DUINSTREEK In memoriam pastoor J. D. Sistermans GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN fMsauigga DINSDAG 8 DECEMBgji 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 r\e Heer van alle leven heeft heden U pastoor J. D. Sistermans tot Zich geroepen. In deze herder van Stomp wijk is ons vooruitgegaan een waarachtig goede mens, een harte lijke vriend voor velen en een trouw priester. Er is een wijs gezegde: de mortuis nil nisi bene, laten wij over onze ge storvenen alleen maar mild spreken. Dit betekent niet, dat wij opzettelijk blind zouden willen zijn voor iemands tekorten. Maar wij erkennen daarmee, dat niet wij, maar onze Héér de enige Rechter is, die het oor deel uitspreekt. En wij vertrouwen dat dit oordeel genadig is, want staat er niet geschreven: Alwie gelooft zal niet veroordeeld worden? Welnu, pastoor Sistermans was een man van geloof. En zijn leven lang heeft hij er getuigenis van afgelegd, in zijn woorden van mens tot mens, maar vooral als priester tot zijn gelovigen aan het altaar, op de preekstoel en als biechtvader. •Hij is zijn priesterschap trouw ge bleven tot in de dood. Dit is niet al lereerst zijn eigen verdienste, maar dankte hij aan de Heer, Die hem hier toe sterkte. En dit wist hij ook. Zijn parochianen weten, hoe eerbiedig en bewust hij hen voorging aan het al taar tijdens de Mis. Want voor hem was de liturgie en heel bijzonder het centrum hiervan de Eucharistie de bron voor zijn mannelijk geloof. Hij had dit menselijk gesproken van thuis, stammend uit een gelovig gezin. Maar heel bijzonder had hij zich als kapelaan te Rotterdam laten vormen door pastoor F. C. v. Beuke ring tot een priester wien de ere dienst, het altaar en de kerk zeer ter harte gingen. Hoe blij was hij met de prachtige geheel vernieuwde sacristie en de feestelijke gewaden, die hij mocht aanschaffen in de loop van zijn bijna 18-jarig pastoraat in Stomp wijk. llfie hem van nabij heeft meege- maakt weet ook, hoe hij als her der zijn parochie lief had. Wat mócht en kón besproken worden met zijn naaste medewerkers over het wel en wee van zijn parochianen had altijd zijn volle belangstelling. Soma kon hij die in de grond zo'n klein (en dus groot) hart had wat fel en heftig reageren in zulk gesprek, maar dit kwam voort vanuit zijn verant woordelijkheid als pastoor. Hij had namelijk een diepe overtuiging, dat hij zijn mensen moest leiden. En misschien had hij een wat te g£oot vertrouwen !i zijn woord vanaf de preekstoel alsof dit het gesprek bij de mensen aan huis wat overbodig maakte. Maar op zijn 40-jarig priesterfeest in 1956 bleek, hoe de Stompwijkers hun pastoor kenden en lief hadden, omdat zij hem namen zoals hij was: hun trouwe herder en een goede. mens. Want van dit laatste legde al heel zijn uiterlijk verschijnen getui genis af. Hoe gemoedelijk en doodge woon ging hij met de zijnen om en hoe hield hij van de kinderen. Het was ieder jaar weer een vreugde voor hem de kinderen toe te spreken bij hun eerste heilige communie en hij deed dit op zijn eigen treffende ma nier. En wat vond hij het niet fijn om op Onnozele Kinderen na de Mis bij de uitgang van de Kerk koek uit te delen aan de opgewonden kinder schaar. Hij kon zich zichtbaar opwin den in zijn predikatie, over wat er achter het ijzeren gordijn gebeurde maar was dit niet juist, omdat hij zélf zelfs geen vlieg kwaad kon doen? En hoe wist hij jaarlijks het vrome met het aangename te verbin den als hij met meerderen van zijn parochianen naar Lourdes reisde. Dan was hij als een vriend tussen vrien den. Ia, een hartelijke vriend, dat is hij altijd geweest: voor zijn parochi anen, zijn familie-leden en zijn mede broeders in het priesterschap. Hij ge noot zichtbaar als hij merkte, dat men graag bij hem aan huis kwam en gul en gastvrij als hij was, herleef de dan in hem de zoon van ouders, die hun bestaan vonden in het ont vangen en bedienen van hun gasten. IJet lijden is ook hem niet bespaard gebleven, al droeg hij zijn kruis jes niet zo zichtbaar voor iedereen op zijn schouders. Hij heeft in zijn eerste twintig priester-jaren in meer dere zware stadsparochies als kape laan een verantwoordelijke taak moe ten vervullen. Misschien is er nadien een tijd geweest dat hij naar de stad terug verlangde om er pastoor te zijn. Dit is hem niet gegeven en hij heeft het zij het in het begin met moeite aanvaard. Hij heeft ook vooral in de jaren na de laatste oorlog moeten ondervin den, dat de tijden en daarmee de mensen veranderen. Het deed hem soms pijn te moeten merken, dat be paalde zienswijzen van hem niet meer altijd door allen met hem werden ge deeld. Hij begreep dit niet, juist om dat hij het zo goed met allen meende. En de allerlaatste tijd leed hij onder zorgen, waartegen hij niet meer op gewassen scheen. Was dit al een te ken van zijn naderend eind, omdat zijn krachten hem ontvielen? De grote Herder, onze Heer, heeft hem nu opgeroepen. Hij heeft hem genoemd met de naam, die van eeuwigheid voor hem bestemd was. Wij mogen het vaste vertrouwen heb ben, dat pastoor Sistermans de klank van deze naam heeft herkend en voor het allerlaatste heeft gezegd: Adsum, hier ben ik, Heer, uw dienaar Wij die hem nu gaan uitdragen naar het kleine kerkhof opzij van zijn geliefde kerk, waar zijn lichaam zal rusten naast dat van zovelen zijner voorgangers, die juist zoals hij her der mochten zijn van de „heerlijk heid Stomp wijk", wij zullen de goede God vragen hem op te nemen in zijn huis, opdat hij voor altijd moge deel nemen aan het feestmaal van het Lam, wiens kostbaar Bloed pastoor Sistermans iedere morgen ophief „tot verzoening van ons aller zonden". Warmond. A. HAMMERSTEIN, PR. HILLEGOM Door brommer geraakt De 13- jarige B. v. R., wonende Meerstraat alhier, reed op het rijwielpad bij de stichting Vogelenzang. Toen passeerde hem de bromfietser N. uit Nieuw Vennep. Door nog niet opgehelderde oorzaak werd de wielrijder door de bromfietser geraakt en kwam hij te vallen. Een arts uit de stichting Vo gelenzang verleende eerste hulp en constateerde een lichte hersenschud ding. De jongen werd per auto naar zijn ouderlijke woning vervoerd. De politie onderzoekt de schuldvraag. Was dit de dief? Op verzoek van de Rijkspolitie te Hillegom werd de 59-jarige G. J. die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, in Am sterdam aangehouden en naar Hille gom getransporteerd. Hij werd ver dacht van de inbraak in de St. Jo- sephschool,waarbij de fiets van ka pelaan Grijpink is verdwenen. Of schoon wel enige omstandigheden er op wezen dat genoemde persoon de inbraak had gepleegd, bleef hij ech ter ontkennen. Dit was ook het geval met een soortgelijk geval te Lisse. Maar daar schijnt men meer houvast te hebben want er werden vingerafdrukken ge vonden. Daarom zal de man dezer dagen worden voorgeleid voor de of ficier van justitie. Hij is al vele ma len met de justitie in aanraking ge weest en heeft een groot deel van zijn leven in de gevangenis doorge bracht. Geboren: Marcellus Wilhelmus Maria zn van F. J. M. Zandbergen en M. J. Louter; Anne Mieke dr van H. van Duijn en L. Regelink; Huber- tus Petrus Maria zn van S. J. van Maris en C. P M. Kroon; Maria Louise dr van J. G. Beelen en A. L. Damen. Ondertrouwd: C. van Dijk en L. A. van Huis. Getrouwd: D. Verkerk en G. M. G. C. A. Verwiel en fam., Zoeterw. Singel 18 naar Waalwijk, Hertog Jan park 54; J. Hollinga geb. Reijken en fam. Falckstr. 13 naar Schoonhoven, Jan Ruthmastr. 31c; J. J. Mönnich en fam., Oppenheimstr. 27 naar Leiderdorp, Fred Hendriklaan 118; J. Wolring en fam., Sumatrastr. 10a naar Utrecht, Nansenlaan 102; B. Peenstra en fam., Roodborststr. 44 naar Oegstgeest, Ouden hoflaan 3: A. Diakonoff en fam., Lijs- terstr. 36 naar Leiderdorp, Maurits- singel 37; A. H. L. M. van der Pluijm en fam., Kanaalweg 105 naar Amster dam, Comeniusstr. 383; L. C. Schutte en fam., de Goujestr. 82 naar Alphen a/d Rijn, Iepstr. 26; M. R. J. Bergwerff en fam.. Hoge Rijndijk 156 naar Ridder kerk, Mr. Heemskerkstr. 31; J. Moer land en fam., Floresstr. 12 naar Alphen a.d. Rijn, Groeneweg 39; B. Fruneaux en fam., Haarlemmerstr. 138 naar 's Gra- venhage, Regentesselaan 158; J. H. Boom en fam., Mirakelsteeg 29 naar Valken burg ZH, a/b ws. ligg. Voorschoterweg achter 25a; M. C. Eterman en fam., Tem- minckstr. 2 naar Voorschoten, Pr. Irene- laan 36; J. van Nigtevegt en fam., Mare- singel 75 naar Lochem, Tramstr. 22; B. Bölger en fam., a/b ws. Morskadc naar Eindhoven, Jonckbloetlaan 13; A. A. Boogaard en fam., Rijnsburgerweg 31d naar Oegstgeest, Piet Heinlaan 58; P. W. Martijn en fam., Cobetstr. 78 haar Bra- kel, Waaldijk 28; J. J. Overdijk, v. Lim. Stirumstr. 20 naar Hilversum, Noodweg 37; J. J. Gijzenij, Soembastr. 87 naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 2; M. H. Bronmeijer geb. van Kins, ,Oranjegracht 143 naar Voorschoten, Dobbeweg 21; W. Bronmeijer, Oranjegracht 143 naar Voorschoten, Dobbeweg 21; P. H. Gijze nij geb. Neuteboom, Hooigracht 30c naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 2; J. B. van der Waal, Mezenstr. 7 naar Oegst geest, W. de Zwijgerlaan 5; A. Nieuwen- huizen, Merelstr. 10 naar Hilversum, Noodweg 37; H. Boer, Leemansstr 26 nr. Hilversum, Noodweg 37; P. G. J. Wee- nink geb. Ravensbergen, de Genestetstr. 38 naar Alkemadê, Binnenweg 35; J. P. M. Devilee. Haagweg 45a naar Voor schoten. Valkenburgseweg 66; E. R. Da- vies, Stadhouderslaan 28 naar 's Gra venhage, Jacob Hopstr. 19; G. J. Boter, Lammenschansweg 23 naar Amsterdam, Nassaukade 310 III; M. E. van der Lin den geb. Leget, H. de Vriesstr. 35 naar Eindhoven, Stratumsedijk 103b; A. G. Rauws, Cobetstr. 59 naar Heerlen. Pijns- weg 21; W. M. F. Boter geb. de Die. Ver- damstr. 44 naar Amsterdam, Nassauka de 310 III; E. J. M. Overdevest, St. Jo- rissteeg 13 naar Voorschoten, Leidese- weg 51; J.H van der Linden geb. de Jong, Zijlsingel 31 naar Hillegom, Leid- sestr. 198; R. N. Kellner, Stille Rijn 12 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; S. A. P. M. van Dooren, Oude Singel 12 naar Amsterdam, N. Witsenstr. 17 bov.; R. Leopold, P. Paaltjenspad 5 naar 's Gravenhage, v. Stienhovenstr. 23; N. J. Scheurkogel, Witte Rozenstr. 16 naar 's Gravenhage. Spotvogellaan 12; J, P van Miert, Wasstr. 34 naar Zundert, Achtmaalseweg 101; L.J. F. a Campo, Rapenburg 15 naar 's Gravenhage, J. W. Frisolaan 17a: A. J. den Houter, Bali- str. 74 naar Hardinxveld, Parallelweg 56; L. van Brero, Montgomerystr. 19 nr. Alphen a.d. Rijn, Iepstr. 24; W. N. van Dorp, J. W. Frisostr. 4 naar Alkemade, Poeldijk 10; H. Fisser, Marnixstr. 18a nr. Katwijk, Bosplein 21; A. H. Spierings geb. van Zeist, Celebesstr. 13 naar Berg- schenhoek, Julianalaan 24; A. J. van Wijk, Evertsenstr. 37a naar Voorschoten, Chr. Huygensstr. 7; A. Marijt, Haven kade 4 naar Leiderdorp, Mauritssingel 49: M. J. Fisser geb. Plu, Vestestr. ^86 naar Katwijk, Bosplein 21; G. A. L, Schimmel, Haarl. straat 295a naar Bo degraven, Westeinde 61; W. H. A. Caton, Korte Mare 24 naar Rijswijk ZH, Huis te Landelaan 412; F. E. P. Cohen, Boer- haavelaan 51 naar Brits West Indië; J. V. van Nes, Rijnsburgerweg 10 naar Nijmegen, Dr. Cl. Nporduijnstr. 5; B. F. Krantz, Rijnsburgerweg 139 naar Amers foort, Utrechtseweg 266; W.H van Wet ten, Calandstr. 45 naar Voorschoten. Chr. Huygensstr. 6; W. van der Meijden geb. Marck, P. J. Blokstr. 49 naar Koude kerk a.d. Rijn, a.b. ligg. nabij Hoge- waard 128; A. J. C. Vissers, Hoge Rijn dijk 24 naar Eindhoven, Stroobloemstr. 20; S. C. Ykelenstam, Noordeinde 2a nr. Den Helder, Buitenhaven 5; T. G. Lim, Lokhohststr. 21 naar Leiderdorp, Mau ritssingel 47; A. M. Baerveldt geb. van Haasteren, Zijlsingel 71a naar Weststel lingwerf,. Wolvega, Bernhardlaan 17; W. Klinkhamer, Atjehstr. 97 naar Haarlem mermeer, Pr. Bernhardstr. 19; W. M. Kastelein, Vinkenstr. 6 naar Leiderdorp, Spanjaardslaan 16; G. C. Wijntjes, Leeu- werlkstr. 18 naar Loppersum, School- str. 610; M. M. Pels, Rijnsburgerweg 10 naar 's Gravenhage, Boedalestr. 38; M. A. H. van Teijlingen, Rijnsburgerweg 127 naar Alphen a.d. Rijn, Hugo de Grootstr. 49; J. C. Lutje Schipholt, Sta tionsweg 21a naar 's Gravenhage, Laan van Meerdervoort 1515; J. Ravenbergen, Witte Singel 27 naar Rijnsburg, Vliet ZZ 2; A. M. Visser, R. en Schiekade 30 naar Noordwijk, Golfbaan 68; E. A. Kuipers, Groenhovenstr. 9 naar Warns- veld, Rijksstraatweg 130; G. J. Itjeshorst, Pietersk. Choorsteeg 30 naar Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 30; C. A. J. M. Feiten, Sophiastr. 60 naar Voorschoten, Papen laan 46; A. M. E. Pompe, Haarl.str. 245a naar Rotterdam, Groeneveld 15; G. Wilms, Boerhaavelaan 7 naar Katwijk, Anjerstr. 12: D. H. Tulleken, Fagelstr. 26 naar Winschoten, Langestr. 20; M. T J. van Driel, ter Haarkade 2 naar Am sterdam, Wanningsstraat 21; G. J. Luhr- man, ten Katestr. 27 naar Rotterdam, Statenlaan 29; M. Wreesmann, Jan v. Goijenkade 7 naar Stad-Delden, Villa park 16; T. van Dijk, de Sitterlaan 87a naar Zeist, W. Pijperlaan 27; G. E. Tromp, Lorentzkade 34 naar Assen. Vo gelkerslaan 24; J. Heus, Haytmanstr. 2a naar Alphen a.d. Rijn, Iepstr. 20; J. C. M. Dingemans, Rapenburg 131 naar Am sterdam, Corellistr. 5; G. Clevcringa, Rapenburb 131 naar Amersfoort, Bo- nairelaan 1. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 26 NOV. T.M. 2 DEC 1959 D. W. van Amerongen en fam., rijks ambtenaar, Roomburgerweg 12; J. van der Burgh en fam., kapper, Noordelnde 32; C. C. Slaman en fam., rijksambte naar, Obrechtstr. 69; G. W. M. Giezeman en fam., directeur. Haarlemmerweg 32; G. E. Sweet en fam.. onderwijzer, Burg- gravenlaan 69; W. H. Vriend en fam., arts, v. Swietenstr. 1; F. J. M. Feldbrug- ge en fam., wetensch. ambtenaar. Asser- str. 24; P. Flippo geb. van Laar en fam. Obrechtstr 67; A. G. P. van Ruitenburg en fam., straatmaker, Paul Krugerstr. 10a: A. Lasschuijt en fam., exportleider, Aloëlaan 14; S. van 't Zet en fam., tech nisch ambtenaar, Roodborststr. 44; P. G. Donleben en fam., arts, Boerhaavelaan 166; L. Schipper en fam., Inspecteur LO, Zoeterwoudsesingel 21; G. de Jong en fam., bouwk. opzichter, Vijf Meilaan 69; J. A. M. G. Caris, sociaal werkster, Plantage 16: G. J. Schrijer, cocoswever, Balistraat 66; G. G. D. Blokhuis, Klik- spaanweg 18; R. van Hattum, Klikspaan- weg 8; A. Coster, Klikspaanweg 29; L. J W. M. Tax. Klikspaanweg 9; F. H. de Vries, Klikspaanweg 15; R. G. W. Uhlen- beck, Rapenburg 7; G. Karstens, Apo- thekersdijk 34; N. den Hoed, broodbakker Drie Octoberster. 23a; T. Bessem, 11. ver pleegster. Rijnsburgerweg 10; G. van Duinen, 11. verpleegster Rijnsburgerweg 10; E. van der Velden, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; C. Stobbe, 11. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; E. G. M. Pteres, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; P. W. Bezemer, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; C. E. Brambach, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. Jun- ge de M. v. Streefkerkstr. 54; P. van der Burg, Klikspaanweg 15; J. M. E. Meijer, Haagweg 52; E. Wisse, Klikspaanweg 9; P. E. Verspyck Mijnssqn, Nieuwsteeg 31; J C. Schelvis, Zoeterwoudsesingel 52; D. den Heijer, Rapenburg 7; H. Visser, Rijn- en Schiekade 115e; J. M. V. Krim, Bakh. Roozenboomstr. 1; P. van Iterson .geb. Snippe, Groenesteeg 82; C. E. Brou wer geb. Burgoye, Witte Singel 31: J. Gorel geb. Kool. kantoorbediende, Alb Verweijstr. 11; J. M. Overgaauw geb. Rust, da Costastr. 37; A. Schutten, mili tair, Hoge Rijndijk 178a; A. J. Spelthuis, leraar, Oppenheimstr. 17; J. A. van den Ouweelen, militair, Hooigracht 106a; W. A. Schneider, militair, Levendaal 166c; G. A. Meijburg, huishoudster, Rapen burg 31; J. Orsel, militair, Noordeinde 2a; A. J. Endeveld, militair, Vondellaan 40; P. van der Kwaak, Thorbeckestr. 37; C, E. Kettenis, 11. verpleegster, Lange Zandstr. 1W. J. Engelbrecht, Klikspaan weg 9; B. J. A. Overmars, bedrijfsleider, Lammenschansweg 106; A. Garnefski, ass. rijksuniversiteit, Kagerstr. 16; D. A. Radix, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. Kanis, Const. Huygenslaan 21; C. van der Zee Vijf Meilaan 15; H. R. Roor- da, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; D. W. Erkelens, Zonneveldstr. 3a; C. J. G. Holtzappel. J. P. Coenhof 29; M. J. L. Scholte, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; P. B. Mourits, Tomatenstr. 25; M. van Asten, Herensingel 40; J. G. T. Giezen, militair, Noordeinde 2a; A. van Toledo, Jan v. Goijenkade 7; S. Aarts, spoeler, Formosastraat 18b; C. van Dongen, Klik spaanweg 8; G. de Nie, Janv. Goijenkade 44; M. Zeldenrust, bibliotheekass., Vliet 5a; K. M.. Hirs, 11. verpleegster Rijns burgerweg 10; C. H. Brinkman, Klik spaanweg 28; A. Rip, Boisotkade 1 A. J. Bol. Zoeterwoudsesingel 81; W. M. van der Steur, verpleegster, Burggravenlaan 109; J. H. van Zelm van Eldik, Papen gracht 8; A. W. Reinink, Pieterskerkhof 22; M. R. H. ten Hagen, Klikspaanweg 15; M. T. Smit, Hoge Morsweg 17; G. M. J. Souren, Hogewoerd 29; C. van Duin, Klikspaanweg 11; A. B. J. van Leeuwen, Klikspaanweg 9; H. M. Elshove, 11. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; J. W. H. van Venetien, kelner, Gerrit Doustr. 8; G. Tabingh Suermondt, Levendaal 39; H. G. van Marlen, 11. verpleegster, Rijns burgerweg 10; J. Talens, autospuiter, Lijsterstr. 14; J. Siemondsma, timmerman Munnikenstr. 36; C. van der Wük, hoofd huishouding, Lange Mare 58. van Houten; H. de Vos en K. W. A. van Rijswijk. Overleden: P. van der Linden, 90 jaar, man. KATWIJK DAPPERE REDDER ONDERSCHEIDEN Aan de 20-jarige Jan van den Oever, Parlevlietslop 16, werd zater dag 11. door burgemeester H. Duiker het ingelijste diploma van het Car negie Heldenfonds uitgereikt. Jan van den Oever verrichtte een moe dige redding opp 23 februari 1.1. toen in de tweede Scheveningse binnen haven de 16-jarige C. Dijkhuizen, die werkzaam was aan boord van de log ger K.W. 142, uitgleed en te water raakte. Bij zijn val liep hij boven dien een hoofdwond op, waardoor hij het bewustzijn verloor. Van den Oever zag het ongeluk gebeuren, sprong gekleed te water en .slaagde er, na veel moeite in, de bewusteloze drenkeling boven water te houden, totdat hij met behulp van de overige bemanningsleden de drenkeling aan boord van het schip kon trekken. Gezamenlijke avonden. Zoals we eerder meldden, organiseren de K.A.B. (Kath. Arbeiders Beweging), de L.T.B., de Land- en Tuinbouw- bond, en de r.k. Middenstandsver eniging in gezamenlijk overleg cul turele- en kaartavonden. Een zo'n avond werd reeds gehouden en de tweede was thans een kaartavond voor de drie genoemde organisaties, gegeven in het Parochiehuis. Aan de oproep, er een gezellige avond van te maken, werd gisteravond voldaan. Zelfs het ongunstige weer kon dit niet verhinderen. Er was een opge wekte stemming en een gelegenheid om met een mooie prijs huiswaarts te keren. Geboren: Arie zn van A. Guyt en A. de Wit; Cornelia dr van C. Houwaard en J. Haasnoot; Laurentius Joh. W. M. zn van W. H. Melissen en C. M. E- Mutsears; Trijntje C. dr van P. van Duyvenbode en T. Remmel- zwaal; Dirk zn van B. Hoek en G. van Duyvenvoorde; Robert Jan zn van W. A. Shamier en N. M. Haber- mehl; Hugo zn van D. Haasnoot en E. Haasnoot; Leendert zn van L. van der Plas en J. Ouwehand: Jan F. zn van J. Klok en A. A. de Bruin; Jan- nisje A. W. dr van W- Guyt en J. Eland. Ondertrouwd: W. J. S. Aanhane en E. M. P. G. van Paridon; W. Hoek en J. Vooys; A. Oskam en M. C. van Leeuwen; G. Remmelzwaal en L. Koekebakker; J. H. Gouka en C. S. H. de Lange; J. Jauw en J. W. Eike lenboom; C. van den Oever en G. Ros; M. Guyt en G. Vlieland; L. Barnhoorn en J. de Vreugd; R. Wes terhout en A. T. van Tent; P. Guyt en M. v. d. Plas. Getrouwd: P. J. M. van Adrichem en M. A. M. Topper; G. Vlieland en L. J. Sip; P. Kuyt en M. Krijgsman. Overleden: de Liefde 88 jr; C. J. van Schie 64 jr; Joh. Varkevisser 82 jr; L. Ouwehand 74 jr, echtg. van N. Schaap. LISSE K.A.B.-ontwikkelingsavond. In haar gebouw aan de Schoolstraat hield de KAB dit seizoen haar twee de ontwikkelingsavond. Als men in aanmerking neemt dat de KAB afd. Lisse 1100 leden telt dan is het toch wel betreurenswaardig dat slechts 28 personen aan de uitnodiging ge hoor hadden gegeven. Inderdaad valt het voor velen niet mee als men de gehele dag in de thans heersende koude heeft gewerkt om dan ook 's avonds nog eens door de kou heen te moeten. Het is echter hard nodig, dat de leden van alles op de hoogte blijven zowel van huishou delijke reglementen als van de poli tiek en ook van de wereld-politiek. De heer Salman heette alle aanwe zigen een hartelijk welkom, doch in het byzonder de heer Peeters van het vormingsinstituut der Katholieke Volkspartij te Baarn. De heer Pee ters was helaas een 20-tal minuten over tijd, daar hij was opgehouden door een ongeval onder Aalsmeer. De heer Peeters hield een inleiding over het onderwerp „Wereldvisie". Na de tweede wereldoorlog ontwa pende ieder land zich behalve Rus land. Dit betekende een nieuwe drei ging voor het westen. In 1948 ver dwenen diverse landen achter het ijzeren gordijn. In dat zelfde jaar vormde zich in Brussel de West- Europese Unie, hetgeen inhoudt dat wanneer een land wordt aangeval len.. de andere direct bijspringen. In 1949 leed Stalin de grootste po litieke nederlaag. Om ook West-Ber- lijn in zijn greep te krijgen, sloot hij alle verbindingswegen en verbin dingskanalen af, hetgeen 8 maanden duurde. Het mocht hem echter niet baten. In 1949 werd toen tevens de NATO opgericht. De reis van president Eisenhower kwam ook nog ter sprake. Het doel van deze reis is alle mogelijke wrijf- vlakken weg te vagen. Spr. betoogde, dat op politiek ge bied de Christenen een zeer belang rijke taak hebben in deze wereld. Na een korte pauze werd nog ge legenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt. De heer Salman dankte de heer Feeters voor zijn buitengewoon span nend betoog. Het was voor de weinige aanwezigen een rijke les geweest. NOORDWIJK JAARVERGADERING R.K. SPORT VERENIGING MS.V. Onder voorzitterschap van de heer F. Boele hield gisteravond de RJC. Sportvereniging „Met Sprongen Voor uit" in café „Flora" har achtste jaarvergadering Er was grote belang- stellin. De voorz. zei in zijn ope ningswoord, dat het bestuur met gro te vreugde op het vervlogen jaar te rug ziet, omdat dit, sportief gespro ken, voor M.S.V. een goed jaar is ge weest. In enkele afdelingen zijn be hoorlijke resultaten bereikt, waar door de naam van de vereniging hoog is gehouden. De geest onderling is goed. Een gelukig verschijnsel noem de spr., dat de sport in het algemeen steeds meer de aandacht van de over heid vraagt en men het grote nut van de sport voor de vorming van geest en lichaam gaat inzien en dit ook weet te waarderen. Deze waar dering brengt eenter voor de leden ook verantwoording mee. Spr. hoop te, dat de leden zich in het komende jaar bewust zuLen voelen van deze verantwoording en mede zullen wer ken om de vereniging Met Sprongen Vooruit te doen gaan. Na het lezen van de keurig gestel de notulen bleef de secretaris aan het woord voor het uitbrenger, van zijn jaarverslag, waarin de voornaamste feiten van het afgelopen jaar goed werden weergegeven en bijzonder dank werd gebraent aan het vierman- schaps Boers-Mooye-kindv. Rosum en Waaidosp voor het vele werk in het belang van M.S.V. gedaan. De afd. Handbal had een kleine inzinking meegemaakt, doch door het harde werken van het Handbalbestuur was men dit te boven gekomen en thans nemen weer 4 elftallen aand e com petitie deel. Betreffende de finan ciën kon worden medegedeeld, dit men over het dieptepunt heen was. Als alle leden eensgezind medewer ken aan de bestaande acties om aan geldmiddelen te komen, en de toe gezegde subsidies doorgang vinden, zal het mogelijk zijn in de naaste toekomst de batans in evenwicht te brengen. Over net beheer van de kasmiddelen werd een gunstig ver slag uitgebracht. In de nieuwe kss- commissie werden benoemd de he ren B. Pley en A. v d. Berg en als plaatsvervanger Leo v. cl. Meer. De begroting werd vastgesteld op 9142.50. Hoewel deze begroting klop pend was gemaakt, was hieraan toch nog een „maar" aan verbonden, want bij de inkomsten stond een post van 2289.30, welk bedrag zal moeten komen uit subsidies, collec ten en bijzondere acties, zodat nard werken geboden blijft. Bij enkele candidaattselling werd het aftredende bestuurslid H. P M. v. d. Voort onder applaus herkozen. In een kernachtig woordje werd door de g. adv. nog eens gewezen op de verplichtingen van de leden ten op zichte van de veleniging en op de onderlinge verhoudingen. In de rond vraag werd voorts de wenselijkheid naar voren gebracht om meer con tact te zoeken met andere verenigin gen, hierover zal het bestuur zich beraden. Na sluiting bleef men r.og geruime tijd gezellig bijeen, waarbij allereerst een aardig filmpje werd vertoond van de sportdag van MSV, waarna het „wereldberoemde" mu- zikaie trio BoLaNe voor de vrolijke noot zorgden met conference van mr. Boordeloos tot Hangsnor, terwijl tot aller verrassing Sint Nicolaas, die speciaal zijn vertrek voor deze gele genheid had uitgesteld, een bezoek aan deze bijeenkomst bracht en kwis tig zijn goede gaven uitdeelde. LEIOSCHENDAM Kap-succes In de eerste ronde van het nationaal concours om het Nederlands kampioenschap, uitgaan de van de Academie voor Modern® Kapkunst, heeft de heer J. G. Tiele- mans, alhier, in de afdeling „Heren vak" de tweede prijs gewonnen. Zijn bediende, de heer A. Rimmelzwaan, eveneens uit Leidschendam, behaal de de derde prijs. De wedstrijd, waaraan acht kappers deelnamen werd gisteren gehouden in café-res taurant „Den Hout" te Den Haag. RIJNSBURG Geboren: Marinas Johannes zr. van C. P. Borsboom en J. G. Zwaan; Teunis zn van P. G. Kralt en B. Wag- ter; Hendrikus Petrus zn van H. P. v. d. Berg en M. A. v. d. Berg. Ondertrouwd: P. H. Admraal 23 jr en J. den Heijer 24 jr; D. J. van Eg- mond 25 jr en P. M. van der Sleet 25 jr; J. Wiesmeijer 25 jr en J. van Delft 24 jr; W. van den Eijkel 24 jr en M. H. van der Meij 24 jr. Getrouwd: J. Plug en R. Hogev/o- ning. Overleden: T. te Nijenhuis 52 jr, echtgenoot van S. van Diggelen. WASSENAAR Geslaagd. Aan de Nederlandse economische hogeschool te Rotter dam is geslaagd voor het doctoraal examen in de economische weten schappen de heer O. Karrn te Was senaar. Wilt U iets weten Luistervergunning. Moet ik een luistervergunning hebben voor de ra dio? Ik ben inwonend, aldus de vraag van een abonnee. Ja, dat moet. (H.) Kleurmenging J. de B. vraagt: wanneer men de kleuren van de re genboog t.w. rood, oranje, geel, groen, blauw, indigo en violet als verfstoffen mengt, verkrijgt men dan als eindprodukt de kleur wit of niet en zo niet, welke kleur dan wel? Theoretisch moet bij menging wit ontstaan, omdat onze verfstoffen nooit voor 100 de natuurlijke kleur van de regenboog weergeven krijgt u een kleur, die ondefinieerbaar is. Probeert u het maar eens met wat waterverf. Het zal uitkomen op een kleurtje gelijkende op modderachtig grijs, met evt. rood- of bruinachtige tint. (H.). f2? Gevraagd een leerling of 3e bediende. Banket bakkerij Hoogeveen, Lang straat 62, Wassenaar, tel. 3265. •S* Werkster gevraagd, twee ochtenden per week. Mevr. Bosch, Prins Hen driklaan 2, Leiderdorp. *2* Gevraagd: een werk ster voor ae vrijdagmor gen. Mevrouw C. Bots, Thorbeckestraat 1. Gevraagd voor 200 ra men: gebruikt beton plat- glas. Fa. J. P. Hogenboom Straathof, R.A.Veen. 3? Grote partij nieuwe planken te koop. J. van Rijn, Os en Paardenlaan 30, Leiden. kachel: fraaie oude en mo derne open blokken- of kolenhaarden; fraaie ma honie ladekast met beslag; Frans fauteuiltje; eiken bureau ministre; gasradia- tors; kasten; gaskachels. In_ en verkoop. W. F. Koo- reman, Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D., tel. 23261. 3T Woensdagmarkt. Ge- moltonneerde damesdirec- toirs, merk Rosita met klein vlek ie, tot en met 54 van ƒ5.98 nu ƒ2.98; ge- moltonneerde borstrokken lange mouw van 6.98 nu ƒ4.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. Oudewetering Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men floot: COZI|N Plantage 26, tel. 01713-262 545ste STAATSLOTERIJ 4ek.aS_ ,0e HOGE PRIJZEN ^480° ïcmo110990°17670 a?82n l?£0.1429 9213 9773 15492 400 2768 3871 5334 6564 PRIJZEN VAN 80 1180 186 271 284 379 438 555 680 851 527 <üt S sta 315 383 431 435 443 513 3043 093 118 121 145 1B1 224 301 336 343 4582 768 804 5°5 669 695 766 964 985 989 gg £3 310 378 383 542 661 694 735 866 922 961 6019 184 311 343 378 445 456 703 762 971 7123 265 325 547 640 679 758 773 814 «3 IS 2JS 860 383 510 528 s» 9071 088 090 128 159 212 230 234 312 340 341 373 433 612 632 64^ 1*7 8Ö0 817 910 11049 140 151 248 385 387 427 553 591 665 1S969 179 200 287 885 415 607 891 820*915 18094 243 324 362 425 558 604 622 687 824 857 14033 117 219 239 306 452 474 618 632 676 695 702 751 887 15co* 183 226 236 233 288 384 882 472 10195 220 236 739 745 882 17010 062 078 1912 044 053 138 144 154 214 sas? sis 352 367 388 MPIw S SS S -si g ss sg a a tit is ss sa? 414 455 535 545 501 573 60S 6li 619 649 SS SS 7E SS £9 gf gf 304S 094 141 160 175 253 I 400 415 446 449 465 488 1 613 626 642 651 653 761 i 915 918 935 951 965 4004 029 036 083 112 124 1 309 338 349 35b 400 422 4 l 153 217 234 f 491 509 512 I 871 891 894 864 875 884 6033 053 055 067 073 M 260 335 389 4IS 464 491 503 518 544 60f 636 65S 666 731 736 774 808 825 862 897 904 937 950 976 079 7011 036 084 110 159 231 279 308 310 344 35S 376 383 388 462 478 500 552 633 645 648 695 702 770 7S7 797 829 83U 893 989 8050 062 108 149 171 184 192 194 216 236 270 273 278 3<J5 308 322 343 459 505 515 555 558 605 673 746 762 770 827 877 883 967 974 9S4 •008 031 033 040 165 183 245 280 288 317 353 399 455 461 480 495 546 *7A 666 726 781 743 757 8U2 816 857 915 933 934 662 075 990 10078 124 129 201 213 11005 071 086 096 109 125 128 167 180 186 202 205 218 246 268 269 278 307 371 434 463 470 483 509 557 610 665 671 715 757 778 S50 900 902 90S 922 924 12007 027 043 055 077 078 082 111 126 178 203 2Q8 216 284 312 360 368 392 395 396 19413 446 576 610 696 697 769 20115 193 291 524 590 688 21316 442 537 546 642 715 844 930 947 «2 io3 496 503 520 527 536 544 534 558 594 096 602 649 713 735 760 785 816 819 832 864 869 870 893 988 13021 023 035 054 058 125 130 173 183 184 i93 206 279 263 326 333 349 378 391 443 464 496 517 519 535 560 571 611 619 630 648 655 666 692 69S 754 761 771 869 906 911 927 958 988 14000 14?60 044 0-1b 063 091 105 121 134 140 148 247 249 294 297 349 327 386 349 43J 433 439 477 494 505 538 565 578 595 653 6o9 714 730 738 743 773 780 896 839 857 865 877 938 953 15oü oi- 130 149 179 183 220 224 232 24D 313 329 346 396 406 417 424 426 44J 459 482 489 498 537 540 542 545 577 842 643 647 659 692 708 720 734 801 803 815 829 876 884 921 974 2S SJJ i08 148 212 248 263 298 311 s? m as is las 855 860 871374 "Cf82 054 133 134 200 245 253 325 345 360 3b3 429 525 572 579 604 612 631 655 678 936 942 947 ®°4 832 834 905 916 18928 987 131 155 158 164 219 256 200 280 290 3O0 330 315 366 367 377 441 446 SS SS S§ uo7" 7,1 136 774 m ïïi sa s? as 884 892 899 919 933 15 832 21993 004 015 020 046 061 094 110 124 1*3 «8 ss 719 728 762 765 801 809 837 843 862 W

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3