Prinses Irene opende benzinestation »Kriterion« Arbeids- in de Verordeningen vastgesteld en rusttijden landbouw Coentunnel belangrijker dan tunnel onder het IJ Is minister voor maximun snelheid overal? Minister wil personeelstekort bij Rijkspolitie bestrijden Getuigenissen vóór en tegen verduisteren zaak tegen luchtreclamedirecteur DOKDgKDAG 18 FEBRUARI 1960 DE LËlUSh COUKANI PAOINA VRAGEN OVER NIEUW GUINEA Het Tweede-Kamerlid Van de We tering (CH) heeft minister Toxopeus vragen gesteld over de door staatsse cretaris Bot in Canberra geopperde wenselijkheid, dat Nederlands en Australisch Nieuw-Guinea in de toe komst een onafhankelijke Melanesi- sche unie vormen. De heer Van de Wetering wil we ten of die mening het inzicht van de regering vertolkt. Hij vraagt zich af of het uitspreken van dergelijke ver strekkende ideeën niet bevreemdend moet worden geacht, zolang de Sta- ten-Generaal hierover niet zijn inge licht. Door telefoontje van verstikkingsdood gered Gistermiddag zijn in een woning in de Hamburgerstraat te Groningen een 38-jarige zakenman en zijn 16-ja- rige kantoorjuffrouw in het vertrek waar zij aan het werk waren, onwel geraakt als gevolg van kolendamp. Ze waren niet meer in staat de GRIEP dreigt overal neem vlug „Akkertjes" in huis AKKERTJES helpen direkt t Advertentie) vrouw des huizes, die een verdie ping lager aan het werk was te waar schuwen. Op dat moment ging de te lefoon en diende zich een relatie aan. De zakenman kon enkel nog „ja" zeg gen en verder slechts wat gekreun voortbrengen. De man die opbelde, werd door dat gekreun dusdanig gealarmeerd, dat hij in zijn auto stap te en naar het adres reed De G.G.D. die was gewaarschuwd, kor met zuur stof de kantoorjuffrouw weer bijbren gen. De man is uit zichzelf bijgeko men. Uit een onderzoek bleek, dat er een lek was in de schoorsteen tussen de tweede en de derde etage. Deze schoorsteen liep door een kast van het kantoor. Atelier voor werkstudenten Prinses Irene heeft gistermiddag het benzmeservice-station „Kriteri- on" aan de Zeeburgerdijk bij de ro tonde voor de oprit naar de Schel- lingwouderbrug in Amsterdam-oost officieel in bedrijf gesteld. Dit Shell- tankstation wordt geëxploiteerd door cle Stichting Onderlinge Studenten Steun (SOSS). Een twaalftal stu denten, van wie een vrouwelijke, voor de administratie, werken bij toerbeurt 18 uur per week in dit tankstation. De prinses, gekleed in een lange bruine bontmantel met een zwart hoedje, werd bij het tankstation ont vangen door burgemeester Van Hall, die de voorzitter van de SOSS, prof. dr J. E. Kok, rector magnificus der Amsterdamse gemeente-universiteit, aan haar voorstelde. In een grote tent hield prof. Kok een korte toe spraak, waarin hij het ontstaan van de stichting en haar doel schetste: studenten die zelf hun studie moeten bekostigen daartoe op verantwoorde wijze in staat te stellen. De SOSS exploiteert reeds de studenten-bio scoop Kriterion, het schouwburg zaaltje Hypokriterion en de Oppas- centrale. Na de toespraak begaf het hoge gezelschap zich naar het tankstation waar een „Calcott" uit 1918 voorreed met aan het stuur de eigenaar de heer L. A. M. Janssen uit Amster dam en als passagier burgemeester Van Hall. De eerste jaars medisch- student Rob Pompe, reikte prinses Irene de pijp van de benzineslang aan en lachend, met de tong tussen de lippen geklemd, vulde de prinses de tank van dit oude auto'tje met drie liter benzine. De prijs was 1.37, die burgemeester Van Hall met een rijksdaalder betaalde. Het wisselgeld mocht de pompbe'diende houden. In de dickey-seat zat het zeven jarig dochtertje van de administra teur der SOSS, Angela Salomé, die de prinses een Biedermeier-boeketje aanbood. Nadat de prinses het tank station had bezichtigd, keerde het Prinses Irene heeft gistermiddag het studenten-benzinetankstation „Kreterion" aan de Zeeburgerdijk officiëel in gebruik gesteld. Foto: De prinses voorziet een calcott uit 1918 van benzine. Rechts burgemees ter mr G. van Hall van Amsterdam. Crackfree beter en goedkoper (Advertentie). ANAB ingediende amendementen, waarvan er een verlaging van de maximum-arbeidstijden beoogde, werd niet aanvaard. Alleen de verte genwoordigers van de ANAB gaven er hun stem aan. Het bestuur van het landbouw- fen der ANAB-amandementen was gezelschap terug naar de tent, waar schap heeft gisteren de arbeids- en ï®e5Xkken». omdat de aaaraan ten prof. Kok de prinses een beeldje ('n rusttijdenverordening-1960 definitief grondslag liggende gedachte was presse-papier) aanbood, voorstellen- vastgesteld. Deze bevat de volgende eei? J1 v «.van W1JZ1T de „Kriteria". De prinses onderhield maximum-arbeidstijden: 3100 uur per k ^5r zich nog enige tijd met vertegen- jaar en 253 uur per vier weken vïor woordigers en vertegenwoordigsters veeveraorgers. 2800 uur per jaar voor he^rüal OTen dat zfi bii toer' van negen Amsterdamse studenten- paardevertorgers en werkers met 21™ 1"J? "I! gezelligheidsverenigingen. Kort na J^I»a™.ohin«26 M uur ™£elndop feesMageu kwart over drie vertrok de prinses, P«_{"r e°"ur J" van hun normale mazimale-aantal vergezeld van haar particulier-secre- overige Triwran munetykearte,- uren in de desbetreffende werkweek, taresse, mej. M. C. C. Wijnen, uit- «n voor vrouwelijke en Jeugdige De verordening werd aangenomen geleide gedaan door burgemeester Deze Ui'den kwamen ook Teeis v00. met alleen de stemmen der ANAB- Tersfond Matlat de 'burgemeester '"de in 1958 door het landbouwschap vertegenwoordigers tegen. L"ee?d Sr^cheTd de Too" vL^r de""verhefd enTe Te" k»ste van weekloon? dracht aan de orde het verlenen van SER gemaakte bezwaren is ingetrok- In de discussie over de verordening e^nrit^irerhtPiKi»Ir!" X ken- Die ^zwaren hebben er aanlei- merkte de heer Schippers (ANAB) h„a rht.n «üng toe gegeven, dat in de nieuwe o.m. op, dat in andere bedrijfstakken hÜwIiÏI exploiteren van een verordening de strafbaarstelling van al lang een 48-urige werkweek geldt, benzine- annex doorsmeerstation de arbeiders niet is gehandhaafd, de In andere West-Europese landen is aan de Zeeburgerdijk Ondanks verplichting tot overwerk is verdwe- ook de werktijd in de landbouw aan- protesten van enkele raadsleden nen en alleen strafrechtelijke, geen merkelijk korter dan in Nederland, over deze „van weinig egards voor tuchtrechtelijke sancties mogelijk Zijns inziens zal het landbouwschap de raad getuigende gang van zaken" worden gemaakt. rr.et deze verordening geen eer inleg- werd deze voordracht aangenomen. Een aantal van de Izijde van de gen. De landarbeiders zullen zich te- leurgesteld blijven voelen. Hij meen de dat er in de gedifferentieerde loonpolitiek altijd wel wegen en mid delen zijn te vinden om ook bij ver korting van arbeidstijd tot loonsver hoging te komen. De opmerking in het desbetreffende SER-rapport, dat de boer de lasten van de arbeidstijd verkorting zou dragen, achtte hij on juist. Zijn ervaring is, dat ook de boer korter werkt, hetgeen hij een ge lukkige omstandigheid achtte. De heer Van der Ploeg (NKLB) zei dat verkorting van de arbeidstijd in andere bedrijfstakken gaat met handhaving van de wettelijke maxi mum-arbeidstijden. De afspraak is gemaakt, dat tijdens de werkingsduur beidstijd. Technisch is er geen moei- Bij het gouden feest van de R.K Middenstandsbond, Leiden Vijftig jaren van Leidse Rooms Katholieke Middenstandsorgani satie liggen er nu achter ons. Elk zilveren- of gouden-feest is een mijlpaal in het leven. Bij die gelegenheden laat men z'n blikken nog eens gaan over de voorbije jaren en bezint men zich op hetgeen in die tijd is gebeurd. Zo is nu eenmaal het leven gedurende onze pelgrimstocht naar het Vaderland Onze tijd is er vooral een van verandering en aanpassen. Al-met-al mogen we toch met dankbaarheid terug zien op het verleden en ik wil van deze gelegenheid gebruik maken om oprechte dankbaarheid te tonen voor de pioniers, die vijftig jaren geleden voor 't eerst begonnen zijn met de moeilijke poging om de R.K. Mid denstanders van de Sleutelstad principieel te organiseren. Dank ook dienen we te betuigen aan hun opvolgers, die tussen twee grote oorlogen in het baanbrekend werk voortzetten, en die het mede mogelijk hebben gemaakt, dat na de bevrijding in 1945 spoedig een herboren R.K. Middenstandsorganisatie energiek voor de veel zijdige belangen van haar leden in de bres kon springen. Het is m.i. onnodig het bestaansrecht van een R.K. Middenstands organisatie te verdedigen, omdat dit recht gegrond is op het feit van de noodzakelijkheid, vooral onder de huidige economische om standigheden. Wél nodig is het steeds helder voor ogen te houden, dat het voor het behoud van de Middenstand van beslissende betekenis zal zijn of de organisatie-gedachte in haar drievoudige betekenis van stands organisatie. vakbeweging en economische samenwerking door de middenstanders voldoende zal worden benut. N.R.K.M.-ers werkt mede aan de uitbouw van onze organisatie. Zij is het zo dubbel en dwars waard! J. C. J. LAMBERMONT Voorz. v. d. jubilerende afd. Leiden. Amsterdamse liberaal in Tweede Kamer. Welke tunnel in of nabij Amster- doen, die de aanvang van het we dam moet het eerste worden aange- reeds in 1960 mogelijk zal maken. Vrijstelling van dienstplicht? Naar „De Volkskrant" mededeelt heeft minister Beerman van justitie drie plannen om het personeelstekort bij de Rijkspolitie kleiner te maken. Dit zou dan zijn: vrijstelling van mi litaire dienstplicht rijkspolitie-amb- tenaren hoeven toch niet op te komen in oorlogstijd); verlaging yan de mi nimumleeftijd en overplaatsing van leden van de Koninklijke Marechaus see naar de Rijkspolitie. In juni of juli houdt de persoonscontrole aan de Nederlands-Belgische grens op te be staan. Wellicht kan vrijkomend per soneel worden overgeplaatst. legd? Dit was ook gisteren weer de vraag in de Tweede Kamer en tot De heer Van Maenen merkte op, lijkheid bij 't samengaan van arbeids- verha7i'n? "vandat naar zUn persoonlijke mening de tij 1 verkorting en loonsverhoging, rbazing van de aanwezige Am- veiijgheid op de eerste plaats komt. maar als men nu, bij de aanvang van Crackfree beter en goedkoper sterdammers heeft de Amsterdam (Advertentie). mer Cornelissen (VVD) aan de mi- £,"7 nM» J- w' _:„4 veel minder Andere factoren wegen voor hem het con tract jaar, al met arbeidstijd- Viking kwam op zijn neus binnen Woensdagmiddag, even één uur, landde een „Viking" van de Engelse luchtvaartmaatschappij „Overseas" op Schiphol. Gezagvoerder Holderness taxiede naar het platform van de .-unsterdamse luchthaven. Op baan 32, niet ver van het „Vluchtproduk- tiegebouw" van de KLM, sprong plot seling de band van het linkerhoofd- wiel, waardoor het vliegtuig een scherpe zwenking naar linksmaakte. Op hetzelfde ogenblik kwam een sterke windstoot de wind was west en had een snelheid van om streeks 50 km per uur onder de vleugel, de staart werd omhoog getild en de neus kwam op he beton van baan 32 terecht. Op dat moment draaiden beide motoren nog en door de duik van de neus kwamen de schroefbladen in aanraking met de grond en werden zwaar beschadigd en verbogen. Onmiddellijk werd groot alarm op de luchthaven gesla gen en binnen de minuut was de brandweer van Schiphol ter plaatse. Op de toren had het personeel het ongeluk zien gebeuren. Er brak ech ter geert brand uit. Gezagvoerder Holderness en de twee andere leden van de bemanning verlieten het toe stel via het noodluik voor links. Zij hadden geen schrammetje opgelo pen. De „Viking" was onderweg van Southend naar Schiphol. Er bevonden zich geen passagiers, noch vracht aan boord. Het toestel was gechar terd voor het vervoer van bloemen van Amsterdam naar Engeland. De nog in de tanks aanwezige brandstof werd er snel uitgepomipt. Het luchtverkeer ondervond geen hinder van het obstakel. Het zevenjarig zoontje van de wachtmeester eerste klasse der rijks politie W. de Jong, is gistermiddag door een passerende bestelauto van de beurtdienst DokkumGroningen overreden en gedood. Het jongetje kwam met zijn fiets vlak voor de aankomende bestelwagen te vallen. Het slachtoffertje werd nog naar het ziekenhuis „De Sionsberg" overge bracht, maar het was bij aankomst reeds overleden. nister gevraagd, de hoofdstad niet aan te moedigen de IJ-tunnel aan te verkorting zou willen berinnen, zou Aandacht werd ook gewijd aan het dat gaan ten koste van het weekloon. - - vervoer in Nederland. De heer Van De heer Knottnerus (KNLC) zei, Ifoi® a' t Cornelissen, die een Maenen is van mening, dat er te wei- dat in de landbouw de behoefte aan y t niê wegen zijn in ons land. Het ver- overuren groter zal blijven dan in de iSlSi Jd ac4ies- d,e het keer is steeds intensiever geworden industrie. Misschien gaan hier en en toch blÜft ons land nog achter, daar ook de boeren wel korter wer- J ondernomen. De by andere ianden in Europa verge- ken. maar er zijn nog heel wat andere IrIJ'i"nnel ZU.,I1.^ leken. Hij vroeg van de minister een situaties, b.v. in streken, waar de haar overtuigingskracht moeilijk nota over de wegenaanleg. Hii drone boer met een arbeider werkt, kunnen loochenen. Persoonlijk is hij voorts aan op maatregelen ter verbe- De heer Schippers merkte nog op, van mening, dat het ook in het be- terjnp van de verkeersveiligheid Hii dat de feiten aantonen, dat nu de bes- lang van Amsterdam zal zijn, indien hee£t de indruki dat 00k de minister te mensen uit de landbouw weglopen. nCi moge- niet afwijzend staat tegenover invoe- Itfkheden het eerst de aanleg van de ring van de maximum snelheid bui- Crackfree beter en goedkoper Coentunnel ter hand wordt genomen. ten de bebouwde kom. (Advertentie) Geld voor de IJ-tunnel is er nog niet genoeg. Tenminste, indien Am sterdam van mening is, dat een be langrijk deel van de kosten door het Rijk gedragen moet worden. Het liberale raadslid raadde de mi nister aan de beslissing niet langer °°k De directeur van het luchtreclame- S-ll verzekerd was, werd achterdoch- ÏSSEJiL een bedrijf „Trek Air" te Maastricht, die tig. fin voor, dat mplaats van gearresteerd is op verdenking, met S. had eertijds zijn vliegtuigje voor I SÏÏ? opzet een van zijn vliegtuigjes te heb- 70.000,— willen laten verzekeren, »5K.r 5 r-n ?°rts aanraadt tot ben laten verongelukken in het En- maar dat vond de maatschappij te kIISÏ j Coentunnel en het op- geise Kanaal, blijft volhouden, dat hoog. Het staat niet vast of de sug- bergen van de IJ-tunnel-plannen. deze affaire onzinnig wordt opgebla- gestie voor deze hoge verzekering van Hij is bevreesd, dat de IJ-tunnel z«n. S. kwam of van de tussenpersoon, die het reeds drukke verkeer in het een- Maar als de verhalen waar zijn, deze zaak voor hem regelde. (De ver- trum zou doen toenemen. Het plan heeft dit wegbrengen van de machine zekering was er niet van op de hoog- is bovendien veel te duur en het he* leven geëist van de 23-jarige Ben te, dat de S-ll^voor 3800 in Israël helpt nog niet zo veel, als fietsers en Kleijn, de piloot uit Stolwijk, voetgangers niet door de tunnel kun- Er heerste de laatste tijd spannin- nen. gen op het vliegveld Zuid-Limburg t. a a en Smeets scheen nogal veel antipa- Ook de heer Aan je, (AR) gaf aan thie te ontlnoe,en. Hii Sw,"„ 'ILhtiT11™ s Dat maakt het politie-onderzoek 12 januari, toen het verzekerd bedrag a if 5 op financiële naar de achtergronden van de zaak met een betrekkelijk kleine som bijstand aan Amsterdam bij de bouw zo moeilijk. Zo kwam een vlieger ten hoogste 6000,werd ver van een IJ-tunnel. over de brug met de mededeling, dat hoogd tot hem een half jaar geleden tien- was gekocht). Tijdens de vliegtocht van Israël naar Beek bij Maastricht Zuid-Limburg was het toestel verzekerd voor 15.000 gulden. Eenmaal in Nederland, had het alleen een WV-verzekering, tot Dr. v. Royen over „Los Angeles" „Ik ben bijzonder teleurgesteld en verontwaardigd over de negatieve re sultaten van de luchtvaartonderhan delingen tussen de Ver. Staten en Nederland", aldus verklaarde dr. J. H. van Royen, de Nederlandse am bassadeur in Washington, die woens dagmiddag met het K.L.M.-toestel uit New York op Schiphol aankwam. „Ik heb minister Herter een me morandum overhandigd, waarin de tekst van de motie, zoals deze door de Tweede Kamer is aanvaard, was opgenomen. Ik heb de Amerikaanse minister inlichtingen verstrekt over de verklaring, die minister Luns on langs over deze aangelegenheid in de Kamer heeft afgelegd. Minister Her ter heeft mijn verklaring aange hoord, maar hij heeft mij bepaald geen hoop gegeven, dat het verzoek binnen afzienbare tijd toch nog zou worden ingewilligd. Eerlijk gezegd, de Amerikanen heb ben ons van het begin af gewaar schuwd, dat de zaak er niet goed voor stond. De Nederlandse delegatie heeft tijdens de onderhandelingen ronduit kunnen spreken. De Amerikanen be grijpen onze houding, onze veront waardiging. Ik ben ervan overtuigd, dat Nederland uiteindelijk landings rechten op Los Angeles zal verkrij gen, maar ik kan zeker op dit ogen blik niet aangeven wanneer." Uitvoerig ging dr. Van Royen ver volgens in op de argumenten, welke van Amerikaanse zijde zijn aange voerd. De Amerikaanse luchtvaart wil zich nu en in de toekomst concentre ren op vier grote Europese toegangs- of uitgangspoorten, n.l. Parijs, Lon den, Frankort en Rome. Amsterdam is daar beslist niet bij. Hun politiek gaat dus die richting uit en het ver strekken van landingsrechten aan de K.L.M. zou hun plannen doorkrui sen. BROMFIETSER IN SNEEUWBUI DOOR TREIN GEGREPEN. Gistermiddag omstreeks één uur is op de oude onbeveiligde overweg van Barrahuis, nabij Leeuwarden, een bromfietser gegrepen door een uit de richting Zwolle komende trein. Het ongeluk geschiedde tijdens een zeer dichte neeuwbou, waardoor het slachtoffer de trein vermoedelijk niet heeft opgemerkt. De man moet op slag gedood zijn. Het was de 41-jarige heer E. de Boer uit Roodhuis, een dorpje in de omgeving van Sneek. De heer De Boer was gehuwd. Het slachtoffer is ongeveer 55 me ter door de trein meegesleurd en werd ernstig verminkt, waardoor zijn iden titeit pas laat in de middag kon worden vastgesteld. De trein kwam met een half uur vertraging in Leeu warden aan. Geschil bijgelegd lussen aannemer en gem. Bergen W/e betaal! de kosten Voor de president van de rechtbank te Alkmaar werd gistermiddag de be handeling voortgezet van een kort geding, dat door de aannemersfirma A. C. Balke te Baarn aanhangig is gemaakt tegen de gemeente Bergen, welke medio december van het vorig jaar beslag had doen leggen op de onroerende goederen van de firma in Alkmaar (160 woningen gereed of in aanbouw) en te Bergen (44 woningen in aanbouw of bijna gereed). De firma had onmiddellijke ophef fing van dit beslag gevorderd. Op de goederen te Alkmaar wer«jl reeds en kele weken geleden het beslag opge heven. Door de beide raadslieden werd meegedeeld, dat er inmiddels een schikking was getroffen tussen par tijen over betaling van de bouw grond. Het beslag op de onroerende goederen van de firma Balke in Ber gen is inmiddels maandag j.l. opge heven, zulks naar aanleiding van het bericht van het departement van volkshuisvesting en bouwnijverheid,' dat voor 28 van de woningen in Ber gen de premies zullen worden uitbe taald. Het reactorcentrum Nederland heeft tien van deze woningen ge kocht en is voornemens er nog acht tien te kopen. Öf de premies voor de resterende 26 woningen die in aan bouw zijn zullen worden uitbetaald is echter nog een vraag. Hierbij zal geval voor geval beoor deeld worden of de woningen voor premie in aanmerking komen. Voor de gevallen waarin geen premies zul len worden uitbetaald, heeft de firma Balke de gemeente Bergen aanvul lende zekerheid verschaft voor de betaling van het restant van de grondprijs. Pleiter deelde mee, dat de firm» Balke na de opheffing van het be slag heeft afgezien van verdere actie tot schadevergoeding. Uitgemaakt moet nu worden, welke partij moet worden veroordeeld in de kosten van het geding. De president zal op 2 maart uit spraak doen. Lauwerszee .000,—. Nauwelijks tien dagen daarna ver- duizend gulden had geboden voor het ging het verzekerde toestel. maken van een gefingeerde noodlan- Dat de verzekering ten slotte toch De minister zal vanmiddag ant- d]ng op zee met de PH-SEEC, dezelfde tot stand was gekomen, vond wellicht woorden. machine als die op 22 januari j.l. zijn oorzaak daarin, dat de „Trek Evenals op de replieken over de verongelukte. Air" op Nieuwjaarsdag een Tiger Lauwerszee en de vraag of deze zal Dit zou een verzwarende omstan- Moth had verloren op het Belgische moeten worden ingepolderd. Zoals digheid kunnen zijn omdat het een vliegveld Zwartberg, men zich uit het voorgaande verslag ander licht werpt op de laatste vlucht De verdediger van S., ten slotte, zal herinneren is de stemming over van Ben Kleijn. Die was allerminst hecht geen volledig geloof aan dé de motie-Burger tegen de zin yan de op geld belust, maar hij wilde dok- verklaringen van bemanningsleden socialisten uitgesteld. De socialisten ter worden en dat kost veel geld. van de Noorse tanker „Sagona", om- laten zich echter zo gauw niet van- Bij zijn familie wekte het telefoon- trent de manoeuvres, die het toestel gen. De heer Posthumus (PvdA) liet tje naar zijn moeder: „Ik wilde graag letje maakte voor zijn noodlottige gisteren de tekst circuleren van een Uw stem even horen", achteaf arg- landing, voorstel om de begroting van Ver- waan. Maar de zaak kwam eigenlijk keer en Waterstaat te wijzigen, in aan het rollen, doordat de vooronder- 0 dier vóege, dat de post „werken ter zoeker naar de technische oorzaak verborgen achter een waas van ge beveiliging tegen stormvloeden" ver- van het ongeval stuitte op dingen, heimzinnigheid. hoogd wordt met drie miljoen gulden, waarover hij zich niet competent Uiterlijk morgen zou S. worden Op deze wijze wil hij toch de Kamer achtte, te oordelen. Ook de Engelse voorgeleid voor de Officier van Jus- ertoe over halen een uitspraak te verzekeringsmaatschappij, waar de titie. De feitelijke toedracht van het on geval in het Kanaal blijft nog steeds Drie agen'en van Haagse politie ontslagen Met ingang van 16 maart a.s. zijn de hoofdagenten De V. en B. en de agent R. van de Haagse gemeentepo litie ontslagen. De hoofdagenten zou den vorig jaar augustus op de Van Alkemadelaan in De Haag 2.50 hebben aangenomen voor het niet opmaken van een proces-verbaal te gen een automobilist, die boven de maximumsnelheid had gereden. Agent R. had het onderzoek bemoei lijkt. Tot hun ontslag zou zijn besloten, omdat hun handelwijze bij het ver loop van de affaire laakbaar is ge weest, zo zouden z\] verklaringen hebben^ afgelegd in strijd met de waarheid. De politiemannen zullen na hun arrestatie hun recht op pen sioen behouden. Tegen twee agenten zal een strafrechtelijk onderzoek worden ingesteld. Station van Hengelo had een kwade dag Twee ontsporingen Twee treinontsporingen op het stationsemplacement te Hengelo heb ben gistermorgen en 's middags het spoorwegverkeer belemmerd. Door dat een wissel ontijdig werd overge haald ontspoorde eerst een langs het perron rijdende goederenwagon. En kele uren was het perron aan deze zijde onbruikbaar. Ongeveer op het zelfde moment viel elders een ran geerder van een lege goederenwagon. De man, die overigens geen letsel op liep, viel op de handle van een zo genaamde ontsporingstong van de wagen, waardoor het apparaat werd uitgeschakeld. De wagon ontspoorde prompt en blokkeerde een van de bei de sporen HengeloEnschede. Door beide gebeurtenissen ontstond ver traging in het treinverkeer.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8