Spoorlijn Schiphol- Leiden-Den Haag gewenst Onvoorzichtig kaf verbrand Verdeling van woningwet-woningen Polar- en Nooitgedacht Schaatsen constructie bankwerkers lARNING 'ANDRECORDERS VRIJDAG 15 JANUARI 1960 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM REN- EN TOERVERENIGIN „DE BOLLENSTREEK". Kees Lengers kampioen hometrainer 1960. Woensdagavond werd te Hillegom het kampioenschap hometrainer 1960 van „De Bollenstreek" verreden. 11 Renners van de vereniging waren aangetreden om deze titel te bevech ten. Onder hen bevond zich o.a. de kampioen van 1959, Siem v. d. Poll uit Lisse, die reeds twee jaar ach tereen kampioen op dit nummer is geweest. Hij ontmoette deze avond echter een zeer sterk gezelschap, dat het hem niet gemakkelijk zou ma ken. En het was vooral de steike rollenrijder, Lengers uit De Zilk, die gebrand was deze titel op zijn naam te schreven. Er moesten twee afstanden gereden worden, n.l. 500 en 1000 meter. Op de 500 meter liet v. d. Poll zien, dat hij z'n huid duur wou verkopen. Hij won met een tijd van 25 sec. 2e Lengers 26.3, 3, Mosterd 28.4e Knoppers 28.4, 5e Stroombergen 28.8. De 1000 meter bracht uiteraard zeer veel spanning, want nu konden zij die op de korte afstand wat ach ter geraakt waren zich herstellen. Dit deed Lengers dan ook en hij won overtuigend, hoewel v. d. Poll met een langere spurt ongetwijfeld wel 1 tot 2 sec. sneller had kunnen gaan. Tijd van Lengers: 52.8, 2e v. d. Poll 55,1, 3e Weijers 55,2, 4e Knop- pert 55,5, 5e Mosterd 1.00,6. Einduitslag: 1 en kampioeh 1960, Lengers (De Zilk) totaaltijd 1.19.1; 2e S. v. d. Poll (Lisse) 1.20.1; 3, W. Knoppert (Noordw.hout) 1.23.9; 4e Weijers (Hill.) 1.24.6; 5e B. Mosterd (Nw.-Vennep) 1.28.6, 6e C. Stroom bergen (Hill.) 7.31.8, 7e C. Boot (Hill.) 1.32.6; 8e G. Huurman (Benn.) 1.33,5; 9e H. v. Lierop (Hill.) 1.34.3; 10e H. Stuifbergen (Lisse) 7.38,3; 11e S. v. Lierop (Hill.) 1.39.5. Het kampioenschap cycle-cross dat a.s; zondag verreden zou worden is een week uitgesteld. Het wordt op 24 jan. verreden in het Reigersbos te Lisse. Geboren: Marian d. van H. Kok en K. Nijstar. Gabriëlle Huiberdina N00RDWIJKERH0UT GOEDE UITVOERING DOOR „DE HARPE DAVIDS". Alvorens het concert van de chr. muziekver. „De Harpe Davids" gis teravond in hotel Van der Gees een aanvang nam, deelde voorzitter G. W. Laros o..m. mede, dat de vereniging dit jaar het 45-jarig bestaan zal vie ren en dat de directeur, de heer L. van der Hoef reeds 23 jaar de mu zikale leiding in handen heeft. Spr. hoopte, dat de heer Van der Hoef nog een paar jaar de vereniging trouw zal blijven, want bestuur en leden zijn van plan het zilveren di recteursjubileum zeker niet onge merkt voorbij te laten gaan. En daar hebben zij alle reden toe, want ook nu, na het concert van gisteravond, is weer duidelijk gebleken, dat de heer Van der Hoef een zeer bekwaam leider is, die zijn muzikanten van jaar tot jaar tot hogere prestaties weet te brengen. Nadat het korps zich met de tam- bour-maitremars had ingebiazen kre gen we een perfecte vertolking van de Devon Fantasie van Eric Ball te noren, gevolgd door de vooi een fan fare zo bijzonder moeilijke Valse 'friste van Jan Sibelius in het arran gement van Gerard Boedijn. Om u een idee te geven welk een zware cpgave vooral laatstgenoemd nummer was, zij vermeld, dat, toen enige ja- en geleden voor een concours de "alse Triste als verplicht nummer werd toegezonden bijna alle korpsen eten weten, dat de opgave voor en te zwaar was. Maar „De Harpe 'avids" had dit prachtige stuk mu sk onder de knie gekregen. Wij wil- n heus niet beweren, dat we een Smaakte vertolking hoorden, maar st predicaat „zeer goed" komt het orps en zijn dirigent voor deze ■estatie zeker toe. „Noordhollandse meeltjes", een suite van muzikale hilderijtjes van Gerard Boedijn is, lorzover wij weten, voor fanfarë -schreven en stelt dus niet zulke ige eisen als de trieste walz van belius, maar daarom is het nog en nummer, dat in een paar repe- ies ingestudeerd kan worden. Ook ■ze suite werd zeer goed gespeeld et de juiste nuanceringen. Tot slot men we nog met Kolonel Bogey de rade af en deze mars vormde een ardig slot van een buitengewoon laagd concert, waarmede „De Har- Davids" zich de in het voorjaar >9 te Soest in de afdeling uitmun- idheid behaalde eerste prijzen vol- men waardig toonde. Verheugend is bij dit succes voor dat voor het concert aan het pu- :ek weer 7 zeer jeugdige muzikan- o konden worden voorgesteld. Deze -ige knapen krijgen een goede op ging en zullen straks op waardige jze de plaatsen van ouderen kun- -n innemen, zodat de toekomst van ^e Harpe Davids" wal verzekerd is. Het tweede deel van de avond werd rzorgd door het cabaretgezelschap "Iet Masker" en ook in dit deel was veel muziek. De accordeonsolist mk Bavink trad 2 maal op en -onde zich een geweldig virtuoos, e ook met populaire nummertjes "a zaal aan het zingen weet te krij- ma Corry Vroons en de omvangrij- 3 Dolf Driessen namen ons met hun ^•zang mee naar Wenen en Het Witte "'aard. De charmante Judith de r eeuw toonde zich in haar beide voordrachten, maar vooral in die met de 2 poppen een rasechte cabaretière en de conferencier Coos van de Velde bracht in het slotnummer als de illusionist Delcampo de zaal in verrukking, maar meer nog in ver bazing. De sketches werden door Coos v. d. Velde en Judith de Leeuw vlot en raak gespeeld. Gerarda d. van H. A. de Bruijn en M. H. Th. Smits. Wilhelmus Adrianus z. van W. C. van Berkel en J. C. v. d. Meij. Ondertrouwd: J. J. Mulder en A. C. van Bemml. F. M. de Vries en W. A. van Bakel. G. Lammens en C. C. Kool. Overleden: P. W. Witteman m. oud 85 j. J. P. Alleman m. oud 74 j. N00RDWIJKERH0UT Raadsvergadering. De gemeente raad is voor dinsdvg, 19 januari des avonds om zeven uur in vergadering bijeengeroepen. Als een der eerste punten prijkt op de agenda een be spreking van de huur van het terrein waarop de muziektent is geplaats. Deze huur loopt omstreeks april 1960 af en van de muziektent aan de Zee straat is er enige jaren geen gebruik meer gemaakt. De plaats is te slecht gelegen voor het geven van concer ten. Van het schoolbestuur der kleuter school De Voorzienigheid is een ver zoek te behandelen om aanschaffing van buitenspelmateriaal en van de V.g.l.o.-school aan de Herenweg is een verzoek ingekomen om medewer king bij de aanschaf vai. school- meubelen en materiaal handenarbeid voor een nieuw lokaal, dat nood zakelijk is geworden in verband met de snelle uitbreiding van het aantal leerlingen. Ook de rest van de agenda bevat merendeels besluiten van administra tieve aard op onderv/ijsgebied. KATWIJK KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning te verlenen tot het bouwen van een bedrijf sschuur achter de woning Overrijn 12, alhier, kadastraal be kend gemeente Katwijk sectie B no. 1083. De eigenaren van de aangrenzende en nabij gelegen gronden worden tot 22 januari 1960 in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergun ning schriftelijk bij hen in te die nen. (Advertentie) KATWIJK VERBOUWING WINKELPAND TE VOORSCHOTEN GEGUND Door het architectenbureau Prinsen en Den Ouden te Oegstgeest werd heden onderhands aanbesteed de ver bouwing en uitbreiding van het win kelpand met bovenwoning aan de Schoolstraat te Voorschoten voor re kening van de heer H. Durieux al daar. De inschrijvingen bedroegen van hoog tot laag: fa. gebr. P. J. en J. Stik voort, Voorschoten, 103.000; fa. G. H. en J. Niersman, Voorscho ten 93.800; Stikvoorts Bouwbureau, Voorschoten 93.000; fa. Gebr. A. en J. de Graaff, Voorschoten 75.000; fa. gebr. G. en A. Niersman, Voor schoten 73.8000. De raming van de architecten bedroeg 68.929. Het werk is aan de .laagste inschrijver ge gund. LEIDERDORP Kampioenschap ,JJssport" Het bestuur van de Leiderdorpse ijsver - eniging „IJssport" deelt mede, dat de wedstrijd om het clubkampioen schap op de korte baan niet zal wor den gehouden op zaterdag a.s., maar op maandag 18 jan. a.s., 's middags om twee uur. VOORHOUT De jeugdnatuurwachtcommissiele- den hebben ook dit jaar weer ge tracht hun jeugdige leden zo veel mo gelijk bij te brengen wat de natuur hun te zeggen heeft. In de afgelopen zomer werd een tekenwedstrijd uit geschreven en onder leiding van het onderwijzend personeel is op alle scholen getekend. Gisteravond waren alle leden van de vijfde en zesde klassen in het Parochiehuis bijeenge roepen, omdat hier de prijswinnaars bekend zouden worden gemaakt. Burgemeester Smolders van Voorhout moest bericht van verhindering zen den. De heer J. Warmenhoven, ver toonde aan het onderwijzend perso neel en de jeugd (niet één was thuis gebleven) kleurendia's over de pro vincie Zeeland. Hierna werden de prijswinnaars bekend gemaakt van de tekenwedstrijd. Hier volgen alle eerste prijswinnaars: R.K. Meisjes school, Lyda Hoek: Caty van Eyk en Thea Kerkvliet; R.K. Jongensschool: Leo Diemei; Sj. Voorn en Cees Hoek; Chr.- School: Anneke Mohlman; J. Marijt; Jopie Brandon en Gerrit v. d. Bent. De prijzen bestaan uit goudvissen en edelkarpers, welke t.z.t. in de ge meentelijke vijvers, door de prijswin naars zelf uitgezet mogen worden. Nu volgde nog vertoning van foto's van de natuur van randstad Holland. Ook dia's welke door de heer War menhoven, op voor de jeugd zeer be grijpelijke wijze werd toegelicht. Op een vraag of de jeugdige leden een volgend jaar weer de natuur wensten te tekenen, kwam een uitbundig „ja" naar voren, waaruit blijkt dat de jeugd van Voorhout veel hiervoor voelt. Ook de tekenwedstrijd van dit jaar betrof natuurbeelden. Tegelijkertijd werden de prijswin naars bekend van de tuintjes van de R.K. Jongensschool. Leo van Beek was hier aan de kop. De harmonie bracht serenade. De heer Joh. v. Gerven open giste ren een nieuw winkelpand in Tex- tiek en Woninginrichting aan de He renstraatBoekhorstlaan. Een der gelijk feit komt wel meer voor. Het geen echter geen alledaags geval is, is wel, dat de leden van de plaatse lijke Harmonie gemeend hadden een serenade te moeten brengen. Waarom deze uitzondering? Dat hoorde wij van de voorzitter der „muziek", de heer P. v. d. Geer, toen deze memo reerde dat alle leden zich verplicht voelden om hun medelid v. Gerven deze serenade aan te bieden. Burgemeester Smolders had des middags de zaak geopend. Vele bloemstukken waren aanwezig. De Hoofdstraat van Voorhout is een mooie zaak rijker geworden. OEGSTGEEST Dames-reisclub. De dames-reis- club van Oegstgeest heeft gister avond weer eens een vrolijke en ge zellige avond gehad. Ook de resp. echtgenoten, die ook genodigd wa ren, hebben zich uitstekend ver maakt met de revue van „Snip en Snap" in Den Haag. Na afloop werd nog even gezellig nagebabbeld in café „Den Hout". De terugreis werd in vrolijke stem ming aanvaard. Allen waren vol lof! Wat lezers schrijven DE BRAND IN EEN RIJWIELZAAK TE LISSE. Over de toedracht van de brand in de rijwielzaak van Jac. Meijer te Lisse waarvan een bericht werd opgenomen in ons blad van woens dag j.l. geeft de heer W. A. Meijer, Stationsweg 104 te Lisse ons een an dere lezing. „Hieronder de ware toedracht. Dinsdagmorgen ongeveer 9 uur wa ren bij mij in de werkplaats enkele klanten aanwezig, toen als derde klant de heer H. v. Kesteren, slager, Julianastraat te Lisse, in de werk plaats kwam om 4 1. benzine. Mijn vader, eigenaar van het bedrijf, vroeg, of er wel 4 1. bij kon. De slager ant woordde: „natuurlijk". Wij tappen altijd met een 2 litersmaat. Deze geeft echter elke halve liter aan. Toen ik er 2 liter in had en vervol gens de tweede maal begon te schenken, liep de tank plotseling over. De benzine kwam op de war me brommer, met alle gevolgen van dien. Dus: dit is geen geval van nala tigheid of slordigheid. Dagelijks bestuur gekozen. Tijdens de eerste vergadering van de directie van de gemeentespaar bank in dit jaar, die in hotel „De Roskam" werd gehouden, deelde de voorzitter, de heer J. Schoonenberg, mede, dat het lid van de directie, de heer A. Wassenaar, op 1 januari j.l. veertig jaar lang onafgebroken deze functie had vervuld. De heer Wasse naar, die bij raadsbesluit van 5 de cember 1919 werd benoemd en op 1 januari d.a.v. zijn functie aanvaard de, heeft steeds met zeer veel enthou siasme de belangen van de spaarbank gediend, niet alleen als lid van de directie, doch ook als secretaris van de afdeling Katwijk aan den Rijn. Veel heeft men in al die jaren kun nen profiteren van de adviezen van de heer Wassenaar, die steeds in hoge mate werden gewaardeerd. Namens de overige leden van de directie bood de voorzitter de jubilaris een schil derstuk aan. Met enkele woorden bracht de heer Wassenaar zijn mede leden dank voor hun attentie. In verband met het feit, dat sedert 1 januari j.l. de gemeentespaarbank als stichting een meer zelfstandige positie verkreeg, werd in dezelfde vergadering uit de commissarissen 'n dagelijks bestuur gekozen, dat als volgt is samengesteld: de heer J. Schoonenberg, eerste voorzitter, de heer Nic. Haasnoot, tweede voorzit ter, de heer A. Wassenaar, secretaris, en de heer C. Haasnoot, tweede secre taris, Tot directeur van de spaarbank werd gekozen de huidige administra teur-boekhouder, de heer F. Voor zaat. Tevens werd nog besloten, dat de tweede voorzitter zal optreden als plaatsvervangend directeur. Verkoop kinderzegels De dames die enkele weken in de plaatselijke postkantoren zitting hadden voor de verkoop van kinderpostzegels en -kaarten, mogen op een succesrijke actie terugzien. De opbrengst be droeg namelijk niet minder dan 4990.03, dat is 753.67 meer dan in 1958, toen in totaal 4236,36 werd op gebracht. Van het totaalbedrag kwam 762.05 (v. j. 687,59) uit Katwijk aan den Rijn en 4227,98 (v. j. 3548,77 uit Katwijk aan Zee. Val op het ijs. Op de ijsbaan van het tennispark in de zuidduinen kwam dinsdagavond laat een 19-jarig meisje uit Wassenaar tijdens het schaatsenrijden zodanig te vallen, dat zij een hersenschudding opliep. Per ziekenauto werd zij naar haar woning vervoerd. Val op de weg. In de Larikslaan viel een 16-jarig meisje uit Katwijk aan den Rijn, tengevolge van de glad heid van het wegdek, van haar fiets. Ook zij liep een hersenschudding op en werd eveneens per ziekenauto naar de ouderlijke woning overge bracht. Bedrijfspand, aanbesteed Giste ren werd door architect Kees Bik te Leiderdorp onderhands namens de haritighandel Hoek aanbesteed het bouwen van een bedrijfspand met vriescel en twee bovenwoningen aan de Rederij straat. De inschrijvers wa ren, van hoog naar laag: Fa. M. van der Bent Zn te Wassenaar 121.000 Fa. C, W. Lindenhoff en Zn te Lei den 119.850; Fa. J. van Rhijn en Zn te Katwijk aan Zee 116.200; A. Haasnoot te Katwijk a. Zee 113.380; J. J. Ai-bouw te Leiden 113.200; J. Parlevliet te Katwijk aan Zee 112.580; Fa. de Best-Ouwehand, Katwijk aan Zee 111.700; J. Arnol- dus Jr., Katwijk aan Zee 111.300; W. Ouwehand, Katwijk aan Zee 111.200; N. J. van Duyvenbode, Katwijk aan Zee ƒ101.075: A. Ver does, Katwijk aan Zee 99.180; L. C. v. d. Marei, Bouwbedrijf te Kat wijk 98.900 en L. de Best Zn Katwijk aan Zee 98.550. Door de architect was het werk begroot op 112.000. De opdracht tot de bouw is nog niet verleend. KATWIJK AAN DEN RIJN Contactavond Sportver. Katwijk- Rijn. In het Parochiehuis werd een contactavond gehouden voor de leden van de Sportvereniging Kat wijk-Rijn. De voorzitter, de heer W. A. van Nieuwenhuijzen, bracht dank aan allen, die zich beschikbaar had den gesteld om een aantrekkelijk programma samen te stellen. Er wer den een tweetal kleurenfilms ver toond over de Expo en de Olympische spelen in 1956. De rest van de avond werd vervuld met een quiz, zang met gitaarbegeleiding, voordracht en de opvoering van een balletdans door één der meisjesleden en een leidster. In de pauze werd nog een grote ver loting gehouden ten bate van de kas waarvoor een aantal bedrijven fraaie prijzen beschikbaar had gesteld. Gedurende de middaguren, hieraan voorafgaande, werden voor de junior leden eveneens een tweetal contact bijeenkomsten belegd, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Het programma bestond uit de vertoning van een aantal tekenfilms en het op treden van een goochelaar eneen buikspreker. Verder werd een trac- tatie aangeboden. Dammen KDC 1 speelde een wedstrijd tegen EDG uit Voorscho ten. Deze wedstrijd was zeer belang rijk met het oog op het kampioen schap. Er is dan ook zeer fel gestre den door beide verenigingen voor een zo goed mogelijk resultaat. Beide Beide tientallen kwamen met een reserve in het strijdperk. Het was een zeer spannende en opwindende strijd, die uiteindelijk ten gunste van KDC uitviel. Door met 137 deze wedstrijd te winnen heeft KDC in zijn laatste wedstrijd op 19 januari tegen LDV II aan gelijk spel genoeg om zich kampioen te noemen van de lste klasse van de LDDB. De gede tailleerde uitslagen waren: S. van der Meij DES I—H. Koelewijn KDC I 2—0; A. BruntH. Voorzaat 2—0; J. van BemmelenJ. Zwaan 02; T. Weggen (res.)Fr. Spierenburg 11; J. StouthamerJac. Freke 02 S. J. ZitmanJ. Schoneveld 02; C. KnolH. Klinkenberg 20; Th. van der HulstJ. Heemskerk 02; J. WesterbeekC. van Klaveren 02; J. de BruinJ. Niels (res.) 02. Uitslag 7—13. LEIOSCHENDAM Arti et Charitati. Het bestuur van de r.k- gemengde zangvereniging zal alles in het werk stellen om de muzikale prestaties binnen de kortst mogelijke tijd op hoger peil te bren gen, waarvoor toename van het aan tal leden dringend noodzakelijk is. In de laatst gehouden gemeenteraad is door enige heren critiek geleverd op de culturele waarde van deze zang vereniging ter gelegenheid van het feit. dat de vereniging een gemeente lijke verhoogde subsidie verzocht om de kosten voor de voorgenomen ho gere prestaties te kunnen dekken. Nu de gemeenteraad slechts gedeeltelijk aan het verzoek heeft voldaan zal het bestuur, gesteund door de leden, een grote actie gaan ontplooien om zo wel het ledental als de geldelijke bij dragen op te voeren. De vereniging gaat dit jaar haar derde lustrum vieren en zal zich op bijzondere wijze inzetten om te tonen dat Arti tot werkelijke, kunstpresta ties in staat is. Daartoe zal het kinderkoor in de maand april een opvoering geven van de operette „Sneeuwwitje". Het grote koor zal in mei a.s. een z.g. bevrij dingsconcert geven en in november het derde lustrum herdenken met een groot opgezet concert met een res pectabel programma. Dit zijn de plannen welke door voorzitter C. Groenewegen in de jaarvergadering ter tafel werden ge bracht. Het jaarverslag van de secre taresse, mevr. Van Riet, memoreerde dat in de loop van het verenigings jaar als dirigent werd aangesteld de heer J. Woerdeman uit Den Haag als opvolger van de heer F. Cappendijk. Het ledental was wel teruggelopen, maar er waren toch ook nieuwe zan gers die zich als lid hadden aange meld. De heer A. S. v. d. Geest moest als penningmeester een nadelig saldo van 333,41 rapporteren. Bij de ver kiezing van bestuursleden werden herkozen de heer C. Groenewegen als voorzitter en mevr. de Groot v. d. Togt. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de dames C. van HaastrechtOlsthoorn en D. v. d. Zon en W. Kloosterman. De heren M. van Marwijk en J. Heijne zullen de lustrumviering voorbereiden. NnnPWJJKrPHOUT Woningbouw Door architect Van Bleyswijk-Sombeek te Heem stede werd het bouwen van een woonhuis te De Zilk namens de heer Van Saase opgedragen aan het aan nemersbedrijf C. F. Kalkers te Hil legom. Maar kosten hoog Minister Korthals heeft aan de vas te commissie voor Verkeer en Water staat medegedeeld, dat de directie van de Nederlandse Spoorwegen een spoorwegverbinding Amsterdam SchipholLeidenDen Haag wense lijk acht. Ook de gemeente Amster dam is voorstandster van de aanleg van deze nieuwe spoorlijn. Over de financiering is echter nog niet ge sproken. De nieuwe spoorwegverbinding zou een zeer grote ontlasting betekenen van de „oude lijn" Amsterdam-Haar- lem-Leiden-Den Haag. Het zou dan mogelijk worden, verschillende tus senstations op die lijn, welke nu ge sloten zijn, weer te gaan bedienen. Volgens de minister zullen de kos ten zeer hoog zijn. Er is een nader onderzoek nodig naar de te verwach ten verkeersdrukte en de rentabili teit van de nieuwe lijn. Voordat de resultaten hiervan bekend zijn, kan de regering nog geen standpunt in nemen. DRIE TON SCHADE Voor de ILaailemse rechtbank moest zich dezer dagen voor brand door schuld verantwoorden de 55- jarige landbouwer G L. uit Haarlem mermeer. L. had deze zomer kaf la ten verbranden naast zijn hooischuur, die door de overslaande vonken in brand vloog. Drie ton bedroeg de schade door deze onvoorzichtige handelwijze. De schade werd wel door de verzekering gedekt. De landbouwer zei, dat men op deze wijze al jaren kaf verbrandde. Als veiligheidsmaatx egel wacht men dan op een gunstige wind De getuige-des- kondige een brandweccomman- dant verklaarde, dat de landbou wers in de Haarlemmermeer op deze wiize inderdaad al jaren hun kaf verbranden. De officier van justitie eiste tegen L. een boete van zeshonderd gulden en hij zei te hopen, dat zijn eis als een ernstige waarschuwing zou wor den gezien door alle landbouwers, die in het verleden op zo'n roeke loze wijze hun kaf verbraudden. Van de 37.500 woningwetwoningen die dit jaar door het Rijk zullen wor den gesubsidieerd, heeft de minister van volkshuisvesting en bouwnijver heid er thans 33.800 over de provin cies verdeeld. De verdeling is als volgt: Gronin gen 1-200, Friesland 1.000, Drente 850, Overijssel 2.200, Gelderland 3.700, Utrecht 2.000. Noordholland 5.950, Zuid-Holland 9.150, Zeeland 600, N. Brabant 4.300 en Limburg 2.750. Am sterdam krijgt 2.100 woningwetwo ningen toegewezen, Den Haag 1.500 en Rotterdam 3.300. Van de resterende 3.700 woningen zijn er 2.000 gereserveerd ten behoe ve van de industrialisatie in de pro bleemgebieden en 1.500 ter bevorde ring van industriële bouwmethoden. Verder zijn er 200 voor de polder Oostelijk Flevoland bestemd. Ten behoeve .van de krotopruiming zijn de volgende aantallen woningen in de verdeling over de provincies begrepen: Groningen 460, Friesland 490, Drente 330, Overijssel 480, Gel derland 730. volgt: Groningen 1.200. Friesland 1 200. Drente 800, Overijs sel 2.300, Gelderland 4.500, Utrecht 2.000, Noordholland 7.000, Zuid-Hol land 8(000, Zeeland 1.000, Noordbra bant 6.500 en Limburg 3.500. Voor subsidiëring van particuliere woningbouw geeft de minister de waarborg aan de provincies dat dit jaar in ieder geval 38.000 aanvragen zullen worden gehonoreerd. Per pro vincie als volgt Groningen 1.200. Friesland 1.200. Drente 800, Overijs sel 2.300, Gelderland 4.500. Utrecht 2.000, Noordholland 7.000. Zuid-Hol land 8.000, Zeeland 1.000, Noordbra bant 6-500 en Limburg 3.500. Een aan tal van 2.500 wordt nog in reserve- gehouden. Zilveren dubbeltjes buiten omloop Met ingang van 19 januari 1960 zijn bij algemene maatregel van be stuur de zilveren dubbeltjes buiten omloop gesteld. Aldus deelt het mi nisterie van financiën mede. Het zin ken dubbeltje werd reeds in 1953 uit de circulatie genomen. Op dat tijdstip was de hoeveelheid nikkelen dubbel tjes, als gevolg van de niklcelschaars- te nog te gering om in de bestaande behoefte aan 1 O-centstukken te voor zien. Daarom werd toen besloten de in het muntdepot aanwezige zilveren dubbeltjes als een reserve achter de hand te houden. Op deze reserve voorraad is na 1953 herhaaldelijk ten behoeve van de pas muntcirculatie een beroep gedaan. Nu een dergelijk beroep niet meer nodig is, kan ook tot het buiten om loop stellen van de zilveren 10-cent- stukken worden overgegaan. Met het zilveren dubbeltje ver dwijnt de laatste vooroorlogse munt uit de geldcirculatie. Tot 20 mei 1960 bestaat gelegenheid tot inwisseling van deze munt bij alle postkantoren, bij- en hulpkantoren der posterijen en poststations. Marktberichten LEIDEN. 15 jan. Vee. - Aanvoer 2 stieren, 48 melkkoeien, 200 vette koeien, 50 varekoeien, 18 pinken, 4 graskalveren, 33 vette kalveren, 58 nuchtere kalveren, 120 vette schapen. 3.247 vette lammeren, 15 varkens (zeugen), 149 schrammen, 318 big gen, 1 paard. Totaal 4.263 stuks. Notering: melkkoeien ƒ8001150, vette koeien per kilogram schoon gewicht ƒ2.70—3.25, vare koeien 450 900, vette kalveren per kg. lev. gew. 2.403.10, nuchtere kalveren per kg. lev. gew. 1.351.65, nuchtere kalve ren per stuk 35—70, vette schapen 75105, vette lammeren 70102,50, drachtige zeugen 250—350, schram men 70—90, biggen 38—42—48. Handel: voor melkkoeien en vare koeien rustig, vette koeien willig, vette kalveren en nuchtere kalveren vlug, vette schapen en vette lamme ren goed, zeugen, schrammen en big gen stug. LEIDEN. 15 jan. Kaas. Aanvoer 7 partijen Goudse kaas. Notering: eerste kwaliteit 2.18—2.24, tweede kw. 2.102.17. Handel stug. LEIDSCHENDAIYÏ. Eieren. Aan gevoerd werden 75600 kipeieren. Ge noteerd werd voor 3400 eieren no. 0 14.2014.75; 4500 eieren no. 1 13.15 13.70; 26900 eieren no. 2 12.20 12.55; 28500 eieren no. 3 11.20—11.70; 9500 eieren no. 4 10.5511.00; 2800 eieren no. 5 10.2510.35. Groente. Sla A 12.40—12.90, sla C 410690, stoofsla 2830, andijvie 4045, spruiten 5670, witlof 33—35, prei 67—78, boerenkool 30—32, sel derij 711, uien 2328. R'VEEN 14 januari. Bloemen. Blauwe druifjes 10—14, Narcissen, Am. Glorie 3436, Early Glorie 27 41, Magnificence 30—32, Fortuna 24— 28. Buxton 25—32, t'Innocence 38—41, tulpen v. d. Eerden 43—86, Krelage 3346, Rose Copland 4271, Lustige Witwe 38—53, White Sail 34—55, Gol den Harvest 3061, Wintergold 41— 54, Hillegonde 4753, Preludium 58 62 per bos. Am. Anjers 1221 per stuk. DAMES- EN HERENSCHOENEN MONTUUR SLIJPEN MAGAZIJN 'T HOEKJE B REESTRAAT 120 Midza-zaak Gevraagd voor direct: Machinefabriek J. P. LAKEMAN VOORHOUT TELEF. 02532—7371 SCHAATSEN in grote sortering bij: LANGEZAAL STILLE RUN 3—4 TELEF. 26545 Kinderwagens Kinderstoelen Ledi kantjes Wiegen, enz. Natuurlijk naar Moeders Ideaal een Kinderwagen van Langezaalü! 2* Te koop aangeboden: een prachtige bruidsjapon geheel compleet, maat 42. Br. onder no. 549 bur. v. d. blad. "2* Net meisje gevraagd voor de huishouding, voor hele of halve dagen. Mevr. Overdevest, Heren straat 98. voor SAJA PHILIPS LOEWE-OPTA vanaf I 295.- OOK VOOR UW BANDEN Agfa Basf Gevaert Saja Sonocolor en Soundcraft vanaf f 4.50 OUDE SINGEL 16 TELEF. 22858 2* Verpleegster 32 jr. zoekt tegen 1 februari of later een zonnige gestoff. zit-slaapkamer in Voor schoten, Leiden of omgb_ ving. Br. met prijsopgave onder no. 4952 bur. v.a. bl. 2* Aangeboden: Singer handnaaimachine, in pri ma staat, met garantie 45.inzinkbare Nau- mann trapnaaimachine (ringspoel). Als nieuw Volle garantie. Lage prijs. Herenstraat 23, Leiden, tel. 32027. 2| In onze balansoprui ming: plastic emmers. 8 liter inhoud ƒ1.88; email- Ie kolenkitten, 50 cm hoog 2.75; frituurpannen 3.78 Porseleinen theepotten 1.18 en 1.48; aluminium beker met oor 29 ct Vic- torie-bazar, Hogewoerd 31 2* Een r.k. werkster van buiten biedt zich aan voor de maandag de gehele dag en voor de zaterdagoch tend. Br. onder no. 4947 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5