Makarios verwerpt Britse eisen Jaarvergadering Kath. Bond van Muziekgezelschappen in. Z.-Holland Fries dorp door geelzucht getroffen Oorzaak sterfgevallen Eindhoven nog raadsel Op de grond; toch in de wolken CAO kleinmetaal goedgekeurd In brandende auto omgekomen Oudenbossche politie was te punctueel Vrachtauto tegen transiormatorhuis Advocaat beschuldigd van moord DINSDAG 19 JANUARI 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 Toenemende waardering amateur muziekbeoefening De afgevaardigden van de mu ziekgezelschappen die aangesloten zijn bij de R.K. bond in de provincie Zuid-Holland kwamen te Leiden in „De Harmonie" bijeen voor het hou den van de jaarvergadering. Van 23 harmonie- of fanfarecorpsen waren afgevaardigden aanwezig. Dat was circa 70 procent van de aangesloten corpsen. Door de voorzitter, de heer C. A. Volgering te Langeraar, werd het openingswoord gesproken. Hierin werd de geest, adviseur, pastoor C. P. de Wit te Den Haag, de leden van het bondsbestuur en de afge vaardigden der aangesloten vereni gingen een hartelijk welkom toege sproken. Terugziende op het afgelopen jaar herinnerde de voorzitter aan de ge slaagde muziekexamens die werden gehouden. En verder aan het federa tieve bondsconcours dat door vrucht bare samenwerking van zeven corp sen uit de bollenstreek op voortref felijke wijze werd georganiseerd. De concertwedstrijd vond plaats te Hil- legom in de prachtige concertzaal van Treslong en de drumband-wed strijd werd gehouden op het sport veld van WSB van de Bavo-stich- ting te Noordwijkerhout. Het fan fare-corps Excelsior te Noordwijk ontving dank voor de waardige ver tegenwoordiging van de Z.-Hollandse bond op de landelijke kampioens wedstrijd van de R.K. federatie die te Eindhoven werd gehouden. Ver volgens besprak de voorzitter het contact, dat bestaat tussen de pro vinciale muziekbonden en met de culturele raad in Zuid-Holland. Door dit contact komen de adviezen tot stand aan het provinciaal bestuur ter zake van de amateuristische mu ziekbeoefening in de sector harmo nie en fanfare-wezen. Als eerste re sultaat was de garantie van de pro vincie voor de concertwedstrijden tot stand gekomen. Hierdoor wordt de mogelijkheid tpt het houden van goede wedstrijden ten zeerste be vorderd. Uit het Anjerfonds van het comité zomerpostzegels is aan de bond een bedrag toegekend. Verder zijn in de culturele raad met de organisaties besprekingen gaande ter zake van een leerlingenopleiding en is een enquête in voorbereiding tot het ver krijgen van een zo volledig mogelijk inzicht in de stand van zaken ten aanzien van de harmonie- en fan farecorpsen in deze provincie. Met vreugde maakte spr. gewag van een toenemende waardering voor de muziekbeoefening door amateurs. Een bewijs hiervoor is, dat in de af gelopen zomer een avond werd be stemd voor harmonie- en fanfare corpsen uit de vier landelijke orga nisaties in het Kurhaus te Scheve- ningen bij het Holland Festival. Door de bondssecretaris,'de heer J. van Dijk, werd een uitgebreid jaarverslag voorgelezen. Alle be langrijke feiten uit het organisatie leven van het voorbije jaar kregen aandacht. Er werd een bezorgde toon aangeslagen omdat over het alge meen een geringere belangstelling bij de jeugd valt waar te nemen voor muziekbeoefening. Het aantal aan gesloten verenigingen bij deze bond onderging geen verandering. Bij de katholieke federatie is er steeds vooruitgang. Het aantal georgani seerde corpsen is de zeshonderd ge passeerd. Bij de muziekexamens van de Z.-H. Bond slaagden van de 53 candidaten er 47 voor het diploma A, B, C of D. Het financiële verslag van de bonds-penningmeester werd zeer gunstig ontvangen. Uit het cijferma teriaal viel te constateren, dat de bond ook in dit opzicht kerngezond is. Er kon weer een batig saldo ge boekt worden en ook het reserve fonds werd in het afgelopen jaar versterkt. De controle van de administratie en het beheer was opgedragen aan de afdelingen Hillegom en Noord- wijkerhout. Namens de commissie rapporteerde de heer Broekhof te Noord wij kerhout gunstig. Nadat en kele inlichtingen terzake van de re kening waren gevraagd en gegeven, werd het voorstel tot goedkeuring van de rekening over het boekjaar 1959 en het verlenen van decharge aan de penningmeester met algeme ne stemmen aangenomen. Bij de mededelingen werd door de voorzitter een nadere uiteenzetting gegeven betreffende het toegezegde bedrag van de zomerpostzegels. Dit bedrag zal worden aangewend tot repertoire-verbetering van de ver enigingen. In overleg met het co mité voor zomerpostzegels zal uit dit bedrag aan verenigingen die een 25, 40, 50, 60, 75 of honderdjarig bestaansfeest vieren, vijftig gulden worden geschonken voor dit doel. In de loop van het jaar mochten een viertal personen, betrokken bij het besturen van de korpsen een ko ninklijke onderscheiding ontvangen. Namens de bond feliciteerde de voorzitter de heren Paardekoper te Zoeterwoude, P. v. d. Geer en B. Zwetsloot te Voorhout en P. M. Kokshoorn te Warmond. De over leden heren W. v. Leeuwen, dirigent, en Van Lochem, voorzitter van Glo ria in Excelsis Deo te Nootdorp, werden herdacht en voor hun ziele- rust werd gebeden. De begroting voor het verenigings jaar 1960 werd na een enkele toe lichting met algemene stemmen vast gesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. v. d. Schot en G. W. Warmenhoven resp. te Delft en te Noordwijk bij acclamatie herkozen. Bij de bestuursvoorstellen werd aan het bestuur machtiging gegeven, ook dit jaar weer muziekexamens te organiseren. Voor zover op dit ogenblik was te voorzien zullen twee dagen nodig zijn. De data der exa mens zullen spoedig worden vast gesteld en bekend gemaakt. Voor het organiseren van het fe deratieve bondsconcours, t. w. de concert- en drumbandwedstrijden waren twee gegadigde verenigingen. Juliana te Stompwijk wilde het doen ter gelegenheid van het 50-jarig be staan en Arti et Religioni te Langer aar ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Het was Stompwijk dat werd aangewezen voor de organi satie nadat Langeraar had medege deeld dat een gouden feest meer recht gaf op deze eer, althans naar hun mening en zij zich dan ook te rugtrokken. Stompwijk vond dit een sportieve geste en was daar dank baar voor. Zo zal Juliana te Stomp wijk dus het gouden feest mogen vieren met het concours. De rondvraag leverde besprekin gen op die ten gevolge zullen heb ben, dat voortaan het jaarverslag van de bondssecretaris aan iedere vereniging zal worden toegezonden, alsmede dat van iedere vereniging 'n exemplaar van het jaarverslag zal worden toegezonden aan het secre tariaat van de bond, zodat het bonds bestuur gemakelijker een inzicht kan verkrijgen van wat er in de ver eniging omgaat. De geest, adviseur sprak de ver gadering toe waarbij hij vooral be nadrukte dat het om verschillende redenen van belang is, dat de mu ziekverenigingen in katholiek ver band zijn georganiseerd. De voorzitter kreeg van de heer Jeukens nog een dankwoord voor de vlotte en aangename leiding van de vergadering. Tot besluit werd door de voorzit ter een opwekkend woord gesproken om altijd medewerking te verlenen en om zoveel mogelijk dit jaar deel te nemen aan het concours. Hele gezinnen in Nijega naar bed Een geelzucht-epidemie heeft het dorpje Nijega in de gemeente He- melumer Oldephaert in de zuid-west hoek van Fiesland in haar greep. Hele gezinnen zijn reeds door deze besmettelijke ziekte aangetast en de moeilijkheden laten zich dan ook wel raden. Geelzucht-patiënten moe ten enige weken in bed blijven en een bepaald dieet gebruiken. Dikwijls nemen de leveranciers de bestellin gen op aan het ziekbed. Bakker en kruidenier zijn nog niet besmet. Men maakt zich er wel ongerust over hoe lang de normale gang van zaken in het dorp nog gehandhaafd kan blij ven met zoveel ziektegevallen. Dokter S. Westra uit Balk, die ook het dorpje Nijega onder zijn uitge breide praktijk telt,, heeft handen vol werk aan de vele patiënten. De ziekte is een uitvloeisel van de griep, die velen opliepen in de natte mistige periode aan het eind van het vorig jaar. Men hoopte toen, dat Gemeentebestuur Zoeter meer Noodtoestand door gebrek aan Citosa chauffeurs Het gemeentebestuur van Zoeter- meer heeft een telegram gezonden aan de minister van verkeer en wa terstaat en aan de minister en de staatssecretaris van economische za ken, waarin het verzoekt om maatre gelen „die een einde maken aan de noodtoestand, ontstaan door de in krimping van de busdiensten van de N.V. „Citosa" te Boskoop". Ket open baar vervoer naar en van omliggen de gemeenten is hierdoor onvoldoen de geworden. Zoals is gemeld, besloot de „Cito sa" tot de inkrimping wegens gebrek aan chauffeurs, welk gebrek een ge volg zou zijn van de salarisschaal die op dit gebied van toepassing is. door de vorst de kwade bacteriën zouden verdwijnen, echter tever geefs. Wel een geluk voor de be woners van het dorp is de omstan digheid dat de meesten van de land bouw leven. Men hoopt nu deze epi demie vóór de aanvang van de werkzaamheden weer te boven te zijn. De geelzucht is echter ook reeds in de omgeving geconstateerd, doch niet in die mate als in Nijega. Voor al jeugdige personen blijken vatbaar te zijn voor de ziekte. In verschei dene klassen op de school staan al heel wat banken leeg. Het onderwij zend personeel is nog steeds op de been gebleven. Men denkt er daarom nog niet aan de school te sluiten. No g steeds ontvangt de Eind- hovense politie brieven van families, die in de dood van de drie broers Van Heusden te Eindhoven soort gelijke verschijnselen menen te her kennen, als die zich hebben voorge daan in hun eigen omgeving. Maar bij nader onderzoek vallen steeds meer van die aangiften af. De Rotterdamse kinderen, bevoor- beeld, leden aan bloedvergiftiging, het drama te Montfoort heeft te wei nig gemeen, met dat te Eindhoven, en ook een geval te Mehrlngen, dat gisteren bij de Eindhovense politie gemeld werd hevig gezwollen hals, keel en tong wijkt sterk af van de gegeven symptomen. Het wachten is nog op vergelij kingsmateriaal uit Amsterdam, waai* vier soortgelijke gevallen werden ge meld. Inmiddels hebben het gerechtelijk laboratorium te Den Haag en het laboratorium van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Utrecht nog steeds niet hun gezamenlijk rap port uitgebracht. Het kan eerst over veertien dagen de officier van justi tie in Den Bosch, mr. Dony bereiken. Instructeur J. ven Tilburg ven de Eindhovense Aero Club ts in het huwelijk getreden met «Ijn leerlinge Joke Berber een feit, waarvan vermoede lijk alleen verwanten en vrienden zouden hebben vernomen, als het jonge naar niet op zo'n originele wijze de tocht door het gehuwde leven zou zijn begonnen. De heer en mevrouw Van ■mhurv startten die tocht nl. in het .weefvllegtuig PH-178, dat door vrienden naar het kerkplein iwas gebracht. Wet trok allemaal heel veel belangstelling. MELKPRIJSGARANTIE 1959-'60. De minister van landbouw en vis serij heeft besloten ook in het lopen de melkprijsjaar doorlopende voor schotten aan de veehouders te verle nen op de gelden die zij uit hoofde van de melkprijsgarantie 1959-'60 zul len ontvangen. De uitkering is voor lopig bepaald op 1.— per 100 kg. melk plus 25 cent per procent vet per 100 kg. melk, zodat het voor schot ongeveer 2 cent per kg. melk bedraagt. De eerste uitkering heeft betrek king op de afgeleverde melk sedert 8 november 1959, het begin van het melkprijsjaar; de volgende zullen re gelmatig tegelijk met de uitkeringen door het produktschap voor zuivel uit het zuivelfonds, die van gelijke hoogte zijn, plaats hebben. De fabrieken zijn thans in staat gesteld het z.g. „piasgedeelte" van de voorschotuitkeringen ƒ1.per 100 kg. melk) eventueel op basis van het eiwitgehalte van de ontvangen melk aan de veehouders door te betalen. Aldus deelt het ministerie van land bouw en visserij mede. De vakraad voor de kleine metaal nijverheid deelt mede, dat het col lege van Rijksbemiddelaars thans zijn goedkeuring heeft verleend aan de voorgestelde loonsverhoging van 5 pet. voor het smeden- en metaalbe- werkingsbedrijf en het isolatiebe drijf, alsmede aan een loonsverho ging van 4 pet. voor het elektro technisch bedrijf. De nieuwe lonen gaan gelden met ingang van de eerste volle loonweek volgende op 20 januari. De goed keuring van de tussen partijen over eengekomen loonsverhoging van 5 pet. in het automobiel- en garagebe drijf, het motorrevisiebedrbf en het carrosserie- en v/agenbouwbedrijf wordt eveneens zeer spoedig ver wacht. OECUMENISCHE BIJEENKOMST TE HAARLEM Gisteravond is in het concertge bouw te Haarlem een oecumenische bijeenkomst gehouden, waarop de Commissaris der Koningin in Noord- Holland, dr. M. J. Prinsen, heeft ge sproken over de noodzaak tot een heid der Kerk. Dr. Prinsen zeide, dat ook de oecumenische beweging onder de Protestantse Kerken er niet toe geleid heeft, dat de onderling ge scheiden kerken tot eenheid werden gebracht. „Indien wij de eenheid der Kerk niet weten te vinden, dan lopen wij het gevaar in versplintering ten onder te gaan", aldus de Commissaris der Koningin. De Haarlemse Couturier-kring, die reeds enkele jaren in huiselijke sfeer samensprekingen tussen katholieken en protestanten heeft gevoerd, had deze samenkomst voorbereid. De protestant dr. W. F. Golterman, studie-secretaris van de Oecumeni sche Raad van Kerken in Nederland, hield een rede over de katholiek Cou turier, waarna prof. dr. J. C. Groot, hoogleraar aan net Philosophicum te Warmond, een inleiding hield over de protestant Cullmann. Gistermorgen omstreeks 7 uur is op de rijksweg zeven (Amsterdam- Afsluitdijk) een verkeersongeluk ge beurd, waarbij twee personen het le ven hebben verloren. Door de gladheid van de weg slip te een personenauto met twee inzit tende en kwam terecht tegen een pij ler van het viaduct van de Koggen- randweg op de grens tussen Wierin- germeer en Lambertschaag. De auto, die als het ware om de pijler werd heengevouwen geraakte in brand. De inzittenden, volgens de gegevens, die gekend werden door middel van het nummerbord, waren een artsenecht paar uit Friesland, waarvan de vrouw aan het stuur zat. Zij kwamen in de vlammen om. De rijkspolitie Wierin- germeer stelt een onderzoek naar het gebeurde in. Schipper blijft op gestrande kotter De schipper van de Heideree vis- kotter „Drie Gebroeders", de 43-jari- ge Jaap Slot, die zaterdag met zijn schuitje vastliep op het strand van Texel, wil zijn schip niet verlaten. De kotter is met enkele zwakke lij nen verbonden aan het strand en on ophoudelijk beuken zware grond- zeeën het scheepje. Na het veronge lukken van een van de opstappers van de reddingsboot van Terselling heeft de kapiteit van de sleepboot Simson van Wijsmuller de schipper gewaarschuwd: „Ga er toch af, straks kan je de lijnen ook niet meer ge bruiken. „Als ik eraf wil, gebruik ik die lij nen wel en anders zwem ik naar de wal", antwoordde schipper Slot, maar hij liet erop volgen: „Het is wel slecht weer en er komt veel water over". In de stuurhut kan de dappere schipper niet blijven maar beneden- deks kan hij zich nog wel warmen. Op de reddingspost Eierland te Texel blijft het wippertoestel gereed staan om schipper Slot assistentie te verlenen, zodra hij daartoe een sein geeft. Men verwacht, dat het derde kind van koningin Elisabeth van En geland tussen 29 januari en 3 fe bruari geboren zal worden. Geen legitimatie voor hotelgasten Oudenbosch heeft dezer dagen de puntjes op de i gezet: iedereen, die zich voor een verblijf van een of meer nachten bij de receptie van een der plaatselijke hotels meldt, moet zich volgens een nieuw chapiter in de Algemene Politieverordening le gitimeren. Een der hoteleigenaars was het daar niet mee eens. Hij heeft er het Nederlandse wet boek op nageslagen en toen hij wist, wat hij weten wilde, belde hij de po litie op, met de mededeling, dat er iemand was, die zich niet wilde le gitimeren. (Hij deed dit met mede weten en op advies van de afdeling Noord-Brabant van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten). De politie-ambtenaar, die de tele foon aannam, kwam onmiddellijk in het geweer: hij waarschuwde de hotelier, dat zijn klant een eventueel optreden van de politie wel eens minder prettig zou kunnen vinden Maar de hotelier stelde hem gerust: dat zou zijn gast allemaal onverschil lig blijven. „Komt u maar kijken". De gast was namelijk in het complot en zijn onwil moest door de politie Deel van Breda zonder stroom Personeel van het gemeentelijk elek triciteitsbedrijf te Bergen op Zoom heeft gisteren de grote schade her steld, die een vrachtauto zondag aan het transformatorhuis en de elektri sche installaties nabij de Oude Wou- seweg heeft aangebracht. Het gevolg van de beschadiging was dat het oos telijk stadsdeel geruime tijd zonder stroom heeft gezeten. De schade be loopt ruim een halve ton. Uit de richting Wouw kwam zon dag een grote vrachtauto uit Oosten de, bestuurd door G. de P. De wagen was geladen met 13 ton zeevis, af komstig uit Duitsland. Toen de be stuurder bij een splitsing van de straatweg de Oude Wouwseweg op wilde, begon de wagen door de glad heid te slippen. Eerst ramde hij een grote elektrieiteitsmast, waardoor nij tegen het trottoir reed. De bestuurder werd uit de cabine geslingerd. De vrachtauto reed door en ramde daar na de muur van het transformator huis van het gemeentelijk elektrici teitsbedrijf, waarna de auto zich in het transformatorhuis boorde. Hoe wel er kortsluiting ontstond brak er geen brand uit. De chauffeur bleek een armfractuur opgelopen te hebben, alsmede enkele builen en schram men. De vrachtauto werd totaal ver nield. Door de botsingen waren de elektrische installaties in het trans formatorhuis totaal vernield. geconstateerd worden. De politie kwam en werd door de boide heren hartelijk ontvangen: er bleek namelijk geen enkele rechts grond te vinden waarop men iemand kan dwingen, zijn papieren te laten zien. Dat vindt daarin al. zijn oor zaak, dat geen enkele Nederlander, Nederlands onderdaan, ingezetene noch vreemdeling legitimatiebewij zen bij zich behoeft te dragen. De politie moest afdruipen en de hotelier had een goede dag. Muiterij op een Ned. schip Drie opvarenden van de Neder landse kustvaarder „Cornelia B" van de rederij O. Bosma te Groningen heben in de haven van Bayonne ge tracht hun kapitein, de 38-jarige J. Ludwig, bij zijn terugkeer de toe gang tot het schip te beletten. De te hulp geroepen politie heeft twee van hen, de 30-jarige J. van den V. en de 27-jarige J. van D., die zich op de kade bevonden, gearresteerd. De der de, de 20-jarige kok H. B. die zich op het schip bevond, nam met een hak mes en enige keukenmessen een drei gende houding aan. Door tussenkomst van de Neder landse consul te Bayonne heeft de Franse politie B. van boord gehaald. Het drietal zal naar Nederland wor den overgebracht. Van de rederij vernemen wij, dat er onenigheid ontstaan was over de uitvoering van de dienst. Aangezien het schip vandaag naar Bordeaux moest vertrekken om daar te laden voor Dakar, zijn onmiddellijk plaats vervangers voor de drie muiters af gereisd. De politieke Jongerencontactraad heeft aan de ambassadeur van Israël in ons land, alsmede aan de secreta ris-generaal der Verenigd" Naties, de Nederlandse regering en de voor zitters der Eerste en Tweede Kamer een resolutie gezonden, waarin zij hun verontwaardiging uitspreken over de anti-semitische acties van de laatste tijd. In de resolutie zeggen de jongeren: De politiek Jongerencontactraad doet een beroep op de jeugd van Ne derland pal te staan voor de democra tische verworvenheden van het Ne derlandse volk en zich met klem te verzetten tegen iedere anti-semitische actie. De politiek jongerencontactraad verzoekt de regering en het parle ment al die maatregelen te treffen die nodig zijn om anti-semitische uitingen in ons land te voorkomen en ten strengste op te treden tegen hen die zich hieraan schuldig maken. De Rotterdamsche Bank heeft be sloten de op 10 februari te houden algemene vergadering voor te stellen een dividend van twaalf procent (te gen vorig jaar tien procent) in con tanten uit te keren. Onafhankelijkheid van Cyprus uitgesteld Cyprus «al niet op 19 februari on afhankelijk worden, zoals aanvanke lijk de bedoeling was, maar op 19 maart, aldus is gisteren in Londen meegedeeld. Oorzaak van dit uitstel is een serie moeilijkheden op de con ferentie over Cyprus, die thans in Londen wordt gehouden. De onderhandelaars werden het niet eens over de omvang van de basissen die Engeland zal behouden op het eiland. Engeland eist souvereine rechten over een veel groter grondgebied dan de voorlopige regering van Cyprus wil toestaan. De Engelse regering voert aan dat ten minste een gebied van 200 vierkante kilometer nodig is om de basissen voor 16,000 man En gelse troepen bruikbaar te maken. Aartsbisschop Makarios, premier van Cyprus, wil de oppervlakte van de basissen beperken tot 60 vierkante kilometer. Een woordvoerder van het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken deelde mede, dat de algemene ver kiezingen, die de volgende maand op Cyprus zouden worden gehouden, eveneens zyn uitgesteld. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. Evenmin is bekend wanneer de conferentie, die is verdaagd, zal wor den hervat. Speciale werkgroepen zullen echter trachten een compro mis te formuleren. Pierre Jaccoud, voormalig deken van de Geneefse advocatenorde, die in Zwitserland een grote naam als pleiter genoot, verscheen gisteren voor een Geneefse rechtbank als be klaagde in een opzienbarende moord zaak. De 54-jarige Jaccourd die ook een vooraanstaand politicus was, is be schuldigd van het, in de nacht van de eerste mei 1958, vermoorden vap de 62-jarige Charles Zumbach, die met messteken en revolverschoten om het leven werd gebracht. Hem is ook poging tot moord op mevrouw Zumbach ten laste gelegd. Jaccoud ontkent de tegen hem uit gebrachte beschuldigingen. Minister Lloyd zou gezegd hebben, dat de regelingen, die tot nu toe zijn getroffen voor de onafhankelijkheid van Cyprus, zullen vervallen als de Britse eis niet wordt ingewilligd. Om afkondiging van noodtoestand Het Duitse Bondskabinet heeft zich uitgesproken voor een wijziging van de grondwet, waardoor de regering de volledige macht zou krijgen in het geval van een nationale noodtoestand Dit voorstel is echter in zijn hui dige vorm praktisch verworpen, om dat de sociaal-democratische partij zich er maandag tegen heeft ver klaard. De stemmen van de sociaal democraten in de Bondsdag zijn no dig om het wetsontwerp de vereiste meerderheid van twee derden te geven. De verwerping van het voorstel wprd bekendgemaakt nadat'de minis ter van binnenlandse zaken, Schroe- der, op een persconferentie had mee gedeeld, dat het kabinet, dat hoofd zakelijk uit christen-democraten be staat, zich woensdag voor de grond wetswijziging had uitgesproken. In het geval van een noodtoestand zou volgens de door de regering voor gestane grondwetswijziging de rege ring het recht krijgen speciale nood- decreten af te kondigen, de mensen rechten, zoals de vrijheid van meningsuiting en vergadering, te be perken en de Westduitse strijdkracht ten te gebruiken voor de regeling van binnenlandse geschillen. De sociaal-democraten verzetten zich voornamelijk tegen de bepaling in de nieuwe wet, dat de Bondsdag by een stemming, waarvoor een een voudige meerderheid voldoende is, afkondiging var de noodtoestand zou kunnen goedkeuren. Russen betalen de dam van Assoean De regering van de Verenigde Ara. bjscbe Republiek heeft bekend ge maakt, dat zij met de Sowjet-Unie een overeenkomst heeft gesloten, waaronder de Sowjet-Unie de tweede fase van de bouw van de dam van Assoean zal financieren. De finan» cieringsvoorwaarden zijn gelyk aan die voor de eerste fase.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8