Nieuwe moordaanslag op „de Walletjes" mislukte MAN legen MAN Beschuldiging fraude bij stemming rijschoolhouders VRIJDAG 22 JANUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Als de polder verdronken is, versterkt men het gat Bouwgrond voor r.k. universiteit De Radboudcommissie Huisvesting Studenten van de R.K. universiteit, heeft aan het gemeentebestuur me degedeeld, dat zij voor de huisves ting van studenten, voor een acade mische mensa en een universiteits- kerk op het Galgenveld, tussen de Groesbeekseweg en St. Annastraat ongeveer 2 ha nodig zal hebben. B. en W. van Nijmegen hebben te gen overdracht van deze grond geen bezwaar. Bovendien zullen B. en W. aan de Driehuizerweg grond reserveren voor 100 middenstandswoningen ten behoeve van assistenten en ander wetenschappelijk personeel van de R.K. universiteit. In het vijfheuvelen plan, sanering van de oude stad, zijn bovendien nog 2 ha. gereserveerd voor bouw van studentenflats en sociëteitsgebou wen. Nog steeds wordt gewerkt aan het verstevigen van de nieuwe dijk, welke is gelegd in het gat, dat in de dijk van zijkanaal H. langs de noorder- IJpolder is geslagen. Aan de kanaalzijde is een zinkstuk van rijs gelegd. Deze luchtfoto geeft een goed beeld van de situatie. „Luchtfoto A.N.P. Eindelijk 'n vaag signalement bekend Gisternacht heeft een nog onbe kende man gepoogd door middel van wurging de 25-jarige mej. Trijntje P., op „de Walletjes" te Amsterdam, bekend als Tini, van het leven te be roven. De vrouw geraakte bewuste loos en kwam pas geruime tijd later weer bij kennis. Zij waarschuwde toen de kamer verhuurster. De vrouw werd naar het Binnen gasthuis vervoerd. Pas gistermiddag heeft de recherche haar in het zie kenhuis kunnen verhoren. De politie neemt aan dat de dader in de mening heeft verkeerd, dat zijn slachtoffer dood was. Uit de kamer van de vrouw is geld verdwenen. „Met een door het gebeurde nau welijks aangetast moreel", aldus een Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9-40 Waterst.). 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Hoe worden we geregeerd?, lezing. 10.30 Gevar. pro gramma. 11.35 Pianorecital. 12.00 Roe meens orkest. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Orgelspel. 13-00 Nieuws. 13.15 Jazzmuziek. 13.40 Sportnieuws. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Vrouwen koor. 15.00 Streekuitz. 15.25 Oriënta tie van het Socialisme, lezing. 15.40 Radio Filharm. orkest. 16.30 Europese schaatskamp in Oslo. 16-45 Boekbe spreking. 17.05 Jazzmuziek. 17.35 Week journaal. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Gram. 19.00 Actueel kunstoverz. 19.30 Binnen en buiten de grenzen, lezing. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. 20.00 Nieuws. 20-05 Gevar. progr. 21.15 Twintig vra gen. 21.40 Reis op de plaats, hoorsp. 22.10 Oude muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muziek. 23.30 Dansmuz. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8O0 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw 10.00 Voor de kleuters. 1015 Franse liedjes. 10.30 Voor de oude ren. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. rechercheur van het' bureau War moesstraat, heeft „Tini" gistermid dag in het Binnengasthuis verklaard, wat zij zich herinneren kon. In een café aan de Zeedijk, waar zij om streeks half twee 's nachts naar toe was gegaan,.kwam om kwart voor twee een man binnen, die volgens haar de dader is. Ze kwam met hem in gesprek en toen het café een kwar tier later gesloten werd, ging het tweetal per auto naar de Oude Zijds Voorburgwal 169, waar Tini sinds kort een gehuurde kamer op de eer ste verdieping bewoont. De auto werd door een tweede man bestuurd. Het was geen taxi, aldus de recherche. Omstreeks 3 uur 's nachts deed de man een poging haar te wurgen. Hij drukte haar met beide handen zo hard de keel dicht, dat het strotten hoofd verwondingen opliep en zij vrijwel terstond, zonder een kik te kunnen geven, bewusteloos raakte. Om 4 uur kwam ze echter weer bij. De man was verdwenen. Boven haar linkerslaap had ze een gapende wond, waaruit bloed droop. De recherche neemt aan, dat de dader haar met een kleine stenen asbak, die in de ka mer stond, een klap heeft toegebracht. Van die asbak zijn tenminste scher ven naast haar aangetroffen. Ze waarschuwde daarna het echt paar van wie ze de kamer heeft ge huurd, de politie werd opgebeld en kort daarna werd ze naar het Bin nengasthuis gebracht. Ze is niet ern stig gewond, al moet het strottenhoofd 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Nieuwe lichte gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Gevar. muziek. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Voor de ama teurs. 14.20 Kunstkroniek. 14.50 Koor concert. 15.15 Franse les. 15-30 Voor de jeugd. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans, lezing. 16.30 Gevar. mu ziek. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Voor dè jeugd. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 1825 Lichte muziek. 18.45 Vragen bean :w. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memo- jandum. 19.30 Gram. 19.45 Europese kampioenschappen hardrijden op de schaats te Oslo. 20.00 Gram. 20.20 Lichtbaken. 20.30 Gevar. progr. 21.10 De Knlpperbol, praatje- 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Voor de jeugd. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE-PROGRAMMA'S AVRO: 17.00 Voor de jeugd. 17.30). NTS: 20.00 Journ. en weerover- zicht. AVRO: Filmportret. 20.50 TV- kron. 21-20 Gevar. progr. (—22.20). nauwkeurige verzorging hebben. Het slachtoffer kon van de man geen naam, adres of beroep opgeven. Wel verstrekte zij de recherche een vaag signalement. Volgens haar is hij een Nederlander, die met een zuide lijk accent spreekt. Hij zou uit haar handtas 40,tot 50,hebben ge stolen. De recherche bracht gisteravond een bezoek aan het café aan de Zee dijk in de hoöp van de kelners of andere bezoekers iets over identiteit van de man te weten te komen. ZEEPOST-VERZENDING. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waérop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: ss „Alhena" 24 jan; ms „Yapeyu", 27 jan.; ss. „Argentina Star" 28 jan. Australië: ts „Lud- wigshafen" 27 jan.; ss „Orcades" 28 jan. Brazilië: ms „Gaasterland" 24 jan. ss „Argentina star" 28 jan. Ca nada: ms „Noordam" 28 jan. Chili: via New York 28 jan. Indonesië: 'ss „Elpenor" 26 jan.; ms. „Karachi" 28 jan. Ned. Antillen: ms. „Memnon" 26 jan. Suriname: ms „Oranjestad" 27 jan. Unie van Z.-Afrika en Z.-W.- Afrika: ms „Pendennis Castle" 24 jan.: ms „Algol" 26 jan. Brits-Oost- Afrika: ss „Africa" 28 jan. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Aanrijding onder invloed: 12 maanden Twalaf maanden gevangenisstraf met aftrek van twee en een halve maand voorarrest en drie jaar intrek king van het rijbewijs heeft de offi cier van justitie bij de rechtbank te Breda gisteren geëist tegen de 32- jarige Bredanaar G. B. Op 20 oktober van vorig jaar had B. op de Haagweg in Breda een 19- jarige wielrijder uit Leur doodgere den. Hij was onder dusdanige invloed van drank, dat hij zijn auto niet meer naar behoren kon besturen. Na slin gerend te hebben gereden en het trottoir te hebben geraakt had de verdachte de wielrijder van achteren aangereden. 230 Meter verder kwam hij in botsing met een rechts van de weg staande auto, waarbij hij uit zijn auto werd geslingerd en een hersen schudding kreeg. In het ziekenhuis bekende hij dat hij zeven borrels had gedronken. Als oorzaak van het ongeluk zag de verdachte gisteren een bewust- zijnsstoornis veroorzaakt door psy chische spanningen te zamen met het alcoholgebruik. Over dit punt werd een psychiater als getuige gehoord. De officier zei een strenge straf on vermijdelijk te vinden. Het verzoek van de verdediger om onmiddellijke invrijheidstelling van zijn cliënt werd afgewezen Over veertien dagen volgt de uitspraak. Koningin moeder van België voor concert naar Breda? Koningin-moeder Elizabeth van België, wordt verwacht op het mid dagconcert, dat „Breda's Katholiek Gemengd Koor" met begeleiding van het Brabant? Orkest, onder leiding van Jan de Hoog, zondag in „Concor dia" te Breda zal geven. Het bestuur van het koor heeft de Koningin moeder uitgenodigd, omdat Albert Roussel's „Psalm 80" die als derde werk op het programma staat, is op- §edragen aan koningin-moeder Eliza- eth van België, die bij de première in België destijds door ziekte verhin derd1 was. „Psalm 80" beleeft zondag middag de Nederlandse première. In oorsprong is het werk in Engelse tekst gegeven, maar later werd het in het Frans omgewerkt, Roussel heeft het werk in opdracht van een Amerikaanse muziekuitgever gecom poneerd. Ongeveer 80 koorleden zul len het uitvoeren. Z. M. de Sjah van Perzië en keizerin Farah Diba hebben in Teheran een bezoek gebracht aan het Farabi-ziekenhuis bij welk bezoek aan de Sjah is verzocht de titel van ere-president van het Perzische instituut van oog heelkundige te accepteren. Een lid van de ziekenhuisstaf kust hier de hand van de keizerin. SPORT OLYMPISCHE SPELEN OLYMPISCH VUUR NAAR SQUAW VALLEY Op 1 februari a.s. wordt het olym pisch vuur, komend uit Griekenland in Los Angeles verwacht. Vandaar zal de fakkel naar Squaw Valley worden ge bracht, over een afstand van 800 km., die grotendeels door lange afstandlopers zal worden afgelegd. Dit heeft Walt Dis ney, de ceremonie-meester van de olympische winterspelen 1960, gisteren verklaard. De fakkel zal per straalvliegtuig uit Athene arriveren. Met een helicopter wordt het vuur overgebracht naar het „Memorial colosseum" te Los Angeles, waar de olympische spelen van 1932 zijn gehouden. Vandaar begint de estafette, die voert door het dal van Sint Joachim, langs de plaatsen Gorman, Bakersfiel'd, Tulare, Fresno, Merced en Modesto naar San Francisco, waar de olympische vlam op 8 februari zal aankomen. Via Sacramento, de hoofdstad van Califor- nië. gaat de tocht verder naar Squaw Valley, waar de fakkel op 13 februari aankomt. Gedurende een paar dagen blijft het vuur op de top van de Pep- cose Peek om op 18 februari door An drea Mead-Lawrence, de tweevoudige kampioene van de spelen in Oslo, en be- Seleid door 8 skiërs met fakkels, naar et dal te worden gebracht. Daar zal zij, de fakkel overgeven aan de hardrijder Kenneth Henry, winnaar van de gouden medaille op de 500 meter in Oslo in 1952. Na een ronde op de hardrijbaan, waar de openingsceremonie zal plaats vinden, zal Henry het olympisch vuur op de „toren der naties" ontsteken, waar het tijdens de duur van de spelen van 18 tot 28 februari zal blijven bran den. SKISPORT Zoals bekend hield de A.B.AJN. (Alg. Bond van Autorijschoolhouders in Nederland) zaterdag in Utrecht een besloten vergadering om zich uit te spreken over het al dan niet aanvaarden van de door de stich ting V.A.M.O.R. voorgestelde en in samenwerking met 't centraal bureau voor de afgifte van rijvaardigheids bewijzen (C.B.R.) ontworpen rege ling voor zogenaamde „openbare" rijexamens. Na afloop van de bijeenkomst te Utrecht deelde de A.B.A.N- mee, dat de vergadering met aanzienlijke meerderheid besloten had de ontwor pen regeling te aanvaarden. De heer B. W. van der Kruys te Amsterdam, die het secretariaat waarneemt van het actiecomité van de „actie autorijscholen" te Amster dam, een groep autorijschool-onder nemers die op diverse punten niet accoord gaat met de Vamorregeling, doet ons nu over deze bijeenkomst een communiqué toekomen, waarin wordt meegedeeld, dat het actie-co mité na een uitgebreid onderzoek zou zijn gebleken, dat de stemming frauduleus was en dat verscheidene op de vergadering aanwezigen geen lid waren van de A. B. A. N. en toch hun stem hadden uitgebracht. Voorts wordt in het communiqué gezegd, dat de presentielijst niet was gete kend door de aanwezigen en dat stembriefjes en presentielijst niet met elkaar zijn vergeleken. Het co mité stelt voorts, dat op de presen tielijst ook namen staan, die niet in de ledenlijst voorkomen. Naar aanleiding van deze beschul digingen deelde de secretaris van de A.B.A.N., de heer G. J. Pieterse mee, dat de vergadering werd bijgewoond door 69 leden, die allen bekend zijn bij het bestuur. Men had het daarom niet nodig ge- PARTIJRAAD K.V.V. VERGADERT. Op 25 en 26 maart zal de Katho lieke Volkspartij in het Jaarbeurs restaurant in Utrecht een partijraad vergadering houden. Tijdens deze ver gadering zal prof. mr. C. P M. Rom- me het jaarlijks verslag van de par lementaire werkzaamheden uitbren gen. oordeeld om handtekeningen te ver zamelen, maar kan dit zo nodig alsnog doen. Alle 69 aanwezige leden hebber, gestemd (38 voor, 30 tegen en 1 blanco). Hevige sneeuwval en dooi zijn er de oorzaak van geweest, dat de afdaling van de Nederlandse skikampioenschap pen te Lech Am Arlberg gisteren niet koa worden gehouden. Vandaag zouden de kampioenschappen, indien het weer zulks toelaat, worden voortgezet met de slalom. PAARDESPORT Knoop dit in uw oor J Met 1 Van Nelle's Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet q minstens 5 koppen krachtige, geu rige thee, 'n Hele pot vol voor nog geen 5 centDat is dus minder dan l eent per kop! Thee zetten met „Afternoon" thee builtjes is ideaalSnel, gemak kelijk èn.... proper! Doe 't ookl Bestel ze direct: VAN NELLFs Afternoon theebuiltjes groot formaat) doos van 20 stuks 98 ct Voor de 39e Prix d'Amérique, die op zondag 31 januari op de Parijse baan Vincennes wordt gehouden, zijn 28 paar den, afkomstig uit 5 landen ingeschre ven. Hieronder bevindt zich de aan de heer A Voordouw te Oegstgeest toebe horende Franse hengst Haïro3 II. Duitsland is vertegenwoordigd met Is- kander F, Italië met niet minder dan 8 paarden, w.o. de vermaarde dravers Icarè IV. Jariolain, Tornese en Creval- core. Ook de Russen gaan weer een po ging ondernemen dit belangrijkste draf nummer in Europa te winnen, waartoe de Russische stal Koultoura de paarden Vichka, Priatel en Zga heeft ingeschre ven. Uiteraard is Frankrijk kwantitatief het sterkst vertegenwoordigd, o.a. met Luth Grandchamps, Honoré 11, Infante 11, Jour de Veine, Liebelei en Jamin, die echter door zijn twee achtereenvol gende overwinningen in deze draverij aan al zijn tegenstanders een voorgift moet geven van 50 meter. In verband hiermede is het niet zeker of de offi cieuze wereldkampioen wel aan de start zal verschijnen, waardoor het vermaarde record van Uranie van drie opeenvol gende overwinningen nog wel met enkele jaren zal worden geprolongeerd. De 2600 meter lange Prix d'Amérique is de eerste draverij in het circuit om het kampioenschap van Europa, dat vo rig jaar werd gewonnen door Jamin. Het totale bedrag aan prijzen in deze „mon- sterkoers" bedraagt 250.000 nieuwe francs, waarvan bijna 100.000,voor de winnaar wordt bestemd. BODY BUILDING KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND De organiserende vereniging LAC „De Spartaan" houdt zondag body-buildlng- wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Op deze wedstrijd komt LAC „De Spartaan" uit met 8 deelnemers o.a. H. P. Brittijn, recordhouder in extra veder gew.; C. Ligtvoet extra veder- gew.; P. Segaa. recordhouder in veder- gew.; Th. Brandt, recordhouder in licht gew; Th. F. Pieters, licht gew.; J. Min- mmtMM ke, midden gew.; J. de Wetering, half zwaar gew.; A. Slingerland, licht zwaar- Advertentie) gew. 37) „U had hem graag bq u, natuur lijk", knikte hij. „Ik zou u dat zeker niet aanraden, nu. Ik kan alleen zeg gen dat zodra het niet absoluut meer nodig is dat hij hier blijft en hij naar huis vervoerd kan worden, daartegen geen enkel bezwaar is, tenminste, als u hem zelf kunt verplegen. Anders zoudt u een verpleegster moeten ne men". „O nee", zei Ingrid. „Dat is niet nodig. Maar ik laat het in vertrou wen helemaal aan u over, dokter. Mag ikmag ik even bij hem?" Hij monsterde haar opmerkzaam, knikte dan goedkeurend. „U ruit u wel kalm houden, en deze jongedame ook, denk ik. Het is mo- gelijk dat hij slaapt, dan moet u hem zo laten". Ze gingen door lange gangen en stonden voor een witgeschilderde deur. Marijke werd draaierig van de ziekenhuislucht, van de gedachte dat achter al deze deuren zieke, lijdende mensen sliepen of waakten. Maar ze vermaande zichzelf: Houd je goed, geen drukte maken. De dokter opende voorzichtig de deur, en meteen keek het frisse, blo zende gezicht van een verpleegster om het hoekje. „O, bent u het, dok ter". „Ja zuster, hier is mevrouw Rei- merswaal met haar dochter. Hoe is het met de patiënt?" „Suffig een beetje, maar rustig „We zullen even zien". Achter de dokter gingen ze de zie kenkamer in. Achter een scherm ont dekten ze het witte bed. Marijke bal de haar handen tot vuisten, toen ze het witbezwachtelde hoofd zag op het kussen, het geelbleke gezicht, de ge sloten ogen, de half geopende mond, moeizaam ademend. ïndrid ging op de stoel naast het bed zitten, haar ogen onafwendbaar gericht op dat gezicht. Voorzichtig gleed haar hand over de dekens, tast te „Alles is er nog", stelde de zuster naast haar gerust. „Maak u maar geen zorgen, mevrouw. Meneer had veel pijn, maar dat is nu veel min der". Een spuitje, dacht Marijke. Haar handen grepen de rand van het bed. Voorzichtig stond 'Ingrid op. „Het is beter dat hij niet wakker wordt", fluisterde ze. „Morgenoch tend kan ik toch terugkomen, dok ter?" „Natuurlijkbelt u eerst maar even op hoe het vannacht geweest is". Voorzichtig gingen ze de kamer uit. „U bent blij dat u uw man gezien hebt", stelde de dokter opgewekt vast. „En u hebt u flink gehouden, mevrouw, uw dochter ook. Uw man ligt hier als een prins en alle zorg wordt aan hem besteedmaakt u maar niet ongerust. Ik denk dat hij morgen een heel stuk frisser is, wel licht ook meer pijn zal hebben, maar dat gaat wel weer over. Gaat u maar gerust naar huis, en tot morgen dan krijgt q dokter Van der Linden en die knapt uw man wel op. Dat zult u zien". Ingrid stak hem de hand toe. „Dank u. Ik ben blij dat ik u ge sproken heb en dat ik mijn man heb gezien. Kom, Marijke, we gaan weer naar huis". In de wagen zag ze de ogen van Marga Konings ongerust. „O Maggie", zei ze, „wat ben ik blij dat je me even hierheen gebracht hebt. Ik heb Fred nu gezienhij is ergingewikkeld", ze glimlach te zelf om de woordspeling, „maar de dokter zegt dat het allemaal best los loopt, en dat hij nog helemaal heel is". „Kind, wat fijn voor je. Ik heb hier in die wagen op m'n nagels zitten bij ten". Ze startte de wagen, die nu langzaam het plein afgleed. „Wat zei de dokter?" Marga wist met haar vragen en opmerkingen Ingrid af te leiden, constateerde Marijke dank baar. Zij zelf zat verloren in een hoekje van de grote wagen, ellendig nog bij de gedachte aan haar vader, die daar lag. Toen schoot opeens als een zonne straal, de gedachte aan Tom door haar denken. Ze had nu iemand, aan wie ze dit alles kon vertellen, met wie ze al haar zorgen kon delen. „Tot morgen", prevelde ze zacht. Toen de wagen stopte voor het nu donkere huis, draaide Ingrid zich om. „Ze slaapt", zei ze. En verwonderd zag ze de glimlach op het stille meis jesgezicht. HOOFDSTUK XII „Ik moet nog even naar kantoor", had Fred Reimerswaal gezegd. Maar de zware achtcylinder richtte de neus niet naar het kantoorgebouw, een kilometer verderop in de richting van de stad. Fred kon het in de huiskamer niet langer uithouden, maar wanneer hij alleen zou moeten zitten in dat stille kantoor, wist hij, dan zou hij straks tegen de ramen opspringen. Actie, beweging, snelheid had hij nodig om uit de depressie te komen, die hem gaandeweg had bevangen. Het mikpunt van zijn overborre- lend misnoegen was Jos Heeremans; die was van alles de schuld En de wetenschap die hij niet verdrijven kon, dat de manier waarop hij de zaak zelf had aangepakt, verkeerd was, dat de ballon die hij zo zorg vuldig had opgeblazen, in zijn eigen gezicht uiteengespat was, droeg er niet toe bij zijn stemming te verbete ren. Nog slechter was die geworden, door de woorden van Ingrid. Dat moest er uitgerekend nog bijkomen! Zijn dochter, zijn'eigen Marijke, met die knul, die zoon van die Heere mans! En Ingrid, inplaats van zijn partij te kiezen, en kortweg Marijke die omgang te verbieden, zinspeelde er nog wel op dat het wel eens iets méér kon zijn dan vriendschap, waar schuwde hem, notabene! voor de ver wikkelingen ....Ja, dat kon er nog nét bij! Meneer Heeremans misschien als aanstaande schoonvader van zijn dochter zijn verhitte fantasie spon verder, de frons 'ussen zijn ogen verdiepte zich en hij drukte het gas- pendaal nog wat meer in. De wagen vloog over de weg, uit een zijlaan schoot een fietser te voorschijn. Vloe kend haalde Fred uit, de vent had verdiend harstikke doodgereden te worden hij matigde toch zijn snelheid, maar zijn stemming was beneden nul. Het verkeer werd drukkerop eens zat hij achter een kleine wagen, die met matige snelheid bleef voort rijden. „Schiet op", siste Fred, „zon dagsrijder!" Maar weldra ontwaarde hij in het^ schijnwerperlicht van de wagen vóór hem de omtrekken van een grote vrachtwagen, en h:j zag nu, dat de bestuurder van de kleine auto herhaalde pogingen deed om er langs te komen, telkens weer terugkroop achter het logge beest, wanneer de schijnwerpers van een tegenligger in de verte hem waarschuwden dat pas seren gevaarlijk was. Fred, gedwongen in hetzelfde suk kelgangetje in de file te blijven rij den, brieste. Ongearticuleerde ver wensingen braken van tussen zijn opeengeklemde tanden. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8