IE WE RIJNSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Itylons, Sjaals, Handschoenen, Vesten, Pyama's, Peignoirs ook voor kinderen Volop geschenken bij: Dusters, Cocktailschortjes, Plasticschortjes ook met beugel, Baddoeken, Badlakens WOENSDAG 25 NOVEMBER 1959 DE LE1DSE COURANT PAGINA 4 „Nederlands Fabrikaat' voor Kalh. Vrouwengilde Tegen Sinterklaas levert het sa menstellen van een verlanglijst voor vele mensen de grootste moeilijkhe den: men wil niet te veeleisend zijn en aan de andere kant het Sin terklaasfeest is wel het feest, dat bij uitstek geschikt is iets te geven of te ontvangen, dat men zich niet da gelijks aanschaft. De Vereniging van Nederlands Fa brikaat heeft de leden van het Ka tholiek Vrouwengilde van Leiden gisteravond door middel van licht beelden een reeks van artikelen in memorie gebracht, waarvan naar wij aannemen er verschillende ze ker wel in de zak van Sinterklaas zitten. Na het openingswoord door de pre sidente, mevr. H. J. Lindenhofflop, gaf mqvrouw L. ScholtenSchoema- ker eerst een summier inzicht in de werkzaamheden van de Vrouwenad viescommissie voor de Woningbouw te Leiden. De commissie is, op ver zoek van B. en W., samengesteld door (het Leids Vrouwencontact. Wanneer er in Leiden bouwplannen worden gekoesterd, neemt de vrouwen-ad viescommissie de plannen ernstig in studie. Zij maakt kanttekeningen en aanmerkingen met betrekking tot in. richting en indeling, geluidshinder, verwarming etc. Ook heeft zij een voorlichtende taak en als zodanig heeft zij o.m. een modelwoning ter expositie laten inrichten in Leiden- noord. Hierna was het woord aan de heer E. Sterling van de Vereniging van Nederlands Fabrikaat. Hy gaf een verklaring van het doel van de V.N.F. die beoogt consument en producent dichter bij elkaar te brengen en de aandacht te vestigen op het Neder lands Fabrikaat. De vereniging richt te in 1916 ook de eerste Nederlandse Jaarbeurs in. Op gemoedelijke ma nier gaf hij vervolgens commentaar op de lichtbeelden, die hij vertoonde. Ook pareerde hij de critiek, die zo nu en dan opkwam uit de vele dames, die de avond bijwoonden. In zijn dia-arsenaal waren plaat jes over papier, dat in het huishou den voor duizend-en-een dingen ge bruikt kan worden, van tapijten en hun onderhoudsmiddelen, over da meskousen, „instant"-genotsmidde. len, blikgroenten, stofzuigers en blank-metalen keukenpannen, die men zonder schaamte op tafel kan brengen. Een en ander ging vergezeld van een regen van wetenswaardigheden over fabrikage en gebruik. Er was een bescheiden verloting van enkele monsters. In de pauze vroeg mevr. Linden- hoff de aandacht voor de jaarlijkse postzegeldag op 23 december a.s. Tot slot dankte zij de spreker voor zijn onderhoudend praatje. LEIDSE TUINIERS VER. DEV REIKTE PRIJZEN UIT In een ledenvergadering van DEV, de Leidse tuiniers- en bloemisten vereniging, had gisteravond de prijs- en diploma-uitreiking plaats aan degenen, die dit jaar hebben deelge nomen aan de diverse wedstrijden, die DEV elk jaar onder haar leden organiseert. In een geestig speechje sprak de ere-voorzitter, de heer J. Jonker, tevens voorzitter van de jury, zijn grote waardering uit voor het feit, dat het bestuur ook een wedstrijd voor de volkstuinen had georganiseerd. Spreker zag hierin een mogelijkheid te meer om de volkstuincomplexen nog meer te verfraaien. Na de uitreiking van de prijzen en diploma's bracht de heer J. H. Smit dank voor het vele werk en de tijd, die de jury aan de beoordeling had besteed. Hij feliciteerde de prijswinnaars. Als speciale attentie van het bestuur kon ieder van de deelnemers behalve zijn prijs of diploma ook een zakje bloembollen mee naar huis nemen. Na nog enkele huishoudelijke punten sloot de voor zitter deze prettige vergadering. De prijzen waren voor: Tuinwedstrijd: P. Meyers 81 pnt beker; Th. G. Buis 80 pnt, plaquette; M. J. Verhagen 75 pnt; C. Streefland 68 pnt; J. B. Korenhof 67 pnt; B. J. Limburg 65 pnt pnt; M. Meyers 64'/* pnt; mej.'M. Meyers 64 pnt; C. Dreef 62*/z pnt; J. Wijling 62 pnt; N. Bree- dijk 61Vt pnt; mevr. Bink 60 pnt; P. Helverstein 59 pnt; P. Piket 58Va pnt; H. Groenendijk 55 pnt; M. T. v. d. Leek 54Vs pnt; M. Dool 55 pnt. Volkstuinen: C. v. d. Mey 72 pnt, beker; A. Hofman 671/* pnt; P. de Haas 66 pnt; K. C. Korenhof 64 pnt; J. H. Goossens 62 pnt; L. Slegten- horst 60 pnt; H. F. Nederberger 55 pnt; A. Zaalberg 55 pnt. Kweekwedstrijd: Th. G. Buis 28 pnt, beker; D. Ernst 25 pnt, pla quette; W. Dool 22 pnt; Th. G. Buis jr. 21 pnt; J. B. Korenhof 19 pnt; J. H. Smit 18 pnt. Chysantenwedstrijd: J. H. Smit 27 pnt, beker; J. H. Goossens 18 pnt. Dahliagroepen: J. H. Smit 26 pnt Ver. medaille; A. Hofman 24 pnt, Ballego plaquette. Zes Dahlia's van één variëteit: W. Honders 26 pnt, plaquette. Fruit: 1. Schaal peren: P. de Haan 27 pnt, plaquette; A. Hofman 26 pnt; H. F. Nederberger 25 pnt. 2. Schaal appels: A. Hofman 27 pnt, plaquette; H. F. Nederberger 25 pnt. BIJGOEDKWEKERS VERGADERDEN Onder voorzitterschap van de heer J. J. Bos (Lisse) werd maandagmid dag in restaurant Brinkman te Haarlem de algemene vergadering gehouden van de Vereniging „Het Bijgoed", Groep Bijgoedkwekers van de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. prof. dr. E. van Slogteren, prof. dr. ir. J. P. H. v. d. Want. ir. A. F. Vlag, Rijkstuinbouwconsulent te Lisse, de heer F. Limburg, direc teur van de Keuringsdiensten, als mede ambtenaren van de Planten ziekten kundige dienst en de Bloem bollenvoorlichtingsdienst. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat in de vacature P. J. v. Velden (Amaryllis en freesia) met grote stemmenmeerderheid gekozen werd de heer Maarten van Geest te 's-Gravenzande en in de vacature P. Drost (Anemonen), na herstem ming de heer J. H. Weyers, Hille- gom, met 37 stemmen tegen 35 op de heer J. J. de Winter te De Zilk. In het door de heer F. Limburg uitgebrachte verslag van de crocus- senkeuring in 1959 werd ten aanzien van de virusziekten een gunstig beeld opgehangen. De afgekeurde op pervlakte is ten opzichte van voor gaande jaren met sprongen omlaag gegaan. Was deze de eerste jaren ongeveer 71 h.a. en verleden jaar ca. 30 h.a., dit jaar nog geen 20 h.a.. minder dan 5% van het totale are aal. Het grootste percentage van de afkeuringen maakten echter de wit te en bonte soorten uit. Ondanks dit gunstige resultaat blijft voorzichtigheid nog steeds ge boden, niet alleen ten aanzien van andere kwalen doch ook met be trekking tot het virusziek in zijn verschillende vormen. De afdeling Texel heeft in een brief aan het bestuur bezwaar ge maakt tegen de voorgenomen ver lenging van de afkeuringstermijn voor crocussen tot 15 september. Na die tijd kunnen crocussen niet meer tegen aaltjesziek worden behandeld; dit ziek is bovendien vroegtijdig te onderkennen volgens de heer H. Bruijn, voorzitter en woordvoerder van de afdeling. Na ampele discussie werd op voor stel van voorzitter Bos besloten dat het bestuur de zaak nog eens onder de loep zal nemen. Naar zijn oordeel is een datum van 15 september voor crocussen ook wel zeer laat gesteld. De heer M. H. Hoog jr., van de firma C. G. v. Tubergen jr te Haar lem, hield aan het einde der bijeen komst een met fraaie kleurendia's toegelichte zeer interessante lezing over bijzondere bijgoedgewassen. De heer Hoog vertelde hierbij aardige bijzonderheden over vindplaatsen van en kruisingen met wilde vor- WARMOND Tafeltennisvereniging Steeds Voor uit" Het is een somber beeld, dat de uitslagen te zien geven van de door de vereniging in de afgelopen week gespeelde competitiewedstrij den. Bij de heren moest het eerste team het hoofd buigen voor Netbal II uit Den Haag en de uitslag 37 spreekt voor zich zelf. Ook het tweede herenteam ging tegen Scylla uit Leiden met 91 roemloos ten onder. Het damesteam bracht het er niet veel beter af, want het eerste team verloor tegen PTTL uit Leiden met 37. Het derde team rrioest met 28 het onderspit delven tegen den Burcht III uit Leiden. Al met al een week om gauw te vergeten. ALPHEN AAN DEN RIJN PERSONEELSVERENIGINGEN ADOPTEREN „ONS THUIS" TE ZWAMMERDAM Het bestuur van de gezamenlijke personeelsverenigingen heeft beslo ten in het kader van de jaarlijkse Sint Nicolaasactie voor het misdeelde kind dit jaar het Kindertehuis ,.Ons Thuis" 'te Zwammerdam te adopte ren en voor dit kinderfeest te zorgen voor het nodige speelgoed etc. voor de aldaar verpleegde kinderen. Ook het kindertehuis te Malden zal .dit jaar weer door de Alphpense per soneelsverenigingen bedacht worden, evenals de kinderen van de Konin gin Emma- en de Zonnebloemschool alhier. Voor beide laatste scholen zal het zaterdagmiddag om half drie feest zijn in Nabij. Alle personeelsleden van alle Alphense bedrijven zullen voor dit doel f 0,25 afstaan van hun loon. Successen voor „Ons Belang". Een aantal leden van de Konijnen- fokvereniging „Ons Belang" heeft deelgenomen aan de 51ste tentoon stelling uitgeschreven door de Kon. Ned. Vereniging „Ornithophilia" te Utrecht. Op deze show werden de volgende successen geboekt door leden van „Ons Belang": A. H. Blom met Vlaam se reus z.g. en z.g.; Groot Zilvers H. Ippel z.g. en g.g.; Blauwe Weners H. Eikelenboom g.g.; Witte Weners A. Eikelenboom 2 x z.g. tevens had deze de mooiste ingezonden Wener ram en voedster; Witte Weners C. Wage naar z.g. en g.g.; Witte Nieuw-Zee- landers Joh. van Dijk z.g.; Alaska C. Onderwater z.g.; „Deilenaars" J. van Scherpenzeel z.z.g. en z.g. te vens mooiste Deilenaar; Hollanders Joh. van Dijk z.z.g. en z.g., tevens mooiste Hollander; Klein Zilvers H. Ippel z.g. en g.g.; Kleurdwergen M. Bervoets z.g. en g.g. „Ons Belang" organiseert op 10. 11 en 12 december a.s. een Kringten toonstelling in verband met het 30- jarig bestaan. Inschrijving hiervoor staat open voor hoenders en konij nen Deze expositie wordt gehouden in de zaal van Sneeboer te Leimuiden. OOOtt. WEET U HET OOK NIET J. P. van Schravendijk en fam., Rijn en Schiekade 27 naar Rosmalen, Rector Zwijnsenlaan 35; T. H. Overdijk en fam. Langebrug 12 naar Leiderdorp, Fr. Hen driklaan 94; C. G. van der Veer en fam., Vijf Meilaan 69 naar Rijswijk ZH, E. H. Hartmanstraat 4; E. L. Hozee en fam., Dolhuissteeg 3 naar Hilversum, Mozart- laan 35; H. Tahl en fam., v. Vollenhoven- plein 96 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; J. Sjardijn en fam., a.b. Zijl singel t.o. 61 naar Denekamp, Pr. Hen drikstraat 3; J. Verhoef en fam., Willem Klooslaan 3 naar Rotterdam, Putsenln. 40; R. H. Dragt en fam., Franchimont- laan 5 naar Leiderdorp, Emmastraat 23; A. H. Swier geb. Scheepmaker en fam., Lorentzkade 81 naar 's Gravenhage, Stationsplein 29; J. E. M. Proost geb. Remundt, Zijlsingel 4 naar Utrecht, Troelstralaan 52 I; M. W. Verhoeven, Kaarsenmakersstraat 2a naar Wassenaar, v. Bommellaan 10; G. J. Dijkstra, Pioen straat 36 naar Zierikzee, Melkmarkt 8; M. A. Wolters, Anna v. Burenhof 14 nr. Enschede, Fokkerw., Vliegbasis Twenthe; G. C. Rooijackers, Leemanstraat 31 naar Alphen a.d. Rijn, Iepstraat 12; D. Dijk stra geb. Visser, R. Visscherstraat 8a nr. Bennebroek, Bijweglaan 48; R. Ahdieh, Schelpenkade 10 naar Voorschoten, Leid- seweg 487; C. S. Dingemans, Bethlehem- hof 2 naar De Bilt, U., Hobbemalaan 24; E. van der Wal, Noordeinde 2a naar Den Helder, Buitenhaven 5; A H. M. Lagerberg geb. van Brero, Montgomery- straat 19 naar Gorinchem, Gildenweg 23d; A. van Katwijk, Hoflaan 7 naar Breda, Graaf Hendrikplein 46 III; J. J. Lagerberg, Bronkhorststraat 33a naar Gorinchem, Gildenweg 23d; J. C. Wels, Floresstraat 6 naar Nijmegen, Ericastr. 17; Cf. Liesen, Hooigracht 51 naar Duits land; G. Stuurwold, Haarlemmerstraat 247 naar Leiderdorp, Hoofdstraat 39; H. J. D. Visser, Roodborststraat 40 naar Leiderdorp, Dr. de Bruijnestraat 14; E. Hokke, Mezenstraat 2 naar Voorburg, v Halewijnlaan 65; B, U. Felderhof, P. Paaltjenspad 7 naar Utrecht, Konings laan 4; Z. Viveen geb. Lagrouw, Spie- ghelstraat 43 naar Velsen, Kanaalstraat 236; C. J. de Croon, Coornhertstr. 34 nr. Voorburg, Queridostraat 99;; M. J. den Exter, Oltmansstraat 6 naar Rotterdam, Oude Dijk 204b; G. Q. Boon, Haagweg 94 naar Wassenaar, Broekweg 4; J. W. A. Duijzings, Witte Singel 97 naar Rot terdam, 's-Gravendijkwal 63; A, R. St. Jago, Jan v. Goijenkade 19 naar Neder landse Antillen; M. E. Lldo geb. Pijn- aker, Hoge Rijndijk 69 naar Ver. Staten v. N. Amerika; G. Vis, Utr. Jaagpad 28 naar Oostkapeile, Duinvlietweg 1; J. W. M. Moorman, Hogewoerd 7 naar 's-Gra- venhage, Laan van Meerdervoort 492b; W. H. van der Steen, Jan v. Houtkade 30 naar Oegscgeest, Rijnsburgerweg 28; A. H. Hakxaart geb. Groen, Langebrug 46 naar Hazerswoude, Moienlaan 1; T. H. Vogelaar geb. van der Geer, Juliana- straat 47 naar Noordwijk, Leon Senf- straat 4; J. Erades, Prinsenstraat 43a naar Uithoorn, Hooidweg 38; M. J. Blink, Kagerstraat 12 naar Kenkum, Buunder- kamp 5; J. de Graaf, Dr. Lelylaan 47 nr. Amersfoort, Gr. Nachtegaaiscg. 18; G. A. Timmerman, Dr. Lelylaan 17 naar Amers foort, Gr. Lachtegaalstg. 18; W. Vavier, Etaaiwykstraat naar Wassenaar, Schouwweg 71a; W. E. P. J. vom Hofe, Dahiiastr. 15a naar Amsterdam, Plan tage Kerkln 25a; j. H. van Es, Celebes- str. 21 naar Voorschoten, Leidseweg 231; P. A. C. Meerkerk, Apothekersdijx 28 naar Rotterdam, Kerkedijk 291; C. J. Mank, Oostdwarsdijk 28 naar Steenber gen en Kruisland, J. v. Grimmesteijnstr. 21; H. van de Pol, Da Coscastr. 88 naar 's-Gravenhage, Laakweg 226; P. H. J. Hakkaart, fierenstr. 134 naar Katwijk, Bouievard 80; P. Kroesemeijer, Drie Uciooerstr. 37 naar Tilburg, ivieelstr. 3; G. C. Merrit, de M. v. Ecreeik.str. 34 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; G. Bos, Piamsoen 1 naar Alphen a/d Rijn, Oudshoornseweg 106; G. J. G. M. van Weiy, Breestraat 12 naar Boxtel, Bosseweg 113. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 12 T.M. 18 NOV. 1959 L. van der Steen en fam., militair, Lammenschansweg 147; H. A. Schelle- kens en fam., kantoorbediende, Richard Holstr. 2; C. Brenninkmeijer en fam., laboratorium-ass., Breestraat 108; P. Hartman en fam., scheikundige, Boer- haaveln 70; E. F. Vaillant en fam., Room burgerlaan 59; P. L. van den Ing en fam., tuinder, a/b ws ligg. Roomburgerweg; A. van der Loo en fam., gem. ambte naar, Kanaalweg 122; H. C. Rietbergen en fam., adm ambtenaar, Hooigrt 98; R. Theewis en fam., maatsch. werker, Asserstr. 42; A. M. Winkelmolen en fam,. geoloog, Stadhouderslaan 30; J. Lee mans, matroos grt vrt, Drie Octoberstr. 33a; C. Stins geb. Deuning, Stuyvesant- hof 54; N. Sjerp, Morsstr. 60; A. F. Ak kermans, militair, Lammenschansweg 131; G. C. V. A. Lenssen, Rijn- en Schie kade 68; N. Neutel, hulp i. d. huish., Decimastr. 5; T. Verduijn geb. Roosen- brand, Frangois Houttijnhof 5; C. van Egmond, hulp i. d. huish., Hooigrt 18; E Rietdijk, Jan v. Goijenkade 27; B. A. A. Smulders, militair, Herenstr. 83d; P G. May, onderwijzeres, Breestr. 10a; T H. A. M. Blankendaal, onderwijzer, Haarlemmerweg 72; M. A. H. van Rooij- en, Noordeinde 50; C. J. A. M. Oomen, Noordeinde 50; J. N. Kalksbeek geb. Jans, bankbeambte, Hugo de Grootstr. 8; H. J. C. M. Piasmans. Roodborststraat 40; M. Schalk, verpleegster, Witte Singel 27; R. Hengeveld, Bloemistenlaan 48; R. P. van den Helm, v. Galenstraat 4; F» Vorsselman geb. de Vries, Boerhaave- lan 70; L. Broekman, Witte Rozenstraat 21; T. van den Berg, Klikspaanweg 9; C. Barnhoorn geb. Polaanen, Witte Rozen straat 21; D. Korbee, Witte Rozenstraat 21; H. R. G. Veldkamp, gem. ambtenaar, Ed. v. Beinumstraat 35; L. C. E. Char- lier, ass. bibliothecaris, Oude Singel 18; C. E. J. M. van Berckel, gem. ambtenaar, Zoeterwoudsesingel 86; J. E. van Waar denburg geb. Jansen, Witte Rozenstraat 21; K. E. Hellendoorn, Koninginnelaan 26; F. W. Heijl, Witte Rozenstraat 21; M. C. Dolman, 11. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; E. Rueda Pinto, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; K. J. Leenhouts geb. Goedhals, Witte Rozenstraat 21; W. J. Brokaar, magazijnbediende, Bilitonstraat 3; C. de Water geb. Heijmans, Fagelstr. 3, E. C. T. Mark geb. Brender k Brendis, Sluisstraat 16; H. Z. Iemhoff, verpleeg hulp, Rijnsburgerweg 10; W. P. C. Jose- mans, kantoorbediende, Roodborststraat 30; P. L. Krijger, Klikspaanweg 7; A. J. van Mourik geb. Bom, Waardstraat 4; M. A. Rademaker, Oude Rijn 54; A. K. Ver schelling, Schelpenkade 10; N. A. C. L. van der Maat, Drie Ocioberstraat 43; C. C. Landman, Noordeinde 50; J. M. Velt- man, militair, v. d. Brandelerkade 4; J. E. Hoekstra, kantoorbediende, Oude Vest 107a; G. Hofman, Terweepark 2; H. Creman, Rapenburg 7; J. L. Webster, koopman, Rijnkade 2a; I. van der Sloot, 1 verpleegster, Hooigracht 15; P. M. van der Plas, Klikspaanweg 13; M. L. Bij kerk, Herengracht 9; J. G. Mizee, kan toorbediende, Druckerstraat 19. Omtrent de benoeming van een toe ziende voogd stelt een abonné ver scheidene vragen. In 't algemeen is het zó, dat de kantonrechter een toe ziende voogd benoemd in overleg met de (in dit geval) moeder-voog des, waarbij tevens bloedverwanten van vaderszijde en van moederszijde worden gehoord. Wanneer de voogdes er niet in slaagt om een toeziende voogd aan te wijzen, gaat de kanton rechter tot benoeming over, waarbij de voogdijraad wordt ingeschakeld. Hoelang dat duurt hangt af van de omstandigheden en het oordeel van de kantonrechter af. De boedelbe schrijving moet door de toeziende voogd mede ondertekend worden. Be halve de erfgenamen zijn geen ande re getuigen nodig. Wat mankeert die ficus? Zr M. v. G. vraagt: Mijn ficus vertoont aan de onderkant van de bladeren bruine plekken en tipjes. Hoe kan ik dit voorkomen? a. Deze plekken kunnen gewone bladvlekken zijn, bruine vlekken meestal in de onderste bladeren, vooral langs de bladrand. Deze bla deren vallen later af. Wordt ver oorzaakt door teveel water tijdens de rustperiode, of door te hoge lucht vochtigheid. Bestrijding: nu weinig water ge ven, en vooral geen bloemenmest meer. Standplaats nu liefst in het volle licht en in een gestookte kamer. Te lage temperatuur geeft ook aan- lejdjng tot vlekken. b. Bladvlekkenziekte (Gloeospo- rium clasticae). Op de bladeren grote bruine ingezonken vlekken. Op deze vlekken sporenlichaampjes. Deze ziekte treedt o.a. op bij zeer sterke temperatuurschommelingen. Bestrijding: spuiten met 30 g koper- corbonaat en uitvloeier per 10 1 wa ter. Vraag deze stoffen maar bij epn een loonsproeier of een handelaar 'in bestrijdingsmiddelen. Verder hande len als bij a is aangegeven. Vraag van een abonee: Is er in Leiden ook een zekere pater Geurts, die hoofd is van een R.K.-school. Inderdaad is pater Geurts hoofd van het R.K.-Lyceum St. Bonaventu- ra, Mariënpoelstraat 4. Een antwoord op uw tweede vraag volgt nog. Vraag van de abonee A. S. over de mogelijkheid tot een onderzoek naar een bepaalde geslachtsboom. In het gemeente-archief van Leiden kunt u iedere werkdag inzage krijgen in de dossiers voor het door u gestel de doel. Tot welk jaar u met uw on derzoekingen kunt gaan, hangt na tuurlijk af van de geslachtsboom, waarna uw onderzoek uitgaat. Op 't gemeente-archief kan men u hierover echter inlichten. De kosten aan de in zage van het archief verbonden zijn ƒ1.per dag. Het adres en telefoonnummer van de gemeente-archivaris van Leiden is mej. mr A. J. Versprille, Cobetstraat 22, Leiden, telefoon 31354. Over wapenkunde zult u wel iets vinden in bibliotheek Reuvers, al hier. Harde verfkwasten Hoe kan ik hard,geworden verf- en verpiskwas ten weer zacht krijgen? aldus vraagt Zr St. M. v. C. Lr beide gevallen kan men resul taat bereiken door de kwasten in car- bolzuur 50% te dopen. Ook kan men dit werkje opknappen door de kwas ten in te smeren met zachte zeep; 't duurt echter langer, maar is beter voor de kwasten. Het antwoord op uw andere vraag volgt. Suède schoenen donker kleuren. Kan ik lichte süède schoenen donker kleuren? aldus de vraag van mej. v. d. M. Het kan wel, maar afdoende is dit, als de vakman er aan te pas komt. Naar verluidt duurt het ongeveer 3 weken en kost het ca. 7.a 8, Als u wat donkerder dressing ge bruikt, worden de schoenen op. de deur wel wat donkerder, maar u moet oppassen voor vlekken, d.w.z. ge lijkmatig de donkere dressing er op brengen, terwijl het aanbeveling ver dient, niet in eens de donkerste tint op te brengen, maar geleidelijk aan. (H.). Adres vair de N.A.K.G. Kunt u mij het adres geven van de N.A.K.G.? Het is om zaden te laten keuren. Ik weet niet waar d£ N.A.K.G. gevestigd is. Aldus P. J. v. d. B. Het adres luidt: Nederlandse Algemene Keurings dienst voor Groente- en Bloemzaden, Laan Copes van Cattenburch 56 Den Haag. Telefoon 01700—184720. (BI.). Kosten radioverbruik. Abonnee vraagt: als ik een radiootje ongeveer 2 uur per dag laat spelen, hoeveel kost dit dan per maand? Het hangt er maar van af, hoeveel die radio verbruikt (staat aan de ach terkant vermeld). Globaal gesproken kan men zeggen: zo'n toestel kan on geveer 12 a 15 uur spelen voor de prijs van 1 KW/u. Hoeveel die prijs bij u bedraagt is ons niet bekend, doch kunt u wel zien op de rekening van heu lichtbedrijf. (H.). Doordat in Alphen a. d. Rijn die da gen geen zaal voor 400 dieren be schikbaar is, is de jubilerende ver eniging gedwongen deze tentoonstel ling elders te houden. D. van Leeuwen in de raad. B. en w. delen de raad mee, dat de voorzitter van het Centraal stembu reau heeft medegedeeld, dat als lid van de raad der gemeente is be noemd de heer D. van Leeuwen en wel in de vakature, ontstaan door het nemen van ontslag door de heer C. Verduijn. Het nieuw benoemde raads lid woont, evenals de heer Verduijn zulks deed, in Aarlanderveen, Hoge Dijk 5, waar hij een veehoudersbe5 drijf heeft. OUD-ADE IJsclub. In zijn openingswoord herdacht voorzitter Jan van Schie met welgekozen woorden twee leden van de club die onlangs overleden waren. Ondanks het feit dat de afgelopen winter weinig ijs opgeleverd had. was het bestuur er toch in geslaagd een leuke wedstrijd te organiseren voor de schooljeugd, ook een voor de da mes-leden en een buitengewoon ge slaagde voor de heren-lede.i. Bovendien vestigde hij de aandacht van de jongere leden op de mogelijk heid van training in Roelofarends- veen, iedere woensdagavond van 7 tot 8.30 uur. Notulen en jaarverslag van secre taris H. S. F. Vrijburg waren prima in orde. Penningmeester Alb. v. Schie mocht roemen op een bezit van ruim 270 gulden en op een royale goedkeu ring van de kascommissie. Van het district Sassenheim had men toegewezen gekregen een wed strijd om het districtskampioenschap op de korte baan. Van het gewest Zuid-Holland opnieuw de kans voor een wedstrijd om het kampioenschap dames, korte baan. Als het nu maar goed ijs wordt! Het bestuur van het Merendistrict opende de mogelijkheid in bepaalde omstandigheden gebruik te maken van een van haar sneeuw ploegen. De aftredende bestuursleden zagen zich bij acclamatie herkozen. De heer N P. Heemskerk dankte namens deze bestuursleden voor het vertrou wen. De komende winter zullen zo spoe dig mogelijk verreden worden: 1. Het clubkampioenschap voor heren; 2. De districts wedstrijd: 3. De geweste lijke wedstrijd. Bij de rondvraag kwamen ter spra ke: de brand polis, kaartavonden, af zetting van wakken op de plas door de ijsclub „Kagermeer", feestviering bij het 60-jarig bestaan en de plaats van het reddingsmateriaal. De voorzitter verzocht alle bewo ners van de waterkant ladders en ha ken ter beschikking te stellen. Na een prettige verloting bleef men nog een uurtje kaarten. Bioscopen De fims in de week van 20—27 november zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Met de kapitein aan ta fel", volwassenen. Lido: „Onstuimige driften", vol wassenen. Luxor: „Tarzan en zijn vijanden", 18 jaar. Trianon: „Kat op een heet zinken dak", 18 jaar. Rex: „Het pan termeisje", 14 j. (Donderdag: „Cavaleria Rusticana" 18 jaar. ZOETERWOUDÉ Geboren: Wouterus C. M. zn van P. P. Turk en B. A. v. Klink; Henri- cus J. M. zn van J. P. Elderhorst en M. A. v. Leeuwen; Wilhelmus A. J. zn van P. C. J. Loos en A. H. Turk; Johanna C. M. dr van Th. Borst en C. M. Straathof; Johanna B. dr van A Th. Berg en J. C. v. d. Hulst. Getrouwd: H. J. A. Smit en J. M. Th. Lintsen. Overleden: Gerarda M. S. Ram- selaar 57 jr; Hendrik C. Overdevest; Petronella J. Steeneveld echtg. van G. C. Moree; Johanna Doorrepaal echtgenote van A. Th. Filippo. 2? Diverse Volkswagens, een Taunus en een-Hill- man te koop aangeboden Calex Autobedrijf N.V., Leiden, Kort Galgewater 14—16, tel. 33355. fSf Het ideaal van uw grote zoon is 'n vierkleu renpotlood. Prachtig su- perautomatisch 4 kleuren, potlood voor slechts f 6.50, 12.50 en 17.50. Het adres is: Halpa Vulpenservice, Haarlemmerstr. 64. naast muziekhandel Gé Hofenk. ■Sjf Aangeboden: Singer handnaaimachine, in pri ma staat, met garantie, prijs 55.Naumann handnaaimachines 45. 65.85.Alle machines met garantie. Herenstraat 23, Leiden, tel. 32027. Gevraagd een net r.k. meisje om gezamenlijk winkel en huishoudelijk werk te verrichten, voor begin januari. N. J. Ver- kleij, Johannastraat 5. Wassenaar (Kerkehout). telef. 8612. G? Woningruil Roosendaal Leiden. Aangeboden te R.daal 5 k.woning v. en a.- tuin, douche. Huur 7.30 p.w. Gevr. woning te Lei den. Br.: Antennestr. 8, R daal. Sf Mevrouw Castelein, Boerhaavelaan 13, vraagt een flink meisje voor dag en nacht. Huiselijk ver keer. Zaterdags na 2 uur en zondags vrij. G£ Wegens vertrek: Erres radio, pracht toestel met balanseindtrap 125. sleestofzuiger 125 volt 20.—; damesfiets 30. herenfiets met 3 versnell. 75.Kloksteeg 29, Lei den. Gevraagd een net meisje voor 2 dagen in de week; liefst maandag en vrijdag, bij: C. J. v. Grie ken, Bijdorpl. 12, Oegst- geest, tel. 01710—3053^ 2Gevraagd: handige en nette jongens. Adres: BoesveldKlaassen, Hof weg 29-33-37 te Voorscho ten. 3* Prima Finse hard ly yardplaten 1.90 per m2; ruime solide hangkasten 56.50; 6 vaks legkasten; keukenkasten; bergkas- ten 62.50; 2 deurs hang kasten 105.—; hang/leg 110.„De ïimmerwin- kel", Uiterstegracht 168 tel. 20051, na 6 uur. Ganzenbord. Hengel- spel. Zevenzak. Ezeltje- grik. Auto-renspel. Voet- alspel. Houde er de moed maar in. Hoedjewip. Post kantoor. Conducteur. Vlaggenlotto. Solide af werking. Slechts 1.25. Zes persoons-vlooienspel- len, slechts 0.75. Papier handel Paddenburg Nieu we Rijn 11. 5? Borduurdozen. Matjes vlechten. Leren lezen. Cij- ferspel. Letterspel. Ha mertje tik. Slechts ƒ1.25. Mens erger je niet 1.95. Damborden 1.45. Dam schijven 0.65. Domino stenen 0.65 Kwartet spellen 0.95. Mikado 1.00. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. ff Sinterklaasboeken. prookjesboeken. Pren tenboeken. Knutselboe- ken. Linnen prentenboe ken. Kartonboeken. Jon gens. en meisjesleesboe ken. Piepboeken. Kleur boeken. Schetsboeken. Keuze uit meer dan 250 nummers. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 5? Credieten voor ieder een beschikbaar voor aan koop meubelen en wo ningtextiel, direct van fa briek. Enorme keuze en besparing. Uiterst soepele betalingsvoorwaarden en strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlich tingen. Postbus 538, Den Haag. S? 10 autorijlessen voor f 47.50 in nieuwe Opel Re- kord. Gedipl instr erken de bondsautorijschool ..Irene", B Hosangweg 52, Woubrugge, tel. K 1729 AI)VER TEREN tJOET VERKOPEN CO o Haarlemmerstraat 172-174-179 N a> Herenstraat 9

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4