Scheepvaart gestremd door lage waterstand op de Lek Werkgevers willen hogere lonen aan hogere tarieven koppelen DINSDAG 8 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 HSHHH9 Congres Vervoerspersoneelbond ,,St. Raphael Het post- en telefoontarieven hangt ons de keel uit" De minister van Verkeer en Water staat, de heer H. A. Korthals, deelt in de memorie van antwoord o.m. het volgende mede: De vraag of enige verlaging der telefoontarieven mogelijk is, heeft de volle aandacht van de minister. Zo mogelijk zal in 19-65 het aantal beproefd zijn. men moet weten of ™<*tenden °P «n telefoonaanslni. het beoogde doel bereikt wordt en ting zo gedaald zyn dat aan elke aan- de staking moe uit het oogpunt van bmnle" een maand 231 kunnen algemeen belang geoorloofd zijn. worden voldaan. Een en ander betekent wel dat de H,et laatfte, dee] d« ult zes vervoersbond gereserveerd staat te- bestaande telefoongids voor Neder- Het gelukt de vakbonden nog genover de huidige Draktiik van de land zal ln mei 19,60 verschijnen, steeds niet om met de werkgevers in vrijere loonvorming, aldus de heer Nagegaan wordt de mogelijkheid RIommpiN dip Hp «mplrpspl* inzakp van uniforme telefoonnummers voor het vervoerwezen tot een redelijk produktivi'ten en rentabiliteit op "<-« Saha'a voor politie, brand- loonoverleg te komen. De werkge- zichzelf wel kon waarderen, maar weer en medische eerste hulp diens- vers willen namelijk tegelijk over die «een kans zaB ze in het vervoers- tca; wezen volledig te laten gelden. v de tarieven praten. Maar daarmee De spoorwe|en vormen in dit ver- brie trapt men tegen een hoeksteen van band een bijzonder moeilijke onder- ZCKU miljoen per jaar kosten. Re- het reaerineshelcid aldus dp hppr I neming. Zou men immers een aantal kening gehouden moet worden met in het regeringsbeleid, aldus de heer J. onrendabele lijnen opheffen om I960 te verwachten algemene loon- M. Blommers, voorzitter van de daardoor de bedrijfsresultaten (en maatregelen. Mede hierom wettigt R.K, Bond van Vervoerspersoneel dus de mogelijkheden voor hogere het geraamde winstcijfer voor de „St Rafaël" gisteren op het congres lonEn>. te verbeteren, dan steekt de Pesterijen van 3.278.000 een tariefs- Verlaging van de binnenlandse briefpost met gemiddeld een cent, staat daar een stokje voor. „Als men verlaging niet. met de spoorwegen beslist de schijn Het Roode Kruis zal zijn postzen- wil ophouden van een zelfstandige dingen nog tot 1 januari 1961 als Het totale exploitatiesaldo der PTT zal over 1959 ongeveer 57 miljoen bedragen, tegen ƒ39.6 in 1958. van deze organisatie. De heer Blommers noemde de loon- door commerciële overwegingen ge- dienststukken politieke situatie in het vervoerswe- leide onderneming, dan kunnen wij Daarna zal dit waarschijnlijk zen „nogal triest", omdat men in de- daar best vrede mee hebben, als dat meer mogelijk zijn. ze sector van het bedrijfsleven moei- kreupele spel maar niet ten koste lijk kan pleiten voor hogere lonen van personeel gaat," aldus de zonder deze door te berekenen in de heer Blommers. prijzen. De rentabiliteit der bedrij ven is echter overal niet zo ongun stig dat er niets aan de lonen kan worden gedaan zonder de tariefsver hogingen. Er kan, aldus de heer Blommers, een ogenblik komen dat men „uit de band springt". Het hangt ons de keel uit, merkte hij op. Hij vreesde dat er dingen zullen gebeuren waar de bond niet achter kan staan maar waarvan men toch in zijn hart moet zeggen dat het te begrijpen is. Staking niet uitgesloten. Bij het eventueel grijpen naar het stakingsmiddel rijst, aldus spr., de EINDELIJK VAN DE BRUMMER AF Pontveren waren tijdelijk gestaakt had toen bij Schoonhoven een stand bereikt van min 1.33 NAP, dat is nog onder het laagterecord van 1947. Om negen uur gisteravond was het vervoer echter volledig hersteld. De Rijkswaterstaat heeft bekend - Het water in de Lek had gister- gemaakt, dat tussen Vreeswijk en vraag of men niet tegen de regering morgen een uitzonderlijk lage stand Jaarsveld rekening moet worden ge staakt. Hij meende dat staking niet bereikt. Aan de peilschaal te Vrees- houden met een vaartdieptebeper- is uitgesloten „indien dit nodig mocht wijk was de stand zeven centimeter king van een halve tot driekwart blijken" doch er moeten drie voor- boven de laagst bekende stand. Er meter, waarden in acht genomen worden: was daar zo weinig water, dat het alle middelen van overleg moeten scheepvaartverkeer enige tijd gedeel- veerpont zat drie uur vast telijk moest worden stilgelegd. Te Schoonhoven was de stand een Ten gevolge van de abnormale lage meter beneden NAP, Hier is de waterstand heeft de pont, die de laagst bekende stand van de rivier veerdienst tussen de Kop van 't Land 1,25 meter beneden NAP. Deze lage en Werkendam over de Nieuwe Mer- stand is voor een deel het gevolg van wede onderhoudt, gisteravond onge- de geringe aanvoer van bovenwater, veer drie uur midden op de rivier doch tot dusver veroorzaakte dit op vastgezeten, de Lek niet veel hinder. Nu de straf- Gisteren is de 67-jarige heer G. R. fe oostelijke wind het water uit de nnnt vertrok om tien minuten uit Rysbergen door de rechtbank te zeerarmen belet de rivier binnen te v00r ^alf zes van de Kon van 't Land Breda veroordeeld tot twee weken stromen worden de gevolgen op de Yoor^aif zes van de KoP V3r* t Land, hechtenis en viif iaar ontzeseine uit fS ï[?SS2u °P 05 leP halverwege de overtocht vast en kon eerst omstreeks negen uur ver der varen. Er bevonden zich vrij veel passagiers op. De veerdienst tussen uur worden gestaakt omdat het aan leggen aan de Zwijndrechtse oever moeilijkheden opleverde. hechtenis en vijf jaar ontzegging uit Lek ook duidelijk merkbaar, de bevoegdheid een bromfiets te be- Voor het overzetten van auto's rtjden. De bejaarde bromfietser had moet op het traject Schoonhoven- in september te Rysbergen een onge- Gelkenes od sommiep uren met ver- yJt". vv vww,uu' "uaac11 luk veroorzaakt met zijn brommer traging rekening WOrden gehouden. Dordt an.Zw«nda«;ht moest een half, waardoor drie mensen werden ge dood. Dat de veroordeelde bromfietser nog volhardt in de boosheid bewees Ala gevolg van de lage waterstand een verklaring van een getuige die 2ijn by Beuichem en Hagestein een zeide, dat G. R. ook na die botsing paar binnenschepen vastgeraakt. Te PTT or« vornnlu/an Jinrl schoonhoven is omstreekt 5 uur g,s. 11 eTs verontwaardigd termiddag het vervoer van vracht- i.i« i> wagens gestaakt. Om half zes kon- over qratmcatieregeimq den de personenwagens niet meer overgezet worden. Het vervoer per pont en motorboot van voetgangers en wielrijders viel om kwart over Pedaalpiraten maken f zeven eveneens geheel uit, omdat er Vhpvpninnpn nnx/pilln nergens meer een landingsplaats be- JUICveumyeil UllVCIIiy reikbaar was. Het water in de Lek Al 22 aangiften van straatberovingen gepleegd in Scheveningen, hebben sinds september de Haagse politie bereikt. De politie heeft sindsdien steeds extra gesurveilleerd; toch heeft men nog geen spoor van de da ders gevonden. verlichting eucharistisch vasten voor militairen Met toestemming van Z.H. de Paus heeft de legerbisschop Mgr. Dr. B. J. Alfrink alle aalmoezeniers der Strijd- kant te de wIjze van toekennüig krachten emge_ faciliteiten verleend rf» Aangezien het in vele gevallen niet mogelijk is bijzonder verdienstelijke ambtenaren een waardering te geven in de vorm van een bevordering tot een hogere rang maakt PTT gebruik van de mogelijkheden voor bijzonder goede dienstuitvoering een beschei den gratificatie toe te kennen. Vol ledige bevrediging geeft dit stelsel ook bij het personeel zeker niet, zo schrijft de minster van Waterstaat in zijn memorie van antwoord op de be groting van PTT. Het personeel is echter vooral ge- - van gratificaties aan de weekloners. De berovingen hadden alle het- vasten van De directie wü n l grote verschillen maken in de uitkering tussen uit blinkers, normale werkers en hen, die zelfde patroon: als op een rustige weg militairen in actieve dienst, in Scheveningen, vooral in de buurt van het Scheveningse bos, een vrouw Vooreerst mogen de aalmoezeniers, over een stil pad fietst, wordt zij on- als dit om dienstredenen wenselijk naar het oordeel van hun dhefs met verhoeds achterop gereden door één is. de onder hen ressorterende mili- voor een uitkering in aanmerking of twee bromfietsers, die in het voor- tairen toestaan tot twee uur in plaats K°men ornaat hun werk minder goed bij gaan een tasje of een mand die van drie uur vóór de Communie z0" zijn. achterop de fiets was gebonden, weg- vaste spijzen te gebruiken. Vervol- De normale werker zouden dan een grissen. Enkele uren later wordt het gens staat de Paus toe, diat in de na- beloning krijgen van een week extra tasje dan, ontdaan van geld en kost- middag buiten de H. Mis communie l°°n. de uitblinkers twee weken extra baarheden, in de buurt van het bos wordt uitgereikt aan militairen, die ln°n en de derde categorie uiteraard teruggevonden. om dienstredenen 's morgens of niets. De politie heeft zelfs geen signale- 's avonds niet kunnen communiceren. Deze regeling zal de verhouding ment van de dader of daders, omdat de s'achtoffers deze meestal alleen op de rug zien. Het moeten één of SWtltaz^enTpTenbrt;: Burgemeester van Bergen "J hetzij ieder een brom- Een enkele maai wordt vroeg en krijgt ontslag idelaarster beroofd en 3 J fiets zitten, hetzij ieder een brom mer berijden. Een enkele maal wordi ook een wandelaarster beroofd en dan rijdt de dader op een fiets of een bromfiets. kwartjestarief voor brieven blijft voorlopig gehandhaafd w ling der gebeurtenissen in de laatste c+£? Yan Ver^aer en Water- |en hem niet het vertrouwen staat vindt het kwartjestarief voor heeft doen terugwinnen in de goede brieven 20 en 100 °h" samenwerking met sommige raads- danks het feit, dat dan met met twee iecjeri- Onder deze omstandigheden postzegels van 12 cent kan worden meent hij zijn verzoek om ontslag te gefrankeerd, een niet zodanig onge- moeten handhaven, mak, dat het op zichzelf een wijzi ging van de postwet 1956 zou wetti- Van de zijde van het departement onder het personeel zeker geen goed doen. De chefs van de PTT weten niet hoe zij, zonder conflicten uit te lokken, de lijsten voor de gratificaties samen moeten stellen. De minister deelt verder mee: De invoering van een methode van verdienstebeloning, die is afgestemd Zoals men weet heeft de burge- op de situatie bij PTT en aansluit bij meester van Bergen (N.-H.) dr. W de introductie van moderne belonings- Huygens, ontslag gevraagd in ver- systemen in de overheidsdiensten, is band met de spanningen, welke zich jn voorbereiding. Verwacht mag wor- tussen hem en de gemeenteraad voor- den, dat dit ook door het personeel deden. Thans heeft hij nader aan de als een wezenlijke verbetering zal minister van Binnenlandse Zaken Worden beschouwd, medegedeeld, dat ook de ontwikke- gen. Zodra echter mede uit andere hoofde een zodanige TENTOONSTELLING KERKEN BOUW IN HAARLEMS BISSCHOPPELIJK MUSEUM Van 10 december tot 11 januari 1960 wordt in het bisschoppelijk mu seum te Haarlem een tentoonstelling gehouden van de hedendaagse ker- van Binnenlandse Zaken wordt in dit kenbouw in ons land. Het accent der hoewel tentoonstelling zal op de katholieke herziening verband medegedeeld, - wordenStClUg p^tanUe ker- nn Hp hï! dr* Huyffcns in dezen blaam zou tref- ken aanwezig zijn. Donderdagavond groling van PTT. 'en en deze integendeel waardering om 8 uur opent Mgr. J. P. Huibers, Een besluit om geen strafport meer verdient voor zijn in velerlei op- VSn Haarlem' de tentoon- te heffen voor brieven boven 20 tot zicbt vruchtbare arbeid, de minister en met 40 gram, die met 24 cent z«in z gefrankeerd, is wel overwogen, maar gevraagde ontslag meent te moe- nog niet genomen, zo deelt de minis- ten bevorderen. Tussen Algiers en Tizi Oezoe, ter mede. dat ruim 90 km. ten oosten van de De minister heeft daarom afgezien Algerijnse hoofdstad ligt, is maan- van zijn aanvankelijk voornemen de dag een trein op een landmijn ge- Mgr. M- a. Jansen, bisschop van wethouders en de fractievoorzitters reden. Volgens de eerste berichten Rotterdam, zal woensdag 9 december van de gemeente Bergen voor- een zijn twee mensen gedood en negen a^., geen audiëntie verlenen. onderhoud te ontvangen. gewond, van wie drie ernstig. Stoomketel ontplofte: Eén dode Door onbekende oorzaak is gister middag omstreeks half een op een kwekerij aan de Nieuweweg te Loos duinen een stoomketel ontploft, waarbij de 16-jarige Arie van Dam uit Loosduinen om het leven is ge komen. De ketel stond op een schuit in een langs de kassen lopende sloot. Eens in de drie jaar wordt de grond van de kassen namelijk doorge stoomd ter bestrijding van infectie ziekten. De ketel kwam door nog onbekende oorzaak tot ontploffing en schoot over de kassen heen. Zij kwam circa 80 meter verder een halve meter diep in de grond terecht. Het slachtoffer is door de ontplof fing over de kassen aan de andere kant heengeslagen en zestig meter verderop in een sloot terecht geko men. De schade aan de kassen, waar van zeer veel ruiten gebroken wer den, loopt in de duizenden guldens. De recherche, de arbeidsinspectie en het stoomwezen hebben de zaak in onderzoek genomen. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is over gebracht naar het ziekenhuis Zuid- wal in Den Haag. Begin januari start het Verbond voor Veilig Verkeer met een veilig verkeer's propaganda aktie in de pro vincie Zuid-Holland. Enkele propa ganda wagens van het verbond zullen de provincie doorkruisen en in dor pen en steden verkeersvoorlichting brengen. Aan deze tournee zal voor het eerst worden toegevoegd een rijdend test station voor weggebruikers. In deze speciaal ingerichte testwagen wordt een volledige apparatuur voor oog onderzoek en voor het testen van het reaktievermogen van weggebruikers meegevoerd. albert heyn weer 12% dividend In de buitengewone vergadering van Albert Heyn werd medegedeeld, dat het voornemen bestaat om over 1959 een onveranderd dividend van 12% uit te keren. Er belooft 'n goed resulaat geboekt te worden, waarbij voor alle onderdelen van de vennoot schap verhogingen vallen te consta teren. Het concern heeft goede jaren ach ter de rug, met aanzienlijke uitbrei dingen, zo werd verder medegedeeld. Er kwamen grote investeringen tot stand in 1959 terwijl ook het inves- eringsprogramma voor de jaren 1960 en 1961 uit dien hoofde belangrijke bedragen zal eisen. Omdat het kruideniersbedrijf zeer arbeidsintensief is zou een aanstaan de loonsverhoging en compensatie voor hogere huren een aanzienlijke verhoging van de lasten betekenen. Daarbij komt, dat verhogingen van de produktiviteit in het verleden steeds zo spoedig mogelijk gevolgd werden door prijsverlagingen, zodat het voor het bestuur geen gemakke lijke taak zal zijn in 1960 achteruit gang in de rentabiliteit te voorko- Keuring in Haarlem Narcissen en hyacinthen komen los De bolbloemen komen op de weke lijkse keuringen in Haarlem nu flink los. Er prijkten gisteren in het Haarlemse Krelagehuis al mooie col lecties narcissen en hyacinten. Om te beginnen de mooie groep van de Sassenheimse narcissenspecia- list A. Warnaar. We noteerden prach tige Golden Har-vest, rijk bloeiend. Voor de tijd van het jaar al flink van stuk en stevig ter been. Bijzonder best vonden we ook de charmante cyclamineus Peeping Tom met de te- ruggevouwen bloemblaadjes, terwijl ook Hollywood uitzonderlijk best v.k waliteit was. Verder noteerden we heel goede Cragford, Early Light en de vrolijk getinte Orange Standard. Er kwamen nog meer beste narcis sen uit Sasenheim: G. B. de Vroo- men en Zn. etaleerden de elegante Barret Browning met de heldor- oranje cup op het sneeuwwitte dek blad. Van J. Gerritsen Zn., Voor schoten, zagen we de gele trompet Forescate in goede conditie. Hyacinten waren er ook heel wat: de roserode Extase van Stassen, Hil- legom, waarvan de bollen onbehan deld waren en prima bloemen ver toonden, multiflora's van de beken de rose Anne Marie bracht P Dames Nzn., Lisse en G. W. Vink uit de zelfde plaats bracht Anne Marie naar voren, die hij in huis in bloei had getrokken. Het waren pypbollen, die een prachtige volle tros produceer den. Th. Ravensbergen, Voorschoten, die nu al enkele jaren achtereen de eerste bloeiende hyacinten op de Rijnsburger veiling Flora brengt, toonde beste Anne Marie, Jan Bos en verder de blauwe Bismarck en wat uit hun kracht gegroeide l'Innocen- ce. Het bollenvak zit nog altijd te wachten op een beste witte hya cint voor vroegbroei. De keuring werd besloten door de fa. De Vries uit Beverwijk, die de fijnproevers liet genieten van de prachtige rose Nerine bowdenii Pink Triumph voor de grote bloemscher- men en de sterke, lange stengels. Zoals ieder jaar in december willen wij ook M nu uw aandachi vestigen op onze M een gelegenheid bij uitstek om op zeer voordelige wijze in uw garderobe te voor zien. Aan onze kliënten deden wij een schrijven, vergezeld yan een tweetal waardecheques toekomen ter waarde van f. 25.-, welke tot en met 31 december bij ons inwisselbaar zijn. Mocht u nog niet in het bezit zijn van deze cheques, dan kunt u die gratis afhalen aan onze kassa. Wij hebben gemeend oofe hen, die nog nimmer onze zaak bezochten in de ge legenheid te stellen om via deze gratis cheques kennis te maken met de buitenge woon fraaie Ascot-kollektie. Wij hopen u een dezer dagen te mogen ontvangen. Werkloosheid in bollenstreek steeg slechts weinig Bloembollenbedrijven hebben werk nog niet achter de rug het beëindigen van de werkzaamhe den op de bloembollenkwekerijen, bestaat thans geen vrees. De fabrie ken in Leiden, Delft en Den Haag hebben laten weten dat men graag de bollenstreekbewoners te werk wil stellen, ook al is het slechts voor enkele maanden en ook in de havens te Rotterdam en Amsterdam zijn de mannen uit deze contreien graag geziene medewerkers. En mocht er onverhoopt iets mis gaan, dan heeft men altijd in de streek zelf nog wel aanvullende werk gelegenheden. In Lisse wacht nog altijd een stuk weiland om tot bollen- grond ontgonnen te worden en in Hillegom moet het Van Nispenpark aangelegd worden. Kloetinge gaat verplicht potverteren De gemeente Kloetinge is verplicht tot feesten, onlangs behaalde de ge meente op het in Goes gehouden fruitcorso de eerste prijs, welke o.m. duizend gulden opleverde. Aan deze eerste prijs was echter de voorwaarde verbonden, dat de duizend gulden moesten worder opgefeest. Dat gaat nu gebeuren. De datum is reeds door een comité vastgesteld: op 30 april wordt een groot dorpsfeest gevierd. De werkloosheid in de bollenstreek is, in tegenstelling met vorige jaren om deze tijd van het jaar, slechts heel weinig gestegen. Het aanbod steeg 164 naar 210. Daarvan woonden er 113 in het rayon Lisse èn 97 in het rayon Katwijk, dat ook* Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg omvat. Eind november 1958 bedroeg het aanbod 280. Deze cijfers krijgen nog duidelijker reliëf wanneer men weet dat een jaar geleden vraag was naar 165 werknemers en thans naar 307. De meeste vraag kwam uit de sec tor der metaalnijverheid (79), de bouwwereld (75) en de land- en tuin bouw (84). De laatste groepering kon veel peenkorters plaatsen (40 in het rayon Katwijk en 20 in Lisse). Tegenover een vraag naar 79 me taalarbeiders stond slechts een aan bod van acht. In de bouwwereld was vraag naar 75 werknemers, terwijl men een aanbod registreerde van 19. Bij de visserij liep het minder flo rissant. Er kon geen enkele visser worden geplaatst, terwijl er 17 als werkzoekend waren ingeschreven. We vroegen de heer G. F. B. Maas, de directeur van het gewestelijke Ar beidsbeurs te Lisse, naar de reden, De haringvissers hebben geen beste vangsten gehad en sluiten het sei zoen vroeger af dan normaal, zei hij, Het grootste aanbod vindt men bij de handels- en kantoorbedienden en zoals gebruikelijk, de geringste vraag: n.l. 25 tegen 3. Een veeg te ken! Wat de leeftijdsopbouw betreft: van de 210 werkzoekenden waren er 42 jonger dan 25 jaar; 70 lagen in de groep van 25 tot 40 jaar, 35 in de groep van 40 tot 50 en 63 waren 50 jaar en ouder. Voor een moeilijke situatie op het gebied van de arbeidsmarkt i.v.m. Scheepsberichten Een 22 meter hoge kerstboom op het plein voor het stadhuis in Kopenhagen is maandagavond door de storm omgewaaid. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorge daan. te Manilla; CALTEX PERNIS (t) 7 dec! van Abadan naar Rotterdam; CALTEX ROTTERDAM (t) 7 dec. van Rasalhadd naar Bandermashur; CRANIA (t) pas seert 7 dec. Suez naar Bombay; GEER TJE BUISMAN 9 dec. te Istanbul ver wacht; HOOGKERK 7 dec. te Port Said; HOUTMAN 7 dec. van Melbourne naar Auckland; KOSICIA (t) passeert 7 dec. Ouessant naar Thameshaven; KRYPTOS (t) 7 dec. van Berre naar Fao; LEUVE- KERK 7 dec. van Kuwait en 7 dec. te Abadan; MAASLLOYD 7 dec. van Bombay naar Madras; MODJOKERTO 6 dec. van Port Said naar Barcelona; MUIDERKERK 8 dec. te Suez: MIJ DRECHT (t) 7 dec. te New York; NA- NUSA 7 dec. van Bahrein naar Bushire; ORANJE 8 dec. te Penang; ORANJE FONTEIN passeert 7 dec. Dakar naar Las Palmas; PRINS ALEXANDER 7 dec. van Cartagena naar Savona; PRINS FREDERIK HENDRIK passeert 7 dec. Kaap St. Vincent naar Rotterdam; PRINS JOHAN WILLEM FRISO pas seert 7 dec. Kaap St. Vincent naar Gi braltar; ROTTI 7 dec. te Damman; SAMBAS 9 deo. te Haiphong verwacht; SLAMAT 7 dec. van Semarang naar Tandjung Priok; STRAAT TORRES 8 dec. te Cochin; TELAMON 7 dec. van Trinidad naar Grenada;-. TJIBANTJET 8 dec. te Kobe; TJIMANUK 8 dec. te Surabaja; WELTEVREDEN 7 dec. te Casablanca: ZUIDERKRUIS 7 dec. van Tandjong Priok naar Aden; ABBEDIJK 8 dec. te Northeadcity; ALNATI 7 dec. van Las Palmas naar Recife; ARC A (t) 7 dec. van Lewisport naar Curacao; ARES 7 dec. van Cristobal naar Cura cao; AXELDIJK 7 dec. van Rio naar Santos: BENGALEN 8 dec. te Houston; BENINKUST 8 dec. te Lagos; BLITAR 8 dec. te Newportnews; BREDA 7 dec. van Punta Cardon naar Bolivar; CAL TEX GORINCHEM (t) 7 dec. te Kopen hagen; CERES 7 dec. te Antwerpen; CLAVELLA (t) 8 dec. te Belfast; DIE- MERDJJK 8 dec. te Vancouver; EOS 8 dec. te Beyrouth; JAPARA 7 dec. van Singapore naar Priok; JASON 8 dec. te Nassan; KIELDRECHT 8 dec. van Aden naar Port Sudan; LAURENSKERK 7 dec. van Kuriamuria naar Suez; LEEU WARDEN 7 dec. van Kaap Canaveral naar Laceiba; LOMBOK 7 dec. van St. Nicolaas naar Kaapstad; NAESS COM MANDER (t) 7 dec. van Suez naar Me- na; NAESS TIGER (t) 8 dec. te Aba dan; PRINS DER NEDERLANDEN 8 dec. te Aruba; SALOUM 8 dec. te Da kar; SLOTERDIJK 8 dec. te Boston; STAD ALKMAAR 7 dec. van Hamburg naar Antwerpen: STENTOR 7 dec. van Lagonlette naar Ceuta; STENTOR 8 dec. rede Pampatar; STRAAT VAN DIEMEN 8 dec. te Montevideo; TOW A 7 dec. van Santa Fé naar Rosario; UTRECHT 8 dec. van Khorelmufath naar Mena; VLIELAND 8 dec. te East- ham; WAIKELO 8 dec. te Ummsaid. ALBIREO 7 te Rotterdam; ALCOR 8 te Rotterdam; ALGENIB 8 te Rot terdam; BAARN 8 te Amsterdam; BORNEO 7 te Amsterdam; CALTEX DELFZIJL (t) 7 van Rotterdam naar Kopenhagen; JOSEPH FRERING 6 van IJmuiden naar Monrovia'; KAM- PERDIJK 8 te Rotterdam; LUTTER- KERK 6 van Rotterdam naar Port Said; MAASDAM 7 van Rotterdam naar New York; MENTOR 8 van Am sterdam naar Antwerpen; MUSIL- LOYD 7 te Rotterdam; OMMEiN- KERK 8 van Amsterdam naar Rotter dam; SARPEDON 7 van Amsterdam naar Hamburg; STAD AASSLUIS 6 te IJmuiden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8