42ste RAI-tentoonstelli zal de laatste zijn in oud RAI-gebouw Meer dan 200 exposanten en 63 merken personenauto's Van bankrover tot bromlietsendief Boerenleenbanken wordt aangeraden krediet uit te breiden DONDERDAG 11 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 VERSCHUIVINGEN BH PERSONENVERVOER Caravans in Apollohal .""T"."""T', De 42ste RAI-tentoonstelling, welke van 1828 februari te Amsterdam zal worden gehouden, zal de laatste zijn In het oude RAI-gebouw, want volgend jaar hoopt men het nieuwe gebouw aan het Europaplein in gebruik te nemen. De nieuwe voorzitter, de heer A. J. ten Hoeve, heeft in de gistermorgen in het Amstel-hotel te Amsterdam, tal van bijzonderheden over deze nieuwe expo sitie van personenauto's medegedeeld, Hij deed dit echter niet zonder een woord van herdenking van zijn eminente voorganger, de heer Egon F. Eriksson, die tal van jaren de RAI cn de gebrui kelijke persconferenties heeft geleid en daarop zijn eigen stempel gedrukt door dit op onnavolgbare wijze te doen. Deze 42ste RAI-tentoonstelling zal In het teken staan van de „popularisering van het auto-gebruik" en er bestaat nog steeds een toenemende belangstelling op internationaal niveau. Die belangstelling betreft in de eerste plaats het aantal deelnemers, want hun aantal kwam ditmaal boven de 200, waarvan 26 deel uitmaken van het Nederlandse paviljoen van Toeleverings industrieën en 25 standtoonders in do afdeling kampeerwagens, welke onder gebracht zijn in de Apollohal. De ruimte voor deze personenauto expositie bedroeg niet minder dan 16.500 m2, waarvan 11.000 m2 kon wor den toegewezen (in 1958 resp. 14.500 en 10.500). De ruimte in de Apollohal met 2500 m2 belooft bovendien een aparte attractie te worden, want hier zullen 90 uitvoeringen kampeerwagens te zien zijn, waaronder 30 primeurs. Ook de belangstelling van' het kijkend publiek is belangrijk toegenomen; in 1958 waren er ruim 265.000. gemaakt, dat de kleine wagen zijn weg zelfs naar Amerika weet te vinden en daar in toenemende mate geapprecieerd wordt. Met de „compact cars" tracht men een dam op te werpen tegen deze binnenkomende stroom en gelijktijdig aan de gewijzigde smaak te voldoen, doch het blijft niettemin een opmerke lijk verschijnsel, dat deze concurrentie van de lichte wagen mogelijk is in een gebied waar de grote auto zich zonder belemmeringen heeft kunnen ontwikke len. Ook dit is slechts mogelijk omdat er in de kwaliteit en eigenschappen van de Europese auto een duidelijke en overtuigende vooruitgang werd gezien. In het begin van de twintiger jaren werd verwacht, dat de auto als vervoer middel' voor middelgrote afstanden sterk zou worden „overvleugeld" door het vliegtuig. De latere jaren hebben ge leerd, dat de luchtvaart dit vervoer niet heeft overgenomen, dat integendeel de gemiddelde afstanden voor de gebruiks- auto steeds langer zijn worden en de plaats van de auto in het economische leven voortdurend belangrijker wordt. Wanneer men de collectie van deze RAI-tentoonstelling beziet tegenover die der voorgaande jaren, dan is één der opmerkelijkste verschijnselen, dat de miniatuur-auto's vrijwel weer van het toneel verdwenen zijn. Degenen, die tot voor kort meenden, dat deze categorie een grote toekomst tegemoet ging, zijn door het publiek teleurgesteld. Het ac cent ligt geheel op de lichte doch vol waardige automobiel, die aan redelijke eisen voldoet ten aanzien van comfort, snelheid en ruimte. Men kan zelfs zeg- Pcrcentuele verdeling v< het totaal aantal rclzlgei kilometers naar type vt De afgelopen 10 jaar heeft een belang rijke verschuiving plaats gevonden bij het personenvervoer. Het totaal aantal reizigerkilometers werd in 1948 nog voor ruim 3/4 gedeelte afgelegd per openbaar vervoermiddel. Dit is iu tien jaar met liefst -35 teruggelopen. Onze grafiek laat zien, dat het vervoer per personenauto in dezelfde tijd met 22 is toegenomen. Ook de opkomst van de bromfiets kwam het openbaar vervoer op een verlies van 11 te staan. Gang van zaken in de autobranche. Voor de personenautobranche is 1959, na de periode van de bestedingsbeper king, een gunstig jaar geweest. Het aan tal afgegeven kentekenbewijzen voor nieuwe personenauto's en combinatie wagens bedroeg nl. 76.800 een record cijfer 35 pet. hoger don ln het voor afgaande jaar. Ook ls een verdere verschuiving naar do goedkopere prijsklassen waarneem baar, want bijna 50 pet. van de verkoch te auto's had een catalogusprijs van 6000 gulden en minder. Ruim 80 pet van de auto's, welke in 1959 nieuw op de weg zijn gekomen, is afkomstig uit de zes landen van de Euromarkt (waaronder Nederland voor het eerst als producent). De heer Ten Hoeve zag hierin het bewijs, dat men de directe betekenis of beter de invloed van de totstandkoming van de E.E.G. op de automobielhandel in ons land niet moet overschatten. Verlaging van invoerrechten 2,4 pet van de invoerwaarde op 1 Jan. 1959 en aanstonds op 1 juli 1960 zal ge leidelijk enige invloed op het prijsniveau «n de concurrentieverhoudingen doen gelden. Blijkens de zojuist verschenen stati stiek van het personenvervoer neemt de personenauto thans meer dan 40 pet. van het totale personenvervoer in miljoen reizigerskilometers voor zijn reke ning. De verhouding tussen openbaar vervoer per trein, tram en bus en par ticulier vervoer per auto, motor, rij wiel' en bromfiets is de jaren sinds 1948 radicaal gewijzigd, terwijl er ook aan wijzingen zijn. dat ook het particulier, dus niet-zakelijk gebruik van de per sonenauto aan het toenemen is. Belemmeringen oprnimen. Om tenminste gelijke tred te kunnen houden met de ontwikkeling in de Euro- marktlanden laat staan de relatieve achterstand in te lopen zal er in ons land een aantal belemmeringen moeten worden opgeruimd. Spr. dacht daarbij aan de (bekende) fiscale rem bij aan schaffing ruim 60 pet. opslag bij in- voe'r van een personenauto en bij het gebruik, in de vorm van een extra ben- zinebelasting, welke ook na beëindiging van de bestedingsbeperking werd ge continueerd. Spr. haalde hiervan enkele Niet alleen in Nederland, maar in ge heel West-Europa is de personenauto van luxe artikel een onmisbaar ge bruiksartikel geworden. Het aantel per sonenauto's per 1000 inwoners is in ge heel Europa sedert 1953 fors gestegen. De grootste stijging vertoont Zweden. Oostenrijk is na de bezetting omhoog geschoten. Ook de overige genoemde West-Europese landen zijn meer en meer gemotoriseerd. Nederland blijft in deze ontwikkeling iets achter. Een ver gelijking met de Belgische curve doet voor Nederland in de toekomst een ster kere stijging vermoeden. Men vergelijke hiervoor de IUn van Nederland lussen 1957 en 1959 met die van België tussen 1955 en 1957. voorbeelden aan en wees anderzijds ook op belemmeringen, gelegen in de situa* tie van het wegennet en de parkeer ruimte in de grote steden. In dit verband wees spr. vervolgens op het toenemend gebruik van de per sonenauto voor recreatiedoeleinden ontspanning buiten het volgebouwde ge bied van de Randstad Holland en dientengevolge ook van de kampeer wagen. In verband hiermede vroeg spr. zien af of het ook geen tijd wordt uit te zien naar mogelijkheden voor parkeer en opslagruimte voor de kampeerwagens in de steden, inrichting voorts van een voudige doorgangsterreinen voor de kampeerwagengebruikers. Spr. wees er tenslotte op, dat deze 42ste RAI de 29e van de geslaagde ex posities is in het huidige RAI-gebouw (sedert de opening in maart 1922) en dat men tenslotte toch met 'n zekere weemoed afscheid zal nemen, om echter met nieuwe moed voort te gaan in het nieuwe komende RAI-gebouw, waarvan de bouw volkomen naar wens ver loopt. DE PERSONENAUTO FAVORIET Van 1948 tot 1958 heeft het personen vervoer zich uitgebreid van 18.122 mil joen relzigerkilometer tot 40.482 miljoen per jaar. Deze ruim 22.000 miljoen rei zigerkilometers worden voor meer dan de helft afgelegd per personenauto. Ver hierachter komen op de tweede en derde plaats de bromfiets en de autobus. De tram loopt als personenvervoermlddel sterk achteruit. gen, dat deze eisen vrij hoog gesteld worden. Ook de fabrikanten, die hun produktie enkele jaren geleden nog op de minimum-auto hadden geconcen treerd en daar enig succes mee hadden, verzetten de bakens en brengen grotere modellen. Deze tendez is vooral in West-Duitsland met tal van voorbeelden aan te tonen. Overigens heeft deze gang van zaken ertoe geleid, dat de keuze in de klasse normale kleine wagens enorm is toege nomen en de noodzaak om hierin uit te blinken, heeft verschillende interessante oplossingen geleverd. Voor het eerst op een Nederlandse tentoonstelling verschijnen de Ameri kaanse „compact cars", het antwoord van Amerikaanse industrie op de vraag naar kleinere handzamere modellen en op de import van Europese merken, welke nog steeds stijgende is. Ook deze groep heeft sterk de aandacht getrokken in de afgelopen maanden. Een levendige discussie is nog steeds gaande over de perspectieven van deze serie in de Ver enigde Staten en hier in Europa. Hoe evenwel de verdere ontwikke ling van de auto ook moge zijn, men kan er verzekerd van zijn, dat de expo sitie ven volgende week tal van bij zondere wagens te zien zal geven. Het internationaal karakter ervan wordt wel onderstreept door de inschrij ving van 63 verschillende merken per sonen- en combinatieauto's, afkomstig uit Engeland (18), Duitsland (16), Ver enigde Staten (14), Frankrijk (7), Italië (4), Zweden (2) en Nederland en Tsje- chóslowakije ieder één merk. Voor de gecombineerde expositie RAI-gebouw—Apollohal geldt één toe gangsbewijs de bezoekers kunnen ge bruik maken van een gratis pendel dienst met autobussen. Op werkdagen is de RAI-tentoonstelling geopend van 10.00 tot 17.00-uur en des avonds van 19.30 tot 22.30 uur. Op de beide zonda gen, waarvan zondag 28 februari de sluitingsdag is, zijn de openingstijden van 10.00 tot 18.00 uur. Een 34-jarige voddenkoopman uit De Bilt heeft volgens de politie een uitgebreid strafregister met bijzonder avontuurlijke bladzijden. Zo moet hij eens een overval op een boerenleen bank ergens in het noorden van Drente hebben gepleegd en is hij in een viswinkel in Utrecht pardoes door een ruit naar buiten gesprongen en ontsnapt, toen hij zich op heterdaad op diefstal betrapt zag. Maar de laatste tijd had hij zijn werkterrein verlegd en was hij zelfs in een andere branche overgestapt. Zijn 31-jarige echtgenote, was hem daarbij behulpzaam geweest. Samen gingen zij regelmatig per trein op reis, nu eens naar deze, dan naar gene stad; ze behoefden slechts een kaartje enkele reis te nemen, want in de loop van de dag keerden zij dan terug op een bromfiets, die ze ergens hadden buitgemaakt. Het viel niet moeilijk de karretjes van de hand te doen, want verdachte stelde de opkopers in staat een naam in het register te noteren aan de hand van een paspoort, dat echter niet van hemzelf was. De Biltenaar was er nl. eens bij tegenwoordig geweest, dat een man in een café niet betalen kon en zijn paspoort in onderpand gaf. Hij vertrok toen onopgemerkt, maar kwam even later zich bij de kastelein melden als afgezant van de paspoort eigenaar. Hij betaalde de schuld en kreeg het paspoort mee. Zijn vrouw kon opereren met een identiteits kaart, die nog op haar meisjesnaam stond. Werd een der bromfietsen na derhand herkend als een gestolen exemplaar, dan waren de verkopers toch niet te vinden. De zwijntjesjager zit intussen voor nader onderzoek naar zijn anteceden ten in 't Huis van Bewaring te Utrecht. Van daaruit heeft hij de Rotterdamse politie geschreven „schoon schip" te willen maken. Zo is voorlopig aan het licht gekomen, dat het echtpaar al leen al in Rotterdam op z'n minst 23 bromfietsen moet hebben meegeno men en van de hand gedaan. Maar ook in Gouda, Den Haag, Arnhem, Breda e.d. moet de buit niet gering zijn geweest en de politie vraagt zich af, tot welk aantal gestolen brommers men ten slotte zal komen. De technische ontwikkeling personenauto. de Na het gebruikelijke jaaroverzicht van de voorzitter met allerlei bereikte resultaten en nog onvervulde wensen belichtte de heer A. W. Ganzevoort en kele hoofdpunten in de technische ont wikkeling van de personenauto. De RAI staat in het teken van de her innering aan de eerste tentoonstelling in het huidige RAI-gebouw. Welnu, van 1922 tot 1960 zien wij de auto van ple- ziervoertuig tot gebruiksmiddel evolue ren, niet in het minst omdat het doel om een betrouwbaar en bedrijfszeker ver voermiddel voor iedereen te verkrijgen, zo goed is benaderd. In het bijzonder geldt dit voor de lichte modellen. Zelfs fn de eerste jaren na de oorlog werd het nauwelijks voor mogelijk gehouden, dat een lichte wagen gemaakt zou kun nen worden, die 100.000 km, heel blijft, bestand is tegen een zekere mate van mishandeling en verwaarlozing en kruis- snelheden tot boven 100 km. per uur volhoudt op lange trajecten. Wij vin den dit van de auto van I960 al dood gewoon. Deze verandering heeft zich in hoofdzaak voltrokken in de beschik bare materialen, in betere oplossingen voor vering, schokbrekers en remmen en in motoren met hogere specifieke vermogens. Men moet bij deze ontwikkeling niet uit het oog verliezen, dat de auto ge bonden is aan de weg (en veelal aan de wegen van een vorige periode) en aan het verkeer. Dit houdt de technische evolutie binnen bepaalde grenzen en dit heeft tot nu toe bijvoorbeeld de toepas sing van de turbinemotor voor dagelijks gebruik de weg versperd, hoeveel researchwerk er ook aan besteed is. Dat in Europa kleine modellen zijn gebouwd en nog volop in produktie zijn, is van oorsprong een kwestie van ar moede en fiscale druk. De Europese con structeur heeft evenwel op zodanige knappe wijze van de nood een deugd Financiering Landbouwbedrijven De financiële positie van de boeren en tuinders in Nederland is in het al gemeen gezond. Het eigen vermogen bedraagt in de landbouw ongeveer tachtig procent en in de tuinbouw on geveer 65 procent. Dis is één van de conclusies van de Commissie landbouwkrediet, die on der voorzitterschap van prof. dr. G. M. Verrijn Stuart een studie heeft gemaakt van de financiering van het agrarische bedrijfsleven in Neder land. De commissie was ingesteld door de drie centrale landbouworga nisaties en de twee centrale land bouwkredietstellingen in ons land. De opgenomen schulden ln de land bouw, zo blijkt uit het rapport van de commissie, dat dezer dagen is ver schenen, zijn voor een zeer belangrijk deel opgenomen bij de familieleden. Daarnaast spelen de boerenleenban ken een grote rol. De betekenis van de algemene banken ls voor de finan ciering van de individuele land- en tuinbouwbedrijven gering. De commissie heeft berekend, dat de vraag naar financieringsmiddelen in de komende tien jaar uit hoof de van voortschrijdende mechanisatie, generatie wisseling en de tendens tot bedrijfsvergroting onder bepaalde DOORLOPENDE STROOM NIEUWE PERSONENAUTO'S Muiderslot kreeg onguur bezoek Niets vermist voorwaarden kan worden gesteld op zeshonderd miljoen gulden per jaar. Ook in het geval, dat boeren en tuinders de netto-investeringen niet uit eigen besparingen kunnen finan cieren, zijn volgens de commissie de boerenleenbanken in staat een vol doende aanbod van kort en middel lang krediet te verschaffen. Voor waarde daarbij is, dat de boerenleen banken eenzelfde percentage van "de nationale besparingen aan kunnen trekken als in het recente verleden het geval was en dat het recentelijk gevoerde krediet, en voorschotbeleid wordt voortgezet. Makkelijker krediet. Wat het krediet met een lange looptijd betreft meent de commissie, dat moeilijkheden zouden kunnen ontstaan indien de verstrekking van zulke leningen door familieleden ge ringer zou worden als een mogelijk gevolg van de trek uit het platteland of als de interne financiering van de landbouw geringer zal zijn dan in het verleden, hetzij door een teruggang in de rentabiliteit, hetzij door een wijziging in het bestedingspatroon. De commissie adviseert, dat de boe renleenbanken kredieten zullen gaan verstrekken, die in mindere mate dan tot nu toe door zakelijke zekerheid zijn gedekt en meer op de bedrijfs economische gegevens van het kre- dietvragende bedrijf zijn gebaseerd. AUTORIJSCHOOLHOUDERS AKKOORD MET VAKDIPLOMA Als laatste van de vier samenstel lende organisaties heeft de Bond voor Bedrijfsautoverkeer in Nederland (B.B.N.) in Utrecht een algemene ledenvergadering van de afdeling autorijschoolhouders gehouden. On derwerp van discusise was het al of niet meegaan met de stichting VAMOR, de gezamenlijke stichting voor vakopleiding en examinering van de B.B.N., de Federatie van Ne derlandse Organisaties van personen vervoer (F.N.O.P., van de Algemene Bond van autorijschoolhouders (A.B. A.N.) en van de BOVAG. Met overgrote meerderheid van stemmen hebben de autorijschool- houders- B.B.N.-leden besloten, gelijk de leden van drie genoemde andere organisaties, het werk van de stich ting VAMOR te steunen en zich daar door bereid te verklaren de vak diploma's van de VAMOR te erken nen. De vier samenstellende organisa ties van de stichting VAMOR hebben, mede in verband met de verkeers veiligheid, besloten tamelijk hoge eisen te stellen aan de autorijschool houders en hun instructeurs. Van zijn kant heeft het Centraal Bureau af gifte Rijvaardigheidsbewijzen C.B.R. besloten aan de door de stichting ge diplomeerden, het recht te verlenen, op wens van een examen-doende leerling bij dit examen aanwezig te zijn. Verdere voorrechten zijn aan het diploma van de vier grote vak organisaties van autorijschoolhouders niet verbonden. Te Doetinchem heeft een botsing plaats gehad tussen de wielrijder A. Brinkman, hoofdboekhouder bij de Gelderse Tramwegen, en de 25-jarige bromfietser W. De heer Brinkman is, zonder bij kennis te zijn geko men, in de loop van de nacht over leden. Het slachtoffer was gehuwd en 55 jaar oud. KWIJTSCHELDING VAN SCHENKINGS- EN SUCCESSIERECHT De staatssecretaris van Financiën deelt mee, dat wegens makingen of schenkingen aan binnen het Rijk of in een der Overzeese Rijksdelen ge vestigde instellingen, die werkzaam zijn in het belang van de onderont wikkelde gebieden, voor de zending of voor de missie, ,in het algemeen vermindering of kwijtschelding zal worden verleend van het successie- of het schenkingsrecht even alsof de wetsbepalingen, regelende het tarief en de vrijstellingen voor instellingen die een algemeen maatschappelijk belang voor het grondgebied van het Rijk of van een der Overzeese Rijks delen beogen, van. toepassing waren. Zakkenrolster zat niet op haar centen maar lag In een groot modemagazijn te Rot terdam werd zaterdag j.l, een 52- jarige vrouw uit Eindhoven op he terdaad betrapt toen zij zich schuldig maakte aan zakkenrollerij. Tijdens het weekend bekende zij bij het ver hoor. dat zij al tien maal zakkenrol lerij gepleegd had in Rotterdam enkele malen in Brabant. Na een huiszoeking in haar woning bekende de vrouw dat zij zich sedert 1949 aan zakkenrollerij had gewaagd. Twaalf maal had ze daarvoor al eon procesverbaal gekregen. Bij de huiszoeking vonden do po litiemannen op het bed van de vrouw een matras, waarin een bedrag van vierduizend gulden was ingenaaid. Minstens 3200 gulden daarvan was afkomstig van zakkenrollerij. De vrouw zal bepaald niet de „slaap der rechtvaardigen" geslapen hebben. Landgoed en villa voor Groningse priesterstudenten De Stichting Ludger Convict heeft ten behoeve van de Groningse pries teropleiding te Haren bij Groningen het landgoed Voorveld en de daar naast gelegen villa Nijenstede aan gekocht. Dit landgoed wordt bestemd voor het Ludger Convict voor de eigen priesteropleiding in het Gro ningse bisdom. De studenten zullen hun gymna siale opleiding ontvangen aan het St. Maartenscollege der paters Je zuïeten. Verder zullen zij in een zelfstandige leefgemeenschap een vor ming ontvangen welke aangepast is aan hun priesterideaal. Wettelijke regeling accountants gevraadg De Nederlandse Orde van Accoun tants wil, dat een wettelijke regeling van het accountantsberoep tot stand komt, die het gehele Nederlandse ac countantswezen omvat. Voorts wenst men, dat een overgangsregeling in de wet wordt opgenomen, die inschrij ving in het register mogelijk maakt voor alle accountants, die een redelijk aantal praktijkjaren hebben en te goeder naam en faam bekend staan. Dit is de conclusie van het adres, dat de accountantsorganisatie aan de leden der Tweede Kamer heeft aan geboden, naar aanleiding van. het wetsontwerp tot regeling van het ac countantswezen. Volgens het adres wordt „vrije uit oefening" van het beroep van accoun tant in feite geruisloze uitschake ling. Immers wanneer de voorge stelde „register-accountant" is ge creëerd, zullen de eigen cliënten van een niet-erkende accountant on danks het vertrouwen, dat zij heb ben in zijn deskundigheid en integri teit langs indirecte weg gedwon gen worden hem, tegen wil en dank, aoor een register-accountant te ver vangen. De Nederlandse Orde van Accoun tants meent, dat het onderhavige wetsontwerp geen regeling voor het algehele accountantswezen behelst en dat vele te goeder naam en faam be kend staande accountants in hun be staan worden bedreigd, omdat de in het wetsontwerp neergelegde over gangsregeling hun onvoldoende waar borgen biedt in de regeling te wor den betrokken. Schouwen-Duiveland kwam hulp bieden De stroom van nieuwe personenauto's die op de weg verschijnen is nog lang niet tot stilstand gekomen. Aan de hand van de uitgereikte kentekenbewijzen blijkt, dat in 1959 meer nieuwe personenauto's op de weg zijn gekomen dan in de voor afgaande jaren. De sedert 1956 gekende neergang in de toevoer van nieuwe per sonenauto's heeft zich in 1959 duidelijk zichtbaar hersteld. Enkele dieven hebben gisternacht getracht kostbaarheden te roven uit het Muiderslot Zij zijn hierbij blijk baar gestoord door het concierge- echtpaar en de onbekenden moesten zonder gunstig resultaat van hun ar beid de aftocht blazen. De concierge had net zijn ronde gemaakt, toen zijn echtgenote een verdacht geluid hoor de. Buiten aan de trap bij de „bis schopskamer" stonden twee met his torische voorwerpen gevulde koffers, maar de daders hadden toen al de benen genomen. Er werd verder niets vermist. De politie vermoedt, dat men binnen is gekomen door het verbreken van een raampje. HOGERE OMZET BIJ SIKKENS LAK. Aangezien in de heden gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van Sikkens Lakfabrieken N.V. in Sassenheim het voor statutenwijziging vereiste kapi taal niet vertegenwoordigd was, zal het betreffende voorstel tot statuten wijziging behandeld worden in een op 24 febr. a.s. te houden buitengewone algemene vergadering van aandeel houders. De directie deelde mede, dat de om zet van de bedrijven die behoren tot de Sikkensgroep over het afgelopen jaar ongeveer twintig procent hoger is geweest dan in 1958 en dat ver wacht mag worden dat de financiële resultaten eveneens gunstig zullen zijn. Een delegatie van 20 vrouwen van Schouwen-Duiveland is woensdag naar Amsterdam gekomen om aan de bewoners van Tuindorp Oostzaan een grote hoeveelheid planten over te dragen. Voor de overdracht werden de dames door de echtgenote van burgemeester Van Hall in de ambtswoning ont vangen. Op de bijgaande foto zien we mevrouw Van Hall (rechts) in gesprek met de leidster van de delegatie, mevrouw Dyckmeester, echtgenote van de burgemeester van Zierlkzee.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8