o| zB BLUE BAND Z Dramatische redding aan Nieuwe Rijn, Leiden Sferk I als staal Q W pc! W C/2 PIECK Nieuwe CAO voor wasserijen H PL, PANTSER SPORICOLBERTS Fa. Feringa en Sluiter HUDNUT Kingsonoerz Ponsster v smullen doet groeien DINSDAG 15 MAART 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 6 Poseren is voor Paus geen pauseren OOK BOUWSTAKING OP WERK IN WASSENAAR De plaatselijke uitbreidingen van de staking worden afgekondigd door regionale stakingscomité's, in over leg met de centrale stakingsleiding in Utrecht. Zo werd een belangrijk wegenbouwproject nabij Wassenaar lamgelegd, ondanks het verzoek van rijkswaterstaat aan de stakingslei ding, dit werk buiten het conflict te houden. Er staan trouwens nog meer plaat sen op het stakingsprogram. Ver wacht wordt, dat morgen in een aan tal plaatsen in ons land voor het eerst ook het werk zal worden neer gelegd. Vandaag is het 10 jaar geleden, dat mr J. M. L. Th. Cals betrokken werd bij de leiding van het depar tement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Van 15 maart 1950 tot 2 september 1952 was hij als staatssecretaris van O. K. en W. in het bijzonder belast met de zorg voor de zaken op het terrein van o.a. de vorming buiten schoolverband, de kunsten en de radio. Hij werd het hoofd van het depar tement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen toen hij in september 1952 prof. Rutten opvolgde als mi nister van O.K.W. Ter herinnering aan deze 10-jarige ambtsperiode hebben de hoofdamb tenaren van O.K.W. hedenochtend in een bijeenkomst met minister Cals in diens werkkamer hem een handgekleurde kopergravure uit 1730 met een oorkonde aangeboden. De secretaris-generaal dr J. H. Wesselings voerde daarbij namens alle ambtenaren het woord. De echtgenote van minister Cals en de beide staatssecretarissen van O.K.W., de heren Stubenrouch en Scholten, waren mede aanwezig bij deze huldiging in de intieme kring van het departement. 11 ceni per uur meer Het College van Rijksbemiddelaars heeft de collectieve arbeidsovereen komst voor de witwasserijen en de chemische wasserijen goedgekeurd, en daarmee tevens zijn fiat gegeven aan een loonsverhoging van 11 cent per uur voor de 20.000 werknemers van deze bedrijfstak. Het contract, dat van daag ingaat, heeft een geldigheids duur van twee jaar. De loonsverhoging van 11 cent komt boven op de „rechtens-gelden de" lonen. De huurbijslag-1957 is er meteen mee verrekend. De lonen van het vrouwelijk en jeugdig personeel worden op deze loonsverhoging van de mannelijke arbeiders afgestemd. Verder voorziet de nieuwe CAO in een „bovenwettelijke" uitkering bij ziekte en ongeval. Op de tweede dag van de arbeidsongeschiktheid be draagt de uitkering 80 percent, op de derde 90 percent van het brutoloon. Het laatste percentage blijft één jaar lang van kracht. Van deze sociale ver betering proftieren de gehuwde ar beiders en de kostwinners, die langer dan een half jaar bij hun werkgever in dienst zijn. De vrouwelijke werk nemers, die kostwinner zijn, kunnen ook van deze voorrechten profiteren, als hun dienstverband langer is dan drie jaar. De vakantoetoeslag, thans 2 per cent in het wasserijbedrijf, wordt 4 percent. Een commissie van werkge vers en werknemers gaat studeren op de mogelijkheid van een pensioen fonds voor de hele bedrijfstak. Tij den de duur van het contract zal ook verkorting van de arbeidstijd in be raad worden genomen. dit sportieve 1 rü-model met 3 knoopsluiting is gemaakt van prachtige olijfkleurige Schutters veld manchester, de vier opgestikte sportzakken met klep en ceintuur in de rug geven het een mannelijke stoerheid. van maat 46 t.m. 58 35.50 Bijpassende pantalon 23.90 2 Te huur; klapstoelen; bakfietsen en handwagens. M. J. v. d. Reek, Oude Vest 169, tel. 25248. Na onze verbouwing OPENEN wij met de nieuwste collectie Tassen en Manden en Leuke Soutoirs Nieuwe Rijn 26 Leiden 2* Albert Hejjn vraagt een flink meisje ter oplei_ ding tot yerkoopster. Lft. 1620 iaar. Goed loon, eventuele reiskosten wor den vergoed. Gratis be drijfskleding. Persoonlijk aanmelden bij de bedrijfs_ leider van filiaal Parkweg 245, Voorburg. 2 Aangeboden: Maico 250 c.c. geheel verend met. ba gagerek, valbeugel en le ren zijtas. Tevens nieuwe motonhandschoenen in pr. staat Nieuwprijs 1975. thans voor ƒ475.Brede- rostraat 28. Leiden. THREE FLOWERS Vitaline crème 2.50 Fluid make-up 2.90 Talcum powder 1.90 Milk of cumcumber 1.80 Skin Tonic 2.10 J.P. van der Blom STEENSTRAAT 57 2 Wegens contractliqui. datie enige volautomati sche was-combinaties, w.o. zeer bekende merken, tegen lage prijs aangebo den. Br .onder no. 5574 bur. v. d. blad. 2 Te koop: wasbak, re servoir voor w.c., eiken houten bureau, electr. scheerapparaat Braun motorrijwiel C.Z. 150 c.c., moet opgeknapt worden. Hartman, Floresstraat 32, Leiden, 2 Gevraagd: jongen .(ca. 18 jr) voor bloemb. en dahliakwekerij, voor di_ reet. Aanmelden: W. de Ruyter, Dorpsstraat 54, Oegstgeest Bij gebleken gesemkth. in vaste dienst T.B.C. woensdag 16 maart; onder zoek uitsluitend van 14.30 tot 16.30 u., a/b „Ursula", Kort Gaigewater. Vakbekwame Electro-Monteurs aankomende Monteurs gevraagd. Technisch bureau J. Jesse Leidseweg 277 Voorschoten floriade opent 25 maart kom... zie... en geniet van de grootste Flora tentoonstelling aller tijden. Rotterdam 25 maart-25 september iedere dag van 9-24 o. gevraagd. Noordeinde 246, Roelof- arendsveen, tel. 01713-557 N.V. KON. NED. GROFSMEDERIJ LEIDEN Voor de afdeling Hollerith vragen wij een met enige jaren ervaring. Leeftijd tot ca. 22 jaar. Mondelinge of schriftelij ke sollicitaties aan de per soneelsafdeling Zuidsingel 66—68 (tel. 26341), dage lijks van 9 tot 17 uur. 2 Wegens vertrek: he- rensportfiets, als nieuw 75.jongensfiets voor 10 jaar 25.sleestofzuiger 125 volt, compl. 25.vEr- res radio als nieuw 66. Middelweg 16. Bovenstaande foto gemaakt aan de Nieuwe Rijn nabij de Koornbeursbrug, te Leiden, biedt een dramatisch beeld van de redding van de vertegenwoor diger in kurk, de 63-jarig.e Lei- denaar Isaak Lotte, die enige minuten daarvoor met zijn Re nault 4 in het water van de Nieu we Rijn was gereden. De 24- jarige loswerkman, J. H. Segers, Schenkelweg 7 te Zoeterwoude, sprong de auto achterna. „Blijf rustig" schreeuwde hij tot de bestuurder van de auto. De man zat onder water gedeeltelijk klem tussen het stuur en bagage, die van achter uit de wagen naar voren was gegleden. Se gers rukte het portier open en slaagde erin de bestuurder die met zijn hoofd onder water lag te bevrijden. De nieuwe Rijn is ter plaatse twee meter diep. De Renault verdween dan ook na dat het portier geopend was bij na geheel onder water. De foto toont het moment waarop de heer Lotte op de iwallekant wordt getrokken. In het water ziet men de moedige redder. Lotte kreeg, een lichte shock en werd door de verkeerspolitie naar zijn huis gebracht. De heer Segers werd bij het bedrijf waar hij werkzaam is, de Vries en De Jong aan de Nieuwe Rijn, van droge kleren voorzien. Het ongeluk is vermoedelijk gebeurd, doordat de auto bij het starten in de versnelling stond, tengevolge waarvan de wagen op de kracht van de startmotor in het water is gereden. Leeft een pop? Natuurlijk. Maar ze leeft niet zo erg. Ze kan „mamma" zeggen en ze kan slapen, maar daarmee houdt het op. Eten doet een pop bijvoorbeeld niet. Dat is vreemd. En groeien ook niet. Het lijkt zelfs wel of ze steeds kleiner wordt. Maar dat komt doordat jij groter wordt. Omdat jij wèl eet. En goed ook. Omdat moeder zorgt dat jij goed en lekker eet. En Blue Band helpt moeder daarbij. Hoe lang moet Uw dochtertje zijn? En hoe zwaar? Hier vindt U enkele gemiddelde cijfers: 2 jaar 86 cm 12 kg 3 jaar 96 cm 14.5 kg 4 jaar 103 cm 16.6 kg VERGELIJK 0IE VOEDINGSWAARDE EENSt U weet toch dat Blue Band, naast vitamine A en D, ook caroteen (provitamine A) bevat? Dat is van groot belang voor een gezonde groei. Wat een voedingswaarde heeft Blue Band. Vergelijkt U die eens met andere voedingsmiddelen. U kunt vergelijken! Er ligt een GRATIS boekje voor U klaar. Het is gebaseerd op de gegevens uit de officiële Nederlandse Voedingsmiddelen Tabel. Schrijf even een briefkaart aan Blue Band, Afd. F, postbus 122, Rotterdam. Het is die kleine moeite meer dan waard. r-s^lED immmmmmmmm BB 13.310.200.63

Leidse Courant | 1960 | | pagina 6