KAB-Leiden houdt onder het motto „Zet Door" massale propaganda-actie Scherp HUIBERS Boskoopse producten bij huwelijk van Sjah Theater Studio" opende gistermiddag haar poorten NIET-BEZORGING Abonnementsconcert Residentie Orkest De heer H. van bij N. Samsom Egmond 40 jaar te Alphen n.v. VRIJDAG 18 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Drie actieve weken in februari 1960 Onder het motto „Zet door" zal de KAB afdeling Leiden in de maand februari 1960 een intensieve leden werf-actie organiseren. Gisteravond is hierover door de besturen van de centrale K.A.B., de wijkbesturen en de besturen van de vakbonds afdelingen onder voorzitterschap van de algemeen propagandaleider, de heer J. J. Klein, in het „Gulden Vlies" vergaderd. In zijn openingswoord zette de heer Klein de bedoeling en werk wijze van deze actie uiteen. In ver schillende vakafdelingen en wijken HAARLEMMERSTR. 123 LEIDEN - TELEFOON 22889 Dit, overigens zeer loffelijk, stre ven kan echter beter gecentraliseerd worden en in navolging van andere KAB-afdelingen in ons 'anJ zal nu óók Leiden met een massale leden werfactie beginnen Het succes, dat in andere steden werd behaald doet ook voor Leiden veel goeds ver wachten. Er zijn nog al te veel werknemers niet bij de KAB aange sloten. De voorzitter sprak over „wakker schudden van de slapen- den". Over het programma deelde hij het volgende mede: Het motto luidt Z.D. (Zet door). Vier weken. De activiteit is verdeeld over drie avonden per week gedurende vier weken. De leiding wordt gegeven door een actie-comité bestaande uit de he ren P. Cramers, P. Schouten, C. van Leeuwen, A. A. Kluts, J. B. Hogen- boom, C. N. Keur, H. J. C. Smits (Kletex), P. L. Berbee (Eloy) en J. J Klein (K.H.B.). Om de actie te doen slagen heeft men een zo groot mogelijk getal huis- OVERWEG-BOOM VERNIELD. Gistermiddag heeft een vrachtwa gen één arm van de spoorwegover gang Herenstraat opgeruimd. Hij reed onder de dalende boom door en be schadigde deze zo, dat zij niet meer gebruikt mag worden. N.S. waren gisteren en vanmorgen in de weer met een draad en een rode vlag. De toch niet zuinig uitgemeten wachttijd werd hiermede nog aanzienlijk ver lengd. Vanmiddag om kwart over twee be gon men met de herstel werkzaam heden, die tot gevolg hadden, dat deze veel-bekritiseerde overweg weer twintig minuten was afgesloten. Som migen wachtten, anderen kozen de wijste partij en volgden de aanwij zing van de opgestelde politie-agent en reden om over de Haagweg. Gistermorgen om negen uur is de achttienjarige timmerman G. Kreu- ger, wonend aan de Lage Rijndijk, op het karwei bij de nieuwbouw aan de Rkhard Holstraat gewond geraakt. Zijn handkortzaag schoot uit het ■blok en verwondde hem met een die pe snede aan het dijbeen. De E.H.D. xjracht hem naar het Acad. Zieken huis. Om kwart voor negen gisteravond is de 16-jarige scholier J. L. Martens, wonend aan de 3 Oktoberstraat, op de tramrails van de Haarlemmer straat, nabij de Overdekte geslipt. Hij brak daarbij het linker onder been en moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. Ide SPECIAALZAAK mei de (Advertentie) Feest bij 20 jaar Leidse Analystenschool De twintigste verjaardag van de Analystenschool van de Leidse Laboratoria voor Industrie en Onderwijs is gisteravond op fees telijke wijze gevierd in een met jubelsier behangen Burchtzaal. De talrijke analysten-in-spe met introducé's, docenten en schoolbe stuur werden begroet door de beer G. P. Gerhardts, waarna de directeur, L. Th. Schonagen hul digende woorden sprak tot de heren J. C. J. Rutten, vanaf de oprichting bestuurslid der school en A. J. Doorneveld, die zijn ko peren jubileum als natuurkunde- docent herdenkt. Spr. schetste de heer Rutten als de stuwende kracht, die de school heeft gemaakt tot wat zij nu is. De heer Doorneveld, leraar aan de avond cursus, weet, na zijn dagtaak elders, reeds zoveel jaren onvermoeid zijn leerlingen te boeien en mede te de len van zijn ruime kennis. Hij werd geroemd om zijn fenomenaal geheu gen en uigesproken exacte inslag. Beiden ontvingen geschenken. In zyn dankwoord gaf de heer Doorneveld een summier overzicht van 20 jaren: na de start als avond school is de dagschool gekomen met medische cursus en opleiding tot doktersassistente. De leiding van de heren Rutten en zijn mede-bestuurs lid E. B. Haggoort was by deze ge stadige groei een onmisbare factor, aldus spr. Namens docenten en leerlingen sprak de heer Gerhardt. Hij bood bezoekers nodig. De K.A.B.-wijkbe- sturen verzamelen de adressen van de katholieke ongeorganiseerde werkne mers in hun wijk. Naast een intensieve pers- en pro- paganda-actie met raambiljetten, pamfletten en spandoeken zal in de te bezoeken wijken een geluidswagen ryden. Op de zondagen voorafgaande aan de actie in de betrokken wijk zal er in de parochiekerk een H. Mis wor den opgedragen met als Intentie: welslagen van de actie. Het huisbe zoek zal per wijk vanuit een centraal punt worden geregeld en staat onder verantwoording van het wijk.bev.uui Aangekondigd werH reeds ae in structie-avond voor alle huisbezoe kers op dinsdag 26 januari in „De Harmonie' aan de Breestraat. Op deze mededelingen, die de leden ook via een pamflet onder ogen wa ren gekomen, volgde een levendige gedachtenwisseling, waarbij diep gaand over de kansen op welslagen werd gesproken. Sommigen waren was pessimistisch ten aanzien van de resultaten. Men achtte de stad Lei den een ongunstig werkterrein voor acties als deze De heer Klein stelde daartegenover dat dezelfde beden kingen ook in andere steden gemaakt zijn, terwijl de acties toch een «ucces werden. De begroting van de actie „Zet Door", die sluit op 1860 werd na enige opmerkingen goedgekeurd. De kosten zullen worden bestreden door bijdragen van de vakafdelingen, plaatselijke en diocesane KAB en de propaganda-dienst. Ook de plannen werden goedge keurd en men besloot enthousiast met de actie „Z. D." te beginnen. Burgerlijke Stand Geboren Jannetje Cornelia d. van J. P. de Best en H. Varkevisser. Ehk Martin z. v. M. A. Scheffer en A. de Jong. Jacobus Johannes Adrianus Maria z. v. G. P. van den Berg en J. C. Wijnands. Peter Dirk Adrianus z. v. D. de Koning en S. N. Wassenaar. Jimmy z. v. T. H. van Dongen en N. Bourgonjen. Maria d. v A. van Soest en E. S. M. Breedeveid. Mathieu Nicolaas Wilhlmus Abraham z. v. N. de Vriend en C. J. Hoogenboom. Gehuwd: H. van Uffelen en S. B. van de Wetering. J Bekooij en I. M. J. Roman. W. M. Vos en P. T. Zeil- stra. W. Rijsdam en I. E. Laman. J. W. J. Klemans M. H. J. van de Wiel. J. A. G. Delfos en C van der Reijden. C. Schreuder en P. van Poelgeest. P. F. Hurrelbrinck en B. H. Houthoff. R Hinloopen en H. A. Verduyn. W. Steenbeek en H. E. Ba- rendse. W. A. Bodewes en M. C. Kluit. M. Boer en W. Delfos. G. van der Linden en C. J. Vreeken. Sleutelgat. Overleden W. K. C. Kaulbach 62 j man. G. Verheul 59 j. man. S. F. Wielinga 68 j. man. M. I. F. Meiners 65 j. man. In verband met het a.s. huwelijk van de Sjah van Perzië ontving de heer K. Ellerbroek te Boskoop de vererende opdracht voor de benodig de bloemen te zorgen, voor de ver siering van het paleis. Het was niet de eerste maal dat de heer Ellerbroek (die Perzië alleen maar kent van de landkaart) een dergelijke opdracht ontving. Ditmaal werd hij geassis teerd door de heer W. Tol, bloemen handelaar alhier. Het is hen samen gelukt de benodigde bloem Bnschat bij elkaar te krijgen en gisteren werden deze kinderen van „Flora" met het vliegtuig naar Teheran verzonden. Dagen en nachten hebben beiden moeten besteden om alle seringen- takken, rode rozen, tulpen, fresia's, ozalea's en zelfs de onmisbare orchi- dieeën en nog vele andere bloemen in de vereiste hoeveelheden bij el kaar te krijgen. De met zoveel zorgen bijeen gebrachte bloemenschat werd door hen persoonlijk naar Schiphol gebracht. Uit deze opdracht blijkt weer eens duidelijk, dat de Boskoopse bloemen pracht zelfs in Perzië niet onbekend DE DOOD OP DE OVERWEG Vanmiddag omstreeks een uur is te Deventer een auto tegen een trein gereden, waarbij de bestuurder op slag is gedood, 't Ongeluk gebeurde op de van automatische knipperlich ten voorziene overweg in de Cein tuurbaan. De knipperlichtinstallatie werkte normaal. De trein had 26 mi nuten vertraging. Indien bet mocht voorkomen dat (J de krant des avonds niet ontvangt, kunt O tot 19 00 uur (7 uur) 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2 0 935 bel- len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE (Advertentie) de drie heren geschenken aan voor persoonlijk gebruik, voor de heer Rutten o.m. de toezegging van een compleet weerstation (met bouwver gunning). De heer v. d. Akker, adj. dir. van enige jaren geleden met spontane medewerking van de Leid se collega's opgerichte Velser Analysten-school, schonk het be stuur een voorzittershamer, een at- ribuut dat men twintig jaren had moeten ontberen. Na de uitreiking van de „Tien met een gouden griffel" aan de winnaars van een schoolprijs'vraag, met leer zame aanwijzingen van de directeur, werd een aanvang gemaakt met een door eigen krachten verzorgd feest programma, compleet met alle denk bare radio-spelen en quiz-imitaties, afgewisseld met toneel- en muziek- presaties; zelfs de spraakwaterval entbrak niet. Een kwantitatieve ana lyse (om in stijl te blijven) van het gebodene: overladen. Kwalitatief kan het ontleed worden als goed minder goed en té geïmproviseerd; dit in procenten naar persoonlijke smaak. Hoofdbestanddeel was echter on getwijfeld de goede bedoeling, deze is, gezien de hartelijke bijval, ook door de aanwezigen aanvaard. Bijval ontvingen ook „The Jazz Pilgrims" tijdens het geanimeerde bal, hetwelk deze feestavond besloot. potlood No. 542 Horizontaal: 1. rally, 8. flink en sterk, 10. bijwoord, 12. optel ling, 13. voornaamw., 14. latwerk, 16. honingbij, 17. werk waar haast bij is, 18. voorzetsel, 19. rand boven de ge zichtseinder, 20. telwoord, 21. vlakte maat, 23. bekende afkorting, 24. ta pijt, 26. gem. in Groningen. Verticaal: 2. tasto solo (afk), 3. gem. in Limb., 5. deel van een auto, 6. titel (afk.), 7. vertelling, 9. arbei der, 11. oude Nederl. zilvermunt van 3V» stuiver, 13. meisjesnaam, 15. oude benaming voor liter, 16. scheepsvloer, 21. biersoort, 22. plechtige gelofte, 24. katholieke encyclopedie (afk.), 25. afkorting van dona. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 541 Horizontaal: 1. poter, 7. neder, 9. en, 11. lido, 12. ram, 14. ten, 15. aai, 16. aan, 18. Ede, 20. ante, 22. Ee, 23. kneep, 25. aldra. Verticaal: 2. on, 3. tel, 4. editie, 5. rede, 6. vermaak, 8. rondeel, 10. na, 13. mantel, 17 Anna, 19. de, 21. eed, 24. pr. pISTERAVOND vond Willem van Otterloo in het 3e concert van de serie abonnementsconcerten van dit seizoen een enthousiast gehoor, voor een programma dat grotendeels be kende en geliefde werken bevatte. Om te beginnen: Schubert's „Unvol- lendete" (in b. kl. t.)- Het moet niet zwaar geweest zijn voor Van Otter loo tijdens dit deel van het concert de aanwezigen te overtuigen van zijn persoonlijke dirigeerstijl, die het schoon van een werk met volkomen heid realiseert. Het orkest reageerde exact en toegewijd. Leonard Rose, Amerikaan en volmaakt cellist, speel de op zijn prachtige Amati (uit 1662) het celloconcert in Bes gr t. van Boc- cherini. Aanvankelijk leek hij wat gehaast zoals in het Allegro Mo derato eigenlijk meer nog onrus tig en waren er lichte tempoverschil len tussen hem en 't secunderend or kest. Dat hij het fijn-aristocratische karakter van Boccherini's thema's kent en diens behandeling van 't in strument en 't speciaal gebruik van 't hoge register, heeft de toehoorder meer en meer geïmponeerd. Met na me was dit zo in het innig gespeelde Adagio en met perfectie in streek en parelende toon, en techniek speelde hij het mooie Rondo, waarna hij ent housiast werd toegejuicht. Het orkest stond hem volledig ter zijde. WA DE PAUZE „La chant du Ros- signol", poème symphonique van Strawinsky, bestemd voor 't podium en volgens de componist zelf niet ge schikt als choreografische illustratie. Wat wij hoorden stamt van de hand, die de ..Sacre du Printemps" heeft geschreven, een gezaghebbend in grijpen in de muziekévolutie rond 1914. 't Was groots en indrukwek kend. De verklanking door van Ot terloo was van geweldige zeggings kracht, de waarde van het kunstwerk bepalend. Wij zagen in hem de di rigent met uitzonderlijke kwaliteiten. Het orkest heeft uitbundige klanken- weelde in hoogste beschaving ten ge hore gebracht. Tot besluit van de symphonische fragmenten uit „Psyche", poème symphonique van César Franck, „Sommeil de Psyche", een droom, niet van deze wereld. Een trilling door de lucht: Psyche enlevée par les Zephirs, mooier dan het allerschoon ste vertellen zijn de fluisteringen over de macht van de liefde in Les jardins d'Eros", „Pyche' et Eros", wier zielen samensmelten. Alles is in deze edele muziek liefde, licht en geluk tot in eeuwigheid. Een hoogte punt van weldadige serene en so nore klanken; doorzongen of verstild. Van Otterloo en zijn orkest weten, hoe hoogst waardige muziek ook hooastwaardig, warm en edel te ver tolken. J. KORTMANN. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera- ogie, v. d. Werfpark L: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Ook dit is Japan". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur. (tot 28 februari). Zoals we reeds eerder berichtten is de Sleutelstad weer een nieuwe bioscooptheater rijker. Het Lido- theater heeft er n.l. een zusje bijge- kregen in de vorm van het Studio theater, ingericht in de vroegere foyer van het theater aan de Steenstraat. Er is heel wat aan verbouwing nodig geweest alvorens het zover kwam. De vloer van de foyer n.l. moest bij de ingang omhoog gebracht worden, terwijl zij aan de zijde van het doek omlaag moest. Er is intussen een prachtige op lossing verkregen en bij het binnen treden van de zaal kan men zich moeilijk meer indenken hoeveel en hoe grote moeilijkheden overwonnen moesten worden. Het resultaat is ver rassend geworden, want men heeft een knus, fijn interieur verkregen, dat door de kleurencombinaties van wanden, meubilair en vloerbedekking tot 'n gezellig theater is omgetoverd, dat aan 200 bezoekers voortreffelijke zitplaatsen kan bieden. Degenen, die gistermiddag de overigens niet offi ciële opening van „Studio" bijwoon den, waren unaniem vol lof voor de wijze, waarop de directie van het Lido-teater de stad met een nieuw theater heeft verrijkt, waardoor in de mogelijk bestaande behoefte voorlo- oig ruimschoots is voorzien. De heer L. van Praag en familie hadden van de enthousiaste genodiflden vele ge lukwensen i*> ontvangst te nemen. Onder hen merkten we o.m. op de wethouder J. C. van Schaik en A. J. Jongeleei. namens het gemeentebe stuur, vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van de Ned. Bioscoop bond en die van de afd. West van deze bond. Verder merkten we o.m. op, de commandant en ondercomman dant van de brandweer, de heren S. W. Hagedoorn en W. A. Kosten, die zulk een groot aandeel in de tegen woordig zo omvangrijke installatie hebben gehad, de heer G. van Weel den, directeur van WV, verder ver tegenwoordigers van de Leidse stu- dentencorpora, waarbij o.m. de Leid se studenten Filmliga en Salon In- diën, de Franse afdeling van de liga, zakenrelaties, enz. Er heerste bij de openingsplechtig heid een bijzondere sfeer, waarbij men zich allerminst liet beïnvloeden door de bar slechte weersomstandig heden. Is het immers niet altijd zo, dat men zich bij slecht weer „buiten" in het knusse „binnen" altijd ge borgen weet door 'n gezellige warm te. „Een huis vol herrie" In het nieuwe theatertje draait als goed begin, dat volgens het spreek woord het halve werk is de film „Een huis vol herrie". Het is een landelijke première. De rolprent is even jong als de bioscoop; dat wil zeggen, de UIT DE OMGEVING HAZERSWOUDE Autobotsing Gistermiddag plm. 16.15 u. reed op de Rijndijk onder Hazerswoude een personenauto be stuurd door de heer A. v. d. Hulst uit Alphen op een hem tegemoetko mende vrachtwagen. De heer v. d. H. kwam uit de richting Leiden toen plotseling de vrachtwagen op het linker gedeelte van de weg ging rijden waardoor de botsing onver mijdelijk was. De heer v. d. H. liep snftwonden aan beide handen op. Zijn naast hem zittende schoonvader had hoofd- en snijwonden. De per sonenwagen liep zware schade op. nieuwe versie is pas uit de donkere kamer komen rollen. Het is een leuke Engelse film vól problemen, die eigenlijk geen échte problemen zijn. De regisseur Ralph Thomas heeft zich laten inspireren door een ad vertentie in de „Times", waarin 'n leven als in 'n paradijs werd beloofd aan een hulp in de hushouding. Het jong-getrouwde stel, dat door deze film dartelt, heeft geen notie van huishoudelijke arbeid, en is op hulp aangewezen. Het blijkt echter dat zij met elke dienstbode, die zij binnen hun muren brengen ook een lawine van rampen binnenhalen, die zich al spoedig over hun onschuldige hoof den uitstort. De politie-agent van deze zeer nette buurt is kind aan huis. In een korte periode komt het gezin in aanraking met alle misda den en overtredingen, die van het strafblad bekend zijn. Tenslotte komt de grootste bedreiging van het geznsgeluk binnen in de vorm van een onschuldig maar hevig verliefd Zweeds natuurkind. Gelukkig weet de heer des huizes, voortreffelijk ge speeld door Michael Craig, alle .be dreigingen te bezweren en bekorin gen te weerstaan. Ann Heywood speelt-heel grappig de rol van zyn vrouw. Een aardige rol werd voorts gespeeld door Mylene Demongot, als de Zweedse Ingrid. Studio maakte met dit leuke, pre tentieloze filmpje een goed debuut. De KFC-keuring is achttien jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Toneelgroep Boot speelde. Oe toneelgroep van de personeelsver eniging D. en Joh. Boot heeft gister avond in de kantine van het bedrijf een zeer geslaagde uitvoering gege ven van de komische thriller in drie bedrijven „Boeven en Madeliefjes" Vermeld mag worden, dat de kra nige toneelgroep onder regie van de heer B. de Jong, de moeilijkheden die in het stuk voorkomen op voor treffelijke wijze heeft opgelost. Vooral mej. v d. Meent als de wat vreemdsoortige lerares en de heer Kremer als huisknecht Proctor de den 5t prim. Daarnaast zorgden ook de overigen door hun grote rolken- nis en zeer aannemelijk spel voor een goed geheel. Natuurlijk vielen er ook in deze thriller doden, maar dat maakte de zaak nog maar spannen der. De ontknoping geven wij liever niet prijs, omdat vanavond een twee de opvoering voor het personeel volgt. Het muziek-ensemble „The Maui Islanders zorgden voor entre-act- muziek en voor de stemmingsmuziek bij het gezellig samenzijn na afloop. Van wie zijn die borden? Als de heer Van der Meent er naar vraagt wie verantwoordelijk is voor de lelijke ontsierende borden betref fende de snelheidsbeperking in de ge meente blijkt tot grote hilariteit, dat niemand van het college van de plaatsing of wist. Ook wist niemand wie de borden heeft laten plaatsen en door wie ze geplaatst zijn. BOSKOOP Eerste paal voor nieuw „Cifosa"-complex Onder grote belangstelling werd dinsdagmiddag j.l. de eerste paal ge slagen voor het nieuwe gebouwen complex voor de Streekvervoermaat- schappij „Citosa N.V.". Op het oude voetbalveld van de v.v. „Boskoop", dat onder de gemeente Waddinxveen is gelegen, bevonden zich o.m. de burgemeester van Waddinxveen, de heer v. d. Hooft, de beide wethouders, de heren Pille en Venema, de ge meentesecretaris, de heer Jenné en de directeur van gemeentewerken, de heer Kraneveld. Nadat de directeur van „Citosa" de heer J. Kok zich van de zaak had ge kweten om de eerste paal die ruim honderd klappen nodig had om op de plaats rust te staan, zeide hij, dat hiertnede aan een langgekoesterde wens was voldaan en hoopte, dat het nieuwe gebouw in de toekomst aan alle gestelde eisen zal kunnen vol doen. Het complex, dat onder toezicht van architect A. v. d. Meyden BNA te Ermelo door het aannemersbedrijf, fa. Rehorst te Waddinxveen zal ver rijzen, zal een bedrag van 1.300.000 vergen. Het grrondoppervlak be draagt 3.700 m2 waarin plm. 300 be tonnen heipalen zullen worden ge dreven. Ohder voorbehoud van onvoorzie ne omstandigheden zal de bouwtijd c.a. lVs jaar vragen. Het geheel om vat een stallingsgarage voor 60 bus sen, een cantine, kantoorruimte, werkplaatsen en magazijnen en 4 dienstwoningen. Wederom en ditmaal voor het laatst in het jaar 1959 was er bij N Samsom N.V. een jubilaris, die donderdag in de voormiddag door directie en per soneel werd gehuldigd in een daar voor in de cantine van het bedrijf belegde, druk bezochte bijeenkomst. Gedurende 40 jaar is n.:. de heer H. van Egmond aan de onderneming werkzaam. Aan de vooravond van de jubileumdag, dus woensdagavond, had de burgemeester, die wegens de begrotingszitting van de gemeente raad op donderdagochtend veihinderd was, aan de heer Van Egmond reeds uitgereikt de hem door H.M. de Ko ningin geschonken ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De uitreiking had ten huize van de jubilaris plaats, in te genwoordigheid van de directie van N. Samsom N.V. Reeds getooid met de versierselen der Koninklijke onderscheiding, mocht de jubilaris van zijn directie ook het gouden ere-teken NSA met diamant voor 40 jaar dienst in ont vangst nemen. De heer J. F. Samsom sprak hem namens de directie in har telijke bewoordingen toe en wees er op, dat behalve de zakelijke relatie er ook nog andere banden tussen het gezin Van Egmond en de familie Samsom bestaan. De heer Samsom memoreerde, dat de jubilaris aanvankelijk werkzaam v/as in de timmerwinkel en later als Chauffeur optrad van de eerste vrachtwagen der zaak, een rijdende zeildoeken tent, hoog op de wielen, die hij wel eens tegen de .belang stelling" van het jonge volk moest beschermen. Het stuur van de vrachtwagen werd een aantal jaren geleden verwisseld voor het roer der expeditie. De heer Samsom betuigde de ju bilaris dank voor zijn accuratesse en zijn ijver en bood hem naast het ere- embleem een fraai stoffelijk blijk van waardering der directie aan. De heer J. H. Buursink, chef der afd. orderuitvoering, schetste enkele voorvallen uit de loopbaan van de jubilaris. Als vertegenwoordiger van de medewerkers uit de buitendienst sprak de heer M. B. Figee. Aan de goede wensen, door vorige sprekers geuit, voegde de heer J. Barendse, eender naaste medewer kers van de jubilaris, vervolgens die van het gehele personeel toe- Hij bood een kist met timmergereedschap aan. De neer Van Egmond dankte hierna met een eenvoudig, welgekozen woor allen, die zich hadden beijverd om deze jubileumdag tot een feest te maken. Jubilaris H. van Egmond met h' Koninklijk zilver getooid bij zijn schenken thuis.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2