Raad van Alkemade accoord mei advies commissie inzake subsidiëring De raad van Nieuwveen drong aan op wegverbetering GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Bezwaren groter dan voordelen DINSDAG 29 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 en hebben deze verhoging voorgesteld om dit nadelig saldo te doen vermin deren. Om de inkomsten te verhogen is ook reeds een woonarkbelasting in studie. Wij kunnen wel trachten een verhoogde uitkering te verkrijgen uit het gemeentefonds, maar we zullen toch ook zelf de handen uit de mou wen moeten steken. Ook G. S. heb ben op deze verhoging aangedrongen, waarbij wij getracht hebben deze straatbelasting op een niveau te bren gen, zolas deze door de Ned. vereni ging van gemeenten als leidraad ge geven is- Het is de voorz. bekend, dat ook andere gemeenten hiertoe zullen overgaan. De heer Rietbroek vindt de voor gestelde verhoging te zwaar en krijgt een ontkennend antwoord op zijn vraag of in de begroting de nieuwe wegen en straten in de ruilverkave ling hierin reeds zijn opgenomen. De heer J. S. Pennings maakte bezwaar tegen de voorgestelde verhoging van onbebouwde eigendommen en noemt dit onrechtvaardig t.a.z. van de agra riërs. Nadat een amendement van de heer Wagenaar om deze verordening voor de tijdsduur van 2 jaar vast te stellen door B. en W. was overgeno men werd het voorstel van B. en W. aangenomen, waarbij de heren Riet broek en Pennings aangetekend wil den zien, te hebben tegengestemd. De hernieuwde vaststelling van de verordening op de heffing en invor dering van de reinigingsrechten, be helsde dat B. en W. voorstellen tuin afval, huisafval e.d. dat niet in de gebruikelijke vuilnisemmers past, te doen weghalen door de vuilnisop haaldienst voor 1,per m3- Voorts besloot de raad een aantal besluiten en verordeningen, ingaan de 1 jan. 1960 ook toepasselijk te ver klaren, op het toegevoegde gebied van Woubrugge en Alkemade. Meer drankwetvergunningen De politie-verordening werd hier na aangevuld met een bepaling, waarin het mogelijk wordt dat de po litie kan optreden tegen bevuiling van wegen (ook trottoir en voetpa den), aangezien men zich voorheen slechts kon beperken tot het geven van waarschuwingen. Een belangrijk agenda-punt was ongetwijfeld ook het voorstel van B. en W. om een verzoek te richten tot de Kroon om het maximum aantal drankwetvergunningen verhoogd te krijgen van 24 op 30. In een uitge breid pre-advies werd de noodzaak hiertoe door B. en W. bepleit, o.a. ook met de te verwachten uitbreidin gen op watersportgebied. De heer Riet'broek informeerde of de reeds eerder gedane aanvragen van personen gehandhaafd bleef, waarop de voorz'. bevestigend ant woordde, waarna de raad het voor stel van B. en W. bekrachtigde. Morgen publiceren wij 'het ver volg van de zitting. H00GMADE Kerstspel. Als sluiting van de Kerstdagen, waarmede tevens een onderdeel van het winterprogram werd afgewerkt, gaf de NKJB, in samenwerking met LTM en VKAJ, een toneelavond voor haar leden in café Van der Ploeg. In een kort openingswoord heette de voorzitter, de heer S. J. Zwet sloot in het bijzonder de aalmoeze nier," pastoor Olsthoorn en pater Bo- singh welkom en uitte hij zijn vreug de over de grote opkomst. Hierna gaf de regisseur, de heer J. Dissel- dorp, een uiteenzetting van het op te voeren kerstspel in 3 bedrijven van H. van Batenburg: „De Kerst nacht van de Bandiet". Hierdoor was het voor velen gemakkelijker het stuk te volgen. Hoge eisen werden aan alle speel sters en spelers gesteld. Vooral het rustige spel van C. Hoogenboom Pz. als vervolgd priester, de robuste weergave van de bandiet (Ch. Wol vers), de rolvervulling van zijn ad judant (G. Hoogenboom Pz.), van de rode volkscommissaris (P. Bax), en van Mulki Palka de Judas-speler (G. Hoogenboom Cz.) verdienen alle lof. Al heel spoedig verkreeg men een indruk van de terreur in het geteisterde Hongarije, waaronder ook boer Szalbos met zijn vrouw Esther, hun dochters Marischka en Horja moesten leven, maar die toch de moed bezaten om een vervolgd pries ter, op wiens hoofd door de rode volkscommissaris een prijs was ge steld van 10.000 kronen, onderdak te verlenen. De boer werd zelfs ge prest de gezochte bandiet op te ne- men_ waardoor het geestelijk werk van Vader Michael onder de gelo vigen niet gemakkelijker werd. Was het leven van de boeren be dreigd ook Muki Palka, de dorps kruidenier, kwam in nood en juist de financiële nood dreef deze tot Judas-speler, door de gezochte per sonen te verraden en uit te leveren aan de rode horden. Maar te midden van dit aardse vuurgevecht versche nen Maria en Jozef om de hemelse rust in de Kerstnacht te brengen. Het keurig grimewerk van de heer Panne uit Alphen aan der. Rijn heeft veel bijgedragen tot het slagen van deze avond. De verloting ten bate van het jeugdwerk tijdens de pauze en de muziek als omlijsting en tijdens het dansen werd door eigen krachten verzorgd. LEIMUIDEN L.TJVf. en L.T.J. De dagen na het Kerstfeest had de LTJ en LTM gekozen voor haar toneeluitvoering. Enkele weken geleden had men dit spel al een keer opgevoerd bij gele genheid van de Oogstdankdag. Een groot gedeelte uit het LTB-milieu had het spel dus al bezocht, maar toch was deze avond het Parochie huis geheel bezet, een teken dat er van het spel ee.n goede roep was uit gegaan. De LTJ-voorziter Nic. v. d. Salm was in zijn openingswoord ver heugd gestemd over de aanwezig heid van vele LTJ-ers en LTM-ers uit het district. Ook de plaatselijke verenigingen St. Genesius en Ons Genoegen waren van de partij. Hier na ging het scherm open en viel de verfraaiing van decor op, waarvoor de LTJ in 't afgelopen jaar gezorgd had. Opgevoerd v/erd het toneelspel „Waarom zweeg je zolang" van H. Turnhout en Bert Peets. Voor de 8 dames en heren mag het een presta tie genoemd worden dit moeilijke spel op deze manier op te voeren. Uitblinkers kunnen we niet noemen, want ieder vertolkte haar of zijn rol prima. Voor een groot deel is dit succes zeker wel te danken aan de bezielende regisseur R. Spring in 't Veld uit Nieuwe Wetering. Dit werd terecht aan het einde van de avond nog eens naar voren gebracht dopr Nic. v. d. Salm. die zijn woorden van dank vergezeld liet gaan met een ge schenk aan de regisseur en zijn echtgenote. Ook bracht hij dank aan de velen die een prijsje geschonken hadden voor de goed geslaagde ver loting. Nieuw zusterhabijt Al geruime tijd was het bekend, dat de zusters Franciscanessen in nieuwe kleding gestoken zouden worden. Zo ver schenen de zusters op het Kerstfeest in een nieuw habijt in de kerk. De nieuwe kleding van de congregatie is meer aangepast aan de moderne tijd, en heeft toch het karakter van het kloosterkleed bewaard. Mis schien zal deze vernieuwing ook bij dragen tot de roeping van de mo derne jeugd tot het kloosterleven. Ongeval Zondagavond tegen middernacht had op de W. v. d. Vel- denweg een ongeval plaats. B. v. d. Hoorn uit de Lijsterbeslaan kwam per bromfiets huiswaarts. Een perso nenauto van v. d. P. uit Alphen a. d. Rijn die op een brug van een boerderij draaide werd te laat ont dekt door de bromfietser, met het gevolg dat hij kwam te vallen. Hij liep een flinke hoofdwond en een hersenschudding op. Dokter Brink horst liet hem ter behandeling naar het ziekenhuis in Leiden vervoeren. Hater is v. d H. weer thuisgebracht. De bromfiets kwam er ook niet on beschadigd af. ZOETERMEER STEMMING ONDER DE JEUGD Door de Katholieke Jeugdraad van Zoetermeer was gistermiddag een bij eenkomst georganiseerd voor de man nelijke en vrouwelijke jeugd van 13 tot 16 jaar, waarop verschillende de monstraties werden gegeven. De be langstelling was geweldig. Namens de jeugdraad werd de jeugd toegesproken door de heer L. Vollebregt. Spr. hoopte, dat deze de monstratiemiddag de mogelijkheid zou openen om voor de Zoetermeerse jeugd enkele nieuwe clubs op te richten. Allereerst werd door de junioren- afdeling-n van de tafeltennisclub „Treffers" uit Roelofarendsveen een demonstratie gegeven. Er werd goed gespeeld en met grote belangstelling volgden de kinderen het verloop van het spel. Hierna speelde Joke Lex- mond op haar accordeon. De heer R. Rietbergen vulde de pauzen met pianomuziek. Vervolgens traden de Judoka's van de sportschool „Bontje" uit Den Haag voor het voetlicht om de verschillende grepen en het val len te laten zien. Hierbij werd uitleg gegeven door de heer Bontje. Natuur lijk werd ook een echte partij judo ten beste gegeven. De jeugd was en thousiast- Vervolgens gaven de senioren van „Treffers" een partij tafeltennis weg, dat klonk als een klok. Met een harte lijk dankwoord van de heer Volle- en dan nog een waarschuwing: de chef heeft de vervelende gewoonte plotseling achter iemand te staan bregt werd de middag gesloten. Op deze middag waren leiders van verschillende sportverenigingen te genwoordig. Pastoor F. H. Heems kerk gaf blijk van zijn belangstelling. Ook de heer J. J. P- Diks, voorzitter van de r.k. jeugdraad en tevens voor zitter van de algemene Zoetermeerse jeugdraad, was tegenwoordig. Aan de jeugd werden formulieren uitgereikt, waarin hun oordeel ge vraagd werd over het gebodene en of zij voor de oprichting van een tafel tennisclub en een judoclub belang stelling hadden of voor de oprichting van een muziekgroep. Hierdoor wil men vaststellen of met een of meer clubs in het begin van het volgend jaar begonnen kan worden. Kerstavond Gisteravond werd in het parochiehuis een kerstavond ge geven voor al degenen, die op eniger lei wijze zich verdienstelijk maken in het parochiale leven. Pastoor F. H. Heemskerk opende deze bijeenkomst. Spr. wilde deze avond o.m. zien als een propaganda voor het dames-, mannen- en jongenskoor van de pa rochie. Een bijzonder woord va wel kom betrof de heer Ben van Hest, een oude bekende uit toneelkringen in Den Haag. Hierna werd een prachtig kerst- programma uitgevoerd, waarbij de verschillende koren apart of geza menlijk kerstliederen ten uitvoer brachten. Door Ben van Hest werd een kerstdeclamatie voorgedragen en een kerstverhaal verteld. Beide num mers oogstten een welverdiend ap plaus. Als extranummer werden het vierstemmig „Sanctus" en „Benedic- tus" uit de Missa Pontificalis van L. Perosi ten uitvoer gebracht. In het sluitingswoord sprak pastoor de wens uit, dat de onderlinge band onder de parochianen door deze avond ver sterkt was. Hartelijk bracht spr. aan allen die medegewerkt hadden om deze avond te doen slagen met bij zondere dank aan Ben van Hest, die als niet-parochiaan toch zijn mede werking had willen verlenen. LEIDERDORP Geen spreekuur burgemeester. De burgemeester is wegens ziekte tot nader aankondiging verhinderd, spreekuur te houden. Ondanks bezwaren van B en W Onder presidium van burgemeester E. J. M. Kolfschoten kwam de raad van Alkemade maandagavond voor de laatste maal in 1959 in openbare vergadering bijeen, waarbij de heren C. v. d. Meer en M. R. v. d. Veld met kennisgeving afwezig waren. De ingekomen stukken vermeld den allereerst een serie door G. S. i goedgekeurde raadsbesluiten. Overeenkomstig voorstel B. en W. werd afwijzend beschikt op het ver zoek van de Stichting Militaire Te huizen van het Humanistische Thuis front om een subsidie. Zeer gunstig luidde het pre-advies van B. en W. op het voorstel subsi die te verlenen aan de Mater Ama- bilisschool Alkemade gevestigd te Roelofarendsveen, waarvoor op de begroting 1960 alsnog een bedrag van /820,geraamd dient te worden, waarbij door de heer Jac. Bakker nog bevestigend geantwoord werd, dat ook bij bezoek aan scholen buiten deze gemeente subsidie mogelijk blijft. De raad ging hierna accoord met het voorstel van B. en W. Betreffende het onderwerp subsi diëring zangverenigingen in de ge meente Alkemade kwamen B. en W. met een concept-regeling ter tafel, waaraan B. en W. vastkoppelden, dat indien de raad hiertoe niet zou kun nen besluiten, B. en W. in 2e instan tie voorstelde om de door de gemeng de zangver. „Vox Laeta" te Roelof arendsveen gevraagde subsidie ad ƒ500,te willen verlenen. Na na dere toelichting door de voorz. nam in eerste instantie de K.P.V.-fractie- voorz. de heer J. S. Wagenaar het woord. Deze stelde vast, dat het voorstel van B. en W. in feite uit 2 delen bestaat, n.l. een voorstel tot vaststelling van een regeling voor het verlenen van subsidie aan zangver enigingen in deze gemeenten, en ten 2e het behandelen van een ingeko men stuk betreffende subsidie-aan vrage door de R.K. gemengde zang ver. ,Vox Laeta". Betreffende dit laatste is de KVP-fractie, aldus de heer Wagenaar, het college zeer er kentelijk voor de voorgestelde mede werking en kan het verlenen van een subsidie van 500,ten volle on derstrepen. Echter heeft de meerder heid der fractie bezwaren tegen deze verordening op zich. Meerdere malen is reeds verzocht om een commissie van advies inzake subsidiëring in te stellen. Met het vaststellen van de door B. en W. voorgestelde verorde ning gaat de raad een stap terug, en haar bevoegdheden thans zelfs dele geren aan B. en W., zij het dan aan de hand van enige richtlijnen. Spr. ver zocht na accoord gegaan té zijn met de voorgestelde subsidie aan „Vox Laeta" de verder voorgestelde rege ling te willen terugnemen, en een voorstel over te nemen tot instelling van een raadscommissie van advies voor subsidies. Geen delegatie van bevoegdheden De voorz. gaf hierna uitvoerig een toelichting op het subsidie-beleid van B. en W. Middels het vaststellen van een verordening beogen zij de mo gelijkheid tot subsidieverlening, ge toetst echter aan de bepalingen in deze verordening vervat. Dit houdt geenszins in het delegeren van be voegdheden der raad aan B. en W.; aangezien de raad zelf te allen tijde een voorstel tot subsidie moet be krachtigen. Het instellen van een ad vies-commissie noemde de voorz. een aderlating van de bevoegdheden van B. en W., weshalve B. en W. in het geheel geen behoefte aan een derge lijke commissie hebben- Een breed voerige discussie ontspon zich hierna tussen de heer Wagenaar en de voorz. over doelstelling en competentie van een event, commissie. De heer P. v. d. Velden stelde zich achter het standpunt van B. en W., en al is het misschien een conserva tief geluid, aldus de heer v. d. Vel den, subsidie blijft m.i. een aanleu nen tegen de overheid, met als na deel voor de vereniging zelf, dat zij zich aan controle door deze "overheid onderwerpt. Dit houdt echter niet in. dat hij tegen de nu voorgestelde sub- sidie aan „Vox Laeta" is. De heer Rietbroek ondersteunt het voorstel Wagenaar, en is van me ning dat de vaste posten aan subsidie op de begroting vermeld, mogelijk wel eens een verschuiving naar an dere verenigingen kunnen billijken. Dan kan u, aldus de voorz., bij de behandeling der begroting hiernaar informeren, en zal u blijken, dat B. #n W. deze subsidiëringen in het al gemeen haarfijn hebben uitgepluisd. De heer Jac. Bakker maakt be zwaar tegen het incidentele van de voorgestelde verordening, en staat meer een algemene verordening dus niet alleen voor zangverenigin gen voor. Nadat nog enkele spre kers hun visie op het voorstel gege ven hadden, werd allereerst beslo ten aan ,.Vox Laeta" de voorgestelde 500,subsidie te verlenen. De door B. en W. voorgestelde concept-rege ling werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. De door de heer Wage naar voorgestelde commissie werd daarentegen met 6 voor en 5 stem men tegen aanvaard. Discussie rond commissie Nadat B. en W. even in beraad wa_ ren geweest, ontstond nog een discus sie over de vormgeving van bedoelde commissie. Nadat de voorz. nogmaals zijn bezwaren tegen deze commissie had kenbaar gemaakt en deze door B en W. geenszins gewenst ge roemd werd, kwam een commissie van voorbereiding inzake subsidie uit de bus. waarvoor de benoeming van de leden in een volgende ver gadering zal plaats hebben. Accoord ging de raad met het voor stel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten groot 110.000, Evenzo met het voorstel tot een uit kering ineens wegens verhoogde kin dertoelage over het 4e kwartaal 1959, aan het daarvoor in aanmerking ko mende gemeentepersoneel. Het voorstel tot hernieuwde vast stelling van de verordening op de heffing en invordering van straatbe lasting en verhoging van het be staande tarief, bracht o.a. ook de heer J. S. Wagenaar aan het woord. Spr. merkte op, dat dit voorstel een verhoging van de belastingopbrengst beoogt van bijna 67 Uit het pre advies is spr. de noodzaak hiertoe niet erg duidelijk geworden. Indien de begrotingspositie hiertoe geleid heeft, zou het toch wenselijker ge weest zijn als in de toelichting op de begroting 1960 hierop gezinspeeld was. Mogelijk ook, dat de termijn 1 januari 1960, waarop deze verorde ning is afgestemd B. en W. tot deze verhoging heeft geïnspireerd. Moge lijk ook dat deze verhoging onder drang van hogere instanties, dient te geschieden. Derhalve stelt spr. de vraag, dat als de raad van Alkemade deze verhoging zou weigeren, wordt dan de begrotin** I960 door G. S. niet goedgekeurd. Het tekort aan geld middelen in.de gemeente Alkemade is niet de schuld van de 'bewoners. In totaal zal de gemeente Alke made in 1960 aan cuverse soorten grondbelasting 4- compensaties een bedrag van o8.320,ontvangen. Te genover de verlaging van grondbe lasting voor de eigenaren hadden B. en W voorts ook moeten stellen een verhoging van. Rijnlands bundergeld kort na 1954 vastgesteld en wel van 6,50 op 12,per bunder. Voor een normaal boerenbedrijf komt dit neer op een verhoging van 100,per jaar. Voorts uitte spr. zijn verwon dering over het feit dat de gemeente Alkemade verlaging van grondbelas ting wil motiveren voor een verho ging van straatbelasting. Het on rechtvaardige van de grondbelasting illustreerde spr. met de opmerking „Als ik een olifant koop, behoef ik geen olifantenbelasting te betalen, maar als ik grond koop, moet ik wel grondbelasting betalen". Tot slot wees spr. op de grote bedragen, wel ke ook de bevolking van Alkemade moet betalen, aan wegenonderhoud in de vorm van o.a. motorrijtuigenbe lasting en e.v. belasting op benzine en dergelijke. Woonarkbelasting De voorz. antwoordde hierop, dat de reden tot verhoging niet nog meer uitgebreid in een voorstel kan wor den opgenomen. De verlaging van grondbelasting heeft niet als motief gegolden tot verhoging van de straat, belasting. Maar wel de vergelijkende cijfers van de zeer stijgende kosten van wegenonderhoud met daarnaast de inkomsten uit de straatbelasting, Gisteravond kwam de voltallige raad der gemeente Nieuwveen onder voorziterschap van burgemeester B. Kammenga ten raadhuize in openbare vergadering bijeen. Diverse inge komen goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aange nomen. Hierbij was echter ook een schrijven van het bestuur van de polder Nieuwkoop waarbij afwijzend werd besohikt op een verzoek van het gemeentebestuur om een riole ring te mogen aanbrengen vanaf het laatste gedeelte van de sloot langs de W. P. Speelmanweg naar een water van de polder Nieuwkoop. De raad betreurde deze beslissing van het polderbestuur. De raad ging akkoord met het voor stel van B. en W. tot het toekennen van een éénmalig bedrag van 25, aan het Sanatorium Oranje Nassau's Oord te Renkum. Aan de zwemvereniging „De Ver betering" te Nieuwveen werd het te kort van ƒ77.16 vergoed. Het bedrag der uitgaven voor het O.L. Onderwijs werd vastgesteld in verband met de vijfjaarlijkse afreke ning voor het bijzonder lager onder wijs. Ook werd vastgesteld de driejaar lijkse vergoeding voor het bijzonder buitengewoon lager onderwijs (Huize Sint Ursula). De kindertoelage over het vierde kwartaal 1959 voor het gemeenteper soneel, wordt geregeld overeenkom stig de regeling voor het rijksperso neel. Bij de behandeling en vaststelling van de gemeentebegroting 1960. deelde de voorzitter mede, dat door de commissie van onderzoek werd aangedrongen op verbreding van de Dorpsstraat nabij Huize Sint Ursula; het aanbrengen van een voetpad langs de zuid-oosteijke zijde van de Oude Nieuwveenseweg (vanaf de Katten- brug tot de bebouwde kom der ge meente) dit in vertiand met de ver keersveiligheid. De voorzitter merkte op, dat deze aangelegenheid niet zo eenvoudig is. Bij diverse instanties werd om advies gevraagd waaruit bleek, dat de bezwaren in het alge meen groter waren dan de voordelen. De raad was in het algemeen de me ning toegedaan, dat in de huidige toe stand verbetering moet-worden aan gebracht. De bouw van een nieuw postkantoor werd nog even onder de aandacht gebracht. Ook werd aange drongen op verbetering van wegge deelten van de A. H. Kooistrastraat en de Dorpsstraat. Begroting. De gemeentebegroting voor 1960 werd als volgt vastgesteld: Inkomsten en uitgaven gewone dienst 505.547,70. Batige en nadelige sloten 224.300,22. De inkomsten ka- pitaaldienst 997.703,—. Uitgaven kapitaaldienst ƒ1.036.447.42. Batig slot kapitaaldienst ƒ872.017,27. Nade lig slot kapitaaldienst f 910.756,69. Perresto nadelig 38.739,42. Daar door de Inspectie van het Lager Onderwijs gunstig werd ge adviseerd op het verzoek van Chr. School tot vernieuwing van meubi lair en het aanschaffen van een stof zuiger, besloot de raad het daarmede gemoeide bedrag van ongeveer 8.800,- gulden beschikbaar te stellen. Ook werd besloten tot het over nemen van het laatste gedeelte van de Molenkade (ong. 650 meter) van de Buitendijkse Oosterpolder. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het R.K. Schoolbestuur, medewerking te verlenen tot het aan schaffen van twee naaimachines. De raad zal hiertoe besluiten, nadat het advies is ingewonnen van de Inspec tie van het Lager Onderwijs. In verband met een in vorige ver gadering gestelde vraag door de heer J van 't Kruis betreffende het ont breken van een bliksemafleider op de gemeentetoren deelt de voorzitter mede, dat na ingewonnen advies ge bleken is dat zowel de toren als de kerk moeten worden beveiligd. De kosten van de toren zullen ongeveer 580,bedragen. Met spoed zal over leg worden gepleegd met het bestuur van de Ned. Herv. Kerk, daar deze aansprakelijk is voor de beveiliging van het kerkgebouw. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer A. J. van Trigt of het mogelijk is het nieuw aan te schaffen meubilair eru. voor de Chr. en R.K. School via de plaatselijke middenstand te doen ge schieden. De voorzitter juichte dit voorstel toe maar zeide, dat de raad hierin geen bevoegdheid heeft Voorts wees de heer Van Trigt op de slechte toestand, waarin het trottoir van de Kerkstraat zich bevindt. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter de raadsleden voor hun trouw en toewijding in het afgelopen jaar in het belang der ge- VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 17 T.M. 23 DECEMBER 1959 M. J. Beuzekamp en fam.. Vijf Mei plein 180 naar Zwijndrecht. Schorpioen- straat 1; M. Stokhuijzen en fam.. Han senstraat 87 naar Oegstgeest, Suriname- straat 8; J. M. M. Preenen en fam., Araa- liastraat 21 naar Leiderdorp. M. P. Splinterlaan 14; A. H. Edelaar en fam.. Oude Singel 66 naar Wassenaar, Pr. Marielaan 25: M. Rensen geb. van Bram- melen en fam.. de Wetstraat 5 naar Pijn- acker, Wilgenweg 16; H. M. Oudshoorn en fam., Zoeterw. Singel 85 naar Voor burg, Herman Gorterstraat 26: G. J. Beumer en fam., Roomburgerlaan 35 naar Hoorn, Tweeboomlaan 123: J. J. van der Burg en fam., Vijf Meiplein 174 naar Leerdam, J. v. Oldenb.veltstraat 94: S. A. van der Hoff geb. Wielandt en fam., Duinhof 49 naar Den Helder, Greve- lingenstraat 84; H. Kooger en fam., Juli- anakade 14 naar Heemskerk, v. Ingen Houzestraat 55: W. F van Tongeren en fam.. Lage Rijndijk 27 naar Zoeterwoude, Rijnstraat 11; G. van Nieuwenhuijzen en fam., Vollersgracht 26 naar Rotterdam, Oude Binnenweg 118a; A. M. A. Heruer geb. van Egmond en fam., Rijnziehtstraat 6 naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 16; G. J. Mentink en fam., Boshuizer- kade 67 naar Leiderdorp, Emmastraat 17; J. van Leeuwen en fam., v. d. Bran- delerkade 28 naar Voorschoten, J. P Coenstraat 25; D. P. de Jong en fam., Kanaalweg 38 naar Purmerend, v. Ba lenstraat 2: W. B. Bink en fam., Hoge Rijndijk 282 naar Haarlemmermeer, Olympiastraat 2; A. N. van den Berg en fam., Kraaierstraat 6 naar Noordwijk. Boerenburgerweg 96: B. Collavino en fam., de Sitterlaan 9a naar 's Graven- hage. Amsterdamsestraat 44; O. van der Kooi en fam.. Roodborststraat 54 naar Gorinchem, Gildenweg 25c: D. A. M. Verstraeten en fam., Hoge woerd 185a naar Alphen a.d. Rijn. v. Riebeekstraat 1; H. C. Deijkers, Beatrixstraat 29 naar Rijsbergen, Ettenseweg 33; C. Nagte- geller, Decimastraat 16 naar Apeldoorn. Zwanensprengweg 14; S. B. van Uffelen geb. van de Wetering. Vestestraat 13 naar 's Gravenhage, Koningstraat 125; R. M. Polfliet, a.b. Haagweg achter 59 naar Leidschendam, Beethovenlaan 25; A J. meenschap betoond. Spreker hoopte dat ook in 1960 de prettige samenwer king en de goede harmonie besten digd zullen blijven. „Gaande de weg, die voor ons is uitgebakend en wat onze hiamd vindt om te doen, niet in eigen kracht maar met het oog naar boven". Kooper, a.b. ws. Haagweg achter 59 nr. Leidschendam, Beethovenlaan 25; A. P. Agaart, Leeuwerikstraat 10 naar Den Helder. Ceramstraat 3; P. T. Vos geb. Zeilstra, Spieghelstraat 45 naar Ammer- zoden, Klemit 3: A. Menalda, Witte Ro zenstraat 26 naar Woubrugge. a.b. ligg. Oude Kerkweg t.o. 3. Hoogmade; M. van Dijk, Groenhovenstraat 13 naar *s Gra venhage, Zwarteweg 11; I. M. J. Bekooij geb. Roman, Hoge Rijndijk 109 naar Zeist, v. d. Heydelaan 95; R. de Vries, Rapenburg 4 naar Voorschoten, Krim- kade 39; P. A. W. Lindenburg, Korte Mare 22 naar Rotterdam, Iependaal 183; G. L. Heyer, Rijnsburgerweg 10 naar Zwitserland; M. J. Hoek geb. Verhage, da Costastraat 103 naar Wassenaar, Pr. Frederiklaan 8; H. Roosjen. Witte Ro zenstraat 4a naar Rotterdam, Terbregse- weg 82; E. M. Hooykaas, Gerrit Doustr. 1 naar Almelo, Vriezelaan 1; J. van der Ham geb. van Es, Lammensch. weg 130 naar Groot Brittannië; P. G. Jonkers, Kanaalweg 173 naar Echteld, Salonwa gen Ooisestraat; H. A. Wolterbeek, Ra penburg 88 naar 's Gravenhage, Tromp straat 326; J. Overduin, Breestraat 70 naör Middelburg. Burg. Dregmanstraat 3; A, B. Loomans geb. van der Walle, Julianastraat 49 naar Etten en Leur, Banakkerstraat 13; H. W. Guldemond. Mauritsstraat 46 naar 's Gravenhage, P. Heinstraat 108; R. L. Versteeg geb. Fil- lié, Ch. de Bourbonhof 6 naar Leider dorp, M. P. Splinterlaan 6; J. van Es, Madoerastraat 13 naar 's Gravenhage. Daendelstraat 48a; S. Bouter geb, Plan).?. Driftstraat 106 naar Voorschoten, a b. bij Vlietweg 12; J. C. van der Vijver geb. van Iterson, Oranjegracht 53 naar Rijnsburg, Smidstraat 31; R. M. Ulmann, Nieuwe Rijn 25 naar Delft, Nassaulaan 145; H. Franken, Nieuwe Rijn 22a naar Heemstede,, P. Aertszlaan 12: S. S. Gul demond geb. Stouten. Grevenstraat 7a naar 's Gravenhage. P. Heinstraat 108: E. Tas geb. Hueting, Nachtegaallaan 15 naar 's Gravenhage, Barnsteenhorst 342; C. E. Verleur. Rijnsburgerweg 10 naar Oegstgeest. Julianalaan 8; S. Plutschouw, Rijnsburgerweg 10 naar Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 35; J. Bruins, Rijnsbur gerweg 10 naar Oegstgeest. W. de Zwij gerlaan 35; A. F. J. Sanders, de Gene- stetstraat 85a naar Oisterwijk. Ter- burchtweg 21; W. J. Peek, J. v. Goijen- kade 13 naar Schiedam. Burg. v. Haa- renlaan 947; H. N. Bouter, Kam. Onnes- laan 45 naar Voorschoten, a.b. ligg. bij Vlietweg 12; J. W. Pannekoek. Lorentz- kade 58 naar Delft, Mijnbouwplein 2a; W. J. Ulmann geb. van Dorp, Zoeterw Singel 27 naar Delft, Nassaulaan 145; W. A Muller, Roomburgerlaan 43 naar Noorwegen; M. C. J Smetsers, Breestr 45 naar Breda, Valkenierslaan 37; J. van Veen geb. Visser. Ch. de Bourbonhof 25 naar Amsterdam, Burg. Roëllstraat 5; A Brinkman. Sumatrastraat 44a naar Hil versum, Vossenstraat 44: M. M. Radders, Nieuwe Rijn 69 naar Bergen op Zoom, Kastanjelaan 111; M. E. H. Jongmans. a.o. Ilaagweg t.o. al naar Wageningen oude Bennckomseweg 83' I. M. Jungerius geb. Hilarius, J. v. Goijenkade 24 naar Ghana; T. A. J. R. Kuiven hoven geb. van Om men, Pioenstraat 38a naar Doetinchem, Zuivel weg 86; J. Burggraaff geb. Prins, P. de la Courstraat 99 naar Bodegraven, Koninginneweg 96; P. J. M. Adrichem, Roodenburgerstraat 53 naar Bodegraven. Oranjelaan 59; J. H. Rovers. P. J. Stok straat 30 naar Amsterdam. Hoofdweg 9; J. M. Ruemkens. Noordeinde 50 naar Veldhoen. Hoge Pat 44: C. M. van Tie ren, Bronkhorststraat 43 naar Canada; A. Wagenaar. W. de Zwijgerlaan 23a nr. Canada; A. F. F. Manusama. Hooigrt. 5 naar Gouda. Westhaven 18; G. Prangers geb. Castelein, Schelpenkade 36 naar Leiderdorp. Schoolstraat 6; M. J. G. Lei- narts, Noordeinde 2a naar Alkmaar, Po- pelmanslaan 37; R. Shapourian, Noord- eindeplein 4a naar Duitsland. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 17 T.M. 23 DECEMBER 1959 J. C. E. A. Hoogeboom van Tetterode en fam., caféhouder, Colenbranderstr. 5; J. Brands en fam., docent, Roomburger laan 55; J. B. F. Coenraad en fam., fa brieksarbeider, Bernard Zweersstraat 14; H. Varekamp en fam., arts, Bocrhaave- laan 144; P. W. Vlasveld en fam., schoen maker, J. P. Coenhof 6; N. J. P. Regter en fam., besteller PTT. Lammenschans- weg 111; P R. van Mens en fam., tand arts, Rijnsburgerweg 29; C. B. van Don gen en fam., scheepsbouwkundige, Schol- tenstraat 27; E. Commander "en fam., bioloog, Boerhaavelaan 60; D. J. H. van Elden, Rijnsburgerweg 11; T. T. Visser, opticien, Rijn- en Schiekade 30; E. m! Young, Leliestraat 57; C. van Westbroek geb. Glasbergen, Voorstraat 39; J. G. de Jong, metselaar. Schutterstraat 14a; A. E. M. Vandalon, Groenhovenstraat 18; J. A. van Ginkel, verpleegster, Rijnsbur gerweg 10: J. van Gent, kok. Boshuizcr- kade 43; T. C. van der Voort, schoor steenbouwer, Amaliastraat 19: H. Nie- boer, lerares, Boerhaavelaan 126; H. H. van den Heuvel. Klikspaanweg 11; J. H. A. M. Peek, Pieterskerkgracht 8a:'E. W. M. J. T. Pieterse. Vreewijkstrant 16a; J. Elema, verpleegster. R- en Schiekade 125; T. Grijpma, chauffeur. Stadhouders laan 28; J. M. de Jonge, Klikspaanweg 13; I. T. Hooft, Nieuwe Rijn 64a; A. Sneep. Duyvendakstraat 2; Jonkvrouw C. K. Stoop, Jan v. Goijenkade 44; M. A. Bal. 11. verpleegster, Witte Singel 27; R. M. Liechti, verpleeghulp, Rijnsburgerweg 10; A. A. van Dijk geb. Hoogervorst, Oranjegracht 68; A. P. O'Shea. hotel employé, Lijsterstraat 28; P. van Heer den, v. Vollenhovenplein 52; G. J. van Tienen, economisch adviseur, Bronk horststraat 43; S. T. Hamalainen, hulp i.d. huish., Toussaintkade 15a; J. W. van der Linden, uitvoerder, Hugo de Vries- straat 80; J. P. P. Steenstra Toussaint, Breestraat 14.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5