(bambo) KNUTSELHOEKJE ZATERDAG 19 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Avonturen van DOOR OOM TOON Op dit hernieuwde huwelijksaanzoek mengde Elsa zich zelf in het gesprek. „En als die Fransman nu eens niet dood en begraven is?" Dit zeggende stelde zij zich met ge kruiste armen voor de Engelsman op. Die vreemde vraag verontrustte hem. Maar meer nog brachten haar houding en haar bliksemende blikken hem der mate van streek, dat hij verbleekte en stond te trillen op zijn benen. Nog er ger werd 't.'toen eensklaps Bambo zelf tussen hem en Elsa in sprong. Een kreet van ontsteltenis en afgrijzen ontsnapte onwillekeurig aan Wolsey, alsof hij voor «en dreigende geestverschijning stond. „Ja, schurk, je schrikt terecht, want dit is dezelfde jongeman, die je vergif tigd hebt. Maar ik heb hem weer tot 't leven teruggebracht. En nu, gemene lafaard, verdwijn voor altijd uit mijn ogen, anders dwing je mij mijn wraak tegen je te koelen voor de rechter". Even nog aarzelde de booswicht. Maar toen Bambo, de hand aan de greep van zijn dolk, een stap naar voren deed, keerde hij zich haastig om en maakte, dat hij buiten kwam. Maar toen hij zich veilig achtte, draaide hij zich vloekend nog eenmaal om en bedreigde Bambo met de vuist. Maar deze schaterlachte en gaf hem een lange neus terug. Mijnheer v. Walden was van plan ge weest om van Malinda uit naar Holland terug te keren. Maar voor de onver wachte, kostbare lading wist hij geen betere afnemer dan Amerika. Daar wa ren de prijzen van ivoor veruit het hoogst. Daarom besloot hij met het schip, dat hij uitgerust had en dat hem zeer soliede toescheen, de grote omweg maar voor lief te nemen. Het was een vaartuig van een Portugese reder, was hecht en toch sierlijn gebouwd en kon een flinke snelheid ontwikkelen met zijn krachtige machines. Wat waren zij drieën blij, toen het de haven verliet en langs de kust koers zette naar het zuiden. De eerste dagen was de zee nogal woelig, maar toen zij Kaap de Goede Hoop gepasseerd waren, werden water en wind allergunstigd en de tocht' werd in alle opzichten hoogst aangenaam. Van golfslag was eigenlijk geen sprake en het zachte koeltje, dat er woei, vermocht nauwe lijks het ^ee-oppervlalc flink te rimpe len. Geen deining en geen geschommel, dat je zo zeeziek kan maken. Heel de dag zaten onze vrienden dan ook aan dek, gezellig keuvelend of genietend van het spel van vliegende vissen en buitelende haaien en bruinvissen. Ook de zeevogels met hun trotse zweef vlucht en hun koene wendingen en plotselinge duiken hielden hun ogen geboeid. En dan die prachtige zonson dergangen met hun fantastische en steeds afwisselende kleuren. Ook het scheepsvolk droeg er toe bij om deze tocht te veraangenamen. In volle zee is er weinig werk aan de winkel. En dan is er tijd voor muziek en dans, spel en sport. Daar was dan ook geen gebrek aan en dat verkortte de reis op prettige wijze. Officieren, matrozen en de weinige passagiers, allen waren eensgezind van mening, dat dit een haast ideale reis was. Er was geen wolkje aan de lucht en geen schaduw over het leven aan boord. Eén enkele keer bij de gesprekken aan dek kwam mijnheer v. Walden nog eens terug op de onprettige ontmoeting met Wolsey: „Kinderen" het was zijn gewoonte geworden om dit woord te gebruiken, als hij hen beiden tegelijk aanspraak „ik vrees dat we van die man nog niet af zijn. Hij is te gemeen en tevens zo hooghartig en wraakgierig om zijn nederlaag zo maar te slikken. Laten we toch, als we over zijn, waak zaam en voorzichtig zijn. Hij is in staat om ons overal" te vervolgen met zijn wraakplannen". Natuurlijk waren de jongelui niet zo bezorgd en als uit één mond zeiden ze: „Laat hem maar komen, we zullen hem andermaal zo hartelijk ontvangen". „Maar nu wat anders Bambo. Nu geza menlijke zaken ons nog meer dan tot nu toe aan elkander binden, zou ik het erg prettig vinden, als je ons wat wilde ver tellen over je jeugd, over je vaderland en de grote stad Parijs". Even bleef de matroos verlegen zwij gen. „Toe, ik sta er echt op, nu je als tot ons gezin te rekenen bent, dat je ons alles verhaalt van Frankrijk, van Pa rijs dat zo'n schone stad heet te zijn en van je jeugdgeschiedenis, die vast wel" interessant zal zijn. Vertel van je vader en moeder, van je familie en je vrien den. We zullen benieuwd en aandachtig toeluisteren". Er trok nu een wolk over Bambo's gezicht. Hoe kon hij de bittere geheimen en ervaringen van zijn kinderjaren prijs geven! Maar, begrijpend, dat hij er zich zo maar niet af kon maken, zei hij: „Och, mijnheer, om Frankrijk en Parijs te leren kennen, moet men beide zelf gezien hebben. Mijn woorden zijn niet in staat, er u een getrouw beeld van te schetsen. En de geschiedenis van mijn jeugd verdient helemaal geen belang stelling en is bovendien triest en vreug deloos". „Goed, wat je vaderland en zijn hoofdstad betreft, die zullen we zelf wel komen bezoeken, als jij belooft dan onze gids te zijn". „Oh, dat zal ik heerlijk vinden" zei de matroos spontaan". „En ik!" riep Elsa geestdriftig uit. „Maar nu eerst je levensgeschiedenis". „Nou, als 't dan moet, vooruit dan maar" verzuchtte Bambo. „Maar uit mezelve zou ik ze liever verzwegen hebben. Ze is zo triest, zo weinig op wekkend". Wordt vervolg. Correspondentie IN DE HERFSTVAKANTIE 's Middags om twaalf uur kwamen Jan en Piet uit school. Ze liepen zo gauw ze konden naar huis. „Moeder we hebben een week herfst vakantie", riepen ze allebei zo gauw ze in huis waren. „Nou, nou, dat is nogal wat", zei moe der. Vader kwam net het tuinhekje bin nen. Jan liep gauw naar de voordeur en zei: „vader we hebben een hele week vakantie". Piet kwam ook al naar buiten ge rend. „Vader, mogen we van de week naar oom Piet in Utrecht?" „Nou, dat zal ik eerst eens aan moe der vragen". Vader sprak er onder het eten met moeder over en moeder vond het goed. „Nou dan mogen jullie van mij ook wel", en vader belde 's avonds oom Piet op en die zei: „De jongens kunnen van de week wel komen". Toen vader weer de kamer in kwam, vroegen de jongens of ze mochten komen. „Ja hoor, jullie gaan morgen met de bus van tien uur mee". „Hoera! hoera!" dansten ze alle twee. De jongens konden die avond haast niet in slaap komen en toen ze de vol gende morgen vroeg wakker werden, sprongen ze meteen uit bed. Ze wasten zich flink en waren zo aangekleed. Moeder was al aan het brood snijden, toen ze beneden kwamen. „Zo, zijn jullie al aangekleed? Gaan jullie dan maar eerst de koffers pak ken". Dat hadden ze gauw gedaan. Ze aten die ochtend niet veel, maar toen ze klaar waren moesten ze nog een heel poosje wachten eer het tijd was voor de bus. Eindelijk kwam hij in de verte aan. Ze zeiden moeder goeden dag en stapten in de bus. Moeder zwaaide hen nog na, maar ze waren zo om de bocht verdwenen. Ze hebben een heel fijne week gehad bij oom en tante. naar school, 's Avonds kwamen mijn vriendinnen, daar kreeg ik een armband van. Trudi van de Worp, Noord wijk. Nou Trudi, ik vind het knap hoor, om al een verhaaltje te schrijven. Je bent toch pas 8 jaar en natuurlijk komt het in de krant. MIJN ZUSJE WERD GEBOREN Het was 20 april en mijn zusje was die dag geboren. Ik mocht van mijn vader en moeder de hele dag thuis blij ven. Ik zat de hele tijd maar bij de wieg en was er niet vandaan te slaan. Mijn moeder zei: „Trudi, laat je zusje toch slapen", maar ik was zo koppig en ik wou er niet vandaan. Toen moest ik een boodschap doen voor moeder. Ik holde hard en toen ik thuis kwam, ging ik weer naast het wiegje zitten. Die mid dag werd het kindje gedoopt en ik mocht ook mee. Het was een hele fijne dag geweest. Er liggen nog goede oplossingen van: Sjaan van Schie, Hoogmade, Joke de Groot, Voorschoten, Piet Langeveld, Voorhout, Truus Verhaar, Llsse, Willy Luyben, Zevenhoven, Nico Eoomen, Lisse, Lia de Groot, Voorschoten, Hein Hoogenboom, De Kwakel, Rita de Rijk, Langeraar, Sjaak Peeters, Noordwy- kerhout, Gerda van Schie, Hoogmade. Rineke Ouwerkerk, Leiden. Jammer Rineke, je Sint Nikolaas verhaaltje kan niet meer geplaatst worden. We gaan nu aan Kerstmis denken. Volgend jaar wat eerder insturen. Dag meiske. Gretha Loos, Zoeterwoude. Gelukkig, dat je pols weer beter is. Dat viel zeker niet meer hè, je rechterpols. Een pluim moe en gingen eten. Na het eten maak ten ze nog een wandeling in het bos. Opeens hoorden ze een gil. Een man had van een juffrouw haar tas gesto len. „Laten we er naar toe gaan", zei Kees en ze holden er heen. Ze liepen de hele tijd de man achterna. Jan had hem in gehaald en liet hem struikelen. De tas viel uit zijn handen. Kees keek er in en wat zag hij? 1000 zat er in. Hij rende er mee naar de juffrouw, die er intus sen de politie bij had gehaald. De man worstelde steeds tegen maar Kees en Jan hielden hem stevig vast tot de politie aan kwam. De politie nam de boef mee en de juffrouw had haar tas weer terug. De jongens kregen als be loning 25 en ze gingen terug naar hun tent om te slapen. Een week later gin gen ze terug naar huis en vertelden van hun avontuur. Dag allemaal. Volgende week verder. TANTE JO EN OOM TOON Het EEN ONGELUK „Marlies, doe eens even gauw een boodschap!" riep moeder naar boven. „Bah, altijd ik maar, laat Jeannie het maar doen, ik ben net zo lekker aan het spelen" zei Marlies. Schiet nop op. Je bent zo terug even naar de kruidenier, ik heb het zó nodig", riep moeder, „Goed dan", zei Marlies, die er hele maal geen zin in had. „Krijg ik dan een zakje zwart-wit?" „Nee", zei moeder, die ongeduldig be gon te worden „en schiet nu maar op". Met een beteuterd gezicht trok ze haar jas aan en ging de deur uit zonder goeden dag te zeggen, zó boos was ze. Die Jeannie hoefde ook nooit wat te doen, die luilak. Met die gedachte ging ze de straat op en toen zag ze niet dat ze ondertussen midden op de grote weg liep. Opeens een gepiep en gekraak, een schreeuwen niets meer. Er kwamen mensen aangelopen. „Ach Marlies Dekkers ligt onder een auto", zei de buurvrouw van Marlies. „Toet, toet, toet!" De ziekenauto kwam er al aan. De dokter onderzocht Marlies. „Is het erg dokter?" vroeg de buur vrouw weer. „Nee, niet zo. Haar been is op twee plaatsen gebroken en een hersenschud ding". Marlies moest 6 weken in het zieken huis liggen en nog drie weken thuis. Dan mocht ze weer naar school. Maar het was haar eigen schuld. Ria Jansen, Pastoor v. d. Plaatstraat 5, Rijpwetering zou graag een corres pondentievriendinnetje hebben. Wie van jullie heeft er zin in? In de kerstvakan tie hebben jullie daar fijn de tijd voor. Ze is elf jaar. Miscschien kunnen jullie elkaar dan eens op de fiets opzoeken, als het voorjaar is. Hier komt je ver haaltje Ria. MIJN VERJAARDAG EEN ONGELUK Er was eens een jongen, die Piet heette. Zijn ouders waren arm. Op zekere dag was er een wedstrijd op het ijs. Piet kon goed rijden en hij vroeg aan zijn moeder of hij mee mocht doen. „Hoeveel kost het?" vroeg moeder. „2 kwartjes". „Nou, voor deze ene keer dan", en Piet danste van vreugde. Nu kon hij meedoen. Zijn vriendje deed ook mee. De dag brak aan. 's Middags zou de wedstrijd gehouden worden. Piet stond te trillen op zijn benen. Eindelijk was het zijn beurt. Hy moest tegen Hein Groen rijden. Ze stonden klaar. Daar ging het fluitsignaal en ze reden hard weg. Piet zette alle kracht op. Daar ginds was de eindstreep al. Ja, nog een klein stukje. Maar opeens, daar viel bij. Er lag een stukje steen op het ijs. Piet bleef liggen. Er kwamen mensen bij staan, ook een paar van de EHBO. Ze tilden Piet van het ijs en hij werd thuis gebracht. Moeder schrok erg. Ze belde de dokter op. Die zou gauw komen. Toen belde ze vader op. Hij schrok er erg van. Vader vertelde alles aan zijn baas en die zei: „Ga maar gauw naar huis. Toen vader thuis kwam, stond de ziekenauto voor. Piet had een zware hersenschudding en een gebroken been. Er verliepen een paar maanden, eer hij weer thuis kwam. Hij kreeg veel bezoek van zijn vrienden. Henriëtte Prins, Voorhout. De woord jes waren prima in orde. Gaat het goed op de Mulo? Prettige vakantie Hen- riëtte. Anneke Bakker, R.A.Veen. Ook een pluim voor de woordjes. Ik zit al naar je verhaaltje uit te kijken. Dat heb je immers beloofd. demgaatje een plat steentje of 'n stukje karton. Verf de pot mooi rood aan de buitenzijde en vul hem tot even onder de rand met zand. Bedek dit vervolgens met mos, wat sparregroen en rode bes sen. Zet de kaars er middenin, zo nodig nog met een kleurig bandje en binnen 't half uur staat een aardig Kerststukje voor je! FIG C NOG 'N PAAR AARDIGE WERKJES No. 1. Een hart van schuimrubber, dient als badspons, waarin je een stuk zeep kunt leggen. Teken 't eerst op pa pier, waarop je ruitjes getrokken hebt van 1 cm2. Leg dan 't papieren hart op niet te dik schuimrubber en knip 2 har ten uit. 't Ene knip je volgens de stip pellijn in 2 delen en naai vervolgens de 2e harten overhands aan elkaar. Ben je rond, dan naai je ook zo terug en je krijgt mooie kruissteken. De gleuf in 't ene hart is natuurlijk de ingang voor 't stukje zeep. Wil je er soms ook een Kerstgeschenk van maken, dan naai je rondom 'n mooi rood bandje, nog versierd met 'n takja sparregroen. En weer klaar! No. 2. Nu 'n leuke badhandschoen! Weer eerst naar fig. 2, dus weer met vierkantjes, een poesekop tekenen en vervolgens weer uit schuimrubber 2 kopjes uitknippen, aan elkaar naaien, NOG EEN LEUKE KERSTVERSIERING behalve natuurlijk aan de onderkant. Ogen, neus, mond en snorharen naai je Ofwel voor geschenk of voor 't maken op aan beide zijden. Maar denk erom, van een Kerstsfeer op je eigen kamertje, geen garen, dat in de was afgeeftl Neem een bloempot en leg op 't bo- En nu aan de slagl FIC EEN ZELFGEMAAGTE KERSTKRANS Je kunt zelf een Kerstkrans maken, die echt bewondering zal wekken. Ieder zal er in de Kersttijd zijn vreugde aan beleven. Materialen: een reep boom schors of karton, wat heel fijn ijzer- draad z.g.n. bloemendraad en verder allerlei dingen uit het bos: heel kleine sparretje, vruchtjes van de lariks, eikels beukenootjes, mos, rode, zwarte en witte bessen en nog wat fijn denne- groen. Wat je niet meer in 't bos vindt, kun je wellicht in een bloemenwinkel krijgen. De band neem je 3 cm. breed en een meter lang. Je buigt hem voorzichtig mooi rond, schuif de einden over elkaar en bind ze stevig vast. Steek er nog een paar pennetjes door, die je aan de bin nenzijde kunt ombuigen en hij zit. Wik kel de draad er een flink aantal keren omheen en dan begin je 't groen aan te wenden, om de band onzichtbaar te maken. Vervolgens sohuif je er de vruchtjes en bessen tussen. Nu kun je laten zien of je smaak hebt! Met 't fijne bloemendraad alles bevestigen. Onzichtbaar, hoor! Nu nog de kaarsen houders. Zie fig. 3. Je maakt dus spiraaltjes, waarin de kaarsjes klem zitten, en bevestig ze op de krans. Hier voor zul je wel wat steviger draad nodig hebben. Je kunt nu de Kerstkrans op een keramiekschotel leggen of hem met mooie rode linten ophangen. Zorg daar bij, dat deze zuiver even lang zijn an ders komt je fraaie Kerst verrassing scheef te hangen. Kijk bij alles goed naar de figuren! r i 31 Anneke van Schie, Oegstgeest. Goed zo Anneke. Je best gedaan hoor en nu niet meer zo lang wegblijven. Leuk postpapier heb je. Het was woensdag. Fijn! morgen zou Martie Duivenvoorde, Leiden stuurde ik jarig zijn. Ik had een mooie bal ge- ons: vraagd en een verfdoos. Toen ik zo lag te denken, viel ik in slaap. KAMPEREN EN EEN AVONTUUR Half zeven, was ik al wakker. Ik wou er al uit, maar dat mocht niet van mijn Kees, Jan en Wim zouden gaan kam- moeder. Om 7 uur riep moeder me en peren. Het was donderdagochtend toen ik vloog er uit. In een wip was ik ge- Jan voor het huis stond. Daar kwamen wassen en aangekleed en toen naar de Kees en Wim ook al aan. Ze zouden om kerk Ik holde naar huis en daar lag op 7 uur vertrekken, want ze zouden in mijn bord een pakje. Ik maakte het Berg en Dal gaan kamperen. Om 3 uur gauw open enhet was een verf- in de middag kwamen ze aan. Ze sloe- doos. Van mijn vader kreeg ik een gen meteen hun tenten op en toen gin- mooie bal en van mijn zusjes en broer- gen ze zwemmen. Daarna speelden ze tjes een kinderpostdoos. Toen moest ik een partij badminton en toen waren ze De gepensioneerde stationschef. Aetherklanken ZONDAG 20 DECEMBER HILVERSUM I 402 M. 8.00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 CONVENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Goede morgen. 9.00 Ned. Herv. Kerkd. 9.30 Nieuws, 9.45 Gram. 9.50 Ervaringen rond de Misweek, lezing. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gram. 1145 Gods ster moge u geleiden, klankb., 12.15 Actuele geloofsproblem en, le zing. 12.30 Lichte muz. 12.55 Act. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, praatje. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. kind. 14.30 Concertgeb.-ork. en solist, 15.30 Muzik. lezing, 16.00 Sport, 16.30 Op weg naar het huis des Heren, klankb. 17.00 Geref. Kerkd. 18.30 Kerstliederen. 19.00 Nieuws uit de Kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Doe aan mij een teken ten goede, lezing. 19.45 Nws. 20.00 De Kath. en zijn ge- meensch., praatje. 20.15 gevar. prog. 20.45 U bent toch ook van de partij? praatje, 20.55 Gram. 21.30 Kastekort, hoorsp. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Meesterwerken v. d. religieuze muz., muzik. lezing. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR 11.45 VPRO. 12.00 AVRO.17.30 VARA 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geestelelijk leven, toespr. 10.00 Geef het door praatje. 10.05 Voor de jeugd. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst 11.30 Vragenbentw. 11.45 Ber. uit de kerken. 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Theaterork. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand i. d. we reld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gram. v. d. sold. 14.00 Boek bespr. 14.20 Mosè in Egitto, opera. 16.05 Filmpraatje. 16.20 Gram. 16.30 Sportrevue. 17.00 Lichte muz. 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorsp. 17.50 Nieuws en sportuitsl. Daarna: sportjourn. 18.30 Zigeuner- muz. 18.55 Journalistenforum. 19.30 Cabaret. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 20.35 Cabaret. 21.05 Lichte muz. 21.30 Wandelingen met Clio, klankb. 21.45 Gevar. muz. 22.15 Journ. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 23.10 Sportuitsl. 23.15 New York cal ling. 23.20 Nieuwe Franse gram. 23.55—24.00 Neuws. TELEVESIEPROGRAMMA'S IKOR: 17.0018.00 Gezinsdienst. AVRO: 20.00 De toestand i. d. we reld, lezing. 20.10 Progr. over kunst. 20.35 Gevar. progr. 21.20 Verhaal over de feestdagen 21.35 Kerstimpr. NTS: 21.45 Pauze. ARVO, KRO VARA en VPRO: 22.00—22.30 Sport- act, 22.3524.05 Eurovisie: Ballet. VATIKAANSE RADIO (31.10 m.; 41.21 m., 48.47 m., 196 m.). 22.15 uur De Advent, die langer duurde dan 4 weken (II). MAANDAG 21 DECEMBER HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Ge wijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radio- krant 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Rondom het Woord, theologsche etherleerg. 11.00 Gram. 11.35 Quiz. 12.05 Kamerkoor en orgel 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Zo leeft en werkt Suriname, praatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.30 Gevar. progr. 15.45 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Om de kribbe, Kerstcantate. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Beroepsmogelijkheden en - beroeps keuze in Suriname door ds J. J. Le- gêne. 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Meisjeskoor en in- strum. kwintet. 20.10 Een zoon is ons gegeven hoorsp. 20.50 Surinaams progr. 21.10 Vocaal ens. 21.30 Ka- mermuz. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nieuws. 22.45 Avondoverd. 23.00 Klass. muz. 23.30 Gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 M. 7.00—24.00 AVRO 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte muz. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Omr. ork. 11.45 Voordr. 12.00 Zang en piano. 12.30 Med 12.33 V. h. platteland, praatje. 12.43 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianoduo. 14.30 Gram. 14.50 Teisterbant-flitsen, klankb. 15.05 Gram. 16.20 Gram. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 PSP: Mei troch eigen skuld is Fryslan yn'e wiel rekke, door Wiebe de Jong, voorz. Gewest Friesland van de PSP. 18.25 Theaterork. 18.50 Openbaar kunstbe zit, lezing. 19.00 Schotse volksliedjes. 19.15 Inleiding tot muz. begrip. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nieuws 20.05 Ge var. progr. 22.30 Nieuws. 22.40 Journ. 22.50 Knipperlicht, progr. voor weg gebruikers. 23.20 Gram. 23.55 Nieuws 24.00 Sluiting. GrammofoonpL progr. Draadomroep (Over de 4e lijn) van 18—20 uur I. Max Bruch: Schotse Fantasie op. 46. II. Nicolai Rimsky Korsokov. Sheherazade op. 35. III. Ernest Chausson: Poème op. 25. IV. Manuel de Falla: Nachten in de tuinen van Spanje. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.0014.15 Eurovisie: Over zicht v. d. resultaten van de topcon ferentie te Parijs. VATIKAANSE RADIO (31.10 m.; 41.21 m., 48.47 m., 196 m.). 22.15 Over enige dagen. Gouda in kaarslicht 3.500 Kaarsjes zetten gisteravond de markt van Gouda en het eeuwen oude stadhuis in een sprook esachtig licht. De elektrische verlichting was vervangen door flakkerende kaarsjes en vetpotjes, die voor nagenoeg alle vensters van de omliggende huizen stonden. In deze sfeer beleefde Gouda een voorproefje van Kerstmis. Vóór het raadhuis stond de elf meter hoge kerstboom, die de Noorse stad Kongsberg aan de gemeente Gouda ten geschenke had gegeven. De con sul-generaal van Noorwegen, de heer Knut Orre heeft de elekktrische ver lichting in deze boom ontstoken.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9