Si. Agneslyceïsten speelden met overgave een ingewikkelde Octopus Scherp N0LET ruimt op! VRIJDAG 22 JANUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Goede vertolking van familie reünie \7oor een uitverkocht huis is gis- teravond in de Leidse Schouw burg de eerste van twee toneelavon den gegeven door leerlingen van het St. Agneslyceum. Enkele docenten en een gastspeler completeerden de groep tonelisten, die onder regie van pater J. Coenen o.s.c. een opvoering taven van „Dear octopus" van Dodie mith, door Alfred Pleiter bewerkt onder de Nederlandse titel „Die lie ve familie". Hoezeer wij waardering hebben voor de uitstekende prestatie van de ly- ceïsten, in dezelfde mate kunnen wij niet de keuze van het stuk gelukkig prijzen. De opzet was die van een blyspel, maar de grote draad, was tragisch van karakter en bij deze mengeling kan het geringste aanlei ding worden voor een klucht; dit zijn pijnlijke momenten, temeer als de tekst zoek is. Een andere factor bij deze keuze is gelegen in de grote rolbezetting. Bij deze octopus is spra ke van zeventien familieleden met „aanhang" en dan ziet men tegen de ontwikkeling op als een berg. Als deze lawine reeds in het eerste be drijf op de toeschouwer wordt losge laten is het niet te verwonderen, dat men tijdens het laatste tafereel van het laatste bedrijf hier en daar in de zaal gefluisterde pogingen waar neemt om de juiste samenstelling der echtparen en hun kinderen vast te stellen. „Jk weet niet, of ik deze familie haat, of dat ik er dol op ben", zegt de zoon des huizes tegen de ge zelschapsdame als alle leden bij el kaar zijn op het landhuis van de Randolph's om er het gouden huwe lijksfeest te vieren van Charles en Dora. Het is een uiteenlopend gezel schap: de vier kinderen van Char les en Dora, Margery, Cynthia, Ni cholas en Hilda, tante Belle zuster van Dora die zelfs op hoge leeftijd haar amoureuze gevoelens ten op zichte van haar zwager niet verbergt de kleinkinderen, een alleraardigst stel, Edna de schoondochter van 't gou den paar, reeds weduwe en in de ban van de ongetrouwde Nichoals, de ge zelschapsjuffrouw Fenny, die al tien jaar in het huis woont en door ieder een gewaardeerd wordt, behalve door Edna, die in haar een mededingster ziet. Behalve de kleinklinderen en groot vader Charles kent iedereen het pro bleem van het ouder worden; dit weegt zwaar, en de schrijver laat geen moment voorbijgaan, hier de aandacht op te vestigen. Daarbij komt nog, dat niet iedereen zo gelukkig is als men zich voordoet: tante Belle vecht wanhopig om haar tweede jeugd te rekken, Cynthia is 3.7, heeft een „verleden" van zes jaar en is bang van het denkbeeld, een vrouw van middelbare leeftijd te worden, en het huwelijk tussen Margery en Kenneth is niet veel meer dan een formele kwestie. Maar de kleinkin deren, die ronddartelen, en het op treden van Nicholas zijn verademin gen tijdens deze familiereünie. Voor ons waren dit de enige werkelijke vangarmen van de familie-octopus, maar Dodie Smith zal het wel an ders hebben gezien. Waar alles evenwel om draait en hier prevaleert het bliispel is Fenny, de gezelschapsjuffrouw, die in hoge mate verliefd is op Nicholas, hoewel deze daar geen weet van heeft. De intrige zullen wy niet verder uit de doeken doen, want vanavond is de tweede opvoering, waarvan wij bij voorbaat het succes verzekerd ach ten, want de meisjes en heren heb ben zich totaal aan de door hen op genomen atak gegeven, een overgave een beter stuk waardig. r\e glansrollen waren die van Ni- cholas, uitstekend en rolvast weergegeven door de heer K. J. A. Bots, Cynthia, het zorgenkind, met veel gevoel en levensecht vertolkt door Joke v. d. Poel, de trouwe Fen ny, die zich niet schaamt voor haar gevoelens, zeer aannemelijk gemaakt door Nelleke Verberg, en Hilda, de ongetrouwde dochter, een succesvolle zakenvrouw, maar erg neurotisch in h^ar optreden met telefoons en vlie gen, gespeeld door Joke Nouwens, die een het spijt ons dit van haar te moeten zeggen meesterlijke oude vrijster was. Volkomen thuis op de planken toon den zich Ludy Boekraad, als Mar gery I-Iarvey, en Marietje Kuyven- hoven als het dienstmeisje Nanny. Een zware taak ook vervulde Car- la v. d. Meer als de zorgzame en bab- belgrage grootmoeder Dora, een op gave overigens waar zij zich zeer goed van kweet. Mr. N. P. A. van Maarle was cle rust zelve als groot vader Randolph, er was letterlijk niets, waarover hy zich opwond; een grootvader om jaloers op te zijn. Van de overigen bleef niemand onder de maat: Ria Hubers speelde ingetogen de ongenaakbare Edna, Truus Schinck was een jeugdige tante Belle, die volgens Nicholas als gips aan elkaar hing, de heer L. R. M. Warnars, de gastspeler, die van Ken neth Harvey een buitengewone fi guur maakte en zich charmant uit de moeilijkheden redde als een souffleuse de zaak niet meer kon bijbenen; Ma ria Witteman en de heer W. W. San ders waren het echtpaar Laurel en Hugh Randolph en Gertrude werd getekend door Mieke van Helle mond. "Weel plezier hebben we gehad om Y de jonge kleinkinderen: Carla Herüer maakte onbevangen van Bill Harvey een levenslustig kereltje en potlood No. 526. Horizontaal: 1. hoogland in Midden-Azië, 9. duw, 10. vaarwel, 11. afkorting van lumen, 13. deel van een boom, 15. meisjesnaam, 16. bij woord, 18. stap, 20. niet een, 22. zaadkorrel van een vrucht 24. gras soort, 26. bedektbloeiende plant, 29. bereide dierenhuid, 31. munt in China, 32. maandstand, 34 zuiver, 30. japon der 18de eeuw, 37. voor lichting. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. ontken ning (Eng.), 4. kwinkslag 5. mu zieknoot, 6. meisjesnaam, 7. zwem vogel, 8. stop van een vat of buis, 12. insekt, 14. hoofddeksel, 17. keu kengerei, 19. snoer van een hengel, 21. water in Limb., 23 doortochtgeld. 25. kleverige zelfstandigheid, 27. geit, 28. vruchtje, 30 meisjesnaam, 33, dam langs een water, 35. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 525. Horizontaal: 1. mechanica, 8. arm, 9 net, 10. Se, 11. Don, 13. Lt, 14. reëel, 16. eden, 17. demi, 18. ketel, 20. ui, 22. nor, 23. Eu, 24. Ida, 26. cru, 27. notariaat. Verticaal: 1. masteluin, 2. ere, 3. Cm, 4. aloë, 5. in, 6. cel, 7. attribuut, 11. Denen, 12. neder, 14. rek, 15. lel, 19. toer, 21. ido, 23. era, 25. at, 26 Ca. Leidse Universiteit Geslaagd: voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren J. H. A- Teuljngs te Den Haag en F. V. J. Hollman te Den Haag; voor het Notarieel ex. Ie ged. de heer J. E. A. Eijckelhof te Den Haag; voor het cand. ex Ned. Recht de heren A. J. Eijkman te Gouda, R. Nouwen te Rotterdam, J. J. Kroes kamp te Hilversum, P. K. M. Cre- mers te Haarlem. J. F. Hubeek te Leiden, P. A. Wackie Eijsten te Den Haag, J. G. Geene te Schoonhoven, M. B. Bolle te Rotterdam, F. H. B. Berger te Den Haag, H. H. Baren- drecht te Den Haag, A. W. de Haas te Eindhoven, J. Stam te Leiden, F. S. Verhagen te Bussum en K- Rijpma te Schiedam. Leidse Agenda VRIJDAG. 22 JANUARI Industriescbap „De Grote Polder", vergadering. Raadhuis Zoeterwoude, 4 uur nam. Genootschap Nederland-Engeland. „Murder in the Cathedral", De Doe len, 8 uur nam. „Vrienden van de Lakenhal". Le denvergadering en bezichtiging nieu we aanwinst. De Lakenhal, 8 u. nam. V.V.S.L. Viering twaalfde lustrum. Taptoe door K.M.K. en jachthoorn- korps garderegiment Jagers. Pieters kerkhof, half negen nam. St. Agneslyceum. Toneelavond in de Schouwburg. 8 uur nam. R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Jeugd- E.H.B.O.-cursus, R.K .Lyceum, Ma- riënpoelstraat, 3 uur nam ZATERDAG, 23 JANUARI „Tot Ieders Genoegen". Blijspel: „Butler by mijn vrouw", Schouwburg 8 uur nam. Transportarbeiders „St. Bonifacius" en houtbewerkers „St. Antonius", ge zamenlijke feestavond. St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam- APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Aquarellen en tekenin gen van Sierk Schroder en Ameri kaanse grafiek. Werkd. 104 uur; zon- en feestd. 14 uur (tot 17 jan.) Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: tentoonstelling „Ook dit is Japan". Werkd. 104 uur: zondags 14 uur (tot 28 februari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto-tentoonstelling P. H. Goede. Werkd. 25 uur nam. (tot en met 30 januari). BIOSCOPEN De films in de week van 2229 januari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Eiland in de zon", 14 jaar. (gewijzigde aanvangstijden) (Honderd.: „Viva Zapata" 14 jaar). Lido: „The nuns story", 14 jaar. Luxor: „Aan de Rivièra", 18 jaar. Studio: „Helden", 14 jaar. Trianon: afgekeurd. Rex: „Ciske de Rat", 14 jaar. de eigengereide Flouncy werd kittig gespeeld door Helen Scholte; Tineke Witteman tenslotte het weesje Scrap, zich volkomen bewust van de ern stige achtergrond van haar rol. De rector, drs J. J. A. Zonneveld, bracht aan het einde van de voorstel ling de dank van allen over en wen ste de uitvoerenden geluk met het succes. Hij had respect voor de bui tengewone inspanning, vooral tijdens de laatste dagen, waarmee men zich de moeilijke rollen had ingedacht en ingeleefd. „Sommige facetten van de volwassenheid kunnen echter moei lijkheden opleveren", aldus rector Zonneveld, „deze hindernissen moes ten met hulp van de souffleuse over wonnen worden." De dames werden bovendien gehuldigd met bloemen; pater Coenen kon zich niet aan de lof onttrekken en moest een ovatie en bloemen verwerken. De souffleuses Joke Witteman en Lia Hooyman hebben niet op haar lauweren kunnen rusten, maar van avond kunnen ze het wellicht wat kalmer aandoen. De grime werd ver zorgd door de heer W. A. M. Hop- pezak, de décors waren van de Leid se Schouwburg en W. Beyne te Am sterdam. De voorstelling werd o.a. bijgewoond door deken W. P. M. Haring. K O - Film v. d. maand; „Mijn Vrouw is een Heks" Voor de leden van de Leidse Volks universiteit K. O. werd gisteravond in Casino de film van de maand ver toond. Het was „Mijn vrouw is een Heks" van de vermaarde Franse re gisseur René Clair. Clair maakte deze film, toen hij tijdens de bezetting in de Verenigde Staten verbleef. Het is dus geen recent werk maar het heeft de toeschouwers niettemin opnieuw geboeid. Het is de geschiedenis van een va- der-tovenaar en zijn dochter-heks, die in lang vervlogen tyden op de brandstapel hun leven hebben be ëindigd- Ze komen nu terug omdat ze gezworen hebben, zich te wreken op de nakomelingen van hun rechters. Ze kiezen daarvoor een veelbelovend nazaat, die gouverneur wil worden en die bovendien op het punt staat, zich in het huwelijksbootje in te schepen. De heks neemt de gedaante aan van een beeldschone jongedame. Dat maakte het de eouverneur-in-spé wel heel erg moeilijk. De uitwerking van dit verhaal is in handen van René Clair al even humoristisch gewor den als het gegeven was. Clair heeft van zijn film gebruik gemaakt om door verschillende grapnige persifla ges op Amerikaanse toestanden in de politiek en rond de bruilofsgasten met Franse geest de draak te ste ken. Het is een goedmoedige maar fijn zinnige soort van soot geworden, die de bezoekers met bewondering en verrukking hebben geproefd. Burgerlijke Stand Geboren: Lena Maria dr van P. G. Verbruggen en P. Cornet; Carla dr van J. Gortzak en C. M. van Leeu wen; Siemon Pieter zn van D. Gille- baart en J. J. Burgerhout; Cornelia Wilhelmina Martha dr van P. Ken nis en M. A. M. Koek; Lucien Mar cel zn van H. J- van Meurs en A. Hodde; Gerardus Adrianus Maria zn van P. J. Sassen en E. M. M. Pieter- se; Johannes Herman zn van W. van der Zwart en A. Ouwersloot; Johan na Maria Theodora dr van G. H. Ol- theten en M. W. C. Verheijden; Eli sabeth Anna dr van A. Brandt en G. van Polanen. Gehuwd: P. J. Springer en H. M. van Es; J. Ritskes en R. v. d. Veer; J. I. Eradus en C. Hartkoorn; J. N. Ket en R. Moonen. Overleden: A. Osseman 70 jr. man; J. Logeman 23 jr, vrouw; F. J. ten Hoeve 51 jr, weduwe van P. van der Windt; P Otgaar 74 jr, man; A J. Brughuis 34 jr, man. Elk jaar organiseert „Verbum Dei" te Leiden een vrolijke avond voor de schapenweiders en hun introdu- cees uit dankbaarheid voor het feit, dat de opbrengst van het schapen weiden ten goede komt aan het werk dat „Verbum Dei" verricht. Zo ook gisteravond in de Stadsge hoorzaal waar ruim elfhonderd be langstellenden uit de omgeving van Leiden bijeen waren gekomen. De heer H. Aalders, bestuurslid, sprak een openingswoord, waarna de to neelgroep van de Professorenwijk te Leiden het reeds beproefde daverend leuke blijspel „Haar laatste wil" op voerde. Het publiek heeft er van ge noten, evenals van het bal, dat daar na werd gehouden op muziek van 'n band en onder leiding van de heer Evert Castele in. Aan de polonaise werd door jong en oud meegedaan. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 23 januari 1960 tot en met 5 fe bruari 1960 ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken (Stad huis, kamer 111) voor een ieder ter inzage zal liggen een partieel uit breidingsplan „Leiden-Meerburger- polder", herziening 1960, met de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften, vastgesteld door de Ge meenteraad in zijn vergadering van 18 januari 1960, met intrekking van het voor dat gebied geldende par tiële uitbreidingsplan „Leiden-Meer- burgerpolder", vastgesteld bij raads besluit van 27 maart 1950, no. 56, en van gedeelten van het uitbreidings plan der gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 november 1933. Leiden, 21 januari 1960 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT Enorme koopjes OVERHEMDEN (iets vuil) v.a. 3.29 P YAM A'S 8.97, ƒ9.74, enz. Restanten HOEDEN v.a. ƒ2.74 Spotkoopjes in SHAWLS en DASSEN Wollen VESTEN en PULLOVERS v.a. ƒ10.— Restanten FALCON JASSEN met grote kortingen van 20% tot 50%. BOTERMARKT 8—9 HAARLEMMERSTRAAT 206 (Advertentie) De heer Antonius Dirksen te Lei den werd vanmorgen onderscheiden met het bonds-insigne naar aanlei ding van zijn veertigjarig jubileum van de afeling Leiden van de Ned. Katholieke Grafische Bond. ALPHEN AAN DEN RIJN SCHILDER BIJ REPARATIE VAN DAK GEVALLEN Donderdagmiddag omstreeks vier uur is de 60-jarige gehuwde huis- sohildersbaas, de heer H. M. v. Kee- ken te Alphen aan den Rijn van een dak gevallen en korte tijd daarna overleden. De heer Van Keeken, die in de Van Dijkstraat nr. 5 woonde, was bezig een ruit te zetten in het raam van een dakkapel van de nabij gelegen woning van ds. W. Wij ma. De schil der maakte een val van ca. 7 meter. De oorzaak kon niet worden achter haald. Aangenomen wordt, dat hij is uitgegleden. AARLANDERVEEN HULP AMSTERDAM „NOORD" Op voorbeeldige wijze heeft de burgerij van deze kleine plaats haar medeleven betuigd met de door het water getroffen Tuindorp. Een spoe dig gevormd comité uit alle kerke lijke gezindten heeft met behulp van enkele zeer actieve dames een lijst- collecte gehouden, welke de som van 1322,35 opbracht. Dit betekent, dat elke inwoner van Aarlanderveen on geveer één gulden heeft bijgedragen voor het verdronken dorp. Loemoemba toch vrij? Patrice Loemoemba, de leider van de militante vleugel van de Kongo lese nationale beweging, is donder dagochtend te Stanleystad tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens ophitsen van negers tot ge welddaden in oktober j.l. De Kongolese nationale beweging wenst onafhankelijkheid voor Bel gisch Kongo. Dit vonnis betekent, dat Loemoem ba niet zou kunnen deelnemen aan de Ronde-Tafelconferentie over Kon go welke woensdag te Brussel is be gonnen. Naar donderdagavond echter in Kongolese delegatiekringen in Brus sel werd vernomen, zou Loemoemba op vrije voeten zijn gesteld. Hij heeft reeds drie maanden in voorarrest doorgebracht. De zeven afgevaardigden van de beweging van Loemoemba hadden donderdagochtend in Brussel mede gedeeld. niet aan de R.T.C. over de Kongo te zullen deelnemen, indien Loemoemba niet op vrije voeten zou worden gesteld. In het bericht oVer de vrijlating wordt niet gezegd of Loemoemba naar Brussel zal mogen vertrekken om alsnog aan de woensdag begon nen besprekingen deel te nemen. In Argentinië zyn donderdag tienduizenden Kerst, en Nieuwjaars kaarten bezorgd, die waren vertraagd door een staking van de postbeamb ten van bijna een maand. Het zal naar schatting minstens tien dagen duren voordat de achterstand van omstreeks 100 miljoen poststukken zal zijn weggewerkt. ADENAUER BIJ DE PAUS Paus Johannes heeft hedenochtend de Westduitse bondskanselier dr Konrad Adenauer in afficiëie audi ëntie ontvangen. In acht auto's, met de Duitse zwart-rood-gouden en de pauselijke wit-gele standaards, wer den de kanselier, zijn minister van buitenlandse zaken von Brentano en andere leden van zijn gevolg van het hotel door Rome naar Vaticaanstad gebracht. Een driehonderdtal Itali aanse politiemannen stonden bij de toegang naar het Vaticaan en op het Sint-Pietersplein op wacht. Het was koud maar zonnig weer. Spionage-proces in Bonn Voor het Westduitse federale hoog gerechtshof te Bonn begint maandag het eerste spionageproces, waarbij een officier van de Westduits strijd krachten is betrokken. De voornaamste beklaagde is de 34- jarige luitenant-ter-zee eerste klasse Horst Ludwig, die Navo-geheimen, speciaal op het gebied van de duik- bootbestrijding, aan een vreemde mo gendheid naar verluidt de Sow- jet-Unie zou hebben uitgeleverd. Bij het vooronderzoek is gebleken, dat Ludwig, die op 2 oktober 1958 werd gearresteerd, tijdens zijn studie in dé Oostduitse stad Jena voor de Amerikaanse geheime dienst werkte. Hij werd al spoedig ontmaskerd en kreeg toen het voorstel om voor de Russen te gaan werken, hetgeen hij aanvaardde. Als straaljagerpiloot by de West- Duitse luchtmacht kreeg hij daarna een opleiding in Noord-Amerika en Engeland. In de Bondsrepubliek te ruggekeerd, werd hij bij een mislukte landing op een vliegdekschip zwaar gewond. Zijn gezicht werd zó ver minkt, Jat hij voortaan een neus van plastiek moest dragen. Hij ging zich specialiseren in de strijd t gen duik boten en men vreest, dat hij op dit gebied geheimen van de geallieerden heeft uitgeleverd. De Westduitse geheime dienst kwam iiem op het spoor, doordat het opgevallen was dat hij grote sommen geld besteedde aan zijn vriendin, de 19-jarige Schotse schoonheidskonin gin June Gilbert. Hij werd aangehou den toen hij met een auto op weg was naar Berlijn. Met hem zullen de 33-jarige boots man van de marine Fritz Briesse- meister en een zuster en een zwager van Ludwig terechtstaan. Op gironummer 9575 van het Ram penfonds was de stand vanmorgen 324.542,95 en op het gironummer Watersnood Amsterdam (768) was vanmorgen de stand ƒ204.756.00. Dat betekent, dat in totaal de hulp voor de gedupeerden van de waters nood in Tuindorp Oostzaan toenam met meer dan ƒ185.000 gedurende 't laatste etmaal. De' stand van het totaal is nu gekomen op 529.298.95. SPORT VOETBAL JAARVERGADERING UVS Nu de zaken inzake het conflict in UVS zo staan, dat het nog wel enige weken zal duren alvorens in deze een beslissing is genomen, wil het UVS- bestuur de gewone verenigingszaken vam de jaarvergadering zo spoec?^ mogelijk afwikkelen. Daartoe is een nieuwe jaarvergadering uitgeschre ven op dinsdag 9 februari, des avonds 8 uur in „De Burcht". Het UVS- elftal voor de wedstryd tegen Roda Sport is als volgt samen gesteld: Van Duyl, Kluivers, van Leeuwen. Th. v. Kampen, Hak, De- vilee, Verkuylen, W. Bekkering, Rijs- houwer, C. v. d. Zeeuw, W. v. Kampen De perscommisie van de VVSL te Leiden verzoekt ons te berichten dat de taptoe van de Koninklijke Mili taire Kapel en het Jachthoornkorps vanavond op het Pieterskerkhof in elk geval doorgaat, evenals het vuur werk op het Schuttersveld om half tien. VOORSCHOTEN THANS DE HELE LEIDSEWEG 50 KM. De burgemeester van Voorschoten laat hierbij de bewoners van de Leidseweg weten, dat thans van G.S. bericht is ontvangen, dat de limiet van 50 km snelheid thans zal gaan gelden voor de gehele Leidseweg, dus nu ook voor het gedeelte vanaf de Hofweg tot aan de Vink. De bor den met de aanduiding 50 km. zul len dus worden verplaatst! Feestavond LTB In het Bonds- gebouw aan de Leidseweg kwamen de LTB-ers van de afd. Voorschoten bijeen voor een grootse feestavond. De heer A. Q. Doeswijk mocht niet alleen de leden verwelkomen, maar ook hun huisgenoten en bovendien nog een groot aantal genodigden w.o. afgevaardigden van huize Beren- steyn, bestuursleden van zusterorga nisaties zoals St. Deus Dedit, de mid denstandsvereniging, de KAB, het Vrouwengilde. Daarna kwam „De Leidse Comedie" voor het voetlicht met Potasch Perlemoer op vakan tie, die de toeschouwers weer lieten schateren van het lachen om de moeilijkheden en verwikkelingen, waarin deze beide zakenlieden weer terecht kwamen! Er is uitbundig ge lachen en daar was het toch maar om begonnen. De moeilijkheden met het doek in het begin konden de lachspieren al vast los maken, maar er kon toch werkelijk meer gelachen worden om de inhoud van het stuk en om het door de groep uit Leiden geleverde spel. Het geheel had een vlot verloop. Een flinke loterij kon op deze avond niet ontbreken en och, al was het wat laat om te beginnen een dansje tot besluit hoorde er toch ook nog bij. Op de muziek van de Johny Wimtils ging het er vrolyk aan toe. R.K. Instuif Zaterdagavond 23 jan. a.s. organiseert de r.k. instuif van Voorschoten een dansavond met muzikale medewerking van „The Game Breakers". Om te voldoen aan een grote behoefte heeft de r.k. in stuif een tafeltennisclub opgericht voor de leden. Liefhebbers hiervoor kunnen zich zaterdagavond melden bij het bestuur. HILLEGOM NIEUW GEBOUW COPEX AANBESTEED Door het architectenbureau Paar- dekooper-Barnhoorn te Lisse werd, namens de directie van het „Copex- expeditiebedrijf U. A." een onder handse aanbesteding gehouden voor de bouw van een nieuw bedrijfspand. Inschrijvers waren: firma Bik en Breedeveld uit Leiden, 298.500; fa. Veenman en Vink uit Hillegom, 296.900; fa. Reynierse, Overveen, ƒ293.800; C. v. d. Wiel Czn., Noord- wijk, 287.000, Gebr. v. d. Putten, Heemstede, f 283.900 en de Lange en Van der Plas uit Oegstgeest, 277.600. De gunning werd nog aangehouden. KATWIJK BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING Op de Wassenaarseweg had, in de nabijheid van het vliegveld, een ern stige aanrijding plaats tussen een motorrijder en een bromfietser. De bromfietser, een 16-jarige jongen uit Katwijk, kwam daarbij zo ongeluk kig terecht, dat hij een zware hoofd wond en een heupfractuur opliep. Per ambulanceauto van het vlieg veld werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Naar we vernemen, was zijn toestand, na operatief ingrijpen, bevredigend. Ook de motorrijder, een inwoner van Katwijk, kreeg een hoofdwond, doch kon na te zijn verbonden, huiwaarts keren. SASSENHEIM Stuurloos op de weg. Op Rijks weg 4 reed gistermiddag tegen vie ren mevr. M. C. R. uit Warmond met haar auto op de westelijke rijbaan, met een snelheid van 90 km. Ter hoogte van de Sassenheimer brug raakte haar stuurinrichting defect, waardoor zij met grote snelheid door de scheidingshaag reed, dwars de oostelijke rijbaan overschoot en in het naast het rijwielpad gelegen struikgewas belandde. De bestuur ster kwam er wonder boven wonder met de schrik vanaf. De zwaar be schadigde auto werd door een takel wagen weggesleept. Jubileumconcert Chr. Mannenkoor. Ter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan, geeft 't „Sassenheim's Chr. Mannenkoor" op dinsdag 26 januari a.s. in de Geref. Kerk een jubileum concert met medewerking van Caro line van Dorpvan Heijningen, so praan, Annie Hermes, alt en Nanne de Vries, bas. Instrumentale medewerking ver leent W. van Duin, klarinet en aan de vleugel P. van Zoen. Het geheel staat onder leiding van Job. de Vries. NOORDWIJK NOORDWIJK HEEFT EEN EIGEN R.K. INSTUIF Ongeveer vijf jaar geleden zijn in de bollenstreek R.K. instuiven op gericht en wel in Noordwijkerhout en in Sassenheim. Deze zijn door de jongelui uit Noordwijk steeds met veel enthousiasme bezocht en het valt dus niette verwonderen, dat men ook in Noordwijk een R.K. In stuif heeft opgericht. Op de eerste bijeenkomst van deze afdeling, zon dagavond 24 jan., een balavond in het Casino, spelen „The Stork Town Dixie Kids" uit Den Haag. Het bal begint om 8 uur. De opzet van de Instuif is om de R.K. jongeren, meis jes vanaf 17 jaar en jongens vanaf 18 jaar, een gepaste gelegenheid te geven voor ontspanning, maar daar naast ook culturele ontwikkelings avonden te bezorgen. HUIS-AAN-HUIS COLLECTE VOOR WATERSNOOD-SLACHTOFFERS Zaterdag 30 januari a.s. zal de afd. Noordwijk van het Ned. Roode Kruis alhier een huis-aan-huis collecte houden ten bate van het Nationaal Rampenfonds. De opbrengt is be stemd voor de slachtoffers van de watersnood in Amsterdam-Tuindorp. Collectrices en collectanten kunnen zich opgeven bij de heren P. Verhoef Quarles van Uffordstraat 32, telef. 2290 en J. M. Huijbers, Henr. Roland Holststraat 20, tel. 3415. ZOETERWOUDE D.O.S. Hoewel er over het alge meen niet meer zoveel kaart gespeeld wordt blijven de kaartavonden in het Don Boscohuis nog steeds een groot evenement. De gezellige sfeer van de zaal werkt daaraan mede en zo verwacht het bestuur van DOS a.s. zaterdagavond zeker een 50 tal deelnemers. De laatste keer waren er al 36. Het gaat goed met DOS en het be gint er op te lijken, dat de glorietijd van de St. Joseph Gezellen weer zal opleven. De anwezigheid van de moderator en zijn boeiende epiloog op het eind van de avond wordt een band, die de jongelui steeds meer bindt.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2