Prins hartelijk in Aruba ontvangen Ook in huis, vlot en warm gekleed ZATERDAG 23 JANUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Zegi Millie wel „Ja"iegen Dean? Mgr. W. Mutsaerts. bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft met ingang van 29 januari benoemd tot pastoor van de paorchie O.L. Vrouw Presen tatie te Asten en tot deken van het Dekenaat Asten de z.e. heer H. J. M. van Pelt, secretaris van het bisdom, tot secretaris van het bisdom drs H. A. Mostermans, kapelaan van de pa rochie St. Petrus' Banden te 's-Hesr- togenbosch, die tevens benoemd werd tot rector van het Bejaarden zorghuis „St Antoniegaarde". Op verzoek van de provinciaal van de Orde der Minderbroeders is met ingang van 1 februari a.s. tot kape laan van de parochie H. Antonius Abt te Wijchen benoemd pater J. A. H. Jansen OFM, onder gelijktijdig eervol ontslag aan pater A. A. A. Janssen OFM. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch zal op het feest van Maria Lichtmis, 2 februari, in de parochiekerk van de H. Jozef, Heu vel te Tilburg, de H. Priesterwijding toedienen aan de fraters Sef Kup- pens, Dirk Zwetsloot, Frans van der Weijst, Jan Dekkers, Charles Ver- bunt, Kees van Ham, Gerard Klomp, Ad van Pinxten, Jan van den Hoven en Jo Heuves van de Sociëteit der Witte Paters. W San ElAMiMiltn V balm f handcrème (Advertentie) Prins Bernhard heeft zijn bezoek 'i HOORNTJE Ï7ERGISSEN WIJ ONS, of voelen wij daar al een loom gevoel in de benen? Is dit gewoon lamlendigheid, KLEUTER VERDRONKEN IN WATERPUT Minder werk voor de winiersport-aris Het Amerikaanse actricetje Millie Perkins, die de hoofdrol vervulde in de Anne Frankfilm, is uit Amerika naar Londen gevlogen, waar de acteur Dean Stockwell, meewerkt aan opnamen voor de nieuwe film „Sons and aan Mexico van tien dagen! waarbij Lovers" van 20th Century Fox in de Pinewood studio's. Zij zal Dean enige hij ontmoetingen had met president tijd gezelschap houden tijdens de opnamen, welke vijf weken zullen duren, Adolfo Lopez Mateos besloten met maar ontkent alle geruchten omtrent een eventueel huwelijk met de jonge een hort bezoek aan de Nederlandse acteur. De foto toont de beide sterren in een romantische stemming bijeen. Antillen in feite aan Aruba en Cu- - rasao. VEERBOOT „PRINSES IRENE" ECHTPAAR Het doel van dit bezoek is, de op 13 FEBRUARI TEWATER DOOR KOLENDAMP BEDWELMD eilanden gelegerde eenheden Het zusterschip van de veerboot van het korps mariniers, het wacht- „Prinses Beatrix", de „Prinses Irene", In een zomerhuisje achter hun wo- schip hr. nis. „Van Amstel" en de dat in opdracht van het provinciaal ning in de Klokstraat zijn gistermor- marine-etablissementen te Parera op bestuur van Zeeland wordt gebouwd gen de heer en mevrouw De R., bei- Curasao te inspecteren in de functie op de werf van de N.V. Koninklijke den 69 jaar oud, in bewusteloze toe- van Inspecteur Generaal der Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlis- stand aangetroffen tengevolge van Marine. singen en bestemd is voor de veer- kolendampvergiftiging, die vermoe- Maar het bezoek heeft ook een an- dienst VlissingenBreskens, zal te- delijk is ontstaan doordat de kachel der doel, de officiële ingebruikstel- water worden gelaten op zaterdag 13 was aangesloten op een ondeugdelijke ling van de Antilliaanse bierbrouwe- februari a.s. om 15.00 uur. De tewa- schoorsteen. Het bejaarde echtpaar rij, het leggen van de eerste steen van terlating zal geschieden door me- was in het zomerhuisje gaan slapen de Antilliaanse verffabriek en 'n be- vrouw C. MesBeters, echtgenote omdat het enkele logeergasten onder- zoek aan Aruba's trots het nieuwe van het lid van Gedeputeerde Staten dak had gegeven in de eigen woning. Aruba Caribbean Hotel, waar de prins van Zeeland mr dr A. J. J. M. Mes. De bewusteloze oudjes werden door een nacht zal logeren. een dochter gevonden, die onmiddel- Gistermiddag om kwart voor vijf luk de GGD waarschuwde, die hen plaatselijke tijd kwam de prins met J^'aneziekenhms otmr- het KLM-Ujntoestel uit Mexico op de SS™ zifn.^ïirect levens^ T gevaar was niet aanwezig. S Het publiek dat tijdens het spelen van het volkslied stil was geweest barstte in een hartelijk gejuich uit, teen de prins zich in gezelschap van - Het vierjarig zoontje van de fami- de Antilliaanse autoriteiten naar het of zou het een vleugje Prima Vera üe Kamst, wonende in de Hagestraat stationsgebouw 'begaf. Hier stond een kunnen zijn, een eerste zoeltje van te Ter Apel, is gistermiddag verdron- commissie van ontvangst opgesteld, een schalkse lentegodin, die voortij- ken in de nabij de woning staande waarvan de leden door de wnd.-mi- dig zich komt bemoeien met het waterput Het ventje trachtte een bal nister-president aan Z-K.H. werden bewind van koning Winter? We we- uit de put te halen en verloor hierbij voorgesteld. •ten er echt niet goed raad mee en zijn evenwicht. De meeste van de heren wiaren geen dat is kwalijk, want als we al mjanu- onbekenden voor de prins die met eraraTkunnenm!taan wdmoeUet p' 3 Post van der steur' de °P allen ccn vriendelijk woord wisselde. dïTta ÏÏ^Ttel worded 17 5=»™*" M- overleden oud-hoofd- Na deze begroeting begaven de Het i. werkeliik een heetie te snel ingenieur-directeur van de rijkswa- prins en zijn gevolg zich naar het gegaan het nog dat "ït terstaat, is gisteren in alle stilte be- „Aruba Caribbean Hotel", kraakt, tot meerdere glorie van de ontelbare ijsverenigingen, die ditmaal hun opgepotte gelden kunnen laten verteren op de baan in plaats van dit fortuin uit te geven aan de bekende fraaie prijzen, ver bonden aan de j as- wedstrijden Een groot percentage van 't Nederlandse volk leefde weer op toen het de kou langs de oren voel de snerpen, toen de ramen van veler boudoir 's ochtends niet meer func tioneerden omdat ze vastgeklonken zaten door het ijs, toen de bewoners van parterre-hoekhuizen op het noor den zich in een week tijd tot aan de rand van het faillissement stookten en desondanks bleven kleumen. Zó vriest het dus nog en zó zitten we (bijna) weer op rozen. Bij ons in de tuin zijn een roodborstje, vier mussen en een spreeuw in een ge zellige kout geraakt rond een bikkel harde broodkorst, die gisteren nog het afschrijvingstempo van ons na tuurlijk gebit verhoogde en thans ligt te weken in een plas dooiwater. Maar o, die mensen onder de invloedssfeer van de ijsclub. We hebben gewoon met hen te doen. De vrolijke plons van een eend in het water slaat hen, bij gebrek aan vorst, koud om het hart. Ze zijn verbitterd, maar te trots om te buigen. Op enkele Leidse bruggen schalt deze onbuigzame trots luid van ge meentelijke aankondigingsborden. Tegen de achtergrond van een licht rimpelend watervlak lezen wij: „Toe gang verboden tot de openbare ijs baan, art. 35 verord. op de wateren". Goed, men kan zich in zijn winterse gevoelens gekrenkt weten, maar deze verordening die blijkbaar werd uitgevaardigd ergens op de wateren geeft aanleiding tot scherts. Een eventuele openbare ijsbaan betreedt men niet met een levensgevaarlijke sprong vanaf een brug; je zoekt je Op de sportvakbeurs in Wiesbaden zijn demonstraties gegeven met het meteen een eenvoudiger toegang. Be- allernieuwste op het gebied van de wintersport: de „Skibob". Dit toestel vroren gemeentebeleid. „Het is om je bestaat uit een vaste ski met daarop een zadel, een beweegbare ski om te te bescheuren", zou hét ijs gezegd sturen aan de voorzijde en twee korte ski's welke onder de schoenen wor- kunnen hebbentoen het er nog den bevestigd als gewone ski's. Deze laatste worden gebruikt om te remmen. was De „Skibob", welke slechts 7 kilo weegt, kan uit elkaar worden genomen ff.tcom het dragen te vergemakkelijken. V. Snurki u 's-nachis? OF DOET UW WEDERHELFT DAT? OIIOII Oil Oil OII Oil Oil Oil Oil Oil O Tegen het euvel dat snurken heet, is helaas nog steeds geen kruid gewassen. De interessante onder zoekingen die op dit gebied zijn verricht, hebben helaas nog geen praktische resultaten afgeworpen. In het dagelijks leven beter gezegd in de nachtelijke uren kan men nog steeds niet veel anders doen dan de snurkende wederhelft een duwtje geven om hem of haar even wakker te laten worden. Dat helpt natuuarlijk maar voor korte tijd en het is beslist niet af doende, maar andere maatregelen die genomen zouden kunnen wor den, zijn beslist minder elegant. Wat vindt u bijvoorbeeld van het volgende? Ieder in een verschillend deel van het huis gaan slapen, of als het snurken heel erg is in een ver schillende deel van de stad! Dat was de raad van een bekend New- Yorks medicus toen een echtpaar hem vroeg naar een afdoende ma nier om geen last te hebben van het snurken van de huwelijkspart ner. Eveneens uit Amerika komt het bericht tot ons, dat men aldaar een „anti-snoretrap" kan kopen, dat is een band, die men over de wegzak kende onderkaak moet binden, in de hoop dat het snurken dan min der goed mogelijk wordtZouden er veel mensen zin in hebben om met zo'n muilkorf naar bed te Ontspannen spieren. Onder snurken verstaat men het geluid dat tot stand komt wanneer het weke gehemelte gaat trillen bij het langsstrijken van de ingeademde lucht Dat wist u natuurlijk wel, maar zou u het zo mooi onder woorden hebben kunnen brengen? En nu een beetje eenvoudige ana tomie. Het weke gehemelte is dat ge deelte van het dak der mondholte waarin zich geen beenweefsels be vindt. (In het harde gehemelte is dit wel het geval). Dit weke gehemelte bevindt zich achter in de mond (het harde ge hemelte is meer naar voren gele gen). Het weke gehemelte bestaat uit een dubbele slijmvlieslaag met daartussen spierweefsels. Door middel van deze spieren kan er beweging plaats hebben, zo kan bijvoorbeeld de huig, het be kende aanhangsel van het weke ge hemelte door deze spieren omhoog getrokken worden. Wanneer deze spieren nu geheel ontspannen zijn, zakt het zachte ge hemelte omlaag en in die slappe toestand kan het gemakkelijk in trilling raken wanneer de luchter langs strijkt. Maximale ontspanning van de spieren heeft plaats bij diep slapen, vandaar dat juist dan het verschijn sel van het snurken optreedt. Zo als bekend kan er zowel met open als' met dichte mond naar harte lust gesnurkt worden. Manier van slapen. Niéuwe onderzoekingen over het geheimzinnige proces van het sla pen hebben aan het licht gebracht, dat het slaaptype, waartoe men ba- hoort, in hoge mate bepaalt of iemand al dan niet tot snurken neigt. De goedmoedige, gezellige, even wichtige mensen, die graag lang slapen, slapen meestal diep en ont spannen. Dat zijn de goede snur kers. De sportieve, opgewekte mensen hebben weinig slaap nodig. Ze z'ijn 's morgens direct fris en levens lustig, omdat hun kortdurende slaap intensief en verkwikkend is. Ook zij snurken met animo. Een derde groep mensen echter, die tot het overgevoelige, nerveuse type behoort, levert om zo te zeggen de beroepsslapelozen. Zij kunnen zich 's nachts niet voldoende ont spannen, zij slapen oppervlakkig en zij snurken niet. dr. H. W. SCALONGNE Uit de keuken geklapt De buitenlander die ons land be zoekt valt het steeds weer op en laat dat ook dikwijls onomwonden blijken dat onze Nederlandse keu ken zo uiterst sober en vaak fan tasieloos is. En wanneer we eerlijk willen zijn moeten we toegeven dat in vele horecabedrijven en in de meeste ge zinnen weinig werk van het eten wordt gemaakt. Als de maaltijden maar vet en dus voedzaam (wat een verkeerde veronderstelling is, want niet alleen ROMEINSE KINDERMODE Het Romeinse modehuis Zingone heeft voor het komende voorjaar een zeer originele collectie kinder kleding getoond. Links: Een jurkje van blauwe katoen afgezet met in strikjes uit lopende witte bandjes. Twee grote zakken, eveneens afgezet met wit, breken het ruime vlak van de rok. De ceintuur is van dezelfde stof. Rechts: Een blauw/wit gestreept jasje, dat als originele bijzonder heid aan één z(jde een ingezet stuk met dwarse strepen heeft. Het wordt gedragen op een witte short. De open hals vraagt om een zijden sjaal. Ook dit model is van Zingone. het vet bepaalt de voedingswaarde!) is meent men alles te hebben gedaan wat nodig is om de gast of het ge zin tevreden te stellen. Maar er komt meer kijken! Wil men tevre den eters hebben en een goede stemming aan tafel, dan moet die tafel in de eerste plaats behoorlijk worden gedekt, moet er van behoor lijk uitziend aardewerk gebruik worden gemaakt en de schotels niet alleen goed op smaak worden afgemaakt maar ook, al is het maar met een kleinigheidje, gezellig wor den gegarneerd. Dit behoeft heus niet extra veel te kosten. Met weinig middelen maar met veel goede wil en interesse kunnen dikwijls won deren worden bereikt. ZONDAG: koninginnesoep met kaas- rotjes; runderrolletjes met spruit jes en aardappelen; yoghurtpud- ding MAANDAG: schotel lof met eie ren; gebakken aardappelen; kar- nemelksepap (capucijners in de week zetten). DINSDAG: Hamburger gehakt; ca pucijners, aardappelen; gevulde sinaasappelbakjes. WOENSDAG: andijvie, gebakken kaasplak, aardappelpuree, appel moes. DONDERDAG: kalfspoulet in ker- rysaus, rijst en sla; drie in de pan. VRIJDAG: gebakken schol, peen en aardappelen. ZATERDAG: gestoofde prei, kaas- ragout, aardappelkoekjes; fruit. RECEPT HAMBURGER GEHAKT Op de gewone wijze worden 4 ons gehakt aangemaakt en hiervan in de koekepan in 75 gr. boter 4 plat te balletjes gebakken. Zodra ze gaar zijn worden ze uit de boter geno men. In de boter worden nu ringen ui en fijne reepjes ham lichtbruin gefruit en daarna op de gehakt balletjes gelegd. Met partjes tomaat wordt de schotel versierd. RECEPT KAASREGOÜT J/2 liter melk of 1/2 liter water, 1 bouillonblokje, 50 g. bloem, 50 gr. boter, 200 gr. in blokjes gesneden belegen kaas, zout, peper, aroma. De boter smelten, droog de bloem erdoor roeren en met het vocht tot een gladde saus koken. Van het vuur af de blokjes kaas eraan toevoegen (zonodig even verwarmen in de saus, maar niet doorkoken!). De saus op smaak afmaken met peper en zout en meteen (b.v. in een schelp) opdienen. Voor kaassaus i.p.v. dobbelsteentjes kaas, 100 gr. geraspte kaas door de saus roeren. 01011011 on 011 on on on 011011 oil or Er zijn helaas nog vrouwen, die tij het huishoudelijk werk een oude jurk dragen, omdat ze toch niets nut zijn. Ze behoeven deze niet te ontzien en ze kan in het werk af gedragen worden. Dat is een volkomen verkeerde in stelling, want zonder dat ze het misschien zelf beseffen, doen ze zich ernstig tekort en op psycho logisch terrein gaat het zich later wreken. Een vrouw, die gekleed In een oude jurk leveranciers" aan de deur moet helpen, voelt zich toch niet bepaald prettig, al zal ze zich dat niet wil len bekennen. Iedere vrouw die zichzelf respecteert, wil er verzorgd uitzien. We geven dadelijk toe, dat dit bij huishoudelijk werk niet zo eenvoudig is, maar we weten ook, dat er kleding is die keurig kleedt en die toch wel tegen een stootje kan. Wat denkt U van de kleding die ons model draagt Een lange broek in huis dragen is prettig, geen gewaai van rokken, maar lek ker warm, zeker wanneer de huis vrouw (zoals in deze tijd van het jaar) te lijden heeft van sterk wis selende temperaturen. Uit de war me kamer gaat ze naar de voor deur, waar het koud is en tocht. Daar moet onze kleding ook op berekend zijn. Zo'n vlot truitje met een lange broek beschermen ons tegen deze extreme temperaturen, terwijl we er bovendien leuk en vlot in uit zien. En zo'n truitje is snel gewas sen en een degelijke lange broek in een gedekte tint kan tegen een stootje. En we behoeven ons zelf respect niet te verliezen, want -ve mogen zo onder ieders ogen komen.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10