DECEMBER verrassende Adverteren 29.90 VROOM DREESMANN DIWSDAG 15 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT DUINSTREEK KATWIJK AAN DEN RIJN Nu in september j.L het materiaal voor de blokploegen van de plaatse lijke organisatie bescherming bevol king te Katwijk werd gecompleteerd, zijn de noodwachters begonnen met zich te oefenen in het gebruik hier van. In het kader van deze opleiding werd gisteravond, op het terrein van de heer R. van Delft aan de Wasse- naarseweg te Katwijk aan den Rijn, een demonstratie gegeven door de noodwachters van de Rijnsburgse BB, die reeds ongeveer een jaar geleden met hun opleiding zijn aangevangen en daarom werden uitgenodigd om, ter instructie van hun Katwijkse col lega's, in een model-oefening te to nen hoe de hulpverlening bij een bominslag in haar werk gaat. Ver ondersteld werd dat de op het ter rein staande bollenschuur door enige bommen was getroffen en in brand geraakt. In het gebouw lagen vier gewonden, die door de noodwachters in veiligheid moesten worden ge bracht. Twee der gekwetsten bevon den zich op de begane grond, doch de overige twee lagen op de eerste en tweede etage, hetgeen bijzondere moeilijkheden met zich bracht daar verondersteld werd dat de trap door het vuur was vernietigd, zodat de redding langs de buitenzijde van het gebouw, met gebruikmaking van lad ders en touwen moest geschieden. Nadat de oefening eerst, ten gerieve van de Katwijkse noodwachters, in verschillende fasen werd uitgevoerd, volgde een herhaling waarbij de han delingen als één geheel te zien wer den gegeven. Tevens werd hierbij getoond hoe de blussing van de vuur. haarden, welke door de bominslag waren ontstaan, in zijn werk gaat. Na afloop van de zeer geslaagde oefening begaven de aanwezigen zich naar hotel „De Roskam", alwaar, on der leiding van het hoofd van de kring Bescherming Bevolking Zuid- Holland 1, de heer K. D- Gerth van Wijk, een bespreking werd gehou den. waarin de verschillende fasen van de oefening aan een beschouwing werden onderworpen. Genodigden De demonstratie werd bijgewoond door een groot aantal genodigden waaronder wii, behalve de noodwach ters van de Katwijkse BB. nog op merkten burgemeester H. Duiker van Katwijk, burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg, wethouder H. P. Bloot, de raadsleden A. C. Berkheij en D. Nasveld. de heer S. H. van Eybergen, hoofd zelfbescher ming van de Katwijkse BB en de heer J. Buitenhuis, commandant van de vrijwillige brandweer. Tijdens de oefening werden explicaties gegeven via de luidsprekerinstallatie van de materiaalwagen van de kring Be scherming Bevolking Zuid-Holland 1, die eveneens op het terrein aanwezig was. KATWIJK ZEVEN JUBILEA Zij de N.V. Chemische Industrie was het groot feest Zeven leden van het personeel jubileerden wegens LEIDERDORP INTERKERKELIJKE ADVENTSSAMENKOMST In de Geref. Kerk aan de Hoofd straat was gisteravond een groot aan tal belangstellende aanwezig bij de Advents- en Kerstsamenkomst waar aan medewerkten de Chr. gem. Zang ver. Excelsior o.l.v. Hans Boelee, het Herv. Kerkkoor „Hart en Stem", o.l.v. R.K. kerkkoor o.l.v. de heer J. v. d. Velden en de Leiderdorpse Harmonie kapel o.Lv. de heer J. F. J. Boelhou wer. Het was burgemeester K. van Die- peningen die deze avond opende en het totstandkomen van de avond me moreerde. Dit was op initiatief van de heren de Koning en Spaargaren, die met hun idee bij de burgemeester kwamen die direct medewerking toe zegde. Men wilde de culturele raad inschakelen, maar gezien het gevor derde stadium is er ditmaal van af gezien. Wel wilde de burgemeester een bespreking openen tussen de Culturele Raad van Leiderdorp en het gemeentebestuur om een moge lijkheid te vinden, dat de Culturele Raad meer naar buiten treedt om meer dergelijke avonden te kunnen brengen. Het doel van deze avond is, aldus ging spr. voort nadat hij de aanwezigen welkom had geheten, om in verband met de uitbreiding van de gemeente op het culturele vlak te laten zien waartoe de eigen verenigingen in staat zijn. Dit is een initiatief om te komen tot meer uit gebreide avonden. De opkomst noem de hij zeer bevredigind en hij was overtuigd, dat het een goede avond sou zijn want de uitvoerende ver enigingen zijn elk in staat iets te geven wat goed is. Hierop zongen de koren afwisselend hun programma. De opening hiervan zowel als het slot bestond uit een samenzang van allen met begeleiding van de harmoniekapel. De kapel zorgde tevens voor muzikale inter mezzi waarin Hans Boelee zijn aan deel had op het orgel. Het was een succesvolle avond en het zal waar schijnlijk niet bij deze ene avond blijven. Geboren: Helena dr van P. Huis man en A. Mol; Ronny Hermanus zn van J. de Wolf en G. Harmsen. Ondertrouwd: Fokke Groeneveld 28 jr en Petronella Johanne Braggaar 30 jr. Getrouwd: Johannes Servatius Ma ria Mansvelders en Maria Straathof. Overleden: Johannes de Jong 56 jaar, echtgenoot van Anna de Mooy. langdurige dienst. De jubilarissen, de G. C. A. van Dorp en A. Roosdorp, die 45 jaren trouwe dienst achter de rug hadden, de heren Chr. Graven- kamp, Jac Pluimgraaff, Abr. van Dijk en R. Souverein, die op een dienst van 40 jaar kunnen bogen en dan nog de heer M. van Rijn, die op 25 jaar kan terugzien. Alle jubilerenden en ook enige gepensioneerde collega's waren in de UNI-zaal aanwezig, waar de feestelingen daadwerkelijke bewij zen van waardering voor hun werk, werden aangeboden. Hun echtgenoten kregen bloemen. De heren Roosdorp en Pluimgraaff spraken woorden van dank voor dit medeleven. Ter op luistering werden nog enkele films vertoond. LEIDSCHENDAM Voortreffelijk toneel door „Altona" Voor een uitverkochte zaal heeft het Leidschendamse Amateurtoneel „Altona" op voortreffelijke wijze het dramatisch toneelstuk „De martel gang van Kromme Lindert" van A. M. de Jong opgevoerd. Onder doodse stilte werd deze martelgang van de lichamelijk gehandicapte Lindert ge volgd. Door het gave spel van de ti telrolspeler, Jac. van Huisstede, die naast het leed dat Lindert door zijn gebrek moet ondergaan, duidelijk de zielegrootheid van hem deed uitko men, werd het stuk gedragen. Hij werd daarbij goed bijgestaan door H. Rullens als zijn vrolijke vriend, de Puit, zijn broer Teeuw, vertolkt door W. Willemse en Anne ke, het buurmeisje vertolkt door mevr. A. van Buuren en de overige spelers waardoor de uitvoering van uitstekend gehalte was. Een lang durig applaus vertolkte de waarde ring der aanwezigen. De Gezellen gaven toneelopvoering. De Gezellen hebben een zeer ge slaagde opvoering verzorgd van het griezelstuk „U spreekt met Uw Moordenaar". De weinige spelers, die hieraan deelnamen, hebben laten zien dat deze toneelclub behalve het door gaans vrolijke genre, ook in staat is een ernstig stuk op te voeren. Met spanning heeft de volle zaal, waar onder de beide kapelaans van St.-Pe- trus en Paulus en enige paters van Scheut, de verrichtingen van Tony Wendice (Kees Nieuwenbroek) ge volgd. Ook Sheila Wendice (mevr. Wil v. d. GeestVan Wijk) en de be kende Eef Scholtes als Inspecteur Hubbard hebben in dit stuk getoond dat zij zich in hun moeilijke rollen op uitstekende wijze hebben inge leefd. Het was een griezelstuk waar van de aanwezigen met spanning naar de ontknoping hebben uitgezien. Behalve het goede spel was ook de aankleding van het toneel goed ver zorgd, zodat de opvoering van dit dramatische stuk voor „de Gezellen" veel succes heeft bezorgd. Geboren: Henny dr v. D. ten Hoo- pen en J. M. Hoogendam; Arie zn v. J. van Mullen en C. Zonneveld; Al- bert J. A. zn v. P. J. Angenent en P. A. J. Schoo; Anny A. J. M. dr v. H. J. van Marwijk en A. M. Löbker; Johannes B. M. zn v. W. N. M. Blonk en H. C. L. van Santen; Silvia M. C. dr v. W. F. Tampung en F. S. Frans; Louisa S. J. G. dr v. F. J. Hakkaart en M. J. L. Reuringe; Anna M. dr v. M. van Gijn en A. H. E. Samwel; An- nemarie E. dr van A. C. Eschauzier en J. C. van den Berg. Ondertrouwd: T. H. Brattinga en A. van der Sman; S. P. Langeveld en C. G. Knijnenburg. Getrouwd: C. J. H. van der Meer en M. Preesman (Heineoord). Overleden: Ch. M. C. Reinders 82 jr weduwe van A. C. Beijersbergen van Henegouwen. VOORSCHOTEN ONDERZOEK BEMALINGSINSTALLATIE EN STAMRIOLEN Door de uitbreiding van de ge meente is een grote toename van de hoeveelheid rioolwater te verwach ten. Het huidige plan (van 1939) is berekend op 14.000 inwoners, waar van 12.000 woonachtig binnen bet be- malingsgebied van het rioolgemaal aan de Molenlaan. Dit aantal is nu bereikt en er staan alweer diverse uitbreidingsplannen op stapel: Bosch geest, Bijdorp, Adegeest en Vliet- wijk-n. Door deze uitbreiding van de gemeente zou een situatie ontstaan, dat de bemalingsinstallaties en stamriolen worden overbelast. B. en W. willen daarom een onderzoek la ten instellen. Met het Ingenieurs- en Architectenbureau Van Bruggen te Rotterdam is contact opgenomen. De kosten, aan een dergelijk onderzoek verbonden, zullen ten hoogste 5000 bedragen. B. en W. stellen de raad voor, bovenvermeld bedrag beschik baar te stellen. Onderhoud open voortuinen en gemeenschappelijke achtertuinen Bij 't sluiten van huurovereenkom sten voor gemeentewoningen wordt tegenwoordig steeds een vergoeding bedongen voor het van gemeente wege verzorgen van open voortuinen en gemeenschappelijke achtertuinen. Voordien gebeurde dat niet en waar zulks wel geschiedde, is de vergoe ding te laag vastgesteld. B. en W. achten het billijk, dat in deze ge vallen alsnog een vergoeding wordt ingevoerd of de reeds geldende ver goeding wordt verhoogd. Het gaat hier om de navolgende woningen: 95 woningen van complex Langenhorst, waarvoor een vergoeding zou moeten worden ingevoerd van 0.25 per week. 59 KLM- en Marine-woningen in de Nassauwijk, voor welke de gel dende vergoeding van 0.50 per maand dient te worden verhoogd tot 1.10 per maand. Bij de flatwonin gen aan de Raadhuislaan, v/ordt voor de gemeenschappelijke achtertuin een vergoeding geïnd van 0.20 per week. Dce vergoeding zou moeten stijgen tot 0.40 per week. Volgens WARMOND Wat de raad krijgt voorgeschoteld De raad dezer gemeente komt maandag 21 december a.s. in open bare vergadering bijeen. Op de agen da staat o.m. de benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs; partiële herzie ning van het uitbreidingsplan, rege lende de bestemming in onderdelen van de gronden, gelegen nabij huize „Leevliet"; mechanisering van de be volkingsadministratie: verordening, betreffende het nachtelijk verblijf in vaartuigen; prae-advies van B. en W. met betrekking tot het bevaren der binnen de gemeente Warmond gelegen wateren met zeer snel va rende boten. Ophalen huisvuil In verband met de komende feestdagen zal het huis vuil in deze gemeente volgende week worden opgehaald op donderdag 24 december en de week daarop op don-; derdag 31 december. Verzilvering vacantiebonnen Woensdag, 16 december a.s., des avonds van 7 tot 8 uur, is er gelegen heid de landbouw-vacantiebonnen te verzilveren (tot een bedrag van 60) ten huize van de heer F. Walraven, Herenweg 68, alhier. Hond nam voorrang De heer D. v. d. K. uit Haarlem reed met een flinke vaart met zyn bromfiets over de Warmonderdamse weg, toen hij moest uitwyken voor een hond, die plotseling de weg overstak. Hierdoor raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en sloeg over de kop. Hij zelf kwam er af met enige lichte schaaf wonden doch de bromfiets was zwaar beschadigd. j Restaurant-Boerderij „MEERRUST" WARMOND K 1711—851 I Kerst en Nieuwjaarsdiners „PAUS" Hongaars dansorkest. Menu's worden op aanvraag gaarne toegezonden. I Onze za Mei Chalet „DE VIJFF VLIEGHEN" TE WARMOND zaak is in kerstsfeer. Reserveert U niet Menu a 12.50 en 17.50. Telefoon 01711—855 te laat! I -855 ZAAL. EN TAFELVERSIERING. Verzoeke tijdig te reserveren. (Advertentie) art. 275 der gemeentewet zullen deze vergoedingen als retributies worden geconstrueerd. Een ontwerpverorde ning tot heffing der retributie ligt klaar. B. en W. stellen de raad voor tot vaststelling over te gaan. VLIETWUK-II DICHT BU VERWEZENLIJKING In november jl. werd dit uitbrei dingsplan vastgesteld. Teneinde wo ningbouw in dit complex zo spoedig mogelijk te doen beginnen, is een be groting gemaakt voor het ontsluiten en bouwrijp maken. De totale kosten worden begroot op 1.908.200,B. en W. «tellen de raad voor, dit be drag in de vorm van een crediet be schikbaar te stellen en bovendien 585.000,voor de te leggen dienst leidingen van water, gas en electrici- teit en nog eens een bedrag van 87.750,voor de uitbreiding van het aantal water-, gas- en electrici- teitsmeters. De bouwers meldden zich. De gebrs. G. en P. Niersman en de fa. A. Brandwijk hebben de gemeen te verzocht, hun grond te verkopen om in de Vlietwijk-H woningen te kunnen bouwen. Gebrs. G. en P. Niersman willen 8500 m2 grond ko pen. Zij hebben hiervoor een bouw plan van 50 voor de verkoop bestem de eengezinswoningen, welke met toepassing van 't besluit „Bevorde ring Eigen Woningbezit gebouwd zullen worden. Bij de verkoop van de huizen zal aan inwoners van Voorschoten voor rang worden verleend. De grondprijs komt op 28,per m2. B. en W. stellen de raad voor, de grond aan deze bouwers te verko pen. De fa. A. Brandwijk heeft 2.05.50 h.a. grond te koop verzocht in Vliet- wijk-II. Zijn bouwplan omvat 18 flat woningen, welke zullen worden ver huurd tegen een huurprijs van 75 per maand; 30 flatwoningen, welke zullen worden verhuurd tegen een prijs, welke beneden 110 per maand zal liggen; 32 flatwoningen (toren flat), waarvan nog niet vaststaat of deze woningen verhuurd dan wel verkocht zullen worden en 70 eens gezinswoningen, welke zullen wor den gebouwd met toepassing van het besluit „Bevordering Eigen woning- bezit". De huurwoningen zullen wor den verhuurd aan door B. en W. aan te wijzen gegadigden. De eerstge noemde 18 flatwoningen zullen, ge zien de huurprijs, de mogelijkheid openen een deel van de woningzoe kenden ter plaatse te helpen aan een woning, die anders op een woning wetwoning zouden zijn aangewezen. De grondprijs van de verkoop zal variëren naar de meer of minder gunstige ligging en bedraagt van 26 tot 34 per m2. De koopsom van de grond komt in zijn totaal neer op 619.200. De bouw van de 4$ flatwoningen in 3 woonlagen zal gelijktijdig die nen te geschieden met de bouw van de eensgezinswoningen. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde grond te verkopen. SPEELTERREINEN. Het speelterrein nabij de openbare Vlietschool is veel tc klein. De kin deren zijn genoodzaakt in groepjes bij elkaar te gaan staan of te gaan wandelen. De benodigde speelruim te kan verkregen worden door de opslagplaats van Openbare Werken te ontruimen en deze ruimte tot speelruimte in te richten. Na school tijd zal deze, ruimte dan ter beschik king kunnen worden gesteld als speelterrein voor de in de buurt wo nende kinderen. Zulk een inrichting zal ongeveer 7.250 kosten. Ook op de Donklaan zal een speel terrein kunnen worden ingericht. Het bestuur van de buurtvereni ging „Recht door Recht" heeft zich nl. tot het gemeentebestuur gewend en gevraagd om financieel mee te werken, dat een terreintje, gelegen tussen de nummers 32 en 34 tot speel plaats kan worden ingericht. In 1947 is reeds een poging in die rich ting gedaan, maar men kon niet de beschikking krijgen over de grond voor een periode van redelijke duur. Nu kan het bestuur van de buurtver eniging het terrein tenminste 5 jaar huren. Er is in die omgeving geen enkele speelgelegenheid. B. en w. achten het van belang, dit initiatief te steunen. De gevraagde medewer king kan het beste in natura ge schieden. De gemeente zou moeten zorgen voor de aanleg en inrichting van het speelterrein en het periodie ke onderhoud. De buurtvereniging zorgt voor de huur en biedt zoveel mogelijk de helpende hand bij de in- van de gemeente zoveel mogelijk voor richting. Zij zorgt onder supervisie het dagelijks onderhoud van terrein en speeltuig. De geringe terreinoppervlakte geeft een grasmat weinig kans op succes. B. en w. geven daarom voorkeur aan betegeling van het terrein. Er komen speelwerktuigen, gericht op de moderne inzichten. Deze zijn wel iets duurder, maar vergen weinig on derhoud en vrijwel geen toezicht. De kosten worden geraamd op 4.500.—. TONEELUITVOERING DOOR „ST. GENESIUS". De r.k. toneelvereniging „St. Ge- nesius" gaf voor haar leden, dona teurs en voor personen, die van het toneel houden, een uitvoering van het toneelspel „De weg tot elkander". Dit is een ernstig toneelstuk, in vier bedrijven van de auteur Ko Kee pers. De voorzitter van „St. Gene- sius", die zelf meespeelde, kon de opening niet verrichten. Hij had deze taak overgedragen aan de regisseur, de heer C. P. Meegdes. De vereniging had dit keer eens een ernstif stuk in studie genomen, om wat variatie te brengen in het programma. Dit spel is een pleidooi voor de onverbreek baarheid van het huwelijk. Het hu welijk van de directeur van een fa briek dreigt een mislukking te wor den. Zijn vrouw wil haar levensge luk beproeven door het schrijven van een boek, ze vergeet hierbij haar eigen positie in har huwelijk. Dit conflict spitst zich toe in verwijde ring en het gevolg, dat de directeur connecties gaat aanknopen met zijn secretaresse. En dan komt dokter Burns tussenbeide als de spiegel van het geweten. Op de juiste momenten weet hij elke party te drijven naar de plaats, die zij moeten innemen. De moeder van het dienstmeisje doet je en dan komt aan het ein< plaats van een volkomen huwelyks- débacle, een innige en hartelijke ver- ziening tot stand. Dit spel eiste wel spel van de acteurs en de actrices. Laten we beginnen met dokter Burns, getypeerd door Ph. Hakker, die door zijn spel rustig en waardig de hem toebedeelde rol vervulde. De secre taresse, mevrouw Warmenhoven, speelde deze moeilijke rol juist en gaaf. Niet minder gemakkelijk had den het de directeur, de heer J. Lan geveld en zijn vrouw, mevrouw Kriek. Beiden gaven van hun rol len 'n zeer aanvaardbare vertolking. De moederrol was bij mevrouw Lin deman in goede handen en ook de overige kleinere rollen vielen niet uit de toon, zodat er gesproken kan worden van een goede vertolking van dit beslist niet gemakkelijke stuk. Na afloop van het spel kregen regisseur, spelers en speelsters een hartelijk applaus voor het geboden spel. Het spel speelde in twee dé cors, die beiden uitstekend verzorgd waren. Een kleine verloting kon op deze avond niet ontbreken. De pauze en de leemten tussen de bedrijven werden opgevuld met vrolijke mu ziek van de Johnny Wimtils. Deze kwamen nogmaals in actie na af loop van het spel, maar nu met mu ziek, die geschikt was voor het ma ken van een dansje. Zondagavond a.s. geeft de vereniging een herop voering van dit toneelspel. Adventsavond. Donderdagavond om 7 uur is er voor de gehele geor ganiseerde mannelijke en vrouwelij ke jeugd van de St. Laurentiusparo- chie in de kerk een adventsavond. Tijdens deze avond zullen op het priesterkoor enige fragmenten uit het oude testament worden weerge geven. Deze avond is in beperkte mate toegankelijk voor de ouderen. Gymnastieklokaal. Het mate riaal, dat beschikbaar is in de twee gemeentelijke gymnastieklokalen, is geschikt voor gymnastiekonderwijs aan leerlingen van de lagere scho len. Er zyn nu echter 3 ulo's te Voorschoten met rond 400 leerlingen. Spelmateriaal voor ulo-leerlingen is niet aanwezig Daarom wordt de raad verzocht, een crediet van 4000.— beschikbaar te stellen voor materiaal, dat speciaal geschikt is enz. Geboren: Wolter zn van J. v. Eg- mond en A. Prins; Cornelia Maria' Jacoba dr van Th. W. G. Zandbergen A. M. J. Lieverse. Elisabeth dr v. J. van Biemen en H. M. van Donse laar. Ondertrouwd: A. P. Koel te Lei den en M. J. Boon. Gehuwd: S. de Jong te Oegstgeest en C. A. van Veen. t Marktberichten LEIDEN, 15 dec., Vette varkens Op de markt te Leiden zijn aange voerd: 174 vette varkens. Notering per kg levend gewicht: zware var kens 1.611.63, lichte varkens 1.67 1.70, slagersvarkens 1.701.73 en zeugen 1.501.52. Handel vlot. ROTTERDAM, 15 dec. Vee Aan voer 2983; weektotaal 5398. 490 vette koeien; 638 gebruiksvee; 320 vette kalveren; 274 graskalveren; 525 nuchtere kalveren; 0 varkens; 32 lo pers; 84 paarden; 7 veulens; 520 schapen en lammeren; 38 bokken en geiten. Vette koeien 3.053.25, 2.853.05, De koninklijke familie zal dit jaar het Kerstfeest vieren met het perso neel werkzaam te 's-Gravenhage en Wassenaar en hun gezinnen op dins dag 22 december. De viering vindt plaats in het koetshuis van de koninklijke stallen te Den Haag. VROEGE LAMMEREN Op het veehoudersbedrijf van H. C. Bogaard aan de Middenweg te Ouderkerk aan de Amstel zijn in de afgelopen nacht enkele lammeren geboren. Moeder en dochters maken het goed- GIRODIENST IN MOEILIJKHEDEN DOOR „REDT EEN KIND" Vanmorgen had de actie „Redt een kind" reeds een bedrag opgeleverd van f 1.513.906,38. Intussen is bij de VPRO een noodkreet binnengeko men van de postchèque- en girodienst Er komen op het ogenblik namelijk nogal wat giften binnen op het tele foonnummer, dat zondagavond is ge bruikt (en voor de televisie is ge toond) bij de manifestatie in Am sterdam. Om verwarring te voorko men wordt ons verzocht mee te delen, dat giften alleen moeten worden overgemaakt naar giro 250.000 t.n.v. „Redt een kind" Hilversum. 2.70—2.80; vette kalveren 3.00—3.30, 2.753.00, 2.402.70; graskalveren 450, 380, 280; nuchtere kalveren 75, 65, 50; lopers 90, 70, 60; biggen 54, 44, 40; slachtpaarden 210, 180, 170; schapen 90, 70, 55; lammeren 95, 80, 60; melk- en kalfkoeien 1290, 1090, 900; varekoeien 890, 780, 680; vaar zen 925, 775, 625; pinken 580, 500, 400. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als giste ren; vette kalveren: aanvoer iets meer, handel vlot, prijzen niet hoger; graskalveren: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijshoudend; nuchtere kalveren; aanvoer even ruimer, handel levendig, prijzen constant; lopers: aanvoer kleiner, handel flauw, prijzen wat lager; slachtpaarden: aanvoer kleiner, han del flauw, prijzen wat lager; scha pen en lammeren: aanvoer als vo rige week, handel tamelijk, niet ge heel prijshoudend; melk- en kalf koeien: aanvoer gewoon, handel stil, prijzen ongewijzigd; varekoeien: aanvoer tamelijk, handel kalm, prijs- houdend; vaarzen en pinken; aan voer matig, handel traag, prijzen stabiel BODEGRAVEN, 15 dec., Kaas Aanvoer 39 partijen, noteing eerste soort 2.28—2.32, tweede soort 2.22— 2.27, extra 2.40. Handel matig. R.A.VEEN, 14 dec., Bloemen Tulpen: Krelage 1.05—1.55; Superba 1.15; White Sail 1.55—1.60; Hille- garda 1.50. Narcissen: Early Glorie Cragford 47—52. Chrysanthen: Thel- ma 4156; Long Island 811.04; Am. Aanwinst 55—73; Paris 48—61; Red Rolinda 40—80; Balcombe 4566: Orchid Beauty 5889; An jou 41—46 per bos. Idem geplozen: Long Island 618; Am. Aanwinst 1014 p. stuk. Am. Anjers 2846 per stuk. VINKEVEEN, 14 dec.. Groente Andijvie 2152; boerenkool 1726; groene kool 1718; prei 2839; was- peen A II 31; witlof A I 8185; wit lof A H 75—81; witlof B I 79; witlof B II 6876, alles per kg; peterselie 8; selderij 1415 per bos. TER AAR, 14 dec. Groente. Wit lof 1 0.68—0.86, idem 2 0.50—0.71, id. stek 0.15049, tomaten 0.200.27, boerenkool 0.150.22. prei 0.380.40, idem 2 0.18, andijvie 0.340.44, idem afw. 0.19, savoye kool 0.15, groene kool 0.18, rode kool 0.24, spruiten 0.550.72, idem stek 0.26, waspecn 0.27, alles per kg; knolselderij 0.31- 0.42, pér stuk; boerenkool 1.402 00, per kist. nog steeds de beste reklame Abonneert U op het Parochieblad Sursum Corda per jaar ƒ4.50 per kwartaal 1.20 per maand 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 Oudewetering Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men aoor: COZIJN Plantage 26. tel. 01713-262 aanbiedingen bf X meisi esm mantels met en zonder capuchon. Diverse modellen. Maten 60—105. KI. st. p. m. Maat 60 LEIDEN ALPHEN

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3