c Ajax Feyenoord, Elinkwijk-PSV de grote wedstrijden van morgen U.V.S. - Longa MAN MAN Acht NederI. rijders voor Squaw Valley MM0 en ZLC kunnen positie verbeteren visie op televisie ZATERDAG 19 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Hillegom-Altior nu al strijd om het kampioenschap van 4a? Morgen wordt de eerste helft van de competitie voor de Eredivisie afgesloten en voor die laatste wedstrijdreeks zijn weer enkele interessante ontmoetingen gereserveerd. In de eerste plaats is dat AjaxFeyenoord. Van de uitslag daar van zal het zeer waarschijnlijk afhan gen of Feyenoord spoediger dan ver wacht werd een rol van betekenis zal gaan meespelen in de strijd om de lei ding van de Eredivisie. Dat kan alleen maar gebeuren, indien Feyenoord erin slaagt deze lastige uitwedstrijd te win nen. Het zal ongetwijfeld 'n enerveren de strijd worden, waarnaar de belang stelling van alle voetballers zal uitgaan. Een tweede belangrijke vraag is deze: zal PSV de klap, die zij zondag van ADO kreeg al verwerkt hebben en in staat zijn Elinkwijk te weerstaan? We geloven, dat de Utrechtenaren op hun beurt zullen zeggen: wat ADO kan, kan Elinkwijk ook en zo vrezen we het ergste voor PSV. Andere belangrijke wedstrijden vin den we voor clubs in de onderste helft der ranglijst. Enschede zal vermoedelijk nog wel 'n plaatsje zakken door 'n nieuwe nederlaag tegen Sparta, want hekkesluiter Fortuna staat ongetwijfeld te laag geklasseerd voor haar sterren- ploeg en als de weg terug eenmaal ge vonden is, kan men er verzekerd van zijn, dat de club uit Geleen wel weer van zich zal doen spreken. In de Tweede Divisie A de belang rijke strijd EBOHRoda Sport, waarbij de Dordtenaren de kans in eigen hand hebben om de leiding van de Limbur gers over te nemen. UVS ontvangt Longa en opnieuw moeten we schrijven, dat de Leidenaars beter zullen moeten aanpakken dan in de wedstrijd tegen EDO om succes te behalen. Worden er nog meer punten verloren, dan is een plaats in de middenmoot de enige kans. UVS komt in de volgende opstelling uit: doel F. v. Duyl; achter: Kluivers, v. Leeuwen; midden: Verkuylen, Th. v. Kampen, Devilee; voor: W. Bekkering, H. Bekkering, Rijshouwer, W. van Kam pen, Verhoeks. In de 2e klas A is Blauw ZwartLFC voor onze omgeving de belangrijkste wedstrijd. Beide clubs spelen dit seizoen wel zeer wisselvallig en een punten verdeling zou nog de beste uitslag zijn. RKAVV geven we in Rotterdam tegen CW niet veel kans. want de Rotter dammers hebben met het minst aantal verliespunten nog altijd de beste pa pieren op het kampioenschap, dat zij morgen wel niet in de waagschaal zul len willen stellen. Roodenburg krijgt weer 'n moeilijke uitwedstrijd tegen De Musschen, zodat we een gelijk spel al een behoorlijk resultaat mogen vinden. De leider van de 3e klas A, TYBB, heeft de laatste weken 'n paar steken laten vallen. Of VVSB in staat zal zijn eveneens *n spaak in het Haarlemse wiel te steken? De Bavoclub kan de puntjes best gebruiken! Lisse is nu nog twee punten verwijderd van de leiders TYBB en Ripperda. 'n Overwinning op Vredenburch kan de positie der Lisse- naren slechts verbeteren. Alphia wacht nog steeds op de eerste overwinning. Zou deze tegen Wassenaar mogelijk worden? Alphen kan van Westerkwartier win nen, maar dat Bodegraven een kans heeft tegen VIOS geloven we niet. In de 4e klas A gaat morgen de grote strijd tussen Hillegom en Altior. Het valt moeilijk te voorspellen wat deze wedstrijd zal opleveren. Hillegom heeft met het voordeel van eigen terrein en drie winstpunten meer ongetwijfeld een belangrijk voordeel, doch de aanvaller van morgen zal veel vryer kunnen spe len. Als Altior daarvan overtuigd is en de verdediging voor 'n goede sluiting zorgt, achten we de Langeraarse club nog niet geheel kansloos. DOSR gaat op bezoek bij Tonegido en zal al met een gelijk spel tevreden kunnen zijn. Foreholte kan na de nederlaag tegen Warmunda weer wat ruimer ademen, want ASC zal waarschijnlijk niet zoveel tegenstand bieden als de Warmonders, wat dus 'n verbetering van Foreholte's leiderspositie zou betekenen. Die ver betering kan er zeker komen, indien SJC erin slaagt tot 'n gelijk spel te ko men tegen Lugdunum in Leiden. Eigen lijk is Docos nog altijd de zwaarste con current van Foreholte, omdat de Leide naars evenveel verliespunten hebben. Maar die mogen dan niet vermeerderen en dus zal Docos tegen DSO 'n beter spel moeten laten zien dan ASC en SJC de laatste weken gedaan hebben. War munda kan op de ingeslagen weg voort gaan door 'n overwinning op VDS en Oranjeplein zal Hoornwijck wel vaster op de onderste plaats brengen. ZONDAG 2.30 UUR de belangrijke wedstrijd (Advertentie) Vooruitlopende op de komende selec tiewedstrijden heeft de KNSB het Neder- landsch Olympisch Comité geadviseerd de volgende schaatsenrijders voor de onderscheiden vier olympische afstanden in te schrijven: 500 meter: Henk van der Grift (Breu- kelen), Cees Jan Kroon (Ter Aar), Wim de Graaff (Rotterdam) en Chris Meeu- wisse (Voorburg); 1500 meter: Wim de Graaff, Cees Jan Kroon, Jan Pesman (Holwierde), Kees Broekman (Hamar) en Arie Zee (Hoogwoud); 5000 en 10.000 meter: Jan Pesman, Jeen van den Berg (Heerenveen), Kees Broekman en Wim de Graaff. De definitieve ploeg voor de reis naar Californië. waar in Squaw Valley de winterspelen van 18 t.m. 28 februari worden gehouden, zal pas na afloop van de wedstrijden om de wereldtitel (6 en 7 febr. te Davos) worden aangewezen. De rijders verblijven momenteel in het Noorse trainigscentrum Fagernes, waar zij zich op de komende internationale wedstrijden voorbereiden. Volgens het olympisch reglement van de internatio nale schaatsunie kunnen per afstand vijf rijders worden ingeschreven. Er mogen er echter vier starten. Zoals bekend staat op elke afstand een olympische titel op het spel in tegen stelling met de wedstrijden om de Euro pese en wereldtitel, waarbij een alge meen klassement met één winnaar wordt opgemaakt. WIELRENNEN LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT Morgen 3e rit Cycle Cross, vertrek 9 uur Beestenmarkt. Aanvang zaaltraining 5 januari 1960 7.30 uur, school Marnixstraat. BILJARTEN NED. KAMPIOENSCHAP 47/2 De uitslagen van de derde ronde van het tournooi om het Nederlands kam pioenschap ereklasse groot biljart anker kader 47/2, dat te Nijmegen wordt ge houden, luiden: Beekman de Ruyter Wijnen Metz 100.00 18.50 28.57 10.50 44.44 9.33 Leidse Voetbalbond Wanneer op de twee laatste zondagen geen stagnatie vanwege het weer on dervonden wordt, zal de competitie in de Afdeling waarschijnlijk verder ge vorderd zijn dan ooit, want verschillen de clubs hebben dan bijna twee/derde van het programma afgewerkt. In de le klasse morgen vijf wedstrij den, waarbij MMO zeker alles in het werk zal stellen om ook van de Alphen- se Boys te winnen. LDWS krijgt bezoek van KRV en dat is voor de Katwijkers 'n laatste kans om in de kopgroep te blijven. Het zal er dus zeker spannen en KRV zal haar beste beentje dienen voor te zetten om succes te behalen. St. Bernardus treedt als gastvrouwe op voor Oranje Groen, dat vijf verliespun ten heeft. De Rijndijkbewoners weten dus, dat ze tegenover 'n sterkere club komen te staan, maardat is wel eens meer gebeurd en met succes ook. Rijpwetering heeft 'n kans tegen de Stompwijkse Boys en Rouwkoop tegen Teylingen, dat nog steeds niet op stoot kon komen. In de 2e klas zal ZLC haar kans op het kampioenschap weer kunnen ver beteren door een overwinning op VTL, terwijl SJZ een harde dobber krijgt tegen de Weteringse Boys, die welis waar drie verliespunten meer hebben, doch door 'n overwinning aardig gelijk zouden komen. UDO moet beide pun ten op Unitas kunnen binnenhalen en VNL zal er goed aan doen weer eens wat beter aan te pakken, want de laat ste wedstrijden brachten maar weinig winst. Alleen dan is er kans op 'n kleine zege. WERELDKAMPIOENSCHAP '62 Oostenrijk neemt niet deel In Wenen is gisteravond bekend gemaakt dat Oostenrijk niet zal deelnemen aan het wereldkampioenschap voetbal 1962, waarvan de eindronden in Chili zullen worden gehouden. Als reden wordt op gegeven de slechte resultaten van het Oostenrijkse nationale «lftal in de wed strijden tegen Spanje en Frankrijk. BADMINTON DE COMPETITIE Morgen 14.15 uur: SmashExcelsior. Door een serie fraaie constante over winningen met slechts één verliespartij, behoort Smash I voor de 3de achtereen volgende maal tot de kanshebber voor een kampioenschap. In 1957 promoveerde dit team naar de 2de klas, waarna het in '58 een plaats in de eerste klasse ver overde. Nu men mocht verwachten, dat het dit seizoen moeite zou hebben zich hierin te handhaven mag een, met Duin- wijck en Poona, gedeelde bovenste plaats, toch wel een bijzondere prestatie wor den genoemd. Aangezien Duinwyck en Poona heden avond tegen elkaar uitkomen zal een dezer ploegen zeker afvallen. Ook Smash echter verwacht morgen een zware strijd omdat het dan het sterke Excelsior tegen zich krijgt. Dubbel spij tig is het daarom, dat Jim Oei als vast teamspeler zondag door buitenlands ver blijf niet mee kan doen, waarvoor naar alle waarschijnlijkheid Enzo Spadon uit team 2 zal invallen. Met voor de Leidenaars de dames E. Bonnet, E. Grimbergen en de heren H. Goei, J. de Keuning en E. Spadon? mag men morgen een uitermate spannend duel met badminton op hoog niveau verwachten. Deze laatste competitie wedstrijd wordt gespeeld in het R.K. Lyceum aan de Mariënpoelstraat. Belangstellenden zijn ook nu weer van harte welkom. Het programma voor de week van 20 t.m. 26 december. Maandag: Excelsior 4Smash 3 (1ste klas district); maandag: Smash 5Meer burg I (2de klas district); dinsdag: Smash 2Excelsior 3 (1ste klas district); dins dag: Vedo 4Smash 4 (2de klas district). SCHAKEN WERELDKAMPIOENSCHAP DAMES De zevende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap dames tussen de Russinnen Bykova en Zvory- kina eindigde in een overwinning voor de houdster van de titel Bykova. De werldkampioene leidt nu met 43 pun ten. Na de tweed 1. Wijnen 2. de Ruyter 3. van de Pol 4. van Nijnatten 5. Beekman 6 van Loon 7. Metz 8. Ligthart 400 4 258 400 9 249 400 7 119 400 14 9 lag luidt de stand: 8 1600 33 258 48.48 8 1600 54 249 29.66 8 1600 62 101 25.80 6 1451 68 119 21.33 2 1148 53 75 21.66 0 855 51 87 16.76 0 595, 56 68 10.62 54 9.57 Horizontaal: 2. Surinaams pad; 6. plaats in Frankrijk; 10. adellijke ti tel op Java (afk.); 12. kamhagedis; 14. gebod; 15. 12 gros. van knopen; 17. buigzaam; 18. houten bakje; 19. staande vrouwenfiguur met opgehe ven armen biddende; 21. nobele; 23. zijtak Douro; 24. huid; 26. plaats voor dieren; 27. stad op de W. kust van Senegal; 29. beneden; 31. ver dwenen (bargoens); 34. bijwoord; 35. koning van Basan; 36. muziek noot; 37. bevroren water; 38. stad in Duitsland; 41. oorzaak; 44. telwoord; 47. stad in Algerië aan de Middel, zee; 50. bouwland, dikwijls hoger ge legen dan omringende land; 51. het zelfde; 53. beeld zonder hoofd en le dematen; 55. waterlelie; 56. voor voegsel; 57. rivier in Frankrijk; 60. bolrond vruchtje (spreektaal); 61. adellijke titel in Engeland (afk.); 62. Ital. havenstad in N.O. Sicilië; 64. volksnaam voor de kauw; nors; 66. berrie. Verticaal: 1. Perzisch eiland in de Straat van die naam; 3. in loco (afk). 4. bontjas; 5. leeftijd (Fr.); 6. stre ling; 7. salaris; 8. voegwoord; 9. stad in Italië; 11. een buitenplaneet; 13. enig, merkwaardig; 14. hoffeest; 16. ontvangkamer; 18. water in België, stroomt door Lier; 20. voorzetsel; 22. van het teken af te herhalen (afk. n de muziek); 24. jonge stier; 25. stuk stof; 27. scherm wapen, 28. gem. in Drente; 29. vreemde munt; 30. plant van het geslacht der rietge wassen; 32. vod; 33. rivier in Ned.; 39. maand van het jaar; 40. ontken ning (spreektaal), 41. latwerk; 42. keur, kern; 43. stroomt van 't Wet- ter-Meer naar de Oostzee met stadje van die naam; 45. zeker laagsgewijs gebouwd gesteente, bestaande uit veldspaat, kwarts en glimmer; 46. Z. Slavische stad; 48. is een cirkel; 49. staatsbedrijf (afk.); 51. muziek noot; 52. Europeaan; 54. buurtschap onder Grathem in Limb; 55. meisjes naam; 58. gem. in N. Brab.; 59. deel van het skelet; 62. familielid; 63. wa ter in N. Brab. OPLOSSING VAN VORIGE WEEK Horizontaal: 1. pon, 3. bedeesd, 9. bos, 11. bede, 12. Eton, 15. notie, 16. deler, 18. no, 20. los, 21. lis, 22. k.o., 23. tol, 25. Norfolk, 29. keg, 30. kop, 32. Neede, 33. ooi, 35. gem, 37. Noë, 38. hes, 40. in, 41. pek, 42. lev, 43. ei, 44. het, 45. aap, 47. get, 49. dar, 50. staal, 52. ris, 54. aar. 55. stelling, 57. lijn, 59. A. M., 60. rió, 61. man, 63 sa, 64. boers, 66. toren, 68. snee, 69. Eede 71. rot, 72. antenne, 73. aks. Verticaal: 2. os, 3. beton, 4. Edi son 5. Dee, 6. eed, 7. stelle, 8. dolik, 10. Og, 11. Bol, 13. nes, 14. ant. 17. rog, 19. ook, 22. kei, 24. log, 26. ren, 27. feodaal, 28. ode, 29. Kos, 31. pe per, 33. oever, 34. gig, 36. met, 38. heg, 39. tin, 44. har, 45. Ate, 46. pal, 48. til, 49. dam, 50. storen, 51. limoen, 53. sijs, 54. aas, 55. Siëna, 56. garde, 58. nap, 60. ros, 62. nee, 65. set, 66. ten, 67. To, 70. e.k. Deze week bij uitzondering in de maand december gaat het in de puzzelrubriek zich gewone gangetje: twee prijzen van vijf gulder worden verloot onder degenen, die een juiste oplossing inzenden op bijgaande kruiswoordpuzzel. Hun inzendingen moeten in ver band met Kerstmis binnen zijn bij de PUZZELREDACTIE op woensdag 23 december a.s. De gelukkigen, die door loting wer. den aangewezen als winnaars van de vorige week, zijn mevr. J. H. v. d. WalWijsman, Papelaan 122 te Voorschoten en de heer A. Hartwijk, Kapteinstraat 35 te Leiden. Zij krij gen hun prijs zo spoedig mogelijk toe gezonden. 546 57 (Van onze t.v. medewerker) Cabaret en romantiek. Had de Vara vrijdagavond modern cabaret in haar uitzending, de NCRV kwam de avond tevoren met roman tiek. We bedoelen de realisatie van het spel „Dc erfgename". Dat was het verhaal van 'n eenzaam meisje, door haar vader slecht begrepen en ver laten door haar minnaar zodra die meende, dat het meisje zou worden onterfd. Helaas geloven we zulk een verhaal niet meer, en dus bleef ons een milde glimlach over wegens het verouderde toneel-reportoire, toen men nog kon geloven in de nu voor gestelde karakters. De tonelisten, van wie Manon Alving, Max Croiset en Van Doude uitblonken, deden hun uiterste best om de speeltrant uit die dagen te temperen. Daar slaagden ze gelukkig in, maar de voorstelling werd er toch niet geloofwaardiger door. Regisseur Gerard Rekers had het niet zo moeilijk; in Max Croiset, die Lo van Hansbergen wegens ziekte verving, had hij een uitstekende ver vanger. Komende uitzendingen. Zaterdagavond is de KRO aan de Illusies. „En wat moet Jantje worden als ie groot is?" vraagt de aar dige oom, die op visite is. „Politie-agent!" zegt Jantje. „Politie-agent?Wat is dat nou voor een vak voor jou?" vraagt de oom. „Wel, die hoeven 's avonds niet vroeg naar bed", antwoordt Jantje re soluut. beurt; de ontspanning zal deze keer uit de Music Box moeten komen. De Avro heeft zondag kerstimpressies uit enkele buitenlandse steden en een kleinkunst-programma. In eurovisie- verband volgt het ballet De schone slaapster". Maandagnamiddag om twee uur komt er een rechtstreekse uitzending uit Parijs, waarin het re sultaat van de topconferentie van de westelijke mogendheden zal worden op het juiste ogenblik, besproken. Blauwkapel en Bethlehem. De NCRV verzorgt woensdag a.s. een gevariëerd programma, dat ge opend wordt met een reportage filmpje over het historische kerkje in het fort Blauwkapel onder de rook van Utrecht. Met dit kleinste kruis- kerkje van ons land hebben de „Vrienden van Blauwkapel" grote plannen en hun voorzitter, Ds. G. P. Klyn, zal er zelf het een en ander van vertellen. In de kunstrubriek wordt o.m. aandacht geschonken aan het bijzonder fraaie kerstnummer van het Drukkersweekblad. Dan volgen de programma's „Telediscoparade" van Dick van Bommel en „Achter de tralies" waarin Hen Rensenbrink dit maal iets laat zien van de camou flagemethoden, waarvan dieren in de winter zich bedienen. Pi Scheffer in troduceert bekende of minder be kende artisten van de grammofoon plaat en tot de zéér bekende behoort in dit programma zeker: Jo Vincent. „Heb je misschien een hoofdpijnta bletje bij je?" „En als bouwer van dit type raket zou ik tot slot u nog een keer wil len bedanken voor de tijd, die we met elkaar hebben doorgebracht Een treffer 11) „Blij dat je het niet gedaan hebt, ik zou er de last maar van gehad heb ben", meende Ans bedrukt. Op dat moment klonk een schel gefluit en rammelde de tram voorbij. Ans zag Jos verschrikt aan. „Daar gaat ie. Wat nu?" Verslagen keken ze beiden het rode achterlicht van de snel verdwijnende tram na. „Allemaal door die verwenste ke rel", gromde Jos. Een ogenblik stond hij besluitenloos, dan „Er gaat een trein" ontdekte hij, ,,'s zaterdagavonds laat. Alleen op zaterdag en zondag, geloof ik. En" hij keek op zyn horloge „die halen we nog wel". „Het station is hier een half uur lopen vandaan", somberde Ans. „Mijn fiets staat hier, ik neem je achterop". „Zouden we het halen?" „Met glans, kind. 't Is alleen zonde van je retourtje!" „Als Jat alles is Een kwartier later stonden ze op een verlaten, duister station. Maar Ans was niet langer ongerus de laatste trein had vijf minuten vertra ging, had de chef gezegd, en moest nog komen. Ze wandelden langs het perron en Jos waagde het er op, zijn arm onder de hare te schuiven. Dankbaar kneep ze zijn hand. „O, Jos, wat heerlijk als jij er niet geweest was „Tja, dan had je met hangende pootjes naar Fred teruggemoeten", grinnikte hij. „Misschien heeft hij wel gemerkt dat je te laat was, en zit nu naar de deur te kijken waar je blijft Had je echt niet liever wil len blijven?" viste hij nog eens. „Nee", zei ze beslist. „Dat weet je wel". Heel in de verte naderde de lichten van de trein, seindraden ram melden langs de baan. „En ik vind het fijn, Jos, dat je zo voor me ge zorgd hebt. Zonder jou had ik nu lelijk in de boot gezeten". „Waarom laat je me dat voortaan niet altend doen" Hij probeerde het schertsend te zeggen, maar ze hoorde de ernstige ondertoon in zijn woor den. „Zou je dat willen?" Zijn handen omklemden haar ar men. „Ja Ansliefst voor altijd, als het kan. Weet je, ik hou van jou, dat heb ik nooit zo zeker geweten als juist vanavond". Het donderend geweld van de trein overstemde zijn woorden. „Ik moet instappen". Ans rukte zich haastig los. „Gauw, Jos, anders moet ik nóg lopen". „Voor mijn part", grinnikte hij dan lopen we samen". Ze verdwe^r snel, opeens zag hij haar hoofd verschij nen voor een raampje dat ze snel omlaagzwengelde „Nu Jos" ze reikte hem haar hand en hij keek omhoog in haar gezicht „bedankt voor alles". „Ans, ik hou van je". De conducteur floot, de chef hief zijn spiegelei, met een ongeduldige ruk trok de locomotief aan. Jos liep mee met grote stappen. „Ans „Ik van jou óók!" riep ze opeens, en impulsief wierp ze hem een kus hand toe. „Schaam je, Anna Veeckers" be rispte ze zichzelf, toen ze in de een zame, spaarzaam verlichte coupé de gebeurtenissen van deze avond de revue liet passeren, zoiets over een perron uit te schreeuwenal was het dan een leeg perron „Meneer", zei de stationsbeambte tot de nog immer als aan het perron vastgegrroeide Jos, „dit was de laat ste trein. U kunt gerust wachten op de volgende, maar dat duurt nog wel een uur of vijf voor die komt". „Jaja dank u", stamelde Jos. Hij haastte zich weg maar had al tien minuten gelopen voor hij besef te, dat hij zijn fiets voor het station had laten staan HOOFDSTUK IV „OVERLEG MAAR MET FRED" Fred Reimerswaal hoorde, toen hij de zaal weer binnenging, zijn vuisten gebald, wit van woede, de tram voor bij ratelen. Opeens grinnikte hij hardopte laat! Die tram haalde ze niet meer! Ja, Ansje, zo mijmerde hij nevelig- plezierig, nu zul je toch wel met han gende pootjes naar oom Fred terug moeten komen, want naar Haarlem lopen, dat is te ver voor je tere voet jes! Of die vent die vent van Hee- remans zou die zo gek zijn een taxi voor haar te betalen Onzin, zo veel geld had ie niet eens, de ar moedzaaier 1 Terwijl hij danste met Nettie Har- dinxveld, hield hij de deur in het oog, hopend een onthutste, verslagen Ans te zien binnenkomen. Maar Ans liet zich niet meer zien, en ook de jonge Heeremans was verdwenen. Wat zou den die twee samen hebben uitge kookt? Hij probeerde zijn ergernis weg te spoelen, maar het resultaat was geen ander, dan dat de gasten de jonge Reimerswaal langzamerhand onuit staanbaar vervelend begonnen te vinden en hü tenslotte eenzaam, grommend en half versuft, in een hoek aan het buffet zat, tot een paar vrienden hem met een zoet lijntje meekregen en in zijn eigen auto thuisbrachten. Toen hij die maandagmorgen, voor hij naar de beurs ging het kantoor binnenliep, zat Ans daar te tikken of er niets gebeurd was. Ze knikte koel tjes en ging verder met haar werk. „Nog laat geworden?" vroeg hij grijnzend. Ze verwaardigde hem geen ant woord. „Ik vroeg u iets, juffrouw Veec- kens". „Ik hoorde het", stelde Ans effen vast. „Dat vind ik niet nodig, en daar enboven heb ik het druk, zoals u ziet". Cornelissen keek verbaasd op. Wat was er met die twee? In zijn onder danige werknemersziel kwam het niet op, tegen de zoon van de baas zulk een toon aan te slaan. De baas was voor Cornelissen: Het'Gezag. ,,'t Kan wel een beetje minder", dreigde Fred. Ans stond op, zag hem recht aan. „Gaat dit zo door?" informeerde ze, „anders zal ik uw vader, nog vóór hij naar de beurs gaat, vertellen dat hij een andere juffrouw voor z'n kantoor moet zoeken. Ik ben hier aangenomen om te werken en niet om privé-ge- sprekken te voeren, waarvoor ik trouwens niets voel". „Je blaast wel machtig hoog van de toren", sarde Fred. „Ben je tegen menéér Heeremans ook zo ijzig?" Ans liep zonder iets te zeggen naar de kapstok, pakte haar mantel. ,Waar gaat u heen juffouw?" Het was Cornelissen die onthutst zijn ge zag liet gelden. „Naar huis", antwoordde Ans kort, „dit was niet in de condities begre pen, waarop ik aangenomen ben". „U kunt toch zo maar niet weg lopen?" „Dat zult u eens zien". (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8