsbinnen in de eerste divisie met 'n doelpunt, hetgeen onvoldoende bleek te zijn voor winst. Leeds United bleef met 43 in de meerderheid, hetgeen niet zo'n grote kunst was tegen het fa lende Manchester City, dat in deze vorm met zijn dure Dennis Law gedoemd schijnt te zijn naar de tweede divisie af te dalen en dat in gezelschap van Luton Town, dat we derom verloor nu van Newcastle United en nog slechts op een won der kan hopen. Birmingham City bleef in de gevarenzone door een grote nederlaag tegen Bolton Wan derers (2—5). De 45-jarige Stanley Matthews schitterde weer eens, nu tegen Chel sea en het was vooral dank zij hem, dat de Londense verdediging tot driemaal toe door de knieën ging. Daar de aanvalslinie van Chelsea tot slechts twee treffers kwam, nam Matthews met Blackpool beide pun ten mee naar huis. In de tweede divisie stootte een Villerius van Sparta, die in de voet balwedstrijd voor de Europese Beker te Glasgow tegen de Rangers zo'n opval lende rol vervulde, is toegevoegd aan de reserves van het voorlopig Neder lands elftal, dat morgenavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd speelt tegen de London Combination. Vóórdat deze ontmoeting begint wordt een centrale training in het Stadion ge houden, waaraan deelnemen de kandi daten voor de B-ploeg, die op 23 april in Venlo tegen België B uitkomt. Tot de genodigden voor deze training behoren Cor van der Gijp, Schouten, Veldhoen, Walhout (allen Feijenoord), Prins (Ajax), Bosselaar, De Koning (beiden Sparta), Jongbloed (DWS/A), Van Heeswijk (Blauw Wit), Bouwmees ter (NAC) en Fransen (GVAV). AMATEURS TEGEN DHC De opstelling van het voorlopig Ne derlands amateurelftal, dat donderdag 24 maart a.s. in Delft een oefenwedstrijd speelt tegen DHC luidt: Doel: Lagarde (Emma); achter: Van Campen (UW) en Kruitbosch (Gouda); midden: Mul (NAC), Van Ierlahd (Wil lem II) en Bolhuis (Oosterparkers); voor: Ten Hoopen (Quick H.), Liebregts (Excelsior), Bouwman (HFC), Buhler (Sittardia) en De Kleermaeker (Vi tesse). strijdvaardig Portsmouth Cardiff City van de troon. Op eigen veld werden de leiders met 14 versla gen en het was Aston Villa, dat hiervan profiteerde, door, na zelf met 21 van Scunthorpe United te hebben gewonnen, de leiding over te nemen. De Villa heeft nu 52 punten tegen Cardiff 51. Beide zijn echer vrijwel zeker van promotie, gezien hun grote voorsprong op nummer drie op de ranglijst, Sheffield United dat slechts 41 punten heeft. De uitslagen luiden. Eerste divisie: Birmingham City-Bolton Wanderers 25; Burnley-Arsenal 32; Chelsea- Blackpool 23; Leeds United- Man chester City 43; Leicester City- Wolverhampton Wanderers 21; Manchester United-Nottingh. Forest 31; New Castle United-Luton Town 32; Preston North End-Sheffield Wednesday 34; Tottenham Hotsp.- Fulham 11; West Bromwich Alb.- Everton 62; West Ham United- Blackburn Rovers 2-r-l. Tweede divisie: Bristol City-Line. City 10; Cardiff City-Portsmouth 14; Charlton Athletic- Ley ton Or. 00; Derby County-Bristol Rovers 10; Liverpool-Huddersfield Town 22; Middlesbrough-Swansea Town 20; Plymouth Argyle-Ipsw. Town 31; Rotherham United-Sunderland 10; Scunthorpe United-Aston Villa 12; Sheffield United-Brighton and Hove Albion 41. De KNVB heeft van de minister van justitie toestemming gekregen ook na 18 april a.s. de voetbalpool voort te zet ten. De nieuwe termijn loopt tot 30 juni 1960. Naar wij vernemen is reeds voor a.s. zondag de beslissingswedstrijd Foreholte Lugdunum vastgesteld. Deze wedstrijd zal op het Warmunda-terrein te War mond gespeeld worden 's middags te half drie. In Engeland bestaat onenigheid tus sen de „Footballers Association'' en de „League" omtrent de betaling van de spelers. De Association wenst een onbe grensde salariëring, de League wil geen verandering van de huidige toestand, waarbij een speler 's winters maximaal 20 pond (ruim 200 gulden) per week mag ontvangen en 's zomers 17 pond (ruim 170 gulden). Bovendien wenst de Association, dat een speler bij een trans fer meer mag ontvangen dan de 20 pond, die 'hij momenteel maximaal als bonus kan krijgen. De Association besloot gisteravond op een vergadering deze kwestie opnieuw met de League te bespreken, hoewel de League op de laatste bijeenkomst had .verklaard de zaak als afgedaan te be schouwen. Mocht de League op dit standpunt blijven staan, dan zal de As sociation aannemen, dat er een twist is ontstaan tussen deze bond en de League. In dat eval zou arbitrage de beslissing moeten brengen. De beslissingswedstrijd voor de kwart finale van het toernooi om de Europa beker, welke woensdag 30 maart op Highbury in Londen tussen de Glasgow Rangers en Sparta wordt gespeeld, zal in zijn geheel per radio worden uitge zonden. LEIDEN—NED. STUD. KAMPIOEN 1-2 Het Leidse Studenten scherm- en gymnastiekgezelschap Arena Studioso- rum, aanvankelijk als zodanig opgericht, omvat tegenwoordig ook de sporten boksen, judo, zwemmen, atletiek, voet bal en hockey en telt nu bij. h^iar 26e lustrum niet minder dan 550 leden. Gisteren begonnen de feestelijkheden met een voetbalwedstrijd tussen Leiden en de Ned. Studenten kampioen Rotter dam, waarbij Leiden de tegenstander fraai partij gaf en onverdiend verloor. Het begin was voor Leiden weinig hoopvol, want binnen vijf minuten werd het reeds 01, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt (02). Toch wis ten de Leidenaars het spel vlug te ver plaatsen en steeds werd op de Rotter damse helft gespeeld, waar keeper en rechtsachter alle aanvallen wisten af te slaan. Leiden schoot in deze periode zeer slecht en met wat meer geluk, wa ren doelpunten niet uitgebleven. Zelfs na 25 minuten spelen kregen onze stad genoten enkele droomkansen, die alle echter werden gemist. In de tweede helft trok Rotterdam fel' van leer, maar zonder succes, totdat het spel meer verdeeld raakte en beide doelen om beurten in gevaar kwamen. Speciaal de Rotterdamse keeper bleek bij enkele felle schoten in prima vorm en ranselde alles uit zijn doel, totdat in de laatste minuten de rechtsbuiten van Leiden via de staander fraai kon inschie ten (12). Fel werd verder gestreden, met Leiden sterk in de aanval, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit. Jhr. Mr. Feith verrichtte als voorzit ter van de Ned. Sport Federatie de af trap. Rotterdam bood Leiden een vaan tje aan en 's avonds werden in besloten kring demonstraties van verschillende sporten gehouden in de sociëteit Miner - WIELRENNEN GENUA—ROME De Belg Gilbert Desmet heeft de eer ste étappe van de wegwedstrijd Genua Rome gewonnen. Hij legde de 155 km. van Genua naar Viareggio af in 4 uur 7 min. 40 sec. De uitslag was verder: 2. Francois Mahé (Fr.) 4.07.43; 3. Tommy Simpson (Eng.) z.t.: 4. Giuseppe Fallarini (It.) 4.07.47; 5. Vittorio Casati (It.) 4.07.51: 17. Jo de Roo (Ned.) z.t.; 26. Jo de Haan (Ned.) z.t.; 28. Piet Damén (Ned.) z.t.; 47. Coen Niesten (Ned.) z.t.; 53. Ab Geldermans (Ned.) z.t. DE WEDSTRIJDEN OM DE „GROTE LOCOMOTIEF-PRIJS" De „Grote Locomotief-prijs" zal dit jaar door de professionals en onafhan- kelijken in zes wedstrijden worden be twist. De eerste wedstrijd wordt op 30 april (Koninginnedag) in Rotterdam zuid gehouden, de laatste op 6 juni, waarschijnlijk in Eindhoven. Alle ritten gaan over iöO tot 160 km., met uitson dering van de wedstrijd bij Valkenburg, waarin de renners achttien keer de Cau- berg moeten beklimmen. De afstand van deze rit is ca. 90 km. Het programma is, onder voorbehoud van de toestemming van de regionale overheden: le rit: 30 april (Koninginne dag) in Rotterdam-zuid; 2e rit: 5 mei (Bevrijdingsdag) in Vlissingen; 3e rit: 26 mei (Hemelvaartdag) in Breda (voor af aan de aankomst van Olympia's Tour door Nederland); 4e rit: 28 mei in Val kenburg, Cauberg-parcours (vooraf aan de aankomst van Olympia's Tour door Nederland); 5e rit: 29 mei in Heerlen (vooraf aan de aankomst van Olympia's Tour door Nederland); 6e rit: 6 juni in Eindhoven De wedstrijden worden georganiseerd door plaatselijke wielerclubs en begin nen alle omstreeks 14 uur. TAFELTENNIS RKTTV „DOCOS" De belangrijkste wedstrijd van vorige week was ongetwijfeld Docos 5Sala manders 8. Beide teams hadden met een gelijk aantal punten de leiding in de 3e klasse. Docos liet er deze avond echter geen twijfel over bestaan wie de sterk ste was en behaalde een overtuigende overwinning, waardoor de kampioens kansen weer buitengewoon groot zijn geworden. N. v. Cassel. J. v. d. Post en L. Spierenburg zegevierden ieder 2x en aangezien ook het dubbelspel voor Do cos was werd de eindstand 73. Docos 2 en 3, de beide le klasse-teams, konden niet tot winst komen. Docos 4 gaf St. Hooger 3 geen schijn van kans (91). Ook Docos 9 en 10 behaalden mooie overwinningen op resp. FSA 5 en Tempo 3. J. Brouwer en C. Lut bleven onge slagen. A.s. donderdag speelt het 4e dames team zijn laatste competitiewedstrijd tegen concurrent Scylla 2. Wordt deze ontmoeting gewonnen, dan heeft Docos haar le kampioensteam. Voriue week, won dit team met 73 van Pit '54 2, maar ditmaal zal het toch niet zo ge makkelijk gaan. De dames A. v. Cassel en W. Bonnet zijn uitgenodigd voor deelneming aan de afdelingstienkampen, evenals N. v. Cassel bij de heren. Het juniorenteam van Docos had teren Treffers 3 geen kans (8—2). Zaterdag speelt Docos haar laatste competitiewedstrijd tegen Luck Raeck (Weert). Aanvang plm. 7 uur. Zaal Pot gieterlaan. HANDBAL HVS—Hellas 2—7 HVS heeft het niet tot winst kunnen brengen tegen Hellas. De Stompwijkse dames verlo ren met 72. Voor de rust was de stand opgelopen tot 40. De Haagse dames, die zeer goed speelden, door het spel open te gooien en verre worpen wisten na de hervat ting er nog drie doelpunten bij te ma ken. Bij HVS ging het langzamerhand ook iets beter en konden er twee doel punten gescoord worden, door de links half en de rechtsbinnen, eindstand 27. Het tweede dameselftal verloor van MMO met 2—1. De jun. I wisten vanuit Wateringen de twee winstpunten mee te nemen, de (Advertentie) Wanneer zaterdag 2 en zondag 3 april a.s. in de nieuwe sporthal van de Tech nische Hogeschool en in het conferentie oord „De Hertenhorst" in Delft tal van bekende trainers en medici elkaar zul len ontmoeten voor een studieweekend, dan zal het de eerste maal in Nederland zijn, dat de experts van verschillende sporten hun ervaringen op het gebied van conditietraining zullen uitwisselen. Nadat onder het motto „topsport Hol land" Nederlandse beste atleten in Rot terdam bijeen zijn geweest om elkaar beter te leren kennen en te praten over trainingsmethoden in de diverse takken van sport, is nu door het hard werken van de Nederlandse vereniging van at- letiektrainers onder auspiciën van de KNAU de mogelijkheid geschapen om van verschillende zijden te horen wat men eigenlijk onder goede conditie training verstaat. Ongetwijfeld zullen de experts in de diverse individuele takken van sport nieuwe gezichtspunten naar voren brengen, die anderen zij het in gewijzigde vorm in hun trainings systeem kunnen verwerken. Uiteraard zal ook de medische kant van sporttrai- ning worden belicht, terwijl er even eens een praktische les zal worden ge geven. Inleidingen zullen worden gehouden door medici en roeicoaches dr. Hingst en dr. Willebrandt, en de heer A. Leeu wenhoek, docent aan de Haagse acade mie voor lichamelijke opvoeding en coach van de KNAU. Tevens zal een aantal vooraanstaande trainers in kort bestek zijn ervaringen omtrent conditie training en de opbouw ervan weergeven. Toezeggingen kwamen tot nu toe van o.a. de heren Roos (schaatsen), Berre- voets (insp. lich. opvoeding bij OK en W, en officials KNGV), Th. Huizenaar (Boksen), Stender (Zwemmen), de Ruy- ter (atletiek), Nauwelaerts d'Agé (judo) dr. W. van Zyll (sceretaris NSF) en ook van basketball, handbal, hockey, en voetbaltrainers. Verder verwacht men o.a. prof. J. Jongbloed, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, dr. Ro- link (Velsen) en dr J. Peeters (Utrecht). stand was 32. Jun. II verloren met 21 thuis van Foreholte. De adspiranten moesten de winst aan MMO laten, met 73 was hier de eind stand. De heren sen. deden het niet veel beter als het eerste dameselftal en ver loren ook. Met 135 kwamen ze uit Rijswijk terug. De adspiranten jongens verloren met 8—1 van Hios. ElandiaForeholte 32 In deze wedstrijd waren beide ploegen tegen el kaar opgewassen en dit bracht spanning tot de laatste minuut. In de eerste tien minuten gelukte het Foreholte de eerste goal te maken (0—1). Aan beide kanten zagen we felle aanvallen, doch vooral de achterhoede van Elandia, nog met het zaalhandbal-systeem, bracht menigmaal redding. Ruststand (01). In de eerste minuten na de rust beheerste Elandia het middenveld en de bal gespeeld door de rechtsbuiten verdween spoedig hoog in het Foreholte-doel (11). Foreholte was er even uit en dit bleek wel uit het feit, dat Elandia in 5 minuten tijd drie doelpunten maakte (31). Foreholte hield vol en dit werd na ca. een kwartier spelen beloond door een lage worp van de rechtsbinnen, die de keepster het na kijken gaf (3—2). Een hooggeplaatste bal door de spil hoog voor het Elandia- doel was de kans voor de gelijkmaker, doch de bal werd netjes weggewerkt. Hierna floot de scheidsrechter het einde. Olympia 2—SVLV 2 2—13 Het be gin was, zoals zo vaak bij SVLV vrij aarzelend. Met inspanning kon SVLV enkele punten maken, maar van een duidelijk overwicht was toch nog geen sprake, vooral niet, toen Olympia voor de rust een tegendoelpunt scoorde. In de tweede helft, die met 31 voor SVLV begon, werd er een heel ander soort spel gespeeld. De voorhoedespeel sters probeerden beurtelings doelpunten te maken en de inmiddels koud gewor den backs werden naar voren gehaald om ook een kansje te hebben, zich te bewegen. Deze veranderingen waren niet nadelig; de Olympia-voorhoede kwam zelden voorbij de SVLV-halflinie, ter wijl de score uit de SVLV-voorhoede gestadig werd opgevoerd. Bij het onge luksgetal gekomen, werd er een punt achter gezet. SVLV heeft echter Wilhel mus en Raaphorst nog boven zich op de competitie-ladder en Hollandia ongeveer naast zich, zodat 't wel aardig zou zijn, als SVLV volgende week van Quintus 2 wint. BASKETBALL The Bona Stars 1Vodo 2 8521 Men kan hier nauwelijks van een wed strijd spreken. Het team van Vodo was onvolledig en kreeg steun van een toe vallig aanwezige Pluto-speler, terwijl de eerste klasse-speler Andela (Vodo) het team versterkte. Daar de vastgestelde aanvangstijd reeds lang was overschre den werd overeengekomen, de wedstrijd 10 min. in te korten. Voor Vodo bleek dit achteraf een gelukkige beslissing. Vodo werd volkomen overspeeld en slechts de kortere tijd belette hun te genstanders de score tot 100 punten op te voeren. Voor Vodo kwam de eerste klasser Andela tot 11 punten, terwijl voor The Bona Stars Hans Kagie 6, Dennis Hol lander 18, Ashley Hollander 29 en Kees Pley zelfs 32 punten scoorden. Ruststand 345. eindstand 8521. The Bona Stars aPluto (jeugd) 3631 Pluto, versterkt met een seniorlid, bood goede tegenstand en stond bij de rust 7 punten voor (916). In de tweede helft kwam de Stars- jeugd echter beter op schot en scoorde 27 punten, tegen Pluto 15 punten. Eind stand 3631. ArgusThe Bona Stars b (jeugd) 6933 Tegen jeugdkampioen Argus behaalde het 2e jeugdteam der Stars geen onver dienstelijk resultaat. Na 9 minuten was de stand zelfs nog 910 in het voordeel der Stars. De rust kwam met 2513. In de tweede helft scoorde vooral P. v. Exel van Argus er lustig op los (29 pnt) waardoor Argus steeds verder uitliep. Tweede helft 4420, eindstand 6933. Vodo 2The Bona Stars 2 3834 (on officieel) Evenals tegen het eerste team der Stars kwam Vodo weer on volledig in het veld en met behulp van een tweetal andere spelers werd een team geformeerd voor een vriendschap pelijke wedstrijd, hetgeen de Hagenaars wonnen met 3834. Wij vragen ons af, of teams als Inter- nationSls en Vodo 2, die herhaaldelijk verstek laten gaan, zich niet beter uit de competitie kunnen terugtrekken. COMPETITIE LEIOSE SCHAAKBOND Gisteravond werd onderstaande wed strijd gespeeld. VTL II—Philidor V: C. G. v. d. Voorst J. J. A. Ter Haar 01; G. Roozendaal B. de .Tong 01; J. BeijJ. Melse 01; N.O.F. Comelissen O—l A. Mom- berg, res.—F. J. Vis 1—0; A. Smit—A. Langezaal 10; C. J. Verbiest, res.A. Vermaas 10; Chr. de LaafG. M. v. Houten 01; A. C. Teleng—G. A. L. Teeuw, res. 01; A. J. Kok, res.J. Buis, res. 01. Eindstand 37. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00--24.00 VARA. VARA: 7.0 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram, en reportage. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram en act. 8.55 Tips van de voe- dingsmarkt. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.359.40 Waterst. VPRO 10.00 Schoolradio. VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenaa. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gescproken portret. 14.00 Filharmonisch ork en soliste. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Koorzang. 17.15 Lichte muz 17.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek, Het emigratiepraat je van H. A. van Luyk. 18 00 Nieuws en comm. 18.20 Regeringsuitz.: Serie: Kies een loopbaan bij het onderwijs IV. De functie van lerares bij het Nijverheidsonderwijs voor meisjes, d. mej. E. Mesdag, oud-directrice v. d. huishoudschool te 's-Gravenhage. 18.30 Lichte muz. 18.55 VARA-Varia. 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Joods progr. VPRO 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Promena- de-ork en sol. 20.50 Een stuk brood, hoorsp. 21.40 Gram. 21.50 Strijkork. 22.20 Keuren en kiezen, praatje. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte muz 23.00 Tus sen mens en nevelvlek, lezing, 23.15 HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Ge wijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 9.00 Voor le zie ken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgend'enst 11.00 Gram. 11.15 Dombey Zoon. hoor spel. 12.30 Land- en tuir.b.meded. 12.33 Mannenkoor. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 15 Jaar gele den, praatje. 13.20 Met Pit op pad. 13.25 Lichte muz. 13.55 Gram. 14.45 Pianospel. 15.00 Jeugdconc 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Grama 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.15 Spectrum van het Christelijk organisatie- en verenigingsleven, le zing. 18.30 Leger des Heilskwurtier. 18.45 Boekbespr. 19.00 N'euws en weerpratje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 20.00 Passiestonde (II). 20.40 Gram. 20.45 Kamerork. 21.15 Samenzang. 21.45 Klankb. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nieuws. 22.40 Zaal- sportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuwe gram. 23.5524.00 Nws. (Over de 4de lijn). Van 18—20 uur. Ouverture Leichte Kavallerie, Aquarellenwalzer, Freunde, das Le- ben is lebenswert, Meine lippen sie küssen so heisz, Ich hol' dir vom Himmel das blau, Wolgalied, Wir bummeln durchs Leben, Dein ist mein ganzes Herz, Vil ja, Niemand liebt dich so wie ich, Ja das Studium der Weiber, Ouverture Les Saltim- banques, La Czarine, Olie Torero, Sa lade de fruits, Le canari, Je te don- nerai, Le piano de ia plage, Only you, Marie. Marie, La chanson pour Rose- line, Ce serait dommage, Milord, Tant que je vivrai seul, Lazzarella, Marina, Piccolissima serenata, Do- mani, Conzonetta d'amore, Na voce, 'na chitarra, Bahia, Lisboa antigua, Encontro en Santos, Perhaps, per haps, perhaps, Roulette, Dengoza, Praia Vermelha, Love is a two way street, Side saddle, I like your kind of love, Personnalités. VATIKAANSE RADIO. (31 m. 10; 41 m. 21; 48 m. 47; 196 m.) 22.15 uur. Gabriel, patroon van alle katholieke radio-mensen. Televisieprogramma s. KRO: 17.00 (NTS) Jeugdjourn. 17.10 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Mensen, dingen, nu.20.30 Kunstkron. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Forum. De opera „Salome" van Richard Strauss, welke woensdagavond door acht Eurovisielanden van de Weense televisie zal worden overgenomen, komt niet op het Nederlandse t.v.- scherm. Naar wij vernemen heeft de NTS deze uitzending vanuit de Weense Staatsopera geweigerd, om dat de Vara niet bereid was, haar programma, dat o.m. bestaat uit een quiz voor militairen, te wijzigen. De Weense uitzending was gratis aan de NTS aangeboden. EXTRA T.V.-UITZENDING De Franse televisie zal morgen, woensdag 23 maart, een directe re portage uitzenden van de aankomst van Sowjet-premier Chroesjtsjef op het vliegveld Orly bij Parijs. Deze reportage zal als televisie-uitzending door de N.T.S. worden overgenomen van 10.50 tot 11.25. Des middags van 14.55 tot 15.30 volgt een reportage van de kranslegging bij de Are de Triomphe en de daaraan voorafgaan de tocht over de Champs Elysee. Ook deze Eurovisie-reportage zal door de N.T.S. worden overgenomen. Voor beide ertra uitzendingen is Joop Si mons commentator. in kwaliteit de BAAS (Advertentie) van K.K. door DOUGLAS GREY 27) „Nou, dat is immers ook geen kwaad ding, zolang het je tenminste in de goede richting voert", ver klaarde Flint met de hand op de deur knop. „Maar laten we nu onze tijd met verpraten en wijs de weg naar die koepelkamers'' Ze verlieten de logee kamer "ri slopen zachtjes 'ie trap op. Op de vierde verdieping heerste diepe rn; en Norton begon de wenteltrap naai de koepel te beklimmen. Hij bracht zijn chef in het grote vertrek met de vele vensters en de deur met de spie gel aan het einde. „Koud uw lantaarn klaar, me neer", fluisterde Roy. „Het is hier aardig donker, nu de maan ondergaat, maar in die andere kamer komt he lemaal gen licht, want er zijn geen ramen in." Flint wilde juist antwoord geven, toen zijn scherpe oren het zwakke geluid opvingen van een bewogen gordijn aan de andere zijde van het vertrek tussen de beide vensters in. Hij legde zijn hand op Norton's mo-id, om hem te bedu'dei zich stil te hou den, en sloop naar de vensters toe, woar hij roerloos bleef staan. Gedu rende misschien tkn seconden stond hij daar en luisterde scherp toe, of hij iets achter het gordijn hoorde. Toen trok hij net met een snelle be weging opzij. Een onderdeel van een seconde ~ag hij een groot voor verp onder het li' ht van een elektrische lantaarn cn ecu lar.ge witte hand een mannenhand die het vasthield En toen viel h'j achterover en alles draaide om hem heen, totdat hij het bewustzijn ge heel verloor. Maar in het korte ogenblik tussen het wegtrekken van het gordijn en de hem toegebracht slag, had hij de bronzen schaal uit de Sjangperiode gezien en de beschadigde plek, waar de smaragd gezeten had. „Ik wist niet dat u al, op de hoog te was van wat we vanavond gedaan hebben", erkende Roy met zeker ont zag voor zijn chef. „U weet toch ook overal achter te komen. Soms krijg ik het gevoel, of u een tovenaar bent." „Er zit toch niets wonderbaarlijks in", zei Flint. „Ik houd mijn ogen altijd wijd open en ik heb een uitstekend gehoor. Dat is de hele verklaring. Dat is de eerste keer toch niet dat ik je dat vertel?" „Ja, dat is wel zo" bromde Nor ton", „maar het schijnt u helemaal geen moeite te kosten, Als i k ergens op af wil gaan, dan m-oet ik me al tijd door mijn instinct laten leiden." HOOFDSTUK XIX Bijna gevangen. Flint was niet langer dan een halve minuut buiten bewustzijn. De slag had hem gelukkig niet met volle kracht getroffen. Hij had hem nog wat weten af te weren en al was het dan een zware salg, hij was toch niet erg genoeg, om hem lang buiten be wustzijn te brengen. Norton was tijdens de aanval niet werkloos gebleven. Hoewel het in het vertrek volkomen donker was, kon den zijn scherpe ogen Flint nog als een donkere schaduw zien staan, voordat hij het gordijn wegtrok. En toen het moment van handelen kwam, ving hij een glimp van de offerschaal in het felle licht op en van de mannenhand, die het zo ge zochte en begeerde voorwerp weg griste. Hij had nauwelijks tijd om te kijken en voordat hij zijn blik langs de uitgestoken arm heen op het ge laat van die man kon richten,- zag hij een donker voorwerp boven het hoofd van zijn chef vliegen en er op neerkomen. Een doffe slag, voetge- schuifel en duisternis „Grote hemel," riep Norton uit, en stormde toe om zich op de onbe kende aanvaller te werpen. „Waar is die kerel ergens?" Achter het gordijn bevond zich een soort nis met een voetstuk voor een beeld maar verder i\iets. Toch be greep Norton, dat daar een ogenblik tevoren een levend wezen geweest moest zijn, iemand die Flint had neergeslagen Maar nu was er nie mand, hoe hij ook met zijn zak lantaarn zocht. Op het buffet ontdekte hij een karaf met water en Norton schonk een glas vol Toen hij ermee bij Flint kwam, zat zijn chef al overeind en liet het licht van zijn lantaarntje door alle hoeken van het vertrek glijden. „Dank je, Roy," zei hij. „Ja, een beetje water zal me goed doen. Ik ben overigens niet gewond. Waar is die kerel gebleven?" Hij krabbelde overeind, bleef even stil staan om bij te komen en keek daarop achter het gordijn. „Nogal eenvoudig, Roy," zei hij. „Daar zit natuurlijk ergens een ge heime deur. Die kerel had de schaal natuurlijk net uit een geheime berg plaats weggehaald. Maar toen zag hij mij en sloeg me neer, knipte zijn licht uit en verdween weer in de schuilplaats, waaruit hij te voorschijn gekomen was." „Juist, meneer, ik geloof wel dat u het bij het goede eind hebt," zei Norton droogweg, „maar wat hebben we daaraan, zolang we die geheime deur niet gevonden hebben? Boven dien snap ik er niets van, hoe die schaal hier in huis gekomen kan zijn, als er niet een heel complot achter zit." „Het staat nu wel vast, dat K.K. de man is, die de schaal gestolen en Kitura vermoord heeft," merkte Flint op en hij bevoelde zijn hoofd om zich ervan te vergewissen dat hij niet ernstig gewond was. „De politie, die hem nu al twee jaar tevergeefs op de hielen zit, beweert dat hij alles altijd anders doet dan ieder ander. Dat verklaart al die krankzinnige dingen die wij in de laatste vier entwintig uur hebben meegemaakt bij het zoeken naar die schaal. In elk geval geloof ik nu vast, dat de schaal hier in huis is." Norton was in de nis met zijn zak lantaarn aan het zoeken en gaf geen antwoord. Opeens riep hij opgewon den: „Verdraaid, ik heb het gevon den, geloof ik!" „Wat?" Flint kwam haastig naar hem toe en zag dat het Norton inderdaad gelukt was de geheime-deur te vinden. Nor ton had haar reeds een eindje open geduwd en Flint voelde de koele avondlucht. „Het ging' doodgemakkelijk, toen ik op dat koperen knopje daar druk te," zei Roy. „Bij daglicht zouden we die deur dadelijk gezien hebben. Je kunt dit toch moeilijk een geheime deur noemen!" Flint duwde de deur wijd open en keek. „Niets dan een gewone brand ladder," zei hij „zo zie je ze bij duizenden in elke grote stad."^ Hij stapte op het ijzeren platform en keek in het rond. „Farrington heeft zijn buitenhuis wel uitstekend in gericht." (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1960 | | pagina 11