K.V.O.B. „Centrum Bloembollenstreek" wil meer sociaal-gerichte teeltbeheersing Agitatie tegen Spaanse regering Zitten of staan Moord op Borneo Chroesjtsjef Indonesië in DONDERDAG 18 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 met minder kosten en meer vrijheid Vrijdag a.s„ 's middags om 3 uur houdt de K.V.OB.-afd. „Centrum Bloembollenstreek", een ledenverga dering in de Nachtegaal te Lisse. Met belangrijkste punt, dat in behandeling komt, betreft een bestuursvoorstel tot: „Meer vrijheid; een meer sociaal gerichte teeltbeheersing met minder kosten en minder maatregelen voor het vak". Dit voorstel dat op de eerstvolgen de 'bijeenkomst van de bond te Haar lem in behandeling zal komen, vraagt van het hoofdbestuur, de nodige stap pen te nemen, in samenwerking met dé kwekers- en exportorganisaties en de werknemersverenigingen in het bloembollenvak om via het P.V.S. te geraken tot: „zo spoedig mogelijke afschaffing van het surplusfonds met de hieraan gekoppelde binnenlandse minimumprijs en heffingen, zo dat voor de 3 hoofdsoorten alleen blijft bestaan de areaalbeheer sing alsmede de 3 Vakheffing; met hiernaast voor het buiten land te stellen een anti-dum- pingsprijs van maximum 140 der productiekosten voor U.S.A. en Canada; maximum 130 der productiekosten voor alle overige landen In de uitvoerige toelichting bij dit voorstel wordt er op gewezen dat de vakgenoten en vooral de jongeren, besnoeiing of afschaffing van be staande maatregelen voorstaan. Ge zien de gunstige conjunctuur met de zich ontwikkelende Euromarkt waar in een surplusfonds niet zal zijn te handhaven en een areaalbeheersing nog wel tot de mogelijkheden zal be horen (al zal het dan op een andere, betere basis doorgevoerd moeten worden) komt men tegemoet aan de drang naar meerdere vrijheid en ver laging van kosten en heffingen, zon der onverantwoordelijke risico's te lopen. Het „leunen" op het surplusfonds valt dan weg en in de natuurlijke ontwikkeling zal een snellere aan passing volgen van de gewenste pro ductie, waarbij de vraag naar een eventueel sortiment voor de export of een verschuiving hiervan, van be lang is. Men kan ten aanzien van het sur plus ook „met een schone lei" begin nen en de onvermijdelijke prijsval voor een beperkt sortiment iaten drukken alléén op die producenten, welke zich niet tijdig hebben aange- past, hetgeen, volgens de mening van het afdelingsbestuur, volkomen juist is, gezien vanuit het huidige surplus- stadium. Bij. een algemeen debacle blQft dan nog altijd het wapen der areaalbeheersing Door de opheffing van het surplus fonds vervalt automatisch de binnen landse minimum-prijs plus heffin gen. Daarmede geraakt men welis waar de bodem in de markt kwijt, maar naast de voordelen van een „bodem" in de markt dank zij het surplusfonds, staat het nadeel, dat juist door dit surplusfonds aan de massa de juiste stand van zaken ont gaat. Bij een wegvallen van het sur plusfonds zal de juiste stand van zaken in haar afbrekend verloop steeds „helder" zichtbaar zijn voor elke producent omdat hij haar aan de lijve zal ondervinden. Daardoor zal automatisch een veel snellere en meer tijdige reactie volgen, wat bij een 2- en 3-jarig product ook nood zakelijk is. De reserves behouden. De gevormde reserves van het sur- piusxonas wil men nog 3 jaar be- -louaen voor het geval „het vak" iets ,an die aard nouig acnt. Voor het ^uitenland dient een minimumprijs 0ehandhaafd te worden, welke ecn- .or uitsluitend als een anti-üumping- t„rijs mag gesteld, waarbij rekening wient te worden gehouden met de productiekosten. Voorgesteld wordt deze minimum prijs vast te stellen als volgt: voor ubA en Canada op 140 en voor de overige landen op 130 als het to taal van de produktiekosten, uitge drukt in procenten. Het incalculeren van allerlei risi cofactoren, welke de laatste jaren tot een hoger export-onkostenmarge i lebben geleid, dient, volgens het af delingsbestuur, niet langer gehand haafd te worden. Risico nemen bij de export is on vermijdelijk, dit is misschien in nog grotere mate het geval bij de pro- cuctie. Dit zijn in feite normale ..apitaal-risico's, die min of meer, voor elk bedrijf gelden en pas inge calculeerd dienen te worden bij het stellen van de winstmarges. Tot verlichting van de onkosten- factor in de export-sector wordt erop gewegen, dat door deze nieuwe wijze van vaststelling der buitenlandse minimum-prijzen het systeem „groot handelskorting'' geheel op de helling zal moeten komen en deze zeer be langrijke onkostenpost, mits in goede banen geleid, voor de export geen onkostenfactor behoeft te zijn. In verband met het voorgaande stelt het afdelingsbestuur, dat het hoofdbestuur de nodige stappen dient te nemen, in samenwerking met an dere organisaties in het bloembollen- vak, om via het P.V.S. te geraken lot „het zo spoedig mogelijk tot stand brengen van een teeltvergunnings- systeem, waarbij: 1. de vergunningen 1959/1960 wor den geblokkeerd en daarna omgezet in gelijkluidende z.g. standaard-ver gunningen; 2. eventuele toekomstige uitbrei ding jaarlijks wordt afgeleid van de standaardvergunning en wordt uit gedrukt in een opslagpercentage welke alleen ten dienste kan vallen van diegenen welke de standaard vergunning heeft volgeplant; 3. bij een noodzakelijke inkrimping eerst het opslagpercentage wordt ver minderd, voordat de standaard-ver gunning wordt aangetast. De vergunningen-handel Er zijn vele vakgenoten, die met do tegenwoordige verdeling en toe wijzing van de vergunningen niet langer accoord kunnen gaan. Zij me nen. dat een teeltvergunning binnen het bereik moet komen van diege nen, die zich werkelijk met de teelt van de producten bezighouden. Afnemen of ongeldig verklaring van de teeltvergunningen behoort echter tot het onmogelijke. Zij ver tegenwoordigen een kapitaal, een vermogen. Het verhandelen en ver huren daarvan is steeds als een ge oorloofde zaak beschouwd. Daarom werd gezocht naar een sys teem, waarbij uitbreiding van het areaal slechts aan diegenen ten goe de komt, die er zelf gebruik van ma ken. Uitbreiding van het areaal zal niet meer bij het bestaande teeltrecht mo gen worden bijgeschreven. Het ver huren of verkopen van dit nieuwe teeltrecht, waarvan alleen door de eigenaar gebruik mag worden ge maakt, wordt daardoor onmogelijk. Het bestaande teeltrecht dat men in eigendom bezit, zal dan als een „standaard teeltrecht" moeten wor den beschouwd, waarin alleen veran dering kan komen door aan- of ver koop. Bij uitbreiding van teeltrecht dat in procenten dient te worden uitge drukt kan alleen gebruik worden ge maakt als men het in eigendom heb bende teeltrecht eerst heeft benut. Zij die teelrpcht verhuren, zullen geen uitbreiding van teeltrecht ont vangen. Eerste bijeenkomst van bloemkwekers „Kring Rijnland'' Op vrijdag 19 februari 's avonds om 8 uur zal in café P. Knijnenburg, Rijngeesterstraatweg 31 te Oegst- geest, de eerste bijeenkomst worden gehouden van de Bloemkwekers kring Rijnland van de LTB, aldus deelde het secretariaat mede. Op de agenda staan o.a. een uit- uitzetting van de betekenis van de Vakgroep Bloemkwekers van de LTB door de heer H. Kolk, voor zitter Groep Bloemkwekers van de KNBTB en hoofdbestuurslid van de LTB. Hierna zal de heer G. Verdon- schot, directeur boekhoudbureau LTB, een inleiding houden over de fiscale en morele problemen bij de overdracht en liquidatie van bedrij ven en over de waardering van de arbeid van medewerkende kinder- ren. Na deze inleiding zal het voorlopig Kringbestuur optreden als forum om vragen vanuit de zaal te beantwoor den. Forumleider is de heer H. Kok. De „Kring Rijnland" werd op 29 januari j.L opgericht met als doel, de behartiging van de vakbelangen van de kath. bloemkwekers uit het gebied om Leiden en uit de Bollen streek o.a. door het verzekeren van de invloed van deze kwekers in de Vakgroep Bloemkwekers der LTB, het bevorderen van onderwijs en voorlichting inzake de bloementeelt en het organiseren van bijeenkom sten, studieclubs, praatavonden e.d. Het secretariaat is gevestigd: Park laan 12„ Haarlem. NOORD WMKF.RH0UT DE ZILK BLOEMEN'VENTVERGUNNINGEN Aanvraagformulieren voor het ver krijgen van een bloemenventvergun- ning voor het komende seizoen kun nen ter gemeente-secretarie (loket 3) in de week van 22 t/m 27 februari 1960 worden afgehaald en ingeleverd. Advertentie CORRESPONDENTIE Gevraagd werd naar de laagste temperatuur in de strenge winter van 1956. Deze werd gemeten op 16 februari van dat jaar in Uithuizermeden en bedroeg 26.8 graden. FINANCIERING TEKORT ZIEKEN FONDSVERZEKERING VOOR BEJAARDEN. Op het verzoek van de Minister van Sociale Zaken en Volksgezonheid aan de Sociaal-Economische Raad om hem van advies te dienen over een voor ontwerp van wet tot wijziging van de wet ziekenfondsverzekering voor be jaarden, heeft de Sociaal-Economische Raad in zijn besloten vergadering van vrijdag 12 februari j.l. dit advies vast gesteld. De raad heeft vastgesteld dat het voorstel, vervat in het vooront werp van wet, om het tekort van de ziekenfondsverzekering voor bejaar den ten laste te brengen van het ouderdomsfonds in feite leidt tot een differentiatie in de AOW-uitkering al naar gelang de hoogte van het inko men. Een dergelijke differentiatie van het recht uit uitkering, samen hangende met individuele verschil len in behoefte, aaht de Sociaal-Eco nomische Raad in strijd met de grond slagen van de algemene ouderdoms wet. Op grond daarvan ontmoet het voorstel bij de SER overwegende be zwaren. De raad stelt zich voor hierop te rug te komen in een advies inzake de financiële aspecten van de zieken fondsverzekering, dat hij, naar hij hoopt, eerlang zal kunnen uitbren gen. Op grond hiervan geeft de So ciaal-Economische Raad de minister in overweging de huidige methode van financiering van het tekort op de be jaar den verzekering voorshands te handhaven. ONJUISTE AANGIFTE. Wegens het doen van onjuiste aan gifte voor de inkomstenbelasting 1957 en 1958 heeft de rechtbank in Haar lem de 41-jarige bloemen winkelier H. van D. uit Aalsmeer veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maan den, alsmede tot een boete van 30.000 subs, zes maanden hechtenis. Van D. had voor de belasting op gegeven over 1957 19.150 te hebben verdiend, maar de belastingcontrole was tot een bedrag van f 44.000 ge komen. Voor 1958 waren de cijfers resp. 14.900 en ruim 34.000. In twee jaar zou hij f 12.000 te wei nig belasting hebben betaald. „Gebaar van menselijke piëteit" Ofschoon kardinaal Stepinac geen geen Curie-kardinaal was, is toch woensdagochtend in de Sint Pieter een speciale rouwdienst voor zijn zie- lerust gehouden. De Paus, die daarbij aanwezig was. verklaarde na afloop der H. Mis in een toespraak, dat dit bedoeld was als een bijzonder bewijs van respect en liefde voor de overleden aartsbis schop van Zagreb. De Paus prees de rotsvaste trouw aan het geloof, die de kardinaal ondanks 15 jaar lijden en verbanning had bewaard. Hij her innerde voorts aan het geestelijk tes tament van kardinaal Stepinac, waar in deze vergiffenis vraagt aan allen, die hij gekrenkt mocht hebben. In onze diepe rouw is echter één punt van troost, aldus de Paus. Hij noemde het een teken van menselijke piëteit, dat de Joegoslavische autori teiten toestemming gaven het stoffe lijk overschot in de kathedraal van Zagreb bij te zetten. Hij vergeleek deze daad met de toestemming van Pilatus voor de begrafenis van Chris tus. „Waarom zou het thans, nu het offer van de hogepriester voltrokken is, niet alle rechtschapen zielen toe gestaan zijn om, zij het uit de verte, de terugkeer van de burgerlijke vre de te begroeten", zei paus Johannes letterlijk. Spaanse betogers hebben vandaag de offiéiële vlag voor de Spaanse ambassade in Brussel verwijderd en vervangen door een republikeinse. Bovendien bevestigden zij aan de vlaggestok een wimpel met de woor den: „Lang leve de derde republiek". Vanmorgen om half zeven werd de politie ontboden, toen een groep je betogers, volgens de politie in België werkzame Spanjaarden, zich voor de ambassade verzamelde. En kele demonstranten klommen langs de gevel van de ambassade naar het balkon op de tweede verdieping, waar de vlag woei. Eén van hen ver loor zijn houvast en viel op het trottoir. Hij is naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn toestand ernstig werd geacht. De politie heeft drie betogers in hechtenis genomen en de republi keinse vlag weggehaald. In het Madrileense stadhuis is van morgen een kleine bom ontploft. De ontploffing richtte enige schade aan maar maakte geen slachtoffers. De politie gaat na of de explosie in verband staat met een jacht op Spaanse afgevaardigden naar een onlangs, naar men vermoedt in Praag gehouden congres van de Spaanse ondergrondse communistische partij. Ongeveer twintig verdachten bevin den zich in hechtenis. In de eerste jaren na de burger oorlog werden vrij veelvuldig aan slagen met kleine bommen door op positiegroepen gepleegd, maar in de laatste tien jaar zijn dergelijke aan slagen zeldzaam geworden. In een warenhuis te Portsmouth (Virginia, V.S.) zijn dinsdag blanke en negerstudenten slaags geraakt. Het gevecht ontstond toen een groep negers de zitplaatsen aan de lunchbar alle bezet vonden door blanke studen ten. Volgens ooggetuigen waren 100 tot 150 negers bij het gevecht be trokken. Enige blanke studenten wer den gewond en drie negers gearres teerd. De negers eisen, het recht om even eens aan de bar te zitten. Op het ogenblik is de toestand in het zuiden van de V.S. zo, dat zij al leen bediend worden als zij staan. Een beweging om voor negers in dit opzicht dezelfde rechten te verove ren als de blanken hebben, is op 1 februari in Greensboro (Noord-Caro- lina) begonnnen en heeft zich uitge breid tot Zuid-Carolina, Florida, Ten nessee en Virginia. Het Amerikaanse consulaat te Pa ramaribo heeft woensdagochtend officiëel bericht ontvangen, dat pre sident Eisenhower op de terugreis van zijn aanstaand bezoek aan de Zuid-Amerika op 3 maart een tech nische landing zal maken op t vlieg veld Zanderij nabij Paramaribo. De Amerikaanse preident zal een uur op het vliegveld verblijven, waar hem een Idein gezelschap hoogwaardigheidsbekleders zal be groeten: de gouverneur, de minister van openbare werken en verkeer, alsmede de Amerikaanse consul in Paramaribo. MAROKKAANSE PREMIER BIJ DE PAUS Paus Johannes heeft hedenochtend de Marokkaanse premier en minister van buitenlandse zaken, Abdallah Ibrahim, die door een aantal Marok kaanse functionarissen werd verge zeld, officiëel ontvangen. Het was de eerste maal dat een Marokkaans staatsman een officiëel bezoek aan de Paus bracht en voor deze gelegen heid was een speciaal protocol opge steld. Na het particuliere gesprek van een kleine twintig minuten met de premier ontving de Paus de leden van diens gevolg en herinnerde in zijn toespraak aan de bezoeken die hij zelf aan Marokko heeft gebracht. Naar wij vernemen, zijn op 4 fe bruari zes plaatselijke werknemers van de „Shell" in Zuid-Kalimantan (Borneo) in een hinderlaag gelokt en gedood. Deze arbeiders waren betrokken bij voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van een nieuwe oliepijp- leiding van Balipapan naar Tand jong. (Volgens een door Reuter weerge geven bericht van het Indonesische persbureau „Antara" zijn de daders van deze moord opstandelingen, be horende tot de Darul Islam. De slachtoffers reden in een groep van 8 mensen in een „landrover". Twee hunner wisten te ontkomen toen het voertuig op 160 km. van Balikpapan in de hinderlaag reed). Het bedienend personeel aan boord van de vliegtuigen van de Air France heeft bekendgemaakt dat het vrijdagochtend het werk voor twee dagen zal neerleggen, als zijn eis in zake kortere werktijden ir> straal vliegtuigen niet wordt ingewilligd. Op het ogenblik werkt men tachtig vlieguren per maand. Op routes waar straalvliegtuigen worden ge bruikt, wil men slechts zestig uur per maand werken. By een oefening met amfibie voertuigen in de zee voor Melbourne zijn woensdag enkele boten afgedre ven en omgeslagen waardoor tien soldaten verdronken. 64 Man kon den worden gered. Premier Chroesjtsjef is donderdag ochtend voor een bezoek van twaalf dagen aan Indonesië, in Djakarta aangekomen. Hij werd begroet door president Soekarno, talrijke officiële personen en een grote menigte. Deze drukte stond in scherpe te genstelling tot de verlatenheid op het vliegveld van Rangoon (Birma), waar alleen officiële personen en de pers de premier uitgeleide deden. Chroesjtsjef zal onder meer een bezoek van drie dagen aan Bali bren gen. Marktberichten BARNEVELD, 18 februari Eieren Prijzen eieren van 57 tot 60 gram 8.50 tot 9.10; van 60 tot 65 gram 9.08 tot 9.76; eende-eieren van 65 tot 72 gram van 8.65 tot 9.41 alles per 100 st. BARNEVELD, 18 februari Pluimvee Aanvoer circa 59.000 stuks. Prij zen slachtkippen van 1.55 tot 1.62,/a per kg; slachtkuikens 1.70 tot 1.90 per kg. Handel in kippen redelijk, in kuikens kalm. 's-HERTOGENBOSCH. 17 febr. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 6994 stuks vee, zijnde: 2373 runderen, 267 graskalveren, 898 vette kalveren, 812 nuchtere kalve ren, 283 schapen, 14 geiten, 73 fok- zeugen, 507 slachtvarkens, 28 lopers. 1729 biggen. De prijzen waren, be houdens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: Melk- en kalfkoeien van 625 tot 1225 p. stuk, guiste koeien 590 tot 925, kalfvaarzen 810 tot 1250, klamvaarzen 700 tot 875, guiste vaarzen 620 tot 840 pinken 450 tot 660, graskalveren 275 tot 450, nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 75 tot 210, weideschapen 55 tot 90, drachtige zeugen 245 tot 335, lopers 60 tot 74, biggen 37 tot 55, slachtrunderen: aanvoer 698 stuks. Extra kwaliteit van 325 tot 3.40 per kg gesl. gew., Ie kwaliteit van 3.05 tot 3.20 per kg gesl. gew., 2e kwaliteit 2.75 tot 3.90 per kg ged. gew., 3e kw. 2.55 tot f 2.65 per kg. gesl. gew., vette stieren 2.75 tot 3.05 per kg gesl. gew. worstkoeien 2.40 tot 2.55 per kg gesl. gew.. vette kalveren le kw. 2.75 tot 3.05 levend gew., vette kalveren 2e kw. 2.35 tot 2.65 per kg. levend ge wicht, vette kalveren 3e kw. 2.10 tot 2.30 per kg levend gew., nuch tere «lachtkalveren 1.25 tot 1.55 per kg levend gewicht, slachtvarkens 1.48 tot 1.54 per kg levend ge wicht, slachtzeugen le kw. 1.30 tot 1.36 per kg levend gewicht, slacht zeugen 2e kw. 1.26 tot f 1.30 per kg levend gew. vette schapen 90 tot 120 per stuk, vette lammeren 85 tot 110 p. stuk, nuchtere slachtkal- veren 37.50 tot 65 p. stuk. Melk- en kalfkoeien aanvoer gro ter, handel stroef, prijzen: nauw- prysh., guiste koeien, normaal, kalm, voor de mindere soorten gedrukt; jongvee: minder, minder vlot, moei lijk te handhaven; vette kalveren: groot, redelijk, onveranderd; nuch tere slachtkalveren: groter, matig, staande; schapen en lammeren: min der, vlug, vaster; fokzeugen: ruimer, rustig, prijshoudend; lopers en big gen: beperkt, stil, aflopend; slacht vee: ruimer, slepend, gelijk niveau; slachtzeugen: groter, gedrukt, ge drukt. R'VEEN, 17 febr. Bloemen Blauwe Druifjes 1631, Freesia's 611.09, Ane monen 58—72, Irissen 1.60—1.65. Narcis sen: Early Glorie 5277. King Alfred 6585, Carlton 7080, Semper Avanti 6166, L. Koster 4658. Buxton 50—61, Friihling 80—84, Fortuna 60—66. Tul pen: Purper Copland 871.01. Winter- gold 7596, Apeldoorn 1.301.55, Lus tige Witwe 1.301.55, Rose Copland 72 —96. Br. Star 49—58. Delice 83—91, v. d. Eerden 75—95, Edith Eddy 82—1.06, Zenober 7083, Weber 7580, Queen Elizabeth 1.30—1.35, Golden Harvest 1.011.21, Sabaros 1.001.05, Nansen 90 98. Hildegarde 7186, Preludium 78 84. Korniforis 911.00. White Sail 95 1.19. Paris 1.201.30. Dubb. Tulpen 80 98 per bos. Prunus 1719. Gerbera 18 19, Am. Anjers 1936 per stuk. Groenten Witlof I 31.00—36.00: idem II 19.00—29.00. TER AAR. 17 febr. Groente Witlof I 0.30—0.41, idem II 0.18—0.30. idem stek 0.06—0.18; spruiten 0.50—0.57. idem B 0.370.41. idem afw. 0.25, rode kool 0.31. witte kool 0.12, waspeen 0.280.35, idem B 0.16, uien 0.14, alles per kg., sla 0.30, knolselderij 0.38—0.43 alles per stuk. radijs 0.25 per bos, boerenkool 1.50— 1.70 per kist, idem 0.29—0.36 per zakje. VINKEVEEN, 17 febr. Groenten Boerenkool A II 3340 ct; Prei 6175 et; Witlof A I 47 ct; Witlof A II 36—43 ct; Witlof B I 38 ct; Witlof B II 33—40 ct per kg; Selderij 820 ct per bos. Hiermede geven wij met diep leedwezen kennis van het overlij den van de heer GERARDUS KRAAN die gedurende 47 iaar als molenaar de belan- fen van onze polder eeft gediend. Het bestuur van de Blauwe Polder Rijpwetering, 17 febr. 1960 LIGHT and BRIGHT Om zelf de kleur van uw haar lichter te maken. GeleidelijkVeilig.... Eenvoudig ƒ3.75 per flacon J P. VAN DER BLOM STEENSTRAAT 57 Gevraagd voor spoedige indiensttreding: Hu'p-automonleur Leeftijd 16 jaar. Aan melden; Fa. C. A. MOSTERT ZONEN Middelstegracht 89 Leiden Wegens sterfgeval is onze zaak VRIJDAG a.s. des namiddags GESLOTEN Fa. Joh. Knegtel Noordeinde 27 Leiden Een nieuwe druk is in voorbereiding van het bekende boek DE HEILIGE PASTOOR VAN ARS j door HENRI GHéON j De nieuwe druk zal aanmerkelijk duurder moeten worden dan de vo- rige uitgave. Uit de bestaande voorraad van de bijna uitverkochte vorige druk kun- nen wij U op beperkte schaal nog exemplaren leveren met een omvangt van 228 pagina's voor de prijs van 1.25 j (franco buis f 1.50) jN.V. De Leidsche Couranti PAPENGRACHT 32 GIRO 103003 LEIDEN 1 546ste STAATSLOTERIJ 4e klas 4e lijst HOGE PRIJZEN 1500 7292 9852 11000 4704 4881 5702 7316 12164 18957 19988 21541 400 2629 4369 6576 v 11366 11.883^CUS 13228 16816 16977 20248 21581 200 1068 2079 2403 3010 3296 4370 5000 PRIJZEN VAN ƒ80 1139 263 418 447 470 682 786 833 861 2033 114 210 325 345 414 496 8035 115 133 207 375 494 510 526 572 687 707 753 793 802 838 915 4002 059 191 277 342 387 416 506 514 535 555 625 637 721 949 971 5060 099 141 230 244 330 343 438 590 660 725 763 795 885 6008 034 0-47 114 182 236 302 393 448 486 506 519 599 681 807 834 7032 034 191 245 286 338 353 378 400 473 484 492 515 527 562 669 720 735 753 765 768 S01 902 976 8001 311 366 440 499 618 693 734 745 786 811 870 946 960 9116 118 358 360 511 894 911 10102 525 660 686 793 850 910 11078 179 181 236 270 506 586 590 699 900 12059 195 255 306 388 715 784 895 13108 112 221 222 230 269 272 277 436 558 829 998 15073 09S 305 352 638 661 669 733 809 998 16043 095 227 352 364 417 425 436 531 543 619 723 843 861 916 999 17042 323 362 411 445 449 553 588 683 718 760 776 936 976 981 18011 127 131 232 352 363 375 574 666 695 809 828 956 986 19034 055 194 296 653 716 730 920 924 957 968 20084 135 200 247 266 286 391 418 466 471 782 806 925 983 81155 463 505 805 853 913 NIETEN 1027 055 057 126 138 166 184 188 195 253 319 330 359 379 401 415 426 444 466 947 967 983 991 995 2056 076 106 112 130 169 193 198 255 279 2SS 350 360 384 410 411 421 462 470 495 526 535 577 590 63S 647 658 731 768 812 837 850 878 888 895 897 023 949 993 997 S018 099 170 187 224 239 253 279 313 331 337 343 370 384 418 485 493 561 577 .51? f?1 637 760 823 829 894 908 909 *051 131 m 175 213 222 272 312 329 889 392 397 420 425 436 438 445 473 487 488 519 545 610 614 646 670 691 693 712 726 775 786 887 925 5004 009 038 055 072 094 130 133 134 184 212 219 245 271 292 328 347 350 374 395 427 452 493 516 555 557 613 634 636 639 644 666 721 728 759 773 780 811 855 876 886 889 901 997 «003 027 071 086 092 121 126 215 230 291 S07 320 378 385 457 498 552 563 609 631 99§ 7000803 808 815 829 923 944 974 984 7084 124 137 188 206 278 285 302 326 486 ail Zè? Z5! 588 593 704 ?61 766 821 825 848 889 912 915 939 952 8025 047 068 084 092 093 100 105 111 121 135 180 207 228 232 344 356 384 411 463 3 707 742 i 914 971 972 978 983 i 556 560 587 590 622 657 791 829 840 918 935 996j 509 518 522 673 73 754 19041 066 099 244 252 363 264 286 347 408 451 486 536 587 622 652 679 716 725 728 729 756 761 810 812 911 915 917 920 972 428 467 475 476 478 483 525 555 562 564 574 643 658 696 709 713 719 776 806 807 814 841 846 874 911 917 936 960 985 12015 023 028 124 149 184 191 227 234 235 261 301 326 341 374 395 413 439 490 518 584 612 627 694 708 739 774 838 840 876 896 919 923 957 961 965 997 13026 059 067 076 081 092 107 151 155 166 210 220 232 237 265 293 295 401 452 532 564 608 612 617 619 631 679 740 770 799 327 874 908 928 947 973 14016 020 021 037 048 096 131 139 141 146 153 159 174 233 282 313 323 475 524 525 539 594 659 694 743 884 944 971 15013 040 062 064 108 133 137 142 176 244 2Z2 £7 296 322 358 374 391 427 479 52S 527 551 581 588 620 628 649 658 671 So 994 783 786 796 824 845 1622? 0^1 044 150 158 247 321 334 333 357 361 363 4IX) 408 421 422 431 473 475 477 530 547 5o5 627 649 701 704 710 734 747 805 8D9 S64 898 910 935 942 950 17011 100 139 154 163 231 237 253 274 284 337 344 355 361 366 368 396 397 429 495 510 550 567 587 591 623 644 645 662 679 694 710 726 757 774 778 798 827 834 837 818 875 878 908 910 923 925 18003 064 132 135 137 160 170 185 823 327 ^8 426 430 443 464 601 644 6T7 896 710 732 777 7S5 807 868 871 891 963 19002 009 040 066 073 0S6 109 119 123 138 gis isessssss ISëZiï ëf? M 761 20021 076 079 151 157 181 228 252 886 400 742 860 i?3 Jü 634 648 670 690 "1164 168 190 257 267 282 291 306 385 386 414 421 440 500 553 563 574 619 639 654 668 675 677 688 721 751 794 810 WIT HRO 863 887 930 935 942 946 803 mwvji:icH:nïï3ffl LC. DE KEMP] BOTERMARKT 12-LEIDFN DAN SLES? Snel en goed dansen leren? Een nieuwe klub voor beginners stort in maart Nog beter leren dan sen? 3 /clubs voor gevorderden in maart ter Uwer keuze Kath. jongelui welkom! Zondag Gez. Dansen? Voorhout 8 uur Leiden 8 uur H. Kerkgracht 48 Reeuwiik 8 uur Slotbal Avifauna Reserveer zat. 27 febr. 2* Compl. mod. clubstel len 135.dressoirs 45. kloostertafels 22.50; baby- commoden; schrijfbureaus 25.theemeubels 17.50; mod. wasmachine 55. gasfornuis 35.huistrap 6.opklapbedden 15. kinderledikanten 9.ba- bytafelstcelen 10.vloér- kleden 9.Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kelhuis). '2' Warm gebakken vis. klaar terwijl wacht. Lekkerbekjes 25 ct.; schol 40 ct; stokvis 1.25 pond: schelvis- tong: kabeljauw filet; riviervis 50 ct kilo; nieuwe zoutevis; stoof- en bakoaling; makreel, enz. v. Wjjk's vishandel, Jan- vossensteeg 54. tel. 20169. 2* Singer en Lewenstein handnaaimachines 55. 65.85.trapnaaima- ehines 90.120.Ver koop met garantie. Haag- weg 172a, Leiden, telef. 32833. Oudewetering Abonnementen en idvcr- tentlën worden aangeno men ooor: C0ZI|N Plantage 36, tel. 01713-363

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5