Overmorgen wordt de Maresingel te Leiden heropend GUPA Scherp Deskundig forum lichtte ouders in over mogelijkheden bij vervolg-onderwijs Quartetto Carmirelli voor Kunstkring DONDERDAG 17 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 jongeren-gesprek over samengaan chr. partijen Naar wij vernemen hebben de KVP- Laatste Berichten OVERLEG OVER STAKING Een woordvoerder van het mini- T sterie van economische zaken deelde jongeren in de kring Leiden overleg vanmiddag desgevraagd aan het ANP gepleegd met jongeren van de A.R.P. me6] ministerraad zich van en de C.H.U. om van gedachten te m0rgen, op basis van het bekende wisselen over een mogelijke samen- regeringsstandpunt en gehoord de -»d ap uea ubesiraures i» 8upiJ9M uit£praak van de president van de tijen. Leden van de Arjos, de CHJG rechtbank, heeft beraden over een en de KVP-jongerengroepen worden z0 snel mogelijke beëindiging van aanstaande zaterdag 3 uur in hotel bouwconflict. Als uitvloeisel van Toor te Alphen aan den Rijn ver- ^it beraad heeft de minister van wacht, waar dr S. W. Couwenbergh Economische Zaken (die vanmorgen een inleiding zal houden over Jonge- ondanks zijn griep de ministerraads- ren vóór samenwerking en eenheid? vergadering heeft bijgewoond) de Het wordt een open gespren, dat door voorzitters van de drie bouwvakpa- ieder zal kunnen worden gevoerd. troonsbonden tegen drie uur van middag voor een bespreking op zijn departement uitgenodigd. Afgesloten sinds zomer 1959 Morgenmiddag is het zover: de laatste hand word gelegd aan de Leldse Maresingel en waarschijnlijk zal men overmorgen van deze weg gebruik kunnen maken. Reeds enkele jaren geleden kwam het gemeentebestuur te Leiden op het idee, dat het verkeersobstakel de Slachthuisbrug, een nauw onover zichtelijk bruggetje, dat oorzaak werd van vele ongelukken, opge ruimd moest worden. Het water im mers, dat er onder stroomt, had als vaarweg geen betekenis meer. Vroe ger werd het gebruikt door de schui ten, die het slachtafval, de z.g. on geboren mest kwamen ophalen. Thans geschiedt dit echter met auto's. Een verkeersongeluk met een mi litaire colonne, waarbij moeder en Tuinbouw en Plantkunde over oude tijden In den Vergulden Turk hield gis teravond de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde haar maande lijkse bijeenkomst. De betrekkelijk weinig aanwezigen hebben een zeer interessante avond gehad, waarbij Oud-Leiden, om streeks de jaren 1910 nu eens van een heel ander gezichtspunt bekeken werd en wel op het eigen gebied van de Mij, n.l. de toenmalige kweke rijen. In een zeer korte huishoudelijke agenda, ontving de waarn. secretaris de heer A. Wetzelaar de goedkeuring op de notulen van de jaarvergade ring en werden enkele interne me dedelingen gedaan, o.a. dat de heer Joh. Mater zijn grote Van Sieboldt- medaille ook beschikbaar had gesteld voor de Floriade. Hierna begon de voorzitter, de heer J. H. Smit zijn praatje over de tal rijke kwekerijen welke Leiden om streeks 1010 als een groene gordel omgaven en waarvan de meeste juist buiten de singelrand lagen. Met naam en dikwijls toenaam werden deze stuk voor stuk behan deld en tevens de assortimenten van potplanten en snijbloemen welke iedere kweker als specialiteit kweek te. Als een echte historicus wist de spreker nog talrijke kleine herinne ringen op te halenI( daarbij op uitste kende wijze geassisteerd door zijn medebestuurslid de heer N. de Leeuw. Dat deze kwekerijen bijna alle ver dwenen zijn weet spreker voorname lijk aan de stadsuitbreiding maar ook aan de opkomst der veilingen, waar door de mensen meer kochten op de markt en bij de straathandel. Dat deze lezing met een historische ach tergrond wel insloeg, bleek wel uit het voorstel van de vergadering om eens een praatavond over deze oude tijd te houden. kind de dood vonden, verhaastte de ontwikkeling van het plan, de brug af te breken en te doen vervangen door een duiker, die de verbindinig tussen het water en de Maresingel moet onderhouden in verband met de afvoer van enige riolen. Reeds in de zomer van 1959 werd 't werk ter hand genomen. De dienst gemeentewerken belastte zich met de aanleg van een duiker, waarvan zij de uitvoering onder-aanbesteed- den aan de firma Egas. Al dadelijk werd deze aannemer geconfronteerd met de bijzonder slechte bodem-struc tuur aan de Maresingel. Hetzelfde euvel was er destijds oorzaak van, dat een duiker, welke door Wernink ten behoeve van de Stedelijke Licht fabrieken eveneens in de Maresingel werd aangelegd, onvoltooid bleef. De damwand voor deze duiker be zweek en men liet het maar zo. La ter werden pijpleidingen aangelegd. De grond in dit gebied heeft een zeer ongelijk profiel. De kleilaag on der het veen is zeer ongelijk en biedt niet voldoende steun. Steeds weer moesten de uitvoerders dieper gra ven, voor zij tot het storten van zand konden overgaan. In begin december het vorig jaar kon de Nederl. Bazaltmaatschappij uit Zaandam in opdracht van de gemeente Leiden beginnen met het aanleggen van het wegdek. Ook hier werd het werk aanzienlijk vertraagd door de slech te grond-kwaliteit. „Het is altijd moeilijk van oud nieuw te maken" zegt de uitvoerder de heer De Geus. „We leggen liever een weg door het weiland aan". Maar thans is het werk toch bijna gereed. Een asfaltlaag werd aangebracht en door een wals geëffend. Als laatste daad dienen morgen de betonnen platen tegen de rails van de SLF- spoor gelegd te worden. Daarna is de weg voor alle verkeer open. Er zal geen lint worden doorgeknipt. Stop met kneedbaar hout van Ceta-Bever (Advertentie) Laats ie schooljaar l.o. vraagt beslissing Initiatief van vier oudercomité s potlood No. 531. Horizontaal: 1. komt van de bijen, 3. boom, 5. zijtak Donau, 7. lengtemaat (afk), 9. sint (afk.), 10. uobêle, 11. jongensnaam. 12. fami lielid, 14. gravure, 16. heelt een haan, 17 boom. Verticaal: 1. vlinderbloemige plant, 2. muzieknoot, 3. voorvoegsel, 4. in- sekf 6. ijverig, 8. voorzetsel, 9. zoon van Noë, 11. tevens, 13. be-g, 14 eme ritus (afk.), 15 muzieknoot Oplossing morgenavond. Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. stuur, 6. weg, 7. ree, 8. aal, 9. cel, 10. knots. Verticaal: 2. Tegelen, 3. Utrecht, 4. kwaad, 5. telle. Gisteravond werd in restaurant „In den Vergulden Turk" een wel zeer belangrijk programmapunt van het laatste lagere-schooljaar afge werkt. Zo mogen we toch wel het contact zien, dat moet bestaan tus sen degenen, die zijn belast met het vormen van de jeugd, en de ouders. En in het bijzonder geldt dit als de tijd nadert van het „en wat nu"? Het is prettig, te zien, dat steeds meer ouders doordrongen raken van het besef, dat belangstelling voor en medeleven met de studie van hun kinderen voorwaarden zijn voor het zich verzekeren van een veilige en juiste plaats in de maatschappij door het kind. Zoals reeds enkele jaren de ge woonte is, hadden ook thans de ou- dercomité's van de St. Barbara-, Don Bosco-, St. Jozef- en Pacelli- scholen een oproep gericht tot de ouders van leerlingen van de zesde klassen van deze scholen tot het bij wonen van een forum-avond, waar op men in de gelegenheid zou wor den gesteld, een inzicht te krijgen in de mogelijkheden, welke het ver volgonderwijs te bieden heeft. Velen hebben aan deze uitnodiging gehoor gegeven. De avond en de leden van het forum werden ingeleid door de voorzitter van het oudercomité der Pacellischool, de heer P. J. Bergers, die de aanwezige ouders opwekte, zoveel mogelijk vragen te stellen, waardoor het voor hen gemakkelij ker zou worden, straks een keuze voor hun kind te maken. Het forum bestond uit de rectoren van de beide katholieke lycea, pa ter dr W. Geurts o.f.m. van het St. Bonaventuralyceum en drs J. J. A. Zonneveld van het St. Agneslyceum, de heer A. H. van Eisen, hoofd van de VGLO-school voor jongens aan de Boommarkt, mej. M. J. H. Bon net, hóófd van de VGLO-school voor meisjes aan de Pelikaanstraat, mej. T. W. van Mechelen, directrice'R.K. Vakschool voor meisjes, de heer M. Jacobs, adj.-directeur der Lagere Techn. School Don Bosco, zuster Thereseline, hoofd van de meisjes ulo „St. Barbara" en de heer K. Keizer, onderwijzer jongens-ulo, Vrouwenkerkhof. De voorzitter was mr H. M. dt Munck. Drs Zonneveld gaf een uiteenzet ting van het schooltype MMS, dat naast Ulo en HBS voorziet in de be hoefte van een groot aantal meisjes, voor wie steeds meer beroepen ko men open te staan, op het ogenblik reeds meer dan 6000. Tot de ver schillende mogelijkheden behoren hier o.a. studie voor de middelbare akten en semi-universitaire MO-op- leiding. Zuster Thereseline besprak de ulo opleiding, aansluiten op -et lager onderwijs. De vierjarige cursus be vat de zelfde leerstof als de drie jarige, alleen is het tempo langza mer, waardoor meer leerlingen kans van slagen hebben. Met het diploma op zak staan er vele mogelijkheden open voor de afgestudeerde. De heer Kaizer wees op het ver schil tussen het A- en B-diploma: A. bij uitstek talenopleiding en B een volop wiskunde-afdeling als voor opleiding voor de technische vakken. Mej. Van Mechelen besprak de structuur van het onderwijs aan de Vakschool voor meisjes, ook wel huishoudschool genoemd. Ook di rect vanaf de lagere school kan men deze inrichting bezoeken. Pater Geurts deed afdoende uit de doeken, dat de staat geen lyceum-eindexa men kent, alleen het diploma gym nasium en hbs. In tegenstelling tot de heer Zonneveld had pater Geurts voor wat de meisjes betreft een ze kere voorkeur voor de hbs-oplei- ding, vooral in een stad met veel handel en industrie. Deze vorming mag dan, aldus pater Geurts, min der „musisch en artistiek" zijn dan de MMS, praktisch is er veel voor te zeggen. Ook de andere forumleden hebben nog uitvoerig hun eigen takken van onderwijs voor de ouders nader be licht. Zo werd o.a. gewezen op het grote nut van het VGLO, vooral voor de kinderen, wier bestemming in de zesde klas l.o. nog niet duidelijk is. Na de pauze maakten vele ouders ge bruik van de gelegenheid, door het stellen van nog meer vragen verder door te dringen in het wijd vertakte, doch goed geoutilleerde net van het Nederlands onderwijs. De volle aan dacht, waarmee de ouders een en an der hebben gevolgd doet ons ver-v moeden, dat deze avond goede vruch ten zal voortbrengen. Leidse Universiteit Op dinsdag 29 maart a.s. 's mid dags om kwart over vier zal de heer J. J. M. Beenakker, benoemd tot Lector in de Faculteit der Wis- en Natuurkunde zijn ambt openlijk aan vaarden door het uitspreken van een openbare les in het Groot Audito rium. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Thermometry at liquid he lium and liquid hydrogen tempera tures", de heer M. Durieux, geboren en wonende te Katwijk. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Enkele aspecten van de embryo nale ontwikkeling van de menselijke maag", de heer M. Miete, geboren te Rotterdam en thans wonende te Arn hem. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Samuel Senior Coronel" (Zijn be tekenis voor de sociale geneeskunde in Nederland), de heer A. H. Ber- gink, geboren te Enschede en thans wonende te Den Haag. Geslaagd voor het Cand. ex. En gelse taal- en letterkunde mej. R. P. Kelder te Den Haag en de heer A. Groeneweg te Leiden. „Natuurvriend'' en aquarium-inrichting Gisteravond gaven de heren J. v. Weizen en C. Arnoldus aanschouwe lijk onderwijs over het belangrijke onderwerp „Aquariuminrichting", aan de leden van „De Natuurvriend". Hiertoe stond reeds voor de aan vang van de vergadering gereed een leeg aquarium, planten, stenen en een emmer zand compleet met troffel. Na het welkomstwoord door de voorzitter, C. Borghart, passeerden enkele mededelingen van huishoude lijke aard, w.o. richtlijnen voor de a.s. huiskeuring, vlot de hamer. Hierna werd de leiding voor de ver dere avond in handen gelegd van bei- do reeds genoemde heren. De heer v. Weizen attendeerde de aanwezigen er op direct op, dat zeer vee] liefheb bers zich veel moeite en kosten zou den hebben bespaard, wanneer ze zich wat meer met de beplanting van hun aquarium hadden bezig gehou den. Iedere aquariumhouder moet le ren zijn aquarium goed te beplanten. Hoe dat moet gebeuren toonde de heer C. Arnoldus, die inmiddels reeds een juiste bodem met enkele terras- jeè van lavasteen in het aquarium had aangebracht. Spr. legde vooral de nadruk op het grote onderscheid tus sen de verschillende planten onder ling, wat hun vorm, kleur en lengte betreft. Ook de belichtingsintensiteit is voor alle planten niet hetzelfde. Vooraf moet de liefhebber bepalen, welke planten hij gaat plaatsen opdat hij bij de beplanting rekening kan houden met de eisen, welke deze stel len. Vervolgens werd aandacht ge schonken aan de achtergrond, mid den- en voorbeplantaing, waarbij de afmeting van het aquarium een zeer grote rol speelt. De wijze waarop de beplanting geschiedt werd ook onder de loupe genomen. Het komt nog al eens voor, dat men de planten te diep Doot, zodat daardoor rotting op treedt. Inmiddels was het aquarium geheel gereed gekomen en was het de beurt aan de leden commentaar te leveren en vragen te stellen. Hiervan werd na de pauze met de gebruikelijke verloting dankbaar gebruik ge maakt. DRIE DIEFSTALLEN IN E E N Vannacht zijn op de Langebrug drie inbraken gepleegd, vermoedelijk alle door dezelfde inbreker. Bij drukkerij Groen aan de Lange brug 85 wist hij binnen te dringen door een openstaand raam. In het kantoor forceerde hij een bureau, waarna hij met de daar opgeborgen sleutel de brandkast opende en een bedrag van ƒ560,medenam. Daar na is hij te land gekomen in een per ceel van Parmentier aan de Lange brug 75, waar hij een schrijfbureau forceerde en 65 gulden ontvreemde. Ook hier maakte hij dankbaar ge bruik van een openstaand raam. Tenslotte drong hij de Rudolf Stei- nerschool aan de Langebrug 75 bin nen, waar hij uit een schrijfbureau een bedrag van 360,ontvreemde. Vermoedelijk is hij hier door een poort binnengekomen. Onbekenden hebben zich gister avond toegang verschaft tot de R.K. Bibliotheek aan het Steenschuur. Zij hebben een beurs met 32 gulden en een los bedrag van acht gulden ont vreemd. De 19-jarige Leidse studente R. A. v. d. B. is gisteren omstreeks half zes tijdens rijlessen in de uni- versiteits-manege aan de Kaiser- straat van Let paard gevallen. Nadat zij naar haar woning aan de Witte Singel was overgebracht achtte de dokter transport naar het ziekenhuis raadzaam, daar zij een hersenschud ding had opgelopen. Burgerlijke Stand Geboren: Petronella Antoinette Ma ria d. van M. Frankhuizen en J. E. van der Klaauw. Dammes Jan z. van D. Bergman en J. Matters. Jacobus z. van A. Boot en A. C. C. Heruer. Antonie Hendrik z. v. H. A. Korswa- gen en C. L. Teijn. Geert Jan z. van J. Drion en E. J. van Rooijen. Helena Petronella d. v. C. L. Leijendekker en H. P. Gimberg. Lydia d, v M. Ver- steegen en J. van Egmond André z. van M. van Dijk en J. E. Visser. Overleden: H. Veilbrief 83 j. wedu we van W. T. L. Boom. W W Dijk stra 84 j. man. A. Sieval 80 j. echtge note v. J. Jacobs. A. Hoogervorst 78 j. man. M. P. Kettenis 83 j. wed. v. T. Kramp. J. J. Sollie man 52 j. W. Slootbeek 69 j. man. ZANDER AUSPICIËN van de „Leidse Kustkring voor Allen" speelde gisteravond het Quartetto Carmirelli een concert met werken van Mo zart, Shostakovitch en Brahms. De Stadsgehoorzaal was vrij redelijk bezet; en terecht, want wat het Quartetto Carmirelli bracht, stond op een zeer hoog peil. Het kwartet is 5 jaar geleden opgericht en con certeerde sedertdien in alle belang rijke landen van Europa en in Ame rika. Pina Carmirelli en Montserrat Cervera, viool, Luigi Sagrati, alt viool, en Arturo Bonucci, cello', vor men een ensemble dat, wat vooral bij Shostakovitch bleek, prima ge traind en op elkaar ingespeeld is. De eerste violiste Pina Carmirelli heeft een grote techniek en vastheid, maar heeft aan de andere kant de neiging te solistisch te spelen. Dat viel vooral op in Mozart en Brahms. Het klinkt allemaal zeer muzikaal wat zij doet, maar springt er toch uit wat timbre en temperament be treft. Zeer soepel bij de anderen aansluitend, speelde de cellist, Ar turo Bonucci. Hij mag dan wel eens detineren, maar zijn aanpak is die van een volmaakt kwartetspeler. BEGONNEN WERD met het be faamde strijkkwartet in CK.V. 465 bijgenaamd „het dissonanten kwartet" van W. A. Mozart. Dit is het laatste kwartet van een zestal, opgedragen aan Haydn, met wie Mo zart bevriend was. De Weense cri- tiek keurde het half dozijn af als „te sterk gekruid". Dit sloeg o.a. vooral op het Adagio (de inleiding) van het gisteravond uitgevoerde kwartet. Inderdaad zal dit werk in Mozart's tijd zeer gedurfd zijn ge weest hetgeen hem de bijnaam dissonanten jager bezorgde Nu vallen ons de dissonanten nauwelijks meer op. Het Quartetto Carmirelli had wat tijd nodig om muzikaal „los te ko men"; daardoor pakte ons het Ada gio niet helemaal. Het Andante Can tabile (het tweede deel) was prach tig van klank en ook de snelle de len muntten uit door enorme tech nische vaardigheid en beheersing. Het strijkkwartet no. 4 op 83 van D. Shostakovitch zagen wij qua vertolking als hoogtepunt van het concert. Hier was van een volkomen homogeniteit sprake. Het eerste deel van het werk is muzikaal niet zeer belangwekkend. Veel spreken der is het Andantino, dat door het Quartetto Carmirelli met grote ex pressiviteit en zeggingskracht ge speeld werd. In het Allegretto, dat in het begin wat fugatisch aandoet, vielen ons de prachtig klinkende uni-sono passages op. Met de ritmi sche bijzonderheden werden 'eer in teressante en puntige effecten be reikt. ^JA DE PAUZE beluisterden wij het strijkkwartet in a Opus 51 nr 2 van Johannes Brahms. Dit kwartet is licht van kleur en stem ming en in zekere, zin verwant aan Schubert's beroemde Rosamunde- kwartet. Brahms heeft in dit strijk kwartet waarschijnlijk gedeelten ver werkt uit vroegere, nooit gepubli ceerde werken. In ieder gevaj heeft de componist er bijzonder lang aan geschreven en gevijld, hetgeen ove rigens niet te horen is. Ook hier was prachtig kwartetspel te beluisteren. Vooral het Andante Moderato waarin Brahms een van zijn mooiste melodieën heeft geschreven klonk op het volmaakte af. Ook de tech nisch moeilijk te spelen finale liet niets te wensen over. Er was veel applaus, een bloemen-' hulde voor de dames en een toegift voor het auditorium: een zeer licht en virtuoos gespeelde finale van een Haydn-kwariet. JOOP STOKKERMANS Leidse agenda DONDERDAG, 17 MAART „St. Christoffel", (r.k, vertegen woordigers etc.). Ledenvergadering „De Harmonie", 8.15 uur nam. Rijksmuseum Nat. Historie. Cause rie door dr W. Vervoort over de ex peditie naar Ned Nieuw Guinea, 8 uur nam. K. O.-film- „Herrie om Harry" Casino-theater, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Vervolgcursus. 8 uur R.K. Lyceum. 4 ZATERDAG, 18 MAART Leidse Jeugd Actie. Bonte Avond, St. Antonius Clubhuis. 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Jeugd-EHBO, 3 uur R.K. Lyceum. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Schoonmaakkriebels verdwijnen met behulp van Schoonmaak-artikelen van Drog. J. VRIJENHOEK sppc. KRUIDEN ADRES Haarl.straat 119, t.o Hartebrugkerk SPONZEN - ZEMEN - BORSTELS DWEILEN, enz. enz, Enorme sortering Kastpapier. (Advertentie) Wilt U iets weten? Vraag: Route per bromfiets van Leiden naar Nijmegén. Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht. Driebergen, Rhenen, Opheusden, Zetten-Andelst, Nijme gen. Vraag; Inzake Haagse Kunstijsbaan Antwoord: Deze is reeds tot het volgend seizoen gesloten. Vraag: Inzake les in hardrijden op de schaats. Antwoord: U moet u aanmelden bij de ijsclub in uw woonplaats. Indien u aanleg hebt, kan de secretaris van die club u wel verder de weg wijzen. Inlichtingen kunt u vanzelf ook be komen bij het secretariaat van de KNSB, Oosteinde 23, Amsterdam. Marktberichten 'S-HERTOGENBOSCH, 16 Mrt. Vee. Aangevoerd 7732 stuks vee, zijnde: 3096 runderen, 301 graskalveren, 968 vette kalveren, 840 nuchtere kalve ren, 216 schapen, 16 geiten, 41 lam meren,74 fokzeugen, 322 slachtvar- kens, 48 lopers en 1810'biggen. Prijzen, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwa liteit: melk- en kalfkoeien van 655 tot 1265 per stuk, guiste koeien 625940, kalfvaarzen 8501260, klamvaarzen 675875, guiste vaar zen 600825, pinken 475675, gras kalveren 275—450 nuchere kalveren voor fok- of mesterij 65210, weide- schapen 4575, drachtige ooien 90 140, drachtige zeugen 200320, lo pers 56—70, biggen 3454. Slachtrunderen: aanvoer 678 stuks. Extra kwaliteit van 3,30 tot ƒ3,45 per kg. geslacht gewicht, le kwali teit 3.103.30, 2e kwaliteit 2.703. 3e kwaliteit 2.502.70, vette stieren 2.803.10, worstkoeien 2.402.55, vette kalveren le kwaliteit 2,603.— per kg levend gewicht, 2e kwaliteit 2.30—2.55, 3e kwaliteit 2.2.15, nuchtere slachtkalveren 1.251.55, slachtvarkens 1.40—1.46, slachtzeu- gen le kwaliteit-1.241.-30, 2e kwa liteit 1.101.20, vette schapen 85— 125 per stuk, vette lammeren 90 120, nuchtere slachtkalveren 35— 65. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer: groter, handel: redelijk, prijzen: prijshoudend, guis te koeien: ruimer, ruim prijshou dend, jongvee: groter, matig, gehand haafd, vette kalveren: zeer groot, rustig, prijshoudend, nuchtere slacht kalveren: ruimer, iets levendiger, vaster, schapen en lammeren: be perkt vlot, stijf duur, fokzeugen: groter, langzaam, staande prijzen, lopers en biggen: normaal, stug, op gelijk niveau, slachtvee: normaal, stroef, prijshoudend, slachtzeugen: korter, kalm, moeilijk te handhaven. GOUDA, 17 maart, Kaas Op de kaasmarkt te Gouda zijn heden aan gevoerd 13 partijen. Bij kalme han del noteerde eerste kwaliteit 1,96 tot 2,10 en tweede kwaliteit 1,80 tot 1,95 per kg. BARNEVELD, 17 maart, Eieren Handel redelijk. Prijzen eieren van 56 tot 60 gram 8.50 tot 8.64; 60 tot 65 gram van 8.58 tot 9.22; 65 tot 71 gr. 9.37 tot 9.91; eendeëieren van 61 tot 72 gram 8.15 tot 9.72 alles per 100 'stuks. Pluimveemarkt Aanvoer plus minus 59.000 stuks, handel redelijk. Prijzen slachtkippen 1.65 tot 1.75 per kg.; slachtkuikens 1.65 tot 1.90 per kg.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2