DUINSTREEK Schudei's Jonge Jenever Gezinshulp in Leiden „Public relations" onmisbare factor Abonnementsconcert Residentie Orkest „Volksbelang", Lisse, op 112 woningen om zal hypotheek nemen er nog 99 te bouwen VRIJDAG 4 MAART 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 N.V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN (Advertentie) Vannacht omstreeks twaalf uur is een automobilist met zijn auto op de Rijnsburgerweg ter hoogte van het Academisch Ziekenhuis op de rails geslipt en over de kop geslagen. De auto raakte een lichtmast en verkeerszuil. De bestuurder liep slechts lichte verwondingen aan de rechterhand op. De wagen werd to taal vernield. De directeur van gemeentewer ken heeft het verrichten van grond en rioleringswerken in Leiden Zuid West IX ten behoeve van het bouw rijp maken van terreinen opgedra gen aan de fa. H. Compeer en Zn. te Oegstgeest voor een bedrag van 43.475.—. De Stichting Katholieke Gezins zorg en Gezinshulp „Colonne De Brug" te Leiden biedt hulp in gezin nen. waar door ziekte van de moeder of door andere omstandigheden moeilijkheden zijn. Voor dit werk had men zo lezen we in het jaar verslag de beschikking over één maatschappelijk werkster, acht ge zinsverzorgsters, en vier gezinshelp sters. In de loop van het afgelopen jaar heeft mej. Van der Ven de taak van mej. Eikelenberg als leidster overgenomen. In 105 gezinnen kon hulp worden verleend met een totaal van 1939 verzorgingsdagen en 527 hulpdagen. De exploitatierekening vertoont een nadelig saldo van 19.881 gulden. Leidse agenda VRIJDAG, 4 MAART. St. Adelbertvereniging. Dr. A. A. Trouwborst over „Onrust in Afrika", ,,'t Gulden Vlies", 8.15 uur. nam. Huish. en Gezinsvoorlichting. Ver trek excursie Jaarbeurs, Garenmarkt 9 u. v.m. ZATERDAG, 5 MAART. Stille Omgang. Lof begint om kwart voor elf; vertrek bussen vanaf de Mare te half twaalf nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie v. d. Werfpark 11: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, lel. 2106U. Lezing te Leiden Gistermiddag heeft mr A. Seret voor de leden van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departe ment Leiden, in „De Turk" een lezing gehouden over de „public relations", het contact van een bedrijf met het publiek. Als men aan de „public relations", aldus mr Seret, niet voldoende aan dacht besteed, loopt men gevaar zich te isoleren en begrip en medewer king van het publiek, die nodig is voor het voortbestaan van het bedrijf, te verliezen. Mr A. Seret bekleedt zelf de func tie van public relations adviseur te Scheveningen. De mensen worden tengevolge van het tempo van vandaag beheerst door vluchtige indrukken. Als oppervlak kige aanrakingen met een bedrijf on gelukkig uitvallen kan dit tot ver keerde conclusies leiden. Een on vriendelijke telefoniste, een chauf feur, die een verkeersfout maakt, een fout van een boekhouder kunnen dik wijls de beoordeling van een bepaald bedrijf beïnvloeden. Als de leden van een bedrijf niet voldoende doordron gen zijn van de invloed van eigen optreden naar buiten, als de buiten staanders niet voldoende door het be drijf op de hoogte worden gehouden, kan de onderneming en dus de werk gelegenheid geschaad worden. Goodwill moet plaats maken voor het misverstand. Ook goede verstandhouding met overheidsinstanties, Kamer van Koop handel, banken, leveranciers, aandeel, houders, wetenschappelijke institu ten, etc. acht spr. zeer gewenst. De beoefening, aldus concludeer de spr. van de public-relations is van een modeverschijnsel uitgegroeid tot een vak. waarvan gedegen studie moet worden gemaakt. Men geeft er reeds cursussen in en de beoefenaren van dit vak zijn in een genootschap verenigd. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doxt. ex. Ned. Recht mevr. E. van Solingen-Nieuw- hoff te R'dam en de heren D. T. Meursing te Dortrecht, C. Heems kerk te Heemstede, J. P. van Ham te Middelburg en H. van Holten te Den Haag. Geslaagd voor het Cand. ex. Ned. Recht mej. A. E. Dollekamp te Voor burg, mej. P. A. Hage te Den Haag en de heren J. J. Daems te Den Haag, W. J. Reinders te Amsterdam, K. Blekxtoon te Rotterdam, J. v. d. Berg te Eindhoven, F. O. Aalbers te Den Haag, H. Bentinck van Schoon- heten te Zwollen, P. Dorhout te Leeuwarden, I. F. Faneyte te Leiden, R. van Liefland te Haaksbergen, H. J. van Gelderen te Voorburg, W. F. van Oosterom te Den Haag, J. G. v. Royen te Leiden; Ch. P. van Beuge, te Den Haag, F. W. M. Schmeltzer te Amstelveen, J. van Mastrigt te Rot terdam, W. van Braam van Vloten te Den Haag. F. Heemskerk te Am sterdam en J. van Wamel te Zeist. OEGSTGEEST Teken, en schilderclub. Op ini tiatief van de R. K. Jeugdcommissie is er een teken- en schilderclub in oprichting, ^genaamd „Arti". Het lidmaatschap staat open voor jongens en meisjes van 1216 jaar. De contributie bedraagt 25 ct. Men kan zich hiervoor opgeven bij H. Buschman, Kempenaerstraat 45, Oegstgeest. Geboren. Norbert Jos, zn van P. C. van de Weijer en A. J. Bekkers; Peter, zn van J. G. Boudewijn en M. H. Rijsdam; Martin, zn van C. Poldervaart en W. van Wagemans; Johannes Antonius Leonardus Maria, zn van A. J. J. de Groot en S. J. E. van Bellen; Adrianus Gerardus Ma ria, zn van R. E. v. d. Spek en J. M. Nijssen. Extra AANBIEDING van originele Amerikaanse IMPORT TABAKKEN Prince Albert van 2.nu 1. Kentucky Club van 2.— nu 1.— Union Leader van 2.nu 1. Miracle Tobacco, 250 gram van 5.nu 1.75 SIGARENRANDEL C. WALENKAMP Prinsessekade 1 Leiden Telef. 21126 (Advertentie). Oplossing no. 518. Horizontaal: 1. kever, 5. lus, 8. mier, 10. ka, 11. fa, 13. keer, 15. Ie, 17. piëta, 19. bode, 21. sein, 22. reden, 24. te, 25. Anio, 27. la, 29. op, 31. deel, 33. dat, 34. ti tel. Verticaal: 1. Kaf, 2. V.M., 3. eik, 4. reep, 6. uk, 7. satan, 9. reis, 12. aloë, 14. reet, 16. Edda, 18. Tiel, 19. brood, 20. eend, 23. niet, 26. oei, 28. aal, 30. pa, 32. Lt. No. 519. Horizontaal: 1. nu en dan, 4. zijde, 8. vlaktemaat, 10. jongens naam, 11. muzieknoot, 12. kleinig heid, 14. voornaamw., 15. gem. in N.H., 17. afreis, 19. soort kers, 21. eer waarde heer (afk. Lat.), 23. biersoort, 24. dam langs een water, 25. tegen stelling van jong, 27. zot, 28. niddag, 29. boers. Verticaal: 1. vrouw van Abraham. 2. vreemde munt, 3. voornaamw., 5. telwoord, 6. zelfkant, 7. op die tijd, 9. bedrijvigheid, 12. honigbij, 13. vo gel, 15. waterdoorlatend, 16. achter deel v. d. hals. 18. wel. 20. muziek instrument, 22. tweetal. 24. heeft een haan, 26. lidwoord, 27. ontkenning (Eng.). Oplossing morgenavond. IEAN MARTINON, dirigent te Tel Aviv, had op het zesde abonne mentsconcert de leiding van het Re sidentie orkest. Het was een concert dat bewondering én respect afdwong. Eerst dan: Symphonie no. 99 in Es van Joseph Haydn. Wat zijn de sym- phonieën van Haydn toch mooi, no bel ongekunsteld, knap en origineel! Belangwekkend is deze al niet min der dan de andere orkestrale juwelen die de meester schreef. Exquise Wie ner Musik; meesterstuk van thema tische bewerking. Een genot is het haar in de volkomen Haydn-glans en tinteling te horen spelen. Wij menen, dat er niet één nauwkeurigheid voor viel. Het orkest speelde zó toege spitst, de klank was zó afgerond en het ensemble reageerde beslist en voortreffelijk op de bedoelingen van de kunstenaar Martinon, die zo rijke effecten in klanktinten weet te be reiken. Alexander Uninsky vertolkte het klavierconcegt e kl. t. op: 11 van Chopin. Onmiddellijk begrijpt men, welk een technisch enorm pianist aan de vleugel zit. De klavierpartij is fascinerend en werd dan ook met de grootste waardigheid en intelligentie vertolkt. Temperament bezieling en poëzie gingen naar onze mening wel wat veel schuil onder de zakelijke in terpretatie. De samenwerking tussen solist en orkest was geperfectioneerd en dus prijzenswaard. T^EN LAATSTE de Enigma variaties (variations on an original theme for archestra) van Edward Elgar; een muzikale portretstudie over hen die de componist na aan't hart lagen. Zo is de 1ste variatie bedoeld als lief devolle hulde aan Lady Elgar, de echtgenote van de componist. Deze komt onmiddellijk na het statig, ty- pisch Engels thema. No. 2 van de veertien variaties doet geestig aan. No. 3 is een scherzo met vernuftig slot; gunstig geschreven partij voor de houtblazers en fraai pizzicato in de strijkers. Gedecideerd klinkt 'iet volle orkestspel in de 4e variatie. Ge heel anders van aard is no. 5 met haar gedragen medodie. De 6e varia tie geeft aan de altviolen een smach tend delicaat thema. Zo maar door gaande een lanpzaam deel, in e kl. t. variatie no. 9, die hij Nimrod noemt. De oplossing van de enigma (raad sel). wie Elgar eigenlijk heeft be doeld, doet er eigenlijk weinig toe, want de muziek is zonder oplossing ook het genieten overwaard. Na Nimrod ontwikkelde zich een intermezzo van uitgelezen tederheid. In de roman za releveert hij een Men- delssohn-thema; fijn van verbeelding. De laatste variatie is als een zelfpor tret. een opsomming van al wat voor af ging. Een receptie dus van Elgar's vrienden, een beetje pralend zo men Wat lezers schrijven Lisse, 3 maart '60 NOGMAALS DE HUUR VERHOGING EN OUDE HUIZEN Het ingezonden stuk van de heer H. J. H. M. in de krant van 2 maart j.l. heb ik met genoegen gelezen. Ook dat stuk in de krant van 2 dec. '59 heb ik gelezen en nog eens herle zen. Ik had er toen al op willen rea geren, maar door omstandigheden is daar niet van gekomen. Het ver raste mij dan ook, dat er nu toch nog een reactie op kwam. Ik ben het volkomen met de heer M. eens, daar ik in hetzelfde schuitje zit. Ons huis is zeker al ongeveer 68 jaar oud en wij zijn ook nog in het bezit van zo'n mooie oude plee, die bovendien nog buitenshuis is. Als er 'n vloer of dakgoot gerepareerd moet worden dan moet Bouw- en Woningtoezicht er steeds aan te pas komen en dan gaan er nog maanden overheen eer het voor elkaar is. Om de huren van oude huizen bij de nieuwe woningen aan te passen vind ik helemaal waanzin. Als we nu ook al de ge rieven kregen die in een nieuwe woning aanwezig zijn dan was het redelijk dat we meer huur moeten betalen, maar zolang dat niet het geval is en de huiseigenaren zich weinig of niets aan hun oude huizen gelegen laten liggen, vind ik het een grove onbillijkheid om deze huizen van voor 1918 weer te verhogen. Al met al hoop ik, dat de heer M. en met hem nog vele anderen onder de nieuwe huurverhoging uit zullen ko men, maar het is nog steeds zo dat de grote heren elkaar niet bijten. Een abonnee wil, maar toch heel mooi en knap van constructie en instrumentatie, her innerend aan Brahms maar todh met veel persoonlijks in stylering. Het was een klankenweelde mild en rond, en de expressieve, sobere gebaren waarmede deze kunstenaar dirigent zijn gedachten tot uiting bracht, was de aanleiding tot orkest- spel, dat zeldzaam rijk van klank was en op zeer hoog niveau stond. J. KORTMANN Burgerlijke Stand Geboren: Jenneke J. dr v. J. Riet kerk en A. de Hoog; Maria dr v. A. van der Meijden en G. A. Keijzer; Elisabeth H. dr v. K. G. Bolding en J. E. Booter; Jacobus zn v. M. van Dam en H. T. Semp; Joyce Th. dr v. K. Dokter en D. Lipse. Getrouwd: R. P. Huismann en C. Roozendaal; J. Geskus en R. van Soeren; W. Ververs en S. Houwer; W. J. Hensing en M. J. van der Werf; I. Beij en A. J. Sommeling; W. van de Beek en J. van Beuzekom; A. J. Baartwijk en A. S. Viele; J. Klui vers en S. Barendse; N. de Geus en J. C. Holtkamp; W. C. Verhoeven en B. Treffers; A. Flippo en I. I. H. Schoeman; A. van Hal en J. Ravens- bergen. Overleden; J. Weesel, 50 jr, man; P. H, Boezelijn, 66 jr, echtgenote van C .Kromhout; K. C. Vermont, 70 jr, man; A. R E. J. Westerkamp, 61 jr, vrouw. HILLEGOM BRUG OVER DE RINGVAART (TIJDELIJK) VERDWENEN Al gedurende enige jaren was de brug, die de verbinding vormde tus sen Hillegom en de Haarlemmer meer, een brug in ontbinding. Het wegdek was levensgevaarlijk en als men als voetganger of per rijwiel deze brug moest passeren en er na derde uit een van beide richtingen een auto, begon het brugdek te gol ven en verkeerde men werkelijk in levensgevaar. Nu is deze „brug des aanstoots" verdwenen. Zij werd ge sloopt en een begin werd gemaakt met het slaan van een noodbrug. In het verlengde van de Meerstraat naar de Hillegommerdijk is een pont in gebruik genomen om het verkeer tussen Hillegom en de Haarlemmer meer in stand te houden. Voor zwaar verkeer is men aangewezen op de overgangen te Lisse en Bennebroek. Het zal wel enige maanden duren, eer de nieuwe brug op de plaats van de oude geplaatst zal zijn. Er zullen volgens de plannen zelfs twee nieu we bruggen komen. Voordat de nieu we brug geopend zal worden, wordt er een weg aangelegd tegenover de brug. Daartoe zullen de woningen, die men nu nog ziet aan de overkant van de brug, worden gesloopt. De kosten voor deze nieuwe brug zullen betaald worden door de polder en de gemeente Haarlemmermeer en door de gemeente Hillegom. Provin ciale Waterstaat zal medewerking verlenen. De kosten worden geschat op plm. 700.000. Concordia. Morgen beginnen de wedstrijden om 3 uur: TYBB a-Con- cordia a; HBC b-Concordia c; Con cordia b-DSVO a; HBC g-Concordie d; Concordia e-BSM c; om 1.45 uur beginnen: -jvelpen: SMS a-Concor- dia a; Concordia b-SIZO b; Hille gom b-Concordia c en Concordia d- DIOS b. boven toegewezen contingent van 21 Onder voorzitterschap van de heer M. Hordijk hield de woningbouwver eniging „Volksbelang" gisteravond haar jaarvergadering in het KAB-ge- bouw. De voorzitter richtte een woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder tot de heer P. van Leeu wen, afgevaardigde van de gemeente en de heer J. Zaneveld, administra teur. Na dit welkom volgde het voorle zen van de notulen door de secreta ris, de heer Jac. v. d. Voort, welke onder dankzegging werden goedge keurd. Bij de afsluiting van het 45ste boek jaar was, zo bleek uit het jaarverslag van de administrateur, de heer J. Za neveld, dat het aantal geëxploiteerde woningen was gebracht van 574 op 626. De rekening-courant van de ver eniging bij de gemeente Lisse gaf aan inkomsten te zien 1.254.853,en aan uitgaven f 1.236.905,aldus een batig saldo van 17.947, In 1959 was aan huren ontvangen het bruto-bedrag van ƒ293.170,81. Door de huurophalers wordt per week 5.880,05 aan huren geïncasseerd. Aan onderhoud werd uitgegeven een bedrag van 44.234,54. Er worden voorbereidingen getroffen om grote projecten ter tafel te brengen. De secertaris, de heer Jac. v. d. Voort, zei in zijn jaarverslag, dat er momenteel 12 woningen in aanbouw zijn, dit was het contingent voor 1959 Voor dit jaar bedroeg het contingent 21 woningen, wat voor 459 woning zoekende leden zeer weinig is. Van het stuk braak liggende grond bij de Anemonenstraat was een speelplaats gemaakt voor de jeugd. Bestuursverkiezing De aftredenden Jac. v. d. Voort, P. Randsdorp en G. van 't Wout werden bij acclamatie herbenoemd. Door het bestuur was de mogelijk heid onderzocht om te bouwen zon der het contingent woningwetwonin gen. Hiervoor was contact opgeno men met de Bouwkas Nederlandse Gemeenten. Er was een bouwplan voor 126 étagewoningen. Dit wilde de vereniging vernemen, doch hiertoe zou eerst een coöpera tieve stichting in het leven moeten worden geroepen. De huurders moe ten ƒ700,— storten en de huurprijs wordt dan f 18,k f 19,per week Daarna heeft men de gedachte ge opperd, zelf woningen te bouwen en te financieren; hierbij moest de ge meente garant zijn. Intussen kwam er een nieuwe regeling van het Minis terie van Wederopbouw. De woningbouwvereniging telt n.l. 112 woningen, welke vóór de oorlog, dus zonder rijksbijdrage zijn ge bouwd. Hypotheek brengt redding Nu bestaat de mogelijkheid, net als een particulier te gaan bouwen, mits er financiën zijn. De bedoeling is, op deze 112 woningen een hypotheek te nemen van 1 miljoen gulden en hier mee 99 woningen te bouwen. Volgens artikel 23 der statuten was hiervoor eerst toestemming nodig van de ver gadering, welke nu met algemene stemmen werd gegeven. Ook B. en W. zal hieraan zijn goedkeuring ge ven. Voor de bouw van deze 99 wo ningen zal een erfpachten-overeen komst worden gesloten met de ge meente, wat een besparing zal zijn van 2 op de bouwkosten. Dit plan was het eerste dat bij het Ministerie van Volkshuisvesting bin nen kwam en werd zeer gunstig ont vangen. De woningen worden het be zit van de vereniging en een beter bezit dan woningwetwoningen. In dien de mogelijkheid zich zou voor doen, dat de gemeente garant mag slaan voor de gelden, dan bestaat er kans op het bouwen van nog méér woningen. Dit was voor de vergade ring het meest optimistische geluid sinds jaren. De heer Hordijk vroeg de bewo ners, toch zo zuinig mogelijk te zijn met de kosten van onderhoud, daar elke besparing een hoger exploitatie overschot geeft, dat weer gebruikt kan worden voor meer woningen. Verder deelde spr. mede, dat in de toekomst klachten schriftelijk moe ten worden opgegeven bij het be stuurslid, de heer G. van 't Wout. DE KAAG ONTVANGST EN INSTALLATIE PASTOOR OSTENDORF Vanavond zal de nieuwe herder van De Kaag, de parochie van de H. Joannes Evangelist, pastoor W. P. A. Ostendorf. officieel ingehaald en ge- installleerd worden. Ongeveer half zeven vindt in de woning van de heer De Vlieger bij de Lisserweg nabij Abbenes de rand van de parochie de begroeting plaats- Hierbij zijn o.a. aanwezig het kerk- en armbe stuur en het comité van ontvangst. In auto's wordt vervolgens een korte rit door de parochie gemaakt, waar na om ongeveer zeven uur in de kerk van De Kaag de installatie van pas toor Ostendorf door deken G. P. A. Alkemade van Hoofddorp plaats vindt. Zondag beginnen om 12 uur: Haar lem 7-Concordia 2; Hillegom 4-Con- cordia 4; Concordia 5-Onze Gez. 4; SHS 3-Concordia 6; Concordia c- TYBB d. Om 2.30 beginnen: Concor- dia-Tonegido; van Nispen a-Concor- dia b en Concordia e-BSM b. VOORSCHOTEN AFDELINSCOMM1SSIE KATHOLIEKE JEUGD Voor de zware taak van verschaf fing en beheer van financiën en ma teriaal van het mannelijk en vrouwe lijk jeugdwerk is in de St. Lauren- tiusparochie te Voorschoten een co mité opgericht. De officiële naam van dit comité is: „Afdelingscommissie Katholieke Jeugd". De leiders en leidsters van het ge organiseerde jeugdwerk in de St. Laurentius zagen zich voor haar praktisch onmogelijke taak gesteld, de jeugd te huisvesten in een dorp, waar de woningnood zeer groot is en waar al de huizen en gebouwen in tens in gebruik zijn. De honderd en vijftig leden van de Laurentiusjeugd vinden thans onderdak in een oud gymnastieklokaal, twee bunkers in het bos van Huize Bijdorp, een klein hokje in de Kimshoeve en in een „tussenzaaltje" achter de grote zaal van het bondsgebouw. De jeugdbeweging, die beschikt over wachtlijsten voor de meisjes en jongens beneden de elf jaar, barst uit haar „muren". Deze wachtlijsten zijn niet alleen ontstaan door het ernstige gebrek aan leiding, maar ook door het gebrek aan onderdak. Met de wetenschap voor ogen, dat binnen afzienbare tijd de bunkers in het bos van „Bijdorp" afgebroken zullen worden, en de pijnlijke erva ring dat de verkenners door de vloer van de „tussenzaal" zakken en dat bovendien het dak lekt, heeft de lei ding gemeend dat het buiten haar werkterrein ligt om ook nog te gaan „bouwen". Enige ouders zijn bereid gevonden, toe te treden tot het ge vormde afdelingscomité. Na een op richtingsvergadering onder voorzit terschap van pastoor J. van Bemme- len, is de Afdelingsommissie als volgt samengesteld: mevrouw Rooswinkel, secretaresse, de heer H. Schuurman, penningmeester, de heer W. Stum- pel, wrn. voorzitter, technische leden: de heren A. Klei.is en H. Stikvoort, leden: mej. H. v. d. Werf, NGB en de heer J. Peeters, KJB, adviserende le den: de heer C. Fortanier. KVP en de heer P. v. d. Werf, kerkbestuur. De eerste daadwerkelijke stap zal zijn de herstelling van de oude gym nastiekzaal ten behoeve van het vrouwelijk jeugdwerk. „Doe open". Het jeugdcomité „Doe Open" te Voorschoten, is voor de eerste maal bijeengekomen ter bespreking van de slag voor de ver koop van de „Sleuteltjes" in het ka der van het Vluchtelingenjaar 1960. Het comité is samengesteld uit afge vaardigden van de grootste Voor- schotense jeugdgroeperingen. Secre taresse is mej. R. O verduin, leden zijn: Nel de la Bije, (Ned. Padvind- sters Gilde), Ton Trel (Katholieke Jeugdbeweging), J. Mooy, (SVLV), en M. Madera (Rouwkoop). Na informatie blijkt de geschikste datum voor de huis-aan-huis verkoop van de Sléuteltjes te zijn: zaterdag 12 maart. Reeds 3000 sleuteltjes zijn be steld. Er zullen er nog 2000 besteld volgen. Deze vijfduizend sleuteltjes zullen op één middag verkocht moe ten worden. Tot slot van de verkoop werd voorgesteld een grootse feestavond op touw te zetten, waarop elk van de diverse verenigingen haar beste krachten op het toneel plaatst. Spoedeisende raadsvergadering. De raad van de gemeente Voorscho ten wordt hedenavond om acht uur voor een spoedeisende openbare raadsvergadering bijeengeroepen in het gemeentehuis. Op de agenda staat het voorstel tot benoeming van twee leerkrachten aan de Vlietschool. Leerkrachten Door het vertrek van de onderwijzeressen mej. E. Worm en mevr. W. RuyghHaze- broek zijn aan de openbare Vliet school twee vacatures ontstaan. In overleg met de inspecteur van het onderwijs zijn b. en w. erin geslaagd, een voordracht samen te stellen om in de vacatures te voorzien. Wegens het bestaande tekort aan leerkrach ten kon niet aan de wens van de on derwijswetgever worden voldaan om voor iedere vacature een voordracht van drie bevoegden op te maken. Voor de vervulling van ieder van de beide betrekkingen kon slechts een persoon zonder reserve worden aan bevolen. De personen, die ter be noeming worden voorgedragen zijn: mej. J. K. Hoekstra uit Meppel en mej. Th. M. Jansen uit Groningen. B. en W. stellen voor, deze i °rsonen in vaste dienst te benoemen aan de Vlietschool. Laatste Berichten Omstreeks middernacht heert zich op de Bornerbroeksestraat te Almelo een verkeersongeval voorgedaan, waarbij de 44-jarige L. Viskaal werd overreden door een auto, waarin on der andere zijn echtgenote was geze ten. De heer Viskaal had in de late avonduren gewerkt op een pouliers- bedrijf, waarbij zijn vrouw behulp zaam was geweest. Hij had het bedrijf per bromfiets verlaten, maar zijn echtgenote werd met het oog op de hevige regen per auto thuis gebracht. De wagen werd bestuurd door de 28-jarige A. H. Deze moest, volgens zijn verklaring aan de politie, dim men voor een tegenligger Toen hij weer groot licht voerde, zag hij een bromfietser, die later de heer Vis kaal bleek te zijn, op de weg liggen. Hij kon hem niet meer ontwijken. De heer Viskaal werd op slag ge dood. De politie heeft de indruk, dat er 's avonds na het werk in het pouliers- bedrijf alcoholhoudende drank is ge schonken, maar de chauffeur zou niet de indruk hebben gemaakt, onbe kwaam te zijn geweest tot het bestu ren van een auto. NOORDWIJKERHOUT 31 WONINGEN ONDERHANDS AANBESTEED Gisteren werd door het architec tenbureau M.J. Rouw uit Zoeter- meer een onderhandse aanbesteding gehouden in opdracht van het col lege van B. enW. voor het bouwen van 31 woningen. Voor deze aanbe steding waren drie aannemersbe drijven uitgenodigd. Van hoog naar laag gerangschikt waren hun prijs opgaven: gebr. Laros, Noordwijker- hout, 501.400; ,gebr. van der Togt eveneens uit Noordw.hout, ƒ499.000; en als laagste L. Bontebal's bouwbe drijf uit Zoetermeer met ƒ498.733. De gunning is nog niet verleend. KATWIJK AAN DEN RIJN Oranjevereniging In „de Roskam" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de Oranjevereniging. De voorzitter, de heer J. Bergman, sprak in zijn welkomstwoord over de feestelijkheden in 1959. De gondel vaart was, figuurlijk gesproken, in het water gevallen, wat voor het be stuur erg spijtig was. Dit jaar zal ook op 5 mei feest gevierd worden. Het jaarverslag van de secretaris, de heer E. van Wensveen, vermeldde dat er 802 leden zijn en gaf verder een overzicht van de in *959 gèhouden feesten. Het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer J. Fennes, werd wegens ziekte van de samensteller toegelicht door de voorzitter. Er s een klein batig saldo, terwijl er een banksaldo was van 60. De nieuwe kascommissie bestaat uit de heren J. de Winter, J. Korpels- hoek en J. Breedijk. Bij de bestuurs verkiezing werden herkozen de he ren M. J. Alkemade, S. van Wens veen en S. Zwaan. De heer J. Berg man werd als voorzitter herkozen. WASSENAAR Stille Omgang De Wassenaarse afdeling van het Genootschap van de Stille Omgang zal in de nacht van 12 op 13 maart a.s. de jaarlijkse bede vaart naar Amsterdam maken. Gele genheid voor het afhalen van de buskaarten is er a.s. zondag 6 maart en wel van 111 uur in het R.K. Verenigingsgebouw, van 101 uur in de Pius X-schooi en van 111 uur in Sion. Bovendien kunnen bus- kaarten worden afgehaald in het R K. Verenigingsgebouw op woens dag 9 maart 's avonds van 89 uur. LEIMUIDEN BROMFIETSER DOOR AUTO GESCHEPT. Donderdagavond omstreeks 7 uur heeft een aanrijding plaats gevonden aan de Burg. Bakhuizenlaan voor het huis van de getroffene Ant. de Graaf, die van voor zijn huis gelegen brug afreed met zijn bromfiets, terwijl de in de richting Kudelstaart rijdende autobus passeerde. Juist op hetzelfde moment naderde een bestelauto van een inwoner uit Kudelstaart in de richting van het dorp Leimuiden. De heer De Graaf werd plotseling door deze bestelauto geschept en kwam in de langs de Burg. Bakhuizenlaan ge legen sloot terecht. De heer De Graaf bereikte de an dere zijde van de sloot, doch bij on derzoek door dokter J. A. Brinkhorst bleek, dat hij een hersenschudding had opgelopen en bovendien een sleu telbeen had gebroken. Bovendien had hij enige wonden. De heer De Graaf werd per ambulance naar een der Leidse ziekenhuizen overgebracht. Het vooreinde van zijn bromfiets werd beschadigd. De schade aan de bestel auto was gering.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2