RIJNSTREEK Gemeenteraad van Bodegraven kan uitbreidingsplan-Noord verwachten MEDISCHE DIENSTEN Ij Pakken oude couranten ZATEKDAG 23 JANUARI 1960 DE LËlUSh COURANT PAGINA 5 stra. Het bureau 18 uur. Schaken Voor de kompetitie in de 2e klasse van de Leidse Schaak werken is geweest, was hem tevens bond speelde het eerste tiental een BODEGRAVEN - -«■- bekend met welke ernstige proble- wedstrljd tegen het tweede van Bo- West-Nederlands Symphonie-orkest men het gemeentebestuur te kampen degraven. De wedstrijd had een zeer In de Gereformeerde kerk gaf het heeft gehad. Onder zijn wijs beleid spannend verloop en eindigde voor- West-Ned. Symphonie-orkest onder worden thans pogingen in het werk lopig met de stand 4V»41/». Aange- leiding van Sam Swaap een uitste- gesteld, onder Stompwijk ongeveer zien de ter arbitrage opgezonden kende uitvoering. Dit orkest betrekt 40 ha tuingrond aan te kopen opdat partij v. d. Laan-De Koning wel re- zijn la*achten in hoofdzaak uit pas daar de in Leidschendam onteigende mise verklaard zal worden, zal de afgestudeerden van het ConservaU>- tuinen voortgezet kunnen worden, einduitslag wel 55 worden, waar- rium en uit gepensioneerde musici- ^ls deze pogingen slagen waaraan de mee het puntental dan op 2 zal ko- Op het programma stonden werken burgemeester niet twijfelde, dan is men. Nieuwkoop heeft nu nog een van Bach, Handel, Grieg, Haydn en de veiling voor de komende 50 jaar wedstrijd te spelen en wel tegen Mozart. De tweede concertmeesteres onder de pannen" r~ aÏ? if' R^Wentie-orkest, mevr. De vooraitter van het Centraal Bu- Adr. rtesmet gat t.p y. de le viohat, reau van Tuinbouwveilingen, de heer t-JBSI Ni M. Prins, sprak tevens een gelukwens Sr.-M. Veerman 0-1; Th. J. F. vteS fn rïw i ui' ond« aanbieding van een ets, Thumssen-K. Kapers P. Gans- viool en orkest van J. S. Bach De voorsteilende de AeLbrachtskolk te H. A. v. Dam 10; G. J. Bremer-M. heer Swaap gaf een korte inleiding Mfahaven Ook deze OTrSer gaf de Scheen 1-0; A. A. de Troye-D. Boef op de gespeelde programma-onderde- dd 1-0; D. v. d. Laan-W. Kening af ten. Het vioolconcert in E-dur van £fdSZf gebr- p- J- de Rooy-P. J. G. IJdo Bach, waarin de soliste een prachtige aan te kopen, opdiat de toekomst van Verklev-C v Muiswin- solo speelde, ontlokte een vroegtijdig de tuinder verzekerd kan worden. V.- -y - - 4'-s™ spontaan applaus aan het publiek. geestelijk adviseur van de vei- Genoten werd voorts van Haydns lingvereniging, pastoor A. J. A. Buys, Abendmusik, herinnerend aan Mo- sprak namens de aanwezige geeste- zarts Kleine Nachtmusik, Zwei Me- lij'kheid, pastoor J. F. van der Kolk en lodieën van Grieg, Mozarts Sympho- dominee G. Riphagen, de hoop uit, nei in A-dur. dat de veiling nog in lengte van da- Het dankbare aanwezige publiek gen voor het heil van geheel Leid geopend van 8R0EL0FARENDSVEEN Phillidor II in Leiden, dat hoog ge klasseerd staat. De volledige uitslag is: W. Jansen kei 0—1; W Jansen Jr.-J. C. Nottel- man 01; J. v. Ginkel-C. v. d. Boom NOORDEN K.A.B. Donderdagavond was er een culturele avond voor de leden van de K.A.B., de belangstelling was mag terugzien op een zeer geslaagde schendiam werkzaam zal mogen zijn. maar matig. De heer Jan Glissenaar avond. De acoustiek van het kerkge- Vervolgens spraken nog de heer G. was gekomen en wist op een boeien- bouw leent zich zijzonder voor derge- Nap namens de handelaren, die een de wijze de aandacht van de aanwe- hjke uitvoeringen, aldus enkele mu- gedenkbord aanbood, de heer De Wit, zigen te trekken en met prachtige sici af afloop. namens de veilingschippers en chauf- kleurenfoto's zijn lezing toe te lich- feurs alsook namens „St. Deus Dedit", ten. Hij was boeiend van de eerste BOSKOOP onder aanbieding van een rookgar- minuut tot de laatste. Hij vertelde nituur- o.a. over de mensen van het Nabije Gymnastiekuitvoering door G.D.S. jja de receptie, die nog door vele Oosten, waar de landen voor het De winteruitvoering van de R.K. prominente persoonlijkheden bezocht overgrote deel bestaan uit woestijn en SP* 1 S* werd, verenigden het bestuur en de steppengebieden. Daar leven Be- R.K. Verenigingsgebouw aan de Ro- genodigden zich aan een intiem diner, doeïnen, nomaden, die in gemakke- De feestavond, eveneens in nerrijk", werd verzorgd door d<_ Martin Rijken onder het motto den. kamelen, schapen, geiten. Iede- „Sterrenregen". Zijn internationale re.vl®5 °f vijf jaar worden zij echter - - - raharpt pn variëté heeft de feestvie- getroffen door een uitzonderlijk lan- Rooijen een kort welkomstwoord, ge droogteperiode, die de schaarse a. V,... rende tuinders, die met autobussen bronnen6 doet verdrogen en iedere zenlaan, mocht zich weer in een gro- feestavond," even^ns"Tn",,Lom- lijk te verplaatsen tenten va'n geiten- te belangstelling verheugen. Na de merrijk» werd verzorgd door de heer haar wonen en er hun beesten hoe- feestelijke opmars van de leden in -- - -- rien- ïramoion «nVianon noiton iojo. hun keurige witte gymnastiekkle- ding, sprak de g.a., kapelaan Van Rooijen een kort weLkomsti aangezien de voorzitter, de heer A. - uiunuen u< P. Wognum, wegens ziekte verhinderd van huis waren gehaald en ook zo plantengroei volkomen onmogelijk was. Spr. heette allen hartelijk wel- werden teruggebracht, een zeer pret- maakt Glissenaar en Pennarts zagen kom, in het bijzonder pastoor Lauw- avond bezorgd. rier, burgemeester Verkerk en echt- genote, en de afgevaardigden van de LANCiLKAAK zusterverenigingen. Hierna werd, o.l.v. de directeur, de heer J. J. J. Vos uit Hazerswoude, in vlot tempo het programma afgewerkt. Elk jaar dan ook honderden skeletten van beesten, die nog maar kort geleden waren omgekomen van honger en dorst. En zij ontmoetten menige no made, die al zijn beesten had verlo ren en daardoor totaal verarmd was. De boeren van deze landen vormen Dezer dagen werd door de Boe- opnieuw blijkt de heer Vos er in te renleenbank Langeraar voor het eerst zijn geslaagd, nieuwe variaties in zijn een miljoen aan spaargelden bereikt, zestig a zeventig procent van de be- oefenstof te brengen waardoor het De afdeling spaargelden is in enkele volking. Zij leven op weinige plaat- gebodene, mede door de goede uit- jaren met sprongen omhoog gegaan, sen waar een riviertje of bron water voering, steeds weer aantrekkelijk is. Toen in 1957 het nieuwe bankge- levert voor het bevloeien der velden. Het is als kijkspel zeker de moeite bouw in gebruik werd genomen be- waard. Het bleek, vooral bij de droeg het spaarbedrag 365.000. Nu Diepe armoede is hun deel, terwijl het landbouwwerk zeer primitief toestel-oefeningen, dat de prestaties circa twee en een half jaar later is blijft geschieden, van de leden zich in stijgende lijn het miljoen gepasseerd. Het was een Er is echter iets aan het verande- blijven bewegen. Hoewel de oudere inlegster, die met een storting op ren. Mensen die nooit hebben be- groepen wat zijn gedund, waaraan -haar spaarboekje het miljoen vol- hoord tot de feodale leiders van deze geen enkele vereniging ontkomt, maakte. Dit leverde voor haar een landen grijpen bleek bij de oefeningen dat GDS vol- onverwacht voordeeltje op van 50 doende jonge krachten heeft, die de gulden, die haar in contanten wer- openvallende plaatsen kunnen inne- den uitbetaald. men. Ze zullen binnen niet al te lan- De stichting van het nieuwe bank- vraag: kunnen wij nog wel iets* doen ge tijd zeker niet voor de ouderen gebouw blijkt een goede gedachte te voor deze in armoe verkerende onderdoen. Nadat het zeer afwisse- zijn geweest, want nimmer groeide mensen? lende programma was beëindigd, deze instelling zo snel als sedert de De Islam ,die door bijna 90 pet. werd de heer Vos dank gebracht voor ingebruikname van dit bankgebouw, der bewoners van Syrië, Irak en Jor- er thans naar macht. In het tweede deel van zijn le zing ging spr. uitvoerig in NIEUWKOOP danië wordt beleden) kent niet het gebod der naastenliefde. Ook recht vaardigheid is voor de Islamiet of wel 2438 mannen 2368 vrouwen. hetgeen hij in het afgelopen jaar weer voor de vereniging heeft ge daan. Daarbij werd hem een fraaie 1 «uux «mm schemerlamp overhandigd, benevens Loop der bevolking. - Nieuwkoop Moslim een onbekend begrip, een gevulde bloembak en een ro- telde op 1 jan. 1959 4806 inwoners en jjet communisme ziet. hier d kertje. HOOGMADE K.A.B. De plaatselijke afdeling hier 490 personen, nl. 231 mannen was in cafe v. d. Eng in jaarvergade- en 259 vrouwen. Vertrokken 204 per- gesprekken met inheemse arbeiders ring bijeengekomen voor het afwer- sonen (93 mannen en 101 vrouwen), die bij hen werkzaam zijn. De groot ken van een veel punten tellende Het vestigingsoverscho bedroeg al- ste kansen voor het communisme lig- agenda, welke tenslotte vlug onder dus 286 personen. Overleden 34 per- gen jn bet feit, dat de huidige lei- de hamer door liepen. sonen (20 mannen en 14 vrouwen), ders hun landen snel tot ontwikkeling De wnd. voorzitter, de heer E. A. Een geboorte-overschot dus van 127. willen brengen -- 1 Het communisme ziet hier dan ook nc Srote kansen. Spreker vertelde over Aantal geboorten 161, t.w. 75 jon- zjjn ontmoetingen met Oost-Europea- gens en 86 meisjes. Ervestigden_zich nerii die hier verscheidene grote weiken hebben aangenomen en Voorn, betrok in zijn openings, woord de G.A., pastoor Olsthoorn, waarna hij alle belevenissen van het afgelopen jaar nog eens in herinne ring bracht, waardoor op een bevre digend jaar kon worden teruggezien. Op 1 januari 1960 telde de ge meente 5219 zielen (2631 mannen en China. daarbij kijken naar het voorbeeld van Rusland en Deze kansen kunnen echter even goed worden gegrepen door een waarachtig christendom, dat hen met- schoon het zich er aan de andere kant voor mensen tot slaven der vrouwen). Toename van de be volking in 1959 413 personen, d. i. met bijna 9%. L Gevonden voorwerpen. Van begin terdaad laat zien, hoe - Na uitgebreide notulen en jaarver- december 1959 af tot heden toe zijn christelijk ideaal is, en zich omwille slag door de secretaris, de heer Th. °p bet PoUvebureau een aantal kin- van de medemens voor hen in te zet- v. Gooeen, toonde de penningmeester, derhandschoenen in diverse kleuren ten. Mits goed beleefd doet het ideaal de heer J, v. d. Pouw-Kraan in zün en Kwaliteiten ook wanten, als ge- immers het verlangen om zich alle overzicht wel enige achteruitgang v?nd™ aangebracht die nog steeds middelen der techniek snel en goed der fimnciën vanwege de grote uit- nlpt zw afgehaald. Ook een das en eigen te maken groeien, terwijl het eaven hii de vierins van het 40-iarir enlge par5n dames-handschoenen. zich er ai jubileum der afdèüne Gedupeerden worden vriendelijk hoedt, de Vrii™gurSti«e Staten boekten verzocht zich zo sp°edi6 mogelijk te techniek te maken, de afdehn^n Herwonnen^ de ^udant «et was een leer kracht en priesterfonds, vanwege de spaarmogelijkheden bij Concordia en Centrale Volksbank, 'voor jeugdige personen boekten deze, de grootste resultaten, wat door de kascontrole commissie werd bevestigd. Alle aftredende bestuursleden, de heren E. A. v. d. Voorn, Th. v. Goo- zen en L. v. d. Ing werden herkozen. Bij de verloting (een gratis retraite) zagen de heren Seb van Leeuwen en ISSSS"*.o ïïviïü. Joh. V. d. Ploee zich als de eelukkicen dp. gemeenteraad van Bodegraven zun leerzame lezing. Burgemeester Croles hield in deze aan de Raad ter vaststelling worden eerste vergadering van het jaar van voorgelegd. Toh V d Ploe* zich als de eelukkicen de gemeenteraad van Bodegraven zijn 1960 Zal tenslotte een bijzonder ïiLtpn Nieuwjaarsrede. Het voorbiie jaar jaar zyn i.v.m. de herdenking van de aangewezen. had, aldus mr. Croles, zijn donkere bevrijding. De Geest, adviseur wees op het en zijden. Tot de eerste beho- De nestor van de Raad. de heer C. grote nut ervan en vroeg aller mede- ren 0 m verbouwing van de open- Batelaan, was wegens ziekte afwezig, werking bij de te houden doorlichting bare school en de vernieuwing van In zijn plaats beantwoordde de heer der bevolking welke in begin febru- de Rijnovergang. De realisering van W. Boer de rede van de burgemees- ari gehouden zal worden. het uitbreidingsplan ten noorden van ter. Spr. was blij met de punten die De rondvraag bracht zeer weinig de Rijn kon worden voortgezet, ter- reeds door mr. Croles waren ge- problemen, waarna de gebruikelijke wijl de bouw van het Bejaardencen- noemd. Hij betreurde dat bij de RATTENBESTRIJDING IN HET TEKEN DER BELANGSTELLING. Een zeer groot aantal belangstel lenden was naar café Heemskerk ge komen om iets meer te vernemen over de mogelijkheden tot rattenbe strijding. De grote schade die door dit ongedierte op de tuindersbedrij- ven wordt aangericht maakte deze belangstelling wel begrijpelijk. Uit gaande van de streekontwikkelings- commissie, en in overleg met ge meentebestuur, polderbestuur, bloem bollencultuur etc., aldus ir. Loomans in wiens handen de leiding van deze avond berustte, was deze avond tot stand gekomen. Men had Nederlands „eerste" rattenvanger, de heer Lan- genveld van het laboratorium te Wageningen, bereid gevonden over deze rattenbestrijding te komen spreken. Deze toonde zich niet alleen een begaafd spreker, maar wist tevens zijn onderwerp met veel hu mor te kleuren. Ongetwijfeld zal het voor velen een openbaring geweest zijn dat er in het leven van de doodgewone rat zoveel merkwaardigs op te merken valt. In Roelofarendsveen kent men hoofdzakelijk 2 rattensoorten n.m. de bruine of grijze rat en de zwarte rat woelrat genaamd. Deze laat ste is „netter" in zijn levenswijze en eet alleen plantaardige gewassen, zeer gevreesd dus door bollenkwe- ker, tuinder, boomkweker etc. De bruine rat is een vies beest en treft men overal liefst op de meest rommelige plaatsen aan. Uitvoerig beschreef spr. de levens wijze van de rat, waarin men kon zien dat dit volgens vaste stelregels gepaard gaat. De voortplanting kan men veilig op 200 a 250 ratten per jaar stellen. Na bespreking van diverse bestrijdingsmiddelen stelde spr. vast dat alleen met cumorine een afdoend resultaat te bereiken valt inzake de bruine rat. Een ver gif dat naast de ratten alleen ook gevaarlijk is voor varkens, voor het overige vee en pluimvee ongevaar lijk. Ook katten kunnen er aan dood gaan, wanneer deze door het gif ge dode cadavers consumeren. Daarom ten tijde van de bestrijding dit huis dier zo veel voedsel geven dat het niet aan ratten en muizen vangen toekomt. Voor de zwarte rat is geen enkel afdoend vergif aanwezig en hier is de vangmethode de beste. In Boskoop heeft men hiervoor een drain-buis met vangtrechter gecon strueerd, waarmede zeer goede resul taten te bereiken zijn. Noodzaak is echter dat dit een algehele actie wordt, want alleen als iedereen zon der uitzondering hieraan meewerkt zal men de polder „ratvrij" kunnen maken. Na de pauze was er nog ge legenheid tot het stellen van vragen, waarna deze zeer leerzame avond met het vertonen van enkele films over de diverse rattensoorten werd besloten. WOUBRUGGE Huldiging wachtmeester C. Ter horst In het groepsbureau van de rijkspolitie te Leiderdorp waren vrij dagavond de leden van 14 de groep der reserve-rijkspolitie, afde ling Leiderdorp bijeengekomen, om hun collega uit Woubrugge, wacht meester C. Terhorst, te huldigen. Burgemeester J. C. van Wagenin gen memoreerde de oprichting van dit corps in Woubrugge, waarvan de jubilaris nu 10 jaar deel uitmaakt. Thans heeft hij dan versterking ge kregen van de heren Den Dool en Hoogenboom. Spreker prees de stille trouw, waarmede hij de gemeente a.h.w. vertegenwoordigde. Reserve adjudant Kronenburg prees het doorzettingsvermogen van de jubilaris, die tenslotte het diplo ma van geoefend man had weten te behalen en roemde voorts de plichts betrachting. Tenslotte voerde nog de groeps commandant W. van der Ster het woord, die er op wees, dat het be langrijkste bij de politie is de inner lijke constellatie tegenover de mede burger. Terhorst heeft 10 jaar zich opgeofferd om het zo ver te brengen. De wil om door te zetten is belang rijker dan het verwerven van kenns. Hierna ontving de jubilaris de vrij- willigersmedaille voor 10-jarige trouwe dienst met het opschrift Va derland en Trouw. ZEVENHOVEN Veilig verkeer Onder voorzit terschap van wachtmeester A. J. Soethout hield de afdeling Zeven hoven van het Verbond voor Veilig Verkeer haar jaarvergadering in het Bondsgebouw aan het Noordeinde alhier. Ofschoon de opkomst niet denderend kan genoemd worden, was er toch wel belangstelling voor deze bijeenkomst. In zijn openingwoord heette de voorz. allen hartelijk welkom, in het bijzonder de ere-voorzitter, burge meester J. A. Detmers. Spr. memoreerde, dat het afgelo pen jaar 1959 voor de afdeling zeker geen slecht jaar mag worden ge noemd, gezien de activiteit van de afdeling op verkeersgebeid, e.d. Ook financieel heeft men niet over moei lijkheden te klagen. Op het ogenblik is nog in kas ongeveer 60.ter wijl toch de contributie 1960 nog ke- heel binnen moet komen. Daar men op het ogenblik een leden-aantal heeft van 258 hetgeen in zo'n klei ne gemeente een unicum genoemd mag worden zal aan contributie binnenkort nog binnenkomen 258. In 1959 is veel gedaan voor Veilig Verkeer, vooral door puzzleritten met bromfietsen en motoren en ook bij de St. Nicolaasactie van de mid denstand, waarbij vanwege de afde ling in ieder etalage van een deel nemer verkeersborden voor een puzzle voor de schooljeugd werd ge plaatst, waaraan dan weer mooie prijsjes waren verbonden. Ook het arsenaal van de afdeling werd weer uitgebreid met maquet- ten, verkeerslichten, e.d. Het ligt in de bedoeling in 1960 een verkeersavond te houden, waar bij dan de spullen van de afdeling zullen worden tentoongesteld; bij deze gelegenheid zal dan 's middags een film worden vertoond voor de schooljeugd en 's avonds voor de gro ten. Ook de gebruikelijke verkeerscur- sus, welke in 1959 niet is gegeven, zal bij voldoende deelname weer in de herfst van 1960 starten. Staande de vergadering gaven zich reeds 16 deelnemers voor deze cursus op. Ook ligt het in de bedoeling in de loop van februari a.s. de zgn. testauto van het Verbond in Zevenhoven te krijgen, waarin zich een ieder gra tis kan laten aan de tand voelen be treffende zijn gezichtsvermogen en zijn reactiesnelheid. Spr. hoopte, dat velen hiervan gebruik zullen maken. Plannen bestaan tevens om iedere bezitter van een auto de kans te ge ven deze te laten keuren door een deskundige van buiten de gemeente op b.v. licht, remmen, stuurinrich ting, enz. enz. Bij de bestuursverkiezing werd de heer B. den Ouden als secretaris her kozen, terwijl het zich niet meer herkiesbaarstellende bestuurslid A. Ver burg werd vervangen door de heer C. Kleinveld te Zevenhoven. DE KWAKEL „DE LAATSTE RONDE" VAN POSTBODE VORK Wanneer er gesproken wordt over „de laatste ronde" gaan onze ge dachten meest uit naar een of an dere sportgebeurtenis, en deze laat ste ronde wordt ook meest met spanning tegemoet gezien, omdat het er nu om gaat wie de meeste adem zal hebben, en uiteindelijk zal gaan zegevieren. De „laatste ronde" waar het nu om gaat, heeft niets met sport te maken, en word ook niet met spanning tegemoet gezien. Het gaat hier om de laatste ronde, welke door een zeer gezien persoon, de be steller 1 der P.T.T. de heer J. C. Vork, gemaakt wordt. Op woensdag 27 januari a.s. hoopt de heer Vork zijn pensioengerechtigde leeftijd te halen, vrijdag hieropvolgend doet hij zijn laatste bestelling in het dorp, terwijl hij zaterdag voor de laatste maal in zijn geliefde „polder" bestel, ling zal gaan doen. Hierna zet Vork er voor goed een punt achter, om het verder aan jongere krachten over te laten, en van een zeer welverdiende rust te gaan genieten. Om nogmaals de gehele revue van zijn bestellers loopbaan te laten passeren, is niet nodig, dit is genoeg bekend gewor den, bij zijn 40-jarig jubileum vorig jaar, toen hij van de dankbare Kwa. keiaars een fraai televisietoestel kreeg aangeboden. Wel mag even ge memoreerd worden, dat de gemeen schap en zijn collega's zijn nauwge zette plichtsbetrachting, zijn uitste. kend werk, en zeer vaak zijn hel pende hand, zullen gaan missen. De post zonder Vork is nauwelijk denk baar. Maar dit neemt niet weg, dat zij Vork van harte een rustige en plezierige „oude" dag toe wensen, en moge het hem gegeven zijn, zijn 88-jarige vader, die reeds 28 jaar lang van zijn P.T.T.-pensioen geniet te evenaren of zelfs te overtreffen. Kath. Bejaardenbond Dezer da gen kwamen de leden van bovenge noemde vereniging tot het vieren van een feestdag, in de zaal van Leenders bijeen. De dag werd be gonnen met een H. Mis voor de le vende en overleden leden van de vereniging, waarna een gezamenlijk ontbijt volgde. Na dit ontbijt sprak de g.a. tot de leden. Ook de pastoor sprak enkele woorden, welke door de heer v. d. Sluis, voorzitter van de zustervereniging van Uithoorn, wer den beantwoord. Vervolgens hebben de leden zich vermaakt met diverse spelen. Om 12 uur werden de aan wezigen verrast door de komst van de heer Hezelaar, voorzitter van de bejaardenbond te Amsterdam, met echtgenote. Ook deze heeft uiteen gezet de waarde en kracht Velke uitgaat van het verenigd zijn als men bedenkt, dat er ruim een miljoen bejaarden zijn, die dus ook een woordje mee kunnen spreken. Om half vijf werd soep met brood ge presenteerd waar gretig gebruik van werd gemaakt. Voor Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Stoffers, Wydicks, Van Alphen, Roodenburg, Vermaat en Meel. Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313, apotheek Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimulden De art sen Brinkhorst, Leimuiden, tel. K 1721—269 en Muskens, Roelof arendsveen tel. K 1713329. Alphen a. d. Rijn Diet A. J. Zwartendijk, tel. 2472. Bodegraven Dr C. G. v. Beek, tel. 2268 en zr A. de Groot, tel. 2599. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Hazerswoude zie Leiderdorp. Zuster v. d. Holst, tel. K 1714255. Dkt. J. de Goeje, Benthuizen, tel K 17902636. Hillegom Dkt J. J. Versluys, tel. 5121. Watwijk Rijn Dkt C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Kerkstraat 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt A. G. de Jager, tel. 3777, apotheek z;e Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp en Hazerswoude. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp Dkt. P. van 't Woud, tel. K 171030070, voor rust. zie Ha- zersw. Leidschendam Dkt. J. W. Lud- wig, tel. 1532, Wit-Gele Kruis, tel. 2161. zieken vervoer, Venestraat 70e, tel. 2200. Nieuwkoop Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen Dkt A. M. van Don gen, tel. K 1723101. Noordwijk Dkt De Beer, tel. 2751. Duinrandapotheek, te.. 2484, geopend van 121 en van 56 uur. Wit-Gele Kruis zust. Faase, tel. 2536. Noordwijkerhout Dkt K. A. van Praag, tel. 385. Oegstgeest Dkt H. A. Reterink, tel. 20394. Apotheek Wiihelminapark, tel. 26274. Rijnsburg zie Kitwijlc Rijn. Sassenheim Dkt J. M. van Nes, tes. K 25327119, voor zuster zie Warmond. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt A. W. Bots, tel. K 25327393, voor zuster zie War mond. Voorschoten Dkt Th. J. Thies, tel. 2520, Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond Zie Voorhout. Zuster Muilerman, tel. K 1711430, neemt waar voor de zusters Meyssen, Knijn en Konijn. Wassenaar De artsen H. W. Plink. tel. 2075, en dr H. D. Boer, tel. 9124. Wassenaarde apotheek, Schouw- weg 32. tel. 2402. Woubrugge zie Nieuwveen. Zoetermeer Dkt P. Vegt. tel. 3035. Zwammerdam zie Nieuwkoop. Wij verzoeken onze corresponden ten er voor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. LEEUWARDEN. 22 jan. Kaas. Goudse 2.032.04, Edammer 1.81 1.82, broodkaas 1.83—1.84. Stemming kalm. R'VEEN. 22 jan. Bloemen. BI. Druifjes 0.160.32, Freesia's 0.67 1.31, Cyclamen 0.300.58, Narcissen: Early Glorie 0.440.64, Wre9tler 0.55 0.61, Carlton 0.480.57, lTnnocence 0.650.69, Magnificence 0.80—0.72, Buxton 0.430.54. Tulpen: Krelage 0.590.78, Rose Copland 0.72—1.05, Early Queen 0.71—0.81, Hillegarde 0 73—0.85, Winter Gold 0.72—0.91, Fire Star 0.80—0.85, White Sail 0.70' 0.98, v. d. Eerden 0.76—1.04. Bel- lona 0.931.05, Lustige Witwe 0.88 1.19, Paul Richter 1.10—1.12, Roland 1.10—1.14, Edith Eddy 1.12—1.17, Gol den Harvest 0.901.07, Preludium 0.800.84, Crown Imperial 0.820.87, per bos. Am. Anjers 0.160.28 per. stuk. Groente. Witlof 1 26.00—35.00, idem 2 18.0027.00 per 100 kg. sluiting. LEIDSCHENDAM trum stadig vordert. Teleurstellend nieuwing van de brug de sluis niet was echter het aan de gemeente toe- verbreed zal worden. gewezen woningcontingent, terwijl het aantal woningzoekenden groeien- De eigenlijke agenda telde niet zo veel punten. Er was een brief van de Veiling Veur vierde haar gouden beslaan HI Jm particuliere woningbouw. Spr. pleitte aan de Goudse weg werden zonder Het bestuur van de Veiling Veur voor meer samenwerking tussen ge- meer aanvaard. Het voorstel tot bouw en Omstreken heeft haar gouden be- ™<rfnten onderling. Inzake het plan- van een loods t.b.v. het elektriciteits- staansfeest gevierd in Hillegersberg. ?r!'5ve®,n hebben een viertal belang- bedrijf ondervond nog tegenstand bij In Lommerriik" is eistermiddae de hebbende «eineenten, waaronder Bo- do heren v. Doom en v. Veldhuizen receDÜe^eehoudeif Iterate spreke? graven zich gezamenlijk by de Er is ruimte genoeg in de loods aeh- h A r Tannine Tweede Kamer doen vertegenwoordl- ter het slachthuis, aldus de laatste. k gen' Voorts werd de watervoorzie- straks komt ook het waterbedrijf om dienamens het gememtebestuuide ond,^,.^ van gezamenlijk een loods De voorzitter, weth. Kars- welgemeende wensen overbracht overleg. Het rentegamma der rege- sen en de heer Vreeken bleken eeh- voor het vruchtbare werk dat dc vei- nng w^t gevoeld als een rem op ter van tegengestelde mening. Het lmg smds een halve eeuw heeft ge- de activiteiten. Elke overbodige in- voorstel werd met één tegenstem presteerd. menging van hogerhand in gemeen- aangenomen. De heer v. Elk klaagde Sinds de oprichting van de veiling tebeleid moet worden afgewezen. over de riolen rondom Nieuwstraat door de heer Janus Hendriks heeft de en Burg. Le Coultrestraat Tevreden veiling veel up en downs meegemaakt Dit Jaar JJ het teken staan van wag de wijze waarop deze vooral in de laatste jaren toen de ge- de gemeentelijke uitbreiding, voor- w|nter gemeentewerken de straten meente meer en meer beslag moest namelijk plan-Zuid. Na goedkeuring sneeuwvrij heeft gehouden. De heer gaan leggen op de tuingronden in ver- door staten zal spoedig worden v. Veldhuizen interpelleerde- over de band met de noodzakelijke uitbrei- watervoorziening in Nieuwerbrug. dingsplannen. Daar de voorzitter van e et e aa eg van tr ten. Gemeentewerken zijn bezig met een de veiling, de heer L. C. de Koning sportvelden etc. Het uitbreidingsplan onderzoek, aldus mr. Croles, waarna jaren lang wethouder van openbare 4, Bodegraven-Noord, zal binnenkort deze de vergadering sloot AANGEBODEN <3" Te koop aangeboden: tomatenplanten, ca. 7000 stuks in grondpot. Fa. J. Peters, De Goejestraat 29, Leiden, tel. 26708. de is. Ook kwam de in 1959 verwach- heer Batelaan, waarin hij dankt voor te nieuwe regeling van de financiële de hem gezonden fruitschaal. De verhouding tussen Rijk en gemeenten voorstellen tot aanleg van de riole- 2* Te koop gevT.: sloop- nog niet tot stand. Een verheugend ring in de Marktstraat en het Raad- auto-s» zowel luxe_ als verschijnsel is het toenemen van de huisplein, en tot ruiling van grond vracht. P. v. d. Helm, Veursestraatw. 300, Leid schendam. G? Ruil. i.z.p.s. Chevrolet 1954 met accessoires, te gen Taunus 17M of Borg- ward Isabelle. Tel. K 1727 —2786. <2* Aangeboden: Simca Axonde '55, zeldzaam mooi. Motor en banden 100%. Inruil, ook motoren. Ook zondags. Lang en- horststraat 11. Voorscho ten. Keukenstoelen. Diver se modellen, ook gestof feerd v.a. 13.75; keuken tafels in elke gewenste afmeting, ook m. formica, blad; wandklaptafels. heel gemakkelijk. G. J. Caste- I\jn, meubelen, betimme. ring, Rijpwetering, tel. 342 S' Volkswagen bestel B.j. 52 m. zijramen en bank, in prima staat ƒ1150. Tevens stationnaire ben zinemotor 5 6 p.k. Oran- jegracht 113. Aangeboden: een ge. meubileerde of lege ruime zit-slaapkamer, met ge. bruik van douche-cel, om geving Spanjaardsbrug. mooi uitzicht, goede stand. Br. onder no. 5020 bur. v. d. blad. W0NINGRUIL 2* Wonlngruii. Bovenwo ning-ruil aangeboden: 2 kamers en halve zolder met een slaapkamer, keu ken, Oude Rijn. Gezocht wat groter, onverschillig waar. Br. onder no. 5045 bur. v. d. blad. S* Woning ruil. Aangeb. in diverse plaatsen: vrne wo ning o.m. Amsteraam-Z.. vrije benedenwoning met tuin, uitstekende stand. Gevraagd in Leiden of omgeving: vrije woning. Br. onder no. 940 bur. v. d. blad. GEVRAAGD 2* Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1 tele foon 22791. 3T Meisje zoekt zonnige ongemeubileerde kamer, met was- en stookgelegen- heid in Leiden of Oegst- Seest. Br. aan mei. De- ecker. Plantsoen 27, Lei den. TE HUUR 2* Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat, Kapie, sluier tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen, ls al leen fa. Sloos, Stille Rijn 1 tel. 20868 'VERSEN Engels. Examenopleldlng LO. hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid Cambridge. Emi grantenclubs Dagelijks in schrijving W Verboog, Le raar Engels beëdigd Tolk/ Vertaler. Prof Cert Cam bridge University. Steen- schuur 18. Leiden, Telefoon 25335 2* R.K. Meisje, 25 jaar. zoekt vriendin om gezellig mee om te gaan. Br. onder no. 5019 bur. v. d. blad. 2* Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Imivedi mevr J Brons- feest, Zeemanlaan 57. tel. 2982 nelpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Amivedi neemt geen die ren op. 5 kg fO.75 verkrijgbaar aan ons bureau

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5