RIJNSTREEK LOONSTATEN ZATERDAG 6 FEBRUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Laatste Berichten ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Bridge Club. De uit slagen in de viertallencompetitie zijn: Smit—Joha 4119; van WijkBulk 4038; SeppenEmmens 7616; Broekmanv. d. Helm 4126; Koren v. Niekerk 4024; Carsjensvan Sprang 5425; v. d. Leedenden Hartog 6219; Bultmanv. d. Horst 4949; v. Engelen—de Klerk 4630. Geboren: Gijsbert Jan z. v. Jan A. Rietveld en J. van Heusden. Si mon Petrus z. v. Hermanus S. Mens en A. C. Bos. Albertus Jan z. v. Lam- bertus van Leeuwen en A. W. van Klaveren. Geertruij Maria Adriana d. v. Jacobus J. van Weeren en A. van Rijswijk. Gijsbertus z. v. Pieter W. van Klaveren en W. J Verkade. Johanna Maria d. v. Leonardus Rom- bouts en C. Lemmerman. Jacob Jan z. v. Cornelis Huisman en E. van der Vlist. Henricus Theodorus Maria z. v. Hermanus J. Hoogervorst en J. M. A. Kleijn. Arie z. v. Matthijs van Rijn en C. van Winkel. Hendrina d. v. Jan van Stigt en C. M. Boud. Jan z. v. Arie J. P. Verduijn en G. van Gaa ien. Marijke d. v. Cornelis Meijer en M. van Diggele. Barbara Jacqueline Maria d. v. Jacobus J. Walraven en G. A. van den Boogaard. Overleden: Gerritje van den Ent w. v. D. Verkade 60 j. Adriana M. van Vliet w. v. K. de Jong 80 j. Hendrik Laros 65 j. Adriana van Veen 81 j. Apolonia M. van Dam e. v J. Heij- neman 75 j. Theodorus Kempen 83 j. Gehuwd: Anthonie van Laar 23 j. en Gerritje T. van Zwieten 20 j. Ondertrouwd: Jan Morgenrood 24 j. en Teuntje Hunink 19 j. Willem de Vos 21 j. en Aalbertje Morgenrood 18 j. Alexander Burgemeestre 24 j. en Anna M. van Elk 17 jArie Dom burg 26 j. en Arina Kolster 24 j. AARLANDERVEEN Herwonnen Levenskracht. In zaal W. v. d. Berg werd vrijdagavond een propagandaavond gehouden voor „Herwonnen Levenskracht" van de KAB. Voorzitter, de heer J. Wijfje, mocht een goede opkomst verwel komen. Een directe afgevaardigde van het bestuur van „Herwonnen Levenskracht" sprak een kort woord ter bevordering van dit mooie cha ritatieve werk. Spr. wijdde uit over het sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. Dit sanatorium verpleegt dagelijks 500 patiënten. Veel gelden zijn er nodig omdat „Herwonnen Levenskracht" medewerking ver leent aan de bestrijding van veel volksziekten, zoals rheuma, asthma, kanker, kinderverlamming, enz. Er werden films vertoond over gezond heidszorg. De hoofdfilm van deze avond was spannend en ontroerend, getiteld „Jongens vermist". Schaken. Uitslagen onderlinge competitie. L. d. Braber-N. Breeveld 01; K. Rodenburg-D. de Graaf 0-1; N. Hoogeboom-D. de Graaf 01; M. van Dijk-N. Breeveld 10; L. den Braber-G v. Rijswijk 10; Jac. Bree- dijk-B. Oskam 10; B. BoekensteijB- J. Kroon 10; N. Breeveld—M. van Dijk 01; D. de Graaf-N. Hoogeboom 1—0; N. Hoogeboom-K. Rodenburg 10; K. Rodenburg-Joh. v. 't Riet 01; J. de Jong-Th. Leliveld afgebr. BODEGRAVEN DRIE GOUDEN JUBILEA In de komende dagen zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer C. van Zeideren in de Kerkstraat zijn bak kerij vestigde- Tevens zal het echt paar v. ZeiderenWolff zijn gouden bruiloft vieren, terwijl een zuster van de bruid, in de wandeling Tante Ger, 50 jaar aan de zaak is verbon den. Tragisch ongeval. Toen de heer J. Riedstra over de Hoek fietste, voelde hij zich plotseling onwel en viel van de fiets. Dr. Bol was spoedig ter plaatse en liet de man in de apo theek binnendragen. Hier overleed de heer Riedstra binnen enkele ogen blikken. Enkele maanden .geleden was de heer Riedstra, die werkzaam is bij Andrelon, van een dakje afgevallen, waardoor hij een hersenschudding en een kaakfractuur opliep. In het begin van dit jaar mocht hij weer aan het werk. Het heeft echter niet lang •mogen duren. De overledene was 36 jaar oud. Opbrengst collecte. De door het Bodegraafse Rode Kruis georgani seerde collecte ten bate van de slacht offers in Tuindorp-Oostzaan heeft het bedrag opgebracht van f 3130,ver deeld als volgt Bodegraven 2820, en Zwammerdam ƒ310, Geslaagd. Voor de Vereniging voor Handelsonderwijs slaagden voor het diploma machinesohrijven de da mes M. de Wit, R. Slappendel, M. v. d. Oudenrijn, L. van Dam. C. Stol wijk, Z. Domburg, T. Kersbergen, J. Zekveld. R. v. d. Hoofdakker en de heren P. Broers, P. Boer, Th. Roling en G. Pouw. Voor het diploma Boekhouden slaagden de heren J. Jansen en A. Duits. Voor Ned. Handelscorrespondentie de dames T. van Vulpen en T. Zaal. Voor Ned. Kantoorstenografie mej. N. Scheer. Alle candidaten werden opgeleid door het instituut VABOS. het beste te doen om maar vlug door te rijden. Aangezien het donker was, kon zijn kenteken niet worden op genomen. Het gelukte de politie ech ter toch de dader te achterhalen. Het bleek de 21-jarige F. v. D. te zijn uit Alphen a. d. Rijn. Ook de bestuurder van een vrachtauto, J. v. d. H. reed op de Goudse Rijweg tegen een stilstaande bus van Citosa waardoor lichte ma teriële schade ontstond. Deze kwes tie werd eveneens door de politie in onderzoek genomen. Gevonden voorwerpen. Plastic kinderboodschaDpentasje: portemon- naie met inhoud; muntbiljet: nog een muntbiliet; herenpolshorloge met band; trosje sponsen; zilveren ket tinkje met bedeltjes: dekseltje van Solex-gereedschaopenkastie; blauwe sjaal met hoofdkap: hoofddoek; nap pa dameshandschoen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie za-, terdag tussen 14 en 16 uur. Geboren: Cornelis Anthonius Maria zn van C. F. Moerings en J. C. M. Zirkzee; Catharina Jozefin Ma ria dr van P. M. de Rooij en N. A. Falke. Overleden: F. A, Daniël. 75 jaar. HOOGMADE PRO ECCLESIA VOOR N. P. VAN WIERINGEN Een feestelijke stemming heerste donderdag j.l. in perceel v. Klaver- weydeweg 13, waar de heer N. P. van Wieringen te midden van zijn gezin en familieleden de dag her dacht, dat hij voor 40 jaar benoemd was als lid van het R.K. Parochieel Armbestuur Hoogmade, waarvan hij vele jaren als penningmeester heeft gefungeerd. Pastoor Oltshoorn, vergezeld van kerk- en armmeesters kwam zijn ge lukwensen aanbieden en deelde me de, dat het Z.H. de Paus behaagd heeft aan de jubilaris het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice met getuig schrift, voor de bewezen diensten uit te reiken. Na een korte toespraak waarbij bleek dat het niet altijd ge makkelijk is, armmeester te zijn, speldde de pastoor de onderschei ding op, waarna de jubilaris een woord van dank sprak voor de ont vangen onderscheiding. Vermeldens waard is, dat de jubilaris enige tijd geleden ook zijn 50-jarig jubileum als lid van het parochieel zangkoor heeft mogen vieren. KOUDEKERK Telefoon postcommandant. Met ingang van heden is het woonhuis van J. Schurink, postcommandant der rijkspolitie. Prinses Beatrixstr. 1, telefonisch aangesloten onder no. 01714—338. Geboren. Ernst Jan, zn van L. Ver- gunst en M. Schellingerhout. Overleden. H. Kraan, 84 jaar. LEIDERDORP Geboren: Theresia Barbara dr van T. A. de Boer en M. C- H. van Wieringen. Ondertrouwd: J. L. Heemskerk 29 jr (te 's-Gravenhage) en C. M. Smit 25 jr. Overleden: Pieter van der Kwaak 81 jr, echtgenoot van G. H. Walen. NIEUWKOOP Jaarvergadering KAV. De jaar vergadering van de leden van de leden van de KAV onder leiding van mevr. Pouw was goed bezocht. Er waren 33 dames aanwezig. De secre taresse bracht een keurig jaarver slag. En in 't financieel verslag kon men beluisteren, dat de KAV een goede financiële basis heeft. Er is een Lourdesfonds van 190,40, een vaandelfonds van 147,95, terwijl 't aanwezige saldo in kas en op de centr. volksbank 282,36 is. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend mevr. Pouw en mevr. van Dam. Gekozen werden mevr. van Leeuwen-Vork en mevr. van Dam- Blom. De eerste werd tot voorzitster gekozen. Mevr. Pouw werd benoemd tot wijkleidster. Tot leden van de kascommissie werden benoemd mevr. v. d. Wey- den en mevr. v. d. Blom. Op woensdag 14 febr. is de jaar lijkse feestavond in het parochiehuis. Tot slot sprak de heer F. H. v. Dam, voorzitter van de KAB nog enige woorden tot de leden, maar vooral tot de aftredende voorzitster. Hij schetste de grote waarde van de KAV voor de KAB en dankte mevr. Pouw hartelijk voor alles wat zij heeft gedaan voor de KAV en daar door indirect voor de KAB. Hierna werd deze geanimeerde vergadering gesloten. Schaken. Uitslagen onderlinge competitie: W. Jansen sr-P. Verkley 10; Th. J. T. Teunissen-D. v. d. Laan 01: W. Jansen jr-A. A. de Troye 10; N. Edelenbosch-P. van Blooys 10; A. A. Ruiterman-J. Hendriks 1—0; A. Plaisier-L. Volke ring 10; J. G. Vroonhof-O. Immer zeel 01. HET VERSCHONINGSRECHT VAN DE MAATSCHAPPELIJKE WERKER Naar wij van de zijde van de Natio nale Raad voor Maatschappelijke werk vernemen heeft deze raad een commissie ingesteld om te onderzoe ken in hoever het mogelijk is een aanvaardbare regeling te vinden voor een verschoningsrecht voor een maat schappelijke werker. Voorzittèr dezer commissie is mr. G. E. Langemeijer, procureur-generaal bij de Hoge Raad en voorts hebben daarin zitting hoog leraren, leden van de rechterlijke macht, beleidsfiguren uit het maat schappelijk werk en vertegenwoor digers van de bonden van maat schappelijke werkers. Omstreeks midden dezer maand zal de commis sie worden geïnstalleerd. heeft daarin meegewerkt, de arbeid werd weer koopwaar, in de tijd van de liberalen moesten ook de. kinderen gaan werken om bij te verdienen en de tijd van het liberalisme is nog niet voorbij. Door de arbeid krijgt men waar dering voor elkaar, het is van enorm belang dat we kunnen arbeiden en ^daardoor de vreugde beleven, niet zoals het socialisme zegt „alleen voor geld". God wil, dat we in zijn grootheid delen als wij door onze arbeid iets opbouwen dan delen we ook in de grootheid van God en de schepping. DE KWAKEL K.D.O. Zondag speelt het eerste elftal van KDO een uitwedstrijd te gen BDK. Wanneer zij er in slagen beide punten in de wacht te slepen, komen zij op de tweede plaats te staan, aanvang 2.15 uur, vertrek per extra bus om 1 uur. Het 2e A-elftal speelt een wedstrijd tegen VDO a3, aanvang 2.30 uur. Verder program ma: KDO b2RKAVIC b7, aanvang 12.30 uur. Opbrengst collecte watersnood. De totale opbrengst van de gehou den collecte t.b.v. de slachtoffers van de overstromingsramp in Tuindorp- Oostzaan heeft in deze gemeente het zeer fraaie bedrag van ƒ3828,50 op gebracht. ZWAMMERDAM Geboren: Hendrik zn van C. Lammens en C. G. van den Akker. Ondertrouwd: J. M. Pijnacker 25 jr (te Bodegraven) en J. P. Voorbij 24 jaar. Getrouwd: P. P. Both en J. J. de Gier (te Gouda). Marktberichten LEEUWARDEN. 5 febr. Kaas. Goudse 1.841.85, Edammer 1.72 I.73, broodkaas 1.741.75. Stemming redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 5 febr. Groente. Waspeen AI 8.0410.90, idem AII 3.60—8.30, idem B I 10.00— II.70, idem Bil 1.40—3.80, idem Cl 7.60—9.00, idem C II 4.70—4.80, sprui ten AI 41.00—52.00. idem All 22.00 63.00, idem BI 25.0026.00, idem BII 10.00—21.00, groene kooll 27.00 31.00, idem II 21.0027.00, boeren kool I 27.00—31.00. idem II 11.00— 32.00, rode kool I 19.00—33.00, breek- peen C 4.604.70, knolselderie 18.00 53.00, uien per kist 1.904.00, prei AI 72.00—73.00, idem All 52.00— 53.00, witlof I 37.00—38.00, idem II 26.0027.00, Aanvoer waspeen 118.000 kg. waarvan 80.000 kg. voor export werd gekocht. TER AAR 5 febr. Groente. Wit lof 1 0.310.42, idem 2 0.20—0.30, idem stek 0.03—0.19, spruiten 0.36 0.46, idem B 0.240.34, idem stek 0.15 0.17, prei 0.70, idem B 0.47 alles per kg. knolselderij 0.44 per stuk. Boeren kool 0.600.80 per kist, idem 0.25 per zakje. Peren: Brederode 0.35 per kg. VINKEVEEN. 5 febr. Groente. Boerenkool AII 19—28, prei 5878, witlof A I 4246, witlof A II 40, wit lof B I 31—39, witlof B H 26—36 cent per kg. Selderij 1519 cent per bos. Vannacht heeft een Rotterdamse zeeman, de 22-jarige motorman E. L., voor een café in de Da Costastraat twee mannen met een mes ernstig verwond. De toestand van een van hen, de 47-jarige afwerker C. van M. noemt de politie zelfs zorgwekkend. Hij kreeg een messteek in de buik. De 31-jarige constructieschilder C. van P. werd in de borst getroffen. Beide Rot terdammers zijn opgenomen in het ziekenhuis Coolsingel. De dader kon kort na het gebeuren worden aan gehouden. De oorzaak van dit alles was een ruzie tussen de zeeman en van M. over diens 17-jarige dochter. Van P. was te hulp gekomen toen L. de oude re man met een mes te lijf ging. STOMPWIJK Polio-inenting. Op vrydag 19 februari a.s. zal in de r.k. jongens school tussen 15.3016.30 uur weder om gelegenheid zijn voor inenting tegen polio-myelitus. Deze inenting betreft voornamelijk dej aarklassen 1945, 1946, 1947, 1958 die de derde in. jectie zullen ontvangen. Lady Wu, door Lin Yutang. Uitg. Ad. M. C. Slok, Zuid- Holl. Uitg. Mij., Den Haag. Historische romans hebben altijd bijzondere waarden, want men leert er zowel de goede als de slechte kant der historie uit. Als we van deze ro man Lady Wu de bijtitel noemen: „Keizerin zonder geweten", dan is de tendenz van dit verhaal al voldoende bekend. Lin Yutang heeft de levensgeschie denis van deze vrouw die, als bijvrouw van Keizer Taitsung, de macht over het grote Chinese rijk in de eerste helft der 7e eeuw voor zich opeiste geschreven als studie van een uniek karakter, waarin misda digheid samenging met een hoge in telligentie, waarin de eerzucht een graad van krankzinnigheid bereikte, maar waarvan det methoden koel zakelijk, nauwkeurig en uitermate verstandelijk waren. De geschiedenis heeft jammerge- noeg vele vrouwen gekend, die door intrigues en verleidingen een rol van betenkenis hebben gespeeld, die door wreedheid van karakter een afschrik wekkend voorbeeld zijn geweest, maar Lady Wu spande ongetwijfeld de kroon. Zij werd in wreedheid slechts geëvenaard door 'n Stalin, 'n Hitier. Deze levensgeschiedenis is geen verzonnen, aangedikt verhaal, maar bezien vanuit het standpunt van haar eigen kleinzoon, de prins van Bin. In werkelijkheid is het een familiege schiedenis, een verhaal van de vete tussen de prinsen van Tang aan de ene kant en de Wu's, de familie van de keizerin, aan de andere kant. Het is een adembenemend ver haal, dat ongelooflijk klinkt, doch op geschiedkundige feiten berust,, maar het is alleen voor rijpere lezers ge schikt. Hans de Vries gaf er een vlotte, uitstekende vertaling van. fZ Net kosthuis gevraagd door persoon van middelbare leeftijd. Br. onder no-. 5190 bur. van dit blad. 3P Familie met 4 kinderen wenst te huren van sept. 1960 tot sept. 1961 gemeubileerd huis, liefst met centrale ver warming in Leiden of omge ving. Keesom, de Meij van Streefkerkstraat 57, Leiden. 3? Onder off. Koninkl. Mar. Den Helder. In bezit van hele huurwoning, zoekt wo- ningruil met marine-man. Liefst Leiden, Katwijk, Voor schoten, Valkenburg of Oegstgeest. Br. onder no. 5174 bur. van dit blad. 3? Te huur aangeboden: 275 Rijnlandse rl land voor vroege bloemkool, gelegen aan breed vaarwater in de omgeving van Rijnsburg en Katwijk. C. v. d. Sleet, Smit straat 10, Rijnsburg. "Z Zoekt n kamers, verhuurt u kamers, wij bemiddelen. Kamerverhuurkantoor Han sen, Rapenburg 60, Leiden, tel. 31786. Z A.s. dinsdag 9 febr. 8 uur prijsjassen ten bate van de bejaarden bij J. C. v. d. Poel Café 't Zageland te Oud- Ade. Ook dames zijn van harte welkom. 3? 2 kamers te huur aange boden, event, met gebruik van keuken. Liefst dames studenten. Brieven onder no. 5186 bur. van dit blad. 3? Herdershond te koop aangeboden. Trouw en lief voor kinderen. Met mand en lederen riem. Te bevragen by Jac. Zandbergen, Schen kel weg 16, Zoeterwoude. Z Te koop een motor bak fiets. 150 cc bij C. W. v. Leeuwen, Schenkelweg 10, Zoeterwoude. 'Z R.K. meisje 20—21 jaar zoekt leuke vriendin. Brie ven onder no. 5139 bur. van dit blad. Uw boekhouding, balans en belastingzaken door ad ministratiekantoor deskundig verzorgd. Billijke tarieven. Br. onder no. 1404 bur. v. d. blad. Z Aangeboden In huur pri ma Duitse kruissnarige merk piano 10 per maand, met recht van koop. Br. onder no 5191 bur. van dit blad. 21 Houten warenh. groot 820 ramen, compleet met verstelbare betonvoet 6.50 ger raam; partij gebr. roeiramen vanaf 2.50 p. st. gebr. schroten en rib ben 30 en 40 ct per meter. Fa. v. d. Bos, Veurseweg 287, Voorschoten, tel. 2660 Z Centr. verw. ketel Strebel Eca II 20 m2 VO met vulbak en Eterniet schoorsteen, 700 meter 2*/a duims buizen, 250 meter 3 duims buizen. Alles in zeer goede staat. Fa v. d. Bos, Veurseweg 287, Voor> schoten, tel. 2Ö60. '17'i „Natuurlijk Gretadat was in 1928. Je had toen juist deze jurk gekocht. 3? Nieuwe woonarken, betonnen onderbouw, schriftelijke garantie. Zon der tussenschotten, grote kelderruimte, diep 1.30 m„ div. afmetingen en inde ling. Event, financiering zonder bank. M. Hartog. Brink 10 t.o. Beynesfabr., Beverwijk, tel. 02510 3857. Ligplaats beschik baar directe omgeving v. Leiden BOSKOOP Winkeldievegge. Het was al enige tijd opgevallen, dat een Bos- koopse huisvrouw in de zelfbedie ningswinkel zich nogal eens vreemd gedroeg. Het winkelpersoneel, hier door oplettend geworden, zag giste ren dat bedoelde huisvrouw een hoe veelheid kruidenierswaren naar zy dacht onopgemerkt in haar tas liet glijden. Ditmaal moest zij zonder boodschappen, doch met een proces verbaal naar huis. Aanrijdingen. Een op de Goudse Rijweg stilstaande bus van Citosa werd gisteren aangereden door een personenauto. De bestuurder meende NOORDEN K.A.B. De K.A.B. afdeling Noorden heeft zijn maandelijkse avond gehouden. Doordat pater Van Dam verhinderd was is in zijn plaats pater Joosten gekomen met hetzelf de onderwerp: „De waarde van de arbeid. De arbeid werd het beste gewaar deerd in de middeleeuwen in de ge meenschap van het Gildp, elke gilde had zijn eigen altaar in de kerk en daardoor werd de binding met Chris tus sterteer, later is dit weer gaan verslappen. De reformatie begon weer de nadruk te leggen op zich zelf, wat het gemeenschapsidee niet ten goede kwam, ook de industrie „Weet je nog, hoe moeilijk het een paar jaar geleden nog was, een baby sitter voor haar te vinden?" 3? Credieten t.m. f3000. (voor iedereen) voor aan koop meubelen en wo ningtextiel, direct van fa briek. enorme besparing, elke gewenste betalings regeling, vlotte afwikke ling en strikte geheim houding. Vraagt vrijblij vend inlichtingen: Post bus 538 Den Haag. Z Wasmachines f 135. nog enkele dure machines, iets beschadigd 155. centrifuge. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13, tel 24409 Z Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids- tollet compleet met petty coat, kapje, sluier tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen, is al_ leen fa. Sloos, Stille Rijn 1 teL 20868. 3? Aparte bankstellen van fabrikant, als model ge diend 550.—, 695.—. 750—, 875—, 975.—. Losse kussens. Te zien 1- een zaterdag, zondag tot en met donderdag, ook 's avonds. Nieuwe Park laan 115, 's Gravenhage Telefoon 55.16.80. Z Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder ga rantie, ook no-iron. Smits overhemden, en kousenreparatiebedrij t. Nieuwe Rijn 94. tel. 25391 Z Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst by Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. Z De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en openen van elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. f? Wü hebben prima weeds hardboard en zaehtboard p. plaat en op maat ook voor het moder niseren van uw deuren. Geschaafde latten in di verse maten. v. d. Steen, .u/evendaal 139, Leiden. 3T Te koop aangeboden: 655 meter warme kas okt. mei; 500 meter warme kas dec.—mei; 550 meter koude kas sept.mei; 500 meter koude kas jaar te huur. J .Elstgeest Roelof- arendsv tel. 291—K 1713. Z Slaapt U goed? Rust U goed? Ligt U warm? Neem een verenbed en alles is opgelost. In diverse kleu ren en driedelig. Wy ver maken ook uw schudbed. Veren per pond verkrijg baar by Piet v. d. Burg, Vlashoven 83. NoordwiT- kerhout, tel 393. 2Partij slaapkamer kleedjes v.a. 5 gulden; schrijfbureaus, dressoirs, stoelen, tafels, kasten, op- klapbedden, tuimelbedden, matrassen, 4 fauteuiltjes, toilettafel, kolenfornuis, gasfornuis, ledikanten. Gordijnrails 1.00 per m. compleet. Thonets. Impe riaal voor V.W.-combi. Plu^m, Hoogewoerd. tel. fp Een dier kwnt? Een Ier gevonden? Stichting imivedi mevr J Brons geest, Zeemanlaan 57 tel 22982 nelpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Amivedi neemt geen die ren op. 32* Kinderrijwielen v.a. t 49.50; spcrtrywielen v.a. 89.Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13 tel. 24409. 3? Trippel, trappel, stappe stap. Ons kindje loopt. Nu een foto. Leuk cadeau voor oma. Bambino, kin derfotografie. Nieuwe Rijn 18, tel. 24134. Z Hoest uw kind? Nat- termann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed Flacon 2.— bjj elke drogist. 3P Ameub., naaim., gasf., schrijfm., fauteuils, als nieuw huiskamerameub., zware uittrekbare kloos tertafels. gasfornuizen, gasstellen Drandend te zien, bureaus, vloerkle den, vloerbedekking, an tieke halkisten. secretaire, kabinet, naaimachines, enz. Nieuwe Rijn 60, tel. 22150. Nieuwe Rijn 60. bij hoek Hooigracht. SST Prima spelende radio's vanaf 39.50; Philips radio- grammofooncombinatie's vanaf 98.—; autoradio 6 V 57.50; radio zonder kast 29.50. Ook genegen defecte radio's in te ruilen. Nieu we Rijn 60. Z Herenhoeden stomen. modelleren nieuw lint nieuw leer, eventueel ver. groten of verkleinen Voor vakwerk: v. Velzen hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. Prijs 10 cent per stuk. Bij grotere afname reductie Nieuwste model. N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-34 - LEIDEN Z Bremraer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goucf, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem- mer, foon 3? Door de bank in beslag genomen wasmachines, w.o. Erres, Miele, enz., worden tegen lagere prys aangeboden. Br. onder no. 5187 bur. v. d. blad. Z Televisie, radio, band recorders, stofzuigers, koelkasten, gasfornuizen, wasmachines en andere electr. apparaten, o.a. kof_ fiemolens, strijkijzers, pla tenspelers. Gemakkei y'ke betalingsvoorwaarden. Er. kende Philips service. De monstratie aan huis. Post. bus 58, Sassenheim. Z Jonge hennen. Volop aan de leg. Prima en mooi Alle ingeënt. Piet v. d. Burg, Poelier en hoender- bedrijf, Vlashoven 83, Noordwijkerhout. tel. 393. Pluimvee en konijnen kunnen ingeruild worden. Z Alt op de Mare 112. Laag herenrijwiel, trom- melremmen. versnellingen 72.50; werkfiets Batavus heren 50.dubbele rem men dames 62.50; Loco motief damessport, blauw, luxe 170.Aannemelijk bod voor milligramweger en twee slijpkoppen. Z Alt op de Mare 112 Opruiming van steek, en ringsleutels, combinatie tangen, steekbeitels, met- selgereedschappen, slijp koppen, slijpmachines, naald- en zaagvijlen, verf spuiten, duo's, windscher men, autokachel 6 volt, elektra kachel. 220 V.. gasbakoven, babygeiser, 3? Aangeboden: zo goed als nieuwe 8 m.m. film camera (Bell and Howell Two Twinty) met lederen tas wegens aanschaf an der toestel. Vaste prijs 150.Geïnteresseerden bellen 01717—2976 tussen 17 en 20 uur. 3? Te koop: 2e hands da mes-, heren, en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbelebuurt 11, Rijns burg, tel. K 1718—2967. Z c.v. N. Bakker |i7n Roelofarendsvecn. K 1713 -487 in Grocntenteelvcr- gunningen en Sierteelt- vergunningen. 3? Engels. Examenoplelding LO, hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid Cambridge. Emi grantenclubs. Dagelijks in schrijving W Verboog, Le raar Engels beëdigd Tolk/ Vertaler. Prof Ccri Cam bridge University, Steen- schuur 18, Leiden, Telefoon 25335. Z Autohoezen, kappen pyama s, complete bekle dingen, sponsrubbex zittin gen, asbakken, spiegels, lashaxen. bloemvaasjes. armsteur.en, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten, kaplak, ruiten sloten, tochtrubbers. Th van Kuyk, Autobekledei Morsstraat 46, tel. 30552> Leiden. fp Auto's met rechtsgel- ïge schriftelijke garantie bewijzen. Financiering te gen 5% Elk merk auto kan geleverd worden. Van den Berg, Hooglandse Kerkgracht 42, Leiden, tel 30692. Z Rolfilms of flitslarapjes vergeten? Geen bezwaai toch tutograferen, dank zi, de rolfilm- en flitslamp- jes automaat van Fotohan- ciel N v. d. Horst, Doeza- straat 39. tel 24702. Taunus I7M, Opel Rekord Volkswagens en Vohcswa- genbusie Werkhoven aragebedrijt, Marediik 34a, tel. 32735 en 22300 Accordeon, gitaar mandoline, banjo, trompet sax, klar.net en drumcur sus. Instrument, direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom Vraagt gratis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5 tel 24358. 3T Voetverzorging f s maandags van 19.30 u. tot 20.30 u Opleidingsin stituut J. Pijpers. Was- straat 2. Z Stofzuigers v.a. f life. bij aankoop van een nieu. we geven wij f25.- voor uw oude. Fa. Dusoswa Turfmarkt 1—3. Leiden Z Een nieuwe batterii voor zo laag mogelijke prijs? Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie batterij. Indien niet voor radig vraagt dan recht streeks. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, te], 23140. Dagbladreclame is je ware Een nieuwe druk is in voorbereiding van het bekende boek DE HEILIGE PASTOOR VAN ARS dooi HENRI GHéON De nieuwe druk zal aanmerkelijk s duurder moeten worden dan de vo- rige uitgave. Uit de bestaande voorraad van de bijna uitverkochte vorige druk kun- nen wij U op beperkte schaal nog exemplaren leveren met een omvang van 228 pagina's voor de prys van 1.25 (franco huis f 1.50) S N.V. De Leidsche Couranti PAPENGRACHT 32 -- GIRO 103003 LEIDEN

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5