Slagvaardig forum gaf mening over oudergezag en stadsschoon Wijziging grenzen industrieschap „De Grote Polder" in Leidse Raad Magere tekst en dunnere probleemstelling in Noordwijkerhout mag woning vorderen 10 Jaar „Jong en Jolig De heer A. van den Berg nam na 50 jaar - afscheid van Wernink WOENSDAG 10 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Jaarvergadering NRKM afdeling Leiden WAT DEED UW OVERGROOTMOEDER? Bij kriebclhoesc en opkomend* verkoud heid nam zij vlug ccn paar Pottertje» ïond. Dat hielp! Nog steeds is 'a hét probate middel. Draag Middenstandgebrek aan goede krachten Gisteravond heeft de NRKM, afd. Leiden in „De Turk" haar jaarver gadering gehouden onder voorzitter schap van de heer J. C. J. Lamber- mont, die een begroetingswoord sprak. Het jaarverslag van de secre taris, de heer J. van Zijp, gaf een op somming van de vele bijeenkomsten in het afgelopen jaar. Enkele hoog tepunten waren het vastenavondfeest, de voordracht van de heer Jongene- len over Europa, bekeken door een toeristische bril, de jaarlijkse bede vaart naar Heiloo en een schone Kerstavond; voorts waren er tal van activiteiten naar buiten. Het leden tal bedroeg eind 1959 330. De heer Lambermont gaf een in teressante terugblik op 1959. De be langstelling voor de vergaderingen noemde spr. „tamelijk", dit is een weelde die de middenstanders zich niet kunnen veroorloven. De buiten staander beoordeelt de kracht van een organisatie naar de belangstel ling op de vergaderingen en het en thousiasme. Santos was weer zeer actief, dank werd gebracht aan de huidige leiders. Het ledental was door een pennestreek van de pen ningmeester, aldus spr., terugge bracht, omdat er een aantal leden was, die alleen maar geld kostten; de kwaliteit is echter verbeterd. De VVV vertoonde een verhoogde acti viteit. Door bemoeiingen der mid denstanders konden in de stad en kele verkeersverbeteringen worden gerealiseerd, o.a. het Havenplein. Spr. memoreerde nog de parochie- gids, een uitgave van de raad voor maatschappelijk en cultureel over leg, welke goed voldeed, het prettig contact met de Kamer van Koophan del en het reageren van de raads fractie op suggesties van de midden stand, o.a. wat betreft de verlichting van de Doezastraat. Aangaande de situatie van de mid denstand in den lande wees spr. op het gebrek aan goede krachten. Alar merend was de toestand in vele bak kersbedrijven; ongeveer 400 kleine bedrijven zochten steun bij grotere of moesten de winkel sluiten ten ge volge van de stijging dei lonen en lasten. Verder is er nog de bedreiging door grote ondernemingen (o.a. uit het buitenland) om de zelfstandige bedrijven in te palmen. Waakzaam heid'is hier geboden. drag aan ontvangsten in 1959 van ruim 2166 tegen 1574 in 1958. Het aantal donateurs bedraagt 268. Spr. richtte dankwoorden tot de vele be gunstigers van Santos. De heer C. F. Meerpoel bracht het verslag der kas- commissie uit. De bescheiden waren prima in orde bevonden. De nieuwe kascommissie bestaat uit de heren C. F. Meerpoel, W. F. Schinck en P. C. A. ten Broek De begroting voor 1960, welke op twee punten verschilt van die van vorig jaar, werd met al gemene stemmen aangenomen. By de bestuursverkiezing werd de heer LambermonbS acclamatie her kozen evenals de heren W. v. d. Holst jr en A. W. v. d. Zon. De heer G. Gussenhoven deed zijn intrede in het bestuur. Van de rondvraag werd ge bruik gemaakt om de voorzitter te huldigen voor zyn zeer gewaardeer de leiding en bemoeienissen met de belangen van de middenstand. Hij is, zoals een der leden uitdrukte, een man die van alle markten thuis is. Forum Na het huishoudelijk gedeelte van de avond werden de plaatsen achter de bestuurstafel ingenomen door de vyf leden van een forum, dat enkele ingekomen vragen veelzSdig belicht te. Het waren pater dr. W. Geurts o.f.m. voorzitter, en de heren J. W. J. Wierts, econ. drs, F. C. de Hosson, A. H. Winkelm'olen, ^en J. M. Silves ter. Men wilde weten wat de forumle den dachten van het „je en jij" zeg gen van kinderen tegen de ouders. De meningen hierovei waren ver deeld. Over het algemeen bleek men gekant tegen het jijen en jouen; dit kan de intimiteit bevorderen en meer openheid geven, maar het gezag der ouders loopt ermee gevaar. Pater Geurts zag een verschuiving in de laatste tSd van de „u"-vorm naar het „jij en jou'", Hij had het idee, dat het gezag niet werd aangetast. Uiteinde lijk is hier sprake van een kwestie van gevoel. Gesproken werd over de gevolgen voor Leiden, wanneer Katwijk een haven zou krijgen. Van groot belang moet dit voor de industrie in het ach terland worden geacht. Er blijft nog een probleem: hoe moet er geschut worden van zout op zoet water. Als er zout water in de boezem door dringt wordt o.a. de bollencultuur be dreigt. Er is een oplossing te vinden, maar daar wordt nog over gespro ken. Omtrent de activiteiten van de VVV viel veel pro en contra te be luisteren. Er waren leden-midden standers, die van mening waren, dat Leiden, in de nabijheid van grote ste den met hun hotelaccomodatie en ontspanningsmogelijkheden, weinig aantrekkelijkheden bood buiten het fraaie stadsschoon. Toch wilde men de VVV wel meer steun verlenen. Aansluitend hierop raakte men in discussie over het al of niet dempen van de grachten. Men zou deze (open riolent zo klonk het hier en daar) b.v. niet kunnen dempen, maar ver smallen, zodat er meer ruimte werd geschapen voor het verkeer en par keerplaatsen. Demping kost altyd nog 2000 per strekkende kademuur. Wat de parkeerruimte betreft zouden de auto's terecht kunnen in die stads gedeelten, waar krotte woningen op geruimd kunnen worden. Onder aanbieding van een roker tje dankte de heer Lambermont de leden van het forum voor hun visie op zaken, die niet altijd gemakkelijk zijn op te lossen. ,,'n Heie Zomeravond'' Geen pessimisme. De heer Lambermont zag gaarne dat Leiden meer de aandacht zou trekken van de toeristen, dit in het belang van de middenstand. Medio juni wordt voor de georganiseerde winkeliers een etalagewedstrijd ge houden met prijzen. Het was de ver wachting van de voorzitter, dat het eerste half jaar een behoorlijke acti viteit voor de deur staat. Spr. ge loofde niet in grote prijsstijgingen of prijsdalingen. Wel zullen naar zijn mening de onkosten stijgen. Spr. bracht tenslotte dank op de eerste plaats aan God, voor Zijn zichtbare zegen over het werk der organisa tie, de geest, adviseur, en al zijn mede-bestuurders. De penningmeester, de heer Heems kerk, werd décharge verleend voor zijn gevoerd beleid. Het verslag der Santoscommissie bij monde van de heer Neuteboom, vermeldde een be- No. 541. Horizontaal: 1. afschrift, 7. tegenstelling van scherts, 9. neven schikkend voegwoord, 11. jongens naam, 12. vernis, 14. residentie (afk.) 15, vaarwel, 16. gesneden steen, 18. tijdrekening, 20. Indische moeras- palm, 22. voorzetsel, 23. vogel, 25. eenjarige kalf. Verticaal: 2. orient expresse (afk.), 3. voor, 4. plechtige inkomst, 5. plaats len zuiden van Padua, 6. stad in Op- per-Italië, 8. berglandschap in Italië, 10. muzieknoot, 13 gemeente in Overijsel 17. Ierland, 19. rechten in begrepen (afk.), 21. voorvoegsel, 24. lidwoord. Oplossing morgenavond Oplossing no. 540. Horizontaal: 1. vandaal, 7. of, 8. Arno, 9. pak, 10. dar, 11. mi, 12. tin, 13. lik, 14. Rs, 15. mok, 16. dam, 18. aria, 20. do, 21. grendel. Verticaal: 1. vos, 2. af, 3. daar, 4. ark. 5. An, 6. Lopik, 9. Pan, 10. dis, 11. 'mik, 12. traag, 13. lom, 15. maan, 16. die, 17. wol, 19. Rr, 20. de. Rotterdams toneel stelde teleur UET ROTTERDAMS TONEEL heeft gisteravond in de Leidse Schouw burg voor K. en O. een voorstelling gegeven van het door de Engelsman Ted Willis geschreven ,,'n Hete Zo meravond". De toeschouwers hebben ervaren, dat dit toneelspel haring noch kuit is, dat de intrige ergens tussen een familie-conflict en een sociaal pro bleem-stuk in zweeft. De schrijver heeft kennelijk al schrijvende aan dit spel geen raad met het probleem geweten. Hij stelde de rassendiscri minatie aan de orde in het antwoord op de vraag: „wat zou je doen als je eigen dochter met 'n neger trouwde?" De consequenties heeft Willis drama turgisch niet aangekund en daarom stapt hij aan het eind van het verhaal onverwacht over op een neven probleem in dit spel: de stille wrok van een vrouw, die zich door haar man verwaarloosd weet. Daaraan worden de laatste regels gewijd; een oplossing wordt er nauwelijks ge geven. De dochter gaat met de neger trouwen, maar niemand weet hoe het verder moet. De tekst is wat dunne tjes. Dit was ook duidelijk de oor zaak van de vaak dilettanterige atmosfeer, die er over het Leidse schouw-toneel lag. Uitspraak kort geding als achterstallige huur betaald is De president van de arrondisse mentsrechtbank in Den Haag, heeft vanmorgen uitspraak gedaan in een kort geding tussen een Leidse huis eigenaar tegen het gemeentebestuur van Noordwijkerhout. De president bepaalde, dat het vorderingsbesluit van de gemeente pas ten uitvoer ge bracht mag worden nadat de achter stallige huur volledig is betaald. De gemeente Noordwijkerhout had de woning gevorderd ten behoeve van de huurders, nadat de Leidse kantonrechter op verzoek van de eigenaar een ontruimingsbevel had gegeven, op grond van wanbetaling van de huurders die een huurschuld van meer dan 600 hadden. De Leid se huiseigenaar had vernietiging van het vorderingsbesluit geëist. In zijn overweging zei de president, dat de gemeente zo veel mogelijk rekening moet houden met een rechterlijk vonnis. In het onderhavige geval is dit niet geschied. Het is gebruikelijk, dat een huurder na een ontruimings bevel snel zijn achterstallige huur schuld aan de huiseigenaar pleegt te betalen om zo weer in zijn huurrech ten bevestigd te worden. Door het vorderingsbesluit van de gemeente Noordwijkerhout zou de huiseigenaar nooit in het bezit komen van de hem toekomende huur. De president heeft derhalve de vordering aan eiser gedeeltelijk toe gewezen en bepaalde, dat beide par tijen ieder voor zich voor de kosten van het geding aansprakelijk zijn. 7ELFS PIM DIKKERS, hoewel ta- lentvol acteur, kon als de vak bondleider Jacko Palmer zijn gooi niet vinden. Hij miste contact met zijn medespelers. De clausen bleven veelal in de lucht hangen; maar ook hiervoor kan men het Rotterdams to neel en zijn regisseur Ton Lutz niet uitsluitend verantwoordelijk stellen. Enny Meunier speelde, als Nel Pal mer, de vrouw van de vakbondleider, die zich histerisch tegen het besluit van haar enige dochter om een neger te trouwen verzet, niet onverdienste lijk haar rol. Maar haar histerie was te doorzichtig, blééf gemaakt en toen zy tegen het eind een schaar opnam om „haar dochter te doden", bleef het een lachwekkende poging, die bij haar verzuchtingen „ik wilde mijn dochter doden" (bis) nóg lachwek kender werd. De voorstelling gisteravond bracht niet wat Leiden van het gezelschap verwacht. Het spel van Trees van der Donck als dochter Kathie bleef aanzienlijk beneden het Roterdams peil; Donald Jones, bekend van de televisie, speelde de rol van de ne gerjongen Sonnie Lincoln. Om tien voor half elf klaterde een rustig applaus op. Het drama was af gelopen, maar de bezoekers zullen het buiten op de Oude Vest waar schijnlijk al weer vergeten zijn. Dat is ook maar het beste. Het Rotter dams toneel krijgt genoeg kansen om zich te revancheren. Burgerlijke Stand Geboren: Dirkje dr v. A. Barn- hoorn en A. Twigt; Pieter zn v. P. Filtmon en C. M. van Duuren; Maar- tje dr v. M. Barnhoorn en P. van Duijn; Astrid Jolanda dr v. C. van den Wijngaard en G. Stapper; Lionel Johannes zn v. L. B. van der Veen en J. M. Net. Overleden: L. H. van der Meel, 68 jr, man; A. de Vries, 77 jr, echtgenote v. J. van Duijker; A. J. M. Rietbroek, 11 jr, zoon; J. C. van der Kaaij, 77 jr, vrouw; J. Bink, 77 jr, man; Q. I. M. C. B. van der Drift, 10 dagen, doch ter; A. J. De Sopper, 84 jr, man; M. M. Meijburg, 81 jr, echtgenote v. G. A. Grundeken; E. A. Verbeek, 68 j. weduwe v. J. F. Eekhoutte; J. E. Zandvliet, 90 jr, vrouw. Leidse Agenda DONDERDAG, 11 FEBRUARI Onderwaterjagersclub Leiden, dia- en filmavond voor belangstellenden, Instituut v. Praeventieve Geneeskun de, Wassenaarseweg 56, 8 u. nam. Districts-opleidingscommissie Boek drukkers. Diploma-uitreiking aan jonggezelzetters en -drukkers, ,,'t Gulden Vlies", 8 u. nam. Koksschool. Cabaret Jan Blaaser. Manschappenkantine 8 uur nam. Jongerencontact. Groep E (J. L. Hendriks) Jeugdlokaal Hazewind- steeg, 8 u. nam. VRIJDAG. 12 FEBRUARI Ned. Bond v. Oudstrijders en dra gers mobilisatiekruis. Vergadering met populair praatje over de marine en Ned. Nw. Guinea. Rijksmuz. v. Volkenkunde, 8 u. nam. Ned. Kath. Bond van Werkmeesters. Jaarvergadering. 8 uur nam., Harmo nie. APOTHEKERSDIENSTEN. Geopend apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, teL 20502. Feesi bij »Sempre Avanti« Tot welk een hoog artistiek peil amateurs kunnen komen door culti vering van hun hobby en talent on der begeesterende leiding, heeft Sempre Avanti's „Jong en Jolig" bewezen in haar tweede lustrum-uit voering. In de afgelopen tien jaar hebben ruim 156000 toeschouwers van hun prestaties genoten, gister avond en vanavond komen er weer ruim 2000 bij, beide avonden treden zij op voor een geheel uitverkocht huis, hetgeen op zichzelf al een op merkelijk verschijnsel is in deze tijd. Fris en sprankelend van blijheid brachten orkest, koor en solisten vóór de pauze een programma van oude en nieuwe Sempre-successen, door een prettige conference van Wim van Ark aaneen geregen tot een smaakvolle krans van instru mentale en vocale bloemen, een ge not voor oog en oor. Wim Brugman, de veelzijdige zanger; de warme so- praanstem van Nel de Vries, Gerard Koolhaas, heldere tenor, gespeciali seerd in het zoet-gevooisde Italiaanse lied en Lyda Spaans, wiens volle alt zich uitstekend leent voor het Fran se chanson, zij waren de solisten en leverden individueel, èn als duet en kwartet, prestaties welke ver boven 't amateur-gemiddelde liggen. Aller- charmantst en hartveroverend was ook de wijze waarop de diverse ope rette-liederen ten gehore en ten aan- schouwe werden gebracht. Operette-sfeer bracht ook de uit voering van het idee van de dirigent en algemene leider: „Het Vroolijcke Geneugt", voor het toneel bewerkt door Henk van den Broek. Op een dag, waarin de tijd geen rol speelt, is daar de vrolijke liefdesgeschiede nis van des waards dochter met de knecht. Op diezelfde dag bezoeken vele internationale gezelschappen de ze pleisterplaats: Sempre Avanti's vocalisten voor het voetlicht en het orkest in de „bak", tezamen onder de sympathieke leiding van de mede jubilerende dirigent Koos Kukler. Een jagerskoor, Schotse doedelzak spelers, vrolijke Duitse Fraulein „Warum ist es am Rhein zo schön", gratieuze en charmante Frangaises, Italiaanse signorita's „O mia bella Napoli!", romantische zigeuners (Nel de Vries op haar best), een Holland se boerenbruiloft, marcherende „sol daten der vrolijkheid" met Wim Brugman in zijn benijdenswaardige Afwijzing protest Goede Herder" een Zoeterwoudse zaak? In de gistermiddag te Leiden ge houden raadsvergadering is het nieu we raadslid, de heer P. Fakkel (PvdA) benoemd. De heer Fakkel volgt wijlen de heer Lardee op. Bij de behandeling van het voor stel tot wijziging van de grenzen van het gebied, waarover het industrie schap „de Grote Polder" zijn taak uitoefent deed de heer Van Dijk (KVP) de suggestie dit voorstel aan te houden tot de raad kennis heeft genomen van het advies van de Indu- trieraad. De Grote Polder over het schrijven van Gedeputeerde Staten aan deze Industrieraad. Niet alleen, dat de heer Van Dijk nog niet bewezen acht, dat dit indu strieschap zo'n hoge vlucht zal nemen zijn er al gegadigden? maar ook vroeg hij zich af of deze grenswijzi ging het waard is de congregatie „De Goede Herder", die er tégen is, in haar werkzaamheden te belemmeren. De grenswijziging heeft n.l. betrek king op een noord-westelijke hoek, waar terreinen van de congregatie gelegen zijn. De heer Jongeleen ver klaarde, dat het college advies heeft gevraagd van de industrie-raad. Hij stelde vast, dat hij moeilijk wethou- positie van inspecterend majoor, het orgellied, te veel om op te noemen en alles met een perfectie en in een tempo zoals alleen intensieve studie en liefde voor de muziek kan berei ken. De prachtige costuums hebben ook een groot aandeel gehad bij hei. bereiken van het met ovationeel ap plaus beloond succes. De sierlijke Weense sfeer werd geschapen door een foutloze „Quadrille", in zijn vol ledigheid te lang voor dit program ma, wij menen uit de onrust in de zaal te moeten concluderen dat deze overigens schone dans tot de helft terug gebracht moest worden, dit is dan ook werkelijk de enige aanmer king die we kunnen maken. De zui vere vleugelbegeleiding geschiedde door Co van der Kaay, de diverse dansen werden ingestudeerd door de heer en mevrouw J. Alphenaar. De dirigent ontving van dankbaar gestemde bestuurderen en leden een schrijfbureau, de „ziel" van de club „Brugman" een radio, de jubileum commissie deed daar een tafel bij. 25 Verchroomde lessenaars vormden nog een geschenk van de leden, on langs op de receptie was het ge- sehenk van donateurs en begunsti gers, een schrijfmachine de vereni ging aangeboden; voor de dames der gehuldigden waren er bloemen en bonbons. Sprekers waren de heren J. v. d. Laan namens jubileum commissie en de heer v. d. Broek namens bestuur en leden. De heer A. van den Berg heeft „zijn troffel voor de laatste maal in het rek gezet". Na een voortreffelijke staat van dienst ging deze fabrieks baas verbonden aan N.V. Wernink's Beton Maatschappij te Leiden met pensioen op de dag, waarop hij zijn vijftigjarig jubileum vierde. Vanmor gen om half twaalf werd hij, verge zeld van vrouw en kinderen in de kantine van het bedrijf aan de Hoge Mors weg ontvangen. Naar de directeur, de heer-ir. A- Sitsen, meedeelde is dit het eerste gouden jubileum dat bij Wernink gevierd wordt. Onder de vele eerbewijzen, die de jubilaris ten deel vielen, was ook een koninklijke onderscheiding, n.l. de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, die door de wethouder van onderwijs, de heer J. van Schaik, werd overhandigd. De wethouder hield een rede, waar in hij de heer Van den Berg be schreef als een man, die werklust aan inzicht paarde en die dank zij zijn zin voor vernieuwing een lei dende plaats het laatst als baas van de afdeling Sierbeton bij Wernink wist te veroveren. Dat hij niet met het alledaagse tevreden was bleek wel uit het feit, dat hij onder dienst in de mobilisatietijd de onder- officiersopleiding koos en voltooide. Ook het gemeentebestuur, aldus de wethouder, verheugt zich in een goe de werkverhouding in de Leidse be drijven. Een gouden jubileum komt zelden voor en het bewijst, dat er tussen de jubilaris, zijn directie en zijn werkkring een onverbrekelijke band is gegroeid. Het verheugde spr. dan ook mét de gelukwensen van het gemeentebestuur ook van de waar dering van H. M. de Koningin te kun. nen getuigen. Hij speldde vervolgens de jubilaris de zilveren onderschei ding op. De volgende spreker, de heer P. A. Wernink jr., oudste directeur van de N.V. stelde vast, dat de leidende functie, die de heer Van den Berg steeds heeft ingenomen hem bepaald niet is aangewaaid. Hij blonk, als hoofd van diverse afdelingen steeds uit door het gedegen vakwerk dat hij leverde. Spr. noemde de jubilaris een van de allerbeste cementwerkers en prees in hem, aan de hand van der van Zoeterwoude kan spelen. Deze grenswijziging betreft nu een maal een uitbreidingsplan van de ge meente Zoeterwoude Leiden heeft er alleen via het industrieschap iets mee te maken. Hij releveerde de geschie denis van deze grenswijziging. Nadat men de bezwaren van „De Goede Herder" tegen de aanvankelij ke grenswijziging gegrond had ver klaard is men een ander wijzigings voorstel gekomen: grond van Zoeter woude werd ten oosten van het ter rein van de Goede Herder toege voegd en ten zuiden er af genomen. Ook hiertegen bleef de Goede Herder bezwaren maken. De wethouder, ge steund door de voorzitter, legde er nogmaals de nadruk op, dat alléén Zoeterwoude over deze zaak, die zijn gebied betreft, kan beslissen. De heer Van Dijk kwam met een voorstel het agendapunt aan te hou den. Hij werd niet gesteund en wen ste vervolgens aantekening van het feit, dat hij tegen heeft gestemd. Bij de behandeling van de herzie ning van het wederopbouwplan Sta tionsplein vroeg de heer Van Dijk (KVP) of de in dit plan geprojec teerde aansluiting op een weg en brug over het Galgewater naar de Witte Singel impliceert, dat de raad zich ook met deze aansluiting ver enigt. De heer Van Dijk maakte er bezwaar tegen zich op dit punt vast te leggen. Men heeft immers nog slechts een principe-besluit ten aan zien van het wegenschema genomen. De heer Jongeleen deelde mede, dat de raad zich zeker niet bindt en dat men geen uitspraak doet over de plaats, noch over de aansluiting van een eventueel aan te leggen brug. Alle overige agendapunten werden zonder hoofdelijke stemming aange nomen. PROF. DR. A. J. DE SOPPER TE LEIDEN OVERLEDEN In de ouderdom van ruim 84 jaar is te Leiden overleden prof. dr. A. J. de Sopper, rustend hoogleraar aan de Leidse universiteit en emeritus pre dikant der Hervormde kerk. Prof. dr. de Sopper werd 5 december 1875 te Brugge in West-Vlaanderen ge boren. Hij studeerde aan de gemeen telijke universiteit te Amsterdam en aan de Rijksuniversiteit te Leiden. In 1907 is hij aan laatstgenoemde Universiteit cum laude gepromo veerd tot doctor in de theologie' op een proefschrift getiteld „Hume's kenleer en ethiek". 23 Juli 1899 aan vaardde hij het predikambt bij de Hervormde gemeente van Hoogmade in 1903 vertrok hij naar Velsen en in 1911 werd hij predikant in Am sterdam. Hier volgde zijn benoeming tot hoogleraar aan de Rijksuniversi teit te Groningen waarom hem 5 ok tober 1918 eervol emeritaat verleend werd. Prof. De Sopper aanvaardde zijn professoraat te Groningen met 'n inauguratie over „Naturalisme en Levensfilosofie". In 1922 volgde zijn benoeming tot hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden als opvol ger van wijlen prof. dr. J. Bolland. 25 Oktober 1922 aanvaardde hij zijn professoraat te Leiden met de inau gurele rede over waarde-filosofie. Tot 1 oktober 1945 toen hij met eme ritaat ging heeft prof. De Sopper te Leiden de geschiedenis van de wijs begeerte, logica, metafysica en ziel kunde gedoceerd. Van de hand van prof. De Sopper, die Kantkenner was, zijn tal van geschriften versche nen. Ook verschenen van zijn hand in de theologische studiën in diverse tijdschriften. een voorbeeld, zijn vindingrijkheid, maar niet minder zijn toewijding, waarmee hij het werk steeds heeft gedaan. Daarbij was het overleg steeds prettig. De jubilaris en diens echtgenote een goede toekomst met wat méér vrije tijd toewensend, over handigde de heer Wernink hem een geschenk in couvert. Namens de Personeelsvereniging sprak de heer D. P. Planje, gewagend van het begrip voor elke situatie van de jubilaris en zijn bereidwilligheid. Namens de P.V. overhandigde hij een schemerlamp. Namens de colle ga's voerde nog de heer C. M. Mid delkoop het woord, als blijk van waardering een reis-etui schenkend. De jubilaris sprak een hartelijk en verzorgd dankwoord. De oudste directeur, de heer P. A. Wernink jr., feliciteert de jubilaris, de heer A. van den Berg.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2