r Leidse Raad kocht schilderij van J. v. Goyen voor f 94.500 Scherp Moiie-Sommeling over loonbeleid verworpen onteigening Jaarverg. r. k. transportarbeiders, Leiden Collecteert voor slachtoffers van de watersnood DINSDAG 19 JANUARI 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA i zich bij hem over heeft beklaagd, dat er nog geen overleg heeft plaatsge vonden. Spr. zou dit niet zo uitdrukkelijk aan de orde stellen, indien het al niet meer was voorgekomen, dat in tegenstelling tot wat in de stukken vermeld staat geen overleg met de I/I li accoord met deze aankoop. Hij waar- eigenaren van percelen is gepleegd Macnt over deerde dat men de kans die geboden 0f pogingen zijn gedaan om 'n schik- werd, wist aan te grijpen. Een woord king te bereiken. De voorzitter be- van lof daarvoor richtte hij tot de sloot over dit onderwerp in geheime directeur van de Lakenhal. zitting te vergaderen. De heer Kortmann (KVP) ver- Er is nog eens gestemd gistermid- klaarde zich oók accoord met de dag. Op het afwijzende preadvies op Zoals bekend heetf het college van koop, verwonderde er zich echter het verzoek van de Stichting Militaire B. en W. te Leiden het voorstel ge- over, dat er geen antecendenten zijn Tehuizen van het Humanistisch daan een voorschot aan 't gemeente- Van dit doek. Men weet niet waar Thuisfront om subsidie vroeg de heer personeel te verlenen over de te ver- het vandaan komt en welke weg het Den Dubbelden (P.v.d.A.) die zich wachten loonsverhoging van het eer- door de historie gegaan is. In het een overtuigd humanist noemde een ste kwartaal 1960. vervolg zou hij bij een dergelijke aan- uitspraak van de raad. Dit voorstel werd aangenomen in koop gaarne iets beter geïnformeerd De uitslag was 20 voor het voor de raadszitting van gistermiddag. De willen zijn, omdat men nog wel eens stel van b. en w. 15 tegen. Waarmee heer Sommeling (P.v.d.A.) diende dikwijls hoort van aankopen, die dus de aanvrage verworpen was. daarna een motie in, waarin hij van achteraf miskopen bleken te zijn, om- Voorstemmers waren de leden van de raad de uitspraak verwachte, dat dat het vervalsingen waren. de P.v.d.A en de C.P.N. de salarisverhoging voor ambtenaren De heer Van Weizen (C.P.N.) was beoordeeld dient te worden naar eveneens blij met deze aankoop. De De heer Sommeling (P.v.d.A.) eigen maatstaven en niet volgens een enige die wat bedenkingen liet horen diende voorts een voorstel in om aan algemeen gemiddeld salaris (loon) was de heer Van Iterson (Pr. Chr.) alle ambtenaren der gemeente over In het vrije bedrijf. Hij vroeg voorts die zei, dat de waarde van een kunst- het jaar 1959 een gratificatie van 2% de uitspraak, dat een ambtenaar een werk nu eenmaal niet te bepalen is. op hun jaarsalaris uit te keren, op salarisverhoging van 5 procent toe- Hij vindt het een hele uitgave, te- grond van het feit dat zij bij be komt. meer omdat de Lakenhal al meer Jan staande vacatures in diverse gemeen- De heer Sommeling gaf een toe- va.n Goyens heeft, waarvan er som- tediensten en bedrijven in het alge lichting. Hij oefende kritiek uit op mi£e zeker mooier zijn dan het aan meen bijzondere prestaties hebben het loonbeleid van de regering en te k°Pen werk. Hij zou geen bezwaar moeten leveren. Dit voorstel werd in sprak van de grote onrust, die er in makan als het een eerste stuk van pre-advies genomen, ambtenarenkringen over het loon- ®en beroemde Leidse schilder was. De verkeersmaatregelen, die beleid is ontstaan. hH^l rflfraÜd wf. mal genomen waren met het oog op de De heren De IQer (Pr. Chr.) en I demping van de Uiterstegracht wer- Portheine (VVD) achtten het niet 3de« juist zo^éeJ ^reliik dS deo met van de raad in luist de discussie op-hoog-niveau jcniiaers juist zo veel mogeiijK aoe- t kk over het loonbeleid met een motie te ken hebben, h«wel h« erken" E doorkruisen. De heer Portheine be- de» dat er grenzen zijn voor een l I II I treurde het wel, dat het voorstel van "nancieel beperkte stad als Leiden. LeiQSe VOlKSTUinuGTS B. en W. om voorschot te verlenen Ook hem was het opgevallen dat er niet in de commissie personeelszaken geen antecedenten van het doek wa- was besproken. De heer Van Weizen ren. Waarschijnlijk komt het omdat (CPN) sloot zich bij het betoog van dit schilderij een verboreen bestaan de heer Sommeling aan. in een of andere particuliere collec- De vergadering werd even ge- tie heeft geleid, schorst waarna wethouder Menken De heer Van Wessem zal nog een dc, het*Toiw zei, dat de meerderheid van het col- onderzoek instellen naar de geschie- L "et dat ,C°"ege h lege voorlopig nog mets voelt voor dcnis van dit kunstwerk. Verhoging 8 eo w- °P 29 december 1959 aan het de motie Dit is landspolitiek. De on- van hct fondsbedrag voor aankopen 8eatuor. v/n de 8e.ldae 800,1 7™ derhandelingen zijn nog gaande. Men (waarover de heer Portheine had ge- Volkstumdersverenigmgen een schry- spreekt reeds over een verhoging Sproken) zal bij een volgende be- ven beeft verzonden, waarin wordt van 5 a 6 procent. Maar bij dit alles groting aan de orde gesteld worden, medegedeeld dat de per 31 december zijn overwegingen in het geding, die fa 1959 eindigende pachtovereenkomst moeilijk vanuit de raad beoordeeld Utrechtse Jaagpad. betreffende vier tijdelijke volkstuin- kunnen worden; laat staan dat men complexen, met een totale opper - er conclusies uit zou kunnen trekken. Bij de bespreking van het uitbrei- vjakte van 5.27.36 ha, niet kan wor- De heer Sommeling verdedig. di°®^'ao den verlengd? de nogmaals de motie, waarna 2' 13 het aan B' eo W' bekend' dat zij in stemming werd gehraeM da J?00£v,^,lnfal1} door dcze "Pegging 170 volkstuin en verworpen met 20 tegen 15 nul worden gedupeerd, omdat hun gedupeerd Het raadslid de heer Harms en (Pr. Chr. heeft het college van B. en W. geen enkele compensatie in uitzicht is pad onder de over de Rijn aan te stemmen. Voorstemmers waren tw„ vJ,,rr geen eïïï ieden van de. iractie van de ^^tBr^oeï^De^ gf^?He, moge,«k in het gebied ten houders beloofde, dat hieraan aan- 3' 18 "et ™>geHJk ln oet seoiea ten dacht wordt besteed. P.v.d.A. (inclusief de wethouders Van Schaik en Jongeleen) en de C.P.N. Zoals we gisteren al berichtten is de voorzitter van de raad de verga dering begonnen met een rede, waar in hij de leden gelukwenste en het Z.W- van de Rijnsburger weg en ten N.W. van de spoorlijn: Station Leiden Bij behandeling'van het voorstel -De Vink binnen de huidige of even- over het ontelgèningsplan Morswegtueel toekomstige grenzen van Leiden Lopsenstraat merkte de heer Van een vast volkstuincomplex voor Dijk (K.V.P.) op dat, ondanks de 250 tuinders te creeren? overleden raadslid, de heer Lardee mededeling in het raadsstuk, dat er 4. Zijn B. en W. van mening, diat herdacht. De goede wensen werden onderhandelingen gevoerd zijn met de Gemeente Leiden ten aanzien van namens de raad beantwoord door de de eigenaren, de tegenpartij zou het volkstuinwezen aan elementaire heer Piena, die onder meer zich ver- medewerking weigeren iemand er normen voldoet? heugd toonde over de teruggang van het getal woningzoekenden. Er zijn er echter altijd nog 4059 bij de Dienst Huisvesting ingeschreven. Moge hier in in het nieuwe jaar verbetering ko men". ,,Een jaarfeest' haald. Daartegenover staat, dat het bondsbestuur kennisgeving deed van een resolutie, ter bondsvergadering De katholieke transportarbeiders, aangenomen, waarin het beroepsver- hyoer Qver de weg uiting geeft aan zijn gevoelens van achterstelling. Het Jan van Goyen gekocht. Het voorstel van B. en W om voor ,n- het bedrag van 94.500 een schildery vereaigdlin dThond"!st"Êoniradus' van Jan van Gooyen aan te kopen, a(i Leiden_ maken altijd iets bijzon. voorstellende een winterlandschap, ders van hun jaarvergaderingen. Dat eist een ploegentoeslag van dat in de Lakenhal zal worden opge- is Ieer waarschijnlijk wel de oorzaak dringt aan op verwezenlijking van hangen, viel bij de Leidse raad in yan de belangstelling, die er het nieuwe CAO. goede aarde. gisteravond weer was, eerst voor de De secretaris, de heer A. Schmidt, De heer Knol (Pr. Chr.) sprak van H Mis in de kapel van de zusters liet deze mededeling vergezeld gaan een stuk van bijzondere kwaliteit, carmelitessen, opgedragen door de van het bericht, dat (heden) dinsdag Van Gooyen heeft in die geest weinig a pater S. van Swalm, en daarna 19 januari, besprekingen met de mi- gemaakt. Het is een rijp stuk en valt v'oor de vergadering in het St. Anto- nister van verkeer en waterstaat zou- op door de bijzondere compositie. De njusciiibhuis. heer Portheine (VVD) ging eveneens belangstellenden werden na de LEIDSE SUCCESSEN OP DE TENTOONSTELLING AVICULTURA IN DEN HAAG. Als slot van het tentoonstellings seizoen van de „L.P.V. de Oude Leid- sche" werd door verschillende leden deelgenomen aan de 64e tentoonstel ling van Avicultura in de Haagse Dierentuin, waar tevens was onder gebracht de Bondshow der Ned. Bond van sierduivenfokkers en de clubshow van 14 speciaalclubs. In totaal waren hier zeker 3500 dieren tentoongesteld. Enkele successen -waren: T. v. d. Bosch met zwarte Hollandse Hoen, i.z.z.g. en i.z.g. en 4 ereprijzen; L. v. d. Nieuwendijk, Barenvelders i.z.z.g. Barnevelder krielen 2x3 g.g.; Ply mouth Rock kriel 4 z.g.; L. Serlie, Rood Island Red 2 z.g.; J. Lambooy, Rood Island Red 2 z.g. en g.g.; F. v. d. Mark Sr, Sabelpoot krielen 2 z.g.; 2 g.g. en 3 g.g.; F. v. d. Mark Jr, Holl Krielen zwart 1 z.g. en 2 g.g.; Holl. Krielen blauw 1 z.z.g.; Goud Duckwin 1 g.g. en ereprijs; A. T. de Hollander, Groot Chinchilla 1 z.z.g.; 1 z.g. en ereprijs; dr R. K. W. Kuy- pers met Vinkduiven, 1 g. en 1 z.g. met ereprijs; J. B. W. A. Giesters met een fraaie collectie Hollandse kroppers. Deze inzender behaalde niet minder dan 17 x 1 z.z.g.; 7x2 z.z.g.; 10 x z.z.g.; 20 x z.g. en 12 ere prijzen; Silezische vleugelduiven 2 x 1 z.g. Ter opluistering zond hij nog in enkele goudfazantem en een paar fraaie Hunkelganzen. Jaarvergadering „De Natuurvriend" Daar de interesse voor de nood zakelijke jaarvergadering over het algemeen maar povertjes te noemen is, was het van het bestuur van de „Natuurvriend" niet slecht bekeken om de in aquariumkringen bekende persoonlijkheid, de heer J. v. Raam, als trekpleister op de agenda te ver melden. Voorzitter C. Borghart verwel komde alle aanwezigen en deed dit tevens vergezeld gaan van de beste wensen voor het nieuwe jaar. Uit het verslag van de penningmeester, dat daarna volgde, bleek enige ach teruitgang in liquiditeit door aan schaf van een stencilmachine. Niet tegenstaande dat, mocht de kasposi- te zeer gezond genoemd worden. Toen de secretaris daarna alle be langrijke gebeurtenissen had opge somd kwam de verkiezing van de af tredende bestuursleden. Allen wer den herkozen beschouwd aangezien geen tegencandidaten waren voor gesteld. Bij het benoemen van de kascontrole-commissie vroeg de heer Overduin of het niet juister was deze commissie vóór de jaarvergadering haar taak te laten verrichten, zodat in de jaarvergadering verslag zou kunnen worden uitgebracht. De voorzitter verklaarde dat verande ring van de gebruikelijke gang van zaken zonder meer niet mogelijk was maar gaf de verzekering dit zeker in de komende bestuursvergadering te zullen bespreken. Tenslote kwam na de pauze de heer Van Raam aan bod met zijn meesterlijke dia's. Allereerst passeer den de imponerende schoonheden van de tropische en subtropische zeeën en uit de meer gematigde stre ken het oog. Een braak terrein, vond spreker, was het onderzoek naar de vele kleurenfuncties. Na aan de hand van dia's verslag te hebben uitge bracht van de tentoonstelling in Bremen kwam Zuid-Amerika aan de beurt. Prachtig waren de opnamen van vele dikwijls nog nieuwe soorten vissen. Het was in ieder geval dui delijk dat het Amazone-gebied voor de liefhebbers nog vele verrassingen in petto heeft. Tenslotte dankte de voorzitter de heer Van Raam voor zijn belang wekkende bijdrage en sloot na de rondvraag en verloting de vergade ring. den plaatshebben. De bestuursleden, de heren Pont, potlood H. Mis aan een goed verzorgd souper- Lagerberg en Schmidt, waren aftre- tje verwelkomd door de voorzitter, dend; daar er geen tegencandidaten de heer A. Spierings. Deze heette in waren ingediend, behielden zij him het bijzonder de g.a. welkom, alsook bestuurszetel. de districts-bestuurder, de heer L. Th. van Spanjaard. Vervolgens bracht hij de wervings- Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. Schmidt, gaf een over zicht van wat bereikt is en wat vol- actie „Zet Door" onder de aandacht gen zal op de weg naar een redelijk en hij verzocht de echtgenoten van bestaan voor alle werknemers. In dit de leden, hun man aan te sporen, verband wekte hij ook op tot deel- nieuwe leden te werven. name aan de actie „Zet Door Naar aanleiding van de geringe be- De penningmeester, de heer G. de langstelling, die getoond werd voor Vrind maakte in zijn jaarverslag mei een lezing over de dagbladpers, wekte ding van een batig saldo van 448,03. de voorz. op tot steun aan de katho- Er waren 24 nieuwe leden geworven lieke pers maar 39 waren er naar andere afde- In een "kort woordje, dat de preek lingen afgevloeid, zodat het ledental moest vervangen, die men onder de thans 133 bedraagt. H. Mis verwacht zou hebben, ont- De heer Verhoeven verklaarde na- wikkelde pater Van Swelm een ge- mens de kascommissie, dat de be dachte over de vluchtigheid van het scheiden in orde bevonden waren, leven op deze aarde. „We hebben hier Nadat de penningmeester was gede- geen vaste woonplaats. We moeten chargeerd, werden de heren Abswou- in de geest van het transport de en Verhoeven benoemd als kasna- vertrouwd worden met het feit. dat zieners. m we „meerijden" en ons doel nog niet bereikt hebben. We moeien ons hier No. 521. Horizontaal: 1. muzieknoot, niet thuisvoelen, wetend dat er een Th. van Spanjaard nam het woord om 3. voegwoord, 6. pers,voornaamw., 7. betere wereld op komst is. zijn complimenten uit te spreken bergketens tussen Elbe en Oder, 11. Dit denkbeeld moet ook doordrin- oyer de wijze waarop „Leiden van zijtak Donau, 13. look, 15. lidwoord, gen in het werk van de transporiar- zijn jaarvergaderingen een jaarfeest 16. eenmaal, 17. pluim van een vog«*l, beider: Hij werkt in de Heilige D.enst maakt. Ook over de wijzevan wer- De districtsbestuurder, de heer L. van God, zijn Schepper Zijn werk is ken is het hoofdbestuur vol lof maar Godsdienst. De transportarbeider toch was er een aanmoediging nodig 18. academische titel (afk.) 20. he den, 21. stijf, 25. heimelijk, 27 voed- M- sel, 28 landtong, 29. bijwoord moet, met één been in de andere we- op verschillende punten. Daarom ves- Verticaal: 2. rund, 3. vaarwel, 4. reld, staan in het leven, vol van de tigde ^spr. de aandacht op de actie ongevulde, 5. sociéteit (afk.), 6. voor- eigen verrijzenis. Dan eerst kan hij zetsel, 8. plaats in de oudheid, 9. blij feestvieren, omdat hij aan de ein- voegwoord, 10. soort leder, 12. bij- der een groot feest weet. woord, 14. Europeaan, 15. boom, 19. stap, 21. sint (afk.), 22. metaalsoort, 23. bijl, 24. voornaamw., 25. muziek noot, 26. familielid. Oplossing morgenavond. „Zet Door' Hierna richtte hij woorden van hulde tot de heren J. van Teylingen, P. van Rijn en C. Brouwer. De eerste was 40 jaar lid van de bond, beide De notulen werden gelezen door anderen 25 jaar. De heer Van Tey- de heer J. van Ruiten, tweede voor- lingen ontving de vergulde bondsme- zitter. Ze werden onder dank door de daille, de heer Van Rijn de zilveren, voorzitter aanvaard. De heer Brouwer was door ziekte Oplossing no. 520. Horizontaal: 2. Ingekomen was de mededeling, dat verhinderd aanwezig te zijn. De echt- schol 6 Ada, 8. ore, 10. Lina, 12. het lid, de heer Snijders, die begin genoten van de jubilarissen kregen Agen' 13. Se, 14. gal, 16. N.T., 17. pa- 1959 door wegslippen een aanrijding een kleine attentie aangeboden. Na tat 18. en, 20. men, 21. Tp, 23. Gera, had gemaakt, door de rechter was enige mededelingen o.a. dat er op 25.'taël, 27. Ede, 29. are, 30. kolen. vrijgesproken van rechtsvervolging, 13 juni a.s. een bondsverbadering zal Verticaal: 1. wals, 2. Sam, 3. ha, 4. nadat de bondsadvocaat de zaak be- J"4 log, 5. Lent, 7. die, 9. ren, 11. agama, handeld had 12. alant, 15. Ate. 18. egel, 19. Ned, 21. ter, 22. plek, 24. rek, 26. aan, 28. eL zijn en dat op zaterdag, 23 januari a.s. „De Leidse Comedie" zal optre- Dan'was er de mededeling, dat de den voor „St. Bonifacius" en „St. achterstallige 3% van de CAO van Antonius" tezamen, bestoot de voor- 1957 per 1 november j.L waren inge- zitter de bijeenkomst. 95.000 Ctel je voor dat het vals is! In de theepauze drukte de vraag toch een beetje op de raadsleden, die zo juist besloten hadden om bijna 95.000 gulden ter beschikking te stel len voor een Jan van Goyen, die door de New Yorkse kunsthandelaar Ro zenberg was aangeboden. Want je hoort rare praatjes. Een van de raadsleden, die beroepshalve iets van kunst weet, had al gezien dat het doek niet gesigneerd was. En hij vertelde een sterk staaltje van een Watteau. die iemand eens een keer gekocht had en die helemaal geen Watteau bleek te zijn. Wat was het dan? „Een kladschilderijtje van een prutser", had de heer Koch van de Rijksdocumentatiedienst gezegd en de arme man was met één klap vele duizenden guldens armer geworden. Men sidderde. Maar de raad had toch ook wel het volste vertrouwen in de Lakenhal-directeur en in de experts, die het doek met radar-ogen hebben bekeken. Want het is heus wel een echte Van Goyen, zelfs al zou het werkje niet gesigneerd zijn. Het ontbreken van de documenten en de anteceden ten, waar de vroede vaderen op aan drongen, bewast het duidelijkst, dat het doek geen namaak is. Want waar kan men ooit een gro- Slachtoffer auto-botsing te Oegstgeest overleden De heer A. Brughuis, een van de slachtoffers van de botsing tussen een Volkwagenbusje en een perso nenauto vanmorgen op rijksweg 4 bij de Marine Electronische Bedrij ven, is vanmiddag in het Academisch Ziekenhuis aan zijn opgelopen ver wondingen overleden. De toestand van twee andere slachtoffers, de he ren P. Liefrink en D. v. d. Stam, laat zich nog ernstig aanzien. De heer Wijnen,, chauffeur van het busje, werd slechts licht gewond De eerste hulp werd verleend door de EHBO- ploeg van de M.E.B. onder toezicht van dokter .Walraven. ter pak documenten aantreffen, met verklaringen en beschrijvingen van het doek en met een volledige levens loop dan juist bijvalse schilde rijen? Wij burgers van de Sleutelstad heb ben samen iets moois erbij gekocht, maar nu moeten we ook gauw alle maal gaan kijken hoe het erbij hangt en het, hoofdelijk omgeslagen, de gulden waard is, die we er aan be steed hebben. Want we zijn met ons vijf en negentig duizenden, zoals u weet. Door de Genie te Amsterdam is het treffen van voorzieningen aan elektrische installaties in militaire gebouwen van de dienstkring Amster dam opgedragen aan Ergon Electric alhier voor een bedrag van 28.828. De Genie te 's-Gravenhage gaf aan genoemde firma opdracht eveneens voor het treffen van voorzieningen in militaire gebouwen in de dienstkring Leiden voor een bedrag van 55.464. en in de dienstkring 's-Gravenhage voor ƒ47.650. De Genie (B.A.B.O.V.) Morsweg 1 te Leiden gaf aan Ergon Electric op dracht voor het aanleggen van elec- trische bliksembeveilingsinstallaties in werkplaatsen, loodsen en garages van het vliegveld Ypenburg voor een bedrag van 19.850. Door architect ir. H. van Vrees wijk is namens B- en W. van Amster dam het schilderen van 712 woningen in Tuinstad Osdorp opgedragen aan het schildersbedrijf W. J. Pasman te Leiden. Deze opdracht beloopt de som van ƒ600.000. TWINTIG JAAR LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS. Dezer dagen werd in de bovenzaal van café Zomerzorg het twintigjarig bestaan gevierd van de Vereniging de Leidse Postzegelverzamelaars. De zaal was geheel bezet, onder de vele belangstellenden waren ook delega ties van bevriende verenigingen uit Rijn- en Kennemerland. De voorzit ter, de heer D. J. Meiboom, verwel komde in zijn openingswoord, waar in hij de grote opkomst prees, leden, introducé's en genodigden. Hij deed een greep in de gebeurtenissen van de afgelopen 20 jaar. Op 17 januari 1940 viel op een bijeenkomst, die in „Toonkunst" werd gehouden, het be sluit tot stichting van een filatelis ten-afdeling. Van de twintig toen aanwezige personen kon de voorzit ter er drie op deze avond begroe ten. De heer Meiboom feliciteerde hen met het feit, dat zij méé jubi leerden. De heer G. Minnema, die van het begin af secretaris is, werd reeds in de loop van de jaren tot ere-voorzitter benoemd. Het ere-lid- maatschap werd thans echter gegeven aan de twee andere verzamelaars- van-het-eerste-uur: de heren Kraij en- brink en Kins. Spreker noemde nog enige ken merkende data, waaronder 1942 in welk jaar de bibliotheek werd opge richt en onder beheer gesteld van de secretaris, die deze functie ook thans nog tot aller tevredenheid uitoefent. Het woord werd vervolgens gevoerd door de bondsvoorzitter, de heer Bijleveld uit Den Haag, die gewaagde van de gezonde geest die er in de Leidse afdeling heerst. Hij sprak de hoop uit, dat het streefgetal: 300 le den, spoedig bereikt zal worden. Achtereenvolgens spraken nog de voorzitter van de afdeling Alphen de voorzitter van de Leidse Jonge ren-afdeling, afgevaardigden van de afdelingen Noordwij k, Sassenheim, Voorschoten, Lisse en Haarlem. Het overige deel van de bijeen komst werd gevuld met het optre den van drie leden van het ballon- vaaders-genootschap „De Vliegen de Hollander" te Den Haag De heer Liff sprak over Beeldfilatelie, de heer Dellenlag behandelde het onder werp „Rampenpost" en de bekende ballonvaarder Boesman hield een boeiende causerie over „Het beleg van Parijs" in de oorlog van 1870". Burgerlijke Stand Geboren: Maria Elisabeth d. v. A. Slingerland en W. Stouten. Alexis ornelis Petrus Maria z. v. T. H. Teu- nissen en M. T. M. van Steijn. Pe trus Victor z. v. C. H. P. J. Sor- mani en J. A. M. Bleijs. Elisabeth Alida d. v. L. van der Plas en M. B. Cats. Caroline Lesley Bonda d. van M. J. Baeling en J. Bonda Petrus Job Antonius z. v. P. J. Timmer mans en E. K. M. van Wieringen. Cornelia d. van L. van Kuijk en P. J G. van Disseveld. Inge Astrid d. v. W. F. H. Verver en P. J. G van Kla veren. Jacob z. van A. van Win- ken en G. Guijt. Cornelis Johannes z van C. van der Maden en C. J. Hoogkamer. Maartje d. van C. van Leeuwen en J. van Dijk. Antonius Johannes Hendricus z. van A. J. H. Mali en M. Sidler. Gehuwd: C. W. Ram en W. C. Zirkzee. Overleden: G. de Jong 82 j. we duwe v. A. Kuijt. J. van den Berg 73 j. echtgenote v. A. J. Diekman. J. Schipper 84 j. echtgenote v. D. van Assen. J. Vink 3 j. zoon. N. van Eg- mond 70 j. weduwe v. C. J. J. Blaauw. H. de Koning 5 j. zoon. Laatste Berichten MINIMUMBROODPRIJZEN VOOR HAARLEMSE BAKKERSBEDRIJVEN In de Staatscourant van vandaag is een beschikking gepubliceerd van de staatssecretaris van economische zaken en van de minister van land bouw en visserij, waarbjj voor een aantal bakkersbedrijven ii> Haarlem, die geacht kunnen worden tezamen een belangrijke invloed op de brood prijsvorming ter plaatse te hebben, minimumprijzen voor een aantal broodsoorten zijn vastgesteld. Deze prijzen bedragen voor waterwit brood 38, voor volkswitbrood 36 en voor vollfsbruinbrood 36 cent per heel brood van 800 gram. De be schikking treedt op 20 januari 1960 in werking. De regering vertrouwt erop, dat de overige bakkers in Haarlem eveneens niet beneden deze prijzen zullen verkopen. SCHADE IN RAMPGEBIED WORDT GEREGISTREERD ln het operatieplan van de gemeente Amsterdam voor de herstelwerk zaamheden in het overstroomde Tuindorp Oostzaan is tevens neerge legd, dat de bewoners te zijner tijd slechts naar hun woningen zullen mogen terugkeren, wanneer zij ver gezeld worden door een ambtenaar, die meteen de schade aan het meu bilair en de stoffering opneemt. Het Nationaal Rampenfonds heeft daarvoor geen apparaat. Daarom heeft de gemeente besloten 500 amb tenaren voor dit werk beschikbaar te stellen. Zij zijn uiteraard geen deskundige schade-enquêteurs, maar hun taak zal dan ook in hoofdzaak zijn op inventarisatielijsten vast te leggen wat er in de kamers, die on der water hebben gestaan, aanwezig was. De supervisie van dit werk be rust bij de dienst van sociale zaken. Het Nationaal Rampen Fonds heeft het Nederlandsche Roode Kruis verzocht een straatcollecte e organi seren ten behoeve van hen, die ge troffen zij'n door de overstroming in Tuindorp-Oostzaan. Het betreft hier 2700 gezinnen, aan wie het Rampenfonds heeft be sloten steun te verlenen in dezelfde geest als is geschied na de waters nood in 1953. Het gaat hier dus om de nood in de persoonlijke sfeer. Uiteraard kan slechts geholpen wor den voorzover de daartoe benodigde financiën beschikbaar komen. Het bedrag dat nodig zal zijn voor de hulp zoals het Nationaal Rampen Fonds die wil bieden wordt geschat op ruim 13 miljoen gulden. Aan het verzoek een straatcollecte te organiseren kon dank zij de wel willende medewerking van de be trokken instanties door het bestuur van de Afdeling Leiden en Omstre ken van het Nederlandsche Roode Kruis gevolg worden gegeven, zodat in Leiden zelf en in de tot de Afde ling Leiden e.o. behorende gemeen ten op zaterdag 23 januari 1960 een collecte voor het beoogde doel zal worden gehouden. Het behoeft wel geen betoog dat het welslagen voor een niet gering deel afhankelijk is van het aantal collectrices/collectanten dat zich voor dit goede doel beschikbaar wil stellen. Er wordt dan ook een drin gend beroep op medewerking ge daan. Medewerksters en medewerkers kunnen zich voor zover Leiden be treft melden op vrijdag 22 januari van 8 u. tot 9 u. 's avonds en op de collectedag vanaf 8 uur 's morgens in een der lokalen van perceel Bree- streat 19. In de omliggende gemeenten wordt c.e.a. plaatselijk geregeld DR BRANDT CORSTIUS HOOGLERAAR Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is dr C. J. Brandt Corstius benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte. Hij zal onderwijs geven in de vergelijkende literatuur en wetenschap na de mid deleeuwen. Dr. Brandt Corstius is op het ogen. blik wetenschappelijk hoofdambte naar A aan de rijksuniversiteit te Lei den. Zijn benoeming is goedgekeurd bij koninklijk besluit van 12 januari. Leidse agenda DINSDAG, 19 JANUARI R.K. E.H.B.O., afd. Leiden. Jaar vergadering. De Harmonie, Bree- straat 16, kwart voor acht nam. Wederopbouw „Minerva". Leids studentencabaret. Galavoorstelling, Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Katholiek Vrouwengilde. Jaarver gadering, In den Vergulde Turk, 8 u nam. K O-Haags Studentencabaret. Schouwburg, 8 uur nam. WOENSDAG, 20 JANUARI Lustrum VVSL. Amateur „Sing and Jazzconcours", St. Antoniusclub- huis, 8 u. nam. Mij. Tuinbouw en Plantkunde. Le denvergadering. „In den Vergulden Turk" 8 u nam. Alma Materkoor, zanguitvoering, o.l.v. Jan Smit, Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 u. nam. St. Adelbertvereniging. „Reisin drukken uit het Heilig Land" door prof. C. A. Rijk. ,,'t Gulden Vlies", 8.15 u. nam. K O-lezing. „De behandeling van psychiatrische patiënten", Endegeest, 8 u. nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2