DE NIEUWE CHEVROLET Televisie goede bril MARKS SPAARBANK voor Noordwijk en Omstreken N.V. v/h. J. Onderwater Co. Vrouwelijke Krachten SECRETARESSE Fa.J.J. v.d. Wiel SCHOONMAAK. EN HUISHOUDELIJK WERK ZATERDAG 2 JANUARI 1960 DE LEFDSE COURANT PAGINA 11 „Reinheid en maagelijkheid", door Dietrich von Hilde- brand. Uitgave Lannoo. Den Haag. Velen die dit boek in handen ne men, zullen gezien de titel menen, dat het hier gaat om een wetboek voor kloosterlingen, die zich de rein heid als ideaal hebben gesteld; een standaardwerk, waarin men alles wat mag en niet mag op het gebied van de reinheid kan vinden. Het is ech ter een boek voor de leek, waarin de auteur tracht de mens op te heffen uit de zinnelijke sfeer, waarin hij door zijn natuurlijke staat veelal ver keert. In een niet eenvoudige, maar toch heldere schrijftant geeft hij een diepgaande analyse van het begrip reinheid en ruimt hij ontstane mis verstanden over deze veelal misken de deugd, waaraan Christus in de Bergrede een bijzondere waarde toe kent, uit de weg. Het boek bestaat uit twee delen: de reinheid en de maagdelijkheid, welke twee onderwerpen door Von Hildebrand toch in één licht worden gezien. Na het verschijnen van de eerste druk, nu ruim dertig jaar ge leden. kreeg de auteur vele gunstige reacties. En nu, zoveel jaar later, zal dit boek ongetwijfeld bij vele lezers ook iets wakker roepen. Het kon in deze tijd geschreven zijn en het is er zeker ook voor bestemd! „Het leven begint morgen" door Anneliese Schwarzer. Uitgave „Helmond" te Helmond. In de meisjesreeks van haar jeugd pockets heeft uitgeverij „Helmond" weer een leuk boekje voor meisjes van 14 tot 17 jaar gebracht. De hoofd persoon in dit verhaal is Hettie Matz, die haar van diefstal betichte vader van alle blaam weet te zuiveren. Hierbij wordt ze kranig geholpen door haar vriendinnen en hun aller vriend Axel. „Giulüetta Masina en het geluk", door Jos Burvenich S.J. Uitgave Lannoo, Den Haag. Een zeer goed beeld van de Felli- ni's, man en vrouw, filmschrijver en filmster, en een voortreffelijke be schouwing over de films: Lo Sceicco Bianco, I Vitelloni. La Strada, II Bi- done, Notti di Cabiria en Fortunella maken deze pocket van de priester- schrijver Jos Burvenich tot een be- Over vier uur vergaat de wereld, door P. H. Fruithof. Uitg. N.V. Uitgeverij De Lanteern, Utrecht. We leven in het tijdperk van de waterstofbom en de kernsplitsing en de auteur van dit boekje brengt het fantastische verhaal van een profes sor in de natuurkunde, die in het be lang van het mensdom, deze weten schap dienstbaar wil maken aan de geografie, om nl. langs natuurkundige weg vruchtbaar land aan de oceaan te ontv/orstelen. De eerste proeven slagen en daardoor wordt de belang stelling van de wereld wakker, maar ook van de spionnen, die de vernuf tige machine willen bemachtigen. De grote proef wordt ondernomen in de Golf van Bengalen en deze slaagt bijna te goed, want door een zand- instorting in de mijnschacht, waar de machine staat, wordt de wereld met ondergang bedreigd. Gelukkig wordt erger voorkomen. Het verhaaltje is eenvoudig ge schreven, maar daarom is het niet minder boeiend. Andy in de branding, door Vivian Breek. Uitg. Prisma Boeken. Utrecht/Antwerpen. In de serie van de Prisma-juniores zal dit pocketboek voor oudere meis jes ongetwijfeld in de smaak vallen. Het geeft de geschiedenis weer van Andy Dawson, die van plan was ski- kampioene te worden, een ongeluk kreeg en nimmer meer zou kunnen skiën. Toen zij de gevolgen van het ongeluk en de daarop volgende in zinking te boven was, maakte zij kennis met een nieuwe sport; de vouwbootsport. Hierbij tracht men, zittend in een soort kano, stroomver snellingen en watervallen te nemen. Andy werpt zich op deze sport, die voor haar zeer avontuurlijk wordt en de lezeres zal haar lotgevallen onge twijfeld met belangstelling volgen. Ik ben een mens...., door José Luis Martin Descalzo. Uit» Lannoo, Thielt/Den Haag. „Bekentenissen van een jonge priester" is de ondertitel van dit on derhoudend boek. dat men geen pries terroman kan noemen, omdat het geen produkt van de fantasie is, maar van zelf-ervaren en zelf-door- leefde werkelijkheid. De auteur noemt zijn werk de „biecht van een priester", waardoor de levensecht heid nog duidelijker spreekt. Martin Delcalzo is een buitengewoon be gaafde persoonlijkheid. Dat blijkt overduidelijk uit de wijze, waarop hij de lezer dit priester-type schildert, het type van een priester, dat hele maal geen standaard-type is. De wijze, waarop hij zijn verhaal ont wikkeld, getuigt van een felle bewo genheid van de auteur, die evenwel verre blijft van dat pathologisch-uit- zonderlijke van de meeste „roman- priesters". Men zal ongetwijfeld met klimmende interesse dit levensver haal van een nog jonge priester vol gen. Prof. Zegellaks eiland, door Daan Zonderland. Uitg. Prisma-Boeken, Utrecht/Ant werpen. Dit pocketboek voor de jeugd, jon gens en meisjes van 812 jaar, brengt professor Zegellak met nieu we avonturen. Nu zet hij zijn woon plaats op stelten door zweefpoeder in de watertoren te doen zodat alle mensen, die een kopje t'hee of koffie drinken, zomaar opeens de lucht in vliegen. Dat is het begin van de avonturen, die nog door tal van an dere gevolgd worden. De jeugd zal prof. Zegellak en zijn vrouw Zieltje met klimmende belangstelling vol gen. Lassie ruikt onraad en Las sie grijpt in, door Henri Ar- noldus. Uitg. N.V. Zuid- Nederlandse Uitgeverij, Ant- werpen-Amsterdam. Wederom verschenen twee delen van de Lassie-serie van de hand van Henri Arnoldus met aardige, pakken de illustraties van Stef van Stiphout. Beide goed verzorgde boekjes begin nen met de portretten van degenen, die in de verhaaltjes meespelen en die portret-tekeningen zullen het ver haal voor de jeugd ongetwijfeld sug gestiever maken. Dat Lassie, de trouwste hond van heel de wereld, daarbij de hoofdrol vervult, laat zich begrijpen. De jeugd zal er uurtjes aangename verpozing door hebben. „Relativiteitstheorie voor de leek", door James A. Cole man. Uitg. Het Spectrum (Prismareeks), Utrecht/Ant werpen. De Amerikajanse fysicaprofessor James A. Coleman heeft een poging gedaan Einstein's relativiteitstheorie voor de leek verklaarbaar en ver staanbaar te maken, voorzover ver klaring in dit verband mogelijk is. Niet alleen de theorie zelf en wat daar de aanleiding toe was worden besproken, maar ook veel proefon dervindelijke bevestiging van al wat op het eerste gezicht zo vreemd is. Velen spreken over Einstein en zijn theorie, zeer weinigen weten er iets van. Wie er dan iets van weten wil, neme dit boekje ter hand. „De man die geen moorde naar was", door Alexander Spoerl. Uitg. Het Spectrum (Prismareeks), Utrecht/Ant werpen. Een detective, die afwijkt van het gebruikelijke schabloon maar door het oproepen van de spanning reeds op de eerste bladzijde, deze vasthoudt tot de laatste. Met een verrukkelijke, zü het soms wat vrijmoedige humor geschreven, is het een boek dat de liefhebbers van het genre ten volle zal bevredigen. „Vlucht uit Boedapest", door W. J. Verbeeten. Uitg. De Spaarnestad, Haarlem. In dit voor grotere jongens bestem de boek worden de lotgevallen be schreven van een Hongaars gezin op de vlucht naar de vrijheid na de op stand van 1956. Het is een boeiend en goed geschreven verhaal dat door jongens van 15, 16, 17 jaar stellig met spanning zal worden gelezen. De in de uitgave vermelde leeftijd van 10 jaar lijkt ons een beetje erg laag. „Het landgoed Solitudo" door Paul Haimon. Uitg. Nygh en van Ditmar, Den Haag/ Rotterdam. Deze pastorale roman beschrijft een gelukkige en romantische liefde, beleefd op een oud landgoed, het landgoed Solitudo. Bij dit landgoed behoort een geheimzinnig moeras dat oorzaak is van een strijd tussen dorps notabelen en boeren. De dood van de vrouw maakt de man tijdelijk krankzinnig en duistere krachten zien daarin een middel om hun doel te bereiken. De boerenzoon Peter, die verliefd wordt op een der dochters van het liefdespaar, weet echter alles ten goede te doen keren. Het verhaal rond het landgoed en het moeras is in een wat zwoel-ro- mantisohe sfeer geschreven. „De bittere Liefde van George Brassens", door Ka- rel van Deuren „Humani- tas"-boeken nr. 24 (deel 4 van de serie „Idolen en Sym bolen") Uitg.: Lannoo, Den Haag. Het is niet een kwestie van de mode, dat de liedjes van de Franse zanger George Brassens steeds meer opgang maken. Het is veeleer omdat Brassens de weggevaagde gedachten en gevoelens tot poëzie maakt van de generaties van de Tweede Wereldoor log. De Brassens, wiens antecedenten deze biografie onthult, is zeker niet de beweerde ruigpoot, die met sca breuze liedjes de lachers op zijn hand wil krijgen. Het heeft ons goed gedaan, hem in andere gedaante te aanschouwen. Uit liefde alleen, door Daria Olivier. Uitg. Prisma-boe ken, Utrecht/Antwerpen. Daria Olivier is een Russische van geboorte, bij het uitbreken van de revolutie met haar ouders het land ontvlucht, om aan de Parijse Sorbon- ne zich te bekwamen in moderne ta len, algemene en kunstgeschiedenis. Zij wijdde zich aan het vertalen van Russische en Engelse literaire werken en met haar adembenemend verhaal „Uit liefde alleen" liet zij haar eer ste roman het licht zien, die in Frank rijk een zo groot succes oogstte, dat men besloot het verhaal te verfilmen. In de Nederlandse vertaling van J. Meykracht-Grossouw krijgen we hier de geschiedenis van de „de-Kra- bisten" te lezen, de officieren, die een opstand voorbereidden tegen de tsaar, om het Russische volk te verlossen van de tirannie van het absolutistisch bewind. Die opstand (14 december 1825) mislukte, verschillende aan stichters vonden de dood, vele ande ren werden naar Siberië verbannen. Onder deze bevonden zich Sergej Tro-ebetzkoj en Sergej Wolkonsky. De beide jonge vrouwen van deze officieren volgden hun mannen in ballingschap naar Siberië en gaven een leven vol zorgeloosheid en luxe vrijwillig prijs voor de meest onvoor stelbare ontberingen. Het is een aangrijpend verhaal ge worden. waarbij men zich moeilijk de in Rusland heersende toestanden kan indenken, maar zij komen in al haar ontstellende werkelijkheid tot uiting. „De handen spreken", door Chandu. Forum-Boekerij, Ad. M. C. Stok, Den Haag. Achter de bezigheid van de zigeu nerin op de kermis die als attractie uit de lijnen van onze hand de toe komst kan voorspellen hebben wij nooit veel gezocht. Maar er heeft zich een wetenschap ontwikkeld welke zich bezig houdt met alles wat met de hand te maken heeft. Elk onder deel heeft zijn bijzonderheden: de grootte en breedte van de hand, de huidskleur, de vingers, de nagels enz. Het is niet aan ons, uit te maken of Chandu het bij het rechte eind heeft, maar zijn openbaringen zijn in elk geval een studie waard. Men kan er eventueel z'n voordeel mee doen. „Isabella de schone", door Margaret Campbell Barnes. Zuidh. Uitgevers Mij, Den Haag. Het leven van Isabella Capet, de Franse prinses, die de echtgenote werd van koning Edward II van En geland, heeft vele emoties gekend Getrouwd met een man met een zwak karakter en een tegennatuurlijke le venswijze heeft zij zich zolang mo gelijk gehouden aan haar huwelijks belofte, totdat haar natuur zich tegen al het onrecht keert, dat haar door Edward is aangedaan, en zij haar toevlucht zoekt bij een edelman, Ro ger Mortimer, die zich als een ware man voordoet. Met haar man Edward gaat tenslotte ook haar eigen glorie ten gronde. Het is een boeiende ro man, steunend op historische feiten doch de figuren zijn hier en daar wat al te scherp getekend. Voorbehoud voor rijpere lezers. „Ravel", door Vladimir Jan- kélévitch. Pictura-reeks. Utrecht. In deze reeks neemt de biografie van de kunstenaar Ravel een voor name plaats in. De snelheid waarmee Maurice Ravel de volmaaktheid be reikte, grenst aan het wonderbaar lijke. Wie de Habanera uit de Rhap- sodie espagnole hoort, staat perplex bij de gedachte, dat deze uit het jaar 1895 dateert. Ravel heeft de grenzen van het onmogelijke eindeloos ver getrokken. Hij had een voorliefde voor het overwinnen van moeilijk heden en het hardnekkig zoeken naar wat inspanning kost. Dit boek geeft een concreet beeld van Ravel. Het bevat een chronologie, een bi bliografie en een discografie. Meer dan 100 illustraties veraangenamen het lezen nog meer. „De automatisering en de mens", door L- Landon-Good- man. Aula-boeken, Utrecht Vanuit het standpunt van de leek benadert de schrijver de automatise ring en de geweldige problemen, welke aan dit onderwerp zijn ver bonden. Zo tracht de schrijver een antwoord te geven op vragen als: zal automatisering oorzaak zijn van mas sale werkloosheid, zal de arbeidende mens in de toekomst over ongekend veel vrije tijd beschikken?; hoe zul len de to*komstfabrieken eruit zien? enz. „Moord aan boord", door Ngaio Marsh. Uitgave Het Spectrum, Utrecht. Een boeiende detective in de stijl van Agatha Christie. Londen wordt geterroriseerd door een vrouwen moordenaar. die steeds dezelfde spo ren achterlaat. Zijn laatste slachtof fer wordt gezocht aan boord van een schip, althans, men vermoedt dat de moordenaar aan boord is. Maar ieder een kan het zijn, ook de kapitein. De ontknoping vindt pas plaats aan het einde van het boek op een onver wachte manier. Reden temeer om niet achteraan vast te gaan kijken hoe het afloopt. Wij exposeren van MAANDAG 4 t.m. VRIJDAG 8 JANUARI van 10 - 21 uur stationsweg 2 De enige Compact-Wagen die werkelijk nieuw is! leiden TELEF. 24741 VOORSTRAAT 36 NOORDWIJK Opgericht 1872 Aangesloten bij de Nederlandsche Spaar- bankbond, Amersfoort. Om de grootste drukte in het begin van het jaar zoveel mogelijk op te vangen, zal de SPAAR BANK gedurende de eerste week van het jaar GEOPEND zijn op: DINSDAG 5 januari; van 9 tot 11.30; van 2 tot 5; van 7 tot 8.30. DONDERDAG evenzo van 9 tot 11.30; 's middags van 2 tot 4; 's avonds van 7 tot 8.30. Daarna weer felke dinsdag van 24 en van 78.30 en elke donderdag van 9.3011.30. De rente op de boekjes kan gedurende het gehele jaar worden bijgeschreven; U be hoeft dus niet hiervoor reeds in januari te komen. JEUGDSPAARDERS profiteert van de „ZILVER VLOOT' en spaar in de komende 12 maanden weer 200.maximum. U wint één gulden op elk tientje wat U op uw jeugdspaarboekje spaart. ENGELENBRUG LISSE (Tel. K 2532—7948) vraagt voor direct: voor lichte werkzaamheden. Reiskosten worden vergoed. HANDELSKANTOOR te Leiden vraagt: AANKOMENDE Steno-typen Nederlands. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 9993 bureau van dit blad. Te koop aangeboden: een in goede staat verkerend huiskamer ameublement Br. onder no d. blad. bur. v. Uitkomst voor iedereen Wij leveren U totaal be drag voor aanschaffing Af te lossen met ƒ3.75 p w. Postbus 41, Den Haag. VOOR EEN in elke prijs naar Nieuwe Rijn 62 Leiden - Tel. 24108 Bij vonnis van de Arron- dissements Rechtbank te 's Gravenhage van 24 de cember 1959 is uitgespro ken het faillissement van G. SMITS, wonende te Warmond aan de Juliana- straat no. 18, met benoe ming- van de E.A.Heer mr E. J. Gelderman, rechter in deze Rechtbank tot Rechter Commissaris en van ondergetekende tot curator. Mr V. C. GROENENDIJK Leiden, Witte Singel 70 Wringerrollen COVERBEDRIJF AK.B. VëRHUIZINÜEN JAN VAN DUUREN Middelstegracht 36 Telefoon 25468 Lelden Na 6 u. K. Galgewater 16a Telef. 30292 Emigratie verpakkingen voor boodschappen en lichte kantoorwerkzaam heden. Gepensioneerden komen evt. in aanmerking. Br. onder no. 9989 bur. v. Rij sc ho o I-Taxi Gedipi. door F.N.O.P. en B.B.N Auto - Motor - Scootei Taxi dag en nacht. MORSSTRAAT 60a TEL 26584 Teleioonties PERSONEEL Mevrouw Castelein. Boerhaavelaan 13 vraagt een meisje dat zelfstandig kan werken. Voor d. en n huise lijk verkeer Goed salaris. Zat. -vrij v.a. 2 uur. Zondags vrij. 2 Meisjes komt bij ons werken. Schoon en licht werk op de afd. mangel kamer. Wasserij Nooit Ge dacht, v. d. Valk Bouman- weg 27a, Leiderdorp. 2 Gevraagd per 1 febr. een jongen voor in de tuin, bij L. J. v. d. Post, Vietweg 32, Zoeterwoude, tel. K 1717—2989. 2* Werkend echtpaar zoekt flinke hulp in de huishouding, gewend zelf standig te werken. Goede referenties. Zaterdagmid- dag na 2 uur vrij. Mevr. Troost, Hoge Rijndijk 81, Leiden. 2 Beschaafde flinke hulp in de huishouding gevr. voor de gehele dag. Meer dere hulp aanwezig. Aan melden: 's avonds tussen 7 en 8 uur. Mevr. Heringa, Van Slingelandtlaan 10, Leiden. 2 Gevraagd: een net r.k. dagmeisje, bij: G. P. M. Out, Banketbakkerij, Dorpsstraat 169, Hazërs- woude (D.), tel. 296. 2 Per 15 jan. en a.s. bloembollenseizoen enige meisjes voor opleiding tot restaurant-hostess ge vraagd. Inl.: Rest. „De Nachtegaal". Lisse, 02530 —3400. 2 Nette werkster gevr. 3 hele dagen in de week. Zelfstandig kunnen wer ken: gezin van 2 personen in Oeestgeest. Br. onder no. 4826 bur. v. d. blad. VOOR 'N PERSOONLIJKE CREATIE KAPSALON VAN VEEN LEIMUIDEN Maak ook eens 'n afspraak: 01721 120 AANGEBODEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet, sax, kiarmet en druincur- sus. Instrument, direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5. tel. 24358. 2 Te koop: kleurkanaries in rood-agaat, rood-isabel. rood, goud, zilver, wit, mozaiek, enz. Mannen en broedpopjes. v. d. Wate- ringeniaan 154. Voorburg. 2 Hardnekkige hoest? Prikkel- en kramphoest? Nacht- en rokershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon ƒ2.- bij elke drogist. 2 Te koop 2e hands da mes-, heren- en kinderrij- wielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A Grimbergen Dubbelebuurt 11. Rijns- burg, tel K 1718—2967 2? Rotan meubelen, wie. gen, mandenwerk koopt l het voordeligst bij Fa Van der Vaart. Lange Pie. tv rskerkkoorsteeg 24 tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen 2 c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen, K 1713 -487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2 Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder rantie, ook no-iron. Smits overhemden- kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94, tel. 25391. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en openen van eik slot Haar- lemmersti 273, tel 33958 vbij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te Maandagmorgen geslo ten. 2 Rolfilms of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen, dank zij de rolfilm- en flitslamp jes automaat van Fotohan- ael N v. d. Horst, Doeza- straat 39. tel. 24702. 2 Een nieuwe batterij oor zo laag mogelijke prijs? Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie- batterij Indien niet voor radig vraagt dan recht streeks Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel. 23140. 2 Aangeboden: V.W. de Luxe met synchro-mess. iets moois 2200.Skoda prima staat 650.Re nault 600.Inruil, ook motoren en t.v. Ook zon ws. Langenhorststr. 11, Voorschoten. 2 Bezoekt onze kwekerij Specialiteit in planten- schalen. vetplantenscho- len, hertshoornvarens, bromeliaceën Verhuur van palmen Bloemenma gazijn C L Mulder. Haar lemmerweg 21. Leider tel 20550. beginners of gevorderden aan ons instituut .Aristo" Geringe vergoeding Vraagt inlichtingenblad Het Fotohuis A G Ober Nieuwe Rijn 18, tel 24134 2 Te koop: woonauto's, nieuwbouw. 11 mtr lang. Moderne kleuren. Kan overal geplaatst worden. Wij wijzen U de weg. Zoe- terwoudseweg 23, Leiden, tel. 21830. T Woonschepen. Alle ma ten, lage prijzen. Ook schepen voor zelfbouw met en zonder ligplaats. Kom praten, Zoeterwoud- seweg 23. Leiden, telef. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ford Consul, Taunua 17M, Opel Rekord. Volkswagens en Volkswa gen busie Werkhovend Garagebedrijf, Maredijk 34a, tei. 32735 en 22300. 2 Autohoezen, kappen. pyama's, complete bekle dingen, sponsrubbei zittin gen, asbakken, spiegels, lashaxen. bloemvaasjes. armsteur.en, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten, kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th van Kuijk, Autobekleder, Morsstraat 46, tel. 30552, Leiden. 2 Solex de Luxe, in staat van nieuw. Dahliastraat lay Leiden, b.d. Lammen- GEVRAAGD 2 Gevraagd: 2x1 ha. groententecltvergunning punt 4, ook in gedeelten, c.v. N. Bakker Hzn.. Roe lofarendsveen, tel. K 1713 —487 2* Herenhoeden stomen. modelleren nieuw lint. nieuw leer, eventueel ver. groten of verkleinen Voor vakwerk; v. Velzen hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1. tele foon 22791. 2 Wij hebben prima Zweeds hardboard en zachtboard p. plaat en op maat ook ^oor het moder niseren van uw deuren Geschaalde latten in di verse maten. v. d. Steen. Levendaal 139. Leiden. 2* Kinderrijwielen v.a. 49.50; sportrijwielen v.a. 89.Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13, tel. 24409. 2* Wasmachines 135. nog enkele dure machines, iets beschadigd 155.—; centrifuge. Fa. Dusoswa Turfmarkt 13. tel. 24409 JT Auto's met rechtsge] ige schriftelijke garantie bewijzen. Financiering te- ;en 5% Elk merk auto 2 Jongedame, b.b.h.h. zoekt per 15 jan. of direct ruime gestoff kamer met kook- en stookgelegen- heid. C. J. Furuée, Wit- tenburgerweg 120, Wasse. naar. W0NINGRUIL 2 Wonlngruil. Te ruil aangeboden: benedenhuis 3 kamerflat met douche cel, tuin en schuur te Oegstgeest. Ruilen voor huis te Leiden of Voor schoten. Br. onder no. 4826 bur. v. d. blad. TE HUUR 2 Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat, kapje, sluier tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen, is al, leen fa. Sloos, Stille Rijn 1 tel. 20868. DIVERSEN 2 Engels. Examenoplelding LO. hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid Cambridge. Emi- grantenclubs Dagelijks In schrijving W Verboog, Le raar Engels beëdigd Tolk/ Vertaler. Prof Cert Cam- bridge University, Steen- schuur 18. Leiden. Telefoon 25335 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting \mivedi mevr J Brons gen 5% Elk merk auto geest, Zeemaulaan 57. tel. kan geleverd worden. Van 22982 nelpt kosteloos dier den Berg, Hooglandse of eigenaar opsporen. K^-kgracht 42, Leiden, tel. Amivedi neemt geen die- 2 Aangeboden: bloemis- terfjverg. A en B koude of warme kas, koop of huur J. Elstgeest, Zuid einde veen, 3e 99a, Roelof aren ds n, tel. K 1713—291. U kunt zich hiervoor steeds melden: op maandag 1011.30 uur 's morgens; op dinsdag 7.309 uur 's avonds; op vrijdag 10—11.30 uur 's morgens; 7.30—9 uur 's avonds, op het adres: NOORDEINDE 38. LEIDEN.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 11