f 5LtUTiLGAl '&>yMmTAD Scherp W V A C Wl/dz- Industrieschap »De Grote Polder NIET-BEZORGING IJsclub „De Eendracht" In het diamant RIJNSTREEK VRIJDAG 4 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 MEMISA: TUSSENSCHAKEL. Nu de Kersttijd nadert, de tijd van vrede, huiselijkheid en gezelligheid, wilt u misschien ook iets van deze warmte geven aan mensen, die dit alles moeten ontberen. In de missielanden lijden duizen den gebrek en honger; zij kennen de vreugde, die het Kerstfeest geven kan, niet. De Memisa zou graag de tussenschakel vormen, als steun in natura. Heeft u oude lakens, bril len, stukken zeep, babygoed etc., schrijft u dan naar mej. C. M. de Bruin, Hubrechtplein Leiderdorp. DE K.A.V. WIL EEN KIND REDDEN Na het slechte resultaat in de Stads gehoorzaal „Voor 100 gulden redt een kind", wil het bestuur van de stede lijke K.A.V. de schouders er onder zetten voor dit mooie doel. De feest dagen zijn weer in zicht en wij heb ben hier nog kleding, voedsel en warmte genoeg. Laten wij ook eens denken aan onze medemensen en vooral die kinderen, die aan alles gebrek lijden. Een geweldig front is bezig om deze kinderen te gaan hel pen, zodat zij vóór de winter nog aan kleding geholpen kunnen wor den. De slagzin „Voor 100 gulden redt een kind" is u bekend, daarom doet het bestuur van de K.A.V. op al de leden en niet-leden een beroep, voor dit mooie doel iets te gaan offe ren. U kunt het per priefkaart even laten weten en de bijdrage wordt bij u afghaald. Ook kunnen gelden wor den afgedragen aan mevr. Uphoff Visser, Roemer Visserstraat 21, Lei den onder het motto „Voor 100 gul den redt een kind". Prof. dr. A. F. v. Itterbeek, hoog leraar aan de R. K. univesiteit te Leuven en buitenge woon hoogleraar in de experimentele natuurkunde bij de Rijksuniversiteit te Leiden, is bij K. B. benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen behorende bij deze onderscheiding zijn prof. Van Itter beek gistermiddag uitgereikt door de president-curator van de Rijksuniver siteit te Leiden ter gelegenheid van het afscheidscollege van prof. Van Itterbeek. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht de heer T. H. Assel- man te Leiden; geslaagd voor het cand.-examen Ned. Recht mevr. A. A. VerschoorKist tè Leiden, mej. W. C. M. Verstraeten te Delft, mej. W. G. A. van Boxtel te Amstelveen, mej. F. Ie Poole te Den Haag en dc heren H. A. Bentfort van Valkenburg te Oegstgeest, W. G. Geursen te Vel- sen, H. E. Jonker Roelants te Wasse naar, E. J. M Schilte te Voorburg en F. R. Stok te Rijswijk (Z.H.). Maandag 7 december a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. E. E. Menten, geboren te Brussel en thans wonende te Warmond, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Op woens dag 9 december a.s. zal het vijftig jaar geleden dat mr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, geboren te Zwoll en thans wonende te De Wijk (Dr.) aan de Leidse Universiteit tot doctor in de Rechtswetenschap werd gepromoveerd. Donderdag 10 decem ber. tenslotte zal het eveneens vijfti** jaar geleden zijn dat mr. J. D. Naeff, geboren te Sinirok (ïnd en thans wonende te Lochem, vijftig jaar ge leden aan de Leidse Universiteit tot doctor in de Rechtswetenschap werd gepromoveerd. potlood No. 531. Horizontaal: 1. stellig, 3. familielid, 5. boom, 7. muzieknoot, 9. atmosfeer (afk.), 10. plaat van een handpers, 11. uitroep, 12. dam langs een water, 14. ieder, 16. hoogste punt, 17. voorzetsel. Verticaal: 1. komt van de schapen, 2. muzieknoot, 3. voorzetsel, 4. dof, 6. hemelgeest, 8. vaarwel, 9. zwem vogel, 11. lidwoord, 13. voorvoegsel, 14. en personne (afk.), 15. lengte maat (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. ovaal, 6. til, 7. dor, 8. adé, 9. era, 10. beest. Verticaal: 2. volière, 3. Andreas, 4. staal, 5. kraan. ST. NICOLAASFEEST EXPOGé. Traditiegetrouw kregen de kinde ren, tot de leeftijd van 12 jaar ook hedenmiddag weder hun St. Ncolaas- pakket, hetwelk bestond in een of meer stukken speelgoed omringd met fruit en de zoetigheden des levens. Dit onderdeel van werkzaamheden van de Expogé, stond ook dit jaar weder, nu reeds voor de 12e maal, onder leiding van mevr. C. H. Hen- driksenSnel bij de meeste kinderen bekend al tante Toos. Dat 't afd.best. van de Nederlandse vereniging van Ex Politieke Gevangenen uit de be zettingstijd, haar werk ook hogelijk waardeert moge algemeen bekend zijn. Mochten er onder u lezers of leze ressen zijn die dit werk of de a.s. grote jeugdactie, waarvan het resul taat zal bestaan in een groots opge zette voorlichtingsavond voor de rij pere jeugd, in combinatie met een tentoonstelling, daartoe in staat ge steld door het Rijks Bureau voor Oorlogsdecoumentatie van voorwer pen uit de jaren 19401945 willen steunen dan is daartoe altijd gelegen heid, door een storting op gironum mer 444484, ten name van F. Voor zaat, Katwijk, Larixlaan 1, onder motto: Jeugdactie 1960. VARKENSHANDELAAR 80 JAAR en 65 jaar op Leidse veemarkt De heer Joh. Heemskerk, varkens handelaar uit Woubrugge, is van morgen op de Leidse veemarkt ge huldigd naar aanleiding van zijn 80e verjaardag en zijn 65e jaar als be zoeker van de veemarkt. De heer Lok, voorzitter van de Ned. Bond van Varkenshandelaren bood hem na een toespraak een kist sigaren aan, de directeur van de markt en haven dienst overhandigde hem een huts pot met insciptie. In de expositiezaal van het Leids Academsch Historisch Museum in het Academiegebouw werd gisteren zon der officieel vertoon een kleine ten toonstelling ingericht die betrekking had op de zeer recente historie en welke slechts zijdelings in verband staat met de Universiteit. Het betrof hier een expositie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de NAVO, uitgebeeld in materiaal dat ter be schikking was gesteld door de NAVO zelf en Nederlandse voorlichtings diensten, gearrangeerd door de Leidse afdeling van de Nederlandse Studen tenvereniging voor Wereldrechtsorde. Tableau's foto's, korte verklarende teksten en kaarten tonen de bezoeker iets over de oorsprong, de grondsla gen en de opbouw van de organen van het Atlantisch bondgenootschap dat meer wil zijn dan een militaire verdedigings-organisatie, al valt op dit laatste aspect als gevolg van de verhoudingen in de wereld, tegen woordig wel zeer zwaar het hoofd accent. De expositie is bescheiden van opzet maar zeer instructief en daar door het bezoek van velen (ook niet- academieburgers) ten volle waard. Wat lezers schrijven BUURTBEWONERS EN DE BRAND Leiden, 3 december. Naar aanleiding van Uw artikel over de brand van „Sociëteit Miner va" wilde ik toch wel gaarne opmer ken, dat er wel degelijk en zeer dui delijk op 'n gegeven moment door de brandweer aan ons, bewoners van de Boommarkt, het bevel tot ontruiming is gegeven. Trouwens Uw correspon dent spreekt zich anders zelf tegen, als hij spreekt over groot risico voor de bewoners „aan de kant van het brandende gebouw"; tenzij uw cor respondent zich nog zo de ogen heeft moeten wrijven, dat hij niet eens wist van welke kant de wind waaide. Inderdaad zijn er een kort moment door brandweer en politie orders en tegenorders gegeven, kennelijk was 't bevel van de een nog niet aan de ander doorgegeven. Heel begrijpelijk overigens, waar er op dat moment mensen te kort waren. Maar dat doet niets af aan 't feit dat wij wel degelijk van de brand weer bevel tot ontruiming hebben ge kregen. Mijn inziens ben je in een dergelijk geval verplicht de bevelen van de brandweer op te volgen, on geacht of dit met je eigen inzicht overeenkomt of niet. Ontruimen is trouwens geen leuk spelletje, maar voor de eigenaar zekere schade. Het gaat dus zeker niet aan, na een voor ons zeer moeilijke nacht, door Uw blad als een soort „paniekerige idio ten" voorgesteld te worden. U dankend voor de verleende plaatsruimte verblijf ilc met gevoe lens van de meeste hoogachting. Een bewoner van de Boommarkt. CABARETAVOND IN DOELEN KANTINE. In de kantine van de Doelenkazer- r.e heeft de Dienst Welzijnszorg voor de soldaten van de Koksschool en ge nodigden, onder wie talrijke leden van de Bond van Militaire Oorlogs slachtoffers, gisteren een cabaret avond georganiseerd. Hans Bakker en zijn gezelschap brachten een sterren parade onder de zeer toepasselijke naam ,,'t Is voor de bakker". Hans Bakker, een onzer jongste conferenciers, wist lachsalvo's te ont lokken. De accordeonisten, Les deux Jeateux, de chansonnière Willy v. Drunick, allercharmantst in haar Wiener creatie, The Dutch rolling Stars, die na de pauze als jongleurs nog meer presteerden dan op de rol schaatsen en tenslotte onze Leidse Geraldini, die in zijn muzikale keu ken en met zijn goocheltoeren zeker niet de minste was in dit uitstekende gezelschap, streefden om beurten en met succes naar de gunst van het publiek. Het was dan ook zeer verdiend, toen kapitein J. G. Lutz, namens de commandant de artiesten dankte en de dames bovendien bloemen aanbood. Zondag aanstaande beginnen de feestelijkheden naar aanlei ding van het 25-jarig bestaan van de St. Lode wij ksgroep van de Petrus- en Lodewijksparo- chie te Leiden. Oud-leden en oud-leiders en -leidsters, die aan de feestviering willen deel nemen: H. Mis met daaraanvol gend gemeenschappelijk ontbijt worden verzocht zich met de heer Duindam, Buys Ballotstr. 70 Leiden in verbinding te stellen. Leidse Agenda APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Haagse Kunstkring. Auberge Frangaise (Kloksteeg 19) Werkd 104 u.; zondags 14 nam. (tot 7 december). Tentoonstelling Pieter Giltay en Rein Dool. (tot 12 december). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v d Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Neuerland Op werkdagen van 10—12 en 24. Zon en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Ook dit is Japan". Werkd 104 uur; zondags 14 uur. (tot 28 febr.). Burgerlijke Stand Geboren: Abraham Adrianus, zn van A. A. Bonarius en C. Laman; Marion Hermine, dr van J. Verheul en H. J. A. v. d. Veen; Adriana Ma ria, dr van G. P. de Wilde en J. v. d. Leek, Pieter Floris, zn van J. Kor- bee en J. H. C. Koedijk. Gehuwd: C. Segaar en A. J. v. d. Vos; W. de Vos en D. v. d. Voord; D. J. Bonnet en H. M. A v. d. Heij den; C. de Vos en M. Beerenfenger; H. S. Noppen en G. E. Knijff; C. G. M. Paardekooper en C. W. M. Soon- tiëns; H. Holle beek en M. A. M. Bo ting. Overleden: C. v. d. Huizen, echtg. v. J. Kooreman, 75 j.; F. Simóns, m., 58 jaar. In een vergadering van het indus trieschap De Grote Polder (Leiden- Zoeterwoude) deelde de voorzitter, de heer A. J. Jongeleen, wethouder van openbare werken te Leiden, mee, dat het bedrijfsleven verheu gende belangstelling aan de dag legt voor de terreinen in dit gebied. Er zijn ook Leidse bedrijven, die de ge meente al hebben gevraagd, reke ning te houden met hun wens om te zijner tijd een plaats in het industrie schap te krijgen. Leiden zelf is na melijk praktisch uitverkocht. Onder de belangstellende bedrijven zijn er enkele in de sector „groot metaal", een technisch bedrijf en twee in de levensmiddelenbranche. Van het merendeel kan worden gezegd, dat ze arbeidsintensief zijn. De heer Jonge leen verklaarde nadrukkelijk, dat voor wat de percelen grond betreft overleg met de eigenaars zal worden gepleegd; als laatste zal het middel der onteigening worden gebruikt. Voorts is in deze vergadering het verzoek van het gemeentebestuur van Zoeterwoude behandeld om de grenzen van het industrieschap aan te passen aan het door de gemeen teraad van Zoeterwoude vastgestelde uitbreidingsplan. Na een bespreking van de aanvan kelijke bezwaren van de zijde der Leidse vertegenwoordigers tegen de door de raad van Zoeterwoude vast gestelde grenzen heeft de raad van bestuur eenstemmig besloten zich met deze nieuwe grenzen te vereni gen. In de in januari 1960 te houden vergadering zal het bouwrypmaken van de industrieterreinen aan de orde worden gesteld. De situatie ten aanzien van het industrieschap is nu zo, dat onderhandelingen over de aankoop van gronden gaande zijn, dat taxatierapporten voorhanden zijn, dat het uitbreidingsplan door de raad van Zoeterwoude is vastgesteld, dat een onteigeningsplan administra tief zal worden voorbereid en dat het bouwrijpmaken binnenkort aan de orde zal komen. LEIMUIDEN AUTO OVER DE KOP GESLAGEN Gistermiddag omstreeks 5 uur is op de provinciale weg te Leimuiden een auto, komende uit de richting Alphen a. d. Rijn, even vóór de brug over de Drecht over de kop gesla gen. De bestuurder van de Volks wagen, de heer v. d. P. uit Leiden, kwam met de schrik vrij, maar de heer v. E.. eveneens uit Leiden, die naast de bestuurder zat, liep nogal wat verwondingen door glasscher ven op. Dokter Brinkhorst liet hem naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoeren. De auto werd zwaar beschadigd. Geboren: Henricus Joannes Wil helmus zn van J. A. Visser en G. W. M. v. Scheppingen; Julius Nicolaas zn van N. H. J. v. Immerseel en H. M. Goedhart; Adriana Theodora Maria dr van C. G. v. d. Koer en M. J. Vervoorn; Maria Joanna Cornelia dr van C. C. Beuk en P. G. Schrama; Yvonne Petronella Wilhelmus Jo anna dr van A. J. van Tol en J. M. Egberts. Ondertrouwd: Leonardus Adrianus Omzigt 33 jr en Adriana Theresia de Hollander 23 jr. Getrouwd: Johannes van Dam en Wilhelmina Maria de Koning; Pieter Maarten Witte en Catharina Johan na Alida Lunenburg; Hendrikus An- tonius Buts en Cornelia Johanna Vesseur. TER AAR Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avonds niet ontvangt, kunt U tot 19 00 uur (7 uur), 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2093 5 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE Bioscopen De films in de week van 411 de cember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Lido: „Menschen im Hotel", vol wassenen. Luxor: „De marteling van de nacht", 18 jaar. Trianon: „Opmars naar de galg", 18 jaar. Rex: „Opstand der sexen", 18 jaar. NIEUWKOOP Ouderavond De ouderavond in het parochiehuis gehouden, was zeer goed bezocht. Na een inleidend woord van pastoor Van Rooijen, waarin hij de bedoeling van deze avond uiteenzette, zongen enige meisjes van de VGLO op keurige wijze onder leiding van zuster Eve- rardine Adventsliederen. Hierna was het woord aan pater Donatus Els- geest o.f.m., die het voorlichtings probleem belichtte. De inleiding van pater Elsgeest werd met grote belangstelling ge volgd en spreker had dan ook na af loop verscheidene gestelde vragen te beantwoorden, hetgeen hem bijzon der goed afging. De heer W. J. de Jong besprak hierna de wenselijkheid en het doel van een oudercomité. Bij het begin van het volgende schooljaar zal er een oudercomité gevormd worden. Naar aanleiding hiervan moesten ook weer verschillende vragen be antwoord worden, zodat het al vrij laat was, eer voorzitter H. J. Bos deze geslaagde bijeenkomst kon slui ten. NOORDELIJK KLEI- EN VEENGEBIED Lezing van S. de Jong De tweede lezing door de heer S. de Jong in de zaal Van Acker trok een. groot aantal belangstellenden. De heer De Jong behandelde op deze avoncT de veevoeding en begon met de bespreking van een wonder- koekje van Zwitsers-Duits makelij, dat wordt aangeprezen alsof de boer daar rijk mee kan worden. Proeven hiei*mede hebben bewezen dat bij gewone dosis geen verschil in melk- gift en vetgehalte voorkwam. De spreker verzocht de boeren, la bels van mengvoeder mee te bren gen, want hierin zit een zodanig ver schil, dat het noodzakelijk is, dat de boeren daarmede op de hoogte zijn. Voor het veevoeder hield spr. vele aanbevelingen. De hooibouw, aldus de heer De Jong, is in 't boerenleven 'n drukke tijd. Hooi met een eiwitgehalte van 6% vond hij ruim voldoende, omdat bij een hoger eiwitgehalte geen moge lijkheden voor variatie in de voeding overblijven. Het ventileren van hooi geeft minder risico, maar men moet niet overdrijven. Het voorjaarsgras heeft 'n hoger suikergehalte dan het herfstgras en dat is van veel belang. Als een boer dit jaar erwtenloof heeft om in te kuilen is hij te feliciteren. Na de pauze behandelde de heer De Jong de opfok van kalveren. Een veehouder die 't goed wil doen moet selectie toepassen. De drachtige, droogstaande koe moet allereerst voldoende eiwitten en mineralen in haar voedsel vinden. Een gemiddelde van 1 kg per dag geeft de meest sterke kalveren. Hoeveel melk moet het koeien- kind hebben om later in het bedrijf een goede produktie te kunnen ge ven? De heer de Jong adviseerde van 200400 liter volle melk per kalf,, te verdelen tot 10 weken oud. Met normale bedragen gerekend kost het kalf, voordat het een koe is. de boer 800 a 900 gulden. Een groot aantal aanwezigen stel de vragen aan de heer De Jong, die daarbij een rijke ervaring liet spre ken. De voorzitter, de heer H. Ange- nent, deelde tot slot mee, dat er weer een cursus zal worden gegeven in machinaal melken. Op donderdag 10 dec. is er weer een lezing. RIJNSATERWOUDE Noot Red. Wij schreven gisteren, ter plaatse voorgelicht, over de buurtbewoners, die goederen in vei ligheid wilden brengen, het volgen de: „Zij werden door de politie te ruggestuurd. In een geval van begin nende paniek moest men even met de gummiestok optreden om erger te voorkomen". Er4 is in het verslag geen sprake van „paniekerige idioten" Alle betrokkenen hebben zich waar dig en rustig gedragen. In de span ning van de eerste dreigende minu ten was het moeilijk onmiddellijk de juiste gedragslijn vast te stellen. AtPHEN AAN DEN RIJN Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Volgens de districtstuberculose-arts kan het verloop van het onderzoek te Alphen zeer bevredigend worden geacht, aangezien het gecorrigeerde percentage voor deze gemeente, waaronder worden verstaan degenen die op een of andere wijze onder controle staan, 91,25 bedraagt. De volgende resultaten werden geboekt: personen, geregeld op t.b.c. onder zocht, 15,99%; elders onderzocht 2,46%; kinderen van 0 t.m. 14 jaar en schoolgaande kinderen boven deze leeftijd 31,5%; personen, die niet aan het onderzoek konden deel nemen 0,53%; personen, die onder zoek weigerden 8,75% en zij, die aan oproep geen gehoor gaven 2,2%. In totaal werden onderzocht 9933 per sonen. BOSKOOP Feestelijke reünie. Kort gele den werd opgericht de vereniging van oud-leerlingen van de R.K. ulo school „Don Bosco". Het bestuur or ganiseerde nu de eerste feestelijke reünie in het R.K. Verenigingsge bouw, waarvoor grote belangstelling bestond. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter werd de leiding overgedragen aan de heer Gerard Brehm uit Delft, die de avond deel de met „The North Stars" uit Berkel en „The Modern Minstrels" uit Bos koop. De conferencier Gerard Brehm bracht o.a. leuke sketches, 'n bloe- menshow en leuke melodietjes op zijn elektronisch orgel. De loterij met zijn vele mooie pry- zen vormde een attractie apart. Het bestuur van de jonge vereni ging kan met voldoening terugzien op deze eerste feestelijke avond. LEIDERDORP Zaterdag, 12 december a.s. n.m. 3 uur zal op de Begraafplaats te War mond aan de familie Persant Snoep, namens de patiënten, de overdracht plaats vinden van een gedenksteen op het graf van dokter J. J. Persant Snoep. Voor deze plechtigheid zal, bij voldoende deelname, een autobus rijden vanaf de Eikenlaan te Leider dorp, vertrek 2.30 uur. Direct na de overdracht, rijdt de bus terug naar de Eikenlaan, waar ca. 4 uur in het Verenigingsgebouw van de Ned. Herv. Kerk, een pla quette met de beeltenis van de dok ter aan het gemeentebestuur over handigd zal worden. Deze plaquette zal t.z.t. bevestigd worden aan een straat/laan of weg, die naar dokter Persant Snoep vernoemd zal worden. Zij die de overdracht te Warmond willen bijwonen en van deze bus dienst gebruik wensen te maken, worden verzocht zich vóór 6 decem ber a.s. bij een van de onderstaande adressen op te geven. De kosten a 1 per persoon dienen bij aanmel ding betaald te worden. Het comité: J. v. Leeuwen, v. d. Doesstr. 22, Leiderdorp, N. de Vogel, v. d. Does straat 26, Leiderdorp; W. Hockx, H. Rijndijk 197, Zoeterwoude; A. Hen- driksen, H. Rijndijk 243, Zoeter woude; H. J. van Mil, Vijf Meilaan 1, Zoeterwoude; W. Tijssen, H. Rijn dijk 177, Zoeterwoude; mevr. M. B. Fabel-Sweres, Herenstr. 112, Leiden; W. Hennipman, voorz., Hoofstr. 50, Leiderdorp; J. Kooreman, secr., Kom van Aaiweg 25, Leiderdorp. HAZERSWOUDE Dammen Het eerste tiental van de R.K. Damvereniging „Samen Sterk" moest deze week tegen Voor schoten een gevoelige nederlaag in casseren. De uitslag was als volgt: Samen SterkVoorschoten DES: J. WortmanS. v. d. Meij 02; C. KerkvlietA. Brunt 11; C. Slin gerlandJ. v. Bemmelen 0—2; J. LourierG. van Bemmelen 11; G. KerkvlietS. Zitman 02; A. Stol wijkL. Knol 11; Jac. Vertegaal Ph. v. d. Hulet 02; P. Vertegaal J. Westerbeek 11; J. Wesselingh G. Wegge (res.) 02; Th. Wortman J. Stouthamer 11. 515. G. Bergshoeff onderscheiden Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de IJsclub „De Een dracht" werd woensdagavond een ju bileumvergadering gehouden. De be langstelling hiervoor zoals we ge woon zijn bijzonder goed. Ongeveer 80 leden waren aanwezig. Toen de vergadering een aanvang zou nemen, moest dit nog even uitgesteld worden voor een gezellig intermezzo. St.-Ni- colaas met zyn drie zwarte knechten kwam op bezoek om de jubilerende vereniging te complimenteren. Met het aanbieden van een slede voor een commissaris, en een zakje anti-vries voor de penningmeester sloot hij zijn bezoek af. De heer W. Timmers de voorzitter van „De Eendracht" sprak in zijn inleidend woord, een welkom toe aan de leden, de erevoorzitter burgemeester Kammenga, de heer Coert van het Gewest Z.H. en de he ren Biemond en v. Asselt van het district Sassenheim. Spr. memoreer de de oprichting, waarbij alleen het tegenwoordige bestuurslid de heer Disseldorp, thans op de vergadering aanwezig was. Hij deelde verder me de, dat het bestuur het niet verant woord gevonden had, om bij dit 60- jarig bestaan, een flink bedrag aan de kas te onttrekken, aangezien de geld middelen toch op de eerste plaats be stemd zijn voor ijswedstrijden. De secretaris, de heer S. J. Visser, presenteerde hierna de notulen en een goed verzorgd jaarverslag. Hier uit bleek dat het ledental stabiel was gebleven, ondanks vertrek van ver schillenden. De penningmeester, de heer G. Bergshoeff, bood hierna het olgende financieel overzicht aan: Ontvangsten 313,03, uitgaven 178,29. Batig sal do 134.74. Geldelijk bezit op 1 jan. 527,56. De heer N. Westerhout deel de mede, aat hij met B. Roest het be heer had nagezien en in orde bevon den. De secretaris kondigde zijn be groting voor dit jaar aan, waarmee men het volkomen eens was. Op voorstel van de vergadering werden de heren W. Timmers, E. G. Roze- boom, N. Disseldorp en C. de Bruin bij akklamatie herkozen. Tijdens de rondvraag kwam het afzetten van wakken op het Brasemermeer ter sprake. De heer Biemond van het district Sassenheim zei. dat volgens deskundigen eveneens in hun gebied als hier, op de meren sommige plaat sen 30 meter diep zijn, welke zelden betrouwbaar ijs geven. Hij wees in di* verband op de bijzonder grote verantwoordelijkheid van de bestu ren van de ijs verenigingen. Op een vraag over contributiever hoging deelde het bestuur mede dat dit niet de bedoeling is. Over een proefneming van een ijsboot zei de heer J. Hartveld, dat ait experiment vorige winter helaas mislukt is. Een voorstel om per lid per jaar 25 extra te betalen voor een jubileum fonds leed schipbreuk-omda' men dit zag als verkapte contributieverho ging. Burgemeester Kammer.ga bracht hulde aan hen, die de ijsclub naar het diamanten feest hebben ge voerd. Als bestuurslid van de Z.H. Ijsbond en Merendistrikt bracht de heer Coert zijn gelukwensen over. Hij noemde de Eendracht het toonbeeld van eendracht, waar juist de kracht in schuilt. Namens het gewest Z.H. van de K.N.S.B. overhandigde hij de bekende groen-witte vlag. Op ko mische wijze reikte de heer Biemand namens het district Sassenheim een fraaie wisselbeker over. De heer Coert richtte zich nu tot de heer G. Bergshoeff, die gedurende 25 jaar de vereniging en de ijssport als penning meester had gediend. Wegens ernsti ge ziekte van de heer Stroombeek van het gewest Z.K. kon de uitreiking van de eremedaille en diploma thans niet plaats hebben. De zilveren jubilaris dankte op zijn beurt voor de vrien delijke woorden en hoopte het beheer van de penningen nog vele jaren te mogen voeren. Aan het einde van de vergadering meende een der leden te moeten op merken, dat hij had verwacht, dat de heer N. Disseldorp. die 60 jaar lid is geweest, deze avond in de bloemetjes zou zijn gezet. De voorzitter ant woordde hierop, dat dit feit in een bestuursvergadering is besproken, maar was van mening, dat hiervoor een deputatie van de leden zich zou aanmelden. Na een grote verloting dankte de voorzitter voor het fraaie bloemstuk van het Merendistrict, voor geschenken en gelukwensen, waarna men zoals men dit gewoon is nog geruime lijd gezellig bijeen bleef. HAARLEMMERMEER Geboren: Lida dr van P. Gulde- meester en C. Pecht; Gerda dr van J. v. Eenennaam en T. Feeleus; Pe tronella Catharina dr van N. G. J. van der Riet en C. A. Verdel; Gerar- da Engelina Hendrika dr van Th. G. Pijpers en G. E. Hofman; Pauline dr van J. v. Driel en J. E. Deelman; Johanna dr van E. H. W. v. Loeve- sijn en F. Kagchelland; Pirn zn van P. de Bruin en K. Moen; Marianne Cornelia dr van K. J. Salentijn en J. M. Borst; Wijnanda dr van T. Wil- derom en M. J. Vermeulen; Jansje Geetruida dr van K. Korthals en C. Sneeuw; Johanna Adriana Maria dr van P. Blom en C. M. A. Warmer dam. Ondertrouwd: Gerardus Cornells Kroon 22 jr en Clara Catharina van Nieuwburg 21 jr, Joseph Wilh. Leen- knegt 18 jr en Wilhelmina Sack 17 jr; Alexander Theodorus Diederik van der Velden 24 jr en Jannetje Slinger 21 jr; Gerardus Philippus Johannes van Hazebroek 22 jr en Catharina Maria van der Veldt 25 jr; Theodorus Milatz 27 jr en Cor nelia Anna Harding 23 jr; Jacob Cornelis Adriaan Parlevliet 27 jr en Anna Catharina Bulk 26 jr; Egbert Joustra 24 jr en Elisabeth Boon 20 jr. Getrouwd: Dirk van Hout en Jo hanna Gerardina Francisca Arts; Martin van de Polder en Marijtje Zegstroo; Jakob van Splunter en Jannetje Hoetmer; Johan van Andel en Barbara Agatha de Rijk; Jacobus Nicolaas Pecht en Willemientje Bastiaantj.e den Dekker. Overleden: Geertruida Veer wed van G. v. d. Kraats 77 jr.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2