LWTtLGAT LMü$m DE LEIDSE BIOSCOPEN Wilt U 140 Gemeenteraad besloot race-boten onbeperkt in aantal toe te laten BBL**!!! Gemeenteraad van Valkenburg zette eerste stap naar nieuw raadhuis DONDERDAG 24 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 m GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 21 de cember 1959 heeft bepaald, dat een uitbreidingsplan dan wel een herzie ning van het uitbreidingsplan<wordt voorbereid voor het gebied der ge meente. aangegeven op de by dit be sluit behorende kaart, gemerkt KIIO1044B, omvattende het Schut tersveld en omgeving. Leiden, 23 december 1959. De Burgemeester voornoemd, DDlir#I7XT F. H. VAN KINSCHOT. HALVE PRIJZEN komt toch wel vanavond, maar het- T^erwijl we in twijfel stonden over zelfde hoopt men ook van vele dui- UITBREIDINGSPLAN 1 de aankoop van een kerstboombal zenden Leidenaars. Wij hopen dat De Burgemeester van Leiden brengt (de keuze tussen een witte met ijs- allen komen die nog adem over heb- ter openbare kennis, dat met ingang kristallen en een rode met blauwe ben om van het Kerstfeest te zingen. van 2g december 1959 tot 11 januari banden was zeer moeilyk) zagen we De uitzending van vanavond brengt jggQ ^er gemeentesecretarie, afdeling Leiden in honderdduizenden huis- Openbare Werken (Stadhuis, kamer kamers. Moge 't het beeld geven van m)| voor een ieder ter inzage zal Dm) f\ef" itaq, dL het: „Engeltjes halve prijzen". Het stond met flinke letters in de winkel, bij de vitrine waar een serie in plastic doosjes verpakte kersten geltjes stonden opgesteld. En ineens hadden we een gevoel, dat misschien het best als medelijden is te om schrijven, medelijden met deze we zens, die ineens aanzienlijk lager ge waardeerd worden nu het feest voor de deur staat. Ze zagen er lief ge noeg uit en zij deden merkbaar hun best met het harpje, bazuintje of viooltje dat zij met vaardige hand voeren. Maar toch waren zij gehal veerd, in prijs eentje kopen moe", zei de dochter tegen haar moeder. „Gut kind we hebben al zo veel van dat spul". Maar moe nam toch een eensgezind Leiden. mooie witte tanden hebben, gebruikdan IVOROLtandpasta liggen een partieel uitbreidingsplan „Leiden-Groenoord 1959" met de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften, vastgesteld door de ge meenteraad in zijn vergadering van 21 december 1959 met intrekking van het voor dat gebied geldende gedeel- te van het uitbreidingsplan 1933. Het partiële olan omvat gronden (Advertentie) welke zijn gelegen ten noorden van de Maresingel en worden begrensd door de Haarlemmertrekvaart, de Geslaagd Slaagh- of Stinksloot en de veroin- dingsspoorbaan naar de Stedelijke Mej. Inge Westen slaagde aan de Fabrieken van Gas en Elektriciteit. n Ecole Guriain te Parijs, voor het di- Leiden, 23 december 1959. ploma huid- en schoonheidsverzor ging. Jongeren-Kontakt 1959 heeft een een bazüinblazertje" kritisch "in"de ê«hele kerststal vervaardigd. Vele hand. Haar waardering bleek toch avonden zijn de jongelui bezig ge- nog iets boven die van de verkoop- weest met de aankleding van de fi- „uiui uaf;Ci. chef van deze winkel uit te gaan, guren. Het resultaat is te vinden in geen emmers aan <je openbare straat want zij liet het engeltje inpakken een etalage van de firma Raumann te piaatsen Koop niet zo maar. Koop een OPEL. Bij het Motorhuis. Een wijs mens koopt niet een auto zomaar. Stap onze showroom binnen en laat U de verschillende OPEL-modellen tonen. Een OPEL kopen is altijd economisch verantwoord lage aanschaffingsprijs: hoge inruilwaarde.Redenen te meer om OPEL te kopen. Binnenkort uit voorraad leverbaar de 1960 OPEL Rekord 1200, Rekord 1700, Kapitan 2600. WARMOND De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. INZAMELING HUISVUIL Op le en 2e kerstdag zal geen huis vuil worden ingezameld. Men wordt verzocht op die dagen Showroom: Stationsweg 1 en 2. Kantoor, werkplaats en garage: Morssingel 1 b Hoge Rijndijk 5 Tel. 24741 (Advertentie) en verdween tussen de massa. „Een engeltje kan je er nog altijd wel by hebben hè moe", zei de doch ter. Er zit helemaal een beetje de klad in de negotie. De kerstbomen en stukjes worden met het uur goedko per en ergens zagen wy een kerst stal van plastic figuren, 0.50 stond en Teppema, Maarsmansteeg 4a. Kerstbomen branden weer op 4 jan. Maandag 4 januari branden de kerstbomen weer. Kinderen brengen Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op vrij dag worden bediend, zal nu plaats hebben op dinsdag 29 december e.k. en uit die percelen, welke gewoon lijk op zaterdag worden bediend op woensdag 30 december e.k. De directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, doorgestreept en men had er 0.25 Kersioomen weer. ivinaeren Brengen onder gezet ze m °Ptocht naar de twee verbran rr£ dingsplaatsen: één'op een terrein aan J de Churchilllaan de ander op het Schuttersveld. /"\p de stadhuistoren staan twee Zaterdag 2 januari van 912 uur dat het kantoor van de Gemeente- grote straalantennes als het be- en maandag 4 ianuari van 912 uur Ontvanger en dat van de gemeente wijs dat Leiden vanavond in de ether worden de bomen hiervoor verza- ]jjke Dienst voor Kasbeheer en Kre- is. Gisteravond waren Peter Tanya, meld op de volgende speeltuinterrei- dietwezen, met uitzondering van de regisseur, en enige leden van het nen: Noorderkwartier, Oosterkwar- kas aan de Nieuwsteeg, op 30 en 31 Leids interkerkelijk comité in de tier, Ons Eiland, Rondom de Water- december 1959 voor het publiek ge weer om de t.v. uitzending van van- toren, Zuiderkwartier, Om de Door- sloten zullen zijn. avond voor te bereiden. Een koude braak, Professoren wyk, Morschkwar- ijsregens striemde de zangers in het tier, Vogelenwijk en Groenoord. ONTEIGENING gelaat. De schijnwerpers verlichtten Bovendien kunnen de bomen wor- De Burgemeester van Leiden brengt een toren die glom van de regen. den ingeleverd op maandag 4 januari ter voldoening aan het bepaalde bij „Als het morgen zo'n weer is, kruip van 916 uur op de beide verbran- artikel 80 der Onteigeningswet ter ik liever achter m'n t.v. zei een der dingsplaatsen. openbare kennis, dat met ingang van zangers. Het klonk wat teleurstellend Alle kinderen, die een boom inle- 28 december a.s. gedurende dertig voor de mensen die zich voor dit veren krijgen een kaartje voor de op- dagen ter gemeente-secretarie (Stad- moment uitgesiloofd hebben. Maar de tocht en plaats op het afgezette ge- huis. afdeling Openbare Werker, ka- man meende het niet zo kwaad. Hij deelte by één van de verbrandings- mer 111) voor een ieder ter inzage plaatsen. De op de speeltuinen ver- zullen liggen de stukken, in genoemd zamelde bomen worden van gemeen- artikel bedoeld, betreffende een door tewege naar de verbrandingsplaatsen de Gemeenteraad bij besluit van 21 vervoerd. december 1959 voorlopig goedgekeuicl De verbrandingen vinden plaats plan van onteigening, welk plan op maandagavond 4 januari tussen strekt om, met toepassing van artikel kwart voor acht en acht uur. 77. lid 1, onder 4, der Onteigenings- Op last van de politie mogen géén wet de beschikking te verkrijgen „Voor uw gelovigen immers, o grote bomen meegevoerd worden. over gronden, welke zijn gelegen in Heer wordt het leven verwisseld, Er zijn in totaal 5 optochten n.l.: de Bos. en Gasthuispolder, ten noord- niet weggenomen, en nadat het huis 3 naar het Schuttersveld vanaf: a. het westen van de Voorschoterweg en ten van dit aardse verblijf is ontbonden Kooipark; b. de Hoge Morsweg oosten van de Korte Vliet en begre- wordt in den hemel een eeuwige (Njord); c. de Nachtegaallaan; 2 naar pen in het partiële uitbreidingsplan woonstede verkregen" de Churchilllaan vanaf: a. de Willem „Leiden-zuidwest", herziening 1959. Pp-p wnnrdon uit de nrefatie van Klooslaan en b. de Kamerlingh On- vastgesteld door de Gemeenteraad bij de Mis voor overledenen kwamen neslaan (St. Petruskerk). besluit van 14 september 1959. ons voor den geest toen wij nadach- Muzikale medewerking verlenen: Leiden, J3 december 1959. ten over het heengaan van de heer Jeugdorkest ,,De Burcht optocht Waals. Als lid van de Sint Paulus- Kooipark; St Paulusband KV op- stichting - die zich ten doel stelt tocht Hoge Moreweg; N.Z.H.-Band, hot wprk van Verhum Dei" in en optocht Nachtegaallaan; N.P.G.-Band, voor Leiden en" omstreken mogelijk optocht Willem Klooslaan; drumband tje Johanna dr van F. H. van Wer- L maken - Leri hii zlch vifftien Chr. Muziekver. „Concordia", optocht kum en B. Visser; Marius zn van D. te maken heeft ny zien vymen Qnneslaan. Verhoef en R. Biegel- Tierk zn van Komt allen tezamen j op stadhuisplein I Vanavond om half negen ko- men naar men hoopt dui- zenden op het Stadhuisplein te- zamen om Kerstliederen te zin- gen met begeleiding van de bei- aardier Leen 't Hart. Het wel- slagen van deze samenzang is af- hankelijk van de deelname der burgers. Laat deze kans dus niet voorbijgaan. Komt tezamen, ook al is het weer niet zo feestelijk, ook al geeft de televisie een re- portage van het gebeuren. Als er J niemand komt, valt er voor de TV ook niets uit te zenden. De raad van Warmond kwam on der voorzitterschap van de burg meester in openbare vergadering bij een. Afwezig met kennisgeving de heer J. G. van Vliet. Mededeling werd gedaan van een besluit van Gedeputeerde Staten waarbij goedkeuring wordt onthou den aan het besluit van de raad tot verlenging van de ontruimingster- miin van de onbewoonbaar verklaar de woning Burgemeester Ketelaar straat 46 Afwijzend werd beschikt op het verzoek van het Humanistisch Thuisfront om een subsidie, waarbij de heer Van Bladel aantekening ver zocht te hebben gestemd tegen deze afwijzende beschikking op gronden meerdere malen door hem uiteenge zet. Naar aanleiding van de suggestie door de heei v. d. Kroft gedaan in een vorige vergadering om speciaal tegen het einde van het jaar om voor onbewoonbaar verklaarde woningen vervangend woningbouw contigent te verkrijgen, deelde B. en W. mede, dat zij zich omtrent deze mogelijkheid hebben gewend tot het bestuur van het bouwdistrict Leiden. Zij moeten thans mededelen, dat de werkzaam heden van dit instituut tijdelijk zijr. gestaakt, zodat hun verzoek niet in behandeling kon worden genomen. De heer Groenendijk vond het ge zonden schrijven erg slap en had gaarne gezien dat een meer krachti ger houding was aangenomen. Als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente werd benoemd de heer C. G. Buters „Leevliet" Aan de orde kwam hierna het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een partiele herziening van het uitbreidingsplan, regelende de be stemming in onderdelen van gronden gelegen nabij huize „Leevliet". Te gen dit plan waren bezwaren inge bracht door de heer H. H. Dansdorp. Adressant bracht naar voren dat hij als eigenaar van dc in de onderwer- pelijke herziening van het uitbrei dingsplan begrepen gronden, op een gedeelte daarvan twee vrijstaande landhuizen heeft doen bouwen en hij voornemens was en is om gelijk ten tijde van zijn aankoop van deze percelen in overeenstemming was met het toen vigerende uitbreidings plan op deze percelen een derde In Memoriam Aug.Waals jaar met hart en ziel daarvoor inge zet. „Verbum Dei" verliest in hem een hartelijk vriend. De eigen noot die hij in de vergaderingen van de St. Paulusstichting wist te brengen zul len wij daar ook zeer missen. Kam. Onneslaan. De optochten vertrekken om 7.15 uur naar de verbrandingsplaatsen. Verhoef en R. Bie?el; Tierk zn van S van 't Zet en F. Bakker. Overleden: G. M. Zwartjes 49 jr, man: I. van Akker 24 jr. echtgenote van L. A. Diemei; A- Langelaan 69 jr, vrouw. KERSTSFEER BIJ D.E.V. In een byna overdadig met kerst stukjes versierde zaal van het ge- Als kroon op zijn"levenswerk zag bouw voor Chr. Belangen heerste gis- hli de tot-standKoming van de kapel terayond een gezellige kerststemming die de Sint Paulusstichting voorne- b'J de ledenvergadering, welke DEV mens is te bouwen. Hoeveel bouw- deze maand daar organiseerde. stenen voor het grondkapitaal zijn Voorzitter J. H- Smit mocht weer door hem aangebracht' een l™0' aantal laden verwelkomen ken luiden van 8,20—8.: door hem aangebraent.o.m. twee nieuwe leden, de heren C. Le'4«e Agenda DONDERDAG, 24 DECEMBER Komt allen tezamen" Kerstzang Stadhuisplein. 8.309 uur. Klok uur nam. Gisteravond kwam de gemeente raad van Valkenburg bijeen voor de afwerking van een korte agenda. Al le leden waren aanwezig. Bij de in gekomen stukken vroeg de voorzitter de bijzondere aandacht voor een tweetal besluiten van Ged. Staten. De gemeenterekening voor 't dienst jaar 1958 was vastgesteld en de ge meentebegroting voor het jaar 1960 was goedgekeurd. De voorzitter meende, dat hierbij wel een woord van dank op z'n plaats was voor de ambtenaren op het gemeentehuis. Blijkbaar stellen God. Staten het toch wel bijzonder op prijs, dat de ge meentebegrotingen in ieder geval voor 1 januari zijn goedgekeurd. Van de gemeenteontvanger, de heer A. van Haarlem, was een ver zoek om eervol ontslag tegen 1 mei a.s. wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Dit ontslag zal met ingang van genoemde datum eervol worden verleend. Van B. en W. van Katwijk was een schrijven ontvangen over de aanstel ling van een tweede keurmeester in Wij zijn er van overtuigd, dat hij, n, dm Se Heer h:er een zo waardige M^leyte -^Qpdam.^^ VRIJDAG, 25 DECEMBER EERSTE KERSTDAG ZATERDAG 26 DECEMBER TWEEDE KERSTDAG ZONDAG, 27 DECEMBER Bond voor het gezin, afd Leiden en Den Haag. Viering 40-jarig bestaan. K. Smit en X" Ho taan een vralggë- Plechtige H. Mis in St. Petruskerk, sprek over volkstuinen. 9-15 u- v.m. Feestavond in Stadsge- Na de verloting, waarbij ieder aan- hoorzaal met feestrede door mr. J. wezig lid met een mooi kerststukje Derks en bal o l.v. Evert Castelein. naar huis ging, kwam door het har- 'oin/ta /*i»v*n o. mir 'r nachts ZONDAG, 27 DECEMBER zal zyn binnengegaan. tweede prijs van de jury. welke be- DE VROUWEN VAN BETHANIë stond uit mevr. Smit en de heer De Bree. Na de pauze hielden de heren J. UITSLAG W EEKPUZZEL (einde circa 2 uur 's nachts). De gebruikelijke weekpuzzel wordt telijk bedankje van de heer A. Hof- deze week hoe kan het anders man, uit, dat de heer Smit de ver- helemaal van zijn plaats verdrongen lootte stukjes allemaal zelf gemaakt door de Kerstpuzzel. Die is de moeite had. KAB-wijk St. Petrus, St. Lodewijk. waard en ongetwijfeld zullen velen Een hartelijk applaus van de leden Kindermiddag in Jacobazaal Grote een poging wagen, hem op te lossen onderstreepte de kleine attentie, wel- Burcht. 24.30 uur Leeftijd 612 jr. en daardoor mee te dingen in de ke de voorzitter moest accepteren MAANDAG,'28 DECEMBER loterij naar een polshorloge en negen voor het vele werk daaraan verbon- andere mooie prijzen. den. Katholieke Gezinsbeweging afd. Daartegen steken de twee pryzen BENOEMINGEN BIJ WERNINK Leiden. Kindermiddag in dansschool van vijf gulden elk maar pover af. Met ingang van 1 ianuari zijn de Evert Castelein. Hooglandse Kerk- Toch zult u wel willen weten waar heren ir. W. M. van den Goorbergh gracht. Theater Miniatuur. Marionet- ze terechtkwamen. En ook de win- en w. j. de Jongh benoemd tot ad- ten, Goochelshow, poppenkast, naars: dat zijn de heren C. de Groot, junct-directeuren van N.V. Wernink's Goochelshow door de Anverdi's. le Rijnkade 29 te Bodegraven en de Beton Maatschappij te Leiden. De Groep van 1.303.30 uur, 2e groep heer A. C. Bestelink, Hoge Rijndijk heer Van den Goorbergh is belast van 46 uur nam. Leeftijd 6-14 jaar. 276 in Leiden. Ze krijgen hun pryzen met de leiding van de afdeling bouw- Kaarten afhalen dinsdag 22 december zo spoedig mogelijk thuis. werken en de heer De Jongh met de 46 uur en van 78 uur aan het leiding van het fabrieksbedrijf. sech. Bakh. Rozenboomstraat 32. K. O. Kerstspel: „Zwervers V L Stand rond de Kribbe", door Mechels mi- Nrhorn DlirgerilJKe OLctllU niatuur_theater. Leidse Schouw- *SwllWl M nntlnnrf Geboren: Willem zn van A. P. burg, 8 uur nam. I putauvu Smittenaar en H. C. Bekoom Gys- Leidse Amateursfotografen. Dr. W. bert Herman Hendrik zn van W. van Winsemius over Florence, Doelen, 8 der Plas en J. van Duijn; Theodorus uur nam Coenraad Franciscus zn van T. P. C. Over moderne Jazz. Lezing door *ii Nagel en M. G. G. Cornelisse; Mirjam Mjdiiel de Ruyter, Jacobazaal de Oplossing No. 506. Horizontaal. 1. Elisabeth Clara dr van H. J. Voets Burcht 8 uur nam Nede, 4. Peel, 7. onwel, petitie, 11. en H. M. Zengerink; Gerrit zn van on bal, 12. sta, 14 ar, 15. ade, 16. Ta, m. Knul en J. M. A. Rehmann; Jos DECEMBER. 17 lis '9 bek, 20. stroper, 24. Oeral, zn van A. Smits en A. G. M. van K- O.-filmclub. Poolse films.. 26'. pope, 27. stal. Rhijn; Alida Maria dr van H. F. Hol- Vertoning in filmzaal Academie, 8 u. Verticaal: 1. na, 2 doel, 3. ent, 4. lerman en A- C. Gorree; Jacobus nam. pet 5 Elis 6 la, 3 Windsor, 9. Pa- Theodorus Leendert zn van L. Buijn Leidse Politie Sportvereniging, risio. etter, 11. bal, 13, aak, 18 stop, en M. M. van den Hoek; Jolanda dr Schermen. Politiebureau Zonneveld- 19.'belt, 21. ree, 22. pas, 23. op, 25. nl. van H. Henzen en M. Truyers; Mar- straat. Half acht nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 2431 dec. zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Een zwak voor sex", 14 jaar. Cs Middags: „George wint op alle fronten", alle leeftijden). Lido: „Als we toffe jongens zijn", alle leeftijden. Lnxor: „De nacht voor de pre mière", alle leeftijden. Studio: „Een huis vol herrie", 18 jaar. Trianon: ,Some like it hot", vol wassenen. Rex: „De schaduw van Zorro", 14 jaar. de Kring „Katwijk". De raad achtte zich niet voldoende geïnformeerd om in deze aangelegenheid een ad vies uit te brengen. Vergelijkende cij fers van andere kringen met even veel inwoners en een ongeveer gelijk aantal slachtingen zijn niet aanwe zig. Daar zal eerst om worden ge vraagd. Aan de Vereniging voor Christe lijk Onderwijs en aan de Stichting Kleuteronderwijs worden gronden en gebouwen overgedragen. De heer Jac. van Jer Meij stelde een vraag over de verhuur van het vijfde lokaal van de school aan de Broekweg. De voorzitter antwoordde hem, dat eventuële verhuur helemaal komt te liggen voor rekening van de Stichting Kleuteronderwijs. Aan de Stichting „Dorpshuis" wordt een gedeelte van de z.g. „speel weide" verkocht en ook de verkoop van een tweetal stukken grond aan de Broekweg heeft de algemene in stemming. Reeds nu moest er een wijziging aangebracht worden in de begroting 1960. Daar za'. n.l. een post worden opgevoerd wegens kosten van voor bereiding voor de bouw van een nieuw raadhuis. Als Ged. Staten hier aan hun goedkeuring hechten is de eerste stap gezet voor de verwezen lijking van een groot plan. De heer Th. van der Meij vroeg naar de mogelijkheid om aan de Commissie Woonruimtewet 1947 een vrouwelijk lid toe te voegen. De voorzitter meende, dat uitbreiding van deze commissie niet mogelijk was, maar wilde voor de toekomst deze suggestie gaarne overnemen. In een kort slotwoord bracht bur gemeester Van der Have zijn dank uit aan de raad voor de wijze, waarop er in het afgelopen jaar was samen gewerkt. vrijstaand landhuis te doen bouwen; dat door de thans ontworpen bestem ming van kampeerterrein de bouw van een derde vrijstaand landhuis niet mogelijk is. Op verzoek van de heer Willemsen ging de raad betreffende dit punt over in geheime zitting. Na her opening der vergadering werd beslo ten dit voorstel voorlopig van de agenda af te voeren, maar niettegen staande dit werd het besluit van de heer Dai.sdorp ongegrond verklaard. Mechanisering Het voorstel van B. en W. tot me chanisering van de bevolkingsadmi nistratie gaf stof tot een uitvoerige discussie. In principe werd besloten tot me chanisering over te gaan doch het definitieve besluit eerst te nemen als de toegezegde nadere gegevens zul len zijn verstrekt. Aan de orde kwam hierna het voor stel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening betreffende het nachteliik verblijf in vaartuigen en tot intrekking van de verordening betreffende het overnachten in vaar tuigen. In hun uitvoerig prae-advies wijzen B. en W. erop, dat volgens de bestaande verordening o.a. meerder jarigen van verschillend geslacht niet in vaartuigen mogen overnach ten. Van meerdere zijden zijr tegen een dergelijk verbod bezwaren inge bracht. Eei zodanig verbod wordt een ontoelaatbare inbreuk geacht op de persoonlijke vrijheid, waar iedere meerderjarige hier ten lande recht op heeft. Door mr Groenendijk was een nieuwe verordening ontworpen, waarmede B en W. zich na enige kleine correcties konden verenigen. Het voorstel van B. en W. werd z.h.st. aangenomen. Snel-varende boten Meer stof tot discussie leverde het nrae-advies van B. en W. met betrek king tot het bevaren der binnen de gemeente gelegen wateren met zeer snel varende boten. De heer Groenendijk sprekende na mens de KVP-fractie, zeide dat ziin fractie zich met de door B. en W. vastgestelde limiet van 100 boten niet kan verenigen Er behoort geen li miet te zijn. Hii heeft een nieuwe verordening op de tafel van b. en w. gedeponeerd en zou gaarne zien dat deze behandeld werd De heer van Bladel heeft het be vreemd, dat de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging „de Kaag" de li miet van 100 boten verwenst en B. en W. deze toch in hun advies heb ben ODcenomen. Hij stelt voor hier over niet langer te discussier n en 't aantal vergunningen onbeperkt te houden. De voorz. zegt. dat B. en W. van mening zijn, dat de materie Drovin- ciaal of nog liever landeliik moet worden geregeld. Dit zal echter nog wel geruime tijd ëuren en daarom hebben zij gemeend een plaatseliike verordening in het leven te moeten roepen. De limiet van 100 vergun ningen hebben B. en W gesteld uit veiligheidsoverv-egingen. Hoe meer vergunningen worden afgegeven hoe groter het gevaar wordt. Zij zien in deze zaak meer een principe dan wel een nrestige-kwertie, Uitvcerig wordt over deze aangelegenheid nog gediscusieerd waarna de verordening zóals deze door de heer Groenendiik is ontworpen, met algemene stemmen wordt aangenomen. Het gevolg hiervan is, dat het aan tal uit te geven vergunningen aan geen limiet is gebonden. De vergun ning geldt slechts voor het kalender jaar, waarin zij is afgegeven, waarna op verzoek van de vergunninghouder verlenging voor een maximale tiids- duur van 1 kalenderjaar kan plaats vinden. De vergunning geldt voor de Dieperpoel en het Norremeer en wel van een half uur voor zonsopkomst tot een half uur na zonsondergang, terwiil een vanrsnelheid is toegestaan van ten hoogste 50 km per uur. De boten moeten worden genummerd, terwiil het vaartuig zodanig dienst te zijn ingericht dat de bestuurder ten allen tijde de koers en de snel heid van het vaartuig volkomen on der controle kan houden. Mede werd nog besloten om af te wa len of uit breiding van het vaargebie voor de ze boten nodig is. Mocht zulks in de komende zomer blijken, dan kan de verordening alsnog worden aange vuld. Nadat de heer Weijers een woord van dank had gebracht voor de aan verschillende personen toe gekende kerstgaven, werd de verga dering gesloten. en geest 1 Casino „Een zwak voor sex" is een Engelse studentenfilm, d.w.z. het verhaal vertelt van enige studenten van de universiteit van Cambrige, onder wie een uit Duitsland afkom stige student, Wolf geheten, wiens beste leervak „vrijen" is. Nu doen studenten, behalve aan studeren en vrijen, ook wel eens aan het uithalen van grappen en vooral de eerste jaars zijn daarvan vaak de dupe. Het geval van Wolf was lang niet mis, hy werd nl. met parafine overgoten en in brand gestoken. Een gek grapje, dat toch nog goed afliep. De toeschouwers kunnen in elk geval pret hebben om het jolige studen tenleven daar in Cambrige. Toegang 14 jaar. Voor de jeugd is er 's middags „George", die „op alle fronten wint". Lido „En dat we toffe jongens zijnwekt sterk de indruk, dat we hier met een Nederlandse film te maken hebben. Maar dat is toch niet het geval, want één van die toffe jongens is Norman Wisdom. Hij treedt hier op als Norman Truscott, een knaap met een mooie stem maar met de lastige eigenaardigheid, dat hij niet durft te zingen als een be paald meisje niet aanwezig is om hem moed te geven. Deze eigenaar digheid leent zich echter prachtig voor allerlei verwikkelingen en daar voor wordt dan ook terdege gezorgd. Deze aardige film is toegankelijk voor alle leeftijden. Lnxor „De nacht vóór de pre mière" is natuurlijk een revue-film, waarin het nodige gedanst wordt. De ster van de revue is Carola Lorm, die niet alleen* kan dansen, maar ook een hotel kan exploiteren. Zij is bo vendien niet alle enzelf knap, maar heeft ook nog een knappe dochter en dat maakt de situatie wel eens gecompliceerd. Zo zijn allerlei ver makelijke elementen in deze film dooreen gemixed: show, dansen, ro mantiek en humor. De film is toe gankelijk voor alle leeftijden. Studio heeft de vermakelijke film „Een huis vol herrie" geprolongeerd. Toegang 18 jaar. Trianon heeft de dolle film „Some like it hot" eveneens voor de Kerst week geprolongeerd. Voor volwasse nen. Rex „De schaduw van Zorro" is weer eens een echte Indianenfilm, een verhaal van strijd tussen rood huiden en blanke ranchers, van over vallen op postkoetsen en wraak- expedities. Het bijzondere van dit verhaal is, dat Jerry, een jonge ran cher, het vermoeden heeft, dat deze Indianenovervallen niet geheel en al aan de Indianen zelf te wijten zijn en dat hij zich als de grote Zorro vermomt om aldus het vertrouwen van de roodhuiden te winnen. Een verhaal dus vol wildwest-spanning. Toegang 14 jaar.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2