Scherp Agenda van de Leidse raad Haarlemmerstraat op de zaterdag middag ook gesloten voor bromfietsen B. en W. geen gratificatie Leiden wil Rijnlandse Molenstichting steunen Oegstgeester middenstand bereidt zich op nationale feestdag voor DINSDAG 15 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT Overwegend dat de Leidse Haar lemmerstraat op de zaterdagmidda gen nog geen rustige winkelstraat is geworden, ook al heeft men een ver bod voor auto's ingesteld, doen B. en W. van Leiden thans het voorstel aan de raad ook bromfietsen en motor rijwielen op deze uren te weren. De maatregel, die bij raadsbesluit van 9 juli 1956 werd genomen, heeft niet tot algehele voldoening geleid. Nog steeds wordt het winkelend publiek opgejaagd door motorrijders en bromfietsers; vooral door de laat- sten, die zeer ten ongerieve van Haarlemmerstraat bezoekers mis bruik maken van d? vrijheid, welke zij door het ontbreken van autover keer hebben gekregen. Ernstige bezwaren kunnen er te gen deze maatregel niet bestaan, omdat practisch geheel de Haarlem merstraat vanuit parallelwegen be reikbaar is. Afsluiting van de straat voor fiet sers en voor bakfietsen acht men nog niet nodig. Sprinkler-installatie voor St. Lodewijkskerk en Jacobstoren De Rijksdienst voor de Monumen tenzorg heeft de dringende wens ge uit om de H. Lode wij fcskerx en Ja- cobstoren te voorzien van een z.g. sprinkelerinstallatie, dat is een brand- blusinstallatie, waaraan een alarmin stallatie verbonden. De kosten van het leveren en monteren van de in stallatie worden begroot op 18.000, met inbegrip van de kosten van bouwkundige voorzieningen. De sprinklers worden in de kappen van de kerk en toren aangebracht en wel zodanig, dat in het bijzonder de zwa re houten balkenconstructies en het dakbeschot in geval van brand nat gehouden kunnen worden. Aangezien de toren eigendom der gemeente is, komen de kosten an c'e brandbeveiliging voor gezamenlijke rekening van het Kerkbestuur en de gemeente, en wel tot een bedrag van 10.891.— resp. 7.109.—. De Staatssecretaris van het Minis terie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft in de kosten van het aanbrengen c.a. van de installatie in de kerk en in de toren een rijks subsidie toegezegd van onderschei denlijk 60 pet. en 40 pet. tot een maximum van 6.535.en 2.844. De Staten der provincie Zuid-Holland hebben in beide gevallen eer. subsi die verleend van 15 pet. tot een maximum van 1.633.65 respectieve lijk ƒ1.066.35. De voor rekening van de gemeente blijvende kosten ten behoeve van de brandbeveiliging van de toren be dragen derhalve ƒ3.198.65. Het kerkbestuur heeft B. en W. ge vraagd de gemeente als opdrachtgeef ster te doen optreden. Met het oog op de omstandigheid, dat het aanbe veling verdient, dat een collectieve opdracht wordt verleend, bestaat huns inziens daartegen geen bezwaar. Ten einde opdracht te kunnen verlenen, dient de Raad een krediet van f 18.000 beschikbaar te stellen, waarvan naar raming, met inbegrip van de subsidie bedragen, van het kerkbestuur 10.897.zal worden terugontvan gen. Verder heeft het Kerkbestuur het College gevraagd te bevorderen, dat ook uit de gemeentekas een bijdrage wordt toegekend in de kosten van het aanbrengen c.a. van de sprinklerin stallatie in de kerk. Hiertoe bestaat zijns inziens wel aanleiding. Even als ten aanzien van de restauratiekos ten ware de bijdrage te bepalen op 15 pet., dus 15 pet. van ƒ10.891.tot een maximum van f 1.633.65. AFVOER EN ELECTRICITEIT VELDEN HAARLEMMERWEG Teneinde verontreiniging van de sloten van de polder Broek en Si- ••nontjes te voorkomen, is het nodig voorzieningen te treffen voor de af- potlood No. 528. Horizontaal: 1. zang wijs, 5. zoon van Jacob, 8. voegwoord, 11. neep. 13. eenjarig kalf, 15. myth, figuur, 17- water in Friesl., 18. groen te, 20. orient expresse (afk.), 21. klap, 23. Zweeds oostzee-eiland, 25. geurig heid, 27. dauwbloempje, 29. getrof fen. 30. broedplaats v. vogels. Verticaal: 2. rechten inbegrepen (afk.), 3. vloeistof, 4. meisjesnaam, 5. wees-gegroet-gebed, 6. rund (Ind.), 7. oude lengtemaat. 9. zonder eer, 10. fijne haren zeef, 12- vermoeid, 14. ontkenning, 16. zuster, 19. dorp in Gelderl. onder Gorssel, 22. vreemde munt, 24. ontspringt op de St. Gott- hard, loop door het Hasli-dal. Valt in de Rijn beneden Schaffhausen, 26. kledingstuk, 27. afkorting van dona, 28. spil van een wiel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 527. Horizontaal: 1. klank, '5. Ens, 7. os, 8. aard, 10. Edam, 11. k.o.. 12. rein, 13. aal, 14. deur, 15. trap, 16. ruw, 17. raap, 18. ik, 19. eind, 21. inkt, 22. ba, 23. sik, 24. Sedan. Verticaal: 1. kop, 2. L.S.. 3. nadir, 4- kaan, 5. ed, 6. stolp, 9. R.M., 10. eeuw, 11. kaap, 12. reuk. 13. Arad. 14. dries. 15. tante. 17. riks, 19. en, 20. kan, 21. ik, 22. ba. voer van het verontreinigde water, afkomstig van de gebouwtjes welke zich op de voetbalvelden en het ten nispark aan de Haarlemmerweg be vinden. Verder dient de ter plaatse liggende elektriciteitskabel te worden verzwaard, omdat deze van te gering vermogen is om het tennispark van elektrisch licht te voorzien. In verband hiermede zijn B. en W. voornemens het verontreinigde wa ter te doen afvoeren door een pers leiding, welke zal worden aangeslo ten aan de persleiding, die van de woonwagenschool naar het Haarlem merviaduct loopt. De kosten van de rioleringswerken worden begroot op 12.900,—. Op het voorstel van de heer M. Sommeling inzake toekenning van 'n gratificatie aan het gemeenteperso- neel over 1959 van 2% van hun jaar salaris, met een minimum van 50. en een maximum van 200.uit te keren delen B. en W. van Leiden mede: De meerderheid van het college is van oordeel, dat het verlenen van een zodanige uitkering dient te wor den beschouwd als een poging om het beleid van de regering met be trekking tot de ambtenarensalarissen te doorbreken, aan welke poging hoe men ook over bedoeld beleid moge oordelen medewerking dient te worden onthouden. De bestaande omstandigheden en verhoudingen brengen mede, dat de gemeenten in het algemeen zich aan dit beleid on derwerpen. Zouden zij dit niet doen, dan zouden zowel op het gebied van de salariëring als op dat van de per soneelsvoorziening in de overheids sector chaotische toestanden ont staan, waarmede de gemeenten geenszins zouden zijn gebaat en die aan het hoger gezag stellig aanleiding zouden geven tot ingrijpen. In Leiden is een „Rijnlandse Mo lenstichting" opgericht. De stichting heeft ten doel „het bevorderen en verzekeren der instandhouding van watermolens in het Zuid-Hollandse deel van het Hoogheemraadschap van Rijnlana en inzonderheid in het Ade- gebied en naaste omgeving te bevor deren en te verzekeren, voorzover deze instandhouding door doeleinden van algemeen belang gerechtvaar digd en door technische en econo mische middelen uitvoerbaar is, mitsgaders al hetgeen daarmee in verband staat". De stichting wenst haar doel o.m. te bereiken door de aankoop van buiten gebfruik gestelde windwater molens en restauratie daarvan met financiële medewerking van het rijk, de provincie en van de desbetreffen de gemeente. Teneinde haar aandeel daarin te kunnen bijdragen moet de stichting inkomsten verwerven o.m. uit bijdragen. In verband hiermede heeft het bestuur van de stichting van b. en w. gevraagd te bevorderen, dat uit de gemeentekas een bijdrage wordt verleend in de kosten van res tauratie van een buiten Leiden ge legen molen. Aangezien het behoud van windwatermolens in het Adege- bied en de naaste omgeving voof onze gemeente van groot belang is, acht het college wel aanleiding aan wezig in financieel opzicht mede te werken aan het bereiken van het door de stichting beoogde doel en wel door het verlenen van een jaar lijkse bijdrage van ƒ400.-. Deze vorm van medewerken verkiezen zij bo ven het toekennen van een bijdrage in de restauratiekosten van een of andere buiten het Leidse territoir gelegen windwatermolen. Zij geven de raad het advies, hier toe te besluiten. 130 Flatwoningen in Zuid-West in aanbouw met huren van f. 14.- De uitvoering van een plan tot de bouw van 130 flatwoningen (plan zuid-west VII c-I), op een terrein ten westen van de ChurchilEaan en ten zuiden van het verlengde van de Vijf Meilaan is in voorbereiding. Het bouwplan ontworpen door de architecten Ir. J. Jonkman en P. van Dorp, alhier, is gelegen binnen het gebied van het partiële uitbreidings plan „Leiden-zuidwest", herziening 1959. Ter plaatse heeft de bebouwing de bestemming „meergezinshuizen voor arbeiders", bestaande uit vier woonlagen met een goothoogte van 11 m in minimum en 14.60 m in maxi mum. De totale bouwkosten worden ge raamd op 2.011.050, De gemiddelde huurprijs zal, over eenkomstig de exploitatiebegroting, 13.95 per woning per week moeten bedragen, in welke bedrag zijn be grepen de vergoeding voor de cen trale radio- en televisieinstallatie en voor de gasgeisers, terwijl met 0.30 voor eventuile risicoverrekening re kening is gehouden. Met bijdragen voor groenvoorziening onderhoud geisers wordt de bruto-huurprijs 15.—. MEVR. H. A. M. NIJWEIDE VINTGENS DIRECTRICE GEM. HBS VOOR MEISJES. In de raadsvergadering van 20 juli 1959 werd besloten mevr. H. A. M. NijweideVintges met ingang van 1 september 1959, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19591960, te benoemen tot tijdelijk directrice van de hogere bur gerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meis jesschool. Aangezien mevr. Nij weide- Vintges haar taak op voortreffelijke wijze ver vult, komt zij naar gevoelen; van B. en W. voor benoeming in vaste dienst in aanmerking. 1 Mevrouw Hortense Anna Maria NijweideVintges werd geboren 7 juli 1905 te 's-Gravenhage. LEIDSE AMATEURFOTOGRAFEN BESLOTEN DIA-COMPETITIE In „De Doelen" vergaderde giste- avond de Leidse Amateurfotografen- vereniging. Dit was de derde en laatste ronde van de competitie kleurendia's. Eerst was er een be stuursverkiezing, waarin de door 't bestuur voorgestelde kandidaat, de heer G. Kikkert, met algemene stem men gekozen werd. De heer Gom- pelman, voorzitter, zei dat deze uit breiding zeker het bestuur en de le den ten goede zal komen, niet het minst de beginners, want de heer Kikkert is reeds lang een stuwende kracht van dc afdeling. Na behandeling van de ingekomen stukken, werden de ingezonden kleu rendia's behandeld. Uit het grote aantal inzendingen bleek overduide lijk, dat het vrije onderwerp de meeste amateur-fotografen het beste ligt. Er waren heel veel mooie plaat jes. In de klasse „beginners" waren er nogal wat verschillen in becijfe ring waar te nemen. In de klasse „gevorderden" stond het merendeel van het werk op hoog peil. Aan het eind van de avond deelde de voorzitter mee, dat de competitie, gezien het grote succes, het volgende seizoen zal worden uitgebreid tot 4 ronden, waarvan 2 met een voorge schreven onderwerp. Instructie-avond van „Unicum": van eerste lessen tot „Wimbledon" Gisteravond hield de R.K. Tennis club „Unicum" te Leiden een in structie-bijeenkomst in Tea-room v. d. Heyden. Deze zeer leerzame avond werd geopend door de heer van der Hey den. die het woord gaf aan de heer Bruining, KNLTB-official. In een, door vele voorbeelden ge- illustreerd betoog, zette de heer Bruining uiteen, welke factoren be palend zijn om in de tennissport vor deringen te kunnen maken. Spreker legde sterk de nadruk op het bijbrengen van een goede tech niek, door direct vanaf het begin les te nemen van een goede trainer. Hij verheugde zich erover, dat nu ook in Unicum een deskundige trainer was, zodat iedereen een goede tech niek bij kan worden gebracht. Daarna belichtte de heer Bruining achtereenvolgens de taktiek, licha melijke conditie, mentale instelling en opvoedende waarde van de ten nissport. Aansluitend aan dit betoog werd een tennis-instructiefilm ver toond, waarin met behulp van ver traagde opnamen de forehand, back hand, volley en service de revue pas seerden. Eén zeer leerzame film, niet in het minst voor geoefende spelers. In de pauze werd door vele adspi- rantleden geïnformeerd naar de mo gelijkheden bij „Unicum" Na de pauze werden de heer Brui- Braderie met dubbel doel Behalve een bijdrage tot de feeste lijkheden zal de braderie door c/e plaatselijke middenstand op de Na tionale Feestdag er een bewijs van moeten zijn, dat de middenstand de stoot van de nieuwbouw kan opvan gen en bestaansrecht heeft in het centrum van Oegstgeest en het aan grenzend woongebied van Leiden aldus de heer M. Elshof, als voorzit ter van de contactcommissie der mid denstand. De commissie had in hotel „Het Witte Huis" gisteravond een verga dering belegd ter bespreking van het «morstel der Oranjevereniging tot net houden van een braderie in de Kempenaarstraat, Geverstraat en Deutzstraat. De in groten getale verschenen middenstanders besloten, na uitge breide discussies, de datum op 5 mei te handhaven. Aanvankelijk werd voorgesteld 3 mei hiervoor te kie zen, gezien de eventuele moeilijk heden met personeel, die deze dag (5 mei) ook recht heeft op een vrije dag, doch daar de O.V. nog andere feestelijkheden organiseert, kan men een grote toeloop van publiek ver wachten in tegenstelling tot 3 mei. Uitvoerig werden hierna de plan nen van de contactcommissie be sproken. De deelnemers zullen zoveel mo gelijk in één kraam, gelegen vóór hun winkel, op originele wijze de verkoop organiseren, van de normaal door hen verkochte artikelen. Voor deelnemers, die elders in het dorp hun bedrijf uitoefenen zal een regeling worden getroffen, opdat zij een plaats krijgen op de braderie. Deelname staat alleen open voor middenstanders, die in Oegstgeest hun bedrijf uitoefenen. Enkele aanwezigen, die deelname toezegden doch geen kraan; voor hun winkel opstellen, pleitten voor ver mindering van het inschrijfgeld. Het bestuur wilde dit liever niet toe staan. Wat»de muziek betreft, was men algemeen van oordeel dat deze niet storend mocht zijn. In commissie zal men zich bera den of men dit d.m.v. een geluidsin stallatie of het aantrekken van enige orkesten zal bereiken. De meerder heid der aanwezigen was voor enige kleine orkesten met daarnaast od be scheiden wijze een geluidsinstallatie Men wil voorkomen dat de braderie ontaardt in een kermis. Vervolgens werd besproken eei? originele wijze van opening. Daar "ele voorstellen naar voren kwamen zal een commissie zich hier nader over beraden. ning enkele vragen gesteld, waarna de avond werd besloten met opna men van het Winbledon-kampioen- schap 1957. In deze film w°rd duide lijk getoond, welke mogelijkheden de tennissport haar beoefenaren biedt, zodat het een waardig slot werd van deze uitermate instructieve avond. Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha M. C. dr v. C. de Graaf en C. Beekman: Ronald C. zn v. C. Sloos en F. M. Gillissen; Erik P. zn v. P. Denijs en M. E. J. Zwartendijk; Anna W. M. dr v. N. A. de Jong en R. G. M. Koppers; Jolan- de K. dr v. J. A. Ulfman en H. J. Meijer; André A. zn v. P. C. Voge laar en J. Verlint; Gerardus zn v. H. Knecht en W. C. de Graaf; Peter Ph, zn v. H. J. Haverman en A. J. F. van de. Scheur; Jacob A. zn v. A. G. Vette en I. H.' Granfors; Johannes M. zn v. A. A. Rodenburg en A. A. van Breukelen. Gehuwd: J. F. Demmenie en G. H. van Klaveren. Overleden: R. B. M. van Saase, 9 maanden zoon; N. Creyghton. 60 jr man; J. M. Ringenberg, 77 jr wed. van N. van Duuren. Voorts zal gezorgd worden voov rijwielstalling en parkeerterrein, ter wijl aan B. en W. verzocht zal won aen om de Kempenaarstraat en Deutzstraat voor het verkeer te slui ten. Aan B. en W. zal tevens verzocht worden, voor een passende versie ring te zorgen. De commissie is ook van plan de O.V. voor te stellen om de jeugd uit te nodigen gecostumeerd op straat te verschijnen, temeer daar er dit jaat geen kinderoptocht zal zijn. Voor de allerkleinsten zal men poppenkast voorstellingen organiseren. Tot slot werd besloten, dat enkele nummers van een te Oegstgeest ver schijnend weekblad prijzen zullen bevatten. Hierna werden de commissies sa mengesteld voor pers- en propagan da; voor de huur en het plaatsen van tenten; voor muziek en attracties; verkeer en stalling en een commissie voor net animeren van afwezigen. Het dagelijks bestuur, bestaande uit de heren Buikstra, Elshof en De Roode, heeft de algemene leiding, dringend wordt aanbevolen. Na de rondvraag, waarbij verschil lende onderdelen van het plan nog maals besproken werden, werd de geanimeerde vergadering gesloten door de voorzitter, in de hoop dat men op 5 mei op een geslaagde bra derie zal kunnen terugzien. GOUDEN ZAKENJUBILEUM JAC. UITTENBOGAARD. Op 17 maart a.s. zal het 50-jaar ge leden zijn, dat de heer Jac. Uitten- bogaard zijn bloembollenkwekerij en -handel oprichtte. De heer Uittenbogaard, die wegens overlijden van zijn vader op 10-jari- ge leeftijd de school moest verlaten stond aanvankelijk zijn moeder bij in het veehoudersbedrijf aan de Rhijnhofweg. Op 17 maart 1910 ves- De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 21 maart 196^ te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Benoeming van een lid en plaats vervangende leden van de Algemene Raad van het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam „Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland". Benoeming van een directrice van de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling mid delbare meisjesschool. Benoeming van een drietal leer krachten bij het openbaar lager on derwijs D. Cossée, mej. A. Bakker, J. W. Schuilenburg." Benoeming van een hoofdleidster van de openbare kleuterschool aan de Zuidsingel. Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan de heer H. W. R. Krauss uit zijn betrekking van tijde lijk leraar aan de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool. Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan de heer H- G. De- rc.gee uit zijn betrekking als onder wijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Da Costastraat. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor la ger onderwijs op Gereformeerde Grondslag, om medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen voor het vak handenarbeid, ten behoeve van de school voor gewoon lager on derwijs aan de Stadhouderslaan. Preadvies op het verzoek van de Stichting Roomsch-Katholieke Scho len om medewerking voor de aan schaffing van leermiddelen en meu bilair voor het vak handenarbeid, ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Os- en Paar- denlaan 2. (ƒ2.253.)i Voorstel inzake het verlenen van voorschotten op de exploitatiever goeding 1960 aan de besturen van de bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden en aan woonwagenkampkinderen. Voorstel inzake het geven van na men aan openbare lage scholen en aan kleuterscholen. Voorstel om te verklaren, dat de uitbreiding van het leerplan van de Christelijke nijverheidsschool voor meisjes aan de Toussaintkade met een vormingsklas (dagklas) nodig wordt geoordeeld. Voorstel inzake het aankopen van het perceel Langegracht 188 (ƒ4000). Voorstel inzake verpachting van wei en teelland c.a, Voorstel inzake verhuring van het visrecht in de Grote Sloot in de ge meente Warmond aan P. v. d. Drift voor ƒ22.50 per jaar. Voorstel inzake de bouw van 130 flatwoningen ten westen van de Churchilllaan en ten zuiden van het verlengde van de Vijf Meilaan. Voorstel inzake herziening van de bouw- en grondvoorschotten, alsmede de erfpachtscanons voor woningbouw- plannen. Preadvies op het voorstel van het raadslid de heer M. Sommeling, om aan alle ambtenaren der gemeente over het jaar 1959 een gratificatie uit te keren. POOL-WINNAAR. HET BLIJKT, dat je zo maar een pool-winnaar op kan bellen. Net zoals je ook in 't Haags telefoonboek het nummer van de minister van fi nanciën kan vinden: het getal achter: „minister persoonlijk". Dat hebben wij eens gedaan, met de bedoeling hem te vragen of er niets aan onze inkomstenbelasting-aanslag gedaan kon worden. Het staat zo uitnodigend in het telefoonboek en zo democra tisch: „kom ik bel zijn excellentie eens op, en kijken wat die er van zegt". De praktijk valt overigens bit ter tegen, want je krijgt een secreta resse, die zegt dat de minister niet gestoord kan worden of dat hij zo juist met het vliegtuig vertrokken is. Maar je kan óók een poolwinnaar opbellen en zojuist hebben we het ge daan: de heer Johannes Charité, Morsweg 3 Leiden, tel. 20867. Hoe veel hij precies gewonnen heeft weet men nog niet, maar het is een slordi ge twintig mille en nog wat. We draaiden hoopvol het nummer in de mening, dat na het opnemen van de haak ons het feestrumoer tegemoet zou klinken. Knallen van champag- nekurken, kleine gilletjes en een breed gezongen: „Wie zal dat beta len". Het was echter een vermoeid man, die de telefoon aannam: Joh. Charité zelf. De stem van een man. die alles al gehad heeft, klonk ons met het noe men van de naam tegemoet. „En meneer, hoe zit het nou met die pool, voelt u zich lekker?" „Ik v/eet niks", zei de poolwin naar. „Kom meneer het heugelijke nieuws is toch alom verspreid?" „Ik weet niks en ik heb geen com mentaar", zei ons de heer Charité. En ineens kunnen we ons begrijpen, dat het ook niet alles is een pool te winnen. Al die mensen, die vragen hoe je je nu voelt en niet te vergeten, de last van de lieden die vinden, dat ze ook wel eens een paar drupjes van de milde regenbui konden mee genieten. Neen, poolwinnaar zijn is ook niet alles. Wat wil je worden? Kinderen in de zesde klassen van de lagere scho len breken er dikwijls hun hoofd nog niet over. Zij weten het niet. maar toch moeten zij in dit jaar toch al zo iets als een keus kunnen ma ken in de vele mogelijkheden die het voortgezet onderwijs biedt. Om de ouders van deze leerlingen een inzicht te geven in de verschillende kansen wordt morgenavond weer de bekende forum-avond gehouden, waarop onder voorzitterschap van mr. H. M. de Munck, rectoren van katholieke ly cea. de directrices van de Kath. Vak school voor Meisjes, de directeur van de technische school Don Bosco, hoof den van ULO- en VGLO-scholen ant woord geven op vragen van de ouders. Een 16-jarige Leidse scholier reed gistermiddag 'met zijn fiets te gen de ruit van een antiekwinkel op de Langebrug hoek Diefsteeg. De ruit brak en met deze een porseleinen bord ter waarde van dertig gulden. Laatste Berichten TITELKERK VOOR KARDINAAL ALFRINK Tijdens het binnenkort in Rome te houden consistorie zal aan kardi naal Alfrink, aarstbischop van Utrecht, als titelkerk worden toege wezen die van de H. Joachim te Rome. Deze kerk ligt tussen het Va- ticaan en de rivier de Tiber en werd gebouwd ter gelegenheid van het bisschopsjubileum van Paus Leo XHI Deze paus droeg voor zijn bis schopswijding de naam Joachim. OEGSTGEEST tigde hij zich Haagsestraatweg 11. Oegstgeest (nabij de Slaagh). Het oorspronkelijke weiland werd herschapen in bloembollenland en groentenkwekerij en de handel en de export van deze artikelen werd ter hand genomen. Later werd nog een bloembollenbedrijf in Noordwijker- hout aan het bedrijf toegevoegd. De heer Uittenbogaard, die thans zijn 3 zoons naast zich weet, heeft zich ook buiten zijn bedrijfswerk- zaamheden verdienstelijk gemaakt. Zo was hij meer dan 25 jaar voor zitter van de Kon. Alg. Ver. van Bloembollencultuur, afd. Oegstgeest en had hij vele jaren zitting in het scheidsgerecht van deze vereniging te Haarlem. In de crisistijd was hij lid van het crisiscomité en van de commissie voor bijzondere noden. Als lid van het kiescollege der Ned. Herv. kerk werkte hij voorts mede aan het beroepen van ds G. Callen- bach en ds. B. Visser. Op deze dubbele feestdag de heer Uittenbogaard werd n.l. op 17 maart 1887 geboren is er ten 'hu1- ze van de jubilaris gelegenheid tot feliciteren van 10 tot 17 uur. Geslaagd. De heer A. C. J. Men ken, Assendelftstraat, slaagde te Amsterdam voor het diploma con- sumptieijsbereider. Belangrijke opdracht. Door de dienst van publieke werken te Am sterdam is namens B. en W. aan het Aannemersbedrijf C. J. Strijk te Oegstgeest opdracht gegeven tot het bouwen van twee lagere scholen vol gens parterre-systeem in de tuinstad Osdorp. De scholen zullen volgens 'n prefab-systeem gebouwd worden en moeten binnen vijf maanden klaar zijn. De totale aannemingssom be draagt 935.900. Marktberichten LEIDEN, 15 maart Vette varkens Aangevoerd 152 stuks. Notering per kg levend gewicht zware var kens 1.38 tot 1.42; lichte varkens 1.42 tot 1.45; slagersvarkens 1.46 tot 1.48; zeugen 1.23 tot 1.26. Handel redelijk. BODEGRAVEN, 15 maart Kaas Aanvoer 8 partijen. Notering 2.00 tot 2.15. Handel kalm. ROTTERDAM, 15 maart Vee Aanvoer totaal 4821; weektotaal 6823. Vette koeien 270; gebruiksvee 1291: vette kalveren 630; graskalveren 206; nuchtere kalveren 2030; varkens 9; lopers 27; biggen 42; paarden 82; veulens 4; schapen, lammeren 164; weide lammeren 40; bokken, geiten 26. Vette koeien 3.00—3.30, 2.80—3.00, 2.552.80; vette kalveren 2.753.00, 2.502.75, 2.202.50; graskalveren 430, 370, 270; nuchtere kalveren 60, 48, 38; exportvarkens, lopers 80, 70. 60; biggen 50, 40, 36; slachtpaarden 2.50, 1.90, 1.80; schapen 125, 95, 65: overjarige lammeren 130, 95, 70; kalfkoeien 1260, 1100, 900; melk koeien 1260, 1100, 900; vare koeien 880, 780, 680; vaarzen 925, 760, 600; pinken 570, 500, 400. Vette koeien: aanvoer Iets meer, handel traag, prijzen als gisteren: vette kalveren: aanvoer ruimer, han del vlot, niet geheel prijshoudend, enkele primas boven notering; gras- kalvereir aanvoer groter, handel kalm, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren: aanvoer ruim, handel le vendig, ruim prijshoudend; export varkens, lopers: aanvoer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen voor al niet hoger; biggen: aanvoer al vorige week, handel zeer kalm} prii- zen vooral niet hoger; s'.achtpaarden' aanvoer als vorige week, handel zep' kalm, prijzen hoger; schapen: aan voer iets meer, handel goed, rui*~ prijshoudend; lammeren: aanvoer iets meer, handel goed, ruim prij= houdend; kalfkoeien: aanvoer grote»' handel tamelijk, ruim prijshouden- melkkoeien: aanvoer groter, hand<- tamelijk, ruim prijshoudend: v?' koeien: aanvoer even ruimer, hand redelijk, prijzen iets stiiver: vaarze- aanvoer gewoon, handel matig, rui prijshoudend; pinken: aanvoer v woon, handel matig, ruim prijshc dend. ROELOFARENDSVEEN, 14 maa Bloemen Anemonen 38—59; Fror sia's 35—70; Irissen 1.10—1.45; P Druifjes 1326; Narcissen glas 18- 51; narcissen K. Gr. 16—25;" Tulnc v. d. Eerden 6193; Rose Coplar 5888; Golden Harvest 72—1.09; P forma 77—87; Edith Eddy 48—' Purper Copland 69—88; Prunus 6r 87; Zenober 5067; Bartigon 58 Carara 6085; Wintergóld 62 Cordel Huil 69—87; Campfire 51—' Queen Elizabeth 71—83; Piccad; 80—1.07; Athleet 75—80; Crown I perial 60—76; Red Pit* 51—64; Mo gommery 75—81; White Sail 61—" Ph. Snowdown 65—778; Coulei Cardinaal 61—76; Br. Star 38—F Lustige Witwe 66—84; Apeldor 1.381.56; Aristocrate 7077; Th' lescopium 60—62; Bellona 9095 r bos; Dubb. Tulpen 5978; Parkio tulpen 1001.30 per bos; Prunus 1' —15; Am. Anjers 9—20 per stuk. VINKEVEEN, 14 maart, Groente - Prei A 91—96; Prei B 66; Spina?*- 81—87; Witlof All 58—59; Witlr Bil 5358, alles per kg; Selderij 13 18 per bos.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2