kussen sloop Radion Twee fracties in Eerste Kamer voelen niet voor Otem-TV Nu een geborduurd bij Nieuwe luchtvaartmij., 'Sportair", opgericht Verdrag Benelux Economische Unie in Tweede Kamer aangenomen Oud SS'er koos de cel vr Matroos nam noodsprong naar de wal Stoelen tekort voor »Berkelse arts« Eerste-luitenant veroordeeld Dokter Claudia (16) DONDERDAG 17 MAART 1960 DE LE1DSE COURANT PAGINA 7 De fracties van de P. v. d. A. en de A.R. hebben zich gisteren in de Eer ste Kamer gekeerd tegen een com merciële televisie, uitgaade van een onafhankelijke programma-maat schappij, in het bijzonder tegen mo gelijk optreden van de OTEM, een door dagbladen te beheren reclame- onderneming. De heer Algra (AR) verklaarde, dat zijn fractie deze za ken zeer hoog opneemt. Men besprak deze kwestie bij behandeling van de begrotingen van O., K. en W. De heer Broeksz (P. v. d. A.) nam de zaak al even ernstig. Hij keerde zich fel tegen het communiqué, dat staatssecretaris Scholten in decem ber j.l. heeft uitgegeven over de mo gelijkheid van het verlenen van een concessie aan een onafhankelijke maatschappij. Hij is van mening, dat ddt niet kan in een democratische samenleving. De regering moet de schijn voorkómen, dat zij de om roep beheerst. De heer Broekzs is se cretaris van de VARA. Hij is tevens lid van de raad van beheer van het ANP. Hij viel de staatssecretaris scherp aan, omdat deze destijds heeft ingegrepen in het foto-monopolie van het A.N.P. in de TV-studio's te Bussum. De bewindsman, aldus de heer Broeksz, spreekt herhaaldelijk over het recht van nieuwsgaring, maar hij kan ook daarbij wel eens te ver gaan. De heer Broeksz juiohte het toestaan van TV-zendtijd aan politieke par tijen toe. Hij vroeg of het niet mo gelijk was deze politieke partijen sa men in één TV-forum tt doen optre den om verbrokkeling van de pro gramma's te voorkomen. Hij toonde zich voorts een voorstander van TV- uitzendingen voor kerkgenootschap pen. Maar dan moet het Humanistisch verbond deze ook hebben. Onzuiver bloed oorzaak van Rheumatische Pijnen. Kruschen Salts zuivert Uw bloed en zo voelt ge U al gauw weer een ander mens. Dèarom, wacht er niet mee. Begin de weldadige Kruschenkuur liever vandaag dan morgen. Kruschen spoort uw bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking. Die wor den als 't ware verjongd en herkrij gen zo de kracht, om onzuiverheden uit het bloed te jagen en daarmee de oorzaak van uw pijnen te verdrijven. (Advertentie) Paus Johannes heeft de Nederland se mgr. M. N. Lucas, apostolisch visi tator in Scandinavië, benoemd tot apostolisch delegaat voor de Scandi navische landen met zetel te Kopen hagen. Het is voor het eerst, dat een apos tolische delegatie voor dit gebied is benoemd. Deze vertegenwoordigt de Heilige Stoel bij het episcopaat van de landen waarvoor zij is aangewezen. De vestiging van een delegatie bete kent een nieuwe fase in de verbete ring van de situatie van de Kath. Kerk in de Scandinavische landen se dert het herstel van de kerkelijke hiërarchie aldaar in 1953. Volgens het kath. missiemaandblad zijn er in de Scandinavische landen 60.000 katholieken op de twintig mil joen inwoners. Weer Nederlandse troepen naar La (ourtine De dertienhonderd inwoners van het Franse plaatsje La Courtine zien al weer gespannen uit naar de twee de helft van juli. Dan zullen er weer Nederlandse troepen gelegerd wor den die tot eind oktober daar grote oefeningen houden. De Nederlanders hebben in La Courtine vorig jaar een goede naam gevestigd. Herinnering aan vermaarde filmacteur B. en W- van Nijmegen hebben de gemeenteraad voorgesteld voor een symbolisch bedrag grond in erfpacht te geven voor de kapel en gedachte niszuil ter nagedachtenis aan prof. dr Titus Brandsma. Het comité, dat het initiatief tot stichting van het ge denkteken heeft genomen, heeft in- middels zoveel medewerking onder- MotlG OVGT vonden, dat het binnenkort met de uitvoering van de plannen kan be- mMimumpniZGn ginnen. De kapel zal worden onder houden en beheerd door het Karme lietenklooster Sedes Sapientiae. door Heineken's Belegging Noordwijk Nederland heeft er een nieuwe luchtvaartonderneming bij, de n.v. de Belgen beminde systeem van mi nimumprijzen. Men aanvaardt het echter omwille van het grote goed der eenheid in de Benelux. d a -.r j xvia De Kamer nam ook nog een motie Het Verdrag tot instelling van de aan om (je interparlementaire Bene- „Benelux Economische Unie" is gis- lux-raad wijdere armslag en invloed teren door de Tweede Kamer aange- te bieden. Minister Luns zegde toe nomen. Dit ontwerp behelst de aan- d!f a daarbij van node is te bestuderen", passmg van de mvoerrechten en ac- Hij had overigens al uiteengezet, dat cijnzen, plus het arbeidsverdrag. Het de raad belangrijk is als adviesor- aannemen geschiedde zonder hoofde- 2aan voor de regering en als contact- delijke stemming. Kne.punt in de ^n ^JSt werkdoen^ besprekingen was de landbouwpara- een echt parlement zolang de minis- graaf in het Unieverdrag en dan wel ters er niet, zoals in een eèht parle- speciaal het stelsel van de minimum- ment. tot de orde geroepen kunnen •z worden prijzen, die by de uitvoer van onze land- en tuinbouwproducten wor- „Sportair". De maatschappij is zeer den vastgeseld. Minister Marijnen Over de bespreking van het Ant- verwant aan Heineken's Beleggings- moest in de antwoorden toegeven, werPen-Rijnkanaal zei de minister en Beheermaatschappij te Noordwijk. dat de landbouwpfotocollen Tan 194, £C h™; Deze bezit 49 van de honderd aan- en 1950 ook bij dit unieverdrag niet wenst. Daarom zijn geheel nieuwe delen. Bovendien is de heer A. H. waren doorbroken. Het gevaar dreigt beraadslagingen nodig. Bij het over- Heineken, directeur van de beleg- (hans de -„nabouw in ontwikke- Ieg ,2al ech'er ten volle rekening gingsmaatschappij en bezitter van een worden gehouden met de belangen vliegtuigje, tevens directeur van de ,mf kmnen de Benelux achter z 1 van west Brabant, nieuwe n.v. en daardoor bezitter van blijven vergeleken bij de groei in één aandeel. De andere vijftig aan- wijder Europees verband, delen zijn geplaatst en in contanten volgestort. Het maatschappelijk kapi- De regering is van mening, dat taal bedraagt 100.000.het tot stand komen van de EEG de Doelstelling van de nieuwe n.v. is, betekenis van de Benelux geenszins het charteren, huren en verhuren van vermindert. Men zal niettemin alles lichte vliegtuigjes voor goederen- en moeten doen om de Benelux op het personenvervoer in Nederland en gebied van de landbouw een voor- daarbuiten. sprong te doen behouden. De heer Heineken bezit voor privé- Even daarvoor was door de heer gen is eergisteren bij de politie te gebruik een klein Frans sportvlieg- Van Meel (KVP) een motie naar Kerkrade de vroegere Nederlander, tuig van het type Jodel, dat drie zit- voren geschoven, die met algemene thans 'Duitser, J. Mol zich komen plaatsen heeft. Daarin neemt hij al stemmen was aangenomen en waarin melden. J. Mol moet nog vijftien jaar vaak mensen, zakenrelaties b.v., mee. staat, dat het verwerpelijk systeem, gevangenisstraf uitzitten, ómdat hij „Het zal echter", zo meent hij, „nu dat België gebruikt om de invoer na de bevrijding als SS'er en lid wel te klein worden. Ik overweeg dan van Nederlandse producten te be- van het legioen Nederland bij verstek ook een paar grotere toestelletjes aan perken, voor Nederland onaanvaard- tot vijftien jaar was veroordeeld, te schaffen. Hoeveel kan ik nog niet baar wordt, als de andere landen De man vertelde aan de stomver zeggen. We zullen eerst moeten af- van de Europese gemeenschap het baasde wachtcommandant, dat hij de wachten hoe de zaak zich ontwikkelt, eveneens gaan hanteren. De regering cel verkoos boven een leven van ru- Ik geloof echter dat er voor de bur- kreeg de opdracht, dit te voorkomen, zie bij zijn vrouw. Toen dan ook een gerluchtvaart buiten de grote maat- De minister was het met hem eens. huiselijke onenigheid de kop had op- schappiien om wel degelijk kansen Hij stond aan de kant van de agra- gestoken had M. een paar borrels ge- liggen. De grote maatschappijen doen riërs in de kamer. Nederland moet nomen en was op zijn fiets de grens de grote routes. Daarnaast zal er ech- zien te voorkomen, dat criteria in- overgestoken om zich in Nederland te ter een toenemende behoefte bestaan zake de hoogte van de minimum- melden. De man werd inderdaad ge- aan vervoersmogelijkheden op kleine- prijzen worden gesteld. Zij verzet zocht, zo bleek in het opsporings- re routes en routes-naar-keus". zich tegen het in de Benelux gebrui- blad. kelyke systeem van berekening van - De 23-jarige G. J. uit Prinsen- Pr«.zen in de EEG De maatregel beek. bij Breda, is woensdagnamid- minimum-prijzen dient volgens dag in Hoensbroek om het leven ge- minister met de grootst mogelijke komen bij het ontkoppelen van een voorzichtigheid gehanteerd te wor- trekker en een aanhangwagen. De den. Daarom vond hy de motie, die jongeman, die meereed als bijzitter vraaf voorzichtig te zyn en te zor- op een vrachtauto uit Breda, was aan §enJra;i, e minimumprijzen niet door de voet van de Heisterberg uitgestapt, de EEG worden overgenomen, een teraad van* Oosterland bestaande va- Bij het ontkoppelen van de aanhang- staun in de rug". catures zijn thans kandidaten be- wagen rolde deze plotseling terug, noemd, maar hun installatie als raads- waardoor de jongeman bekneld raak- lid ondervindt nog moeilijkheden, te tussen aanhangwagen en trekker. Vooral ook minister Zijlstra liet Gistermiddag werd een raadsverga- Hij was op slag dood. zich zeer afwijzend uit over het door dering gehouden, teneinde de geloofs- Voor slechts f 1.60 en 15 Radion- merkjes krijgt U een smaakvol geborduurd kussensloop. Een aanwinst voor Uw linnenkast - een sieraad op Uw bed. HAAL METEEN EEN SPAARKAART BIJ UW LEVERANCIER Onder de invloed en temeergesla- Drie nieuwe raadsleden in Oosterhout In drie van de vijf in de gemeen- Om z'n vrouw te helpen Architect Nicola Cantore uit Rome, heeft een Rudolf Valentino monu ment ontworpen. Als plaats is aangewezen Castellaneta, waar de man, die miljoenen vrouwenharten sneller deed kloppen, werd geboren. Valentino werd in 1895 als Rodolfo Guglielmi geboren. Geen van de dorpelingen zou toen hebben kunnen vermoeden, dat hij later een zo bekend filmspeier zou worden. af". Daarop verdween hij met de sprong van zijn leven „over de muur". Het schip voer een meter of twee uit de wal en het achterdek was drie meter hoog Toen gisteren de „Eemland van de Hanekroot had op het achterdek Koninklijke Hollandse Llyod de staan zwaaien naar zijn vrouw Dini Noordersluis te IJmmden uitvoer met (23), die nog even met het op halve bestemming Brazilië, leek alles aan kracht varende schip meeliep. Ze had boord de gang te zullen gaan, die het zoveel aandacht voor haar man, dat bij elke uitreis gaat. De bemanrungs- ze over een ketting struikelde en be leden, die zich even vrij hadden kun- «rusteloos op de kade bleef liggen, nen maken, hingen over de railing te Toen Frits zag, dat zyn vrouw bleef kijken naar bekenden, die hun een liggen, nam hy snel zijn besluit: hij laatste vaarwel toezwaaiden. wilde weten, wat zijn vrouw man- Plotseling veerde een van hen, de keerde, en hij wilde bij haar zyn. 25-jarige matroos Hanekroot over- Het schip vervolgde onverstoorbaar zijn pasbegonnen reis. In de hut van de kapitein liggen alle papieren, het monsterboekje en de pas van Frits Hanekroot. De ongevallendienst van IJmuiden bracht mevrouw Hanekroot eerst naar het ziekenhuis en leverde haar later thuis af, waar ze met een zware her senschudding in bed ligt. Haar man had woensdagavond zijn maatschappij nog niet van het ge beurde op de hoogte gesteld. Zijn commentaar is: „Ik hoop, dat de maatschappij het mij niet a1 te zwaar zal aanrekenen. Dit zou iedereen toch eind. Hij duwde de stuurman en en kele maats opzij en riep: „Ik wil er- Advertentie) De grote zaal van de rechtbank in w het Paleis van Justitie te Leeuwar- brieven te onderzoeken van de nieuw- den wordt momenteel in gereedheid benoemde raadsleden, die alle drie gebracht voor de behandeling van de f"\ I I O oenoemae raaasieaen, cue ane arie georacnt voor ae Denanaeiing van de toe is heeft - taat an goe<ie Ue qlll-bas een aanhangwagen r 'benoeming hebben aangenomen, zaak tegen de Berkelse arts O, die dienst'van veertig jaar. Uit een ver J 27 doch het vereiste quotum was niet op 27, 28 en 29 april aanstaande zal vitron DOn v«innoi Onrechtmatige verzoeken om voorschot De Krijgsraad te Velde-West, heeft gedaan hebben? Ik kon er toch niets de 57-jarige eerste-luitenant J. VV. aan doen, dat mijn vrouw viel? Wat uit Hilversum veroordeeld tot drie kon ik anders doen in dit geval?" weken militaire detentie. Luitenant W., die hoofd van de ST^i^PEroTTIJDVERKORTINC^R vaar- en duikerschool te Geertruiden- ARBEIDSTIJDVERKORTING berg was, was ten laste gelegd, dat M,„, hij een sergeant-majoor duiker, aan tii^nnu S n 1 regering acht de wie een voorschot van ƒ2000,- was "«t gekomen om de veertig- verstrekt, had overgehaald hem hier- ""ge arbeidsweek als doel van de van ƒ500,- te geven. Ook zou hu f2b"dsSSlSSKS?.6, v¥' ic Iefgen een sergeant-schipper verzocht heb- 7^ K«u5^?» v. arbeidsverdrag. ben ten onrechte ien verzoek om Dlt.b* u'l het antwoord van de voorschot in te dienen, en zelf zou hij Taf f. n. J-ragenlust van de onrechtmatig van de korpsadminlstra- Internationale Arbeidsorganisatie te teur een voorschot verkregen heb- gfnèvf; Deze vragenlijst was aan ben. Ook zou hü met een militair alle nationale regeringen toegezonden voertuig privé-ritten hebben ge- m vpa met het feit, dat het maakt. vraagstuk van de arbeidstydverkor- tt a\ e n 4 t~\ i -4. aan de orde zal komen tijdens Verdachte gaf alles toe. De hiite- de in juni te houden 44ste inl*rna. nant, die dit jaar aan pensionering tionale arbeidsconferentie. doch het vereiste quotum was niet op 27, 28 en 29 april aanstaande zal aanwezig. Geen van de vijf raadsle- terechtstaan op beschuldiging van klaring van een kolonel bleek, dat verdachte een van de weinige dui- den, die als lid bedankten wegens de gifmoord op zijn medegevangene, de ker-deskundigen is die het leger rijk ^3 terugkeer van burgemeester S. W. A. 34-jarige A. Lodder. Aangezien er Zjjn zwakke punt is echter dat Laurense verscheen op de vergade- voor deze publieke rechtzaak grote hij een sieoht administrateur is Aldus deelt de Nederlandse inlich tingendienst voor de Verenigde Na ties mede. Een hevige brand, die woens dagavond j.l. in de Columbiaanse belangstelling wordt verwacht, De auditeur-militair zei ook, hier haven Buenaventura is uitgebroken, Volgens de bepalingen van de ge- wordt de ruimte voor de publieke te doen te hebben met een militair, heeft aan acht personen het leven meentewet kan nu eerst na verloop tribune vergroot. Er zullen stoelen die zijn sporen heeft verdiend. Het gekost. Er zijn meer dan tweedui- van 24 uur een volgende vergade- worden geplaats uit het Beurege- rijk kan trots op hem zijn. Nu juist zend woningen in de as gelegd, ring worden belegd, doch wanneer de bouw te Leeuwarden. Voorts wordt hij deze onrechtmatige handelingen waardoor negenduizend personen dak- vereiste meerderheid dan weer niet er in de zaal een geluidsversterker aanwezig is kan een derde vergade- met microfoons gemonteerd. De heeft verricht, moeten ze zeer zeker loos zijn geworden, gestraft worden. Hij eiste drie maan. De brandweer is er nog niet in ring altijd doorgang vinden ongeacht akoestiek in de zaal is namelijk den, waarvan 6 wéken voorwaarde- geslaagd het vuur meester te het aantal opgekomen leden. lijk, met een proeftijd van een jaar. den. De heer Bill Dekan, een mnsicus uit Black Creek (Ontario-Canada) heeft een goede oplossing gevonden om tijdens de wintermaanden zijn contrabas te vervoeren. Het muziekinstrument kan op twee ski's gemonteerd wor den. Een autootje en de sneeuw doen de rest. Waarschijnlijk ontduikt de heer Dekan de wegenbelasting, omdat hier geen sprake is van een aanhang wagen in de zin der wet.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7