B Deense veehandelaar geelt miljoenen-order weg aan Nederlander Gemeenteraad kreeg goede cijfers over aanwas bevolking en woningen KOFFIE HET KLAVERBLAD Loongrens sociale verzekering Gemeente-secretaris B. den Braver nam afscheid van Hazerswoude's raad DINSDAG 2» DECEMBER 1959 DE LE1DSE COURANT PAGINA In Denemarken teveel moeilijkheden Hans Bundgaard, de Deense vee exporteur, die door concurrentie-aiigst van zijn vak-genoten werd „opgehan gen" aan de Deense wet. staat op het punt een raiJjoenenorder over te dragen aan zijn Nederlandse collega, de heer A. den Hartog uit Roosen daal. Reeds eerder hebben wij over deze export-affaire geschreven: De Deen wilde vee exporteren naar Zuid-Sla- vië. De levering beloopt zeer waar schijnlijk een bedrag van zes mil joen gulden. De Deense bepalingen voor de export wensen dat het vee al in Denemarken aan de koper wordt overgedragen. In Zuid-Slavië staat Smokkelaars verwondden moeder en kind ernstig Door de daling van de boterprijs ls de botersmokkel in het Belgisch-Ne derlandse grensgebied weer opge leefd. Douanebeambten zagen dezer dagen in de omgeving van Weert een verdachte Belgische personenwagen. De beambten zetten onmiddellijk de achtervolging in. Nadat de wagen in grote vaart een stilstaande perso nenauto had geramd, waarbij een daarin zittende moeder en haar kind ernstig werden gewond, gaven de smokkelaars in het Belgische dorpje Neeroeteren de strijd op. In de wagen vonden de beambten 600 kg boter verborgen achter een 3>trekbaar stalen scherm. De ben netank van deze smokkelauto was eveneens gepantserd. In de kerstnacht omtreeks drie uur stopte nabij het grenskantoor te Stramproij een lege mijnwerkersbus van een Nederlandse firma voor een particulier huis. Twee dienstdoende douanebeambten vonden dit verdacht en doorzochten de bus. In de ruimte voor de reservebanden en tussen de zitplaatsen trof zij 1500 kg boter aan, die de chauffeur op eigen gelegen heid naar België had willen vervoe ren. De boter werd in beslag geno men en tegen de chauffeur werd pro ces-verbaal opgemaakt. men er op, het vee pas in dat land over te nemen. Terwijl Bundgaard de order voor bereidde, kreeg hij bericht, dat De nemarken niet in de export toe stemde. Aanvankelijk heeft de heer Bund gaard nog getracht om het vee te ex porteren naar Triëst. Toen de amb tenaren van het Deense ministerie van landbouw vermoedden, dat het vermoedelijk de opzet was, de leve rantie met Zuid-Slavië via een (korte) omweg doorgang te doen vinden, ging ook dat handeltje niet door. Daarop zocht de heer Bundgaard contact met de heer A. den Hartog in Roosendaal, die hij nog van voor de oorlog kende, voor het geval ook de uitvoer langs Triëst niet zou door gaan. De heer A. den Hartog zal nu de leverantie overnemen. Hij bereidt er zich al op voor, op het eerste te ken van de Deen, de order uit te voeren. De heer Bundgaard moet echter nog terugkeren uit Zuid-Slavië om zich voor de rechtbank te Aarhuus te verdedigen tegen de beschuldiging, dat hy het Deense ministerie van landbouw heeft bedrogen. RAVAGE OP RIJKSWEG 12 Tengevolge van een botsing tussen twee trucks bij Maarn is het verkeer op rijksweg 12 (ArnhemUtrecht) gisteravond van helf zes tot kwart voor negen gestremd geweest. Om streeks half zes reed een uit Arnhem komende truck met oplegger, geladen met zware ijzeren staven, tegen een andere truck met aanhangwagen op, die juist de verkeersstroom verliet. De chauffeur van de eerste wagen, de 39-jarige heer E. Bakker uit Den Haag, raakte klem in zijn cabine, die volkomen in elkaar werd gedrukt. De politie moest hem bevrijden. Hij kwam er met de schrik en een ver stuikte pols af. De ravage op de weg was enorm, daar door de klap alle ijzeren staven van de oplegger werden geschoven. NIEUWKOOP Aetherklanken Het is te verwachten, dat een wets wijziging zal worden bevorderd, waarbij de door de ziektewet, de werkloosheidswet en de invaliditeits wet geldende loongrens van 6.900 per jaar met ingang van 1 januari 1960 wordt verhoogd tot 7.450,per jaar. In verband hiermede zal het maximum dagloon voor de bereke ning van de premie en uitkeringen, hetwelk thans nog 19,bedraagt, per 1 januari 1960 tot 20,worden verhoogd. Als gevolg hiervan zullen de werkgevers op het loon van per sonen, wier dagloon meer dan 19, bedraagt, een groter bedrag aan pre mie voor de ziektewet, de werkloos heidswet en het ziekenfondsenbesluit moeten inhouden dan thans het geval LEIMUIDEN Bouwopracht. Namens J. van Haasteren te Leimuiden heeft archi- techt L. Kraak uit Hoofddorp het bouwen van een winkel- en woon huis aan de Dorpsstraat opgedragen aan P. W. de Graaf, alhier, voor bijna ƒ35.000. Hoewel vorenbedoelde wetswijzi ging eerst geruime tijd na 1 januari 1960 het Staatsblad zullen bereiken, heeft de Sociale Verzekeringsraad aan de uitvoeringsorganen van de sociale verzekering doen weten, dat hij er geen bezwaar tegen heeft, dat deze organen van 1 jan. 1960 af handelen alsof die wijzigingen reeds tot stand zouden zijn gekomen. Voor de laatste maal in 1959 kwam de raad van Nieuwkoop in vergade ring gisteravond bijeen. Na opening op de gebruikelijke wijze begon bur gemeester Van der Weyden met een terugblik op de afgelopen periode. In 1959, aldus de burgemeester, was rijk aan wereldhistorische gebeurte nissen. Een of meer kunstmanen be wegen zich om de zon. Een Spoetnik draait om de aarde en ga zo maar voort. Kijken we naar ons eigen land dan beleven we nog steeds een peri ode van hoogconjunctuur en van werklooshed is de normale cijfers buiten beschouwing gelaten geen sprake. Dat is een groot goed! Zien we naar onze eigen gemeente dit afgelopen jaar, dan kunnen we con stateren, dat de uitzonderlijk droge zomer en het mooie weer uiteraard bevorderlijk is geweest voor de re creatie in onze gemeente, hetwelk vanzelf gunstige resultaten heeft af geworpen voor de middenstand in het algemeen. Als we terugzien op de min of meer belangrijke zaken in onze ge meente, dan valt allereerst te con stateren dat onze gemeente thans 5226 inwoners telt. Het aantal ge boorten was 160 en het aantal over ledenen 31, zodat een geboorteover schot te vermelden is van 129 in woners. In januari 1959 waren er 4806 inwoners; er vestigden zich 482 personen en er vertrokken er 197; er was dus een vestigingsoverschot van 285 personen. De gemeente ging dus door geboorteoverschot en ves tigingsoverschot samen 414 personen vooruit. Het aantal huwelijken was 38 en echtscheidingen gelukkig geen. Er wordt druk gebouwd. Wat de bouwactiviteit betreft in 1959 valt te vermelden: 12 woning wetwoningen in de Waterleliestraat; 50 premiewoningen van stroken- bouw; 34 premiewoningen aan de Reigerstraat-Meidoornlaan; 5 win kelpanden aan het Gruttoplein; 1 premiewoning van de heer S. de Ko ker; 1 winkelpand van de heer B. Verdonk; 3 nieuwe bruggen over de achterwetering n.l. bij het postkan toor, de Kolfbaan en de Vijverhof; 6 woningwetwoningen te Noorden. Thans zijn nog in uitvoering: 2 pre miewoningen van de heer Kwakken- bos, 2 premiewoningen van de he ren Bos en Hogervorst; 81 woningen in plan Oost voor fa. Bakhuizen. Hiervan zijn reeds 10 woningen aan Nieuwkoopse ingezetenen verkocht Wilt U iets weten? Naar aanleiding van een artikel over winterhanden en -voeten in de rubriek „Even voor Eva" in ons blad, schrijft mejuffrouw C. Warmerdam uit Voorhout ons het volgende: „Na lezing van uw artikel over jeukende winterhanden en -voeten, wil ik u mijn ervaring even melden. U wilt het misschien niet geloven, omdat het zo eenvoudig is, maar als men de handen en/of voeten vijf mi nuten in een sterk pekelwater houdt en ze daarna in laat drogen (dus vooral niet afdrogen), dan zult u de volgende dag geen hinder meer heb ben van jeuk en zult u niets meer aan de handen of voeten bemerkeh. Soms bij zeer rode plekken, die na een paar dagen nog niet weg zijn, kunt u de behandeling herhalen. Met zo'n een voudig middel is dit wel te doen. Tot slot hoop ik. dat er vele mensen mee zullen zijn". Overwerk feestdagen Mevr. J. P. schrijft: mijn dochter, 17 jaar, werkt in een banketbakkerswinkel. Met de feestdagen moest zij overwerken; op 4 december 1959 tot 's morgens half 3, zodat zij niet eens thuis is geweest. Dat vond zij niet erg, omdat ze dacht wat extra te verdienen, maar dat viel lelijk tegen. Haar werkgever ver telde haar dat het meisje verplicht was over te werken. „Zwarte" uren komen niet in aan merking voor honorering. Overigens, dat overwerken tot 's nachts half drie is misdadig en is nadukkelijk ver boden. U dient dit voorval ter kennis te brengen van de Arbeidsinspectie te Den Haag, Bezuidenhoutseweg 78 B. Deze inspectie zal de kwestie wel uit zoeken en de nodige maatregelen nemen. Ziekengeld Mevr. G. A. W. schrijft: toen mij man leefde be taalde ik per twee weken aan zieken geld 1.88, nu mijn man overleden is, betaal ik alleen 1.76 per twee weken. Hoe kan dat? Wij leven van de A.O.W. U bedoelt zeker de premie voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering. Bij een jaarinkomen tussen 2580 en 3590 bedraagt de premie 1-64 per week of u nu alleen bent of met zijn beiden, dat maakt geen verschil. Deze premie bedraagt bij een inkomen van ten hoogste 2580 per jaar ƒ0.82 per week. Het verschil in premie moet u zoeken in de aanvullende premie. (H) Huur of pacht? De vraag uit Was senaar of een tuin van 10 are met schuur en gedeeltelijk verhuurde woning onder de Pachtwet valt, moet o.i. bevestigend beantwoord worden. Trouwen en I. B. Wanneer iemand trouwt in december, in weUce groep van de Inkomstenbelasting valt hij dan voor het gehele jaar? In groep IL Zijn arbeid was zijn geluk In de raadszaal van de gemeente Hazerswoude vond gisteravond een buitengewone raadsvergadering plaats onder voorzitterschap van burgemeester A. Smit. Deze vergadering was belegd om de raadsleden de gelegenheid te hie- den van de wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd schei dende gemeentesecretaris B. den Bra ver afscheid te nemen. Buiten de raadsleden hadden in de raadszaal plaats genomen de echt genote van de heer Den Braver als mede verschillende kinderen en fa milieleden. In een toespraak tot de heer B. den Braver zei de voorzitter o.m.: Thans is het ogenblik aangebroken waarop U de laatste vergadering van de raad dezer gemeente als secretaris zult bij wonen. Wanneer ik bij mijzelf naga hoe ik me zou voelen indien ik op het punt zou staan, de gemeentedienst te verlaten dan zou het mij niet mee vallen om te gaan rusten. U bent geen man, die kan gaan ruston. Bij besluit van burgemeester en wethouders van 19 december 1914 werd u met ingang van 1-1-1915 be noemd tot ambtenaar van de gemeen te-secretarie terwijl u per 1 augustus 1919 werd benoemd tot gemeente secretaris. Op 1 juni 1924 volgde uw benoeming tot ambtenaar van de bur gerlijke stand en op 1 januari 1932 tot administrateur van het waterbe drijf. U heeft zich in de loop van de 45 jaar bewogen op zowel maatschappe lijk terrein als op dat van de school en de woningbouw. U heeft zich niet beperkt tot het gebied van de ge meente-administratie. U heeft tot volle tevredenheid van het gemeentebestuur uw taak in al die jaren vervuld en de gemeenschap Hazerswoude gediend. De gemeenteraad heeft de hoogste dankbaarheid voor uw plichtsbe trachting. Dat dit ook door hoger hand is begrepen is laatst gebleken uit de u toegekende koninklijke on derscheiding. Als ambtenaar van de burgerlijke stand heeft u een grote staat van dienst. Naar schatting zullen onge veer 95 van alle huwelijken door u voltrokken zijn. De voorzitter dankte de heer Bra ver voor de bijstand die hij hem de laatste 5 maanden heeft gegeven. De heer Kouwenhoven sprekende namens de KVP-fractie prees zich ge lukkig, dat hij als nestor van de faad de secretaris mag toespreken. De heer Den Braver wist het altijd wel te plooien in de raadsvergade ringen. indien er in de raadsvergade ringen wel eens scherpe woorden vie len dan bleek, dat deze bij de notulen waren vervlakt. Het zal mij altijd bij blijven, dat, indien ik de secretaris met nieuwjaar een kaartje stuurde, hij altijd met een brief reageerde. Wij kunnen wat dat betreft nog veel van u leren. Namens de raad werd hierna aan de secretaris een gemakkelijke stoel aangeboden. De heer Kaashoek (SGP) dankte de heer Den Braver voor het werk, dat hij zo vele jaren heeft gedaan en heeft willen doen. De heer C. Matze sprak namens de A.R.-fractie zijn erkentelijkheid uit voor wat de heer Den 3rave voor de gemeente in al die jaren is geweest. Spr. noemde de eigenschappen van de secretaris welke hij kwalificeerde als bescheiden, rustig en vriendelijk. Ook de heer Matze wenste evenals de vorige sprekers de heer Den Braver De heer Wezelenburg zei, dat het een gezegende levensavond toe. afscheid nemen na een diensttijd van 45 jaar moeilijk zal vallen en wenste de heer Den Braver nog vel^e jaren met zijn gezin toe. De scheidende gemeente-secretaris tenslotte sprak een uitvoerig dank woord. Ten tijde dat hij zijn werkzaamhe den ter secretarie begon, was ons land wel niet in oorlog doch verkeer de wel in oorlogstoestand. Deze oor logstoestand was de oorzaak, dat hij op een secretarie belandde. Spr. was n.l. te voren werkzaam geweest op een handelskantoor. Van buiten zag de secretarie er toen reeds net zo uit als thans. „Mijn salaris zowel als dat van mijn col lega bedroeg 500,per jaar. De burgemeester stak daar ver boven uit. Zijn salaris bedroeg 1350,en van de secretaris 1325,per jaar. Het presentiegeld van de raadsleden was ongeveer 2.50 per vergadering. Niet gek voor die tijd! Alles was in die tijd, ik zou haast zeggen vanzelfsprekend, op een veel eenvoudiger leest geschoeid. Over 1915 bedroegen de totaal-ont vangsten 38.007,59 en de totaal uit gaven 34.437,01. Alzo een batig sal do vr.n 3570",58. Volgens de laatst vastgestelde be groting voor de dienst 1960 worden de gewone uitgaven thans geraamd op totaal 1.383,702, 43. Het grote ver schil spreekt voor zich zelf. In 1919 ging de toenmalige ge meente-secretaris met pensioen. Per 1 augustus 1919 werd ik in zijn plaats benoemd. Van de raadsleden, die aan mijn benoeming hebben medege werkt is alleen nog over de oude heer Schrier Sr. Genoemde functie heb ik 40 jaar met veel voldoening vervuld. Ik kan wel zeggen: mijn arbeid was mijn geluk. En nu ik gereed sta af scheid te nemen van mijn werk, dat mij in de loop der jaren lief is ge worden, doe ik dat in de erste plaats met grote dankbaarheid aan de Al machtige God, die men al die jaren de gezondheid heeft geschonken tot mijn arbeid. In de tweede plaats ben ik de ver schillende burgemeesters niet het minst onze tegenwoordige dezer gemeente waarmede ik in de loop der jaren bijna dagelijks heb mogen sa menwerken, hoogst dankbaar voor 't vertrouwen dat zij mij hebben ge schonken en voor de open, eerlijke en oprechte wijze waarop zij gewoon waren met mij de besprekingen te voeren en de belangen der gemeente en haar ingezetenen te dienen". Ook de wethouders en raadsleden waarmede hij in de loop der jaren te maken heeft gehad, betuigde spr. zijn grote dank voor het vertrouwen en de genegenheid, die hij van hen heeft mogen ondervinden. HAZERSWOUDE BURGEMEESTER HOUDT NIEUWJAARSRECEPTIE. Naar we vernemen, ligt het in het voornemen van burgemeester A. Smit, op Nieuwsj aarsdag, des na middags van 4 tot 6 uur in het raad huis (dorp), een Nieuwjaarsreceptie te houden. Ingezetenen der gemeente wor den daardoor in de gelegenheid ge steld hun nieuwjaarswensen aan te bieden aan het burgemeesterlijk ge zin. Op diezelfde dag herdenkt de bur gemeester echter ook het feit, dat hij 40 jaar geleden in overheidsdienst trad. Ook met dit -feit kan men tegelij kertijd de burgemeester en zijn fa milie complimenteren. Het is de dringende wens van de burgemeester, daar hij op 1 januari a.s. slechts vijf maanden als zodanig te Hazerswoude in functie is, dat van elke huldiging wordt afgezien en hem geen bloemen worden gezonden. op voordelige voorwaarden; 6 wo- nngwetwoningen aan de Waterlelie- straat; 8 garage-boxen 5 weekend woningen in het Zuideinde. Ook het zwembad, wat nog even wordt opgehouden, en een restau rant wachten op afbouw en in Noor den een woning van W. van Capel. Het oude raadhuis wordt gerestau reerd. Ook de afgebrande boerderij van De Jong zal dit jaar worden herbouwd. Uitbreiding fabriek van fa. P. de Rooy; een woning van C. Veenman te Noorden en 27 bunga lows in het Zuideinde van N.V. Bouwcontact. In 1959 zijn in totaal 52 bouwvergunningen afgegeven tot een bedrag van ƒ3.280.875, „Daarom", aldus de burgemeester, „bij het afsluiten van deze jaarkring heb ik er behoefte aan, de wethou ders en de raad der gemeente mijn dank te betuigen voor de wijze waar op gij allen in het afgelopen jaar uw arbeid hebt willen verrichten en voor het vertrouwen wat ik weer van u heb mogen genieten, alsook de secretaris, de gemeente-opzichter met zijn adjunct-opzichter, het per soneel ter secretarie en de werklie den der gemeente die, wel anders dan de wethouders en de raad, maar toch ook dagelijks in het belang van onze gemeente hun arbeid verrichten op een wijze waarvoor wij respect hebben." Uit de hierna volgende mededelin gen noteerden we dat de woningen aan de Simon v. Capelweg 70-76 in verband met aanbrengen van toilet gelegenheden per 1 april 1960 zullen worden verhoogd in huur met 1.15 per week. Wat het definiteve plan, betreffende de bouw Openbare La gere School, kunnen we mededelen, dat het voor de raad ter inzage ligt. Het plan is intussen ingediend bij de Inspecteur van het lager onderwijs. Deze school staat als no. 1 op de ur- gentielijst aanbevolen, zodat we zeer spoedig een gunstige regeling mo gen verwachten. (Wordt vervolgd). RIJPWETERING Twee Kerstlammetjes. Als wij niet beter wisten, zouden we, wan neer we een kijkje gingen nemen bij de landbouwer Jac. Heemskerk al hier, ons in het vroege voorjaar kun nen wónen. Een schaap van de heer Heemskerk heeft het namelijk gepres teerd om op de eerste" Kerstdag twee dartele lammetjes ter wereld te bren gen, hetgeen gerust een zeldzaam- heidmag worden genoemd. KJV.B.-kaartavond. Het bestuur van de KAB organiseerde gisteravond in „De Vergulde Vos" een jaswed- strijd voor haar leden met hun dames. Zoals gewoonlijk bestond hiervoor grote belangstelling. Er werd een vinnig partijtje gekaart, waarbij weer vele aantrekkelijke en smake lijke prijzen waren te winnen, zoals o.a. cabonade, worst, sigaren en siga retten. Het kruisjasen had tenslotte de volgende uitslag: 1. P. v. Meer, 2. G. v. d. Meer, 3. Th. Hogenboom, 4. H. Hassing, 5. Th. v. d. Wereld, 6. H. Semp, 7. Th. Turk, 8. C. J. Schenk, 9. H. Zandvliet, 10. mevr. Bisschop, 11. J. v. Zoen, 12. Th. Nederstigt, 13. H. v. d. Geest, 14. Th. Wolvers, 15. H. Opdam, 16. J. Bakker, 17. W. Wee- nink en de troostprijs was voor H. Nederstigt. Gevonden een wollen sjaal in de wachtkamer bij dokter v. d. Werf. Terug te bekomen bij de Rijkspolitie alhier. DE KAAG Organist onderscheiden. In een speciaal belegde gemeente-avond der Herv. gemeente te Kaag, werd de organist, de heer KI. de Vries, die 40 jaar belangeloos zondag aan zon dag de kerkmuziek verzorgde, door de burgemeester van de Haarlemmer meer, mr. O. van Willegen, onder scheiden met de medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In zijn toespraak noemde de burgemeester de heer De Vries een voorbeeld voor ons allen van trouw en toewijding. Van de gemeen te kreeg hij een meubel met pick-up en platen. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Het conflict, hoor spel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Kamerork. en -koor. 12.37 Oudejaarsdienst. 13.00 Nws. 13.15 Het Pit op pad, praatje. 13.20 Gram. 13.30 La sormambula, opera. (Gram.) 15.30 Zangrecital. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Regeringsuitz.: Serie: plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. VI. Wes ters investeringsbeleid in Afrika, door Ir. M. van Bottenburg, hoofd van het documentatiebureau van de afdeling tropische producten, (dl. II) 18.10 Gram. 18.15 Spectrum van het Christelijk organisatie- en vereni gingsleven, lezing. 18.30 Leger des Heils-kwartier. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gitaarens. 20.10 Strijkork. 20.30 Int. geluksketen 1959. 21.00 Retour Vancouver, klank beeld. 21.30 Gewijde muz. 22.00 Lite rair overz. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Platennws. 23.55 —24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 De veranderende kerk i. d. veranderende wereld, lezing. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Dit is uw leven. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. en ten- toonst. agenda. 13.20 Orgel en zang. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 14.20 Omr. ork. 15.00 V. d. kind. 17.00 Tafelklavier. 17.15 Dansmuz. 18.00 Nws., comm. en act. 18.30 Lichte muz. 18.55 VARA-varia. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joods progr. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.30 Chaine du bonheur. 21.00 Pro menade ork. en solist. 21.45 Voordr. 21.55 Cello en piano. 22.20 Keuren en kiezen, comm. 22.30 Nws. 22.40 Kinderkoor. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Jazzmuz. 23.35 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 Int. jeugdjourn. KRO: 17.10—17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Terugblik op 1959, lezing. 20.40 Kunstoverz. 21.10 Licht progr. 21.50 Ruimtevaart of luchtkasteel, gesprek. Cheek to cheek, Funny face, Beau tiful Ohio, I'm dancing with tears in my eyes, What '11 I do, Lovely lady, Waltz of my heart, Sleepy lagoon, Chee chee oo chee, Amore, Dancing on the ceiling, Dancing in the dark, South America take it away, South of the border, Hernando's hideaway, Mama teach me to dance, Why do I love you, You're the top, Let's face the music and dance, Have you met Miss Jones, I get a kick out of you, This can't be love, Too young, I'll see you in my dreams, September in the rain, Did you hear about Jerry, Round the Bay of Mexico, Petite fleur, When your lover has gone, Heart and soul, It doesn't matter anymore, Sing little birdie, Margie, Isle of Capri, How about you, Music music music, If you were the only girl in the world, I'm nobody's sweetheart now, Yes Sir that's my baby, When I fall in love, Between the devil and the deep bleu sea, Old rugged cross, I'll be with you in apple blossom time, Hold tight, hold tight, Sweet Sue just you, Yes indeed My baby just cares for me, You made me love you, Sting on the wings, Beautiful love, Blame it on my youth, Sweet Georgia brown, 's Wonderful. VATIKAANSE RADIO (31.10 m.; 41.21 m.; 48.47 m.; 196 m.) 22.15 uur Muzikale Kerstver telling van Alberico Vitalir muziek directeur van de Vatikaanse Radio.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8