Wijlen dokter Persant Snoep herdacht te Warmond en Leiderdorp 3 Jubilarissen bij N.V. Krantz Mgr. Jansen komt,Beeresteyn', Voorschoten, inzegenen Onderscheidingen voor R.K. Melkverkopers Eeuwfeest „Bloembollencultuur" Huldiging bij NRM MAANDAG 14 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Aanbieding gedenksteen en plaquette Op de begraafplaats te Warmond Is zaterdagmiddag een gedenksteen, geschonken door oud-patiënten en vervaardigd door de fa. Kerkhof te Oegstgeest, aan de familie van wij len dokter Persant Snoep aangebo den. De overdracht geschiedde door ds J. Honnef. die ook, namens de familie, de 'oud-patiënten dankte voor deze van dankbaarheid. De oudste dochter, mevr. Happé-Persant Snoep, dankte het comité namens de familie. In aansluiting hierop volgde, na dat het gezelschap naar Leiderdorp was teruggekeerd, de aanbieding van de plaquette aan het gemeentebe stuur. Dit geschiedde in het vereni gingsgebouw van de Ned. Herv. kerk aan de Eikenlaan. Nadat de voor zitter van het comité, de heer W. Hennipman, de aanwezigen had ver welkomd sprak hij de wens uit, dat de familie Persant Snoep, zich na deze bijeenkomst gesterkt zou voe len door de wetenschap dat dr Per- sant Snoep een grote plaats in de gemeente had ingenomen. De mede werking voor een gedenksteen was zeer groot geweest. Een belangrijk bedrag werd geschonken door de ver. „Goed Verbond". Het comité ver heugde zich voorts over de inwilli ging van haar verzoek aan het ge meentebestuur om de naam van dr Persant Snoep te willen geven aan een straat of laan in deze gemeente. Hierop overhandigde hij aan de heer S. Meerburg, als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, een bron zen plaquette met de beeltenis van dr Persant Snoep. Schaatsen vanaf f 6.- Ruime sortering Fa. DUSOSWA - LEIDEN (Advertentie) De heer Meerburg zei het comité zeer erkentelijk te zijn voor de aan bieding van de plaquette. Het is een mooie herinnering aan dr Persant Snoep die van zijn werk een hobby maakte. Zijn ontspanning vond hij in zijn arts-zijn. Daarom heeft hij zo'n grote leegte achtergelaten bij zijn patiënten. Om zijn nagedachte- ns levendig te houden is deze pla quette ontworpen. Wij zullen hem gaarne aanvaarden en een waardige plaats geven zodat zijn nagedachte nis zal blijven voortleven. Hierop richtte de heer Hennipman zich opnieuw tot de familie en zeide zich in verbinding te hebben gesteld Wacht niet af bestel nu Uw DAF Mevr. de wed. Persant Snoep-Bin- nendijk aanvaardt de plaquette met de beeltenis van wijlen dokter Per- sant Snoep, welke plaquette door oud-patiënten aan het gemeentebe stuur van Leiderdorp was aangebo den. Links de heer J. Kooreman, secretaris van het comité. Handen en Li ppen ruwpoRQL (Advertentie) GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 met de heer Zaalberg voor de moge lijkheid van een aardewerkmodel van de plaquette. Dit bleek inder daad het geval te zijn en spr. ver zocht mevr. de wed. Persant Snoep- Binnendijk deze aardewerk plaquette te willen aanvaarden. Zelfs was het comité in staat nog een tweede pla quette te laten maken en, hoewel nog niet gereed, werd deze aange boden aan mej. Persant Snoep, een dochter van dr Persant Sqoep die tevens zijn assistente is geweest. Vervolgens dankte hij allen die aan de totstandkoming van deze hulde blijk hebben medegewerkt. Aan het slot werd een woord van dank ge sproken door beide dochters van dr Persant Snoep, mevr. Happé-Persant Snoep en mej. M. Persant Snoep. In de raadszaal van het stadhuis te Schiedam is zaterdag door wethou der van onderwijs in het register van de burgerlijke stand ingeschreven Nicolaas, Willem de Jong, zoon van A. de Jong en H. de JongGeveke, geboren op 11 december te 14.00 uur precies in het gemeenteziekenhuis: de 80.000ste inwoner van Schiedam. Namens het gemeentebestuur en burgerij overhandigde burgemeester mr. J. W- Peek de gelukkige vader een spaarbankboekje, waarop 100, werd gestort. Meevaller voor afdelingen De viering van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Algeme ne Vereniging voor Bloembollencul tuur is bepaald op 5, 6 en 7 mei 1960. Zij zal gedeeltelijk te Haarlem en gedeeltelijk in Rotterdam, waar mede ter ere van het eeuwfeest de Floriade wordt gehouden, geschieden. Het hoofdbestuur heeft besloten om in 1960 de afdracht van de con tributie aan de afdelingen te verdub belen, teneinde iedere afdeling in de gelegenheid te stellen om naar eigen inzicht aan de viering in eigen kring inhoud en betekenis te geven. Portier door indringer neergeslagen De 68-jarige portier van een Haag se bioscoop A. B. trof vannacht in de hal van het theater een vreemde man aan. Toen de man zich ontdekt zag sloeg hij de portier neer en dreigde hij de portier dood te steken als hij lawaai zou maken. Onder dreiging van het mes heeft hij vervolgens de portier gedwongen hem uit te laten. Uit een onderzoek is gebleken dat de man zou hebben gepoogd een vi trine met sieraden te openen. Het is nog niet bekend of hij zich heeft la- Op de feestelijke bijeenkomst van leden van de afdeling Leiden van het R.K. Melkverkopersgilde „St Pascha- lis Baylon" is de heer J. P. v. d. Holst onderscheiden met de gouden Bonds- medaille naar aanleiding van het feit, dat hij 25 jaar voorzitter van de afdeling is. De heer Q. J. Onderwa ter, 25 j. bestuurslid ontving de zilve ren bonds-onderscheiding. De foto's laten het moment zien waarop de bondsvoorzitter, de heer A. v. d. Heuft, de onderscheiding de beido functionarissen opspeldt. Links de heer v. d. Horst, rechts de heer On derwater. Expogé met kap. Stoelinga naar Parijs en Rome De vrijdagavond in Hotel-Café-Rest. „De Harmonie" gehouden bijeen komst van de afdeling Leiden van de Ned. Ver. van Ex-politieke Gevangen uit de Bezettingstijd werd geopend door de 2e voorzitter, de heer Jan Th. Witte, die de niet zeer talrijke aanwezigen welkom heette en na een aantal huishoudelijke mededelingen het woord gaf aan het oud-bestuurslid van de afdeling, thans hoofd-be- stuurslid, kapelaan H. J. M. Stoelinga, die een groot aantal kleurendia's ver toonde, opgenomen tijdens vacantie- reizen in binnen- en buitenland. ten insluiten na de laatste voorstel ling of dat hij in het pand heeft in gebroken. De portier heeft van zijn hachelijk avontuur geen nadelige gevolgen ondervonden. De politie zoekt naar de dader. Voor de pauze vertoonde spr. een aantal beelden van het schone Lim burgse land om vervolgens via Brus sel in Parijs te arriveren. Van deze stad had Kap. Stoelinga een fraaie serie plaatjes, waarvan vooral de op namen van bekende hoekjes in de Lichtstad, zoals deze zich aan de aan dachtige toerist voordoen op een grauwe regenachtige namiddag, zeer geslaagd waren. Na de pauze nam inleider ons mee op heen- en terugreis naar een con gres van Fildir in Turijn, waarbij de zeer geslaagde opnamen van de Al pen-massieven, genomen vanuit het vliegtuig, wel bijzonder interessant waren. Met een grote serie beelden uit an dere steden van Italië, o.a. Milaan, Venetië en Rome en van een audiën tie bij Z. H. Paus Johannes XXIII in Castel Gandolfo werd deze licht beelden-avond besloten. Nadat de 2e voorzitter kap. Stoe linga had bedankt voor het vele en interessante dat hij deze avond had geboden, sloot hij de laatste bijeen komst van het jaar met de gebruike lijke terugblik op het afgelopen ver enigingsjaar en de wens, dat het komende 3e lustrumjaar ook weer even succesvol mag verlopen. Na vijf jaar van verbouwing Op zondag, 20 december a.s. zal mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, het seminarie van de paters Montfortanen, Huize „Beere steyn" aan de Leidseweg te Voor schoten, inzegenen. Na de inzegening draagt mgr. Jan sen in de kapel van het seminarie een stille H. Mis op, waaronder hij de studenten zal toespreken. Het seminarie van de paters Mont fortanen is sedert 1955 in „Beere steyn" gevestigd. De verbouwing, die in datzelfde jaar begon, heeft een zo geleidelijk verloop gehad, dat ze voor „outsiders" zo goed als onopge merkt is gebleven. Het verbod van de gemeentelijke welstandscommis sie, om de voorgevel te wijzigen zal stellig aan deze „geruisloosheid" hebben medegewerkt. Van nieuwbouw is nauwelijks sprake. Alleen is aan de achterzijde van het hoofdgebouw een trappen huis bijgebouwd en een aantal woon verblijven en dienstruimten. De ver bouwing van de school en de kapel, die achter het hoofdgebouw gelegen zijn, was al in 1955 gereed. In de jaren 19561957 volgde de verbou wing van de grote slaapzaal, waarin o.a. chambrettes werden aangebracht voor 54 leerlingen. Daarna werden tal van kleinere maar niet minder belangrijke voorzieningen getroffen, die „Beeresteyn" bewoonbaar maken voor 72 leerlingen, 12 paters en 9 broeders. De school telt nu drie gymnasium klassen alsmede een voorbereidende klas voor het groot-seminarie. Paters en broeders hebben eigen handig aan de verbouwing medege werkt. Zelfs in die mate, dat onder de bouwtekeningen voor de uitbrei ding uit het hoofdgebouw, die on dertekend werden door de architec ten Kropholler en Bijl, ook de naam stond van pater Toebosch, die zijn standplaats heeft aan de Haagse Schouw. De uitvoering van het grote werk aan het hoofdgebouw was in handen van het aannemersbedrijf Meyer te Voorschoten, die aan de slaapzaal berustte bij de firma Dogni te Leid- schendam. Foto: Alleen door het gebruik van nieuwe stenen is aan de zijgevel (rechts van de witte, lijn) aan het oude gebouw de uitbreiding zicht baar. Zij strekt zich verder naar achteren (rechts) uit, dan op deze foto zichtbaar is. Twee koninklijke onderscheidin gen werden zaterdagmorgen uitge reikt bij de firma Krantz aan de Oude Singel, een van goud voor de heer M. van der Kaaij en een van zilver voor de heer J. B. de Haas. Er was nog een jubilaris, de ruwer C. de Haas, die herdacht, dat hij veertig jaar gele den bij Krantz in dienst kwam; hij kreeg een onderscheiding voor de Maatschappij voor Nijverheid en HandeL De directeur de heer G. Borge- meester, merkte in zijn toespraak op, dat, gezien de veranderde sociale omstandigheden, jubilea als deze steeds zeldzamer zullen worden. Hij sprak tot elk een woord van persoon lijke waardering. Vooral voor de ouderen is het niet gemakkelijk, zich aan te passen aan de eisen, die de mechanisatie stelt. Het bedrijfsbe lang heeft bij hen steeds voorop ge staan; daarom kunnen zij een voor beeld van plichtsgetrouwheid worden genoemd. De burgemeester richtte zich spe ciaal tot de jubilarissen, voor wie hij een koninklijke onderscheiding bij zich had. Hij zag hun getrouwheid in één lijn met de belangrijke plaats die Krantz in deze voorname sector Vrijdag j.l. was het een zeer bij zondere dag voor de heer A. v. d. Zeeuw, chef van de afdeling zetterij, bij de N.V. Nederlandsche Rotogra vure Maatschappij. Herdacht werd dat hij ruim 25 jaar in dienst is van genoemde Maatschappij en dat deze 25 jaren met een onderbreking zich uitstrekken over een tijd van ruim 40 jaren. In de directiekamer, waar in kleine kring dit feit herdacht werd, meende de directeur, de heer J. C. Stafleu, dan ook niet te moeten spreken over een jubileum, maar over een lang jarig dienstverband in grote trouw en toewijding doorgebracht. U hebt een belangrijk aandeel ge had in de opbouw van de nieuwe zetterij, die heel wat meer kan ver zetten dan vroeger het geval was. Uw werk heb ik altijd zeer op prijs gesteld en ik hoop, dat U in de tijd, die U hier nog rest; in goede gezond heid Uw beste krachten zult blijven geven. Namens de directie overhan digde de heer Stafleu met hartelijke gelukwensen een enveloppe met in houd. In een omvangrijk geestig rijm bood de heer W. Streefland namens het gehele personeel gelukwensen aan, waarbij een geschenk in de vorm van een bijzonder pijp en bloe men de gevoelens van alle collega's vertolkten. De afdeling zetterij, vertegenwoor digd door collega Kluppel, wenste ge luk en bracht dank voor de prettige samenwerking. Een fraaie vulpen was het bewijs van de onderlinge saamhorigheid. De redacties van de verschillende eigen tijdschriften van de NRM had den mej. A. de Kier verzocht namens hen gelukwensen over te brengen, hetgeen geschiedde mede door de aanbieding van een standaard met planten. Na het dankwoord van de heer v. d. Zeeuw bleef men nog korte tijd onder gemoedelijke kout bijeen. Daarna was gelegenheid voor het gehele personeel om de heer v. d. Zeeuw op zijn eigen afdeling te com plimenteren. Een foto tijdens de plechtigheid. Derde van links de jubilaris de heer J. B. de Haas, vijfde van links de heer M. v. d. Kaay en geheel rechts de heer C. de Haas, allen met echtge note. van de Leidse industrie inneemt. Ook wees hij erop, dat directie en perso neel gezamenlijk de zaak opbouwen. De heer Van der Kaaij is chef van de afdeling verkoop in de kwaliteit van procuratiehouder. Hij kwam als jongste bediende op het kantoor; „een stille werker en een kracht achter de schermen". Ook heeft hij zich ver dienstelijk gemaakt voor de Evange- lisch-Lutherse Gemeente en de ad ministratie van de Stichting Leidse Hout. De heer J. B. de Haas is op het ogenblik belast met het samenstel len van de collecties voor de verkoop als chef van de stalenkamer. Hare Majesteit de Koningin had de gouden medaille toegekend aan de heer Van der Kaaij en de zilvpren aan de heer De Haas. De directeur, de heer Borgemeester, reikte de andere jubilaris De Haas (met 40 dienstja ren) een onderscheiding met oorkon de van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel alsmede een envelop pe met inhoud namens de N.V. uit. Oud-directeur A. Krantz voerde namens de commissarissen 't woord. Het was een hartelijk, persoonlijk v/oord tot elk met tal van pikante herinneringen. Hij bood geschenken aan. De heer M. Broers wenste geluk namens de personeelsvereniging, de collegiale houding van de jubilaris sen temidden van het personeel prij zend. Hij had voor elk een enveloppe met inhoud. Ten slotte kreeg het jubilerende drietal vele handen, te drukken.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4