GEBR. PAES brillen Voor Uw drukwerk ZATERDAG 5 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 KATWIJK AAN DEN RIJN „St. Barbara" In het Parochie huis vergaderde onder weinig be langstelling der leden de begrafenis vereniging St. Barbara. Na het ope ningswoord door de voorzitten kreeg de secretarir de heer W. Caspers, gelegenheid voor het lezen van het jaarverslag waaruit we vermelden, dat het ledental thans 217 bedraagt. De vereniging bestaat 15 maart 40 jaar, doch in 1958 heeft een belang rijke reorganisatie plaats gehad, waardoor men het principe, de over leden leden om beurten belangloos grafwaarts te dragen, moest laten vervallen vanwege de moeilijkheden die dit opleverde. Behalve enige jon gelieden en kinderen werden in de 40 jaar van het bestaan 187 leden grafwaarts gedragen. Dank werd ge bracht in het jaarverslag aan de dra gers, die steeds hun plicht vervulden, alhoewel dit thans niet meer belang loos geschiedt. Gememoreerd werd in het verslag, dat onder wijlen pas toor J. P. Hendriks de vereniging werd opgericht. Bestuursleden wa ren toen wijlen C. v. d. Lubbe, wij len P. J. Alkemade en de thans nog in leven zijnde Jac. Meijer. Het jaarverslag van de penning meester, de heer M. J. Alkemade, vermeldde o.m., dat was uitgeloot 550.voor degenen die een voor schot verstrekt hadden bij de reor ganisatie. Verders vermeldde het verslag nog een batig saldo. De re kening werd goedgekeurd. Na rond vraag sluiting. Damnieuws KDC hield de Jaarvergadering in het Clublokaal aan de Kerklaan. Het was de 26ste jaarvergadering, welke door de voorzitter, de heer J. Schoneveld werd geopend met een woord van welkom aan de leden. De voorzitter reveleerde hierna in korte trekken het achter ons liggende verenigings jaar en vatte dit samen door te wij zen op de hoogte- en laagtepunten in de voorbije periode. Het hoogtepunt was wel, dat het eerste tiental het kampioenschap behaalde in de eer ste klasse van de LDDB. Minder goed gestemd was de voorzitter over het ledental der vereniging. Hij wekte in deze op tot grote activiteit om te komen tot ledenwerving. Gewezen werd in dit verband op het organi seren van schooldamwedstrijden, waaraan intens gewerkt zal worden, aldus de voorzitter. De secretaris, de heer A. Verhoog, bracht het jaarverslag uit, dat ge waagde van een gezond verenigings leven. Hij noemde een ledental van 18 maar desondanks waren er goede resultaten in het afgelopen jaar door deze kleine vereniging behaald. We gens het bedanken door de penning meester, de heer van Rijn, bracht de secretaris ook het financiëel ver slag uit en moest tot zijn spijt me dedelen, dat het boekjaar moe§t worden afgesloten met een aanzien lijk tekort. Bij monde van de heer F. Spierenburg werd verslag uitge bracht door de kascommissie. In de nieuwe commissie werden benoemd de heren J. Zwaan en H. Klinken berg. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. Vooys met alg. st. her kozen en in de vacature v. Rijn werd gekozen de heer H. Koelewijn. In de rondvraag werden nog verschil lende vereniginsbelangen besproken, waarna de voorzitter de vergadering met een dankwoord sloot. Maandag 7 maart gaat KDC oen tegenbezoëk brengen bij ADCI (Al phen a. d. Rijn) voor het spelen van de tweede promotiewedstrijd. LEIDSCHENDAM BROMFIETSER OVERLEDEN Zoals wij reeds berichtten, is de 18-jarige bromfietser A. van der M. onder Stompwijk geslipt en tegen een boom gereden. Hij is toen naar St. Antoniushove overgebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Stille Omgang. De voorzitter van het Leidschendamse Genootschap de heer L. C. de Koning, sprak er zijn voldoening over uit, dat de Stille Om gang hier in de gemeente in de be langstelling staat. Bij de groei der gemeente werd verwacht, dat het le dental van het Genootschap ook in stijgende lijn zou zijn gegaan. Dat is echter niet het geval geweest. Begin 1959 was het ledental 557 wat ver minderde met 47 en toenam met 22 leden, zodat er thans 537 leden zijn ingeschreven. Spr. verwachtte dat evenals verleden jaar weer zeer ve len aan de omgang in Amsterdam zullen deelnemen. Verder verzocht hij' gepaste propaganda te maken opdat het ledental vermeerderd kan wor den. Als er leden zijn die de reiskos ten naar Amsterdam bezwaarlijk kunnen betalen dan is het bestuur gaarne bereid een regeling voor het reisgeld te treffen. De omgang zal plaats hebben in de nacht van zater dag 12 op zondag 13 maart a s. Op zaterdagavond wordt een kort Lof gehouden in.de St. Jozefkerk aan de Van Ruysdaellaan vanwaar dan te vens de autobussen zullen vertrek ken. Als spreker voor deze avond was geannonceerd de heer Cees Griffioen die echter wegens ziekte niet kon komen. Zijn spreekbeurt werd over genomen door de heer Th. Hemsing, die naar aanleiding van de intentie van de Stille Omgang n.l. „Dat de leiders der volken zich laten leiden door de H. Geest" zich afvroeg of het nu wel nodig was een dergelijke in tentie aan te bevelen. Met een vol mondig ja moest spr. die vraag be antwoorden want op 500 km afstand van Leidschendam begint een nieu we wereld waar de communistische ideologie hoogtij gaat vieren. Spr. ging hierover verder in en zijn be toog werd bekrachtigd door de film „Europa zonder vrees". In zijn twee de deel behandelde spr. de grote zuigkracht van de communistische staat op de jongeren die in vadertje staat alle goede en productieve eigen schappen menen en ook moeten zien. Ook over dit onderwerp werd een voor de godsdienst angstaanjagende film getoond. Tegen al die propa ganda van achter het ijzeren gordijn is het enige wanen de ware beleving van de christelijke beginselen. De film maakten een diepe indruk op de vele aanwezigen, onder wie ook de pastoors Van der Kolk en Buys. Kaarten voor de omgang zijn te verkrijgen zondag (morgen) tussen 912 uur in het patronaat Damlaan en tussen 9.1513.00 uur bij de heer J. van Haastrecht, Prins Hendriklaan no- 23. Verbouwing kerk gegund Ar chitect A. J. Schrader uit Leidschen dam heeft namens het kerkbestuur het inwendig verbouwen van de kerk (onder andere het ophogen van het priesterkoor) opgedragen aan de fa. N. Tetteroo Zn te Leidschendam voor 43.400,—. N00RDWIJK STILLE OMGANG De Stille Omgang voor Noordwijk is vastgesteld in de nacht van 12 op 13 maart a.s. Zaterdagavond 12 maart zal in de beide parochieker ken te 11 uur een Lof worden ge houden, waaronder een korte toe spraak. Na afloop var. dit Lof staan de bussen bij de kerken gereed. Te 11.35 uur vertrek van de bussen naar Noordwijk-binnen vanaf Zee. Na verzameling vertrekken alle deelne. mers te 11.45 uur vanaf Noordwijk- binnen naar Amsterdam. Bij aan komst verzamelen zich de deelne mers op het Spui, alwaar de Stille Omgang zal aanvangen te 1 uur en ongeveer te twee uur zal eindigen. Na afloop van de stille tocht begeven de deelnemers zich naar de kerk van de H. Thomas Aquir.o in de Rijnstr. te Amsterdam, alwaar de H. Mis aanvangt te 2.30 uur. Tot deze kerk worden alleen zij toegelaten, die in het bezit zijn van een speciale toe gangskaart. Onder deze H. Mis gele genheid tot communiceren. Onmid dellijk na de H. Mis vertrekken de deelnemers weer naar Noordwijk. Voor de verkoop van buskaarten a 2.75 en betaling van het lidmaat schap houdt het bestuur zitting op de volgende tijden en plaatsen: Noordwijk binnen: zondag 6 maart na de Hoogmis tot 12.30 uur in het Juvenaat, woensdagavond 9 maart van 7.30 tot 9 uur eveneens in het Juvenaat. Noordwijk aan Zee: zon dag 6 maart na afloop van de H.H. Missen van 9 uur, 10.45 en 12 uur in de spreekkamer van de pastorie. Geslaagd De heer J. Koeleman, alhier, is geslaagd voor het diploma Scheepswerktuigkundige-A en mej. G. Benschop slaagde voor het diplo ma Kinderverzorgster. Kon. onderscheiding Ter gele genheid van het 40-jarig dienstver band van de heer J. C. Groenendijk in het bakker ij-bedrijf van de firma Wanninkhof, alhier, deelde de bur gemeester op de receptie die bij deze gelegenheid gehouden werd, aan de jubilaris mede, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd, hem vanwege zijn lange en voortreffelijke staat van dienst te onderscheiden met de medaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. N00RÖWIJKERH0UT Eindles motorencursus LTB Donderdagavond vond de eindles plaats van de motorkenniscursus, die de LTB in het afgelopen seizoen voor haar leden heeft georganiseerd. Het aantal deelnemers aan deze cur_ sus bedroeg 18, waarvan 16 voor een diploma in aanmerking kwamen. Namens de inspectie van het Tuin- bouwonderwijs sprak ir C. Brederode waarderende woorden tot het be stuur van de LTB voor de organisa tie en de docent, de heer H. Lange- veld van het rijkstuinbouwconsulent- schap te Lisse, voor zijn lessen. De heer Brederode wijst op het voor deel, dat de cursisten nu met de steeds voortschrijdende mechanisa tie veel kleine storingen zelf kun nen opheffen, waardoor veel tijd en geld bespaard kan blijven. Hij feli citeerde de 16 geslaagde cursisten. Docent Langeveld speet het, dat twee van zijn leerlingen moesten worden afgewezen. Prettig was het bij deze cursus, dat daaraan zoveel ouderen deelnamen, voor wie een tweemaal per week opkomen toch niet gemakkelijk geweest moest zijn. Wat U thans geleerd hebt, is de ba sis, het eerste begin in deze materie. In het volgende winterseizoen wordt gestart met een vervolgcursus. Na de diplomauitreiking van ir. Brederode is het de voorzitter van de LTB, de heer Keizer, die de cur sisten veel vrucht van hun kennis toewenst en die hen nogmaals op wekt nu ook de vervolgcursus te volgen. De heer C. J. van den Burg tenslotte dankt namens de cursisten de docent en overhandigt de heer Langeveld een aandenken aan deze cursus in de vorm van een gas-siga- rettenaansteker. RIJNSBURG 25 Jaar Rijnsburgse damclub De Rijnsburgse damclub RDC heeft haar 25-jarig jubileum op feestelijke wijze gevierd in de grote zaal van de Jeugdhaven. Gezien het grote aantal leden en donateurs moest noodge dwongen deze viering in twee avon den gehouden worden. De eerste avond moest de voorz. van de feest commissie, de heer W. Leeuwenburg, (wegens ziekte van de voorz. van RDC, de heer Joh. Kromhout) een groot aantal aanwezigen welkom heten, onder de aanwezigen waren o.a. burgem. B. H. Koomans en de weth. K. Zandbergen, en de ere-bur- ger, de heer C. D. v. d. Vijver, wer den vele afgev. van diverse vereni gingen uit Rijnsburg t.w. van de OV de muziekver. Wilhelmina, DWS, Rijnsb. Boys en het corso-comité, af gev. van LDV, LDDB. Na de opening gaf de wnd-voor- zitter het woord aan vele sprekers van deze avond. Eerste spreker was de heer L. K. v. d. Vlist, namens LDDB. De heer Hemmes sprak hier na namens het corso-comité. De heer M. Brinks sprak namens LDV. De heer K. Zandbergen (weth.) wees op de morele en culturele kant van de damsport. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer W. v. Egmond namens Rijns. Boys, door H. W. de Mooy namens de, OV, ter wijl de heer D. v. d. Mey, ere-lid nog een persoonlijk woord sprak. Vele sprekers lieten hun woorden verge zeld gaan van een attentie. Na deze rij van sprekers, werden 7 leden ge huldigd, die vanaf de oprichting af lid zyn geweest nl. de heren Joh. Kromhout, die van de 25 jaar, 15 jaar voorzitter is, de heer S. Heemskerk, die al de jaren penningm. is, H.'Ra- vensbergen, A. v. d. Brink, J. v. d. Mey en A. v. d. Mey en het oudste lid," de 73-jarige F. A. Verkuil. Na dit officiële gedeelte werd door de heer Schoonenberg uit Dordrecht de rest van de avond verzorgd met een variërend programma wat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Aan het einde van de avond werd nog het woord gevoerd door de 2e voorz. van RDC, de heer Jac. v. Eg- mond, die het besluit van het bestuur bekend maakte om burgem. Koomans ere-lid te maken. Op de tweede avond werd ook het woord gevoerd door de heer J. v. d. Plas, namens de damclub KWZ. 0EGSTGEEST Benoeming. Tot lid en voorzitter van de „Regelingscommissie voor de staatsexamens voor de danskunst- 1960" is benoemd de heer K. van Baaren, te Oegstgeest. VOORSCHOTEN „ST. LAURENTIUS-HARMONIE" IN HOGE NOOD Het mag wel bekend worden ge acht. dat de instrumenten van de r.k. harmonievereniging „St Laurentius" totaal versleten zijn. Het korps kan geen uitvoeringen meer geven. Eni ge jaren geleden is het korps al over gegaan tot instelling van een instru mentenfonds, maar ja, een bedrag van ongeveer 10.000.is zo maar niet bij elkaar. Het korps staat nu voor de noodzaak van opheffing, als er geen geld voor nieuwe instrumen ten komt. Nu is momenteel de si tuatie zo, dat er vóór 1 april a.s. 2000.op tafel zal moeten komen, wil de harmonie behouden worden. De muziekvereniging heeft alle ka tholieke organisaties om hulp ge vraagd en het is vooral de sportver eniging SVLV die aan deze nood kreet gehoor heeft gegeven en al haar leden, donateurs en supporters, ja heel katholiek Voorschoten, op roept om haar actie ten bate van „St. Laurentius" te steunen. Eenieder, die zondag a.s. het sportveld bezoekt, zal in de cantine een grote bus zien taan, waar de envelop met inhoud voor de harmonie kan worden inge daan. Het bestuur van SVLV, de heer L. J. van Aken, Leidseweg 60, de secretaris, de heer M. Jansen, Louise de Colignylaan 9 en de pen ningmeester, de heer H. Vogele zang, Vredenhoeffstraat 28, zijn eveneens bereid, enveloppen met in houd in ontvangst te nemen. Ze kun nen niet zwaar of dik genoeg zijn. SVLV wil als sportvereniging een daad stellen om haar zustervereni ging op cultureel gebied te helpen, opdat zij haar taak ten dienste van de Voorschotense gemeenschap weer voortreffelijk zal kunnen verrichten. VOORHOUT Handbal Morgen wordt de com petitie voortgezet in de afdeling Lei den en voor Foreholte zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld voor BIOSCOPEN. De films in de week van 411 maart zyn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De verstrooide professor", volwassenen. Lido: „Rififi onder de vrouwen", strikt volwassenen. Luxor: „De valstrik", 18 jaar. Studio: „Whisky als water", alle leeftijden. Trianon: „En eeuwig zingen de bos sen", 14 jaar. Rex: „Tarzan de aapmens", 14 jaar. (Donderdag: „Een tijd van leven en van sterven", 18 jaar). de adspiranten en junioren: Fore holte AMSV A, aanvang 3 uur; Foreholte (a)HVS (a) 2 uur; VVSB (b)Foreholte (b) 1 uur. Vertrek naar Noordwijkerhout per fiets om 12 uur vanaf R.K. Kerk. Verder: Foreholte 1DOS 1 (Monster), aan vang 2 uur. Opstelling van Foreholte doel; B. Turnhout; achter: J. v. d. Hulst, A. Turnhout; midden: W. v. d. Hulst, B. Deutekom, L. Noorder- meer; voor: N. v. d. Geer, R. Turen- hout, D. v. d. Berg, R. IJsselmuiden, A. Turnhout. In verband met de lijdensmedi tatie, welke in onze parochie gehou den wordt op donderdagavond, komt de training te vervallen. Getraind zal worden op woensdagavond op de zelfde tyd. DE KWAKEL Handbal. Zondag wegens Missie geen voetbal, er wordt echter wel ge. handbald. Het programma is als volgt: KDOBlauwzwart (2e veld) aanvang 1250 uur; RODA adsp. 2 KDO adsp. 1. aanvang 12.00 uur, ver trek per rijwiel om 11.15 uur; KDO adsp. 2RKAV 1. aanvang 12 uur (handbalveld). K.A.B. Het bestuur van de plaat selijke afdeling der KAB deelt mede, dat voor de reis op 26 juni a.s. naar de Passiespelen te Tegelen, nog en kele kaarten over zijn. De koster, voor deze reis met inbegrip van alle bij komstigheden bedragen f 15.—. Voer deelname kan men zich vervoegen bij de secretaris. Ringdijk 11. alhier. Marktberichten LEEUWARDEN 4 maart Kaas Goudse 1.701.72; Edammer 1.58 1.60; broodkaas 1.601.62. Stemming kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN 4 mrt. Groente Waspeen A I 10-4015.60; idem A. II 3.70—12.10; idem B I 12 15.70; idem B II 2.405.90; idem C I 1010.90; idem C II 4.804.90 per kist. Witlof I 54—55; Witlof II 30— 44; Rode kool I 3540; Rode kool II 1825; Spruiten A n 3287; Prei A 56; Prei B 98; Boerenkool II 8132; Groene kool II 1329; Aanvoer Was- peen 98.000 kg., waarvan 75.000 kg. voor export werd verkocht. Gevraagd: LASSERS SCHEEPSWERF Gebr. Akerboom Hoge Morsweg 56 Oegstgeest Coöp. Boerenleenbank Hoogmade Door het bestuur zal op woensdag 9 maart a.s. van 912 u. v.m. en van 24 uur. n.m. ten kantore van de bank zitting gehouden worden voor controle en rentebijschriiving van de spaarboekjes. Wringerrollen Bekleden van wringerrol len met prima witte rubber Binnen enkele dagen gereed. COVERBEDRIJF A.K.B. Lammermarkt 46 - Leiden Tel 01710—24842 A.s. zondag prijsklaverjassen LEO HOOGEBOOM Nieuwe Wetering voor BOTERMARKT 1 bij Stadhuisplein TELEF. 25036 kanten trouwjapon maat 42. Br. onder letter K aan R. Paauw, Kan toorboekhandel, Roelof- arendsveen. Gevraago een vaste bloemistknecht Bekend met anjer-cultuur. W. v. d. JAGT Herenweg 19 Lelmuiden Tel. 341 Jongens Confectie en Bonneterie Welke Energieke Verkoopster 20 tot 25 jaar, met ervaring, wil ons komen assisteren bij in- en verkoop. Gunstige voorwaarden en vacantie_ regeling. BOSCH QUANT P. DOELMANSTRAAT 20 ALPHEN A. D. RIJN DIPLOMA DE PARIS KAPSALON VAN VEEN LEIMUIDEN Maak óók eens 'n afspraak. 01721120 Telefoontjes PERSONEEL 3? Halfwas bakkersbe- diende gevr. Fa. Gebr. Meijer, Zuideinde 7, Roe- 'lofarendsveen. 3? R.K. Gezinszorg en Ge zinshulp. Morssingel 8, Leiden, vraagt nette r.k. gezinshelpsters voor halve en hele dagen. Min. leef tijd 18 jaar. Salaris resp. 75.en ƒ150.p.m. Aanmelden dagelijks tus sen 910 uur en 12 uur of schriftelijk. f*P Gevraagd een net jong meisje in de huishouding voor halve dagen. Mevr. de Jongh Oude Vest 131, Leiden. 3? Bloemistknecht gevraagd plm. 15 jaar. André Elstgeest Zuideinde 89, Roelofarends- Gevraagd mei begin april een flink meisje voor drie dagen per week. N. v. Rui ten, Witte Singel 5, Roelof- arendsveen. Biedt zich aan r.k. meisje voor hele dagen. Br. onder no. 3233 bur. van dit blad. In klein rusthuis hulp in de huishouding gevr. Pret tige sfeer, zelfstandige werk kring. Huize Welmoed, Noordeindsplein 2b. Bakkersbedicnde of leer ling gevraagd bij E. A. Pen- nings. Bakkerij „De Rijn streek", Rijndijk 94, Hazers- woude, 01714384. (f Werkmeisje gevraagd in de Boerhaavelaan, 2 uur p. w. ƒ4.-. Br. onder no. 5432 bur. van dit blad. Net meisje, 20 jaar, zoekt enige werkhuizen, liefst' om geving Leiderdorp of H.R. Zoeterwoude. Beh. vrijdags. Br. onder no. 3310 bur. van dit blad. 3? Gevraagd nette werkster of meisje voor 3 halve dagen in de week. Br. onder no. 3270 bur. van dit blad. AANGEBODEN 3T Accordeon, gitaar. mandoline, banjo, trompet, sax, klarmet en drumcur sus. Instrument, direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5. tel. 24358. 5? 10 Autorijl^ssen voor 1 47.50 Nieuwe Opel Re- kord. Erkend en gedipl. instructeur. Autorijschool „Irene" Boddens Hosang- weg 52, Woubrugge. telef. 286, tel. Leiden 26753. 3? Nieuwe auto's zonder cnauffeui Ford Consul, Taunus I7M, Opel Rekord Volkswagens en Volxswa- genbusie Werkhoven - Garagebedrijf, Maredijk 34a, ter 32735 en 22300 3? Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prys? Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie- batterij. Indien niet voor radig vraagt dan recht- stree. s. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel. 23140. Wasmachines f 135. r.og enkele dure machines, iets beschadigd ƒ155 centrifuge Fa Dusoswa, Turfmarkt 1—3. tel 24409 Vakman bent u óók, als u zelf schildert met Ralston - verf. Resultaat verbluffend, kosten enkele guldens. Voor lichting en kleuradvies gra tis. Drogisterij „de Phoenix", Diefsteeg 9, hoek Langebrug, tel. 24745. Te koop een prima frees machine, 7 pk., Cllfort voor- en achteruit, op luchtbanden, in staat van nieuw. Voor bil lijke prijs. B. V. Essen, Klap- wijkscheweg 50, Berkel, tel. K 1891—317. 'S Herenhoeden stomen. modelleren nieuw lint. nieuw leer, eventueel ver groten oi verkleinen Voer vakwerk: v. Velzen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. S* Te koop: 2e hands da mes-, heren_ en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbelebuurt 11, Ryns- burg, tel. K 1718—2967. 3? Rolfilms of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen, dank zij de rolfilm- en flitslamp jes automaat van Fotohan- ael N v. d. Horst, Doeza- straat 39 tel 24702 Gebruikte schrijfma chines door inruil verkre gen. Kantoormachines v.a. 45.50; Portables v.a. 145.-. Alle machines met garan tie. Hees kantoormachines, Hogewoerd 92 tel. 31983. 3? De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en openen van elk slot Haar- lemmerstr. 273, tel 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 3T Grote salamanderkach. voor broeikast; witte ko- lenfornuizen; ameuble menten; dressoirs; kasten; ledikanten, divanbedden; spiralen, kapokmatrassen; thonetstoelen; tafels; gas fornuis; stofzuiger 220 V.: bureaus; gordijnrails 1. per meter compl. Pluym, Hoogewoerd .Koopt inboe dels. Tel 21266. 5? Auto's met rechtsgel dige schriftelijke garantie bewijzen Financiering te gen 5% Elk merk auto kan geleverd worden Van den Berg, Hooglandse Kerkgrachf 42. Leiden, tel. 30692 3? Te koop of te ruil Morris Minor 1953'54 in prima staat. Benz. gebruik 1 op 15- 16. Wil ook motor of brom mer inruilen. Ch. Th. v. d. Post, Dorpstraat 42, Koude kerk a. d. Rijn, tel. 419. *3* Autohoezen, kappen pyama's complete bekle- dingen, sponsrubbei zittin- fen, asbakken, spiegels ashaken bloemvaasjes armsteur.en, zonneklep- pen. rubbermaties. vloer matten. kaplak, ruiten sloten, toehtrubbers Th van Kuiik Autobekleder Morsstraat 46. tel 30552 Leiden. Aangeboden warme kas- verg. huur en koop, koude kasverg. huur en koop, open grond B verg. huur en koop. J. van Paridon Jr, Noord wijkerhout, tel. K 2533—205. 2? Matador wasmachine met garantie 149.—; Mata dor metalen wringer 55. In huurkoop vanaf ƒ2.50 g. week. Verder alle mer en: Edy, Spijker, AEG en Miele. Fa. A. A. Lange, Hoge Rijndijk 74. Leiden, tel. 23425. 3? Markiezen; rolscher- men; al. jaloezieën. Groot, ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prys by het verkoopkantoor van Melohers' Markiezenfa- briek: C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat 23, tel. 01710—31165. 3T Jachtartikelen. zeilma. kerij, tentenmakerij. V.B.- bouw. H. R. Troost, Haven 14, Leiden, tel. 01710 21664. 5P Te koop aangeboden: 655 meter warme kas okt mei; 500 meter warme kas dec.mei: 550 meter koude kas sept.mei; 500 meter koude kas jaar tp huur. J. Elstgeest. Roelof- arendsv tel 291K 1713 Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz vernieuwen onder ga rantie. ook no-iron Smits overhemden, er kousenreparatiebedrijt Nieuwe Rijp 94 tel 25391 3T Goedkope automobie len door inruil verkregen. 2 Volkswagens '50—'51: 2 Renault '51'52: Fiat 500 met nieuwe ruilmotor. Gar. J. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4a. tel. 25259. Turfmarkt 13. Leiden Goedkoop autorijden met onze nieuwe 1960 mo dellen; Citroën 2 CV. Be spreek vroegtijdig. Geen- jaar autoverhuur, Goeje- straat 34, tel. 30794. Gara. fe Hoge Rijndijk 4a, telef. 5259. H? In Rusthuis Zonneveld Is een mooie zit-slaapkamer vrij gekomen parterre. Oran jelaan 2, Oegstgeest, telefoon K 1710—22380. HP Automobielen. Volks wagens '59. '56, '52; Vaux- hall Velox '56; Renault 4 '57; Skoda '56; Fiat 600 '56. Deze wagens worden verkocht met 3 maanden schriftelijke garantie. Gar. J. v. d. Meer Hoge Rijn dijk 4a, tel. 25259. fSP Te koop 4000 aarbeien- planten, Tolisman; plm. 2500 augurkenpotjes en 80 taar- lingen voor verplaatsbare kas. A. M. Kerkvliet, West- einde 85, Roelofarendsveen. '3T Accordeon 120 bassen, 5 accoorden, pianoklavier, 3 maanden oud. Nieuwprijs 1275.-. Wegens omstandig heden tegen elk aannemelijk bod. Langenhorststraat 11, Voorschoten. Renault 4. In zeer goede staat, motor, banden prima. Opel Olympia met stuurver- snelling in prima staat Skoda Cabriolet met stuurversnel- ling. Inruil ook brommers en motoren, Langenhorststraat 11, Voorschoten. 3? Autorijschool en verhuur bedrijf John Remmerswaal. 4. 5 en 6 pers. wagens, bil lijke tarieven, Utrechtse Jaagpad 16a, tel. 21916. Te koop, volkomen gave natuurstenen, schoorsteen mantel plm. 1850, kleur: grijs -zwart. Te bevragen Oude Rijn 2, Leiden, tel. K 1710 20411. y c.v. N. Bakker Hzn Roelofare .dsveen. K 1713 •487 in Groententeelver- gunnmgen en Sierteelt vergunningen. Aangboden eiken bureau met 6 laden dicht te klappen. Eiken kinderledikant. Kap- teijnstr 30, Leiden tussen 6 3? Prima jonge hennen. Vroegbroed 1960. Ingeënt te gen Hoenderziekten. Broede- rij Groeneveld, Opfokbedr. Rykserk. 15386, Valkbouman- weg 26a, Telef. 25590. 's Zon dags gesloten. 2* Rotan meubelen, wie gen. mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen HP Wegens contract liquida tie enige zeer mooie wascoro- binaties aangeboden. Beken de merken. Br. onder no. 5471 bur. van dit blad. 3T Klnderrljwtelen v.a f 49 50: sportniwielen v.a 189.-—. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa Dusoswa. Turfmarkt 13 2T Oude badkuip te koop o.a. geschikt als drinkbak voor veebedrijf, tel. 01710 24134. ■3? 3500 aardbelenplanten te koop. H. J. de Jong, Wilgen straat 7. Roelofarendsveen. 3P Tekenbord met haak l'/« xl m. ƒ25, zeer grote dege lijke commode 125. gasstel bakoventje 25.-. 2 gegal vaniseerde kitten, strijkplank, handwringer, elk aannemelijk bod. Werkplaatstafel 220x 110 cm. ƒ55.-. Alt. Mare 112, Leiden. 3P Alt op de Mare. Phoenix herenrijwiel 62.50. Lage Balaco, trommelremmen ver snellingen 72.50, dames dubbele remmen 55.-, luxe damessport Locomotief, licht blauw, versnellingen, als nieuw l70.-, Berini M 19 ruilen voor goed dames of herenrijwiel. Ook in bromfietsen zijn wij u gaarne van dienst. De Sparta, Puch en Berini vindt u in voorraad bij Valk a. d. H. Schouw, Voorschoten. Tel. 25191 K 1710. Betaling valt te regelen. Oud IIoll. koperen kro nen, kabinet, ladekastjes, eiken bureau, hoekkast, chif- fonière, stoeltjes klok, eiken wandkastje, schemerlampen, kist, grote keuze koper, tin, Perzische kleden. Inkoop an tiek, ter Wee, Hooigracht 86, tel. 25461. HP AndUvlepUnten aangeb. pootbaar en voor de perspot bij P. v. d. Velden, Hofweg 15, Voorschoten. Tuin Es- schenlaan, Voorschoten, aan hetzelfde adres een motor- pomp met zulgslang te koop. nieuwe, moderne electr. zig zag naaimachines van 500 voor 335. Met kleine schoonheidsfoutjes. Bekend fabrikaat en garantie. Event, gem. bet. Br. onder letter A, no. 2958 bur. v. d. blad. 3T Aanreboden in Sassen- heim. 6 kamerwoning, nieuw bouw. met douchecel, voor- en achtertuin, huur ca. 12. Gevraagd woning in Lelden of Oegstgeest met minstens 4 kamers. Br. onder no. 3266 bur. van dit blad. TE HUUR HP Pakhuis te huur gevr. Brieven onder no. 5476 bu reau van dit blad. 3? Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat. Kapje, sluier tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen, is al leen fa. Sloos, Stille Ryn 1 tel. 20868 3T Te huur gem. zomer huisje. gesch. 5 pers., voorz. gas. water, electr. Bezet van 9 juli6 aug. J. v. Uffelen. Hattemseweg 11, Apeldoorn. GEVRAAGD HP Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goua, zilver Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1 tele foon 22791 R.K. heer, ongehuwd, on derwijzer. zoekt per 1 april '60 gestoffeerde kamer (s). Brieven onder no. 3251 bur. van dit blad. Gevraagd in Leiden of directe omgeving, kleine vrije woning. Aangeboden flatwo ning in Lisse voor klein ge zin. lage huur. Br. onder no. 3298 bur. van dit blad. f%P Nette kostganger gevr. met huiselijk verkeer, Hooi gracht 55. 'FRSEN 2" Engels. Examenopleiding LO. hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid Cambridge. Eml- grantepclubs Dagelijks in schrijving W Verboog, Le raar Engels beëdigd Tolk/ Vertaler, Prof Ceri Cam bridge University. Steen- schuur 18. Leiden. Telefoon 25335 R.K. juffrouw, 40 jaar, zoekt kennismaking met net te heer of weduwnaar. Br. onder no. 5473 bur. v. d. bl. 3? Een dier kwHt? Een aler gevonden? Stichting Lmivedi mevr J Brons- geest, Zeemanlaan 57 tel. 22982 nelpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Amived) neemt geen die ren op II.V. De Leidsche Courant Papengracht 32, Leiden

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5