Amsterdam door het water overrompeld Enkele beelden van de watersnood in het Amsterdamse Tuindorp Oost- zaan. Links, van boven naar beneden: een gezicht op het gat in de dijk, waardoor het water de N oor der-IJ- polder (linksonder) instroomt Rechts het zijkanaal H. op de achtergrond het Noordzeekanaal. Luchtfoto A.N.P. Een gedeelte van het overstroomde dorp. Door een van de straten vaart een Amsterdamse rondvaartboot met geëvacueerden. Het vaartuig werd met een kraan over de dijk in de polder gezet. Er zijn nog tal van kleine reddingsboten zichtbaar. Luchtfoto A.NP. Eindpunt buslijn „C" in Tuindorp Oostzaan Door 'n overstroomde straat varen reddingsbootjes af en aan. Luchtfoto A.NP. Rechts van boven naar beneden: toen het daglicht wegsijpelde door dichte sneeuwlagen werd het over stroomde Tuindorp Oostzaan ju Am sterdam-noord donderdagavond een spookdorp, waaraan felle schijnwer pers het aanschijn van een angstig echt decor voor een vreemd drama gaven Het vee is gevlucht voor het angst wekkende water. Reeds vroeg op de avond werden de eerste plunderaars met bootjes In het overstroomde Tuindorp Oostzaan in Amsterdam-noord gesignaleerd. De rijkspolitie te water bleef de gehele nacht In het rampgebied pa trouilleren om deze schandelijke die ven de pas af te snijden. Hier ver trekken twee vletten met politie mannen voo? een tocht door het spookachtige dorp. In de kantine van het marine etablissement op Kattenburg in Am sterdam voorziet een Marva een ge- evacueerd gezin van 'n warme dronk.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7