LWKLGAT &>ywmTtö Stedelijke KAV en Leonardus KAV brachten hun 25ste toneelstuk Weer méér eerstejaars te Leiden Scherp Geen kind gered! Drie koninklijke bij Van Wijl HUIBERS onderscheidingen en Heringa Het westen kan van India veel leren DINSDAG 1 DECEMBER 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Er is een stijgende lijn in het getal eerstejaarsstudenten te Leiden. Over bijna alle faculteiten is vooruitgane geboekt behalve in de juridische en theologische faculteiten. De universiteit verstrekte ons het volgende staatje. Overzicht eerstejaarsstudenten 1959—1960 aan de Rijksuniversiteit te Leiden per 27 november 1959. Mannen Vrouwen Totaal Godgeleerdheid 7 9) 2 3) 9 12) Rechtsgeleerdheid 107 (106) 34 33) 141 (139) Geneeskunde 123 (110) 51 44) 174 (154) Wis- en Natuurkunde 163 (165) 58 40) 221 (205) Letteren en Wijsbegeerte 93 72) 89 98) 182 (170) Ver. Fac. Rechten Letteren 24 27) 25 28) 49 55) Ver Fac. Lett, en Wijsbeg., Wis- en Nat.k. en Geneesk. 21 20) 22 21) 43 41) Totaal 538 (509) 281 (267) 819 (776) De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op de totalen over het studiejaar 19591959 (tan. het einde v.h. studiejaar). Voor de 25ste maal in haar 11- jarig bestaan verzorgde de toneel groep van de Stedelijke KAV en St. Leonardus-KAV een toneelavond. Een jubileumuitvoering dus voor dit hardwerkende gezelschap. Hiervan gewaagde gisteravond de voorzitster van de KA V-dames, mevrouw C. Up- hoff-Visser, in haar toespraak bij het begin van de toneelavond, in het St. Antonius-clubhuis gegeven. De voorzitster richtte zich in haar welkomstwoord in het bijzonder tot de geestelijke adviseur, pater Van Swelm, de afgevaardigden van het Vrouwen gilde Leiden, de KAV-da- mes van de Herensingelparochie, van Leiderdorp en van Oegstgeest en tevens tot vertegenwoordigsters van de blindenbond St. Odilia, af deling Warmond. Mevrouw Uphoff- Visser bracht de dames van de KAV dank voor de spontane reacties op haar oproep van een jaar gelden om poppen te vervaardigen voor de zieke kinderen van de leden. Dat deze actie ten volle geslaagd is, bleek wel uit het grote aantal poppen dat haar spreekgestoelte omringde. De voorzitster brak tevens nog een lans voor de actie „Redt een kind voor 100 gulden". Zij zou het een pracht resultaat vinden, wanneer de dames van haar afdeling met elkaar „een kind konden redden" en zij verklaar de zich dan ook gaarne bereid de gelden hiervoor in ontvangst te ne men Wat het toneelstuk betreft: men had het stuk „Brand in afdeling III" van Arie v. d Lugt gekozen. Voor 't gezelschap wel geschikt. Het handelt gezelschap wel geschikt. Het behan delt een sociaal probleem, dat nu niet bepaald meer actueel is te noe men: het standsverschil. Dit deed echter aan het enthousiasme, waar mee de dames het stuk brachten en het plezier, dat de aanwezigen eraan beleefden, niets af. Loes, een dochter uit een gezin, dat tot de zgn. betere stand behoort, moet, wanneer het gezin door het overlijden van de vader financieel aan de grond is komen te zitten, 'n baantje aannémen als fabrieksmeisje om in haar onderhoud te kunnen voorzien. Dus ver beneden haar stand, hetgeen de nodige sociale pro blemen opwerpt. Ze ziet het veilige wereldje om zich heen in elkaar Burgerlijke Stand Geboren Annalize Maria d. v. A. A. M. van Erck en J. J. Mulder. Klaas z. van G Kuijt en K. van Duijn. Andreas Theodorus Antonius z. van G. Meijers en H. C. Pieterse. Karin Marjolein d. v. J. Breuker en S. M. Laterveer. Ronald Elias Fre- derik z. van E. T. Vermond en M. H. de Graaf. Petrus Jacobus z. v. P. J. van der Mark en D. J. van der Laa- ken. Overleden: M. J. Giegbert 3 maan den dochter. E. J. Deumer 38 j. echt genote v. G. C. Burgerhout. Jonk heer R. M. van Rijckevorsel 24 j. man. G. Kooij 65 j. weduwe v.: D. Groenleer. Gehuwd: J. A. Spierings en A. H. van Zeist. A. P. Jonk, en A. D. van houten. A. Vinkesteijn en J. J. Boot. D. N. Bekker en G. M. Overdevest. A. G. Lagendijk en J. Blansjaar. B. Burggraaf en J. Prins. en geest No. 527. Horizontaal: 1. deel van een fiets, 5. zwemvogel, 7. spil van een wiel, 8. de gezamenlijke edelen, 10. metalen haak, 1. voorzetsel, 12. schiereiland tussen de Zwarte Zee en de Zee van Asow (de....), 13. vaar wel, 14. stap, 15. voorzetsel, 16. oude wijnmaat, 17. bloedhuis, 18. overblijf sel bij verbranding, 19. zijtak Fulda, 21. strandeiland tussen lagune en zee, 22. muzieknoot, 23, gesloten, 24. niet dezelfde. Vetricaal: 1. modepop, 2. munt in Portugal (afk), 3. meisjesnaam, 4. gem. in N.H., 5. telwoord, 6. metaal soort, 9. emeritus (afk), 10. dwerg valk 11. rivier in Duitsland, 12. kloek, 13. nakomeling, 14. gebak, 15. con certzaal, 17. zijtak Po, 19. voedsel, 20. duw, 21. lidwoord (Fr.), 22. lid woord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 526: Horizontaal: 1 sergeant, 9. Leo, 10. Lea, 11. of, 13. Kro, 15. sa, 16. eik, 18. top, 20. deel, 22. kei, 24. reep, 26. ten, 29. peen, 31. ra, 32. os, 34. reek, 36. uit, 37. lood. Verticaal: 2. el, 3. rek, 4. gort, 5. al, 6. nes, 7. taal, 8, hoed, 12. Pier, 14. ook, 17. keep, 19. pet, 21. leei. 23. (er, 25. Peel, 27. nar, 28. Dou, 30. neo, 33. si, 35. k.o. storten, haar vriendinnen laten haar in de steek en voor het personeel van de fabriek waar zij gaat werken, blijft ze ook een vreemde. Een to neelstuk dus met een sociaal tintje, dat voor het „probleem" ook geen oplossing brengt. In het eerste en tweede bedrijf werd zeer behoorlijk gespeeld en het was daarom jammer, dat het derde bedrijf niet zo wilde vlotten, met name de scene tijdens de brand. Een wat strakkere regie had hier zeker wat aan kunnen veranderen. Ove rigens komt de regisseur, de heer Kienjet, alle lof toe voor de wijze, waarop hij van zijn spelersmateriaal gebruik heeft gemaakt. Zonder de anderen tekort te willen doen, het spel van mevr. Kampen, als Sientje Blom, was volkomen levensecht en het oogstte dan ook herhaaldelijk luide bijval uit de zaal. Mevr. Van Leeuwen viel in haar kleine rol als de weduwe Vermaat bijzonder op door haar beheerst spel, dat ze met een juist aanvoelen van haar rol bracht. Mevr. Wanst versterkte als gastspeelster de gelederen van de KAV-dames en deed dit verdienste lijk. Tot slot vertolkte mevrouw Up- hoff-Visser de dank van alle aanwe zigen en omdat het voor de speel sters een jubileum was, bood zij al len een doos bonbons aan. Mej. J. J. v. d. Kroft, hoofdleid ster van het Roothaangilde te Den Haag is gisteravond onderscheiden met het gouden Jauselijk erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Mej. v. d. Kroft is aan de R.K. Pacelli-kleuter- school te Leiden hoofdleidster. Donderdag a.s. 3 december is er wederom bijeenkomst van de da mes van de vereniging Sancta Vero nica. 'n Drukke maand, ook voor Sancta Veronica, veel aanvragen om trent Kerstmis voor menig groot ge zin. Gelukkig kan er goed geholpen Worden, door de daadwerkelijke hulp van vele dames. Moge „de St. Nicolaasbij eenkomst" a.s. donderdag ook een rijke opbrengst brengen voor de kast van Sancta Veronica, opdat menigeen weer verblijd kan worden met een goed stel ondergoed, nacht goed of wollen truitjes voor de kin deren. Hartelijk dank aan de milde gevers van tweemaal tien gulden. Mogen ve len dat goede voorbeeld volgen door bij het uitschrijven van giro's voor St. Nicolaas-inkopen, ook een giro- tje in te vullen op no. 260.700 t.n.v.d. penningmeesteresse van Sancta Ve ronica Leiden. A.s. donderdag half drie Vroolijcke Arke, Pieterskerkkoorsteeg 15 wordt alles ook gaarne in ontvangst geno men. Gisteren werd er door architect G. A. Heidoorn uit Leeuwarden een onderhandse aanbesteding gehouden voor de algehele verbouw van het winkelpand van de N.V. Peek Cloppenburg aan de Breestraat. Een zevental aannemersbedrijven werd De heer Zaalberg 40 jaar bij A'damse bank Hedenmorgen vóór de aanvang der werkzaamheden werd het feit her dacht, dat de heer H. Zaalberg, alge mene procuratiehouder van de Ara- sterdamsehe Bank, zijn 40-jarig jubi leum vierde. De heer Zaalberg, die vergezeld was van zijn echtgenote en dochter werd door de directie ontvangen en daarna temidden van de beambten en vele oud-beambten toegesproken door een der directeuren, de heer E. H. Moens. De heer Moens memoreerde de le vensloop van de jubilaris gedurende deze periode van 40 jaar en stelde d;ens verdiensten in 't licht. De heer Zaalberg was eerst gedurende 20 jaar bij het Noordhollandsch Land- bouwcrediet en vanaf 1 januari 1940 bij de Amsterdamsche Bank. Zijn trouw, energie en vakkundigheid, het organisatievermogen en de toewij ding werden zeer geroemd en tot voorbeeld gesteld. De heer Moens sprak de wens uit, dat de heer Zaal berg met hetzelfde élan nog jaren lang voor de Amsterdamsche Bank en haar cliënten mag werkzaam blij ven De heer P. van Weeren sprak na mens de collega's en de heer H. Mar- tijn als oud-collega woorden van waardering en dank voor de wijze, waarop men met elkander samen werkt. De diverse toespraken werden af gesloten met de aanbieding van ge schenken. De jubilaris ontving uit handen van de heer Moens het ver erend getuigschrift namens het De partement Leiden van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, NACHTMIS VOOR NIET-KATHOLIEKEN. Uitleg met lichtbeelden van de plechtigheden van de nachtmis vindt plaats: Serie A: woensdag 9, 16, 23 december om 20.00 uur. Serie B: zondag 13, 20 december om 16.30 uur. Dinsdag 22 december om 20.00 uur. Vraagt inlichtingen bij: Verbum Dei, Plantage 16, Leiden. Tel. 21988. Vluchtelingenkinderen in Leiden teleurgesteld Dagenlang is Leiden er vol van ge weest: de kinderen van het clubhuis „De Sperwers" aan de Langestraat hebben er zich op verheugd en hun leiders hebben zich vele moeiten ge troost. Overal in de stad was de aan kondiging aangeplakt. Er zou een grote feestavond zijn ten bate van de vluchtelingenkinderen in Marocco. Het was een onderdeel van de lan delijke actie „Redt een kind voor honderd gulden", door de V.Pit.O. gelanceerd, waartoe de clubhuiskin deren het initiatief hadden genomen. Maar toen het heerlijk avondje was gekomen, liet heel Leiden ver stek gaan. Het was maar een geluk, dat Marocco zo ver van de Sleutel stad ligt want we zouden ons ge schaamd hebben als een van de nood lijdende kindertjes deze droeve de monstratie van laksheid gezien zou hiervoor uitgenodigd. Van hoog naar laag gerangschikt waren de inschrij vingsbedragen: fa. A. van Maren te Rotterdam 224.000; N. V. Nelis, Vel- sen 220.000; A. A. Antonissen, Am sterdam ƒ218.972; Aannemersbedrijf D. Versloot N.V. Nieuwerbrug aan de Rijn 208.000; N.V. Neder landse aannemingsmaatschappij voor heen firma H. F. Boersma, 's-Graven- hage 206.300; C.V. Proper uit Oegst geest ƒ202.600 en de firma Klein Schiphorst uit Haarlem met 198.900. Na afloop van de aanbesteding volgde een bespreking, waarna het werk aan de laagste inschrijfster de fa. Klein Schiphorst werd opgedragen. Van Wijk en Heringa te Leiden heeft dit jaar heel wat jubilarissen gehad, maar vandaag ging het er door de aanwezigheid van drie feestelin gen wel heel bijzonder toe. Wethou der S. Menken bracht voor de huldi ging vanmorgen in het gebouw aan de Vliet drie koninklijke onderschei dingen mee, de zilveren (verbonden aan de Orde van Oranje Nassau) voor de heer E. Habraken, meester knecht van de spinnerij, en de bron zen voor de heren J. Pijnaken, chauf feur, en I. Blok, werkzaam in de spinnerij ij meieer derij. Alle drie zijn 40 jaar in dienst. De heer Menken herinnerde er aan, dat de jubilarissen in hun werk ook perioden van neergang hebben mee gemaakt de beide oorlogen en de eco nomische crisis in de dertiger jaren. Maar zij zijn er met hun gezinnen dóórheen gekomen en hebben met in zet van al hun kracht meegewerkt aan het groot maken van het bedrijf. De wethouder deelde mee, dat de burgemeester de verdiensten van het jubilerende drietal had voorgedragen aan de minister van sociale zaken. Drie koninklijke onderscheidingen waren daarvan het resultaat. De heer Menken nam aan, dat de jubilarissen daarin het hoge bewijs vanwege de landsvrouwe van de grote waardering der overheid zouden zien voor wat zij hebben. Er zullen niet veel meer dan tweehonderd mensen in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal gezeten hebben, toen gisteravond het feest begon. Maar het feest was goed. Het werd ingeleid door de heer Stutterheim, leider van het clubhuis, die een welkomstwoord sprak tot de leden van de commissie van aanbe veling mevrouw Van Kinschot vertegenwoordigde haar echtgenoot, die door drukke werkzaamheden ver hinderd was en tot het clubhuis bestuur en allen, die hem bij de voorbereidingen berulpzaam waren geweest, daaronder noemde spr. vooral de leden van het jeugdmu- ziekkorps „De Burcht". rie leden van het clubhuisorkest „De Sperwers", openden met accor- deon-muziek en daarna trad het ge hele orkest op: de heer Stutterheim leidde met kalme gebaren een groot aantal in wit en zwart geklede jon gens en meisjes, van wie het meren deel accordeon speelde. Het klonk bij zonder leuk. Later op de avond trad ook Peter Kok op, een assistentleider van het clubhuis, die bekende liedjes zong, begeleid door de Columbia's, een ander „huisorkestje". De rest van het programma be hoeft eigenlijk geen betoog meer: Het was het cabaretgezelschap van André Carell, dat zich door radio en televisie al veel bekendheid heeft verworven. Medewerkenden waren o.a. de zan geres Ann Margeret Sterman en haar broer, de declamator Otto Sterman. Voorts de imitator Piet Ekel, het mondaccordeon-trio The Gromal- dij's, de vermaarde goochelaar Pe- Haarlemmerstraat 1 23 LEIDEN - Tel. 22889 (Advertentie) in het raam van dit bedrijf hebben gepresteerd. Directeur J. W. Heringa ging de loopbaan van de drie jubilarissen na. De heer Blok is altijd aan het Leven daal werkzaam geweest, en wel in de spinnerij-meleerderij. Hij heeft een verantwoordelijke positie, maar zijn schouders zijn in staat die te dragen, zei de heer Heringa. Pijna- ken, die deze borgen meestal gewoon „Jaap" werd genoemd, kenschetste hij als een voorzichtig man, die on telbare malen directieleden heeft ge reden, de een met meer, de ander met minder haast. Een andere belangrij ke eigenschap van hem is zijn ijver. De directie toonde zich daarvoor uiteraard ook erkentelijk. - De heer Habraken is spinmeester. Door de studie in deze tak van het bedrijf is zijn taak er niet gemakke lijker op geworden. Hij prees de toe wijding, waarmee de heer Habraken deze ontwikkeling heeft bijgehouden. Waardering werd ook geuit voor de wijze waarop deze werker zich na een verplaatsing had weten aan te passen. De directeur zei, er van over tuigd te zijn, dat Habraken -ün werk kracht en intelligentie zal blijven ge. bruiken om de ongetwijfeld niet een voudige taak die hem nog wacht, tot een goed eind te brengen. De heer Heringa reikte de draag- ter Pit en verschillende andere ar- tisten. De heer Carell was door ziekte verhinderd, de conference te houden maar zijn taak werd op plezierige wijze overgenomen door René van Vooren. Aan de vleugel zat Harry Broekhuizen. We kunnen gerust zegen, dat de genen, die deze avond verstek lieten gaan, iets hebben gemist. Zij kun nen hun tekortkoming nog goedma ken door een kleine bijdrage te stor ten op Gironummer 250.900 t.n.v. „Redt een kind". Laat Sint Nico- laas iets brengen in de Maroccaanse kampen: gezondheid, blijdschap en een beetje hoop. Dat kan voor uw laatste gulden! Lezing voor VIRO De afdeling LeidenOegstgeest van VIRO, de vereniging voor Inter nationale Rechtsorde heeft gister avond samen met de Kon. Ver. Oost en West in het gebouw Rapenburg 8, de Nat. Levensverzekering Bank N.V., een bijeenkomst belegd waarop het woord werd gevoerd door dr B. Landheer, directeur van de biblio theek van het Vredespaleis in Den Haag, Na een begroetingswoord door de voorzitter van de afdeling., dr ir H. J. M. Hart, sprak dr Landheer over een reis naar India. Het was de tweede maal, zoals spr. zeide, dat hij voor de VIRO een causerie hield; de vorige keer beschreef hij een reis door Polen. Als voornaamste onderdeel van zijn summiere beschrijving van In dia wijdde dr Landheer een be schouwing aan de geestelijke struc tuur van het volk en herinnerde aan Ghandi die een nieuwe levensfilo sofie bracht welke verschilt zowel de Speciaalzaak voor het Katholieke interieur en voor al uw (Advertentie) medaille verbonden aan de verleende koninklijke onderscheidingen, uit en bood elk ook nog een enveloppe met inhoud aan. Als adjunct-directeur sprak de heer R. de Jong. Hij prees de ijver en de plichtsbetrachting van de heer Ha braken, die, een groot deel van zijn werktijd aan de Vliet heeft doorge bracht. Hij is er in geslaagd, zich aan het Levendaal in te burgeren. Voor jubilaris Pijnaken had hij uitgere kend, dat deze een miljoen kilometer heeft gereden, waarbij van ernstige ongelukken nooit sprake is geweest. Ook de heer Blok heeft zijn taak met ambitiet en kennis van zaken ver vuld. Op de textielavondschool was hij een van de beste leerlingen. Verder droegen hun steentje tot deze huldiging o.a. bij de heren P. C. Knaap, adjunct-directeur, A. W. F. M. Cuppen, bedrijfsleider opmakerij en expeditie, N. Brouwer, bedrijfslei der van de spinnerij. Van der Vos, de oude spinmeester, en v. Leeuwen van de personeelsvereniging De Spil. De heer Habraken kreeg fruit en bloemen van de meisjes met wie hij heeft samengewerkt. Nog andere ge schenken werden aangeboden, die alle moesten getuigen van de waarde ring die het bedrijf de drie mede werkers toedraagt. Vrijspraak voor redder De Haagse Rechtbank heeft van morgen de 40-jarige A. van O., een burgerambtenaar bij de Koninklijke Marine te Leiden, vrijgesproken van een hem ten laste gelegde oplichting van het Carnegie Heldenfonds en van de Maatschappij tot redding van drenkelingen. De man had zelf verteld, dat hij een jongetje met gevaar voor eigen leven van verdrinkingsdood had ge red, maar hij werd ervan verdacht, het jongetje slechts van de walkant af een hand te hebben toegestoken. Van O. had steeds volgehouden ge heel gekleed te water te zijn gespron gen, omdat hij drie meter van de kant het kind in het water had zien drijven. De officier van justitie had een ge vangenisstraf van twee maanden voorwaardelijk en een geldboete van ƒ300 gevorderd. van het communisme als van het westerse denken. Hij wilde een staat opbouwen op de principes van het Hindoeïsme en het leven zien als een kringloop binnen het kader van de natuur waarbij de mens zich wijdt aan geestelijke opgaven. Premier Nehroe wijkt in zoverre af van het streven van de mahadma, dat hij India een gematigde wel vaart voorhoudt, een cultureel so cialisme en een ontwikkeling van de wetenschappen; niet, zoals Ghandi, een godsdienstig socialisme, dat de mens beter aanspreekt. De moderne staat schenkt grote aandacht aan de idee van „community development", welke het dorp als basis stelt. Van hieruit wordt aan het leven een vorm gegeven, men wil het leven niet van boven af van de staat opge_ drongen krijgen. In de helft van de ongeveer 600.000 Indiase dorpen vindt de toepassing van deze ge dachte reeds succesvol plaats. Spr. gaf voorts een beeld van de grote contrasten in India zoals dit in het nieuwe en oude Delhi spre kend naar voren komt. Het land met zijn 380 miljoen inwoners, 14 hoofd talen, is zeer gecompliceerd. Het is trots op zijn nationale cultuur, maar de godsdienstige belevingen zijn ge worden tot traditionele bindingen. Het handhaven van de culturele bo venbouw ziet dr Landheer van groot belang voor India. Spr had de con clusie getrokken, dat Europa nog veel van dit oosters land, van de im posante cultuur en het vitale volk kan leren. Leidse Agenda WOENSDAG 2 DECEMBER Volkenkundige Lezingen. Dr P. H. Pott over: „Het Budddhisme en zijn Kunst". Rijksmuseum v. Volken kunde, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. N.Z.H.-kindermiddag. Gebouw Prediker, Jan Vossensteeg, 2 u. n.m. Alg. Bond v. Ouden van Dagen. Ontspanningsavond, De Burcht, 7 u. Huishoudelijke- en Gezinsvoor lichting. Het bereiden van St. Nico- laasgerechten, Levendaal 1. 7.30 u. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Religieuze Geschenken Advertentie AFSCHEID BIJ P.T.T. Gisteren 30 november nam de heer G. Hoek, kantoorbesteller le kl., af scheid bij de PTT, in verband met de pensioengerechtigde leeftijd. De heer G. Hoek diende het bedrijf 38 jaar, waarvan 11 jaar in Leiden. De directeur sprak de scheidende ambtenaar en diens echtgenote op waarderende wijze toe en dankte hem voor de goede diensten, door hem aan de PTT verricht. Namens het jubileumfonds sprak de bureelchef en overhandigde, naast het bloemetje voor de echtgenote, een enveloppe met inhoud, verge zeld van goede wensen. Namens de collega's sprak de heer Lut. Vele collega's namen daarop afscheid met de beste wensen voor de heer Hoek en echtgenote. LEIDEN. 1 dec. Vette Varkens. Aanvoer 114 vette varkens. Noterin gen per kg. lev. gew.: zware varkens, geen notering; lichte varkens 1.70 1.76, slagersvarkens 1.771.80, zeugen 1.501.56. Handel vlot. ROTTERDAM, 1 dec. Vee Aanvoer totaal 3079; Weektotaal 5120; vette koei en 410; gebruiksvee 763; vette kalveren 260; graskalveren 404; nuchtere kalveren 438; varkens 6; lopers 70: biggen 119; paarden 29; veulens 6; schapen of lam meren 517; bokken of geiten 17: vette koeien 295—315; 270—290; 260—270; vet te kalveren 305—340: 275—305; 240—275: graskalveren 450, 380, 280; nuchtere kal veren 75, 65, 50; exportvarkens 100, 85, 75; biggen 58, .48, 40; slachtpaarden 205, 280, 160; schapen 93, 75, 55; overjarige lammeren 98, 80, 60; kalfkoeien 1285. 1085, 900; melkkoeien 1285, 1085, 900; vare koeien 880, 780, 680; vaarzen 925, 775, 625; pinken 580, 500, 400. Vette koeien als vorige week, traag, als gisteren; vette kalveren even korter, vlug, vooral niet trager, prima's boven notering; graskalveren iets kleiner, ter mijn, niet lager; nuchtere kalveren gro ter, willig, wat stijver; exportvarkens lopers groter, goed, prijshoudend; big gen lopers groter, goed, prijshoudend: slachtpaarden als vorige week, traag, vooral niet hoger; schapen ruimer, wil lig, constant; lammeren ruimer, willig, BODEGRAVEN. 1 dec. Kaas. Aanvoer 34 partijen. Notering: eerste soort ƒ2.242.30, tweede soort 2.15 2.23, extra kwaliteit tot 2.38. Handel kalm. m Dötf f\ef~

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2