De jeugdgemeenteraad van Hazerswoude kwam voor de eerste maal bijeen V.V.S.èles trippelden als echte mannequins over de Clubhuislopers te Leiden SCHUVEL's CITROEN 51ste JAARGANG No. 14920 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Uiibundige avond voor hospita's onder leiding van Mies Bouwman De hospitae en hospites hebben gisteravond met de lustrumvierende meisjesstudenten van de VVSL een vrolijke avond gehad in het St. An- tonius Clubhuis. Er was een daverende stemming in de eivolle zaal. Ook het personeel van de VVSL had een uitnodiging ontvangen. Dank zij de opvallend goede voor bereiding, die tot nu toe het gehele lustrum kenmerkt, liep de avond ge smeerd. Het begon met een leuk ca baret van jonge èles die er niet om logen, dat zij nog weinig planken ervaring hadden en daarom juist zo leuk acteerden. Liesbeth de Wit en Yoya Sleebos traden op als confé- rencières. Van de vele overige deelneemsters aan deze avond noemen we de pia niste Nanni de Wolf, die de liedjes begeleidde. Voor het overige zou namen noemen te ver voeren. De VV SL wordt gedragen door 1100 leden; uit dit enorme arsenaal kon men vele geschikte krachten vinden, niet alleen om, wat te dóen, maar meer nog om wat te organiseren. Na het cabaret volgde een mode show, gebracht door meisjes van de WSL. Mies Bouwman leiddehaar op gezellige manier in bij het pu bliek en zü deden het uitstekend. Het leek gisteravond bijna echt, om dat zij geïnstrueerd waren door de bekende „mannequin-trainster" Rita Benschot, die een middag lang de deelneemsters zestien in getal! had verteld hoe zjj sierlijk het trap je af moesten en even sierlijk het trapje weer op, hoe zij bochten moes ten maken en het publiek moesten toeglimlachen. Alle zestien meiskes werden door hun „tweede moeder" en niet minder door hun „tweede vaders" enthousiast ontvangen. Ook door twee pseudo-dames achter in de zaal, die aan het oog van de waak zame deurwachten waren ontsnapt en zich ontpopte als twee stu denten zonder kaarten in tra- vesti. Zij droegen overigens bij aan het opvoeren van de reeds uitbun dige stemming. De show was mogelijk dank zij de medewerking van de fa. Van Eg- mond, Breestraat, die een keur van lange, korte en driekwart bontjas jes liet showen, waaronder enige nertzmantels, die maximaal vijftien duizend gulden kostten. Onze mode medewerkster tekent bij deze show aan, dat in het bijzonder het keu rige lopen van de meisjes opviel. Haar voorkeur ging uit naar de aar dige serie cocktail-japonnen, waar onder enige charmante straples na middagjaponnen. Mej. Mien Sloos (links) keukenprin ses van de WSL en mevr. Erades, hospita, in een felle roomklop- eindspurt. Opgevallen is haar ook de omkeer bare sportieve mantel, die in twee kleuren te dragen is, de gehaakte wol len mantel en de persianer bontman tel met aan de kraag een aardige constrasterende nertz-versiering. De goede aanpasing van de schoentjes en in het bijzonder de luisterrijke kapsels hebben van deze show een succes gemaakt. Mies Bouwman gaf een feestelijk commentaar op de van haar befaamde ontwapenende manier. Voor de mooie schoentjes was verantwoordelijk de fa. Van Dongen, Breestraat, voor de leuke, soms extra vagante hoedjes: Bontwerkerij en Pelteriienhandel CafésluHing op zondag gaf discussies Mannequin met luisterrijk kapsel in luisterrijke japon. NV. DE CONDOR oi/ssrt f* etsrooKTt Itl i DISTILLEERDERIJ Onder voorzitterschap van burge meester A. Smit vond de eerste ver gadering van de jeugdgemeenteraad van Hazerswoude plaats. De voorzitter heette alle aanwezi gen van harte welkom. Spr. memo reerde, dat tijdens het 25-jarig lus trum van de CHU de suggestie werd gedaan, te komen tot een jeugdge meenteraad en hij had niet gedacht, dat dit in zo'n goede aarde zou val len, dat reeds nu de eerste vergade ring kon plaats vinden. Vervolgens achtte de voorzitter het niet juist, zoals bij de gemeenteraad te openen en te sluiten met gebed aangezien in deze raad geen feitelijke besluiten worden genomen. Dit is uiteraard ook het geval met het af leggen van de eed. Elk initiatief, al dus de voorzitter, wordt op hoge prijs gesteld. Het is jammer, dat de PvdA niet of althans nog niet, in deze raad is vertegenwoordigd. Na dit korte openingswoord wordt overgegaan tot het verkiezen van de wethouders. Na eerste vrije stemming worden de heer P. van der Werf (KVP) en de heer M. J. den Hollan der (CHU) tot wethouders verkozen. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de Ne derlandse jeugdgemeenschap betref fende de actie „Doe Open* vluchte- lingenjaar 1959/1960. Wethouder den Hollander stelt voor, deze zaak ieder in eigen kring te bezien en daarna een comité te vormen buiten de gemeenteraad. De aanvulling van art. 73 der Al gemene Politieverordening van de gemeente waarbij het sluitingsuur van de vergunnings- en verlofslokali teiten op zondag wordt vastgesteld voor wat betreft het Dorp om 6 urn en de Rijndijk om 10 uur geeft enige discussie. De heer M. J. Kaashoek (SGP) vindt dit een stap in de goede rich ting en stelt voor, de café's de gehele zondag te sluiten. Op zondag zijn toch ook de gewone winkels gesloten, waarom de café's dan niet? Wethouder Van der Werf releveert de geschiedenis die tot dit voorstel heeft geleid. Spr. zegt, dat de jonge ren zich niet tevreden stellen met een warme stal en goed voer. Zij zoe ken ontspanning. Spr. denkt ook aan het toerisme, dat de zaken om 6 uur gesloten zal vinden. Er zijn orga nisaties die trachten de jongeren van de straat te houden. Indien de café's gesloten worden op zondag, is het volgens spr. zeker nodig, de Geme- neweg te verlichten om andere ge varen te voorkomen. Wethouder den Hollander zegt, dat men met het sluiten van de café's er nog niet is. De jeugd moet opgevan gen worden, door het organiseren van instuiven, culturele avonden etc. De vergunninghouders zullen door de vervroegde sluiting inkomsten der- Gezelligheid in eigen gezin. De heer A. van der Velde (CHU) is het niet eens met de scheiding, welke wordt gemaakt tussen Dorp en Rijndijk. Spr. kan zich gedeeltelijk met de heer Kaashoek verenigen. In dien de jeugd in de eigen gemeente niet terecht kan, gaan ze naar een andere gemeente. Volgens spr. moet de gezelligheid in het eigen gezin ge zocht worden. De heer B. C. Poot heeft ook be langstelling voor een instuif. Er moet onderscheid gemaakt worden tussen jeugd en ouderen. Spr.. vindt niet, dat het café een plaats van samen komst voor de jeugd is. Principieel gezien is het in het be lang van de jeugd, dat de cafe's zon dags gesloten worden. Ook de heren Van der Haven en Schellingerhout spreken in gelijke zin. De voorzitter is het er mede eens, dat principieel gezien de café's de ge hele avond gesloten moesten worden. De zondagswet regelt een bepaalde materie en wat door hogerhand ge regeld is mag een lager gesteld or gaan niet meer regelen. Het voorstel van burgemeester en wethouders be rust echter op de openbare orde en de veiligheid en niet op de zondags wet. Men moet niet alleen iets ver bieden, maar er moeten dan ook an dere mogelijkheden voor de jeugd geschapen worden. De ouders hebben in deze ook een belangrijke taak en het is niet zo, dat de overheid overal voor moet zorgen. Voor wat betreft het onderscheid tussen Dorp en Rijn dijk wijst de voorzitter er op, dat met de geaardheid van de bevolking rekening is gehouden. De heer Kaashoek zegt, dat Gods woord er is. Men moet niet kijken naar wat de mensen willen, maar naar wat God wil. De heer Van der Werf zegt, dat de activiteiten van de jeugd in goede banen geleid dienen te worden. De heer Van der Velde spreekt over eni ge excessen in andere gemeenten doordat de jeugd niet voldoende wordt opgevangen. Spr. vraagt of in deze gemeente ook subsidie wordt verleend aan jeugdverenigingen en oppert het idee van een dorpsbiblio theek. Nadat de voorzitter nog enige op merkingen heeft gemaakt wordt het voorstel met 7 tegen 5 stemmen ver worpen. Het voorstel tot wijziging van de APV waarbij aan de burgemeester de bevoegdheid wordt gegeven, de cafe's vroeger open te stellen dan*'5 uur wordt z.h.st. aangenomen. Niet zwemmen in bebouwde kom. Het voorstel tot het instellen van een verbod tot het zwemmen in de Burgemeester en Wethouders Jeugd gemeenteraad Hazerswoude. bebouwde kom werpt in het alge meen de vraag op, waarom er dan nog geen gelegenheid is tot 't zwemmen. Voor men het zwemmen in de be bouwde kom verbiedt moet eerst an dere gelegenheid worden geopend. De heer Kaashoek is het met het voorstel eens, ook al uit hygiënisch oogpunt. Tenslotte wordt het voor stel met 7 voor en 5 tegen aangeno men. Naar aanleiding van het voorstel tot het overnemen van een gedeelte van de BW-kade vraagt de heer B. C. Poot, of de overname geschiedt is na dat de verzakkingen aan het licht zijn getreden. De voorzitter antwoordt, dat dit niet het geval is geweest, doch dat bij een nieuwe straat altijd ver zakkingen optreden die hersteld moeten worden. De voorzitter licht vervolgens toe hoe een exploitatiebegroting van een uitbreidingsplan tot stand komt. De heer Van der Velde wil iets weten over de kademuur welke in het uit breidingsplan Rhynenburch is gepro jecteerd, spr. vindt het bedrag van 50.600,nogal aan de hoge kant. De heer Kaashoek meent, dat met een grondprijs van 21,voor particu liere woningbouw deze bouw niet ge stimuleerd wordt. De voorzitter ant woordt dat voor wat betreft die ka demuur dit nog niet is vastgesteld, en geeft een toelichting op het verschil in grondprijs tussen part. bouw en woningwetbouw. De heer Van der Velde vraagt nog iets over het ge projecteerde bedrijfsterrein. Hierna wordt het voorstel z.h.st. aangenomen. Het voorstel tot verkoop van een perceel grond voor de bouw van een groeps-politiebureau en twee wonin gen wordt eveneens z.h.st. aangeno men. Tot leden van de begrotings commissie worden aangewezen de heren Poot, Kaashoek en Van der Haas. Bij de rondvraag informeert de heer S. van der Haas naar de speel- wei in Rhynenburch. De heer R. van Vliet vraagt meer toezicht door de politie op de onzedelijke kleding van mensen die langs de Gemeneweg in de zomer zitten te vissen met de hele familie. De wethouder Van der Werf vraagt naar de stand van zaken met betrek king tot de weg door het Rietveld. Nadat de voorzitter de spreker tot tevredenheid had beantwoord werd de vergadering geslotep. Bij rangeerwerkzaamheden op de spoorwegemplacementen van de staatsmijn „Maurits" is gisteren de 34-jarige E. Meyer uit Echt veronge lukt. Op zeker ogenblik raakte hij tussen twee bumpers bekneld en werd doodgedrukt. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Messchers modehuis en voor de coif fure: Ton Westen. De zaal beloonde de mannequins, de lady-speaker, de pianist, de deel nemende firma's en allen, die mee gewerkt hadden aan de voorberei dingen van deze grote show, met een hartelijke ovatie. Het cabaret werd voortgezet. „Lie ve Lita" gebracht door een der ca baretières was een van de geslaagd- ste liedjes. Het is een brief op rijm aan de antwoord-juffrouw van een damesweekblad. Leuk was ook het liedje, dat het studenten-huizen probleem belicht. De winnaars van het jazz- en songfestival van woens dagavond: „De Gromaldys", traden ook op. Zij bewezen nog eens, dat zij met hun mondharmonica's al een professioneel niveau bereikt hebben. Voorts genoten wij van het optreden van „The Joy-sisters", tweede prijs winnaars, die als keukenprinsessen van de WSL kennelijk haar kans hebben benut om haar zangtalenten op te voeren. Na de verschillende tractaties kwam 't rumoerigste, maar niet min der leuke deel v. d. avond aan bod: quiz o.l.v. Mis Bouwman (me vrouw Timp). Vier dames en vier heren streden achtereenvolgens een sportieve strijd, een soort vierkamp, waarin zij naar aanleg hun krachten maten o.m. in roomkloppen met-brom tol, een hoofd verbinden, tekenen en haring-venten. Het was allemaal erg komiek. De praeses van de burgerij-com missie, Antien Paulen, die aan het begin van de avond al gepleit had voor behoud van het „gastvrije" woord hospita, sprak tenslotte een hartelijk dankwoord aan alle mede werkers (sters) en de genodigden. (Advertentie) VERS GEBRANDE HAZELNOTEN

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4