Jaarvergadering L.T.B. met overladen agenda Chroesjtsjef naar India ELAM WOENSDAG 10 FEBRUARI 1960 DE tPIDSE COUR Am PAGINA 3 ZOETERWOUDE De jaarvergadering van de L.T.B. was door het bestuur door een uiterst actuele en belangrijke agenda zeer aantrekkelijk gemaakt waaraan de goede opkomst wel te danken was. De voorzitter, de heer A. A. de Jong, hield een openingsrede waarin de huidige positie van de landbouw in haar grote veelzijdigheid van te behartigen belangen uiteen werd ge zet. Bij de mededelingen werd o.a. ken nis gegeven, dat de bedevaart naar Heilo dit jaar met de dames tezamen zal worden gehouden. In een schrijven werd medewer king gevraagd voor een enquête te houden door een groep studenten in de sociologie om de positie te bepa len van de boeren in het Westen van het land inzonder rond de grote steden. Nog geen gegevens verstrekken. Dit schrijven ontlokte een vloed van wantrouwende gesprekken te meer omdat uit de vergadering werd medegedeeld, dat inmiddels reeds door de enqueteurs met dit werk be gonnen was. Er werden afkeuringen uitgesproken dat het bestuur niet volledig op de hoogte was van de aard en zuivere bedoeling van deze enquête en nog meer omdat blijk baar het hoofdbestuur niet gemoeid was, althans van boven af niet ter zake voorlichting was gegeven. Besloten werd eerst maar eens in Haarlem te informeren alvorens de gegevens te verstrekken. De heer C. v. Leeuwen sprak zich uit, dat het niet goed zou zijn afspra ken te maken hoe de vragen beant woord moeten worden; zo zou het onderzoek niet juist zijn en ook geen waarde krijgen. Het jaarverslag van de secretaris hield ook een beschouwing in van het landbouwbeleid van de regering en de resultaten in de verschillende bedrijfstakken met enige mededelin gen omtrent de activiteiten die ge voerd moeten worden op plaatselijke terrein waarvan de annexatie als de belangrijkste werd genoemd. De rekening en verantwoording van de penningmeester had een to taal van 1883,82 met een batig sal do van 327,49. Zeer lang werd gesproken over het agendapunt: bouwfonds. Reeds vier jaar geleden heeft het hoofdbe stuur als richtpunt gesteld een bij drage van 10,per lid. Nu ont breekt daar nog totaal 152,— aan. Vooral de heer J. J. J. Noordman drong er sterk op aan te zorgen, dat de afdeling zal inzien dat er 'n eind komt aan de treurige inrichting van het Bonds-bureau en het Hoofdbe stuur de gevraagde financiële steun zal geven. De penningmeester hoopte, dat de leden, die hun bijdrage nog niet had den gedaan dit alsnog zullen doen. Er ontstond echter een administra tieve moeilijkheid en om een eind aan deze zaak te maken werd be sloten de begroting voor 1960 maar te verhogen. De voorzitter hield een warm plei dooi om te besluiten, in 'de beide parochiekerken iedere maand een H. Mis te doen opdragen om Gods zegen af te smeken voor de vruch ten der aarde. Dit voorstel, krachtig gesteund door de heer G. P. van Leeuwen, werd met grote instem ming van de vergadering aanvaard. Zeer moeizaam en zwaarwichtig waren de besprekingen over het op richten van een hulp-colonne, die hulp zal bieden in gevallen, dat een landbouwer door ziekte niet in staat zal zijn zijn bedrijf gaande te hou den. Hoewel van het Hoofdbestuur be richt was gekregen, dat deze actie in voorbereiding is, waarbij aan gewes telijke organisatie gedacht wordt, stelt het bestuur voor, zo spoedig mogelijk plaatselijk alvast te begin nen door een commissie te benoemen die tot eerste taak zal krijgen boe renzoons, die enigszins gemist kun nen worden in het bedrijf bereid te vinden zich beschikbaar te stellen. De kans van slagen werd wel in twijfel getrokken, omdat op bijna alle bedrijven de personeelssterkte uiterst klein is. De ernst van de zaak liet echter niet af, te besluiten door te zetten en te trachten iets te bereiken. De voorzitter deed daartoe een harts tochtelijk beroep op de leden met de te benoemen commissie mee te wer ken om helpers in den nood en ook daarbij reserve-helpers beschikbaar te stellen. De begroting werd voorgesteld in de ontvangsten met een contributie van ƒ2.50 per ha., waarbij gerekend werd op 1000 ha. Voorts een grond- bedrag per lid van 4.50, voorts voor afdelingscontributie 1.00 per ha. en een minimum contributie van 25.per lid. Ter financiering van de beide be sluiten n.l. de H.H. Missen en de laatste bijdrage aan het bouwfonds zal een extra contributie per lid worden geheven van 2.50 per lid. Bij de uitgaven was de afdracht aan het hoofdbestuur geraamd op 2450.en o.a. de kosten van de Oogstdankdag op ƒ900.De begro ting sluit op ƒ4100. De verslagen van de vakgroep en bondsvergadering aangekondigd als kort werden door de belangrijkheid lang doch zeer verdienstelijk uitge bracht. De aftredende^ bestuursleden de heren A. A. de Jong en G. P. van Leeuwen werden met bijna alge mene stemmen herkozen. In de vaca ture ontstaan door het vertrek van de heer J. C. Moerkerk waren can- didaat gesteld de heren C. A. Onder water en W. A. de Jong. De heer Onderwater werd met 32 van de 38 stemmen gekozen. Uit het nu voltallige bestuur werd nu de aftredende voorzitter met overgrote meerderheid van stemmen herkozen. Niet zo lang achter bestuurstafel. Voor deze verkiezingen gehouden werden drong de heer N. M. van der Salm er op aan, dat de bestuursle den niet zo lang achter de bestuurs tafel zouden blijven zitten. Voor de voorzitter en de secretaris wil spr. een uitzondering maken, maar acht het beter, dat er telkens andere be stuursleden zitting nemen, waardoor er jongeren naar voren komen. Het bestuurslid de heer G. P. van Leeuwen, lid van de gemeenteraad, hield daarna een korte inleiding over gemeentepolitiek. Zeer duidelijk gaf spr. een over zicht van de procedure, die gevolgd moet worden om tot de bouw van woningwetwoningen te komen. Ook de financiële zijde van deze woningbouw werd door spr. belicht, hij sprak daarbij vol waardering over de R.K. Woningbouwvereniging die na de oorlog 153 woningen ge realiseerd heeft. Er zijn nog 170 aan vragen voor woningen zodat spr. hoopt, dat het spoedig mogelijk zal zijn meerdere woningwetwoningen te bouwen waarbij ook de particu liere bouw zeer wenselijk is. Na enkele mededelingen omtrent de toewijzingen van de woningen, waarbij het lidmaatschap al dan niet verplichtend werd besproken ving de gedachtenwisseling aan. De heer W. M. van der Salm in formeerde naar de mogelijkheid van het geven van garantie op een hy potheek door de gemeente' bij een particuliere bouw waarop geant woord werd, dat deze door het Rijk wel eens werd gegeven. Of dit mogelijk is, dat de gemeente dit kan doen voor particulieren werd door spr. in twijfel getrokken. Bij de rondvraag ging de heer P. C. Paardekooper in op de in deze vergadering zoveel aangeraakte grief van de boeren, het onttrekken van landbouwgronden voor woningbouw, wegen, sportvelden enz. Onzalig besluit. Nu weer, zegt spr., heeft de ge meente het onzalige besluit genomen een weg te leggen vanaf de Noord- buurt naar de H. Rijndijk. Als ver bindingsweg met de H. Rijndijk acht spr. dit absoluut niet nodig, er lig gen twee wegen op betrekkelijk korte afstand in die richting waar van vooral de Rijksweg 4a zeer be langrijk is. Spr. stelt voor aan de r.k. raadsfractie te verzoeken zich tegen dit plan te verzetten om te voorko men, dat weer zoveel land aan het gebruik onttrokken wordt. Drie gemeenteraadsleden, de heren G. P. v. Leeuwen, J. van Diemen en C. van Leeuwen kwamen nu in actie om over deze zaak hun oordeel uit te spreken. De heer G. P. v. Leeu wen wees er op, dat deze weg reeds lang in de uitbreidingsplannen is op genomen. Als het industrieschap zich ontwikkelt zal daar woningbouw moeten komen, dus ontsluiting van dat gedeelte. De heer Van Diemen noemde de mogelijkheid, dat deze weg met 15.000.per km. zal gesubsidieerd worden, wat door anderen sterk be twijfeld wordt, want er is hier geen sprake van een ontsluiting van agra risch gebied. De Geestpolder en de Uiterdijk komen dan het eerst aan bod. Als er uit de vergadering wordt geopperd dat, als de H. Rijndijk ge annexeerd zal worden, deze weg van geen enkel belang meer is, zegt de heer G. P. v. Leeuwen: het gemeen tebestuur handelt zo alsof er geen sprake is van annexatie. De heer Paardekooper brengt in het midden, dat de gemeente-archi tect hem heeft gezegd, dat de aanleg van deze weg verband houdt met het leggen van een waterleidingbuis te dier plaatse. De heer C. v. Leeuwen ontkent dit. De heer Van Diemen zegt, dat er omtrent de onderhande lingen tot het geven van toestem ming tot het leggen van de water leiding wel gesproken is om gelijk tijdig besprekingen te openen met de landeigenaren voor de overdracht van grond voor de weg maar dat houdt met elkaar geen verband. Het is nu al genoeg gebleken, dat het niet wenselijk is gasbuizen in een nieuw aan te leggen weg te leggen. Besloten wordt tenslotte om zowel bij de raad als de raadsfractie te reageren tegen het leggen van deze weg. Bij de rondvraag werd de toestand van de varkensmesterij besproken, waarbij de heer G. P. van Leeuwen er op wijst, dat reeds gewaarschuwd is tegen het mesten van zware var kens. Het gevolg is nu, dat ook de prijs van de lichte varkens te laag is. De heer N. M. van der Salm bracht het onderwijs ter sprake van de Lagere Landbouwschool, waarbij de heer Jac. Paardekooper een con clusie maakte, dat het voor de jon gens die om te helpen melken zo vroeg moeten opstaan moeilijk is wakker te blijven. Aan dit breedvoe rig debat maakte de voorzitter een einde en sloot de vergadering met gebed. Trekking PXT.-loterij De trek king van PIT-loterij zal plaatsvinden a.s. vrijdag 12 februari, des avonds om 8 uur in 'het Don Boscohuis. Kinderen beneden de 15 jaar hebben deze avond in verband met de beperkte ruimte geen toegang. Allen, die nog in het bezit zijn van al af niet verkochte lotenboekjes, moeten deze uiterlijk hedenavond inleveren op het adres Eloutstraat 20. Premier Chroesjtsjef van de Sow- jet-Unie is woensdagochtend in een Iljoesjin-18 uit Moskou naar Indo nesië vertrokken, waar hij op 18 fe bruari zal aankomen. Op de heenreis zal hij India en Birma bezoeken, en op de thuisreis Afghanistan aandoen. Alle bezoeken geschieden op uitno diging van de betreffende regerin gen. Zijn zoon, beide dochters, schoon zoon en schoondochter begeleiden hem- Zijn vrouw is thuis gebleven. Chroesjtsjef zal twee dagen bespre kingen met Nehroe voeren, naar men aanneemt vooral ook .over het In- diaas-Chine6e grensgeschil. Marktberichten WOERDEN. 10 febr. Kaas. Aan gevoerd 4 partijen. Notering 2.05 2.15. Handel kalm. TER AAR. 8 febr. Groente. Wit lof 1 0.30—0.41, idem 2 0.19—0.30, idem stek 0.020.20, spruiten 0.43 0.46, idem B 0.31—0.35, idem afw. 0.17 0.23, boerenkool 0.090.13, prei 0.530.74, idem B 0.25 alles per kg. Knolselderij 0.40, idem B 0.26 per stuk. Boerenkool 0.801.10 per kist. Idem 0.29 per zakje. en dat begint al bij de entree - wagenwijd gaan de deuren voor u open Vorstelijk geeft een Taunus 17 M u de ruimte om in en uit te stappen. De t wagenwijd openende portieren sparen knieën en kostuums! Vorstelijk Is het royale uitzicht rondom, dat de Taunus 17 M u biedt. Vorstelijk Is ook de allure van deze wageneen toonbeeld van progres sieve distinctie! Let u er ook eens speciaal op, hoe de Taunus 17 M zich gedraagt onder een belasting van 3 personen achterin bagage. En vergelijkt u dat nu met het gedrag van andere wagens! Een opvallend verschil! Wilt u ALLE goede eigenschappen leren kennen, waardoor het vorstelijk (en veilig) autorijden is In een Ford Taunus 17 Ml Spreekt u dan met Elam af, op welke datum u een proefrit wilt maken. Offlc. Ford-dealer voor Leiden e.o. en de bollenstreek Haarlemmerweg 2-4, Leiden - Telefoon 01710-33141 FORD TAUNUS 17 M Wat doet uw wagen onder een belasting van: 3 personen achterin bagage? Voor de vele belangstel ling die wij bij ons gou den huwelijksfeest van U mochten ontvangen, oo'k namens onze kinderen, on ze hartelijke dank. J. A. FINKENFLUGEL B. J. FINKENFLUGEL —v. d. LANS DANKBETUIGING Daar het onmogelijk is al len persoonlijk te bedan ken voor de vele wijzen van belangstelling en hulp tijdens de ziekte en het overlijden van mijn man CHRISTIAAN GERARDUS BORST zeg ik langs deze weg al len hartelijk dank in het bijzonder familie, buren en kennissen. J. C. BORST—v. BEEK Leiden, februari 1960 Kanaalstraat 44 Hotel-café-restaurant „DE ROSKAM" Langs deze weg betuigen wij allen, die bij de over name van onze zaak op enige wijze van hun be langstelling hebben doen blijken, en daardoor deze dag voor ons tot een on vergetelijke hebben ge maakt, onze hartelijke dank. A. SCHOEMAKER P. C. SCHOEMAKER— v. WEERT Katwijk a. d. Rijn, februari 1960 nieuwbouw door omstandigheden di rect leeg te aanvaarden. Koopprijs 19.500.Inl.: telef. Leiden 33980. Slaapt U goed? Rust U goed? Ligt U warm? Neem een verenbed en alles is opgelost. In diverse kleu ren en driedelig. Wij ver maken ook uw schudbed Veren per pond verkrijg baar by Piet v. d. Burg Vlashoven 83. Noordwij- kerhout, tel 393. De dag der vriendschap maakt het II mogelijk iets te geven waar woorden te kort schieten. Een bezoek aan V. D. zal II op het spoor van vele hartewensen brengen. Moderne damespyama vervaardigd van „Moussitella". 100°/o katoen, zacht, soepel en sterk. Licht en ab sorberend. Was- en kleurecht. No-iron. Een model uit onze rijk gesorteerde „Nobelt" collectie. 16.90 „locarno" damesnylons van bijzondere kwali teit. Prachtig slank- makende punthiel. 30 denier. In de nieuwste ..copper" tinten. 3.50 Zuiver wollen plaid prachtige kwaliteit, maat 140x180. In fraaie ruitdessins. 24.50 Enkalon dames handschoenen prima pasvorm. Ver krijgbaar In alle mo- detinten voorjaar '60 Behouden na het- wassen ook de uitste kende pasvorm. 3.90 Onze bekende Trinatex"heren- overhemden Prachtige kwaliteit no-iron poplln. Modern boordmodel in wit en grijs. KwaliteiJ Duke 9.75 Ptlnce 12.75 Emperor 14.75 Hierbij een plastic hanger gratis. Een overheer lijke chipolatha taart gevuld met marasqulnllkeur, ge- confelte vruchten en gele room. E 2.50 i Terlenka heren- zelfbinders in exclusieve dessins. 2.95 Presenteer trommeltje voor koekjes. Sluit luchtdicht aL Mooi gedécoreerd. 1.25 Luxe flacons voor het bewaren van Uw parfum. Alle vormen. 1.75 Parfums In 6 verschillend© geuren. Per gram 0.25 Leuke damesasbak van kunst keramiek. Met soepel draaiend druksysteem. 3.35 Warm gevulca- niseerd luchtbed 5-baans met ver hoogde buitenbanen. Ook als stoel te ge- gebruiken. 200x72 cm. 24.50 Manicure étui In velfe moderne kleu rencombinaties. Inhoud 4 stuks o.a. schaartje en vijl. 1.95 Board script, een gezellig spel. waarbij U Uw woor denkeus kunt toetsen 7.50 Bijp. draaitafel om het spel te veraangenamen 2.75 Parker „Ball" ballpoint, sierlijke solide ball point met vulling voor maanden voldoende. Keuze uit 5 kleuren. 11.- Plakboek met sorteermapjes en tabs voor een prac- tische indeling. Moderne plastic om slag met plastic spiraal Maat 34x24 cm. Inhoud 36 bladzijden 1.95 co LEIDEN ALPHEN 3T De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en openen van elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk -en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. £2* Te koop aangeboden: 655 nieter warme kas okt. mei; 500 meter warme kas dec.mei; 550 meter koude kas sept.mei; 500 meter koude kas jaar te huur. J .Elstgeest Roelof- arendsv. tel. 291—K 1713. 2? Grote moderne 3 zits- bankstellen f 195,.- m. zui ver wollen epinglé, geheel verend. Haast U. Tydig bestellen Gemakkelijke oetaling Jac. v d. Poes- straat 106, Den Haag. Te lefoon 322675. 3? Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie, ook no-iron. Smits overhemden, en kousenreparatiebedrijt. Nieuwe Rijn 94. teL 25391 2* Iedereen is enthousiasf als wij uw matras over trekken met damast. Een één-persoons v.a f 19.50 tweepers. vanaf f 26 50 Smits bedden en tapijten - magazijn. Mare 98, Vrou- wensteeg 9, tel. 23913. £2* Gevraagd, in dokters gezin, geen praktik aan huis, 2 kL kinderen 1 en 2 jaar, zelfstandig werkend meisje voor hele dagen of d. en n. Mevr. Malessy, De Lus 9, Wassenaar, tel. 017512935. £2" Gevr. voor direct te Haarlem v. dag en nacht zelfst. hulp in de huishou ding in gezin met 4 kl. kind. (waarvan één twee. ling). Mevr. Slendebroek, Anna van Burenlaan 47. tel. 35861.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3