De helft van geraamd tekort ingelopen Toekomst minder gunstig Leidse paardenslager in hoger beroep vrijgesproken van verduistering Driekwart in Suède DINSD.v-, 22 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Kersimis ook voor soldaten De verlofregeling voor de parafe troepen, waarbij de ene groep mili tairen op de 18e december met ver lof is gegaan en op de 29e terugkeert terwijl het andere gedeelte op de 30* vertrekt tot 7 januari, stelt hen er toe in staat tenminste een der fees ten in huiselijke kring mee te ma ken, aldus deelt het ministerie van defensie mee. WARMOND kerstloterij" btf te wonen. Hopman De Vroomen bediende het rad van Avontuur en de verkenners vlogen op en neer om de loten aan de man te brengen en om de prijzen aan de winnaars te overhandigen. Steeds weer gingen de loten vlot van de ihand. Daardoor kon het rad vele ma len draaien en was de prijzen-tafel in een vrij korte tijd leeggewerkt. stanties is toebedacht, ten uitvoer te Tussen de bedrijven door werd door kunnen leggen. Financieel-technisch kapelaan-aalmoezenier Wijnands in is het een knap stuk werk, dat ge- étappes het geheim ontsluierd. Dit tuigt van een grote kennis van zaken kwam in het kort hier op neer: van de samensteller. Op de eerste plaats moest men een B. en W. wijzen erop, dat zij ook blauw lot hebben om een konijn te in de vele voorafgaande jaren heb- kunnen winnen. Op deze loten nu, 1 1 <!t eL'g begeleidend ben gecontracteerd dat de geraamde was een getal van tien cijfers aange- schrijven hebben burgemeester en middelen niet toereikend zijn om de bracht en dit getal moest in viif ee- wethouders aan de road non War- geraamde uitgaven te kunnen dek- taito ^rdedd wordeTdwr om de Voor hen, die .op Kerstmis of Üen' hetgeen ook nu weer het «CTal twee cijfers een punt te zetten. Als Met Nieuwjaar in een kazerne of leger plaats moeten verblijven gebruikelijk, een programma ont worpen om hen dit gemis van thuis zo licht mogelijk te doen vallen. c jaar 1960 aangebodenzodat de lief- ™»1* hebbers hierin naar hartelust kun- no^nnmria nen grasduinen. Men had deze be- f ^c qiaiq groting ook kunnen aanbieden als deze getallen nu, corresponderende bedraagt met hun plaats in het alfabet, het woord konijn vormden, dan had men „de begroting dienstjaar 1957, derde Het voor 1959l.a,"i,alI"{ej!e^r,t be~ een konÜn gewonnen druk", omdat sinds dat jaar in de droeg oorspronkelvkt .70266,23, zo- jpe juiste combinatie is dertralve Op Eerste Kerstdag zullen vrijwel ^zet'van^e beprating' weinig'^er- dat het met 1 3i-352-M afgenomen. 1US.14.26Ï4."óp een blauw lot. iedere legerplaats of kazerne Kerstnachtdiensten worden gehou- andering is gekomen. Dit is zeker niet de schuld Opgemerkt moge echter worden, Bij de ingang kreeg iedere bezoe- van dat bij het samenstellen van de pri- ker nog een gratis lot uitgereikt. Op de\erk^enst^SzuHenPde^üitair^n burgemeester en wethouders, want mitieve begroting voor 1959 nog geen iedere 25 nummers hiervan werd een de gemeente wordt nu eenmaal van rekening kon worden gehouden met pakje sigaretten verloot en op het j tnn ht uc gemeente wuiui nu r, enaent aan een leesteiijk rijkswege de middelen onthouden, het bedrag van de met ingang van geheel nog een konijn. Een konijn Xt versierde eetzalen aan- die zij nodig heeft om haar taak, die 1958 toegekende subjectieve verho- dus, dat alleen door de bezoekers ge- ziuen. loneeigezeischappen zullen baar als recreatie-centrum in de ging van het basisbedrag van de al- wonnen kon worden, ffe:_ f f. a?f.n ,s^e randstad Holland door hogere in- gemene uitkering uit het gemeente- Men kan zeggen dat de loterij van opvoeren in de legerplaatsen, terwijl ook koren en zanggroepen zullen op treden. Ook zijn er speciale filmpro gramma's. Waar zulks mogelijk is zullen officieren, onder-officieren en manschappen gezamenlijk aan een kerstdiner aanzitten. ONGELUKKEN IN JAPANSE MIJNEN fonds ad. 5.08 per inwoner. de verkenners wederom sympathiek Door deze verhoging is het begro- en attractief is uitgevoerd en voor de tingstekort voor 1959 tot f 380.26.01 verkenners een groot succes is ge- teruggebracht. In feite is het nadelig Worden saldo aldus met 2.111,82 terugge lopen, hetgeen naar de mening van Door vier gasontploffingen in een B- en w- t0' de voorzichtige conclu- sie zou mogen leiden, dat aan een N00RDWIJK BLOEMBOLLENCULTUUR. De patiënten in de militaire hos- kolenmijn in Koerate in Noord-Kioes- pitalen en het militair sanatorium j0Cf japans zuidelijkste eiland, zijn Periode van telkenjare stijgende be- m Amersfoort, alsook militairen m in de nacht van maandag op dinsdag grotings-tekorten een einde is geko- de burgerziekenhuizen en z.g. thuis- drie mijnwerkers omgekomen en 15 men. Ondanks de zeer korte agenda.was verpleegden zullen door toedoen van gewond 18 worden vermist. Onder In boe verre en op welke wijze in er gisteravond voor de vergadering de dienst Welzijnszorg leger een de ineeslotenen bevinden zich leden de dekking van het geraamde tekort van Bloembollencultuur, gehouden kerstpakket ontvangen met een per- Van een reddingsgroep 1'""jin -w "on Wn,,9,w1 ppn vrn soonlyke wens van de chef generale Maandagochtend verloren zeven staf> mijnwerkers het leven door een gas- - explosie in een mijn in Inazoeki, een nieuwe BESTUURDER stad in dezelfde prefectuur. Er wa- BUTUDS UIT BRANDENDE AUTO ren 19 gewonden. GERED Vanochtend omstreeks half acht is de 25-jarige G. M. Schade op de Haagse weg te Amsterdam met zijn personenauto tegen een stilstaande vrachtauto gebotst. De personenauto TIJDENS RIJ-EXAMEN OVERLEDEN Tijdens het afleggen van het rij- kan worden voorzien, valt thans nog in het „Hof van Holland een vrij zeer moeilijk te beoordelen en dit behoorlijke opkomst. In zijn ope- zal grotendeels afhangen van de ningswoord wees de voorzitter, de nieuwe financiële verhoudingswet, heer J. C. v. d. Meer, op de buiten- In hoeverre de invoering van de gewone goede inzendingen, hyacin- nieuwe regeling tot een verbetering then, tulpen en narcissen, die op de van de financiële positie van deze beurs van maandag 21 december ter gemeente zal kunnen leiden valt keuring waren ingezonden. Spr. thans moeilijk te voorspellen. noemde de behaalde resultaten voor De gewone uitgaven zijn geraamd de tijd van het jaar verrassend. Hij op 715.103,71 tegenover 682.909,47 mocht hieruit concluderen, dat de in 1959, zodat het accrès bedraagt broeicapaciteiten van onze bolge- 32.194,24. Een belangrijk gedeelte wassen dit jaar bijzonder goed zijn. vloog terstond in brand. Omstanders examen in zijn auto is de 62-jarige van deze stijging t.w. 12.635,43 be- Een pracht propaganda voor het slaagde erin, de gewonde 'bestuurder, gepensioneerde brigadier van politie treft de kapitaalslasten van de in product, die de afzet in het buiten- wienl kleren reeds brandden, uit de C. Visser uit Vlaardingen, gistermid- 1959 gedane investeringen. land zal bevorderen. auto te sleuren. De man is naar het dag op de Crooswijkseweg plotseling De personeelslasten zijn eveneens De kandidaten voor het noofabe- Wilhelminagasthuis overgebracht. De onwel geworden. Hij werd naar het me* f 2.831,72 gestegen, terwijl de s*uur, die ook door de afd. Noord- auto brandde geheel uit. ziekenhuis Bergweg gebracht, waar kosten van algemeen beheer op enige wijk waren gesteld, de heren xvooa men moest constateren dat hij was onderdelen hoger moesten worden en Witteman, zijn als zodanig ge- overleden. geraamd. De onder wijs-uitgaven en kozen, terwijl de voorgestelde wyzi- de kosten van maatschappelijke steun ging in het Handelsreglement inzake en voorzorg zijn, in tegenstelling tot de reclametermijn bij levering van de voorafgaande jaren, niet verder crocussen, is aangehouden tot de Wilf I I iafe uroton gestegen. eerstvolgende algemene vergadering. IC15 WCICII Het totaal van de geraamde inkom- Mededeling werd gedaan, dat in sa sten bedraagt 679. 189,52. Bij een menwerking met de afd. van de onderwiis van het Hooeovenbedriifte Van schooI? M«n dochter is in toename van de inkomsten met Kon. Mij van Tuinbouw op donder- IJmuiden, de heer A Scheer Zijn november 14 jaar geworden^ en zit 34.306,06 zijn de uitgaven met dag 14 januari 1960 m het_„Hof van FUNCTIONARIS HOOGOVENBEDRIJF OMGEKOMEN Vanmorgen om tien uur is bij een auto-ongeval onder Westtellingwerf omgekomen de chef van de afdeling van sept. af in de 8e klas. Mag ze 32.194,24 gestegen, hetgeen resul- Holland" de heer den Tonkelaar, van school? teert in een voordelig verschil van weerkundig medewerker van het Neen, mevrouw, eerst de klas af- 2.111,82. KNMI een causerie zal houden over maken. Ter voorkoming van vertraging bij het weer in Nederland en ver daar- het door Ged. Staten uit te oefenen buiten. De "bekendheid van deze Ziekenfonds AOW-trekker. De begrotingstoezicht, is de raming van spreker vond het «bestuur een waar- een' vrachtwagen"volgderioe 'wag'en AOW-trekkres krijgen reductie op belangrijke kapitaalsuitgaven in de borg voor een talrijk bezoek. De werd in twee delen gereten. De bun ziekenfondspremie. Door wie primitieve begroting achterwege ge- volgende mededeling was, dat op 21 chauffeur van de vrachtwagen is niet wordt die korting betaald door het laten. In het bijzonder denken B. en en 22 jan. a.s. de voorlichtings-cur- gewond. rijk, de gemeente of door het zie- W. hierbij aan die uitgaven, welke sus in het bloembollenbedrijf te kenfonds zelf? Aldus R. L. te L. met de groei en de ontwikkeling van Noordwjjk gehouden zal worden, De ontstane tekorten komen voor da gemeente verband houden. In de beide dagen van 105 uur, waarvoor de helft ten laste van het vereve- vergadering, waarin de behandeling men zich bij de secretaris kan opge- ningsfonds voor de verplichte ver- van de begroting zal plaats vinden, ven vóór 18 jan. a.s. In overleg met zekering en de andere helft wordt zullen enige comptabiliteitsbesluiten de afd- Katwijk, Voorschoten, War- betaald door het rijk. worden aangeboden, waarin credie- mond, Wassenaar en Noordwyk werd 2. Bij overlijden van deze bejaarde ten ziJn geraamd voor het aanschaf- besloten om in 1960 weer deel te mede-rej^igers, de heren Jousts Hessel, eveneens werkzaam op deze afdeling, zijn ernstig gewond. De auto waarmee zij reisden moet door de gladheid van de weg geslipt zijn. waardoor een frontale botsing met Anderhalf jaar lang hebben twee verkopers in een Haagse herenmo- dezaak ten eigen bate goederen ver- hettewei- 'en v^^Vn sneeuwploeg eenmoto- nemen aan het corso in de bollen- kocht, meestal voor de .helft van de ™°ri» "d"e_ye we' grasmaaimachine en meubilair voor streek met een wagen. Het belang- 6 de gemeentesecretarie. rijkste punt van de agenda voor deze Braaksel op ias Iemand heeft De mogelijkheid om in 1960 nieuwe avond was het voorstel van het be- op mijn jas gebraa'kt. Hoe dit te ver- kapitaalswerken tot uitvoering te stuur, gebruik te maken van de op wijderen, zonder de jal te laten sïo- 2al ^heel. afhankelijk zijn de laatstgehouderl Alg Vergadering mpn' Aldm P w Hp G van de mate, waarin de middelen, aangenomen mogelijkheid, de contri- Als dan de ■zuinigheid maar niet d;?,v0°! ae dekklng van de uit deze butie voor het jaar I960 met 20% Je bedriegt. Probeert u het eens met prijs en altijd voor een rond bedrag. Bij de indiensttreding van een nieu we verkoper kwamen hun praktij ken aan het licht en gisteren zijn zij door de Haagse politie aangehouden. Het waren een 23-jarige man uit Den Haag en een 29-jarige uit Voorburg. De mannen hebben bekend zich voor een waarde van 3.000 te hebben toegeëigend, maar de werkgever geeft op 'n schade van 8.000 te heb ben geleden. Naar zijn zeggen heb ben de verkopers behalve kleine stukken ook achttien costuums buiten ontkennen dit. De jongste was met deze verkoop begonnen, hetgeen de oudere al spoedig ontdekte. Hij sloot zich di rect bij zijn collega aan en zij deel den de winst voortaan samen. uitgaven voortvloeiende lasten nodig verhogen voor afdracht aan de af- een lauw soDie van alcalivrii was- z«n' beschikbaar zullen komen. In deling om daaruit de kosten van middelTn rZndïe daaïna 3t een belang van de verbetering van d«'™™ dd"°ó"Ïl' de volkshuisvesting zal er naar wor- *e kunnen bekostigen. Hierdoor zal den gestreefd om het voor 1960 be- men dan niet meer afhankelijk zijn schikbaar te stellen contingent wo- van giften. In verband hiermede in- ningwetwoningen zo snel mogelijk te formeerde de heer G. Faase of het bouw van premie- in de bedoeling lag, dat deze extra middel en zonodig daarna met een vlekkenmiddelt j e. Beroep voor brildragende jonge- de kassa om verkocht. De verkopers mijn zoon draagt een bril. Voor wel- wonjngen' in het bijzonder ten be- heffing permanent werd. Hierop ki J.* o. orAonon Qr. ,1 oorpm mo in YioQye Van in deze gemeente geregis- werd door het bestuur medegedeeld, treerde woningbehoevenden, zal in dat ieder jaar kan worden bezien, in ke- beroepen kan hij daarom niet in aanmerking komen? beroepen in de buitendienst, zoals bij de spoorwegen, politie, rijk, ge meenten enz. In de meeste gevallen niet voor het ]!omende jaar de volle óandacht hoevere men een extra heffing nodig Tg - taj—ad— I"'" van B. en W. hebben en mogelijk oordeelt voor de te voeren acties. Zo worden gestimuleerd. De begroting nodig zal men het telkens by het van het waterleidingbedrijf sluit hoofdbestuur moeten aanvragen. Na zonder voordelig- of nadelig saldo. deze toelichting werd het voorstel De daling van het bedrijfsresultaat met één stem tegen aangenomen. Na vindt zijn oorzaak in de stijging van een korte rondvraag werd deze by- de inkoopprijs van het water en een eenkomst door de voorzitter besloten toename van de kapitaalslasten, dit met alJen een prettig oud-jaar toe laatste tengevolge van de door het wensen en goed begin in het gemeente waterbedrijf te Hillegom nieuwe jaar. voor de verbetering van de drink- watervoorziening gedane investerin- Geslaa.gd Aan de Kath. Sociale De heer Moedigzoon, die inmiddela gen. Academie te Den Haag behaalde de in Nederland was teruggekeerd deed baert J-C. van der Meer het diploma hem twee processen aan. In een ci- Tafeltennisver. „Steeds Vooruit"Maatschappelijk Werker, met als viele procedure eiste hij van de heer De in de afgelopen week door Steeds specialisatierichting het Personeels- Van Sdhaik schadevergoeding voor Vooruit 'gespeelde wedstrijden heb- niaatschappelijk Werk. De titel van het feit, dat deze het schip had ver- ben een niet onverdienstelijk resul- z^n scriptie is „de lagere admini- kocht zonder dat hij erin meedeelde, taat gehad. Het eerste dames-team stratieve beambte in het bedrijfs- had in Hazerswoude een ontmoeting leven Strafzaak met Avanti I. Het is een spannende wedstrijden geworden want hier wa- De heer Bronckhorst Leyds, die in- ren twee gelijkwaardige ploegen in groten, in verband met het huidige begrotingstekort door de IJsclub 5000 moeten worden bijgedragen in de aanlegkosten. Ook dan is het bedrag, dat de gemeente jaarlijks aan rente en aflossing moet uitge ven nog altijd 680 minus de kosten van het onder water zetten. De IJsclub kan niet meer dan f 300 huur betalen. B. en W. stellen de raad voor, het omschreven plan te doen uitvoeren, onder voorwaarde dat de IJsclub 5000 ineens bij draagt en de baan aan de club te verhuren voor 300 per jaar, onder de door het college te stellen voor waarden. ONDERWIJS B. en W. berichten de raid, dat de werkelijke kosten der openbare la gere school in 1958 hebben bedragen ƒ339,80, du. per leerlnig ƒ38,06. Per leerling was 45,beschikbaar ge steld, zodat 6,94 per leerling minder is uitgegeven. Uit de gemeentestukken, behorend bij het voorstel tot vaststelling van de vergoedingen voor het Lager On derwijs blijkt, dat de Ned. Herv School in 1958 266 kinderen telde, de r.k. meisjesschool „St. Anna" 401; De Visserschool 312; de r.k. jongensschool „St. Antonius" 409 De VGLO-school ,.St Anna" telde 29 leerlingen. De Visserschool-ulo 200 en de Don Bos- co-ulo 234 leerlingen. Het bestuur van de r.k. opleidings school „St. Antonius" heeft de raad het verzoek gedaan, medewerking te verlenen o.a. voor de vervanging van kolenkachels door gasverwarming (ƒ20.000) en voor het aanschaffen van nieuw meubilair ter vervanging van de door langdurig gebruik ver sleten banken 14.447, In verband met de toename van het aantal leerlingen bij de De Visser- school voor ulo moest de in 1958 geplaatste noodschool bij voormelde school aan de St. Antoniuslaan, mede worden overgebracht naar de nieuwe school aan de Menneweg. De kosten van deze „verhuizing" bedroegen 11.000,voor welk bedrag B. en W. de raad om crediet vragen. VOORHOUT Voetbal Foreholte won verdiend van ASC (20), maar de actie „Redt een kind" viel gedeeltelijk in het water. Reeds bij het begin regende heft, wat zeker een 50 procent bezoe kers minder tot gevolg had en onder de thee, welke byna een half uur duurde „door een wolkbreuk" kwa men de Voorhouters en daarna de ASC-ers weer in het veld om onder een matig aantal „trouwe" *aanhan- gers tot aan de duisternis de stryd uit te spelen. Foreholte probeerde het eerst met goede aanvallen, maar daarna kwam ASC even druk uitoefenen, zonder succes te boeken. Nadat ASC enige schoten had afgevuurd kwam Fore holte er steeds beter in, maar vond voorlopig nog een struikelblok, in de goede Leidse defensie. Na een half uur verraste de Foreholte midvoor de ASC-keeper met en goed kopbal van rechts (10). Nog voor de rust kreeg de ASC-keeper 't hard te ver antwoorden. Hij moest de vinnige Foreholte-aanvallen vaak tot corner werken. In de tweede helft forceerde ASC binnen 5 min. reeds een hoekschop, maar het volgende ogenblik telden we al een doelpunt aan de andere kant doch er werd tegen de-paal ge knald. Weer een doorbraak van de vlugge linkerwing der Leidenaars, v/elke echter goed in bedwang werd gehouden. Hoe meer de tijd ver streek des te beter kwam Foreholte er in en onophoudelijk golfden de aanvallen op de ASC-veste. Een schot van de linksbuiten kon de keeper wegwerken, ook de midvoor prikte de bal in het doel en even la ter was het een scrimmage die niet het juiste resultaat opleverde. Ein- delyk slaagde de ver opgedrongen linkshalf plotseling met een listige omhaal de ASC-doelman te ver schalken (20). Foreholte bleef sterke druk uitoefenen. ASC kon niet verder komen dan de backs. Forehote daarentegen bracht meer verwarring in de ASC-gelederen en eenmaal moest de ASC-keeper nog net de bal van de doellijn grijpen, doch er kwam geen verandering meer in de stand. EISENHOWER IN MAROKKO President Eisenhower is vanoch tend in Casablanca aangekomen, dat de laatste halteplaats is op zijn we reldreis van 35.000 km. Hij zal zes uur in Marokko blijven, waar hij bespre kingen met koning Mohammed zal voeren. Verwacht wordt, dat het Al gerijnse vraagstuk, de dollarshulp en de plannen tot ontruiming van de vijf Amerikaanse luchtbasis in Marokko de voornaamste onderwerpen van ge sprek zullen zyn. Eisenhower werd op het vliegveld van Casablanca be groet door de koning, kroonprins Moelay Hassan, prins Moelay Abdal- lay en de premier, Abdallah Ibrahim. De straten, waar tallozen waren sa mengestroomd, waren met vlaggen versierd en er waren erebogen en welkomstleuzen aangebracht. TER AAR Korteraarse Usvereniging De Korteraarse IJsvereniging „Nooit- Gedacht" hield gisteravond haar le denjaarvergadering in café Kalsho- ven, onder leiding van de 2e voor zitter, de heer C. v. d. Laan. De secretaris, de heer K. C. Broer, bracht in zijn jaarverslag de werk zaamheden van het vorige seizoen naar voren, waaruit bleek, dat on. danks dat er bijna geen winter is ge weest, deze vereniging het toch nog gepresteerd heeft om een drietal wed strijden te organiseren. Verder klaag de hy er in zijn verslag over, dat er veel te weinig baancommissarissen zijn. Dit te kort aan baancommissa rissen heeft de vereniging geld ge kost, omdat men geen personen had by de wedstrijden om entree te van gen. Het ledental was van 81 tot 110 gestegen. De penningmeester, de heer W. Ubink kon in zyn financiële verslag een batig saldo van 205,45 melden. Naar aanleiding van dit batig saldo wees de voorzitter er op, dat de ver lichting op de baan nog lang niet is wat het moest zijn, zodat hieraan nog al wat verbeterd moet worden. Dit kost veel geld, aldus de voorzitter en dan valt het batig saldo in het niet. Ook waren er nog meer problemen waar geld mee gemoeid is. De perio diek aftredende bestuursleden de heren A. Mesman en K. C- Broer wer den bij enkele candidaatstelling her kozen. Bij de bespreking ijsvermaak wer den verschillende wedstrijden vast gesteld, waaronder een tweetal natio nale wedstrijden voor heren en paren. Ook zal weer een kinderwedstrijd worden georganiseerd. Daar men te kampen heeft met een te kort aan baancommissarissen, deed de voor zitter een beroep op de aanwezigen, en met succes, want niet minder dan 8 personen meldden zich voor dit baantje. De voorzitter bracht deheren dank voor deze spontane medewerking, waarna hij de vergadering met een dankwoord sloot. W0UBRUGGE 40-Jarig bestaan scheeps-jachtwerf Op donderdag 24 december her denken de gebroeders A. en D. van der Laan het feit, dat zij voor 40 jaar een scheepswerf begonnen. Op een terrein, gelegen tussen de Woudwe- tering en de Vrouwgeestweg, vlak bij de grens van Alphen a. d. Rijn be gonnen zij op een helling met de bouw van roeiboten en vletten. In 1924 kwam de eerste loods tot stand. De zaak breidde zich geleidelijk uit en men bouwde nu ook sleepboten, o.a. voor de bouw van de Afsluitdijk en allerlei binnenvaartmotorschepen tot 200 ton, waarvan vele nog in de vaart zyn. In 1936 kwam er een tweede loods bij, ook voor de ber ging en reparatie van diverse typen jachten. In die tijd vonden 25 man personeel hier hun brood. In de oor logsjaren verliep het personeel ge heel door gebrek aan orders en ma teriaal. Na de bevrijding werd het uitsluitend een jachtwerf voor win- terberging, onderhoud en reparatie. Enkele jaren geleden trok de heer D. van der Laan zich uit de zaak terug, terwijl de heer A. van der Laan met zijn zoon thans het bedrijf, waar zeker 50 jachten een plaats vinden, voortzetten. Men hoopt dit jubileum op bescheiden wijze te her denken. SASSENHEIM Emigratiereis met eigen schip strandde W. Afrika Een merkwaardige en zeer langdu rige rechtsprocedure is door een uit spraak van de president van het Ge rechtshof te Den Haag afgesloten. De Leidse paardenhandelaar en paar denslager, de heer H. van Schaick, Haarlemmerstraat 246, wiens naam middels in Monrovia een goede be- het strijdperk. Tydens de wedstrijd en adres wij, tegen de journalistieke trekking had gekregen, sloot zich bij viel in het geheel niet te voorspellen, gewoonte in, op verzoek van de be- deze eis aan. Gelijktijdig werd ook wie de zege zou wegdragen en de trokkene noemen, is vrijgesproken een strafproces tegen de heer Van uitslag 55 geeft de verhouding dan wegens gebrek aan bewijs. Schaick aanhangig gemaakt. De ver- ook juist weer. Het eerste heren- klaring van de heer Bronckhorst team had de strijd aangebonden f1 naar, m de gemeente de Het betreft hier een geschiedenis Leyds als zou hij geen handtekening tegen Wilhelmus III uit Voorburg, beschikking te knjgen over n land- die tot 1952 teruggaat. In dat jaar geplaatst hebben op de koopbrief, een team dat over buitengewoon Usbaan. De club heeft hiervoor de kocht de heer Van Schaick, samen werd als onwaar achterhaald. Ten goede spelers beschikt. Hierdoor lie- medewerkmg van de gemeente ge- met de heren Bronckhorst Leyds uit aanzien van de eis van de heer Moe- ten de Warmonders zich echter niet vraagd. B. en W. zyn van oordeel, Hilversum en Moedigzoon uit Am- digzoon. werd in de beide processen van hun stuk brengen en er werd a' ee" S°ede ysbaan in een alge sterdam het jacht „Theodora" dat verklaard, dat de heer Moedigzoon fel maar fair gespeeld. Ook hier was behoefte voorziet. Zij zyn by herdoopt werd in „Lord William", er met de scheepskas, groot 16.000 de uitslag een gelijk spel eveneens bestuderen van de mogelyk- Met nog twaalf betalende passagiers gulden, vandoor zou zijn gegaan. Op 55 en hiermede kunnen beide par- ,en' waarby technische en finan- vertrok men in mei 1952 naar Nieuw 18 juni 1959 werd de heer Van tijen tevreden zijn. Aanstaande week Cle'e belangen tegen elkaar afgewo- Zeeland. Moedigzoon ging in Dakar Schaick veroordeeld tot 9 maanden zijn er In verband met de komende moest worden, tot de conclusie van boord; er waren intussen ern- gevangenisstraf. De procedure had feestdagen geen wedstrijden dus alle 8e*omen, dat een eventuele ijsbaan stige conflicten gerezen. In Monro- zeer lange tijd in beslag genomen, teams hebben rust. Èr is ook a.s. op1iiet S^instig gelegen schoolsport- via (Liberia) ging Bornckhorst Leyds omdat men vele getuigen in Monro- donderdag geen training noch voor velr moe*. !^?men" EEN BAAN VOOR SASSENHEIMS IJSCLUB. De Sassenheimse IJsclub streeft er aan wal met nog enige anderen. Op via moest horen. 8 augustus 1952 verkocht de heer Van Met de Leidse advocaat mr. W. B. ren. Schaick in Monrovia het schip aan H. A. Heskes als pleiter werd de zaak een ingezeteneen ter plaatse voor in hoger beroep behandeld voor het de adspiranten noch voor de junio- WARMOND 5000 dollar. Hij vertrok naar Brazilië Haags Gerechtshof. A en keerde niet lang daarna naar Ne- heeft thans de heer Van Schaick vrij derland terug, waar hij zijn aude gesproken wegens gebrek aan bewijs, stiel opnam en zich opnieuw paandenhandelaar vestigde. en paardeslager rehabiliteerd. Door middel van een kleidijkje en door gewijzigde drainage kan hier een ysbaan gemaakt worden, terwijl het veld ook als school-sportveld geschikt blijft. Het veld kan bij vorst Kerstloterij Verkenners Het was door middel van de brandspuit onder DV een êezellig geroezemoes in de bo- water gezet worden. De kosten van Do ^Leidenaar"is hiermede geheel ge- venzaal van De Burcht, waar vele zulk een ijsbaan worden begroot op dorpsgenoten bijeen waren gekomen tenminste 17.500. Om de kans op (Ongecorrigeerd), om de trekking van de „geheimede goedkeuring door G. S. te ver- De suède jas heeft ons land veroverd. Het is beslist geen nieuwig heid meer, maar een standvastig model ge worden. We zien deze oersolide en keurig kledende jasjes in kor te vorm, waarin ze ove rigens het meest bekend zijn, maar we zien ze ook al in langere vor men tot zelfs geheel lang, prachtig gevoerd met lamsbont. Tot voor kort was een typisch kenmerk van de suède jasjes, dat ze alle vrijwel van hetzelfde model waren; de jasjes waren om zo te zeggen bijna uniform, slechts verschil in kleuren en lengten maakten wat variatie. Nu hebben de ontwerpers de suède als stof aanvaard en gaan zij wat variatie aan brengen in de modelien. Dat betekent een be langrijke stap voor waarts. Ons model toont een driekwart suède jas van een geheel eigen stijl, afwijkend van wat we normaal zien. Let u eens op de brede, rond# kraag met zijn typische knoopsluitlng, een idee dat ook herhaald wordt in de randen van de zakken. Bovendien heeft deze jas (lets dat u helaas niet kunt zien op de illustratie) een ceintuur in de rug, die natuurlijk geen dienst doet, doch er slechts is aangebracht als garnering. Het geheel werd een stijlvol jasje, modern en bijzonder leuk Wie zou zoiets niet willen dragen

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11