i jn a ÏT Ï6~ rr TT B 1" Scherp Vervoersbond ,Si. Rafaël nam resoluties aan UITING GEGEVEN AAN ONGERUSTHEID Vorstgrens blijft boven Nederland n i m T~ PI T~ m i B." de gebeurtenis van het seizoen RIJNSTREEK DINSDAG 8 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Op de tweede congresdag van de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoerspersoneel „Sint Rafaël", die in Utrecht is gehouden, is een aan tal resoluties aangenomen over de positie van het vervoerspersoneel en de nieuwe loonpolitiek, de bezits vorming de Europese samenwerking, de arbeidstijdverkorting en de com pensatie voor aanpassing pensioenen aan A.O.W. en A.W.W. Het congres stelde met betrekking tot de door de regering afgekondigde nieuwe loonpolitiek, de daarop ge baseerde „aanwijzingen" voor het college van rijksbemiddelaars plus de later gegeven „nadere verduide lijking" vast, dat hierbij onvoldoen de rekening is gehouden met de bij zondere positie van het beroepsver voer. De Bilt, dinsdag 10 uur. Het KNMI deelt mede: Boven Finland handhaaft zich voortdurend een groot hogedrukge- bied. Het veroorzaakt een krachtige oostelijke stroming, waarmee voort durend koude lucht uit Rusland naar Polen en het noorden van Duitsland wordt getransporteerd. De begren zing van de koude lucht bevindt zich boven ons land, zoals duidelijk uit de minimum temperaturen van de afgelopen nacht blijkt. In Eelde be droeg deze namelijk 5 graden onder nul, maar in Vlissingen daarentegen 5 graden boven het vriespunt. Dat de vorst nog maar weinig vorderingen kon maken, hing samen met de aan wezigheid van een diepe depressie boven het zuidwesten van Engeland. Deze depressie stuurt namelijk tijde lijk zachte lucht via Frankrijk in de richting van ons land. Een bij de de pressie behorend neerslaggebied heeft in onze noordelijke provincies ijzel veroorzaakt. De depressie boven het zuidwesten van Engeland beweegt naar het noorden. Hierdoor zal de wind nog iets verder gaan afnemen. De vorstgrens bliift boven Nederland deringen in zuidwestelijke richting kunnen maken. Het weer in Europa HELSINKI sneeuw —8 C STOCKHOLM sneeuwbui 4 OSLO sneeuw —7 KOPENHAGEN sneeuw —1 ABERDEEN regen 8 LONDEN regen 9 AMISTEIRJDAM geh. bew. 3 BRUSSEL zw. bew. 6 LUXEMBURG regen 1 PARIJS geh. bew. 11 BORDEAUX regenbui 12 GRENOBLE regen 10 NICE onweer 9 BERLIJN motsneeuw 7 FRANKFORT zw. bew. 4 MüNCHEN mist 0 ZURICH geh. bew. 1 GENèVE sneeuw 2 LOCARNO sneeuw 5 WENEN zw. bew. 3 INNSBRUCK zw. bew. BELGRADO half bew. 3 ATHENE on'bew. 18 ROME half bew. 13 AJACCIO wolkbreuk 15 MADRID geh. bew. 8 MALLORCA licht bew. LISSABON licht bew. 15 potlood on geoot i 1 2 8 9 10 TT Ï2~ 13 15 18 Op grond van een serie feitelijk heden in ons nationaal vrvoersbestel, concludeerde het congres, dat de ge geven criteria van produktiviteit en rentabiliteit voor het beroepsver voer niet zonder meer te hanteren zijn als uitgangspunten voor een rechtvaardig loonbeleid in de ver voerssector. Volgens het congres wordt het economisch doen en laten van het beroepsvervoer door de overheid zodanig beïnvloed, dat in deze niet kan worden gesproken van een op strikt economische en com merciële overwegingen gebaseerde bedrijfsvoering. In de resoutie spreekt het congres daarom ernstige ongerustheid uit over de perspectieven van het nieu we loonbeleid voor het vervoersper soneel. Met betrekking tot de bij het col lege van rijksbemiddelaars in behan_ deling zijnde voorstellen voor een belangrijke groep van autobusonder nemingen, stelt het congres vast, dat deze tot stand kwamen en ingediend werden, voor de nieuwe loonvor ming werd afgekondigd. In de reso lutie wordt dan ook een dringend beroep op de toetsende instanties ge daan, deze voorstellen op hun loon- technisohe en loonpolitieke beteke nis te beoordelen en op grond daar van spoedig een beslissing te nemen. In de resolutie inzake de bezits vorming zegt het congres, teleurge steld te zijn, dat door de vervoerson dernemingen nog steeds geen maat regelen zijn getroffen voor enige be zitsvorming voor het personeel. Een goed opgezette spaarregeling, aldus het congres, zal immers het personeelverloop tegen kunnen gaan en bij kunnen dragen tot verbete ring van de produktiviteit. In de resolutie over de Europese samenwerking zegt het congres, dat een aantal Europese instellingen zich steeds meer bezighoudt met de vraag stukken welke het vervoerswezen betreffen. Volgens het congres brengt de re geling van vervoersvraagstukken op Europees niveau ook gevolgen mee voor de in het vervoerswezen werk zame werknemers. Het verlangt dan ook, dat deze gevolgen in en door overleg met de werknemersvakbewe ging op een voor de werknemers aanvaardbare wijze zullen worden opgevangen. In zijn resolutie zegt het congres te verlangen, dat ook de werknemers in het vervoerswezen zullen delen in de economische resultaten welke met de grotere economische samenwer king beoogd worden. In de resoluties over de arbeids tijdverkorting is het congres van me ning, dat, ook in het vervoerswezen door gebruikmaking van de techni sche vooruitgang en van de moderne opvattingen betrefende organisatie en efficiency er reeds een voldoende basis is om te komen tot geleidelijke verwezenlijking van de wens tot ver korting van de arbeidstijd. Praktische problemen. In de resoluties zegt het congres zich bewust te zijn, dat het bijzon dere karakter van de functie van het vervoerswezen bij de realisering van de verkorting van de arbeidsduur een aantal praktische problemen oproept. Deze behoeven echter, naar de me ning van het congres, een verwezen lijking van de arbeidstijdverkorting niet in de weg te staan en zullen in onderling overleg tussen werkgevers en werknemers in de bedrijfstak, res- pepctievelijk onderneming, een op lossing kunnen vinden. Het congres komt in zijn resolutie tot de conclusie, dat als eerste stap bij verwezenlijking van een kortere arbeidstijd gestreefd moet worden naar vermindering van de wekelijk se arbeidsduur tot 45 uur, zoveel mo gelijk in de vorm van uitbreiding van het aantal vrije dagen. Tenslotte werd nog een resolutie aangenomen over de compensatie voor aanpassing van pensioenen aan A.O.W. en A.W.V. In deze resolutie spreekt het congres er zijn teleurstel ling over uit, dat er andermaal on voldoende overleg is geweest tussen de overheid en de hetrokken vakor ganisaties omtrent *.en totaal gewij zigde aanpassing van de pensioenen krachtens de pensioenwet vóór de spoorwegambtenaren 1925 en de pen sioenwet 1922 aan de pensioenen krachtens de algemene ouderdoms wet en de algemene weduwen- en wezenwet. Volgens het congres zijn in het voorstel van de regering tegenover de aanpassing onvoldoende compen serende maatregelen opgenomen, ter wijl door het regeringsvoorstel te vens een scheve verhouding dreigt te ontstaan tussen de voor de lagere ambtenaren op te brengen pensioen premie en het pensioen, dat boven de bodemvoorzieningen zou kunnen wor den genoten. In de resolutie wordt gepleit voor een inhoudsvol overleg tussen de regering en de vakorga nisaties, waarbij met de meeste kracht zal dienen te worden verdedigd de waardevastheid van de pensioenen en een vermindering van de korting, welke thans op 2 procent van het bo dempensioen per pensioengeldig jaar is gesteld- Voorts zal in dit overleg betrokken dienen te worden een ver betering der pensioenen van de na gelaten betrekkingen, heel in het bij zonder die van de weduwen en we zen van de wegens invaliditeit ge pensioneerde ambtenaren. Tenslotte dringt het congres er in zijn resolutie op aan, dat in het her nieuwde overleg kritische aandgcht zal worden besteed aan de door de regering voorgestelde nieuwe pen sioen-premie-regeling. Leidse Agenda DINSDAG, 8 DECEMBER Maria Onbevlekte Ontvangenis. Sempre Crescendo. Gala-concert t.g.v. 128ste Diës. Stadsgehoorzaal. 8.30 uur nam.; vooraf te 7.30 receptie. A.K.W.V. „De Ondernemer in de Maatschappij". Vergulden Turk. 8 u. nam. Abonnementsvoorstelling. Toneel groep „Theater". „J. B.", Schouwburg 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, aanvang cursus 20 uur R.K. Lyceum. Jongerencontact. Groep E (J. L. Hendriks) Jeugdlokaal Hazewind- steeg, 8 uur nam. WOENSDAG, 9 DECEMBER K.A.B. Gezellig samenzijn. Inlei ding door Jan Cottaar kan niet door gaan, St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K.A.B. Inleiding over sport door Jan Cottaar, St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. DONDERDAG, 10 DECEMBER K O-film. „God heeft mensen nodig", Casino, 8 uur nam. „The Messiah", G. F. Handel, „Con Amore", Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. „Avibus", vogeltentoonstelling, Pa rochiehuis, Haagweg, open van 8-10 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, vervolgcursus, 20 uur, R.K. Lyceum. VRIJDAG, 11 DECEMBER N.L.R.I.A. Film over glasblazen. ,,'t Gulden Vlies", 8 u. nam. „NederlandEngeland". Australië, lezing met lichtbeelden. De Doelen, 8 u. nam; Expog.é. Reisherinneringen uit bin nen- en buitenland door kap. Stoe- linga, Harmonie, 8 u. nam. Avibus. Vogeltentoonstelling, Pa rochiehuis Haagweg, 1022 uur nam. Wit-Gele Kruis. Jaarvergadering. Gebouw Kamerlingh Oinneslaan 22, 8 uur nam. ZATERDAG, 12 DECEMBER Accordeonver. DW. Feestavond, t.g.v. 30-jarig bestaan. St. Antonius clubhuis, 8 u. nam. Kunst en Genoegen, Uitvoering. Stadsgehoorzaal, 7.30 u nam. Rondom de Watertoren. Tien jaar bestaan. Feestavond in De Burcht, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, jeugdcursus, 15 uur, R.K. Lyceum. APOTHEKERSDIENSTEN TENTOONSTELLINGEN Auberge Frangaise (Kloksteeg 19): Tentoonstelling Pieter Giltay en Rein Dool (tot 12 december). Rijksmuseum Geologie en Minera logie, v. d. Werf park 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Ook dit is Japan". Werkdagen 104 uur; zondags 14 uur (tot 28 februari). Bioscopen De films in de week van 411 de cember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Lido: „Menschen im Hotel", vol wassenen. Luxor: „De marteling van de nacht", 18 jaar. Trianon: „Opmars naar de galg", 18 jaar. Rex: „Opstand der sexen", 18 jaar. Laatste Berichten WINTER IN NOORDELIJKE PROCINCIES Door de gladheid van de wegen zijn in de loop van de ochtend in Friesland verscheidene verkeerson gelukken gebeurd. Op de rondweg bij Harlingen bots ten vanmorgen drie auto's kort achter elkaar op een vrachtauto die gestrand was. De bestuurder van een bestel auto uit Groningen moest met vrij ernstige verwondingen naar het zie kenhuis te Harlingen worden ver voerd. Tussen Workum en Bolsward raak ten zeven auto's in de bermsloot of botsten tegen een telefoonpaal. Er werd alleen materiële schade aange richt Ook tussen Leeuwarden en Sneek verongelukte een auto en tus sen Sneek en Staveren strandde een bus. De weinige passagiers stapten over in een personenauto die echter 100 meter verder in de sloot reed. Het busverkeer in een groot deel van Friesland is nog steeds ontwricht. Er valt wat regen die meteen bevriest. No. 533. Horizontaal: 1. Jee van de dag, 4. buitenhaven, 7. karperachtige riviervis, 9. wrok, 11. muzieknoot, 12. gem. in Gelderl., 13. aanwijzend voornaamw., 14. muzieknoot, 15. gindse, 16. vishaak met weerhaakjes, 17. godin van de dageraad, 19. prins. Verticaal: 1. slede, 2. versterkte stad, 3. dorpje onder Epe, 5. strijkmes voor zalf, 6. op alle plaatsen, 8. aan loop, 10. lusthof, 13. een de middelste Cycladen, 15. spitstoelopende strook, 18. sint (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 532. Horizontaal: 1. pet, 4. basis, 9. aria, 11. Alda, 12. ten der, 13. Aa, 14. sine, 15. dl, 17. Se, 18. o.a., 21. N.S., 23. Lent, 25. ar, 27. Leende, 28. lire, 30. kern, 31. Steen, 32. net. Verticaal: 1. pats, 2. ereis, 3. tinnen, 5. aard, 6. s.l., 7. Ida, 8. Saar, 10. adé, 16. Loenen, 19. André, 20. hals, 22. slee, 23. lek, 24. tent, 26. rit, 29. re. GEBOEID door Arnhems „Theater" heeft het Leids publiek gister avond in de Schouwburg in de vier de abonnementsvoorstelling Archi bald Macleish' toneelspel „J. B." meebeleefd. De opvoering van dit stuk is on getwijfeld de gebeurtenis van dit toneel-seizoen, méér nog zelfs dan „Saul" van de jubilerende Van Dal- sum. De Amerikaanse dichter plaatst 't drama van Job in deze tijd. Zijn de cor is de piste van een circus, waar twee artiesten, geboeid door de vraag over de zin van het lijden, nogmaals het beklagenswaardige bestaan van de man Job tot leven brengen. Zij verdelen de rollen: de één zal zijn God, de ander de Boze. Job is een huisvader, die met rijkdom, een lie ve vrouw en kinderen is gezegend. Hij verheerlijkt God, hij vertrouwt op God, die niet anders dan goed voor hem kan zijn. DIT HELE GEBEUREN is voor de twee die hoog in de piste erop neerzien aanleiding tot twistgesprek ken over de vraag of het leven zin heeft. „Beproef Job", zegt de Boze en wacht af of hij God niet ver vloekt. De kinderen worden het slachtoffer van verschillende ram pen: een zinloze order van een offi cier na de oorlog, een verkeerson geval, een zedenmisdrijf en een atoomaanval. Job is tenslotte evenals zijn Bijbels voorbeeld overdekt met zweren en zijn vrouw, die het niet langer kan aanhoren, dat hij schuld bij zich zelf zoekt voor de straf die God over hem zond. verlaat hem. De martelende vragen, die ook Jobs ziel gaan kwellen zijn in deze deze geest: „Ben ik dan schuldig voor mijn ademen, word ik gestraft, om dat ik geboren ben?" Vertroosters in de vorm van een predikant, een psychiater en een historisch mate rialist, die elk hun theorie gevonden menen te hebben, brengen Job geen vertroosting. Verrassend is het slot, wanneer als zijn vrouw terug keert J. B. weigert niet alleen de zinloosheid van zijn bestaan te aanvaarden, maar wijst ook Gods Voorzienigheid als vertroosting af. Evenals Job kan hij een nieuw le ven beginnen, hij wil het slechts aanvaarden omwille van de liefde, want wat lijdt heeft lief en liefde zal haar lijden weer beleven. De schrijver benadert hier Joannes' woord: „God is liefde". MACLEISH SCHREEF een dich terlijk. symbolisch, ongetwijfeld zwaar stuk, maar het applaus aan het slot van de voorstelling rond half elf bewees, dat het Leids pu bliek deze opvoering wist te waar deren, ook al omdat „Theater" met Robert de Vries als regisseur er een prachtige vertolking van gaf. Hans Tiemeyer speelde zijn rol onverge telijk, niet monumentaal in de strik te zin van dit toneelwoord. Hij speelde beheerst en was het even wichtig middelpunt van een rolbe zetting, die bijna geen zwakke plek ken vertoonde. Prachtig werd hij terzijde gestaan door Caro van Eyck, die bewees, dat haar de onlangs aan de vinger ge schoven Theo Mann-Bouwmeester- ring toekomt. Dat zei ook de voor zitter van de schouwburg, prof. Kuenen, die haar met bloemen hul digde aan het slot van de avond. Fascinerend spel zag men ook van „Nickles" (Hans Culeman) de schmiere-artiest, die de rol van dui vel gaat spelen, en niet minder boeiend was het optreden van me neer Zuss (Jacques Snoek), die zich de rol van Voorzienigheid toedacht. Andere rollen sloten hier nauw aan. Oet gebrek van sommige toneel- spelen met voortgezette symbo liek is meestal, dat zij op de duur vermoeiend zijn in het volhouden van eens opgezet beeld. Het drama wordt geforceerd in een bepaalde figuur gebogen. Dat dit met „J. B." niet het geval is, danken wij niet alleen aan het talent van de dichter lijke schrijver, maar ook aan het in telligente spel en de doordachte re gie. De vertaling van dr Victor E. van Vriesland is dichterlijk, met als bezwaar de ietwat onnatuurlijke rangschikking der woorden, waar door sommige clausen, die hier en daar voornamelijk door Hans Cu leman wat onduidelijk uitgesproken werden, voor het publiek verloren gingen. Ton van Leeuw maakte bij de scènes, waarin de „stem van bo ven" klonk muziek, die door Arie Brandon electronisch gerealiseerd werd. Een typisch, wel bruikbaar ef fect. Langdurig applaus beloonde het Arnhemse „Theater". Leidse Universiteit Op dinsdag 15 december a.s. om kwart over vier nam., zal de heer A. J. Ch. Haex, benoemd tot lector in de faculteit der Geneeskunde zijn ambt openlijk aanvaarden door het uitspreken van een openbare les in het Groot Auditorium. Geslaagd voor het Kerkelijk voor bereidend ex. de heer S. Meyburg te Oegstgeest. IDEAAL VOOR AUTOWASSERS Door het landelijke plaatsje Rom- sey in het Engelse graafschap Hamp shire stroomt een ondiep riviertje, hetgeen niet alleen tot de schilder achtige sfeer in het plaatsje maar tot 't gemak van de autobezitters bij draagt.Als er tenminste niet te veel regen valt ALPHEN AAN DEN RIJN Scliaftkeet verbrand Doordat een oliestookkachel oververhit was geraakt, is maandagmorgen even voor half twaalf een schaftkeet t.b.v. de werkers bij de aanleg van de indu striehaven te Alphen aan den Rijn door brand geheel verwoest. Enkele minuten nadat een van de arbeiders de brand had ontdekt was er van het gebouwtje niets meer over. Onmid dellijk heeft men met vereende krach ten de in lichterlaaie staande wan den neergehaald om verdere uitbrei ding van de brand te voorkomen. De Alphense brandweer heeft met een nevelspuitinstallatie het gevaar verder bezworen. Ook gereedschap en kledingstukken van de werknemers gingen verloren. De schade, die op 3000 wordt ge schat, wordt door verzekering ge dekt. BOSKOOP BESHULSTVEILING WEER BEGONNEN Zoals elk jaar worden deze maand weer de bekende beshulstveilingen gehouden in het Boskoopse veiling gebouw, de enige veiling in Neder land waar grote voorraden van deze versieringsprodukten worden ver werkt. Dit jaar zal het echter met de „grote" voorraden niet zo zijn als voorgaande jaren. In vergelijking daarmede zal er slechts weinig kun nen worden aangevoerd. Dit heeft tot gevolg dat ook takken welke minder goed met bes zijn bezet zullen wor den verwerkt. De beshulstveilingen worden gehouden op 7, 9, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 21 en 23 december. Er is echter een goed vervnngingsprodukt, n.l. de mooie verticilatatakkcn, welxe in wat grotere hoeveelheid hunnen worden aangeboden. Tevens kunnen Perniettya-takken en zilverbo te en goudbonte ligustrum-takken de schaarse beshulst goed vervangen. De notering op de eerste veiling was vrij hoog, zodat de kwekers die het daarop hadden gewaagd goede zaken hebben gemaakt. De eerste noterin gen waren: Per. k.g. Hulst met rode bes le soort f 6.80; Zilverbonte hulst le soort 4.104.50; Goudbonte hulst le soort 3.203.40; Blauw spargroen le soort 2.10; 2e soort 1.201.60; Ce- drusgroen le soort 1.00; Coniferen- groen le soort 0.38—0.41. Per bos: Pernettyatakken gemengd le soort 3.303.50; idem (kort) met rode bes 2e soort 1.30. Per stuk: Pernettyolan- ten met witte bes le soort 5.30; 2e soort 1.802.70; Ilex verticilatatak- ken le soort 0.75—1.25 LEIDERDORP Spreekuur burgemeester De burgemeester houdt morgen, woens dag, geen spreekuur. In plaats daar van is hij te spreken op donderdag, van 6 tot 8 uur nam. RIJNSATERWOUDE Auto-ongeval Zondagavond om streeks 11 uur had op de Provinciale weg een ongeval plaats dat nog bij zonder goed is afgelopen. Een kleine personenauto bestuurd door 'n zekere v. H. uit Alphen a. d. Rijn raakte nabij de Kerkweg uit de koers, sloeg over de kop en kwam naast de weg terecht. De wagen was licht bescha digd, de bestuurder had geen letsel, v. H., die kennelijk onder invloed De reddingboot van de Schotse plaats Broughtyferry is dinsdagoch tend in de storm op de kust geslagen. Men vreest, dat de achtkoppige be manning is verdronken. De redders hadden het lichtschip North Carr, dat zijn ankerketting had gebroken, bij gestaan. Elders voor de Schotse kust speelde zich met goed gevolg een redding af: de elf opvarenden van de gestrande Zweedse houtboot Anna werden met de „broek" van boord gehaald toen na een nacht afwachten bleek dat de zee nog steeds te ruw was om de reddingboot te strijken. K.N.V.B. STEUNT SLACHTOFFERS FRéJUS Het bondsbestuur van de KNVB heeft besloten uit de gewone bonds- middelen van de KNVB een bedrag van 10.000 gulden ter beschikking te stellen ten behoeve van de slachtof fers van de watersnoodramp in Fré- jus. Bovendien zal de KNVB met het bestuur van de Franse bond bespre kingen gadn voeren over het even tueel spelen van een bijzondere voet balwedstrijd ten bate van de slacht offers. EVACUATIES IN DE PO-DELTA Uit twee dorpen in de Po-delta zijn dinsdagmorgen de vrouwen en kin deren geëvacueerd, omdat een aard verschuiving de rivierdijk bedreigt. Een aardbeweging had een deel van de dijk opgelicht, maar het was niet direct bekend of de dijk al was door gebroken. Marktberichten LEIDEN, 8 dec. Vette varkens. Aangevoerd 126 vette varkens. Note ring per kg. levend gewicht. Zware varkens 1.64 tot 1.66, lichte varkens 1.70 tot 1.73, slagersvarkens 1.73 tot 1.75 en zeugen 1.49 tot 1.53. De han del was vlot. ROTTERDAM, 8 dec., Vee Aan. voer 2973, weektotaal 4932. Vette koeien en ossen 500; gebruiksvee 666; vette kalveren 265; graskalve ren 274; nuchtere kalveren 485; var kens 11; lopers 100; biggen 42; paar den 85; veulens 5; schapen of lam meren 514; bokken of geiten 26. Vette koeien: 300320, 275300, 265275; vette kalveren: 300335, 275300, 240270; graskalveren: 450, 380, 280; nuchtere kalveren: 75, 65, 50; lopers 100, 80, 70; biggen: 56, 46, 40; slachtpaarden: 205, 180, 170; schapen: 93, 75, 55; lammeren: 98, 80, 60; kalfkoeien: 1290, 1090, 900; melk koeien: 1290, 1090, 900; vare koeien: 890, 780, 680; vaarzen: 925, 775, 625; pinken: 580, 500, 400. Vette koeien: aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen onveranderd; vette kalveren: als vorige week, re delijk, iets gedrukt; graskalveren: minder, kalm, prijshoudend; nuchte re kalveren: iets groter, kalm, con stant; exportvarkens: lopers wat kleiner, redelijk, iets gedrukt; big gen: lopers wat kleiner, redelijk, iets gedrukt; slachtpaarden: even ruimer, slepend, vooral niet hoger; schapen: als vorige week, goed, prijshoudend; lammeren: als vorige week, goed, prijshoudend; kalfkoeien: even kor te, stil, goed prijshoudend; melk koeien: even korter, stil, goed prijs houdend; vare koeien: gewoon, flauw, stabiel; vaarzen: klein, lui, ongewijzigd; pinken: klein lui, on gewijzigd. BODEGRAVEN, 8 dec. Kaas Aangevoerd 38 partijen: le soort 2,25—2,30; 2e soort 2,152,24; extra 2,38. Handel kalm. TER AAR, 7 dec. Groente. Wit lof 1 0.80—0.93, idem 2 0.48—0.77, idem stek 0.110.40, andijvie 0.23 0.35, idem afw. 0.150.18, waspeen 0.21—0.22, prei 0.35, idem B 0.17, to maten A 0.200.29, idem B 0.28 0.35, idem C 0.20, spruiten 0.430.55, idem afw. 0.15, boerenkool 0.16— 0.19, witte kool 0.11, rode kool 0.13, uien 0.29, kroten 0.30, alles per kg., boerenkool 0.90 per kist, druiven 2.38 per kg. R'VEEN, 7 dec. Bloemen Free- sia's: Snow Queen 1.401.90, Golden Yellow 1.901.95, Cyclamenbloemen 5296, Troschry santhen: Orchid Beauty 491.04, Paris 4867, Red Rolinda 5192, Long Island 891.12, Kaufman 4155, Little America 49 —51, Am. aanwinst 5386, Brigitte 5063, Thelma 6477, Golden Sail 5155 per bos. Idem geplozen: Long Island 1114, Rolinda 1015, Or chid Beauty 912, Am. aanwinst 10 12, Mayford Crimson 2122 per stuk. Am. Anjers 1943 per stuk. Narcissen: Early Glory 8590, Crag- ford 90 per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2